Stranica 3 od 310 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 15499

Tema: Nakon transfera II

  1. #101
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Cure da vas pitam... jeste uvijek striktno stavljale utrice bas na svakih osam sati ili je to koji put i sedam ili devet ili nes izmedju i jeste li koji put i popile ih umjesto stavljanja?
    A one koje su pile estrofem, do kojega tjedna ste ga uzimale i dali postupno smanjivanje ili samo odjednom?

  2. #102
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Meni je doktor rekao da ne mora biti tocno svakih osam sati..Stavim ujutro kad ustanem, onda opet nekad oko 2-3, i navecer pred spavanje. Pitala sam ga i smijem li piti, jer sam mislila da ce biti malo nezgodno na poslu stavljati ih..medjutim rekao mi je da nije preporucljivo jer nema takav ucinak

  3. #103
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    ma BRAVOOOOOO betice pozitivke!!! sve su vam lijepe bete, ajde super i sretno dalje!!
    Pina Colada, ja sam imala 2 biokemijske, slapovi NIjagare 2 tjedna..... sve normalno..... a nakon kiretaze ajme krvarenja..... valjda mjesec dana..... to je tako.

    puse i drzmo se sve!!! zajedno smo jaci

  4. #104
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj Ledamo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je doktor rekao da ne mora biti tocno svakih osam sati..Stavim ujutro kad ustanem, onda opet nekad oko 2-3, i navecer pred spavanje. Pitala sam ga i smijem li piti, jer sam mislila da ce biti malo nezgodno na poslu stavljati ih..medjutim rekao mi je da nije preporucljivo jer nema takav ucinak
    Hvala na odgovoru, vidim da si i ti bila na Fet, dali si bila u ciklusu s ovulacijom ili samo ste pratili endo? pijes i estrofem ili ne?

  5. #105
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Bila sam na FET..Uzimala sam progynovu i na prvom ultrazvuku bili su zadovoljni sa endometrijem (12.dan, 9,8 ) tako da sam dva dana poslije dobila injekciju za ovulaciju, treci dan poslije toga je radjen transfer. I dalje uzimam progynovu,samo sto je doza smanjena i naravno neizbjezni utrogest..Zivim u Njemackoj, tako da vjerojatno lijekovi nisu svi isti, al vjerojatno je namjena ista
    Posljednje uređivanje od Ledamo : 02.01.2014. at 21:13

  6. #106
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Zadnje dvije noci skoro nikako ne spavam, a kad i zaspem sanjam toliko lude snove..Danas me s lijeve strane pocelo boluckati prilikom mokrenja, jos mi treba da sam sad neku nahladu uhvatila. I od vjetrova cu vise poludjeti, bojim se kihnuti na poslu da ne bi bilo iznenadjenja Inace se dobro osjecam, normalno stalno se pitam sta se dolje dogadja, ali trudim se opustiti koliko god je to moguce. Bockanje u trbuhu vise ne uzimam tako ozbiljno kao prosli put, jer sad znam da to ama bas nista ne znaci..Zelim vam lijep vikend

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj Ledamo prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnje dvije noci skoro nikako ne spavam, a kad i zaspem sanjam toliko lude snove..Danas me s lijeve strane pocelo boluckati prilikom mokrenja, jos mi treba da sam sad neku nahladu uhvatila. I od vjetrova cu vise poludjeti, bojim se kihnuti na poslu da ne bi bilo iznenadjenja Inace se dobro osjecam, normalno stalno se pitam sta se dolje dogadja, ali trudim se opustiti koliko god je to moguce. Bockanje u trbuhu vise ne uzimam tako ozbiljno kao prosli put, jer sad znam da to ama bas nista ne znaci..Zelim vam lijep vikend
    ah, ah i ja sam u svoje dosadasnje 3 trudnoce imala lude snove.... drzim fige da se pilence cvrsto uvatilo

  8. #108
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Tjekom proslog postupka, cijelo vrijeme i prije transfera su me nenormalno bolile grudi.Ovaj put su me pocele danas popodne boliti, znaci 5dt.Znam da je vjerojatno od utrogesta, al jel ipak to normalno, s obzirom da ga vec 10 dana koristim.Ili je to ipak znak da ce menstruacija doci?

  9. #109
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Meni je to bio znak da sam trudna, jedan jedini jer nikad me ne bole niti u pms niti pod tabletama inace, drzim fige da je to to

  10. #110
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Ajme Nera draga, daj Boze..iskreno nisam ni pomislila da bi mogao biti dobar znak.Psiha radi kao luda..nocas u 3 me probudila tolika mucnina kao u putu...svjesna sam sve su zivci, jos
    8 dana do bete..mada uradit cu ja prije testic

  11. #111
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Ledamo grudi su meni isto bili glavni simptom! Kad je uspjelo bile su napete ko puska, a kad je bila i biokemijska ili 0 beta, onda se napetost od utrica smanjivala taman tako negdje tjedan dana nakon transfera. Sretno!!!!!!

  12. #112
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala vam drage moje...malo pozitive u svakom slucaju nece skoditi...Nego kad bih ja mogla test uraditi...u srijedu, 9dnt?

  13. #113
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    9 dnt bi trebao test pokazat kad je petodnevni embrij, 11 dnt kad je trodnevni sto si ti rekla da ti je treci dan radjen transfer al ima cura ovdje kojima je pokazao i ranije pa vidi koliko strpljenja budes imala samo ako ga prerano radis nemoj da te negativan rezultat uplasi jer nemora nista znaciti... ah tocno znam kako ti je, ja sad opet brojim dane do prvog uzv...uvijek nes brojimo

  14. #114
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Meni su transferirani smrzlici, navodno je peti dan to, al vise nista ne vjerujem..cekat cu do srijede..hvala ti puno a ti se nemoj puno brinuti, uzivaj u dugo iscekivanoj trudnoci..vidjet ces uzv ce biti u redu...al brojanju nije kraj

  15. #115
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Ledamo imaš pp

  16. #116
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Cure da vas pitam dali je neka imala nesto slicno? Vec me dva dana malo onako ko boli noga iznad koljena i gore i sad vidim da mi je natecena iznad koljena pa sve do kuka, sad nemam pojma dal je od lijekova ili sta a neznam koga zvat danas za pitat, uh

  17. #117
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Eto da se nadovezem, nazvala san ginekologiju i rekli mi da dodjem za svaki slucaj. Bila na uzv, sve je ok, cak se vidi i gv 6,1 mm i cista na jednom jajniku 25 mm. Al s obzirom na bolove u nozi i blagu natecenost gin. me je uputio vaskularnom na uzv noge za svaki slucaj jer kako kaze dugotrajno uzimanje estrogena moze imat i vensku trobmozu za posljedicu. Nasrecu uzv noge je ok i sve je dobro, kao nek pripazim za svaki slucaj i mirujem. Tako da znate u slucaju da vam noge pocnu oticat i bolit a uzimate estrogene bolje otic na kontrolu pa makar ne bilo nista nego riskirat trombozu vena. uh.

  18. #118
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    E sta sve nece na nas..cuvaj se draga Nera
    Evo meni 8dnt, iako radim, vrijeme nenormalno sporo prolazi. Cesto mi se vrti i neki naleti mucnine, vjerojatno od nespavanja. U wc idem svako pola sata, bojeci se hocu li ugledati crvenu vjesticu.Jucer sam imala bolove pri dnu stomaka, al jutros nista..tako sam umornaaa, danas mi jejedna "draga " kolegica u lice rekla da izgledam uzasno iscrpljeno i jadno.Hvala!!!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Ledamo,zvuci mi dobro,kada ce test?

  20. #120
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj mravak prvotno napisa Vidi poruku
    Ledamo,zvuci mi dobro,kada ce test?
    Joj mravak, da bar a test je spreman, vjerojatno ujutro cu raditi..toliko se bojim jos jednog razocarenja

  21. #121
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Danas mi pocelo smedje krvarenje i zvala sam humanu pa sam bila gore, gestacijska vrecica se vidi od 10 mm, plod se jos ne vidi ( ili ga nema) , poslo me vadit i betu, beta 9770, i reko dalje terapija i mirovanje... i da vidi uz gv jos nesto, pretpostavlja hematom koji valjda je uzrok krvarenja. Naravno da me sad strah i da sam uznemirena, pa sto mislite da li mogu uzeti Normabel cisto da me malo smiri, da li je netko imao slican slucaj?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Nera29,bas mi je zao sto ti se to desava,za Normabel ne znam...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj Nera29 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi pocelo smedje krvarenje i zvala sam humanu pa sam bila gore, gestacijska vrecica se vidi od 10 mm, plod se jos ne vidi ( ili ga nema) , poslo me vadit i betu, beta 9770, i reko dalje terapija i mirovanje... i da vidi uz gv jos nesto, pretpostavlja hematom koji valjda je uzrok krvarenja. Naravno da me sad strah i da sam uznemirena, pa sto mislite da li mogu uzeti Normabel cisto da me malo smiri, da li je netko imao slican slucaj?
    Nera, mozes uzeti Normabele. Moja ih je prijateljica pila za smirenje kontrakcija maternice. I meni je jucer uzvom vidjela samo gestacijsku vrecicu, stavila me na strogo mirovanje do kontrole u utorak posto jos smedarenje nije otislo. Uzrok krvarenju nije nasla. Kad moras ponovo na kontrolu?

  24. #124
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Onda cu si popit jednog. a na kontrolu tek u cetvrtak kad dolazi moj mpo doktor, s tim da je sve ok do onda. Ma mene je vise bilo strah da nije vanmaternicna ko prosli put al rekao je da s obzirom na tako veliku betu vm je iskljucena jer jajovod nije nista povecan. Sad samo cekanje, a koji je tebi danas dnt ili tjedan? ja sam 23 dnt, 6 tj.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Meni je 24dnt, prema menstruaciji 6+1, al jucer mi je ginekologica rekla da razvoj odgovara 5+3. E sad ili kasni razvoj ili je implantacija bila kasnije, ko zna. Medutim, utjesilo me to sto je rekla da je sve to normalno za sada i da cemo slijedecu tjedan vec vise znati. Betu me nije slala vaditi.

  26. #126
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    A ja sam imala lani vanmaternicnu pa sam zbog toga digla paniku pa me poslo vadit betu ponovo, vjerovatno inace nebi niti to. A mozda je sve islo sporije, nema tu nekih pravila, mozemo samo cekat. Da li ti je pojacala dozu terapije ili nesto?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Nije povecavala, al ja uzimam od transfera utrogestan 3x2, estrofem 2x1, prednizon 1x5mg. Samo mirovanje kaze, jos da nije toliko opasno sjedenje na poslu koliko truckanje u autu jer radim veliku kilometrazu svaki dan.

  28. #128
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Pa ako ti je preporucila mirovanje onda mozes na bolovanje, zar ne?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Otvorila mi je bolovanje, G0 komplikacije u trudnoci. Nisam danas isla na posao.

  30. #130
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    maku nadam se da si bolje danas, ja malo jesam. Cure ako znate koja da li da se brinem sto se na tako veliku betu plod jos ne vidi?

  31. #131
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    kod mene od samog početka nešto šteka.... :-
    (mala gestracijska, te manjak vode. Po ginekologu-može bit sve ok,ali i može stvoriti komplikacije :/
    Ima li netko da se razumije ili da ima iskustva?

  32. #132
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nera29, pa je malo čudno da se na toliku betu plod još ne vidi, ja bih se sigurno brinula. Mislim, nije da ti savjetujem da se brineš bila si na pregledu, napravila si sve što je u tvojoj moći...ali oprez nije naodmet.
    U prijevodu, ne mislim da briješ bezveze, situacija nije čista i samim time je teško biti bezbrižan. do četvrtka

    orhi, i za tebe - nemam vlastitog iskustva ali svakako bi bilo bolje da je sve po špagu...kad ti je sljedeći pregled?

  33. #133
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    soc gin mi je savjetovao da u ponedjeljak zovem mpo-pa onda budemo znali što i kako dalje.
    Čitam da se 1 i 2 tromjesečje regulira i varira razina plodne vode-preporučuje se mirovanje i unos 3-4l vode-budem pokušala
    Posljednje uređivanje od orhideja. : 10.01.2014. at 18:47

  34. #134
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Ma to i mene malo brine al ionako ne mogu nista napraviti, rekao je doktor da u zadnje vrijeme ima dosta situacija s velikim betama a plod se jos ne vidi pa naknadno bude sve ok, nije djelovalo da me samo tjesi pa se onako mrvicu nadam da bude sve ok, cekanje je jedino sto mogu...

  35. #135
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Nera29 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi pocelo smedje krvarenje i zvala sam humanu pa sam bila gore, gestacijska vrecica se vidi od 10 mm, plod se jos ne vidi ( ili ga nema) , poslo me vadit i betu, beta 9770, i reko dalje terapija i mirovanje... i da vidi uz gv jos nesto, pretpostavlja hematom koji valjda je uzrok krvarenja.
    nakon oplodnje i stvaranje zigote slijedi embrionalni razvoj koji traje 8 tjedana. znači, embrionalno razdoblje traje 8 tjedana od oplodnje tj. do završetka 10. tjedna trudnoće. nakon 10 tjedna trudnoće u razvoju ljudske jedinke ne govorimo više o embriju (zametku) već o plodu (fetusu).

    znači do 10 tt govorimo o embriju, a od 11 tt do rođenja o plodu.

    na 6+0 uz gestacijsku koja je tada prosječno duga oko 17 mm trebala bi biti vidljiva i žumančana vrećica. zapravo, uz gestacijsku dijametra 8 mm treba već biti vidljica žumančana v.

    Nera, je li dr vidio žumančanu vrećicu kod tebe?

  36. #136
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Nije spomenuo nista o zumancanoj v....

  37. #137
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Nera29 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije spomenuo nista o zumancanoj v....
    Dobro kaže Argente...to je malo čudno...malo više....
    al držim fige da sve bude ok

  38. #138
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Eto tjesim se jutros da je dobro sto nema nikakvih tragova , ni smedjih ni nicega, pa cemo izgurat jos ovih nekoliko dana do uzv pa onda sta bude bude. Vise od lezanja i mirovanja ne mogu bas napravit, jel tako?
    I meni je sve to cudno al kod mene nikad nista ne ide po pravilima pa zasto bi ovo islo ( tjesim ja sebe naveliko) ...

    Orhideja drzim fige da bude sve ok do kraja ikako kaze i moj doktor, nema tu pravila, samo polako

  39. #139
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    Trebam vas savjet cure..Buduci da je danas, na 12 dnt, test negativan, a betu vadim prekosutra, dal da prestanem uzimati terapiju, utrice i progynovu?

  40. #140
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    ja bi terapiju uzimala do bete, a to i tebi savjetujem
    ta 2 dana ni vamo ni tamo....

  41. #141
    Ledamo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    196

    Početno

    U pravu si strasna..nista mi nece biti ako ih nastavim uzimati jos do sutra..hvala ti

  42. #142
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    I sretno!

  43. #143
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Jedno pitanje ako neko mozda zna vezano uz Estrofem... uglavnom zvala sam mog gin da mi prepise jos Utrogestana , to shvaca, al cudi se da sta jos uzimam Estrofem nakon sto je kao trudnoca potvrdjena, da kakvi su to eksperimenti i da to vise ne bih trebala pit .prosli cetv bila na uzv kod mpo dokt. i on je rekao da nastavim s Estrofemom do ovog cetv kad je sljedeci uzv, sad ako mi ga ne prepise mislite da ce mi dat u ljekarni kupit bez recepta, neznam sta da mislim... ako ste uzimale Estrofem, do kad ste ga uzimale, ja sam dana 6+ 4...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    obozavam kad se socijalci prave pametni. ako imas preporuku mpo specijaliste, socijalac bi ti trebao dati recept.

  45. #145
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    pa i ja to tako mislim, jer ako on sve zna cemu onda idem mpo doktoru uopce, nije dosta sve ovo sta prolazimo nego se jos i za recepte moramo grebat i molit...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    nera29,kako se osjecas?
    Ako ti je mpo dr pismeno napisao koju terapiju trebas uzimat onda ti ti soc.gin. mora napisat recept. A ako ne zeli,zamoli ga da ti pismeno napise da ne zeli/nemoze pa ces vidjet kako ce ti odmah ispisat recept.

  47. #147
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Osjecam se ok, proslo cetvrtak je bilo to smedjarenje i do kraja dana stalo i drugi dan samo flekice i do sad je ok, naravno svaki odlazak na wc je sok terapija a ko za inat stalno sam zedna i stalno moram ic . Od simptoma i dalje onaj pocetni , napete grudi i to je to, nikakve mucnine niti nista drugo...
    Nadam se da ce mi napisat taj recept, ako ne sutra saljem MM tamo, njega nema sanse da odbiju

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    super Nera,i vjerujem da je svaki odlazak na wc sok terapija,i meni je,stalno me strah da ne prokrvarim.
    Danas sam 7+1...vrijeme tako sporo prolazi...cekam 12.tj. jer kao tada je manja mogucnost da nesto ode po zlu...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    48

    Početno

    1 Ivf sam imala 11/2013 - Beta 12 dnt 0 , ostala su mi 2 blastice za smrznuti.
    1 Fet- 2 blastice - danas mi je 1 dnt 2 smrzlica. Doktor kaže da su odlični.
    Drage moje da se i ja pridružim u iščekivanju bete. Kako se vi osjecate???
    Betu bi trebala vaditi 12 dnt , mada mislim da ću i ranije.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    48

    Početno

    Ej cure ima li koja cekalica bete????
    Nije valjda da sam ovaj mjesec sama cekalica bete???

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •