Stranica 257 od 257 PrviPrvi ... 157207247255256257
Pokazuje rezultate 12,801 do 12,816 od 12816

Tema: Nakon transfera II

katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj KokiMaja prvotno napisa Vidi poruku
    Evo. Ja sam u bolnici zaprimljena. Sa 1896 je otišla beta na 2029. Znači ništa pozitivno ali neznaju gdije je. Nemogu pronači gdije je plod. Sad tu čekam i neznam što bu bilo. Osjećam se jadno i tužno
    Draga KokiMajo...
    Ono što ti ja mogu savjetovati je da se pokušaš smiriti koliko god možeš. To što trenutno ne znaju gdje se plod nalazi nije ništa čudno s obzirom da je VM trudnoća, a to se često na uzv ne vidi. Najvjerojatnije će laparoskopski plod locirati i odstraniti. Kod mene je oba puta plod zapeo u jajovodu, a ustvari mislim da jedino tu i može zapeti. Poslije operacije ih svakako ispitaj kakvo ti je stanje s jajovodima, očito je da su u nekoj razini začepljeni. (barem taj jedan).
    Žao mi je. Znam što prolaziš i sama sam to prošla dva puta.
    Ja sam ti sebi to posložila na ovaj način u glavi: ako jajovodi ne valjaju bolje da ih vade vani nego da mi se isti scenarij ponavlja više puta što je jako često. Ionako ako želiš trudnoću moraš na MPO, a ovako i bez straha imaš nezaštićene odnose. (malo crnog humora ne škodi) Ja sam se dugo bojala ponovne VM nakon moje prve.
    Popričaj s liječnikom koji bi te trebao operirati i reci mu da si u postupcima. Da sam ja danas na tvom mjestu, inzistirala bih da mi ukoliko su jajovodi loši (a oni to vide laparoskopski) odmah odstrane oba. Mene prvi put nisu poslušali s izgovorom mlada si i tko zna što se može desiti, što je bila jako loša odluka jer sam skoro glavom platila.
    Sretno i smireno, sve će bit ok.

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Puno hvala. Sutra još misle vaditi betu i raditi ultrazvuk pa se nadam da misle krenuti to riješavati nekako. Samo mislim da je ovo čekanje da se desi čudo kontraproduktivno. A ako izvade jajovode i dalje jajnici rade normalno?

ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Puno hvala. Sutra još misle vaditi betu i raditi ultrazvuk pa se nadam da misle krenuti to riješavati nekako. Samo mislim da je ovo čekanje da se desi čudo kontraproduktivno. A ako izvade jajovode i dalje jajnici rade normalno?
    Zao mi je... jajnici rade normalno naravno!!!

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Ne moze se nazalost desiti nikakvo cudo ako mislis na razvoj uredne trudnoce. Dosadasnje bete to potvrdjuju. Sjecam se, i ja sam se u svom neznanju prvi put tome nadala...
    Jajovodi su ustvari kanali koji spajaju jajnik i maternicu, u njima se sretnu js i spermij i dolazi do oplodnje pa oplodjeni embrij putuje u maternicu par dana pa se kad postane blastica krene implantirati. Tako nekako to ide u prirodnom zacecu. Kod tebe je ili negdje putem prirodno zapelo i embrij se ugnijezdio u jajovodu ili je plod nakon transfera zalutao u jajovod sto mi se cini izglednije jer si ipak imala malu pozitivnu betu nakon transfera. Jajovodi se ostete od razlicitih uzroka; upala, bakterija, lose izvedenih prijasnjih operacija koje izazivaju priraslice... ukoliko ostanes bez tog jajovoda a za drugi utvrde da je u redu mogla bi bez problema ostati trudna da nemate drugih dijagnoza. Losi jajovodi mogu cak pustati neku tekucinu u abdomen koju ginekolozi smatraju toksicnom i koja moze otezavati zacece. Bez oba jajovoda sa IVF-om bez problema ostajes trudna jer se oni zaobilaze, odnosno plod se vrati kao sto znas direktno u maternicu....
    Meni se desilo valjda najgore sto je moglo. U toku FET-a dr nije vidio VM. Imala sam cudnu situaciju i cudne simptome trudnoce cijelo vrijeme, nitko je nije ocekivao. U toj situaciji svejedno su mi vratili 2 embrija. 7 dana nakon FET-a primila sam jos i booster nakon kojeg sam u uzasnim bolovima zavrsila na hitnoj i na hitnoj operaciji. Beta je bila ogromna, odstranila sam i drugi jajovod sa dvomjesecnim plodom, ostala sam bez zadnjih smrznutih embrija, bez nove trudnoce....zbog ovakvih situacija je bolje da losih jajovoda uopce nema.
    Sve ce biti u redu, ne brini.

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Ma mislim da doktori negiraju moj nalaz bete jer je bio napravljen privatno. ponašaju se ko da ga nema. Danas je beta malo pala. Oni i dalje ne vide plod ali on tvdri da kao njemu djeluje da će uskoro krenuti krvarenje. Prvo je komentirao da mi mogu napraviti kiritazu sad ili čekati da beta sama padne, iako meni kiritaža nema smisla, jer nema smisla ako plod nije u maternici pa mi se ne prolazi to za MOŽDA padne beta. Pustili su me doma za vikend i da u ponedjeljak dođem opet vaditi betu dali je nastavila padati i ako bilo što osijetim da dođem hitno do njih. To mi i odgovara jer mi nebi sada do tada ništa radili. Nadam se da će ipak onda samo propati, jer bilo kakva operacija produljuje vrijeme oporavka i eventualni nastavak da probam ostati trudna.

katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Ma mislim da doktori negiraju moj nalaz bete jer je bio napravljen privatno. ponašaju se ko da ga nema. Danas je beta malo pala. Oni i dalje ne vide plod ali on tvdri da kao njemu djeluje da će uskoro krenuti krvarenje. Prvo je komentirao da mi mogu napraviti kiritazu sad ili čekati da beta sama padne, iako meni kiritaža nema smisla, jer nema smisla ako plod nije u maternici pa mi se ne prolazi to za MOŽDA padne beta. Pustili su me doma za vikend i da u ponedjeljak dođem opet vaditi betu dali je nastavila padati i ako bilo što osijetim da dođem hitno do njih. To mi i odgovara jer mi nebi sada do tada ništa radili. Nadam se da će ipak onda samo propati, jer bilo kakva operacija produljuje vrijeme oporavka i eventualni nastavak da probam ostati trudna.
    Ok, znaci oni smatraju da se trudnoca desila prirodno i posto je beta u opadanju da odlazi sama, tako ustvari i izgleda. Ali i dalje se u maternici ne vide znakovi trudnoce, sto meni laiku ukazuje na VM. To se nece rijesiti samo od sebe. I ustvari ne sumnjaju na VM trudnocu.
    Reci mi molim te u kojoj si bolnici?
    I zasto ti iskljucujes mogucnost prirodne trudnoce, odnosno koja vam je osnovna dijagnoza
    Ne kuzim kako ne priznaju nalaz bete, pa imas ga na papiru negdje, al dobro. Ne zelim se pravit pametnija od doktora nikako, al meni je stvarno cudno da nisu isli na laparoskopiju. Spominju li oni uopce mogucnost VM? Stvarno molim te na bilo koji znak boli ili slicnog cudnog simptoma otidji odmah u bolnicu.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 06.07.2018. at 18:32

katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Operacija poput laparoskopije je vjerojatno najmanje invazivna operacija od koje nakon 2-3 dana izlazis iz bolnice i oporavak je vecinom jako brz. Nema velikih rezova, samo male crtice preko kojih instrumentima ulaze u abdomen. Koristi se cak i kao dijagnosticka pretraga. Ja sam imala dvije i nakon tjedan dana bi bila skoro ko nova. Ona ti ne odgadja nastavak pokusavanja zatrudnjivanja.

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Hm, mislim da se dijagnoza službeno zove Azospermija. Na najgore dane nema ni jednog spernija, a na dobre dane ima 5-6 pokretnih spernija (ali imenom i prezimenom, ne oni milijuni). Bili smo i ma Tese postupku( operacija gdije otvore sjemenike pa isružu unutra što ima) i nakon puno čupanja i struganja su našli 3 nepokretna. Za bolove su mi rekli da se javim obavezno ali su rekli da možda prokrvarim pa ode samo ali još nije. Po meni je VM praktički jedina opcija jer mi ništa drugo nema smosla i ljuti me da bi me na MOŽDA slali na kiritažu. Oni vjerojatno ne sumljaju na VM jer mene ne boli i ne krvarim. Bolnica je vinogradska
    Posljednje uređivanje od KokiMaja : 08.07.2018. at 09:09

Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013

Početno

Ljube - kako je kod tebe?

ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube - kako je kod tebe?
    Fizicki dobro a psihicki nikako!!!![emoji25][emoji25][emoji25]

katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Hm, mislim da se dijagnoza službeno zove Azospermija. Na najgore dane nema ni jednog spernija, a na dobre dane ima 5-6 pokretnih spernija (ali imenom i prezimenom, ne oni milijuni). Bili smo i ma Tese postupku( operacija gdije otvore sjemenike pa isružu unutra što ima) i nakon puno čupanja i struganja su našli 3 nepokretna. Za bolove su mi rekli da se javim obavezno ali su rekli da možda prokrvarim pa ode samo ali još nije. Po meni je VM praktički jedina opcija jer mi ništa drugo nema smosla i ljuti me da bi me na MOŽDA slali na kiritažu. Oni vjerojatno ne sumljaju na VM jer mene ne boli i ne krvarim. Bolnica je vinogradska
    Azoospermia je najteža muška dijagnoza, mislim da postoje dvije opcije: opstruktivna i neopstruktivna. Ova prva ako se ne varam je još teža opcija... Zaista ne znam detalje o toj problematici, ali imaš cijelu temu tu na forumu.

Nadam se da si do sada razriješila svoju situaciju. Ja bi ovako, a da te nisam ni vidjela rekla da ti imaš VM koju su ti trebali locirati i odstraniti laparoskopski, VM se sama ne može očistiti i tu nikakva kiretaža ne pomaže jer plod nije u maternici. A ako nema krvarenja to još samo dodatno dokazuje da se situacija ne rješava sama od sebe i ja stvarno ne znam što oni čekaju više s tobom. Malo mi to sve zvuči amaterski i nekako ne vjerujem da te do sad nisu riješili. Mislim, posljedice ako imaš VM mogu biti svakakve, od prsnuća jajovoda do raznih komplikacija. A da odeš po drugo mišljenje? Jesi li razmišljala o promjeni bolnice za liječenje?
    Posljednje uređivanje od katka22 : 10.07.2018. at 09:28

katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Fizicki dobro a psihicki nikako!!!![emoji25][emoji25][emoji25]

Ljube, drž se draga...

Datum pristupanja
    Jan 2018

Početno

Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Azoospermia je najteža muška dijagnoza, mislim da postoje dvije opcije: opstruktivna i neopstruktivna. Ova prva ako se ne varam je još teža opcija... Zaista ne znam detalje o toj problematici, ali imaš cijelu temu tu na forumu.

Nadam se da si do sada razriješila svoju situaciju. Ja bi ovako, a da te nisam ni vidjela rekla da ti imaš VM koju su ti trebali locirati i odstraniti laparoskopski, VM se sama ne može očistiti i tu nikakva kiretaža ne pomaže jer plod nije u maternici. A ako nema krvarenja to još samo dodatno dokazuje da se situacija ne rješava sama od sebe i ja stvarno ne znam što oni čekaju više s tobom. Malo mi to sve zvuči amaterski i nekako ne vjerujem da te do sad nisu riješili. Mislim, posljedice ako imaš VM mogu biti svakakve, od prsnuća jajovoda do raznih komplikacija. A da odeš po drugo mišljenje? Jesi li razmišljala o promjeni bolnice za liječenje?
    Beta je počela padati. Sada je na cca 1500 a navodno vide da bi trebala uskoro prokrvariti. Ipak mi nisu radili kiritažu još i nadaju se da nebudu morali ako prokrvarim. Dok je beta rasla držali su me u bolnici ali kako je počela padati navodno nije opasno više.

Datum pristupanja
    Apr 2016

Početno

Prijavljujem da mi je danas 2 dpt, dali ima jos neka cekalica ovdje?

Datum pristupanja
    Apr 2013

Početno

Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem da mi je danas 2 dpt, dali ima jos neka cekalica ovdje?
    Mala ja nisam cekalica ali sam te dosla podrzati i pozeljeti ti srecu. Malo je tema zamrla al vjerujem da ima cura u postupcima bez obzira sto je vec vrijeme godisnjih odmora.

Jel to bio fet ili?? Kakvi embriji su ti vraceni?

Datum pristupanja
    Apr 2016

Početno

Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Mala ja nisam cekalica ali sam te dosla podrzati i pozeljeti ti srecu. Malo je tema zamrla al vjerujem da ima cura u postupcima bez obzira sto je vec vrijeme godisnjih odmora.

Jel to bio fet ili?? Kakvi embriji su ti vraceni?
    Hvala puno LaraLana! Da bio je fet, i transfer je prosao kako doktor kaze ok, ali rekla je da mi je besika prazna i da zato nisam mogla nista vidjeti. E sad se ja nadam da je makar ona mogla vidjeti sta radi. A embriji su bili petodnevni, i oba su super.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •