Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 421

Tema: MPO trudnoća_rezultati, specifičnosti, nedoumice & uspjesi

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    45

    Početno

    Cure, možda nije tema odgovarajuća na ovom odjeljku..ali zanima me kada se može ići kod ginekologa nakon što se ostane trudan?
    I kako izgleda taj prvi pregled, da li radi ultrazvuk?
    Frodo, čestitke

  2. #152
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Geja prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, možda nije tema odgovarajuća na ovom odjeljku..ali zanima me kada se može ići kod ginekologa nakon što se ostane trudan?
    I kako izgleda taj prvi pregled, da li radi ultrazvuk?
    Frodo, čestitke
    najbolje ti je otici nakon 6tjedana kad bi trebala biti srčana reakcija, socijalni ginekolozi naručuju sa punih 7tj, a kod privatnika možeš i u 6tt. neki idu i ranije, al tad se samo vidi gestacijski mjehur.
    radi se vaginalni uzv.

    sretno
    Posljednje uređivanje od Bluebella : 09.03.2014. at 22:57

  3. #153
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Cure,ma cijelo vrijeme mi je to u glavi..jel netko od Vas u ranoj trudnoci..danas mi je 5+4, imao osjecaj pms-a.tj.da ce mu doci menga..ja svakodnevno imam taj osjecaj,pa malo nestane...i svako malo sam u provjeri gacica;(
    A jajnici me bas zigaju,onako posteno..
    Ovo mi je za izludit.

  4. #154
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Citiraj Shadow2 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,ma cijelo vrijeme mi je to u glavi..jel netko od Vas u ranoj trudnoci..danas mi je 5+4, imao osjecaj pms-a.tj.da ce mu doci menga..ja svakodnevno imam taj osjecaj,pa malo nestane...i svako malo sam u provjeri gacica;(
    A jajnici me bas zigaju,onako posteno..
    Ovo mi je za izludit.
    to ti je normalno,i ja sam imala taj osjećaj i jajnike sam osjetila svako malo...ne brini

  5. #155
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Hvala Ibrec
    A koliko dugo si imala te predmenstrualne bolove?

  6. #156
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    shadow,imala sam i ja te bolove i osjećaj da ću procurit svaki čas tako da nije to ništa čudno.mislim da su mi trajali 2 mj al ne svaki dan.

  7. #157
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Hvala cure
    Ja imam svaki dan,al ne po cijeli dan...pms feeling,dodje..pa prodje..al bas svaki dan?

  8. #158
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    evo i mene sramezljivo, danas 1. beta tek, pa reko da se ovdje upisem
    pitanje za MPO trudnice: jel idete vi na pilates, yogu, sport bilo kakav, a da nije bas za trudnice? :D

    (sad kad me shadow vidi pa me dohvati, ne svidja joj se ni sta bicikl vozim!)

  9. #159
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    saraya pa jel ti stvarno nakon svega tesko mirovati?
    zeno, krvaris, jest da smedje znaci stara krv, al je krv
    lezi i slusaj doktora

    Ja sam u svoje dvije od tri trudnoce strogo mirovala
    I to skoro polovicu svake
    I prosla cijeli spektar rozih, crvenih i smedjih
    Proci ce i to, samo malo strpljenja

  10. #160
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Molim vas koji imaju iskustva kolika bi trebala biti vel. ploda sa 6 tjedana? Jučer je bio prvi uzv sa 6+1 GV 20mm i vel. ploda 4,8mm. Vidjala se srčena rekcija. Dr. je rekao sve ok,ali sad kad gledam kod drugih nekako mi se to čini mala vel. ploda ili ja samo paničarim bespotrebno???

  11. #161

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    moj plod sa 6+2 tj. je bio 5mm,tako da je i tvoj ok po veličini.

  12. #162
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Mravak hvala od srca na odgovoru. Bas si me utjesila.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Cure moje neznam gdje postaviti ovo pitanje jer nisam nikad došla do ovoga upitnika,kad se treba čuti srce malog bebolinca kažete obićno sa 6 tjedana kao se računaju tih 6 tjedana od dana punkcije,dana transfera ili dana zadnjeg menzisa.

  14. #164
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj jo1974 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure moje neznam gdje postaviti ovo pitanje jer nisam nikad došla do ovoga upitnika,kad se treba čuti srce malog bebolinca kažete obićno sa 6 tjedana kao se računaju tih 6 tjedana od dana punkcije,dana transfera ili dana zadnjeg menzisa.
    Trudnoća se uvijek računa od 1.dana početka zadnje M, sretno!

  15. #165
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ne računa se uvijek trudnoća od 1. dana zadnje menstruacije. a pogotovo ne bi trebala kod nas kod kojih se zna kad je točno bila oplodnja - kod nas bi se trebala računati tako da se od dana punkcije oduzme 14 dana. ali nažalost, i mnogi MPO-vci računaju od ZM. jo, ti si VV? onda će ti tako računati.

    meni su na VV-u vidjeli srčeko s 5+4tt (5 tjedana i 4 dana), mada je to jako rano. tamo negdje sa 6+nešto bi se trebalo vidjeti, ali ovisi i kad ti je bila punkcija jer, kao što sam već napisala, na VV računaju od ZM.
    Posljednje uređivanje od frka : 04.05.2014. at 11:21

  16. #166
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Jo,
    reci nam kad je bila punkcija, pa ćemo izračunati.

    uglavnom, do 7 tt bi trebala biti vidljiva srčana akcija.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    zadnja menga je bila 3.4,punkcija 15.14 transfer 17.4,i da na vuk vrhovec sam.
    Posljednje uređivanje od jo1974 : 04.05.2014. at 11:56

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Zapravo, ako cemo mak na konac, od punkcije se oduzima 13 dana, buduci u standardnom ciklusu ovulacija pada na 14-i dan. Racunanje po ZM je dogovor izmedju ginekologa, po meni isto blesavo pogotovo ako dan punkcije jako odstupa od 14dc.
    Na VV se UZV radi najcesce 30dana od punkcije, znaci s punih 6 tjedana. Sretno!

  19. #169
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    a, vidiš, ja uvijek računala -14 dana - skroz mi promakao taj jedan...

    jo, to je onda samo 1 dan razlike - znači 1. dan trudnoće bi bio 2.4., tj. sad si 4+4tt po punkciji, a 4+3 po ZM. to nije bad, ali kad je razlika veća, zna biti problema jer se krivo računa termin pa znaju bespotrebno forsati porod i svaštanešto. ili suprotno - kasnije se vidi srčana akcija jer je punkcija bila kasnije, a oni svejedno računaju po ZM pa zna doći do bespotrebne panike...

  20. #170
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    sad sve razmišljam - pa mislim da se ipak oduzima 14 dana, a ne 13... nema mi logike -13... ako je ipak 14, jo, sad si 4+5tt po punkciji.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    sad sve razmišljam - pa mislim da se ipak oduzima 14 dana, a ne 13... nema mi logike -13... ako je ipak 14, jo, sad si 4+5tt po punkciji.
    Objasnit cu samo na prirodnom ciklusu, u rikverc, ako je O 14dc, recimo datumski 15.4., onda je 1dc 2.4. (-13 dana), a ne 1.4. (-14 dana). Inace, jako puno kalkulatora na netu imaju bug u racunanju Po mom misljenju, dan vise manje ionako nikome ne znaci puno.
    A i vidis po racunici kad si jo racunala da je -13 jer joj punkcija odstupa za jedan dan i tolika je razlika u tt u izracunu
    Posljednje uređivanje od bubekica : 04.05.2014. at 14:19

  22. #172
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    moze li meni neko da sracuna koja nedelja trudnoce sam ja kako god racunam nesto ja to zbrljam a inace mi doktorica vodi po ZM i po njoj sam danas 14+1,ZM je bila 25.01. ,punkcija 09.02.,a transfer 14.02.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    hvala vam curice moje drage na iscrpnom odgovoru,sutra ponavljam betu ali dr.A mi je reko vidimo se 13 ili 14.5 zato sam pitala jer bih voljela na tom pregledu vidjeti i srčanu reakciju ,hvala vam još jednom.

  24. #174
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ja i matematika se ne ljubimo preveć

    smarija, ako dobro računam, po punkciji si 14+6, a po ZM 14+1tt.

  25. #175
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    ja i matematika se ne ljubimo preveć

    smarija, ako dobro računam, po punkciji si 14+6, a po ZM 14+1tt.
    hvala frka nije tebi losa matematika istu racunicu si dobila kao i moja dr. po ZM ,hvala na trudu

  26. #176
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ali zapravno ti je ispravno po punkciji...

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    ja i matematika se ne ljubimo preveć

    smarija, ako dobro računam, po punkciji si 14+6, a po ZM 14+1tt.
    A vidis, ja bih rekla da si danas 14+2, jer ti je 1dc bio subota, znaci punih 14tt si u petak, a danas je jos 2 dana vise. Al ako se ne varam, tak se ne racuna

  28. #178

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I nije dobra racunica jer je punkcija bila na 16dc, znaci 2 dana manje je zapravo trudna nego po ZM.

  29. #179
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    pa dobro nije strasno razmak nekih 5 dana,ma ja se smori pracenjem velicine bebe po nedelji t. u kojoj sam.U srijedu sam bila na kontroli i velicina bebe je bila 6,3cm eto prije 4 dana ,gledajuci po netu te mjere bi trebale biti vece

  30. #180
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    da, ne računa se tak, bubelk... ipak je 14+1 po ZM.

    smarija, normalno da je beba manja kad si po punkciji kraće trudna. a 5 dana itekako zna biti puno u suprotnoj situaciji - da nekome po ZM ispada da je 5 dana više trudna, u bolnicama bi već nepotrebno počeli s intervencijama zbog prenešenosti.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Kako po kojem kalkulatoru
    Btw, smarija je 2 dana manje trudna nego po ZM, nije razlika 5 dana.
    No dobro, micem se sad s teme, ja cu si trudnocu po svom racunat

  32. #182
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ajde odi na 9.2., oduzmi 13 dana i računaj tjedne do danas. to je 14+6tt. ne znam kako bi moglo ispasti drugačije.

  33. #183
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, krivo pišem cijelo vrijeme - 13+6tt, ne 14+6! sorry! manje je, a ne više trudna...
    Posljednje uređivanje od frka : 04.05.2014. at 20:20

  34. #184
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Niš mi sad nije jasno, šta nije uvijek po ZM? Jedino što mi znamo točno po punkciji pa doktori isto prilagode dok gledaju uzv, baš zato što par dana ima dosta ulogu za srčanu reakciju... ali i dalje pišu i vode trudnoću po ZM.Meni je dr. uzeo u obzir, a ginićka opće ni da čuje, kako sve, tako i meni.

  35. #185
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    skontala sam te nisam htjela da te ispravljam jer logicno da po punkciji mora biti manja trudnoca u odnosu na ZM,a to ipak dodje ista razlika do 5 dana.Dr.mi nije nista pominjala oko velicine ploda samo je rekla da je sve ok jer sam otisla zbog bolova u stomaku koje sam imala i onda po nalazima vidim te mjere i krenem da cackam i da se nerviram.

  36. #186
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Frćka prvotno napisa Vidi poruku
    Niš mi sad nije jasno, šta nije uvijek po ZM? Jedino što mi znamo točno po punkciji pa doktori isto prilagode dok gledaju uzv, baš zato što par dana ima dosta ulogu za srčanu reakciju... ali i dalje pišu i vode trudnoću po ZM.Meni je dr. uzeo u obzir, a ginićka opće ni da čuje, kako sve, tako i meni.
    Frćka, ne beri brigu, kod nas svi doktori dejstvuju upravo ovako kako si napisala, uključujući reproduktivce.
    Pretpostavljam da stave neku napomenu ako je odstupanje zaista veliko, ali pri odmaku od par dana tretiraju nas kao obične trudnice.

  37. #187

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure imam jedno pitanje. Danas mi je dr. A rekao da idem na prirodnjak. Pa me zanima kolko puta se moze ici preko hzzo? I kolko je uspjesnosti u prirodnjalu s obzirom da nisam dobro reagirala na stimuliranu?

  38. #188

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure imam jedno pitanje. Danas mi je dr. A rekao da idem na prirodnjak. Pa me zanima kolko puta se moze ici preko hzzo? I kolko je uspjesnosti u prirodnjalu s obzirom da nisam dobro reagirala na stimuliranu?

  39. #189
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    antony, preko HZZO-a imaš pravo na 2 prirodnjaka i 4 stimulirana, ali ako stimulacije nisu opcija ili ne funkcioniraju, sigurno ova 4 možeš zamijeniti za prirodnjake. uspješnost prirodnjaka nije baš velika - mislim niti 10%, ali ako se uspije uhvatiti stanica, šanse su veće. problem s prirodnjacima je taj da se jako često niti ne dođe do stanice. ali sve ti je to stvar sreće i dijagnoze - imamo puno uspješnih primjera prirodnjaka tu na forumu.

    ovo zapravo nije pitanje za ovu temu pa pretpostavljam da će moderatori seliti gdje spada...

  40. #190
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Frćka, ne beri brigu, kod nas svi doktori dejstvuju upravo ovako kako si napisala, uključujući reproduktivce.
    Pretpostavljam da stave neku napomenu ako je odstupanje zaista veliko, ali pri odmaku od par dana tretiraju nas kao obične trudnice.
    Jedan dan kasni, a ja već računam...danas već mogu prestat.

  41. #191
    aprilili avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    158

    Početno

    Cure jel moja racunica dobra? Po mome sam danas punih 6 tjedana trudna.
    Evo datuma ZM 30.3, punkcija 12.04, transfer 15.04

  42. #192
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj aprilili prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jel moja racunica dobra? Po mome sam danas punih 6 tjedana trudna.
    Evo datuma ZM 30.3, punkcija 12.04, transfer 15.04


    danas si 6+0 trudna, congrats!

  43. #193
    aprilili avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    158

    Početno

    Tnx Kadauna

  44. #194
    gigii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    61

    Početno

    Curke čestitam svim trudnicama! Podrška svima koje još čekate/mo

    Molim vas, znade li netko treba li se menopur čuvati u frižideru?
    Možda ne spada ovdje, ne znam na kojem podforumu bi pitala....

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    Ja ga nisam drzala u frizideru. Mislim da ide do +25

  46. #196
    gigii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    61

    Početno

    hvala dreamgirl! Vidim curica u kolovozu Kako si?

    boogie woogie, po onome što sam razgovarala u KBC, mi ne bismo nikako smjele se baviti sportom niti raditi teže poslove (čak i peglanje je pod upitnikom, neki kažu niti to). Ipak ovo nije kao redovna trudnoća i ja ne bi reskirala, jer žena ne zna da li će dobiti ponovo priliku za djetetom.
    Vježbe za trudnice kažu da smijemo, s tim da osluškuješ sebe i pratiš da ti nešto nije too much. Sretnoooooooo!

  47. #197

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    gigii ako mogu bilo kako pomoci tu sam
    Hvala na pitanju ja sam dobro, rastemo.
    Vezano za aktivnosti moja dr. je puno puta ponovila da osim tezeg dizanja/naprezanja treba vodit normalni zivot u postupcima i u trudnoci (naravno ako je sve u redu).

  48. #198
    gigii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    61

    Početno

    dreamgirl

  49. #199
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Djevojke, imam pitanje! Evo sad sam malo preko 7tt i još uvijek sam napuhana od stimulacije. Lijevi jajnik mi je duplo veći od desnog i ponekad ga osjećam kad ležim. Nema slobodne tekućine u trbuhu, a meni je konstantno pritisak na mjehur i želudac. Malo jedem, prisilno, jer mi se sve diže zbog tog pritiska, a trbuh mi izgleda kao da sam u 5. mjesecu... Ima li tko kakvo iskustvo s tim?

  50. #200
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojke, imam pitanje! Evo sad sam malo preko 7tt i još uvijek sam napuhana od stimulacije. Lijevi jajnik mi je duplo veći od desnog i ponekad ga osjećam kad ležim. Nema slobodne tekućine u trbuhu, a meni je konstantno pritisak na mjehur i želudac. Malo jedem, prisilno, jer mi se sve diže zbog tog pritiska, a trbuh mi izgleda kao da sam u 5. mjesecu... Ima li tko kakvo iskustvo s tim?
    nisam sigurna za jajnik...ali se točno sjećam kad sam došla kod dr u 8tt i pokazala joj trbuh i pitala je:jel ovo normalno? pa puknit ću...ahaha to ti je vjerojatno od progesterona, ja sam bila kao balon i odmah mi se vidio trbuh, a kako smo lagali sva 3mj, sreća naša pa je bilo hladnije vrijeme pa sam nosila sve široko...ne brini...sve ti se razmješta i maternica gura i radi si mjesta...pa si malo naduta..poslije će se sve to zaokružiti...

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •