Stranica 214 od 310 PrviPrvi ... 114164204212213214215216224264 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,651 do 10,700 od 15499

Tema: Nakon transfera II

  1. #10651

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Vidim da ste u dilemi SET ili ET..
    Ima bas tema o tome ja sam ju otvorila..
    Osobno nebi vise vracala dvije blastice..
    Imala sam grozno iskustvo i nema sanse vise..
    Prvi postupak 2 blastice obje se primile,stalno krvarenja i jedno srce prestalo kucati u 8tt..sva sreca pa druga blastica evo sad ima 4 i po godine
    Nije da vas strasim nego moramo biti svjesni rizika blizanacke trudnoce..

    Zelim vam svu srecu u postupcima..ja cu se prikljuciti temi za nekih 3 tjedna!

  2. #10652

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Pozdrav cure! Ja radila test juce 7 dpt i danas 8 dpt i oba pozitivna! Blijeda ali pozitivna! Jos me strah da se radujem ali cekamo betu da potvrdi

  3. #10653

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure! Ja radila test juce 7 dpt i danas 8 dpt i oba pozitivna! Blijeda ali pozitivna! Jos me strah da se radujem ali cekamo betu da potvrdi
    Cestitam to je onda to!

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  4. #10654

    Početno

    Pozdrav svima. Znam da nije pitanje za ovu temu, no ne znam gdje da pitam pa pišem ovdje. Jučer punkcija 5 oocita, rađen po prvi puta IVF, dosad uvijek bio ICSI. Danas mi je rečeno da se na jednoj stanici vidi oplodnja, a na drugima još ništa. Zanima me je li to uobičajeno za IVF da treba više vremena za oplodnju za razliku od ICSI-ja, mogu li se nadati još kojoj opolođenoj stanici? Vaša iskustva??!!

  5. #10655
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    evo i mene s vijestima s uzv-a: GM s EO 15mm, ŽV 4,7mm, KČS pozitivno
    imamo i sve je u redu, danas točno 8tt
    mala88 i katka ~~~~~~~~~~~~za betu
    pixxie,lagunas kako ste vi trudnice, kad idete na sljedeći uzv?
    frixie sretno na uzv

  6. #10656
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene s vijestima s uzv-a: GM s EO 15mm, ŽV 4,7mm, KČS pozitivno
    imamo [emoji813] i sve je u redu, danas točno 8tt
    mala88 i katka ~~~~~~~~~~~~za betu
    pixxie,lagunas kako ste vi trudnice, kad idete na sljedeći uzv?
    frixie sretno na uzv [emoji813]
    Ajme!!! Predivne vijesti! Čestitam!!!!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  7. #10657

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj this too shall pass prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Znam da nije pitanje za ovu temu, no ne znam gdje da pitam pa pišem ovdje. Jučer punkcija 5 oocita, rađen po prvi puta IVF, dosad uvijek bio ICSI. Danas mi je rečeno da se na jednoj stanici vidi oplodnja, a na drugima još ništa. Zanima me je li to uobičajeno za IVF da treba više vremena za oplodnju za razliku od ICSI-ja, mogu li se nadati još kojoj opolođenoj stanici? Vaša iskustva??!!
    Uvijek smo isli na IVF jer je spermio normo.I uvijek ako su se oplodile bilo je u roku 24 sata,ali sam citala da se nekad desi da treba duze vremena.

  8. #10658
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da ste u dilemi SET ili ET..
    Ima bas tema o tome ja sam ju otvorila..
    Osobno nebi vise vracala dvije blastice..
    Imala sam grozno iskustvo i nema sanse vise..
    Prvi postupak 2 blastice obje se primile,stalno krvarenja i jedno srce prestalo kucati u 8tt..sva sreca pa druga blastica evo sad ima 4 i po godine
    Nije da vas strasim nego moramo biti svjesni rizika blizanacke trudnoce..

    Zelim vam svu srecu u postupcima..ja cu se prikljuciti temi za nekih 3 tjedna!
    Da, iscitala sam tvoju temu i ipak su kod mene vracene dvije. Vibriram i nadam se barem da ce ostati jedna, a za dalje...sto bude. Zasad se nadam jednom plusicu kad dodje vrijeme, a nakon toga...dan po dan...
    Svu srecu ti zelim u novom postupku!

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure! Ja radila test juce 7 dpt i danas 8 dpt i oba pozitivna! Blijeda ali pozitivna! Jos me strah da se radujem ali cekamo betu da potvrdi
    Cestitke do neba! Sretno dalje!

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene s vijestima s uzv-a: GM s EO 15mm, ŽV 4,7mm, KČS pozitivno
    imamo i sve je u redu, danas točno 8tt
    mala88 i katka ~~~~~~~~~~~~za betu
    pixxie,lagunas kako ste vi trudnice, kad idete na sljedeći uzv?
    frixie sretno na uzv
    Predivne vijesti! Sad si prava, najpravija trudnica i nadam se da ce sve biti uredno do kraja!
    Ja danas 3.dnt, simptoma nema, jajnici danas napokon malo manje bolni. Napuhnutost jos prisutna. Trbuh i dalje izrazen kao da je pravi. Brojim samo 4 dana do nekog prvog testa i nadamo se plusicu. Nisam toliko strpljiva da mogu docekat 10.dnt bez icega...

  9. #10659

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek smo isli na IVF jer je spermio normo.I uvijek ako su se oplodile bilo je u roku 24 sata,ali sam citala da se nekad desi da treba duze vremena.
    Hvala, aska. Strašna je ova igra živaca. Sretno ti!

  10. #10660
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, iscitala sam tvoju temu i ipak su kod mene vracene dvije. Vibriram i nadam se barem da ce ostati jedna, a za dalje...sto bude. Zasad se nadam jednom plusicu kad dodje vrijeme, a nakon toga...dan po dan...
    Svu srecu ti zelim u novom postupku!



    Cestitke do neba! Sretno dalje!



    Predivne vijesti! Sad si prava, najpravija trudnica i nadam se da ce sve biti uredno do kraja!
    Ja danas 3.dnt, simptoma nema, jajnici danas napokon malo manje bolni. Napuhnutost jos prisutna. Trbuh i dalje izrazen kao da je pravi. Brojim samo 4 dana do nekog prvog testa i nadamo se plusicu. Nisam toliko strpljiva da mogu docekat 10.dnt bez icega...
    hvala ti katka, isto želim i tebi, ja sam 5dnt dvije blastice imala pozitivni test. beta mi je bila dosta visoka, ali ispalo je da imamo jedan plod.Isto sam se dvoumila da li vratiti dva ili jedan, ali biolog je savjetovao dva...tako je i bilo, a jedan se primio..

  11. #10661

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene s vijestima s uzv-a: GM s EO 15mm, ŽV 4,7mm, KČS pozitivno
    imamo i sve je u redu, danas točno 8tt
    mala88 i katka ~~~~~~~~~~~~za betu
    pixxie,lagunas kako ste vi trudnice, kad idete na sljedeći uzv?
    frixie sretno na uzv
    čestitam, zbilja predivne vijesti
    ja idem sutra, na zadnjem uzv-u sam dobila popis nalaza koje moram pribaviti i sutra to nosim

  12. #10662
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Citiraj pixxie prvotno napisa Vidi poruku
    čestitam, zbilja predivne vijesti
    ja idem sutra, na zadnjem uzv-u sam dobila popis nalaza koje moram pribaviti i sutra to nosim
    sretno sutra, šta kažu nalazi? meni je napisao da napravim urinokulturu, kks, štitnjaču i feritin, željezo...šta si ti sve radila?

  13. #10663
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Cestitke Mala i kameleon!

  14. #10664

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da ste u dilemi SET ili ET..
    Ima bas tema o tome ja sam ju otvorila..
    Osobno nebi vise vracala dvije blastice..
    Imala sam grozno iskustvo i nema sanse vise..
    Prvi postupak 2 blastice obje se primile,stalno krvarenja i jedno srce prestalo kucati u 8tt..sva sreca pa druga blastica evo sad ima 4 i po godine
    Nije da vas strasim nego moramo biti svjesni rizika blizanacke trudnoce..

    Zelim vam svu srecu u postupcima..ja cu se prikljuciti temi za nekih 3 tjedna!
    A sta kad idemo u FET i u slamcici su zamrznute 2 blastociste skupa? Jel moramo uzeti obadvije ili? Zna li itko? Mislim,ja iskreno ni ne znam jesu li skupa,ali pretpostavljam.Tek cu kroz 2 tjedna na dogovor za FET ali se polako pripremam.I sama sam sklonija SET-u nakon svega sto je bilo.

    Inace,curama cestitke koje su uspjele

  15. #10665
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    A sta kad idemo u FET i u slamcici su zamrznute 2 blastociste skupa? Jel moramo uzeti obadvije ili? Zna li itko? Mislim,ja iskreno ni ne znam jesu li skupa,ali pretpostavljam.Tek cu kroz 2 tjedna na dogovor za FET ali se polako pripremam.I sama sam sklonija SET-u nakon svega sto je bilo.

    Inace,curama cestitke koje su uspjele
    ako su u istoj slamčici mislim da idu obje na transfer, valjda zato jer se ne mogu opet zamrzavati kad se već odmrznu...sretno na fet-u!!

  16. #10666

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    sretno sutra, šta kažu nalazi? meni je napisao da napravim urinokulturu, kks, štitnjaču i feritin, željezo...šta si ti sve radila?
    Piše ovako: KKS, urin, CRP, GUK, koagulogram i D dimeri. Nisu baš najbolji, prije 10 dana sam dobila gadnu upalu desno pa nekoliko dana poslije toga lijevog uha, danas sam napokon završila sa oralnom primjenom antibiotika, još moram kapati neko vrijeme uši. Baš me zanima šta će mi reći sutra kad to vidi. hvala

  17. #10667

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    aska ako su zajedno smrznute zajedno idu i na transfer. bar je meni tako bilo na fet-u.

  18. #10668

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Hvala Kameleon na odgovoru.Inace ja sam u trudnoci vadila od nalaza sve isto sto i ti plus GUK i jetrene probe osim sto nisam urinokulturu vec samo obican urin.Nisam kao Pixxie koagulogram i D dimeri,zato sam ju to i pitala kad se vadi.Mozda bih kasnije vadila ali bio je missed ab pa nismo do toga ni stigli.

  19. #10669
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    Dobro vece cure!

    Milasova odbrojavamo sa tobom ta 3 tjedna! Potpisujem sve napisano sa SET.

    Kameleon, od srca se veselim sa tobom i ovako lijepim vijestima. Moj uzv je u ponedjeljak. Nadam se dobrim vijestima...bas me strah neki hvata..

    Mala88, raduj se! Neka bude kako bude ali ne uskracuj si osjecaj srece!

    Pixxie, sretno sutra! Javi kako je proslo. Ja dobila 3kg u 7 dana. Sama voda. Ne znam sta se desava...bas sam zbunjena..

    Aska, znam da smo dosta sad pisale o vracanju jedne, dvije...ali najgore je brinuti unaprijed. Prije prve T sam imala biokemijsku pa je fet bio bingo. Iskreno ti zelim da i vi dobijete smrzlica ili dva

    This too shall pass, javi sto je bilo na kraju. Zasto se ovaj put nije islo na icsi?

    Ako sam nekoga preskocila..nije namjerno. Nek me "bocne" :D

  20. #10670

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj pixxie prvotno napisa Vidi poruku
    aska ako su zajedno smrznute zajedno idu i na transfer. bar je meni tako bilo na fet-u.
    Tek sad vidim da si mi i ti odgovorila.Hvala i sretno na uzv

    I Lagunas sretno na uzv

  21. #10671
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Sretno svim curama u postupcima...

    Milasova ❤️

  22. #10672
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    ako su u istoj slamčici mislim da idu obje na transfer, valjda zato jer se ne mogu opet zamrzavati kad se već odmrznu...sretno na fet-u!!
    blastociste se mogu ponovno zamrznuti nakon što se odmrznu. imamo ovdje forumašicu čiji su zametci dva put zamrzavani i odmrzavani i rođene iz tih zametaka 2 bebe. krasne bebe

    aska konzultiraj se s embriololozima u Petrovoj.



    cure, svima puno dobrih vibrica ~~~~~~~

  23. #10673
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure! Ja radila test juce 7 dpt i danas 8 dpt i oba pozitivna! Blijeda ali pozitivna! Jos me strah da se radujem ali cekamo betu da potvrdi
    joj draga jesi me obradovala saljem ti jedan jaki zagraljaj i cekamo lijepu betu

  24. #10674
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Drsge sure, čestitiam novim trudnicama i držim fige čekalicama !

    Ja danas popodne idem na UZV da vidimo možemo li u FET ovaj ciklus, danas mi je 8dc, na Estrofemima sam od 2dc. Nadam se da bude sve ok i da možemo u postupak...

    Pitanje što je SET ?

  25. #10675

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Inesz,hvala..budem.

    Isabel,SET je Single Embryo Transfer.Dakle,vracanje jedne blastociste a ne dvije.

  26. #10676
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mi u prvoj epruvetici imamo jednu blastocistu a u drugoj dvije. Odluka je da u idućem postupku vratimo jednu, dakle onda to je SET , a ako nam ne uspije onda idemo na ovu zadnju di vraćamo dvije (pod uvjetom da sve prežive naravno).
    No vidim da sam ja imala SET i u prvom pokušaju, kad smo vratili jednu frišku blastocistu, no nije bilo uspješno .

    U ovom postupku planiram na akupunkturu prije i poslije transfera, možda pomogne .

  27. #10677

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    38

    Početno Estradiol

    Pozdrav cure ne znam dali pisem pod krivu temu, no zanima ne dali bi mi netko mogao reci nesto malo vise o estradiolu. Naime trenutno sam u postupku puna stimulacija i trebam vaditi estradiol pa bi prije nego dobijem nalaz voljela znati na sto on upucuje. Naravno kad dobijem nalaz konzultirat cu se sa doktorom no volim i ovdje pitat te imat sto vise informacija. Hvala ❤️

  28. #10678

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Estradiol se vadi da se vidi koliko imas zrelih jajnih stanica,ali isto tako da se vidi da li je doslo do hiperstimulacije.Toliko ja znam.

  29. #10679
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Cekalica123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure ne znam dali pisem pod krivu temu, no zanima ne dali bi mi netko mogao reci nesto malo vise o estradiolu. Naime trenutno sam u postupku puna stimulacija i trebam vaditi estradiol pa bi prije nego dobijem nalaz voljela znati na sto on upucuje. Naravno kad dobijem nalaz konzultirat cu se sa doktorom no volim i ovdje pitat te imat sto vise informacija. Hvala ❤️
    Pozdrav Cekalice,
    ja sam svoj nalaz dobila s otpusnim pismom nakon ET. E2 i p4 sam radila dva dana prije punkcije, na dan stoperice. Bio je 1473 pg/ml. Negdje sam tu citala da se to dijeli sa 200 pa po tome procjenjuju koliko je zrelih js. Po nalazu, kod mene bi to bilo cca 7. Ja sam na punkciji dobila 14 oocita od kojih je u oplodnju islo 12, a oplodilo se 9. Recimo da ih je od tih 12 9 bilo zrelih. To je valjda otprilike to...ispravit ce me cure koje znaju vise.
    Meni danas tek 3. dnt iako sam to prijavila i jucer, sad shvatih gresku. Uzasno sam nervozna, ne mogu iscekati da vrijeme prodje. Ubija me dosada jer sam doma iako sam cak nesto posla od doma odradila. Vrijeme je super pa ocekujem neku dulju setnju kasnije. Simptoma nikakvih posebnih, naravno da je prerano. Otpuhao mi se doduse malo trbuh, odnosno nisam vise onako bolna kao do sad i ne osjecam vise bolne jajnike. Grudi uzasno bolne i natecene, minimalno broj vece. Utrogestan radi svoje ocito. Sinoc nisko u podrucju maternice osjecaj kao pred menzis. Bas tome slican. Samo da dani nesto brze prolaze...

  30. #10680
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Inesz hvala na ispravci...aska sory na krivoj informaciji..
    bila sam uvjerena da idu zajedno ako su u istoj slamčici...ali eto, čovjek uči dok je živ..
    katka sretno dalje~~~~ za testić...a što se tiče čekanja, mpo je sav u čekanju, čekaš punkciju,pa transfer, pa test, pa betu, pa prvi uzv,pa drugi uzv...

  31. #10681
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Ali ne znam jel klinike zele ponovno smrzavati. Iz svojih razgovora i iskustava u B+ skuzila sam da ako su smrznute dvije, obje vracaju

  32. #10682

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Vrci i ja sam tako skuzila ovdje na forumu,da vecini nije ni ponudjena drugacija opcija vec se ide tim automatizmom.Zato sam i pitala zna li itko kako to ide? Ne znam ni da li se obavlja ikakav razgovor s embriologom prije FET-a kao npr prije svjezeg ET-a.

  33. #10683
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Netko me trazio?
    U pravilu, kako smrznu, tako u transfer. Ali! Embriji se mogu odmrznuti i ponovno smrznuti. Jednak rizik kao i s jednim smrzavanjem, relativno nizak. Cisto da se zna. Ja sam voljela reci da sva sreca da nisu embriji piletina pa smo ih mogli opet smrznuti
    Eno upravo smazali tanjur batata
    I da...iako sam u fet 2 blastice usla svjesna rizika, ne bih to ponovila. Bolovi, stres, tokoliza, oni u inkubatoru....nitko ne garantira da tog ne bi bilo i kod jedne bebe, ali sanse bi bile daleko manje. Ako vam moje iskustvo ista znaci...

    Sretno cekalice!

  34. #10684

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    samo da javim da je uzv dobro prošao, srce lijepo kuca, po novom sam doznala da imam i polipe. i samo mirovat mirovat mirovat

  35. #10685

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Polipi? Do sad ti to nije nitko spomenuo? Super za srce

  36. #10686

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Cure dali je neka od vas imala bolove u doljnjem stomaku? Danas imam uzasne bolove i neznam dali je to normalno

  37. #10687

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    38

    Početno

    Aska i katka22 hvala puno na info ☺️

  38. #10688

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    Polipi? Do sad ti to nije nitko spomenuo? Super za srce
    nope, do sada sam imala "samo" cistu žutog tijela i hematom uz moje standardne endometrioze. svaki put kad odem nešto novo

  39. #10689

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure dali je neka od vas imala bolove u doljnjem stomaku? Danas imam uzasne bolove i neznam dali je to normalno
    Ja sam imala ali 5dnt,mislim da si ti duze.Najbolje da se konzultiras s lijecnikom.

  40. #10690
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    ne znam odakle krenut a da koga ne preskocim....
    lagunas sretno na uzv
    mala88...samo pozitivno,bit ce sve dobro,želim lijepu betu
    kameleon...pixxie...čestitke na srculencima i sretno dalje
    leelooluna...čestitke na dva srculenca

    sretno svima da bete budu što više i da trudnoće budu školske.

    nema mi sos...kako stvari stoje??

  41. #10691
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Uh little ivy je to tako lijepo srocila, da je ja mogu samo potpisati. Cure drage: Pixxie, kameleon, leelooluna, čestitke na srcima.
    Malena, vibrice za betu.
    Lagunas, vibram za dobar uzv.
    Little ivy kako si mi ti?
    Kod mene je gužva na poslu,pa ne stižem pisati, a kad dodjem kuci samo spavam. Osim povremenih bolova u stomaku,sve je u redu. Krajem mjeseca radim prenatal test, već sam se unervozila,ali pokušavam da mislim pozitivno.
    Je li ko radio taj test?

  42. #10692
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Prenatal kao non invasive prenatal test (nipt)?
    Radila sam ja, odnosno radili su ga meni

  43. #10693
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Da Munkice, na taj test mislim. Koliko si čekala na rezultate? Jesi li ti željela da se test odradi ili je to po preporuci tvog doktora?
    Posljednje uređivanje od sos15 : 21.01.2018. at 10:33

  44. #10694
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Ja sam ga željela napraviti i ginekologica je preporučila. Ali ne živim u Hr pa sam ga radila u bolnici u Leuvenu. Rezultati su bili gotovi za 8 dana (čeka se do 10 dana). Cijena je bila 260 eur (za trisomije 13, 18 i 21 + spol, naprave i screening za ostale anomalije i mogućnost raka, ali rezultate daju samo ako postoji veliki rizik).
    U Hrvatskoj se uzorci šalju u SAD ili Hong Kong ovisno o testu koji se radi.

    Pitaj ako još što treba

  45. #10695

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Ja sam radila harmony, po novom ga šalju u englesku. Rezultati su došli za 7 dana. Inicijativa je bila moja a doktorica se složila. Cijena je bila 4200kn a ukljucen je i mini anomaly scan.

  46. #10696
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Munkica,
    mene zanima ovaj test koji daje izglede za pojavu raka - o čemu se tu radi? tnx

  47. #10697
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Pa i ja sam se odlučila za taj test kao kod tebe Munkice. Harmony prenatal test. Piše da se rezultati čekaju oko 3 dana. Košta 300 €, onda imaju još dodatni testovi na toxoplazmozu, citomegalovirus, herpes Simplex virus 1 i 2 i rubeolu. Sve ukupno oko 400 €. Nadam se da će rezulltati stici brzo i da će biti u redu.

    Hvala cure što dijelite iskustva na forumu. Zaista znaci kad brzo dobiješ odgovor na pitanja
    Posljednje uređivanje od sos15 : 21.01.2018. at 14:26

  48. #10698
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Pozdrav curke...
    Danas 6dnt. I valjda nisam mogla napraviti vecu glupost nego napraviti glupi test koji je naravno negativan. Neki first step iz dm-a. Pise da je osjetljiv na 25. Najvise sam ga napravila zbog odvratnog osjecaja ravnodusnosti i (jer sam ga eto imala doma) negative i ne znam ni ja cega koji imam od pocetka. Koliko god se trudila ne mogu prizvati neku pozitivu u glavu, a s druge strane, kao da sam htjela da mi test potvrdi da sam trudna bez obzira na osjecaje... znam da je rano, ali jednostavno sam ga imala doma i znam da je bilo pozitivnih testova na 6 dnt... i vjerojatno bi bilo pametno sad pricekati barem do 9dnt posto 10dnt planiram raditi betu. Inace, simptomi nista, osim laganog probadanja u jajnicima tek danas, cice jako osjetljive stalno, ali tako je jos od pocetka stimulacije pa ovo pripisujem utricima... Piskim cesto, al racunam da se tijelo cisti od svega... dodje mi samu sebe opaliti po glavi jer mi ovo naravno uopce nije popravilo raspolozenje. Ne da mi se nista, doma sam pa umirem od dosade, valjda sam pregledala sve serije koje sam mogla i iscitala forum godinama unazad...muci me i nesanica, ustvari, ranije budjenje, vec od 6 sam na nogama i nikako dalje...

  49. #10699
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Katka... 6dnt je dosta rano, pogotovo jer test reagira na 25.
    Meni je 4dnt bila jedva vidljiva crtica, a imala sam test osjetljivosti od 10. Taj test sam bila i bacila jer sam mislila da umišljam. 5dnt mi je bio + ali na clearblue digital jer kod njega nema sjena, ili je + ili -

    S tim da, koliko sam citala iskustva na pdf prije začeća i Testovi za rano otkrivanje trudnoce, mnoge cure su imale negativna iskustva s tim testom iz dm-a.

    Probaj pricekati ili si kupi u ljekarni neki osjetljiviji test. Cure obicno hvale gravignost mini koji je jeftin a točan.

  50. #10700
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Katka... 6dnt je dosta rano, pogotovo jer test reagira na 25.
    Meni je 4dnt bila jedva vidljiva crtica, a imala sam test osjetljivosti od 10. Taj test sam bila i bacila jer sam mislila da umišljam. 5dnt mi je bio + ali na clearblue digital jer kod njega nema sjena, ili je + ili -

    S tim da, koliko sam citala iskustva na pdf prije začeća i Testovi za rano otkrivanje trudnoce, mnoge cure su imale negativna iskustva s tim testom iz dm-a.

    Probaj pricekati ili si kupi u ljekarni neki osjetljiviji test. Cure obicno hvale gravignost mini koji je jeftin a točan.
    Tu su se spominjali odlicni osjetljivi testovi: gravignost i geratherm. Ja od ta dva ni jedan u nekoliko ljekarni nisam nasla. A nema mi druge, pricekat cu bar dva dana, pa cu ponoviti s necim. Mislis da je digitalac ok? Recimo za 8dnt?
    Posljednje uređivanje od katka22 : 21.01.2018. at 15:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •