Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 421 od 421

Tema: MPO trudnoća_rezultati, specifičnosti, nedoumice & uspjesi

  1. #401

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Držim vam fige da što prije uspijete u svom naumu...i samo hrabro dalje, kod nas razlika u godinama slična, mužu isto nalaz lošiji, ali uspjeli smo dobiti bebicu, sada pokušavamo drugo...mi smo na Vuk Vrhovcu. A bez obzira na lošiji spermiogram, za ivf/icsi oni uvijek pronađu dio dobrih spermija tako da, glavu gore, a i plus vam je što imate već djecu pa bi to trebalo značiti ako ste uspjeli prirodno vjerujem da ćete i na potpomognuti način.

  2. #402

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Zvjezdica, držim vam fige da što prije uspijete u svom naumu...i samo hrabro dalje, kod nas razlika u godinama slična, mužu isto nalaz lošiji, ali uspjeli smo dobiti bebicu, sada pokušavamo drugo...mi smo na Vuk Vrhovcu. A bez obzira na lošiji spermiogram, za ivf/icsi oni uvijek pronađu dio dobrih spermija tako da, glavu gore, a i plus vam je što imate već djecu pa bi to trebalo značiti ako ste uspjeli prirodno vjerujem da ćete i na potpomognuti način.

  3. #403
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj asja1990 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam upala na pravu tebi. Taman sam se registrirala.

    Danas sam 8dnt vracena 1blatocista...test negativan.
    Jeli moguce da je rano
    Asja, dobro došla na forum!

    Većinom bi testovi pokazali pozitivan rezultat u slučaju trudnoće na 8 dana poslije transfera blastociste.
    Ponovi još jednom za svaki slučaj.

  4. #404

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav svima. Molim Vas za pomoć, da li je moguće ostvariti prirodnu trudnoću sa dole navedenim nalazom spermiograma?
    Razmišljamo i o inseminaci.
    Broj spermija: 7,20 x 106
    /ml (≥ 15 x 106
    /ml)
    Broj spermija u ejakulatu: 41,04 x 106
    (≥ 39 x 106
    )
    Pokretljivost spermija: (A+B ≥ 32%)
    Pokretljivost A 28% (2,0 x 106
    /ml)
    Pokretljivost B 25% (1,8 x 106
    /ml)
    Pokretljivost C 4% (0,3 x 106
    /ml)
    Pokretljivost D 43% (3,1 x 106
    /ml)
    Volumen ejakulata: 5,7 ml (> 1,5 ml)
    pH: 8,5 (≥ 7,2)
    Viskoznost: < 2 cm (< 2 cm)
    Stanice spermatogeneze: 0,7 x 106
    /ml (< 5 x 106
    /ml)
    Leukociti: 0,3 x 106
    /ml (< 1 x 106
    /ml)
    Morfologija spermija: 8% (≥ 4%)
    Vitalnost spermija: 73% (≥ 58%)
    DIJAGNOZA: OLIGOZOOSPERMIA

    Hvala ❤️

  5. #405
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Sarita smanjen je broj spermija po mililitru,al ukupnom ejakulatu ih ima dovoljno (na donjoj granici). Ukoliko ti nemaš nikakvu dijagnozu (imaš uredne nalaze) i nemate puno godina mogli bi pokušati sa inseminacijom. Nadam se da znaš da je uspješnost jako malo, al zašto ne pokušati?!
    Sretno

  6. #406

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Sarita smanjen je broj spermija po mililitru,al ukupnom ejakulatu ih ima dovoljno (na donjoj granici). Ukoliko ti nemaš nikakvu dijagnozu (imaš uredne nalaze) i nemate puno godina mogli bi pokušati sa inseminacijom. Nadam se da znaš da je uspješnost jako malo, al zašto ne pokušati?!
    Sretno
    Hvala. Iskreno se znam što i kako dalje. Mladi jesmo, imamo iza sebe 3 spontana pobačaja uzrokovana blažim oblikom trombofilije kod mene, ostali su nalazi uredni. U kontaktu smo sa ginekologom koji nije ništa konkretno preporučio, muž pije Profertil.

  7. #407
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sarita, dobro došla na forum.

    Što znači blaži oblik trombofilije, kakvi su nalazi trombofilije?
    Tri spontana pobačaja kod mlade osobe nešto su što treba dobro istražiti.

    Jesi dobila preporuku za terapiju heparinom u slučaju nove trudnoće?

  8. #408
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Sarita, budući imaš 3 pobačaja koja su uzrokovama trombofilijom, nadam se da si već nabavila pisanu preporuku hematologa za NMH u slučaju trudnoće, ako nisi to je prva stvar koju trebaš napraviti. Savjetovati se kada krenuti sa pikanjem, nabaviti injekcije i čekati pozitivan test. Sretno dalje.

  9. #409

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Molim vas info ima li tko iskustva sa velikim brojem dobivenih jajnih stanica, a mali broj dobivenih zametaka?

    U prvom postupku smo odbili 6 zrelih jajnih stanica i dva zametka koja su transferirana 3. dan, 0 zamrzavanja.
    Završilo je spontanim pobačajem u 10. tjednu.

    U drugom postupku smo dobili 15 oocita, 1 zametak transferiran 3. dan i 0 zamrznutih.

    E sad, nakon drugog postupka doktorica je izrazila sumnju da nešto nije uredu sa kvalitetom jajnih stanica ili spermija jer navodno nije baš uobičajeno da na veliki broj jajnih stanica dobijemo malo zametaka i da bi trebali ići na kariogram.
    Bili smo skroz pozitivni (i još uvijek jesmo!), ali sad ta priča sa genetikom nas je skroz izbacila iz tračnica.

    Drugih dijagnoza nemamo nikakvih!

    Ima li tko iskustva sa takvom situacijom??

  10. #410
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Drage žene, znam koliko se većina nas bori ili se borila za majčinstvo, i koliko je teško dobiti kvalitetan embrij, a tek ostvariti trudnoću. Moje pitanje za sve vas koje su ostvarile jednu,dvije trudnoće, a ostali su vam pohranjeni embriji, kako razmišljate o tome?Iskreno, u trenucima kad sam samo željela postati majka nisam o tome razmišljala, a sada baš često razmišljam o toj mrvi što je ostala. Iza mene su tri poroda, jedan carski, dvoje djece i "karijera" koja je čekala godine mpoa, čuvanja trudnoća,embrija. Godina 37, znam da imam još vremena, ali opet i da je veća šansa uspješno iznijeti trudnoću sada nego za par godina. Vidim da ovaj post ide u smjeru da mi pomognete odlučiti,haha...

  11. #411
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ja sam bila i dalje jesam 100% sigurna da ne želim više od 2 djece. I muž također.
    Imali smo 1 embrij, i iskreno, do trenutka kad sam pročitala informaciju da je uništen nisam ništa osjećala. U tom trenu me malo uhvatila tuga, time je zavrsio jedan velik dio mog zivota. Ali nije mi žao i stojimo iza odluke

    Ako nisi u potpunosti sigurna da ne želiš više djece, čuvaj ga i čekaj da vidiš kamo te život vodi

  12. #412
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Vrci,hvala ti na tvom iskustvu. Mislim da sve vodi tome da ću se vratiti po njega uskoro

  13. #413

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Pozdrav! U pripremi sam za FET, danas 13dc. terapija estrofem 2mg svakih 6 sati. Danas 13dc počela krvariti. Dr. traži uzv da napravim. Da li je netko imao slično iskustvo?
    FET trebao biti u petak. Opće ne razumijem što se sad dogodilo?

  14. #414

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Molim informaciju ako netko zna...koliko vremena treba proći od cjepljenja sa obje doze da bi se moglo krenuti u postupak?

  15. #415
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    U Belgiji nije potrebno cekati nakon cijepljenja da bi se krenulo u postupak.

  16. #416
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Meni su u Ceskoj rekli 2mj, ja evo sad cekam da dode m pa krecemo u FET ❤️

  17. #417

    Datum pristupanja
    Mar 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Bok cure!
    Znate li kako se racunaju tjedni trudnoce nakon ivfa? Isto kao kod prirodne ili?
    Na zadnjem pregledu 6+3 vidljiva gestacijska bez emb odjeka. Je li to razlog za brigu ili je jos sve moguce?

  18. #418
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tockica18,
    dobro došla na forum.
    Trudnoća poslije IVF-a računa se kao i spontano ostvarena trudnoća s tim da je datum punkcije=datum ovulacije. Važno je naglasiti da kod IVF trudnoće točno znaš datum punkcije, a kod spontane trudnoće ne može se sa 100% sigurnošću odrediti datum ovulacije.
    Od datuma punkcije dodaš unatrag 2 tjedna i dobiješ tjedne trudnoće.
    Ako si trudna 6+3 a nema EO, pretpostavljam da su te naručili da na UZ dođeš za oko 7 dana kada bi trebao biti vidljiv EO i srčana akcija.

    Kad si imala punkciju?
    Što kaže dr na nalaz?
    Ugl, na 6+3 u većini slučajeva je vidljiv EO.
    Sretno i javi nam se!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.03.2022. at 17:51

  19. #419

    Datum pristupanja
    Mar 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Punkcija je bila 14.2. Doktor me kao sto si i rekla narucio za tjedan dana, nije bio jako pesimistican, ali je rekao da je ocekivao da cemo sada vec vidjeti embrij. Moguca je razlika u danima, kaze.
    Ja sam za razliku od njega jako pesimisticna i vec sam se pomirila da moramo sve ispocetka.
    Doduse, do danas jos nisam prokrvarila, nemam nikakvih bolova, osim bradavica koje su jako osjetljive. Mozda je to dobar znak.

  20. #420
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tockica, sretno na sljedećem UZ, neka sve bude školski.

  21. #421

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Prevedena je knjiga Janet Jaffe, Marthe i Davida Diamond „Neotpjevane uspavanke. Razumijevanje neplodnosti i suočavanje s njom“ In.Tri 2022. Iako su američke društvene prilike donekle različite od naših, knjiga može poslužiti kao putokaz svima na njihovom putu kroz neplodnost.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •