Stranica 283 od 310 PrviPrvi ... 183233273281282283284285293 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 14,101 do 14,150 od 15499

Tema: Nakon transfera II

  1. #14101

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Antigravity - prekrasno za bebicu. Žao mi je da te baš to sve zadesilo, infekcija i polip. Antibiotici ne bi trebali štetiti, znam da ih je kolegica pila zbog ureaplazme i s bebom je sve o.k. Ne znam što namjerava s polipom!? To sad ne smije dirati...
    Samo da sve bude ok na kraju, za 11 dana tek krecem s antibiotikom po njenom naputku.
    Sad sam 13+0.
    Nista mi nije rekla da ce poduzeti s polipom, vjerojatno samo praćenje... rekla mi je da je moguće krvarenje zbog njega i da se javim ako nešto bude.

    Radila sam test nakon pregleda - kombinirani probir - čini mi se da su rezultati u redu.. stigli su mi na mail u roku od 24h.
    Tumačenje nalaza i razgovor o tome na idućoj kontroli.

    Skidamo se pomalo sa Crinone gela, stavljam svaki 2. dan, a uskoro svaki 3. dan do konačnog prestanka.

    To je to zasad kod nas.


    Cure, sretno u novim postupcima, pratim vas i jedva čekam vijest o friškoj trudnici!

  2. #14102
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Antigravity - odlično! Bitno da su ti ovi nalazi dobri... Još kad ukinete Crinone, preporodit ćeš se.

  3. #14103

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Antigravity odlično za bebu! Za antibiotik ti mogu reci da ne brines. Puno sam i citala o tome i bas mi je prijateljica u trudnoci pila zbog bakterije. Žao mi zbog polipa. Ti i ja se bas pratimo. Ja sam 13+3. Kako kod tebe racunaju trajanje trudnoce? Kod mene je dan punkcije 2 tt. I nisu mi termin odredili, a tebi?

  4. #14104

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, rekla bi da ti je u tom ciklusu progesteon bio dosta dobar. Meni se cini da se nedovoljno obraca paznja na taj progesteron, kao stavlja se vaginalno ali pitanje je da li to ima nekog efekta...
    Sretno sa stimulacijom! Ti si u kbc Ri?
    Slažem se, zato sam i privatno vadila, ali i time se uvjerila da donekle imaju pravo što su rekli da mi je progesteron uredan prateći ultrazvučno i da nije potreban test. E sad, da sam vadila i kad sam koristila crinone, dalo bi se usporedit... Ovako niš'. Možda sad ovaj ciklus provjerim ako sve prođe po planu.
    Jesi li dobila m u međuvremenu? Hoće se to tako poremetit; bojim se pomislit što će bit od još više hormona tj. stimulacije
    U Ri sam, da!

  5. #14105
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hello cure!
    nasa draga Antigravity me podsijetila da bih mogla se tu pridruziti posto je transfer obavljen pa evo me ovdje k vama.
    Procitati cu malo sad koja je u kakvim stanjima od vas a u medjuvremenu vam svima zelim da vam vrijeme do ogromnog debelog + prodje sto prije.

    Ja sam jucer imala transfer na 3.dan, 1 odlican i 1 vrlodobar embrij, na oba je napravljen assisted hatching i embrioglue. Nadamo se predivnim vijestima uskoro
    Posljednje uređivanje od Sarah777 : 21.05.2019. at 07:28

  6. #14106
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Hello cure!
    nasa draga Antigravity me podsijetila da bih mogla se tu pridruziti posto je transfer obavljen pa evo me ovdje k vama.
    Procitati cu malo sad koja je u kakvim stanjima od vas a u medjuvremenu vam svima zelim da vam vrijeme do ogromnog debelog + prodje sto prije.

    Ja sam jucer imala transfer na 3.dan, 1 odlican i 1 vrlodobar embrij, na oba je napravljen assisted hatching i embrioglue. Nadamo se predivnim vijestima uskoro
    Sretnooooo!!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  7. #14107

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Daaa, dosta mi je više tih aplikatora i gela

  8. #14108

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Antigravity prvotno napisa Vidi poruku
    Daaa, dosta mi je više tih aplikatora i gela
    @Vaki
    Nestalo mi pol' posta nakon ove rečenice... pisala sam o alergiji na crinone ali nema veze...


    @Sarah777
    Sve zvuči super i vjerujem da će biti plus kod tebe!


    @Kengurica
    Bitno da je sve u redu s bebom. Možda da pitaš na idućem pregledu ako se može odrediti termin.

    Meni je po zadnjoj M izračunat termin 2.12., ali rekla je doktorica da je realno termin tjedan dana ranije po razvoju/veličini bebe, zato što je napravljen transfer već 13. dan ciklusa (zadnja 2 ciklusa su mi bila skraćena).
    Posljednje uređivanje od Antigravity : 21.05.2019. at 14:44

  9. #14109

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Meni je po mengi 25.11., a po transferu (nasla sam na americkim stranicama) 22.11. Po uktrazvuku je beba 3 dana naprednija. Vidis svatko ima svoju politiku racunanja. Ja sam po tvojima onda vec u 15.tt.

  10. #14110

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Ne znam jel smijem ovo lijepiti, ako ne neka admin obrise i ispricavam se.
    http://www.yourivfjourney.com/baby-c...te-calculator/

  11. #14111

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Curke, pomagajte ako znate!
    Jutros sam primjetila par kapljica krvi kod mokrenja, i sad malo prije opet kod mokrenja. Uložak je malo smećkast. I ja sad više ne znam da li da računam to pod 1.dan m. A drugi dan m trebala bih krenut s početkom stimulacije. Šta sad da radim? Dali da odem sutra u Ri. Nemam koga više pitat, dr. Je radio jutarnju

  12. #14112
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    U principu to još nije prava mjesečnica. Trebaš baš procuriti. Tako nama na VV tumače.

  13. #14113
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Sarah - sretno!
    Ladida - možda procuriš još večeras pa onda sutra kreni...
    Posljednje uređivanje od Vaki : 21.05.2019. at 19:20

  14. #14114

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Sarah - sretno!
    Ladida - možda procuriš još večeras pa onda sutra kreni...
    Znači bez obzira i ako procurim krajem dana, sutra će se računat kao 2. I trebala bih u Ri?

  15. #14115
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Svaka klinika računa drugačije. Na VV se računa kao 1.dc do 22h. Mislim da bi bilo dobro da odeš sutra ako danas prokrvariš da se ne bi kasnije lupala po glavi ako zakasniš. Mi se recimo pikamo do 10h ujutro, a neki tek popodne. Ne kužim zašto postoje tolike razlike...

  16. #14116

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Kengurica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je po mengi 25.11., a po transferu (nasla sam na americkim stranicama) 22.11. Po uktrazvuku je beba 3 dana naprednija. Vidis svatko ima svoju politiku racunanja. Ja sam po tvojima onda vec u 15.tt.
    Ovdje mi izbaci 2.12. po zadnjoj mengi, isto kao njima u kbc-u...to je onda neka općenita formula.
    http://www.roditelji.hr/izracunavanje-termina-poroda/

    Meni će po razvoju bebe računati tjedne (po tome su tjedni bili navedeni i za kombinirani probir). Ovo što njima program izbaci u mom slučaju nije točno jer mi je bio skraćen ciklus tj. nekoliko dana ranije su izvedeni punkcija/transfer. Ja sam već 21. dana ciklusa imala svijetlu drugu crticu na testu, a 22. dc + na digitalnom. Tako da kod mene ti je sve nešto skraćeno i ubrzano.

    Ma najbitnije je da se bebice razvijaju kako treba i da ginići to svaki put potvrde.

  17. #14117

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Ladida prvotno napisa Vidi poruku
    Znači bez obzira i ako procurim krajem dana, sutra će se računat kao 2. I trebala bih u Ri?
    Izgleda da se svugdje drugačije računa, to baš nije zgodno.

    Meni je med. sestra prošle godine rekla kad sam trebala u stimulirani (otkazan) da se prvi dan računa ako se dobije M prije 16h i to baš treba procuriti... Ako se pojavi nakon toga, onda idući dan se računa kao prvi dan.

  18. #14118
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Pošto nismo ziher kako se računa u Rijeci, idi ti sutra pa se lako pikneš u četvrtak jer će ti dati za doma ako drugačije računaju.

  19. #14119
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Antigravity - čekaj, ti si isto u Rijeci? Onda neka tebe posluša, ipak ste u istoj klinici.
    Posljednje uređivanje od Vaki : 21.05.2019. at 20:00

  20. #14120

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj Antigravity prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da se svugdje drugačije računa, to baš nije zgodno.

    Meni je med. sestra prošle godine rekla kad sam trebala u stimulirani (otkazan) da se prvi dan računa ako se dobije M prije 16h i to baš treba procuriti... Ako se pojavi nakon toga, onda idući dan se računa kao prvi dan.
    Pa onda ću po tome, pošto danas nisam nikako procurila kako treba. Hvala!

  21. #14121

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Antigravity - čekaj, ti si isto u Rijeci? Onda neka tebe posluša, ipak ste u istoj klinici.
    Yep, ali tvoj savjet je također dobar ukoliko joj stigne pošteno curenje prije spavanja.
    Ladida, sretno!

  22. #14122

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Hvala cure, valjda će dobro ispasti. Mislim, ja ću se svakako bockati kući, jel tako? Ili prvi dan one mene bocnu?

  23. #14123
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Ladida, i ja aam bila na humanoj u Ri cijele prosle godine, politika je da ako dobijes M do 16h onda se to racuna kao 1.dan, a ako samo malo smedjaris moras pricekati bas da krene prava M i prema tome se ravnati. Tako su meni bili objasnili...
    Sta imas za bockanje, imas to kod sebe? Sama ces, da.. nije to tako strasno

  24. #14124

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Ladida, i ja aam bila na humanoj u Ri cijele prosle godine, politika je da ako dobijes M do 16h onda se to racuna kao 1.dan, a ako samo malo smedjaris moras pricekati bas da krene prava M i prema tome se ravnati. Tako su meni bili objasnili...
    Sta imas za bockanje, imas to kod sebe? Sama ces, da.. nije to tako strasno
    Hvala, draga! Sad mi je lakše ali opet važem i mislim si možda bolje otić sutra pa makar nek me vrate za idući dan!
    Nemam ništa kod sebe. Piše ovako: antagonistički protokol stimulacije G3/C; AFC 2. Dan ciklusa.... Ništa ja to ne kužim, a niti sam se dala u istraživanje

  25. #14125

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Pozdrav drage trudnice i trudilice,
    evo meni danas napokon krenula M! Nista, odtugovala ja svoje i idemo dalje! Svaki put nakon transfera mi bude drugacija ali ovaj put makar nema nikakvih bolova!
    Sarah htjela sam te pitati kako to da si se odlucila otic u Cito? Ja sam za sad jos u Rijeci i mislim se sto i kamo dalje

  26. #14126

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Ipak sam išla u Rijeku i uzela me dr na pregled, iako je sestra rekla da im je draže kad m nastupi do 13, 14h
    Obavili smo AFC i ustanovljeno da imam već ogroman folikul i ništa od ovog ciklusa. Nakon m. Ce napravit folikulometriju i vjerovatno dati neki lijek da u sljedećem ciklusu folikul ne raste toliko... A mislila sam, ima kraja...

  27. #14127
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Ladida prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak sam išla u Rijeku i uzela me dr na pregled, iako je sestra rekla da im je draže kad m nastupi do 13, 14h
    Obavili smo AFC i ustanovljeno da imam već ogroman folikul i ništa od ovog ciklusa. Nakon m. Ce napravit folikulometriju i vjerovatno dati neki lijek da u sljedećem ciklusu folikul ne raste toliko... A mislila sam, ima kraja...
    Znas stq sam ja naucila (i ko fol se drzim toga)... da se ne treba zivcirat i treba sto manje mislit na M i kad ce doc i zasto je jos nema i sl... jer sa tim kao da onda namjerno ne dodje/kasni.. takav filing imam hahahaha

    Ajde onda strpi se jos malo pa ces krenuti u postupak kako spada. I ne nerviraj se

  28. #14128
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage trudnice i trudilice,
    evo meni danas napokon krenula M! Nista, odtugovala ja svoje i idemo dalje! Svaki put nakon transfera mi bude drugacija ali ovaj put makar nema nikakvih bolova!
    Sarah htjela sam te pitati kako to da si se odlucila otic u Cito? Ja sam za sad jos u Rijeci i mislim se sto i kamo dalje
    Hay, zao mi je...
    Koji ti je ovo transfer po redu?
    Koja kvaliteta prenesenih embrija je bila?

    Kako i zasto Cito?
    Pa evo nakon 2 neuspjela transfera u kbc ri sa tako losim rezultatima koje smo imali na dan transfera oba puta.. iskreno, pocela sam sumnjat u njih. Mozda ni krive ni duzne ali eto jesam..
    Bilo mi je cudno da nakon 2.neuspjelog ET nam spominju veliki fragmentaciju i ako ne uspije ovaj put xa cemo morat na dodatne testove da vidimo di je problem. Jako me naljutilo to sta su dozvolili da idemo uopce u taj 2.postupak bez da smo odmah nakon 1.postupka isli u daljnje pretrage. A sa druge strane ja se trujem sa tim hormonima, nabijam kilazu a za sta...?
    Naravno, presudni faktor je taj sta si mozemo priustiti otic privatno na potpomognutu. Da ne mozemo, ostala bih sigurno jos u kbc da ispucamo sve pokusaje preko hzzo.
    Dakle, uhvatili smo se istrazivanja i dosli na neki zakljucak da mislimo da je Cito na samom vrhu ljestvice po kvaliteti pa je pala odluka da idemo kod njih.
    A sad kada smo prosli postupak u privatnoj poliklinici, mogu ti usporedit i rec kakvo mesarenje se zapravo desava u kbc ri:
    Prva stvar koju me dr u cito pitao je nalaz AMH. Ja pojma nisam imala sta je to a dr me sa zbunjenom facom pitao pa jeste bili vi u stimuliranom vec, reko jesam 2 puta, pa sta niste vadili AMH, reko ne niti znam sta je to. A njegovo pitanje na to je bilo, pa na temelju cega su vam onda postavljali dozu za terapiju hormonima. Eto...sta rec.
    Onda cu ti usporedit opcu anesteziju:
    U kbc ri legnes, stave ti ono na prst i zapice inekciju i laku noc; probudis se i pustaju te doma za sat i pol dva.
    A u privatnoj je bilo ovako: dan prije anestezije sam isla vadit kompletnu krvnu sliku, dok smo dosli od laboratorija doma (cca 10min voznje do tog smjestaja di smo bili), na mail mi je dosao nalaz.
    Na dan punkcije, napravili su mi ekg, dali inekciju protiv zgrusavanja krvi, dali cetvrtinu neke tabletice za opustanje misica (jer zivci u tijelu rade i kad si pod anestezijom pa da se ne trznes dok je punkcija), onda spavas upravo onoliko koliko treba i onda lezis kod njih jos u sobi (2 kreveta, tv, kupaonica sa tus kabinom i wc) do cca 13h (punkcija bila u 8 i pol) i u to vrijeme daju ti vode, caj, dvopeke, da tebi bude lakse i da se oni uvjere da si ok da te otpuste.
    Evo ti opisa transfera: dolazi ti embriolog kod tebe u sobu i objasnjava sta se sve desavalo od punkcije do danas sa malenima, odvedu te u salu, naprave ET i ostave te da lezis tako tamo na stolici ginekoloskoj (koja ostaje podignuta!) cca 10ak minuta i to sa prekrizenim nogama. Onda dolaze po tebe i hodas do svoje sobe i legnes na trbuh sljedecih pola sata. Dobivas u debelo meso booster da se bolje primi...
    Terapija, utrici 3x dnevno po 2....utrici su od 100mg, znaci dnevno ih unesem u tijelo 600mg. Znas koliko progesterona ima Crinone? 90mg. A to je terapija koju dobijes u kbc ri. Ja te pitam, kako to moze biti dovoljno onda ako je razlika u terapiji u 510mg progesterona? Ili je to individualno? Ne znam ali nije mi to normalno.
    A andol 100? Zasto ne kazu u kbc ri nek to koristimo? Evo, pijem ga svaki dan jer poboljsava cirkulaciji a to je nama sad jako bitno da nam maternica bude dobro prokrvljena u ovom osjetljivom periodu kada se treba uhvatiti.

    Eto...sta da ti vise pricam..

  29. #14129
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Sori na poduzem postu
    Svjesni smo mi da se moze desit opet da ne bude nista od ovog pokusaja, ali...baram smo sigurni da se napravilo sve sto se moglo napraviti i sa nase i sa njihove strane isto.
    E da, 1 booster sam dobila i za doma isto, ic cu sutra kod moje dr da mi zapici inekciju u guzu

  30. #14130
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nema sumnje da Cito ima bolju uspješnost od KBC Ri (i od općenito bilo koje državne bolnice, kao i uostalom gotovo svi privatnici), ali na osnovu ovog što si navela, nazvati postupke u Ri "mesarenjem" je pretjerano, a pomalo i smiješno, s obzirom na to da je:

    a) pretraga AMH poželjna, ali ne i nužna jer se stanje jajnih rezerva može utvrditi i drugim metodama (FSH, LH, estradiol, testosteron...) i UZV pregledom početkom ciklusa, gdje se prebroji broj antralnih folikula. I to čak nije nužno radi uštede jer Lučinger, koji je redovito u vrhu uspješnosti ima politiku da njemu hormoni ne trebaju jer on sve na UZV-u vidi;
    b) razlika između Crinonea i Utrogestana je u apsorpciji, dakle nominalna doza nije bitna, a Crinone je duplo skuplji od Utrića u najmanju ruku zato jer je manja mogućnost infekcije ako si nešto guraš aplikatorom u rodnicu jednom dnevno, nego 3x dnevno prstima. Inače, studije glede učinkovitosti su ili na strani Crinonea ili su rezultati izjednačeni;
    c) andol za prokrvljenost, ako se inače nema dijagnosticiranih problema s cirkulacijom, je kategorija "ajd, neće odmoć", kao i boosteri;
    d) Cito svakako mora biti pažljiviji s davanjem anestezije jer oni ipak nisu bolnica ako dođe do komplikacija, ali i razlika je koju vrstu opće anestezije dobiješ;
    e) naravno da će u privatnoj klinici gdje iskeširaš 2-3 k/€ dijeliti čaj i dvopek i puštati te da se naspavaš, još najbolje da te omamljenu sa zelenom krpom među nogama spraše van. Što se, nažalost, u nekim našim državnim klinikama (ne i u Ri) i dešava s obzirom na to da naprosto nema mjesta za odležati.

    Znam da je ovo sad ispalo kao peračina, oprosti Sarah777, ali morala sam ovo napisati jer je ovo ipak forum prvenstveno edukativne prirode. Tebi želim uspješan postupak, i da ti smrzlići ostanu za još jednog bebača
    Jesu li te u Citu poslali na te dodatne pretrage i koje su to, kariogram...?

  31. #14131
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Argente, ja sam napisala svoje iskustvo i moje misljenje na temelju toga sta sam ja prosla. Ako si ti imala pozitivna iskustva u kbc ri, drago mi je zbog tebe.
    A) zato je i trazio da izvadim amh jer mu u usporedbi sa onim sta je vidio na ultrazvuku izmedjuostalog nije bilo jasno zasto sam u kbc ri kretala sa dozom gonala 225. Covjek je bio u pravu..nije bilo potrebe za tolikom dozom ni bespotrebnim riskiranjem hiperstimulacije.
    Ove druge metode koje si navela, nemam pojma sta je to niti su mi to radili u kbc.
    B) ne znam sta bi ti rekla na to jer kad sam rekla da imam crinone kod sebe (ostalo mi ih od zadnji put), komentar je u smislu da necemo to koristit jer je to preslabo.
    C) ako nece odmoc a moze i malo pomoc, onda bi to trebalo prakticirat pa da se poveca sansa taman za 0.01% za ostvarivanje trudnoce.
    D) pa nije mi anesteziju davala medicinska sestra nego anesteziolog. A ako ces pricat o opreznosti, ja vise cijenim opreznost da me pregledaju i iztestiraju cijelu nego da mi kao u kbc ri prije inekcije daju papir na potpis za slucaj da se probudim vise...
    (Moj izraz "mesarenje" ti se nije svidio, je tako... a kako bis ovo nazvala onda?)
    E) ne i u ri? Ne nasmijavaj me, samo iz mog iskustva cu ti rec da to sta pises da si u zabludi. Ne za zelenu krpu medju nogama, nego za pustanje u omamljenom stanju.

    Ovo je forum edukativne prirode?
    Pa imas edukativnih tema koje se temelje na edukativnim materijalima i tekstovima. Ova tema konkretno nije edukativna tema vec vise rekla bih informativna na bazi osobnih iskustava a to ne moze bit edukativno jer za to imamo doktore a ne necije postove na forumu. - moje misljenje.

    A vezano za tvoje pitanje za dodatne pretrage, ne znam tocno na sta mislis...? Dodatne pretrage za sta?

  32. #14132

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Draga Sarah, hvala ti puno na postu, pronasla sam se u svemu sto si napisala! I vjerujem da je ta cijena koju se placa privatno pridonijela tom boljem osjecaju da nisi samo broj, nego da se ipak netko vise oko tebe brine!
    Ja sam do sada bila na 4 transfera, i jednoj stimulaciji. Nisam zadovoljna koliko se paznje posveti pacijentu. E sad kakva je kvaliteta embrija nisam previse informacija dobivala, kao svaki put je embrij bio dobar. Na jesen cu pocet razmisljat kamo dalje...

    Zelim ti da ti ovi dani cekanja do bete prodju cim ljepse, da se popravi vrijeme da mozes malo prosetat pogotovo i da se opustis cim vise mozes, pogotovo ako si na bolovanju

  33. #14133

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Sto se tice Crinone gela, na svoju ruku sam progesteron isla vadit nakon 13 dnt i primjene gela i bio je samo 21?! To mi se cini nekako prenisko, mozda sam u zabludi, pa bi to znacilo da Sarah ima pravo za to da je slab Crinone gel. Ne znam dal ga se daje samo u kbc Ri? Sto se andola tice, obje ste u pravu, ne moze stetit, ali i u kbc Ri ga se dobije kao terapija nakon transfera! Uglavnom, kad se izvade svi hormoni 3dan ciklusa tu na popisu bude i amh, fsh i lh ....
    Sarah, javi kad bude kakvih promjena, novosti...

  34. #14134
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Je, Sarah777, to si u pravu da je ova tema više chat prirode nego ostale. Mislila sam "edukativna" u smislu da te moram ispraviti što se tiče npr. da je Crinone preslab - vidim da me nisi skužila ali ne znam kako drugačije to da objasnim - 90 mg u Crinone gelu je ekvivalentno 6x100mg u Utrogestanu. Morala bih sada guglati u čemu se razlikuje njihova apsorpcija, ali ne bacaj ga, on nije lošija varijanta. Čak ga možeš i kombinirati s Utrićima (npr. ako se nađeš na pustom otoku s kutijom Crinonea, a bez Utrogestana).

    Hoćeš reći da su te stimulirali naslijepo, jesu li ti vadili hormone i/ili radili pregled prije početka stimulacije? Bez hormonske slike se već godinama ne ide u postupak, a u posljednje vrijeme je i u Ri AMH na spisku hormona (u moje se doba nije radilo, ali evo Hay kaže da je ona vadila, a vadilo je i više mojih frendica).

    Za anesteziju - meni su nekad radili krvnu sliku, nekad ne, nisam te struke pa ti ne znam točno reći zašto, ali postoji razlika u "dubini" opće anestezije - imaš kratkotrajnu intravenoznu ili inhalacijsku do 30 min, pa opću do 1h itd., pa svakih x dodatnih minuta - neće te jednako drogirati za carski rez ili kiretažu, histeroskopiju ili punkciju, mislim oni su se ipak godinama školovali za davanje anestezije.

    A ovo što se tiče šutnut te van omamljenu - pa u Rijeci se prije par godina moglo odležati i ležalo se nakon punkcije u općoj anesteziji; ako se to promijenilo, povlačim tvrdnju - referirala sam se prvenstveno na činjenicu da na Vuku Vrhovcu nema uopće mjesta da bi se ležalo duže od 10 min, nadajmo se da ovo preuređivanje kod njih gore sada ide u tom smjeru da se to pacijenticama omogući. A nešto se preuređivalo i kod nas - ako je to otišlo u tom smjeru da se više nema kamo ležati, onda stvarno respect za napredak

    Dodatne pretrage, rekla si da su ti u Ri rekli da će te poslati na dodatne pretrage nakon 2 neuspjela postupka? Kojim dodatnim pretragama mogu vidjeti zašto dolazi do fragmentacije embrija, u tu se materiju ne kužim, jesu li to vaši kariogrami? I jesu li ti to u Citu preporučili?

    Shvaćam tvoju ljutnju što te odmah nakon prvog neuspjelog postupka nisu poslali na dodatne pretrage (koje god to bile), ali vrlo je moguće da te ne bi ni neki privatnik, prvi postupak često služi za kalibriranje, za masu stvari ne mogu biti spremni dok situacija nije tu.
    I još bitnije: znaj da HZZO bolnicama plaća postupke puno niže nego oni zaista koštaju.
    Plastično, bolnica odradi postupak uz trošak od onoliko koliko otprilike dođe privatno, a HZZO im to plati cca 10000 kn. Na taj način (i) postupci konstantno guraju bolnice u sve dublje gubitke i tjeraju liječnike da štede na pacijentima (Roda se BTW već godinama bori da se postupci od HZZO-a refundiraju po višoj tarifi). Ni bilo kakve dodatne pretrage ne ulaze u to. Tako da, u našoj državi gdje je 1,2 zaposlenih na 1 penzionera (plus djeca)...jednostavno nema love za bolje javno zdravstvo.

  35. #14135
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sad sam tek skužila da je tebi dr rekao da je Crinone tj. ta doza koju si ti imala preslaba u odnosu na 3x2 utrića. Ne znam što da ti kažem, nama je više doktora iz više klinika potvrdilo da je to isto (ako te zanima, baci oko na temu “Crinone gel”, puno nas je to istraživalo). Onda on ima neka druga saznanja.

  36. #14136

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Ja sam čula da je Utrogestan sintetski pripravak progesterona, pa zato ide viša doza (600 mg nakon transfera) koja se slabije apsorbira u odnosu na Crinone koji je prirodni progesteron i sadrži 90 mg progesterona čija iskoristivost je visoka... No, ja i dalje koristim Utriće kad sam u postupcima, nisam prešla na Crinone

  37. #14137

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Jutro cure. Nisam neko vrijeme bila tu…mi smo u odmoru do 9 mj kada idemo ponovno na stimulirani…
    Noooo, jucer mi je bio 13 ili 14 dpo, skocila mi bazalna, i odem ja popiskit test, kad ono slaba crtica i plus. Mozete misliti moje iznenadjenje, s nasom dijagnozom ravno cudu da je prirodno uspijelo lol. I odem ja odmah betu radit i beta je 25,55. Zvala sam dr odmah. Naravno da je vristala ! Ali beta je realno manja, i u sub moram ju ponavljati. Bed je kaj sam ovu radila jucer predvecer, a u sub mi lab radi taj do 12. Tak da ce to zapravo proci dan i pola.
    Ima tko kakva iskustva s nizom betom na taj dan? Jel se mogu icemu nadati?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  38. #14138
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Jutro cure. Nisam neko vrijeme bila tu…mi smo u odmoru do 9 mj kada idemo ponovno na stimulirani…
    Noooo, jucer mi je bio 13 ili 14 dpo, skocila mi bazalna, i odem ja popiskit test, kad ono slaba crtica i plus. Mozete misliti moje iznenadjenje, s nasom dijagnozom ravno cudu da je prirodno uspijelo lol. I odem ja odmah betu radit i beta je 25,55. Zvala sam dr odmah. Naravno da je vristala ! Ali beta je realno manja, i u sub moram ju ponavljati. Bed je kaj sam ovu radila jucer predvecer, a u sub mi lab radi taj do 12. Tak da ce to zapravo proci dan i pola.
    Ima tko kakva iskustva s nizom betom na taj dan? Jel se mogu icemu nadati?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Mozda bila kasnije O i implantacija... Ima cura i sa niskom betom sa poz.ishodom... bitno da ona bude duplala se...

    Sretnoooooo[emoji847][emoji847][emoji847][emoji847][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  39. #14139

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda bila kasnije O i implantacija... Ima cura i sa niskom betom sa poz.ishodom... bitno da ona bude duplala se...

    Sretnoooooo[emoji847][emoji847][emoji847][emoji847][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Nadam seee! Thxs draga javim.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  40. #14140

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Ja sam nakon anestezije u kbc Ri odležala skoro tri sata. Mogla sam i više ali htjela sam ići doma. Malo sam i ja bila zatečena što ne treba neki pregled prije, ali su mi rekli da je to kratkotrajna i da ne treba. Amh sam vadila privatno nije me nitko tražio.

  41. #14141
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam tek skužila da je tebi dr rekao da je Crinone tj. ta doza koju si ti imala preslaba u odnosu na 3x2 utrića. Ne znam što da ti kažem, nama je više doktora iz više klinika potvrdilo da je to isto (ako te zanima, baci oko na temu “Crinone gel”, puno nas je to istraživalo). Onda on ima neka druga saznanja.
    Ma kako god... necu istrazivat jer sam shvatila da mi to samo nervozu radi. Oni su doktori pa ajmo vjerovat da znaju sta nam rade

  42. #14142
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Je, Sarah777, to si u pravu da je ova tema više chat prirode nego ostale. Mislila sam "edukativna" u smislu da te moram ispraviti što se tiče npr. da je Crinone preslab - vidim da me nisi skužila ali ne znam kako drugačije to da objasnim - 90 mg u Crinone gelu je ekvivalentno 6x100mg u Utrogestanu. Morala bih sada guglati u čemu se razlikuje njihova apsorpcija, ali ne bacaj ga, on nije lošija varijanta. Čak ga možeš i kombinirati s Utrićima (npr. ako se nađeš na pustom otoku s kutijom Crinonea, a bez Utrogestana).

    Hoćeš reći da su te stimulirali naslijepo, jesu li ti vadili hormone i/ili radili pregled prije početka stimulacije? Bez hormonske slike se već godinama ne ide u postupak, a u posljednje vrijeme je i u Ri AMH na spisku hormona (u moje se doba nije radilo, ali evo Hay kaže da je ona vadila, a vadilo je i više mojih frendica).

    Za anesteziju - meni su nekad radili krvnu sliku, nekad ne, nisam te struke pa ti ne znam točno reći zašto, ali postoji razlika u "dubini" opće anestezije - imaš kratkotrajnu intravenoznu ili inhalacijsku do 30 min, pa opću do 1h itd., pa svakih x dodatnih minuta - neće te jednako drogirati za carski rez ili kiretažu, histeroskopiju ili punkciju, mislim oni su se ipak godinama školovali za davanje anestezije.

    A ovo što se tiče šutnut te van omamljenu - pa u Rijeci se prije par godina moglo odležati i ležalo se nakon punkcije u općoj anesteziji; ako se to promijenilo, povlačim tvrdnju - referirala sam se prvenstveno na činjenicu da na Vuku Vrhovcu nema uopće mjesta da bi se ležalo duže od 10 min, nadajmo se da ovo preuređivanje kod njih gore sada ide u tom smjeru da se to pacijenticama omogući. A nešto se preuređivalo i kod nas - ako je to otišlo u tom smjeru da se više nema kamo ležati, onda stvarno respect za napredak

    Dodatne pretrage, rekla si da su ti u Ri rekli da će te poslati na dodatne pretrage nakon 2 neuspjela postupka? Kojim dodatnim pretragama mogu vidjeti zašto dolazi do fragmentacije embrija, u tu se materiju ne kužim, jesu li to vaši kariogrami? I jesu li ti to u Citu preporučili?

    Shvaćam tvoju ljutnju što te odmah nakon prvog neuspjelog postupka nisu poslali na dodatne pretrage (koje god to bile), ali vrlo je moguće da te ne bi ni neki privatnik, prvi postupak često služi za kalibriranje, za masu stvari ne mogu biti spremni dok situacija nije tu.
    I još bitnije: znaj da HZZO bolnicama plaća postupke puno niže nego oni zaista koštaju.
    Plastično, bolnica odradi postupak uz trošak od onoliko koliko otprilike dođe privatno, a HZZO im to plati cca 10000 kn. Na taj način (i) postupci konstantno guraju bolnice u sve dublje gubitke i tjeraju liječnike da štede na pacijentima (Roda se BTW već godinama bori da se postupci od HZZO-a refundiraju po višoj tarifi). Ni bilo kakve dodatne pretrage ne ulaze u to. Tako da, u našoj državi gdje je 1,2 zaposlenih na 1 penzionera (plus djeca)...jednostavno nema love za bolje javno zdravstvo.
    Ma necu bacit Crinone dok god je dobar rok trajanja. Nek stoji, nikad ne znas (kako bi ti rekla, kad cu zavrsit na pustom otoku)

    Pregled prije stimulacije nije se nikad desio, uvijek bi dosla samo preuzet ljekove kad se vec dogovorimo i to je to. Hormone su mi vadili jednom, to je bilo bas 1.put kad je bila planirala punkcija u prirodnom al evo folikul puknuo pa nis nije bilo od toga. A ne mozes mi rec da hormoni ostaju nuzno nepromijenjivi do sljedeceg postupka a da ne kazem do postupka koji je bio nakon 5mj cca.

    Za anesteziju, jasno je meni da ih ima puno vrsta, ali poanta je da ti se cacka dole sa iglom, ne daj boze da sta krivo krene i eto problema sa krvarenjem, a sta ce oni onda kad nemaju tvoju krvnu sliku? ...samo problemi. Naravno da bi oni rijesili to na neki svoj nacin ali nadajmo se da bi taj nacin bio dobar i za tvoje tijelo. Sad si me podsjetila, imala sam onu plahtu medju nogama u Ri i bila je uvijek krvava, a bome lagano je bilo krvavo i jos sljedeci dan nakon punkcije. A ovdje u St nakon postupka imala sam medju nogama onaj ogroman ulozak ali nije bilo ni kapi. Ni tad ni kasnije. Ja te pitam, kako to da sam u Ri krvarila nakon obje punkcije i bila u bolovima taj i jos 2 dana nakon toga? A u St, do navecer sam bila kao nova. E da, nisam spomenula, nakon punkcije bila sam spojena na fiziolosku otopinu to mi je iskapala cijela ona mala vrecica i dali su mi isto i neku tekucinu protiv bolova. Divota.

    Dodatne pretrage, ne znam koje bi to bile dodatne pretrage u Ri jer nakon neuspijelog transfera nismo isli na daljnje dogovore nego samo po dokumentaciju nasu. Istrazivala sam bila po netu malo sta se radi u slucajevima velike fragmentacije pa sam vidjela da se radi taj test fragmentacije i dna test (oboje na uzorku sjemena). Kada su bile konzultacije nase u St, nazalost nije se moglo to napraviti jer kolicina spermica u ejakulatu nije bila dovoljna za taj test (to smo si sami krivi jer je apstinencija bila premala), medjutim rekao nam dr da se ne sekiramo zbog toga jer uz tehnologiju koju imaju da ce nac savrsene spermice. I tako smo krenuli u postupak bez da smo napravili taj test a rezultat koji imamo je najbolji ikad, nikad nismo imali 4 savrsena embrija a nikad nismo imali niti zaledjenih.

    Ma sve je meni jasno kako funkcionira nase zdravstvo, imamo sigirno i odlicne doktore koji uz takve uvjete ne mogu ni ostvariti svoje potencijale. Zao mi je jako zbog toga i zao mi je da upravo zbog tih neadekvatnosti propadaju nase sanse za potpomognutu oplodnju. Iskreno, ja sam mislila da odem jos ispucati te postupke koje imam preko hzzo pa onda privatno ic ako ne uspije drugacije, ali posto imamo mogucnosti i smatramo da mozemo prije uspjeti u nekoj pvt klinici zbog nase situacije sa fragmentiranjem, onda smo tako odlucili napraviti. A ne znam kako na vas djeluju ti hormoni ali ja sam se jako udebljala i samo zelim ostat trudna cim prije da ne moram vise filat se sa gonalom.

  43. #14143
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Jutro cure. Nisam neko vrijeme bila tu…mi smo u odmoru do 9 mj kada idemo ponovno na stimulirani…
    Noooo, jucer mi je bio 13 ili 14 dpo, skocila mi bazalna, i odem ja popiskit test, kad ono slaba crtica i plus. Mozete misliti moje iznenadjenje, s nasom dijagnozom ravno cudu da je prirodno uspijelo lol. I odem ja odmah betu radit i beta je 25,55. Zvala sam dr odmah. Naravno da je vristala ! Ali beta je realno manja, i u sub moram ju ponavljati. Bed je kaj sam ovu radila jucer predvecer, a u sub mi lab radi taj do 12. Tak da ce to zapravo proci dan i pola.
    Ima tko kakva iskustva s nizom betom na taj dan? Jel se mogu icemu nadati?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Wooow! Dezim fige da beta bude jos veca sada, javi nam!!

  44. #14144
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Jutro cure. Nisam neko vrijeme bila tu…mi smo u odmoru do 9 mj kada idemo ponovno na stimulirani…
    Noooo, jucer mi je bio 13 ili 14 dpo, skocila mi bazalna, i odem ja popiskit test, kad ono slaba crtica i plus. Mozete misliti moje iznenadjenje, s nasom dijagnozom ravno cudu da je prirodno uspijelo lol. I odem ja odmah betu radit i beta je 25,55. Zvala sam dr odmah. Naravno da je vristala ! Ali beta je realno manja, i u sub moram ju ponavljati. Bed je kaj sam ovu radila jucer predvecer, a u sub mi lab radi taj do 12. Tak da ce to zapravo proci dan i pola.
    Ima tko kakva iskustva s nizom betom na taj dan? Jel se mogu icemu nadati?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Svakakvih beta u pravilu ima pa nekako to nije nikakva garancija.
    Netko ima super ogromnu betu pa na zalost padne a netko ima nisku i sve super bude.
    Procesljaj malo tamo temu di si pisala za statistiku bete pa ces vidjeti.

    Jesi ponavljala test danas, jel tamnija crtica?

  45. #14145

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Izgleda da kad Nemasekirancije da to sve prirodno ide unatoc problemima i dijagnozama! Heheheheh Suuuuper, javi kako se stvari odvijaju!

  46. #14146

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Svakakvih beta u pravilu ima pa nekako to nije nikakva garancija.
    Netko ima super ogromnu betu pa na zalost padne a netko ima nisku i sve super bude.
    Procesljaj malo tamo temu di si pisala za statistiku bete pa ces vidjeti.

    Jesi ponavljala test danas, jel tamnija crtica?
    A nemam isti test. Jesam ovaj drugi,kao s istom osjetljivosti. Al sve je to nekak bljedunjavo. Neznam [emoji52]. Sutra cemo valjda biti pametniji.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  47. #14147

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Osvrnula bih se na razgovor Sarah i Argente. Mislim da je Sarah svjesna zasto su u bolnici uvjeti takvi kakvi jesu, al to ne znaci da zato treba reci, a ok dobri su. Nisu dobri s razlogom. Nema se para. Znaci nije stvar imamo li razumijevanja ili ne vec da li je to sto nude optimalno ili ne. @Sarah Crinone nije slabiji, ja sam primala oboje. Kad sam ostala trudna sam utrice dobila jer ta moja privatna klinika ima vise iskustva s krvarenjem od Crinonea (bezazlenim, ali stvara stres zeni).
    Za AMH mislim da ga mozda Rijeka ne vadi jer dr Smiljan koja je stara iskusnjara zna da nije on bas mjerodavan uvijek. Ja imam visok, a uvjerili smo se da moj odaziv stimulacijima uopce ne korelira mom AMH. Kao da je mrtvo slovo na papiru. Da se raditi i bez toga, al opet ja isto vise vjerujem da svaki detalj pripazimo. Ovaj cijeli postupak je tezak za zenu tako i muskarca i da svi imaju novaca za privatno ja bih im preporucila privatno. Prvo jer nema izmjenjivanja doktora i specijalizanata na vama (hebiga znam da se nekako moraju nauciti, al kad imam ogranicen broj postupaka te idem u terapiju koja ostavlja na meni trag ne zelim nikakva ucenja), drugo jer su humaniji uvjeti i doktori posveceniji. Laboratoriji cesto napredniji. Najbolji biolozi su kod privatnika presli. Itd

  48. #14148
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Sarah, hvala ti puno na postu, pronasla sam se u svemu sto si napisala! I vjerujem da je ta cijena koju se placa privatno pridonijela tom boljem osjecaju da nisi samo broj, nego da se ipak netko vise oko tebe brine!
    Ja sam do sada bila na 4 transfera, i jednoj stimulaciji. Nisam zadovoljna koliko se paznje posveti pacijentu. E sad kakva je kvaliteta embrija nisam previse informacija dobivala, kao svaki put je embrij bio dobar. Na jesen cu pocet razmisljat kamo dalje...

    Zelim ti da ti ovi dani cekanja do bete prodju cim ljepse, da se popravi vrijeme da mozes malo prosetat pogotovo i da se opustis cim vise mozes, pogotovo ako si na bolovanju
    Hay, promaknuo mi je ovaj tvoj post kompletno.

    Da, divan je osjecaj kad osjetis kako nisi "samo broj".
    Ako se odlucite krenuti privatno, preporucam Cito.

    Vidis pojma nemas kakvi su bili ti koje su ti vratili na ET, to je jos jedna stvar koju me bio pitao dr, nalaze od ET, i ja mu pokazem ono sta sam bila dobila u kbc ri nakon transfera, kaze dr da nije to to... reko ja drugo nemam!? Pa da sta mi nisu dali nalaz za statistikom koje kvalitete su bili prebaceni embriji, koliko je bilo oocita, koliko oplodjenih, zaledjenih...bla bla... reko ne... Nije covjek k sebi mogao doc.

    Hvala ti na lijepim zeljama
    Da, da, na bolovanju sam dok betu ne izvadim pa ako bude potvrdjena trudnoca odma krecem sa bolovanjem/porodiljnim jer posao koji radim je stresan da bi i kravu ubio 1.dan.
    A moram priznat da sam ovoga puta iznenadjujuce opustena tokom cijelog postupka. I bas sam happy zbog toga.

  49. #14149
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Jesu li postupci MPO-a uspješniji u privatnim klinikama nego u javnim zdravstvenim ustanovama? Na temelju kojih podataka se može utvrditi uspješnost liječenja postupcima MPO-a?

    Koliko je započeto postupaka u kojoj klinici, a koliko se djece rodilo iz tih postupaka u Hrvatskoj se ne zna.

    Nema odgovora na ova pitanja jer se zakonom propisan Državni registar o medicinski pomognutoj oplodnji nije se uspio oformiti već više od 6 godina.

    Jedno je očito - privatne klinike rade sjajne samoreklame. Bolnice ne daju nikakve podatke. Web stranice mnogih privatnih klinika vrište od "uspješnosti" MPO postupaka od 50% do 60% za stimulirane postupke za žene svih dobi.

    Jasno da se, uz bolje materijalne uvjete koji uistinu postoje u privatnim klinikama, stvara dojam da su privatne klinike višestruko uspješnije od bolnica. Je li to baš tako?

    U Hrvatskoj je, jednako kao i npr. na Cipru ili Ukrajini posve normalno da privatna klinika oglasi uspješnost stimuliranih IVF-a u postupcima s vlastitim stanicama za žene starije od 40 godina od ravno 53% ili za žene od 35 do 40 godina "uspješnost" od 58%!

    Na žalost, nema neovisnog stučnog tijela koja bi sankcioniralo ovakav oblik obmanjivanja pacijentica i pacijenata.

  50. #14150
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Kengurica prvotno napisa Vidi poruku
    Osvrnula bih se na razgovor Sarah i Argente. Mislim da je Sarah svjesna zasto su u bolnici uvjeti takvi kakvi jesu, al to ne znaci da zato treba reci, a ok dobri su. Nisu dobri s razlogom. Nema se para. Znaci nije stvar imamo li razumijevanja ili ne vec da li je to sto nude optimalno ili ne. @Sarah Crinone nije slabiji, ja sam primala oboje. Kad sam ostala trudna sam utrice dobila jer ta moja privatna klinika ima vise iskustva s krvarenjem od Crinonea (bezazlenim, ali stvara stres zeni).
    Za AMH mislim da ga mozda Rijeka ne vadi jer dr Smiljan koja je stara iskusnjara zna da nije on bas mjerodavan uvijek. Ja imam visok, a uvjerili smo se da moj odaziv stimulacijima uopce ne korelira mom AMH. Kao da je mrtvo slovo na papiru. Da se raditi i bez toga, al opet ja isto vise vjerujem da svaki detalj pripazimo. Ovaj cijeli postupak je tezak za zenu tako i muskarca i da svi imaju novaca za privatno ja bih im preporucila privatno. Prvo jer nema izmjenjivanja doktora i specijalizanata na vama (hebiga znam da se nekako moraju nauciti, al kad imam ogranicen broj postupaka te idem u terapiju koja ostavlja na meni trag ne zelim nikakva ucenja), drugo jer su humaniji uvjeti i doktori posveceniji. Laboratoriji cesto napredniji. Najbolji biolozi su kod privatnika presli. Itd
    Vidim da je puno vas reklo da ta moja tvrdnja za crinone nije tocna pa ok, vjerujem vam onda
    Kazem vam da nisam ja to istrazivala nista (to mi samo stres radi) ali kad sam procitala na kutijicama i usporedila to dvoje, stvarno mi nije bilo jasno kako je to moguce. Bas cu pitat i svoju gin.sad u ponedjeljak sta ona misli o tome... cisto iz znatizelje.

    Ovo drugo sta si napisala, slazem se s tobom..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •