Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 215

Tema: Perilica posuđa - koju izabrati?

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Perilica posuđa - koju izabrati?

    Izgleda da nas je stara perilica suđa izdala i da je vrijeme za novu. Kad smo prvu kupovali nismo puno gledali funkcionalnosti, uzeli smo u tom trenurtku "najbolju" od Aristona jer smo uzeli sve od te firme, zbog super popusta i odgode koji smo dobili na račun prijateljstva sa šeficom dućana.

    Sad moramo kupiti novu i zanima me koje super-truper funkcionalnosti nude perilice koje se danas prodaju? I koliko su zbilja super? Što je zbilja dobro, što ne?
    Ne da mi se čitati tehničke specifikacije, nisam taj tip, više volim čuti iskustva, a do kraja tjedna ne stignem do shopping centra.

    Hvala.

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meni je kod perilica super ako se gornja kosara moze podizati i spustati, pa prema visini tanjura, casa, namjestas istu. volim kad se one pregrade na donjoj kosari mogu spustati i podizati, da nije fiksno. bitno mi je da ima program ispiranja onaj od 10 min, da ne moram ispirati tanjure ako necu odmah prati.
    ldraga mi je i odgoda ukljucivanja.
    eto to je onako na brzinu.

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo imali Whirpool, trajala je nekih 8g. Nakon 6g je imala veliki kvar (neke pumpe mislim), platili oko 400 kn popravak, ali se još 2x ponovilo u roku mjesec dana (popravljali nam onda besplatno), no nakon zadnjeg popravka su rekli da koliko još izdrži, to je to...Izdržala je još 2g. Tako smo prošle godine krenuli u kupnju, dvoumili se između Miele, na kraju uzeli Bosh, jer je ipak bio 2000 kn jeftiniji. Zadovoljna sam, jako je tiha dok pere. Jedino sam ja inzistirala da ima onu ladicu (najgornju) za pranje pribora za jelo - uglavnom, nije to neka sreća, modeli s tim su skuplji, a ne vidim neku posebnu prednost u tome.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ovo sve što je napisala spajalica ima moja perilica sve osim ovog programa od 10 min najkraći je pola sata, i prezadovoljna sam s njom, imam je 1 god inaće je quadro

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    E da, mana joj je što nema neki brzi, tj. kratki program, stara je imala taj program od 30 min na 40C, što mi je dobro došlo ako sam htjela na brzinu oprati tanjure ili čaše. U svoju obranu kažem da sam pustila MM da ide u kupnju.

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    na kraju uzeli Bosh, jer je ipak bio 2000 kn jeftiniji. Zadovoljna sam, jako je tiha dok pere. Jedino sam ja inzistirala da ima onu ladicu (najgornju) za pranje pribora za jelo - uglavnom, nije to neka sreća, modeli s tim su skuplji, a ne vidim neku posebnu prednost u tome.
    slicno je i kod mene, uzela bosh, patila zbog te ladice, ali sam shvatila kod frendice da nije bas neka ludnica.
    i moja je tiha, zbilja sam jako zadovoljna.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Meni nedostaje na mojoj sto ne pokazuje koliko dugo pere koji program i koliko ce jos prati ...fakat je stara al stp mogu kad jos radi

  8. #8
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Meni je ta vrhnja ladica za beštek super je mi u donjim košarama ostavlja više mjesta za veliko posuđe.

    Mi imamo Gorenje, stara je godinu dana. Prije toga smo imali Quadro, najjeftiniji model, crkla je točno 2 dana nakon isteka garancije, grrr (2g)... I bila je jako jako glasna, ova koju imamo sada je stvarno tiha.

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni je super kad ima mogučnost pranja "pola perilice" - znači složiš samo gornji dio i pere, pušta vodu samo na tom dijelu.

  10. #10
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    nama nedavno se pokvarila whirpool - tocno 2 godine nakon isteka garancije

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Joj što volim ovaj forum i sve ove mudre žene.
    Pojma nisam imala da postoji mogućnost dizanja i spuštanja košara! Wow! Ni da postoji ta ladica... ni program od 10 min fakat sam out of date.

    Spajalica, In love koje modele imate? Ako slučajno znate?
    Mi moramo imati ugradbenu, da li to nešto mijenja u funkcionalnostima?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    svaka ti se može ugradit u elemente, samo se skine poklopac

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj nova21 prvotno napisa Vidi poruku
    svaka ti se može ugradit u elemente, samo se skine poklopac
    Ideš, ni to nisam znala.

    Super za znati ako baš zapnem za neki model koji nije ugradbeni... ali radije bi izabrala ugradbenu i stavila postojeću frontu.

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jedina stvar koja je uistinu važna na suđerici su vrata. Odnosno panti, ili okovi koji ih drze. Jer vrata se otvaraju par tisuća puta godišnje.
    Znači kad dodješ kupiti suđericu prvo otvori i zatvori vrata nekoliko puta. Usput gledaj da li sve to fino klizi, jel zapinje, trese li se sudđerica dak se vrata zatvaraju i sl. Jednom sam objasnjavala prijateljici šta da gleda na nekoj Candy suđerici - bila je savršeni primjer onoga što vrata na suđerici ne smiju biti: zapinjala su, teško se otvarala i zatvarala i pri tome su nekako pucketala, a cijela suđerica bi otišla na trenutak u škverac (ausvinkl).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    perilicee inače moraju bit pod vaser vagu, zato imaju nožice za podešavanje, ako nije ravna onda je i glasnija i ne radi kako treba, isto tako i crijeva se moraju dobro namjestiti

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    MD je strojar, tako da za taj dio s vratima, nožicama i crijevom ne brinem... ali hvala.

    Više me brine to što smo prvu perilicu kupili na "hoću ovu", a tome ima 8 godina (zapravo, dobro je i izgurala. ) a sad nemamo pojma što se nudi i što je od toga zbilja korisno, a što je "modno govance".

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sve perilice koje se nude standardno po ducanima su modno govance. Ako hoćeš kupiti zaprave perilicu onda kupiš Siemens. Al to košta.
    Pa onda ipak ne kupiš Siemens nego prvi Bosch na akciji koji ti stane u određenu svotu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    sve ti je danas made in china tako da marka ne znači ništa

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja imam ovo
    ali bi sad radje kupila ovo, radi tog ispiranja sudja.
    i slusaj martu ona ti je majstorica za perilice.

  20. #20
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kad sam lani kupovala novu, prvo sam gledala da ima 5 godina garancije, a drugo da je njemačka , pa da ima što bolji energetski certifikat, što manju potrošnju vode, da je tiha, da košare nisu "bijele", nego metalne. Usput sam dobila i košaru podesivu po visini, što je ogroman plus, te je cijela inox, unutra i vani i ima zaštitu da se ne vide otisci prsti i prstića po vratima, što isto znači puno na dnevnoj bazi.
    Sve to sam dobila u Blombergu. Nisam nikad prije čula za tu firmu, ali ima dugu tradiciju i zadovoljna sam.

    Ne mogu sve biti ugradbene. Ispodpultne mogu, tada samo skidaš gornji poklopac, ali ako hoćeš ugradbenu, manji je izbor.

    Moja je ovako nekakva http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...RG-GSN9222XSP/

    Ja nisam htjela sa ekranima i takvu koja radi sve sama, želim biti gazda stroju, da ju mogu namjestiti kako ja želim, otvoriti kad ja želim, unutra ubaciti suđe i nakon što počne i takve gluposti, meni svojstvene. Uglavnom koristim program od 1 sata, posve nečujan, moraš doći do nje da vidiš da li radi. Ima i kraći i dulji. Sve se pregrade mogu spustiti, ima i model sa onom ladicom za pribor, ali mi se nije za to davalo 500 kuna više, pa moja to nema.

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj nova21 prvotno napisa Vidi poruku
    sve ti je danas made in china tako da marka ne znači ništa
    Nije tako. Ima i made in EU, i made in Turkey.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ima, ali djelovi iz kine pa sastavljane u eu ili turkey

  23. #23
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    S obzirom da uglavnom nemam dobra iskustva sa servisima i serviserima bijele tehnike trajanje garancije mi nije visoko na listi prioriteta.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U vezi tih dijelova, ono što igra ulogu hoće li se neki dio zvati Siemens ili Vivax ili će se kao noname prodavati na dx.com određuje "izlazna kontrola kvalitete".

    U Njemačkoj se mogu kupiti Boschove perilice koje su sastavljene u Njemačkoj. Npr. ova.
    Kao što vidite i cijena je ekskluzivna, suđerica zapravo košta oko 1000€ iliti nekadašnjih 2000DEM, kao što je koštala i prije 20 godina, ostalo je sve kinesko, tursko i rumunjsko, za nas koji nemamo njemačke plaće A i da imamo pitanje je zapravo koliko bi nas uistinu oderali za takav uređaj, zna se kakve su kod nas trgovačke marže.

    Uglavnom rekla bih Mojci da si kupi perilicu koja joj se sviđa, tj. ima visok WAF. Neka obrati malo pažnju na vrata i to je to. i onda nek se nada da je Turčin il Kinez koji ju je sastavljao bio dobre volje taj dan i da su dijelovi doista prosli izlaznu kontrolu kvalitete i sve će biti u redu.
    Posljednje uređivanje od marta : 10.12.2013. at 12:35

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj nova21 prvotno napisa Vidi poruku
    sve ti je danas made in china tako da marka ne znači ništa
    Nije, naša je made in Germany

  26. #26

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Sve perilice koje se nude standardno po ducanima su modno govance. Ako hoćeš kupiti zaprave perilicu onda kupiš Siemens. Al to košta.
    Pa onda ipak ne kupiš Siemens nego prvi Bosch na akciji koji ti stane u određenu svotu.
    Ma da, Bosch je entry level u izboru bijele tehnike.
    Lani sam kupila njihovu sušilicu http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse, štapni mikser i sjeckalica su mi Bosch.

    Idem gledati linkove.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Uzmi onu koja ima 5 godina jamstva. Moji imaju Mile i super im je (skupa je ,ali vrijedi). Možeš najbolje pogledat na www.nabava.net na njihovoj stranici su ti sve perilice i vidi se razlika u cijeni.

  29. #29
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj nova21 prvotno napisa Vidi poruku
    ima, ali djelovi iz kine pa sastavljane u eu ili turkey
    Što nije suprotno, dijelovi iz EU, a kineska radna snaga? Tako mene uvijek uvjeravaju po dućanima, da su materijali i dizajn talijanski npr. a u Kini se samo šiva
    Posljednje uređivanje od rayna : 10.12.2013. at 13:57

  30. #30
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super kad ima mogučnost pranja "pola perilice" - znači složiš samo gornji dio i pere, pušta vodu samo na tom dijelu.
    Moja s opcijom 1/2 pere i gornji i donji kat, ali taj program kraće traje - troši manje struje i vode. Sve se dobro opere, drugi programi mi ni ne trebaju.

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    gornja ladica je najbolje što su izmislili

    ne mogu ti pričati o kvaliteti jer smo mi prije 12 godina bahato kupili Miele
    dosad nije zucnula
    :kuc, kuc, kuc:

  32. #32
    bojanwish avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Meni je bosh vec 8 godina bez ijednog kvara, najbolja marka vecine tehničkih aparata

  33. #33
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Naša Miele je besprijekorna već više od 9 godina. Čvrste ladice koje s druge strane klize kao podmazane, tihi rad, par jednostavnih programa, modulacija unutar ladica...uglavnom, nismo požalili novaca.

  34. #34
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Imam istu ovakvu. Meni je prednost ta posebna ladica za beštek jer mi onda stane više drugog suđa kojeg uvijek ima na izvoz. I ima kratki program, 29 min. na 45 stupnjeva. Dostatno za oprati slabije zaprljano posuđe. Pored toga ima i onu vario tipku koja trajanje svakog programa prepolovi. Uglavnom sam dosta zadovoljna i mogu je preporučiti. Cijena nije baš mala, ali još uvijek znatno jeftinija od miele.

    Jedino sam primjetila da mi se neki lonci ne osuše iznutra ako vrata nakon pranja ostanu zatvorena. Da li se to Deaedi tebi možda događa? Nisam primjetila da je vezano uz neki posebni program jer sam kombinirala razne programe pa mi se to povremeno dogodi. Za plastiku znam da je sklona zadržavanju vlage, ali me ovo za lonce malo zbunjuje.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 11.12.2013. at 04:11

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Bodulica ako se radi o teflonskim ili staklokeramickim loncima nije cudnovato.

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim da cu ipak ostati kod Bosha. Nemam para za Miele, da su druga vremena, ma šuti, dobro je da imam i za Bosch i to na 12 rata.
    Mene uvijek izlude šeflje i ostali veliki pribor, mislim da je odluka pala, ladica mora biti.
    I taj kratki program, nedavno smo imali puno ljudi na ručku, pa sam izvadila neke čaše što ih tri godine nisam ni pogledala, nije mi se palila perilica za njih, pa sve na ruke... A da sam imala taj kratki program. B-)
    Pomicne košare, kojima se mogu preklopiti dijelovi...i to isto mora biti.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Bodulica ako se radi o teflonskim ili staklokeramickim loncima nije cudnovato.
    Znam za teflon, ali ovo drugo? Što je to?

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo isto kupili Bosh s tom ladicom, meni je prakticna jer sitne plasticne stvari ne lete po perilici, escajg je uredno poslozen itd. I ima childlock
    mi koristimo eco program po noci, tih je (prije sam imala whirpool, to je bilo jako glasno i neko cudno upravljanje je imala, ova je jednostavna i informativna)

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A stane velika šeflja/kaciola/kačica/zaimača u ladicu?

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne
    plitka je

  41. #41
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja imam Miele sa tom ladicom za pribor i kod nje u sredinu te ladice stane ona malo nakosena kaciola, velika zlica i ine stvarcice, a i ona je podesiva po visini tj. dubini (samo ta sredina).
    Inace, mene je u pocetku ta ladica totalno zivcirala (iskreno, nisam ju ni vidjela dok mi perilica nije vec bila namontirana u kuhinji), mislila sam Gaaah, tko ce to slagati!?. Sad ju obozavam jer sam se, naravno, navikla na slaganje i brzinski to obavim, a nikad mi se nije dogodilo da mi neka zlicica ostane prljava kao u staroj Whirlpool sa klasicnom kosaricom za bestek.
    Kupila sam Miele samo zato jer mi se ne da za koju godinu i opet morati odlucivati o novoj. Nadam se da je danasnji Miele jos uvijek taj Miele i da me nece iznevjeriti

    Off: Mojca, Smjehuljica je preprelijepa djevojcica, a friz joj je

  42. #42
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tek sad vidim da je Miele izbacen iz konkurencije.

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Znam za teflon, ali ovo drugo? Što je to?
    ma ne znam da li se zove bas tako, jer zadnje vrijeme sam u staklima, razno raznim , pa sam ih i ovdje dodala. ali na ovo sam mislila

  44. #44
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sad vidim da je Miele izbacen iz konkurencije.
    Samo zbog novaca.

  45. #45
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne znam da li se zove bas tako, jer zadnje vrijeme sam u staklima, razno raznim , pa sam ih i ovdje dodala. ali na ovo sam mislila


    A to!
    Ja to zovem keramičkim suđem.

  46. #46
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ako za manje para hoćeš više onda Beko, tiha, mala potrošnja vode, made in Turkey
    ako imaš za Miele onda to, ovo između je sve isto
    najviše me razočaralo Gorenje koje se isto proizvodi u Kini

  47. #47
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ali najvažnije ti je da je energetski razred barem A a bolje A+ i potrošnja vode ispod 10 l

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne vjerujem baš u Beko, frendica je kupila njihov frižider, krepao je par dana nakon isteka garancije.

  49. #49
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A stane velika šeflja/kaciola/kačica/zaimača u ladicu?
    u moju ne jer je plitka, ali fredica ima bosh u koju stane jer je ta skroz gornja ladica napravljena u obliku slova V pa je na sredini dublja

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    u moju ne jer je plitka, ali fredica ima bosh u koju stane jer je ta skroz gornja ladica napravljena u obliku slova V pa je na sredini dublja
    Nema druge nego uzet šeflju pa u dućan!

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •