Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Problem s perilicom posuđa

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Problem s perilicom posuđa

    Nisam našla temu a znam da je postojala neka di se pisalo o ludim perilicama. Moja nakon pranja ostavlja vodu na dnu perilice. I to stvarno puno, skoro pa se izlije preko ruba. To se počelo dešavati otkad smo usuli sol unutra. Da li se ta sol treba promiješati ili samo ostaviti? Mislim da smo pretjerali s količinom soli, ne znam. Ako je izmiješam, sljedeće pranje ne ostavi vodu ali nakon toga oet po starom. Što da napravim po tom pitanju?

  2. #2
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Meni liči na to da ti je otišla pumpa u perilici, pa voda stoji. A jel posuđe prljavo izađe van?

    Kako bi pretjerala s količinom soli, pa napuniš je do vrha onog spremnika i to je to...
    Posljednje uređivanje od winnerica : 11.12.2013. at 15:06

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sve pere normalno.

  4. #4
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Filter?

  5. #5
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Možda ti je nešto ušlo u odvodno crijevo?

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    To se i nama događalo.
    Operi ju za početak s onim sredstvom za perilicu.
    Ako ne pomogne, provjeri kabel za dovod i provjeri odvod vode.
    Provjeri da li je odvod vode (cijev u zidu ) zaštopana.

  7. #7
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo kaže moj odrasli sinak (koji se kuži u te aparate) da nakon što sve provjeriš uključiš perilicu na kratki program da odradi sve prazna, pa prati malo.

  8. #8
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Kad se to našoj dogodilo (par puta u 15-godišnjem stažu), uglavnom je bio problem u začepljenom filteru, a jednom je otišla pumpa, pa smo je morali zamijeniti.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mašina je stara tek godinu dana. Nekidan sam joj detaljno očistila filter i oprala s onim čudom za čišćenje. Imali smo problem i sa onom odvodnom cijevi ali muž je promijenio (tada se suđe nije uopće pralo i kuhinja mi je poplivala par puta, primjetila bi da je to sad slučaj)

    Vinnerice, evo pere se na prazno. I bome zvuči skroz drugačije, sad vidim da ona suđe pere puno tiše nego što bi trebalo a sad zvuči kako treba. Kad bude gotovo, javit ću jel ostala voda

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    evo oprala je i opet je krcata vode

  11. #11
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Količina soli nema nikakve veze s tim što ostaje voda nakon pranja.

  12. #12
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Trina otišla ti je pumpa

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Aj sad mi recite da pumpa košta toliko da mi se više isplati novu mašinu kupiti. Zapravo, imam garanciju pa ćemo nešto valjda iskemijati

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ustvari, winnerice, ja čujem pumpu da radi. Čuje se ono krkljanje u sudoperu, znaš što mislim. Zar to nije pumpa?

  15. #15
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Mi smo dva puta imali sličan problem (zadržavanje vode). Istina, tijekom 9 godina.
    Nije bilo do pumpe nego do... nečega. Što je koštalo cca. 300kn.
    Ako te može barem privremeno utješiti...

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ima li i to čudo filter ak da očisti ga.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pumpa u vlastitoj reziji kosta do 200kn, ako se servis u igri onda oko 500kn.
    Al meni to ne izgleda ko pumpa, aj probaj uključit mašinu na bilo koje pranje. Odmah na početku ona prvo uključi pumpu da izbaci vodu koja je ostala od pranja. Čim prestane raditi pumpa ugasi i otvori da vidiš jel ostalo vode. Ako nije, onda ti možebitno nešto ne valja s programatorom.

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    To sam isto isprobala. Čim mašina počne raditi, ona odmah povuče taj ostatak vode i nastavi raditi kako treba. I onda na kraju opet ostavi tu vodu. Suđe se pere normalno, sve izgleda Ok, samo ta voda mi ide na živce.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Onda ti pumpa radi normalno i problem je negdje drugdje, točnije, na kraju ispiranja mašina na uključi pumpu. Dalje ti ne znam reći.

  20. #20
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    To sam isto isprobala. Čim mašina počne raditi, ona odmah povuče taj ostatak vode i nastavi raditi kako treba. I onda na kraju opet ostavi tu vodu. Suđe se pere normalno, sve izgleda Ok, samo ta voda mi ide na živce.
    a jel ti na istom odvodu crijevo od perilici kao i od sudopera pa da se ne sljeva iz sudopera(mozda ti se slucajno okrenulo odvodno crijevo od perilice prema dolje)

  21. #21
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Je, na istom je odvodu. Pojma nemam kako bi to trebalo izgledati. nama je perilica udaljena od sudopera dosta, ima tri elementa između i to je bio problem u početku, možda je u tome kvaka. reći ću mužu da vidi, samo što to izbjegavam jer kad se on uhvati posla, ja imam nakon toga četiri dana čišćenja

  22. #22
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    meni je crijevo od perilice se uspjelo nekako okrenuti naopacke na tom spoju za odvod pa mi voda iz sudopera isla u perilicu
    Posljednje uređivanje od ki ki : 12.12.2013. at 14:06

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Eto, ja ne znam kako se dogodilo ali sad se više ne čuje ništam ne povlači vodu nikuda i sve curi po podu..pumpa je mrtva. Izgleda da su ono bili tek prvi simptomi. Hebm joj mater, tako mlada a tako jjadna.Bilo bi super kad bi našla garanciju. I shvatila da vrijedi duže od godinu dana, nadam se da da

  24. #24
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    E moja Trina, rekla sam ti ja da je pumpa... I meni je tako bilo s prvom perilicom ali je ona uginula nakon isluženih 11 godina pranja. Ovo je stvarno prerano. Al ajd, pod garancijom je, pa će proći bolje. Sretno!

  25. #25
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A je li perilica pomicana? Kad smo mi našu jednom makli, cijev za odvod više nije sjela kako treba, i onda nije odlazila voda pa je čak i poplavilo. Kad je došao majstor, samo ju je ispravio i gotova stvar.
    Uglavnom, provjeri cijev.

  26. #26
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Je i tad smo morali stavljati novu cijev za odvod jer nam je kući mašina dosta udaljena od sudopera. Onda je sve poplivalo, muž zabrljao, pa popravio. A ko će ga znati. Danas aam oprala hrpu suđa na ruke, gadi mi se. Lako se naviknuti na dobro a teško vratiti na staro

  27. #27
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    E moja prijateljica je proradila. Nije bila pumpa nego cijev za odvod koja je bila u krivom položaju, vjerojatno je bila prignječena ili nešto takvo, pa voda nije mogla ići kako treba. Na kraju se toliko te vode skupilo dolje, iza, svugdje, da ništa više nije radilo. Sad radi ko velika.

  28. #28
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    meni i dalje ne radi,ispraznila sam vodu sa dna ali javlja mi f2 eror i ne povlaci vodu

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa jel ti čuješ ono krkljanje u sudoperu dok perilica radi?

  30. #30
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    ne cujem,cuje se samo ona kako radi i pisti taj eror i ne pusta vodu

  31. #31
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ja sam jučer izvadila svu vodu, mm je okrenuo mašnu, nagnuo je tako da sva voda izađe, popravio malo tu cijev i sad sve funkcionira. On kaže da se toliko nakrcalo vode negjd,e nešto, spominje i nekakav plovak..pojma ti nemam, znam samo da umpa nije mogla raditi od svega toga.

  32. #32
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ah, zašto sam otvorila i čitala ovu temu prošli tjedan
    meni trenutno isto ne radi, ali ne da ostaje voda nego je ne uzima. aaaaaaaa

  33. #33
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    ah, zašto sam otvorila i čitala ovu temu prošli tjedan
    meni trenutno isto ne radi, ali ne da ostaje voda nego je ne uzima. aaaaaaaa
    sigurno je i tebi sada negdje izasla garancija na nju

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zara provjeri kakva ti je situacija s mrezicom na ulazu u crijvo, da ti se nije kamenac zatvorio svu restkicu. to je najbezazlenije, i zelim ti da je do toga.

  35. #35
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    ah, zašto sam otvorila i čitala ovu temu prošli tjedan
    meni trenutno isto ne radi, ali ne da ostaje voda nego je ne uzima. aaaaaaaa
    Isto pitanje i za tebe: je li pomicana? I to može biti do cijevi ili filtera, odnosno da je negdje nešto začepljeno. Kaže majstor: ako ne može do kraja izbaciti vodu, može se desiti da je neće uzimati.

  36. #36
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    sigurno je i tebi sada negdje izasla garancija na nju
    nije imam je 5 godina
    nije filter, ni cijev, pogledala sam
    moram naći nekog majstora, a da nije iz ovlaštenog servisa

  37. #37
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Pomoć!Suđerica mi nije izbacila vodu,ima vode i po kuhinji.Filter mi se čini o.k.Mislila sam je uključiti na neki kratak program da vidim kako radi,povlači li i pušta li vodu,ali se bojim da ću napraviti popavu.Smijem li?

  38. #38
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Osmjelila se i upalila najkraći program.Izbacila je zaostalu vodu,eno,povukla je drugu vodu,koja je prljava,iako je perilica prazna?

  39. #39
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozda ti se samo zblesila zbog nekog skoka napona, meni perilica tako reagira. Odvrti jedno pranje s detergentom da vidis jel sve ok.

  40. #40
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nama se to događalo kada je pumpa crkavala. Malo ispuštala vodu, malo nije i na kraju pumpa crkla, ali meni je na displayu javljala (povremeno) kvar.

  41. #41
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Sad mi se pojavilo da fali soli.Uf,nadam se da će pumpa još izdržati,suđerica je stara oko 6 godina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •