Stranica 215 od 310 PrviPrvi ... 115165205213214215216217225265 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,701 do 10,750 od 15499

Tema: Nakon transfera II

  1. #10701
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Tu su se spominjali odlicni osjetljivi testovi: gravignost i geratherm. Ja od ta dva ni jedan u nekoliko ljekarni nisam nasla. A nema mi druge, pricekat cu bar dva dana, pa cu ponoviti s necim. Mislis da je digitalac ok? Recimo za 8dnt?
    Meni je digitalac pokazao plus 5dnt blastica (jednoplodna trudnoca), u prvoj trudnoci mi je bio plus 9dnt morule (isto cb digital). Drugu trudnocu sam radila test iz dm-a i digitalac, ali na 32dc, to je bila spontana trudnoca koju nisam ocekivala pa nisam ranije ni radila testove.
    Mislim da i u Mulleru sad ima digitalni test, nesto je jeftini od clearblue (ne znam koja mu je osjetljivost).

    Sretno draga~~~~~~

  2. #10702

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Katka 6 dpt je stvarno rano za 25 osjetljivosti. Gledaj da test koji kupis bude stvarno osjetljiv, a ja inace volim testove sa crvenim trakicama ili kako ih vec zovu.

  3. #10703

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Cure da vas pitam, ako vadim betu 14 dpt, kada posle toga bi mogla zakazati ultrazvuk ako bude pozitivna beta?

  4. #10704
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    katka možda je stvarno rano..ponovi test ili odi izvadi betu privatno ako možeš...ja sam išla rano vaditi betu, jer sam htjela biti sigurna,6dnt i bila je niska,ali pozitivna.
    mala ja sam dva tjedna nakon bete 15dnt išla na uzv, dosta kasno, kažu da se srce čuje čim prođeš 6tt, ja sam išla kada mi je po zadnjoj menstruaciji bilo 7tt.
    cure sretno svima!!!!!!!!!

  5. #10705
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da vas pitam, ako vadim betu 14 dpt, kada posle toga bi mogla zakazati ultrazvuk ako bude pozitivna beta?
    Ja sam u prvoj trudnoci isla sa 6+1, u drugoj sa 6+0, a u trećoj sa 6+2

    Sretno!

  6. #10706

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da vas pitam, ako vadim betu 14 dpt, kada posle toga bi mogla zakazati ultrazvuk ako bude pozitivna beta?
    ja sam išla na uzv ni tjedan dana nakon bete, no mislim da je to bilo zbog jako visoke bete

  7. #10707
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u prvoj trudnoci isla sa 6+1, u drugoj sa 6+0, a u trećoj sa 6+2

    Sretno!
    E, da... u trećoj t mi je sa 6+2 uzv jedva očitao srce pa sam ponovila sa 7+2 i tad se lijepo vidjelo.
    Mislim da je bolje malo pricekati, ako uspijes.

  8. #10708

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala cure, znaci vi to racunate po zadnjoj menstruaciji? Moja je bila 22 decembra. Meni su samo rekli da sacekam 10 dana posle bete, jer se ranije svakako ne vidi, pa neznam dali je to prerano.

  9. #10709
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    malena88 ja sam betu vadila 15dnt, i nakon 3 dana sam prokrvarila pa sam u panici otisla u bolnicu (nedjelja naravno) i to je ajmo reci bio 5tt i doktor je vidio samo mjehurić i napisao kontrola za 7 dana kada sam i trebala ici na uzv kod svog doktora. tada je bilo 6+1 i culi smo srce. eto.
    mislim da ne treba zurit,samo se uznervozis. nkih 10 dana nakon bete je ok za poć

  10. #10710

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Katka rano je za taj test,i ja sam citala sve negativno o testu iz dm-a. Uh,ja nisam ni imala hrabrosti raditi test,izdrzala sam do 13dnt kad sam otisla izvaditi betu.Na prvi uzv sam isla 21dnt.Doktor je rekao da idemo rano najvise zato da se uvjeri da je u maternici.

  11. #10711
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Ne znam, nadam se da me osjecaj vara. Danas su mi proradili jajnici opet probadanje, bolucka nisko kao pms, nekako sam i napuhnuta... iako mislim da je jos rano za ocekivat menzis osjecaj pms-a je prisutan polako. Vidjet cu koliko cu zdrave pameti zadrzati I kad ponoviti test, mozda vec sutra. Samo da si skratim cekanje. Ovisit ce o tome sto nadjem za kupiti, te turbo osjetljive o kojima se tu prica ja nigdje nisam nasla, svi mi guraju samo CB i eventualno intim...al 8 ili 9nt vec i na testu je vecinom jasno tako da ce biti svejedno... hvala vam curke i javit cu vam nastavak.

  12. #10712
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Katka, first sign je stvarno los test. Probaj pitati za cyclo test,on je dobar, trebalo bi ga biti u ljekarni.
    Nemoj uzimati testove s plavom crticom- intim ili cb obicni. Bolje cb digitalni.

  13. #10713
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Nisam jos napravila nista, nemam hrabrosti...mozda kasnije u toku dana.

  14. #10714
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Napravila dogitalac iz mullera, minus jasan kao dan. Znam sve, nastaviti terapiju do bete...al to je to. Hvala curke na podrsci...nastavljam vas pratiti

  15. #10715
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Munkica,
    mene zanima ovaj test koji daje izglede za pojavu raka - o čemu se tu radi? tnx
    Nisam se previše raspitivala, a dr. je samo spomenula da postoji mogućnost da se nađu druge trisomije i anomalije.

    Na stranici UZ Leuven stoji ovo:

    Using NIPT, all chromosomes are analyzed. Therefore, in rare cases, NIPT can also detect other chromosomal abnormalities, for example:
    A trisomy of a chromosome other than 13, 18 or 21 (frequency: 1/300 of the analyzes performed).
    A chromosome abnormality in the mother that is important for her own health or for that of her baby.
    Some types of cancer in the mother.
    In either one of these cases, your doctor will inform you accordingly.


    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i ja sam se odlučila za taj test kao kod tebe Munkice. Harmony prenatal test. Piše da se rezultati čekaju oko 3 dana. Košta 300 €, onda imaju još dodatni testovi na toxoplazmozu, citomegalovirus, herpes Simplex virus 1 i 2 i rubeolu. Sve ukupno oko 400 €. Nadam se da će rezulltati stici brzo i da će biti u redu.

    Hvala cure što dijelite iskustva na forumu. Zaista znaci kad brzo dobiješ odgovor na pitanja
    Inače, od prošle godine NIPT kod nas pokriva zdravstveno, odnosno plaća se 8 eur. Budući da mi imamo privatno zdravstveno osiguranje, malo su filozofirali jer sam u tom trenutku imala nepunih 35 godina i nuhalni je bio 1.1 mm pa nam se na kraju nije dalo natezati s njima.

    Uglavnom, sretno ti na testu i vjerujem da će sve biti ok

  16. #10716
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Napravila dogitalac iz mullera, minus jasan kao dan. Znam sve, nastaviti terapiju do bete...al to je to. Hvala curke na podrsci...nastavljam vas pratiti
    Zao mi je
    Tebe mislim da sam cak i vidjela na staru god kad si dosla na folikulometriju. Ja sam bila sa frendicom, ona je bila na pregledu pa smo otisle na kavu a ti si solo ostala u cekaonici? Ako si to bila ti... ujutro oko 8

  17. #10717

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka,zao mi je
    A postupak se cinio tako obecavajuci..
    Drzi se

  18. #10718
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je
    Tebe mislim da sam cak i vidjela na staru god kad si dosla na folikulometriju. Ja sam bila sa frendicom, ona je bila na pregledu pa smo otisle na kavu a ti si solo ostala u cekaonici? Ako si to bila ti... ujutro oko 8
    Hej, nisam bila ja...

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka,zao mi je������
    A postupak se cinio tako obecavajuci..
    Drzi se
    Hvala curke. I ja sam mislila da je sve super i nadala se da ce bar jedna mrva ostati...

  19. #10719

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    I ja sam mislila.Mozda jos i bude

  20. #10720
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    katka kad ćeš vaditi betu?

  21. #10721
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    Mislila sam da ce mi ovaj uzv otkloniti strahove i brige ali bas i nije. Na uzv se vidjelo srceko koje kucka ali i plod velicine cca 5mm sto je pre malo za ovaj tt (7+6). Za 3 tjedna kontrola. Bojim se neizbjeznog.

    Katka, ja cu te tjesiti tek kad javis betu. Do tada ignoriram ove testove koji su tu samo da nas sekiraju.

  22. #10722

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Zasto tek za 3 tjedna uzv?Ja sam isla odmah iduci tjedan da vidimo jel plod napredovao ista.3 tjedna sad biti u neizvjesnosti cini mi se puno.Drzi se,nadam se da bude ok.

  23. #10723
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    Aska, isto se sad pitam. Iako, da pokusam otprilike ponoviti rijeci gin.: " Trudnoca Jé manja ali jos uvijek u okvirima i za 3tt cemo po plodu i gestacijskoj odrediti starost trudnoce. I ako bude 2tjedna mladja trudnoca, takvom cemo je i pratiti"
    Da napomenem da je to gin koja ide na specijalizaciju bas tamo gdje sam postupak i radila i upoznata je sa svim cimbenicima.
    Da budem iskrena, i gestacijska i plod su se groozno vidjeli na uzv. Tako da se mrvu i nadam da je i do uzv.
    I sto je najbolje, prvo sam ugledala svoj mjehur (pun do bola) i pomislila, eto, nema ploda, prazna je vrecica...

  24. #10724

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Cekaj,jel uzv bio vaginalni ili abdominalni? Pitam zbog punog mjehura.Ako je abdominalni vrlo lako moguce da se slabije vidjelo.

  25. #10725
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    Cekaj,jel uzv bio vaginalni ili abdominalni? Pitam zbog punog mjehura.Ako je abdominalni vrlo lako moguce da se slabije vidjelo.
    Vaginalni. Znam. Utjeha mi je slaba. Nije lako sa ovim ranim pregledima. Cini mi se da je ovo vec za drugu temu. Necu vise da zachatavam ovdje.

  26. #10726

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Mislim da ne zachatavas,isto sam prolazila i ja.Znam kako ti je,ja sam jedva izdrzala tjedan dana a kamoli 3 da sam cekala.Receno mi je da su sanse 50:50.Tako da,imaj nade.Nije gotovo dok nije gotovo.

  27. #10727
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    Hvala Aska <3 I meni je zao, sto bilo koja od nas mora kroz ovakav limb prolaziti. Sto jednostavno nije stvar u nasim tijelima, vec u nasoj psihi. Od bete se pripremam na lose vijesti i cini mi se kao mucenje. Kao da odugovlacim a opet ne mogu nista. Iz jednostavnog razloga koji si napisala: nije gotovo dok nije gotovo. Grlim jako jako!

  28. #10728

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno


  29. #10729
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam mislila.Mozda jos i bude
    Ne nadam se vise. Meni je sve jasno nazalost. Nastavljam s terapijom po savjetu doktorice i radi psihickog mira. Ali to je to.

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    katka kad ćeš vaditi betu?
    Vadila sam je odmah jucer. Bila je 0,3.

    Citiraj Lagunas prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da ce mi ovaj uzv otkloniti strahove i brige ali bas i nije. Na uzv se vidjelo srceko koje kucka ali i plod velicine cca 5mm sto je pre malo za ovaj tt (7+6). Za 3 tjedna kontrola. Bojim se neizbjeznog.

    Katka, ja cu te tjesiti tek kad javis betu. Do tada ignoriram ove testove koji su tu samo da nas sekiraju.
    Hvala vam curke... tebi draga Lagunas zelim hrpu strpljenja, mira koliko je moguce i najbolji moguci ishod. Sluzbenu betu za dr radim u cetvrtak na 10dnt pa zatvaram ovu pricu.

  30. #10730

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Cure evo ja da javim danas beta 111. Dali je to dobro za 14 dpt?

  31. #10731

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Transfer bio treci ili peti dan?

  32. #10732

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Ja pogrijesila, 13 dpt 5 dan transfer

  33. #10733

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Mislim da je najbitnije da ti se podupla.I da beta ovisi od osobe do osobe pa cak i od trudnoce do trudnoce.Ima tu negdje na forumu bas statisticki tema kolika je kome bila na koji dan nakon transfera.A imas i po netu nakon ovulacije.To bi bio 18 dan nakon ovulacije.

  34. #10734

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala aska! Znaci mogla bih prekosjutra ponoviti betu, nije rano?

  35. #10735

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Nije rano.Zar ti klinika gdje si radila postupak nije rekla da ponovis betu? Uvijek se ponavlja 48 sati nakon prve bete.

  36. #10736

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Nije mi receno, samo da im javim prvu betu. Al ja cu ponoviti pa da vidim, da se smirim. Plasim se jer su testovi poceli biti potitivni vec 7 dpt pa sam nekako mislila bice veca beta, i sad me strah da ne pada.

  37. #10737

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Ponovi i javi..Sretno!

  38. #10738
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    Mala88, evo Aska ti je sve rekla. Od prve bete vaznija je ona druga. Ja navijam i vibriram za jednu lijepu brojkicu!!!

  39. #10739

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    74

    Početno

    Drage zenice, nije me dugo bilo ali vas pratim. Ja sam danas 4dnt/2 savrsene blastice. I opet krenuo mozak razmisljat o simptomima. Test cu radit za dva dana pa cu nekako izdrzat do tad.
    Da li ima jos koja cekalica?
    Cestitam onima koje imaju plusice i lijepe bete, a jos vise na srcekima

  40. #10740
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Bond prvotno napisa Vidi poruku
    Drage zenice, nije me dugo bilo ali vas pratim. Ja sam danas 4dnt/2 savrsene blastice. I opet krenuo mozak razmisljat o simptomima. Test cu radit za dva dana pa cu nekako izdrzat do tad.
    Da li ima jos koja cekalica?
    Cestitam onima koje imaju plusice i lijepe bete, a jos vise na srcekima
    Evo ja cu ti prva pozelit srecu...i isto tako strpljenja. A ono sto ti mogu reci kao savjet je, zaokupi se cime god, poslom, setnjom, druzenjima... samo ne razmisljanjem o simptomima. Sretno!

  41. #10741

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    slažem se sa katkom, okupiraj misli sa nečim drugim i laganini. i sretno!

  42. #10742
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    aska kod bete je najbitnije da se pravilno dupla. Ponovi ju za dva dana u istom labu. Inače ovdje je jedan dobar link o vrijednostima beta

    bond ajde ti lijepo u laganu šetnjicu, divan je dan ili skuhaj neki fini ručak. Malo da ti se misli skrenu.

    Svim betočekalicama sretno!
    Posljednje uređivanje od Frixie : 24.01.2018. at 14:06

  43. #10743
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Cure, prijavljujem danas bio transfer jedne morule!!!! Vjerujem u pozitivni ishod

  44. #10744
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Fet bio... morula stara 5dana...

  45. #10745

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Cure, držim vam svima fige, prije svega. A sada vas sve pozdravljam Imala sam transfer u ponedjeljak, znači danas je 4 dnt (transfer je radjen 3 dan). Jutros me užasno zaboljelo na predjelu jajnika, imala sam osjećaj da ću puknuti. Doslovno nisam mogla piškiti od bola i jedva sam koraka mogla napraviti. Popila sam brufen u prahu i sad mi je bolje, zapravo me spasilo. Terapija mi je utrogestan i uzimam injekcije heparina te moram uzeti jos jednu injekciju 7 dnt, ali ne znam ime sada (dobila sam je i odmah nakon transfera) i standard: folna kiselina i pola eutiroxa. Nekako mi se i manta nakon transfera - e sad, je li moguće da imam takve nuspojave od utrogestana ili možda od pustih simulacijskih terapija koje su prethodile svemu? I je li tako jaka bol u predjelu jajnika normalna? Imala sam inače malo agresivniju metodu transfera, jer nije išlo glatko kako je trebalo zbog položaja maternice.

  46. #10746
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    bond,ljube,vikky sretno ~~~~~~~~~~~~~za plusiće i bete!!!
    vikky mene je isto sve boljelo nakon transfera,osjećala sam jajnike još od punkcije...koliko su ti js punktirali?
    mala jesi ponavljala betu?
    lagunas drž se i da sve bude ok na idućem uzv!!!
    katka jesi javila dr za betu, imaš kakav plan za dalje?

  47. #10747

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    93

    Početno

    Punktirano je 5 jajnih stanica. 4 preživjele, 2 vraćene, 2 zamrznute... nadam se samo da prodju bolovi, ali lakse mi je ako je to normalan simptom, hvala a uz uvjet da prođu ovi bolovi - je li mogu dalje sve normalno? Htjela bih vježbati, kretati se, taman sam počela s trčanjem i vježbom u vrijeme stimulacije - je li to radite? Meni su rekli onako suzdržano da se mogu kretati nakon transfera, ali kao ne previše, s bas bih voljela nastaviti s tim, pogotovo nakon ovog ležanja par dana...Mislim da tu ne bi trebalo biti ništa loše, dapače... Ima li vas koje vježbate, što je vama rečeno?

  48. #10748
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Kameleon, hvala!!!!

  49. #10749
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Vikky ja ponasam se normalno kako i do transfera... posto uz malu djecu jednostavno ne mogu ni mirovati...

  50. #10750
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    vikky ja sam ipak prestala s vježbanjem, šetam šta više mogu , jedino to,ali to se ne može smatrati nekom vježbom...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •