Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 421

Tema: MPO trudnoća_rezultati, specifičnosti, nedoumice & uspjesi

  1. #351
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, jedan jajovod, amh 9 pmol/L, TSH 5,22 (sad ga snižavam), spermiogram odličan. Skroz sam zbunjena, išla sam ponoviti papa test u Beta+ gdje su mi rekli da samo dr. Bračun radi preko HZZO-a i sad bi ponovo trebali kod nje na konzultacije, a već smo platili konzultacije kod dr. Dmitrović koja nam je napisala da idemo preko HZZO-a ukoliko obnove ugovor.Više mi ništa nije jasno. O dr. D imamo samo riječi hvale, ali neće nas sad valjda navlačiti da ponavljamo hrpu tih konzultacija kod raznih doktora unutar Beta+, meni to nema nikakvog smisla. Baš sam ljuta i razočarana s takvim pristupom, kao da već postupak sam po sebi nije dovoljno težak.
    Vinogradska je po mom sudu dobar izbor kad se radi o državnim bolnicama u Zagrebu. U Vinogradskoj imaš iskusne embriologe i liječnike, moguće je dobiti anesteziju kod aspiracije folikula, odnos prema pacijentima je obziran i ljubazan. Nedostatak je Vinogradske prilično duga lista čekanja na stimulirani postupak (6-7 mjeseci), tako da je teško moguće da bi došla u stimulirani IVF postupak prije jeseni. Neodstatak je i da liječnici rade prema rasporedu koji uključuje ne samo odjel humane reprodukcije već i cijelu ginekološku kliniku, tako da nikad ne znaš koji će liječnik raditi folikulometriju, aspiraciju transfer - gotovo uvijek je to drugi liječnik, jednako tako susreće se i praksa, kao i u svim bolnicama, štednje na lijekovima za stimulaciju- ali ta pojava prisutna je zasigurno i kod privatnih klinika kada rade postupke na teret HZZO-a.

    HZZO je produžio ugovor privatnim klinikama za postupke MPO-a radi smanjenja nacionalne liste čekanja do 30. 6. 2017. i o tome na svom web-u dao obavijest 29. 3. 2017. Ne znam kad si bila na konzultacijama u privatnoj klinici, ali vjerujem da su oni o ranije dobili barem usmenu obavijest o tome.
    Dr. D. je rekla da samo dr. Bračun radi IVF na teret HZZO-a? Koliko iskustva kao subspecijalist (-ica) ima dr Bračun?

    Zulta, neki opći ishod postupaka intrauterine inseminacije je da oko 10% postupaka završi rođenjem djeteta. Ovoj postotak je nešto veći kada je kod partnera nalaz normozoospermije i kad su žene mlade (kao što si ti). Problem kod tebe je jedan jajovod, tako da ove brojke naprosto moraš prepoloviti. Teška je odluka da li ići na inseminaciju ili odmah na IVF. Ni sama ne znam kako bih odlučila na tvom mjestu. Ali ako razmatraš Vinogradsku da kao osiguranica HZZO-a ostvariš pravo na liječenje, Vinogradska jest dobar izbor.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Da li imate preporuku za endokrinologa? Moram sniziti TSH, ne znam koliko se čeka u bolnicama na termin pa me zanima ako netko ima preporuku za privatnika?

  3. #353

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Da li imate preporuku za endokrinologa? Moram sniziti TSH, ne znam koliko se čeka u bolnicama na termin pa me zanima ako netko ima preporuku za privatnika?
    Poliklinika leptir, dr skaro. Tamo sam isla preko croatia zdravstvenog osiguranja (dodatnog).

  4. #354

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Poliklinika leptir, dr skaro. Tamo sam isla preko croatia zdravstvenog osiguranja (dodatnog).
    Hvala draga

  5. #355

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozzz ,Dali je netko isao u Polikliniku Škvorc na potpomognutu? Muz i ja se sad spremamo na prvu konzultaciju prvo
    Hvala unaprijed

  6. #356
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj IVONA27 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozzz ,Dali je netko isao u Polikliniku Škvorc na potpomognutu? Muz i ja se sad spremamo na prvu konzultaciju prvo
    Hvala unaprijed
    Dođi nam na temu potpomognuta u privatnim poliklinikama. Ima nas Škvorcovih pacijentica tamo

  7. #357

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav, napravili smo sve nalaze. TSH mi je pao na 3,14 i dobila sam jaču dozu euthyroxa tako da se nadam da će kroz nekoliko tjedana biti ispod 2,5. Kakva su vaša iskustva sa snižavanjem TSH, koliko vam je vremenski trebalo?
    Loše vijesti su da mi je u CB nađena E.Coli, svi ostali nalazi su uredni. Rečeno mi je da ponovim CB na aerobe kroz 10-ak dana, nisam dobila nikakav antibiotik niti ništa.

    Čekamo još konzultacije kod Škvorca (bili već u Beti od koje smo odustali zbog jako loše komunikacije, u Vinogradskoj nam ide sve pre sporo i u Repromedu koji nam je zadnja opcija zbog financija).

    Imamo uspone i padove, ali nadamo se da ćemo ući negdje u postupak kad sredimo nalaze do kraja.

  8. #358

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, napravili smo sve nalaze. TSH mi je pao na 3,14 i dobila sam jaču dozu euthyroxa tako da se nadam da će kroz nekoliko tjedana biti ispod 2,5. Kakva su vaša iskustva sa snižavanjem TSH, koliko vam je vremenski trebalo?
    Loše vijesti su da mi je u CB nađena E.Coli, svi ostali nalazi su uredni. Rečeno mi je da ponovim CB na aerobe kroz 10-ak dana, nisam dobila nikakav antibiotik niti ništa.

    Čekamo još konzultacije kod Škvorca (bili već u Beti od koje smo odustali zbog jako loše komunikacije, u Vinogradskoj nam ide sve pre sporo i u Repromedu koji nam je zadnja opcija zbog financija).

    Imamo uspone i padove, ali nadamo se da ćemo ući negdje u postupak kad sredimo nalaze do kraja.
    Za TSH kazu 4-6 tjedana, ali meni je za snižavanje uvijek trebalo puno kraće...oko 2 tj. Pogotovo jer ti nije previsok.
    Imala sam e.coli i nisam mogla u postupak dok je se ne riješim. Iskreno, ne vjerujem da će otići sama od sebe...bar moje iskustvo nije takvo, ali možda ćeš ti imati više sreće. Imaš super prirodni recept baš za to, guglaj na coolinarki (korjen peršina, limun, maslunovo ulje i med) - provjereno pomaže!
    Sretno!!

  9. #359
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Za TSH kazu 4-6 tjedana, ali meni je za snižavanje uvijek trebalo puno kraće...oko 2 tj. Pogotovo jer ti nije previsok.
    Imala sam e.coli i nisam mogla u postupak dok je se ne riješim. Iskreno, ne vjerujem da će otići sama od sebe...bar moje iskustvo nije takvo, ali možda ćeš ti imati više sreće. Imaš super prirodni recept baš za to, guglaj na coolinarki (korjen peršina, limun, maslunovo ulje i med) - provjereno pomaže!
    Sretno!!
    Slazem se.. Tsh bio 4.8 i nakon 5 tjedana th od 0.25 pao je na 2.2.

  10. #360

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, jedan jajovod, amh 9 pmol/L, TSH 5,22 (sad ga snižavam), spermiogram odličan. Skroz sam zbunjena, išla sam ponoviti papa test u Beta+ gdje su mi rekli da samo dr. Bračun radi preko HZZO-a i sad bi ponovo trebali kod nje na konzultacije, a već smo platili konzultacije kod dr. Dmitrović koja nam je napisala da idemo preko HZZO-a ukoliko obnove ugovor.Više mi ništa nije jasno. O dr. D imamo samo riječi hvale, ali neće nas sad valjda navlačiti da ponavljamo hrpu tih konzultacija kod raznih doktora unutar Beta+, meni to nema nikakvog smisla. Baš sam ljuta i razočarana s takvim pristupom, kao da već postupak sam po sebi nije dovoljno težak.
    Pozdrav, evo naša priča je dobila nastavak. Bili smo i kod dr Radončića i kod dr. Škvorca. Dr.R je rekao da samo sredimo hormone i da ćemo do kraja godine biti trudni. Nakon toga smo otišli i do dr. Š, on je napravio UZV i vidio sactosalpinx na drugom jajovodu, te je rekao da prvo moram maknuti i drugi jajovod kako bi uopće mogla u ivf. Vratili smo se zatim kod dr.Bolanče koji je rekao da nije nužno ukloniti drugi jajovod, ali da to smanjuje uspješnost ivf-a. Zatim sam bila na pregledu kod dr koji je trebao raditi laperoskopiju desnog jajovoda da bi on rekao da ništa ne vidi i da sactosalpinxa nema.

    Na kraju dogovorili s dr B da nas stave na listu za lijekove u 12.mj, do tad možemo pokušati blago stimulirani ivf.

    Drage moje, više ni sama ne znam kod kojeg doktora ići i kome vjerovati i što je ispravna odluka u cijeloj priči.

  11. #361

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, više ni sama ne znam kod kojeg doktora ići i kome vjerovati i što je ispravna odluka u cijeloj priči.
    Cuj, ak ides na IVF kakve veze imaju jajovodi? Ok, u teoriji nešto uzrokuje sactosalpinx ( e. coli?) ali nisam sigurna da ti mogu garantirati da ces nakon laparaskopije ili što god da još rade da bi to riješili, stvarno imati prohodan jajovod.
    S druge strane čak i da ga pokrpaju i da bude savrsen, kaj ides na inseminacije s 15ak% sanse za uspjeh?
    Imho ja bi odustala od jajovoda i rekla IVF i to je to.

    To kazem zato kaj sam prosla 3 godine pokusaja da me se zalijeci "alternativnim" putem preko sanacije TSH ( koji kao nije visok ali bolje je da je sto nizi) kroz eutyrox i lijecila tu inzulinsku rezistenciju sa bleforminom i gubila kile i bila fizicki aktivna ali ne pre aktivna da se pak opet drugi hormoni ne poremete - i nista.
    Da bi mi onda mrtvo hladno rekli - a cujte sad vec imate 35 pa znate... nije to vise idealno - trebali ste mi doci dok ste bili 30. Je bila sam kad sam imala 30 pa sam bila "jos mlada" i "moze to prirodno uz malu pomoc" i "samo se morate malo potruditi" i "zene vasih godina odlicno reagiraju na ovu ili onu tabletu".
    Ja sam se osobno osjecala nakon par godina iscrpljeno i onda dođem do tog famoznog IVFa koji je ipak nesto malo fizicki zahtjevniji a nemrem više gledati tablete ni injekcije ni ginekologe ni folikulometrije i jednostavno sam psihicki umorna od svega.

    S druge strane, u svom relativno dugom MPO putu bila sam i kod dr. B i kod dr. R. I nemrem reci da su mi jako razlicite prognoze ili terapije davali. Jedino kaj dr. B ipak radi u bolnici i ima neke propisane protokole (prvo inseminacija pa onda dalje) i mora se nekih pravila drzati čisto zbog HZZO i bolnice. (al mozes inzistirati da preskocis AIH, nije to zapisano u kamenu. Mislim da to nude cisto zato kaj su liste ogromne pa kad vec cekas, da bar nekaj pokusate iako su sanse manje )
    S dr. R mi se čini da je lakše se dogovoriti da preskocis inseminacije ili dobiješ zericu jacu stimulaciju ako misli da ti je potrebna i sl. Al da to nazalost kosta jer je privatno.

    Moje skromno iskustvo, ako mislis da ti moze kaj pomoci.

  12. #362
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Na kraju dogovorili s dr B da nas stave na listu za lijekove u 12.mj, do tad možemo pokušati blago stimulirani ivf.
    Zulta, vjerujem da znaš da na teret HZZO-a imaš pravo na 4 stimulirana - svejedno potrošila za stimulaciju 5 ili 35 amupula gonadotropina.
    U Vinogradskoj znaju pod blagu stimulaciju pacijenticama nuditi protokol klomifen plus nekoliko ampula gonala, što predstavlja gotovo uvijek suboptimalnu stimulaciju koja sukladno tome donosi i puna manji broj jajnih stanica nego standardna stimulacija. Vinogradska takve ciklus fakturira prema HZZO-u i pacijentice na taj način "troše" jedan od 4 stimulirana ciklusa na koja imaju pravo. (vidi nedavno svjeočanstvo forumašice na temi Potpomognuta u Vinogradskoj)


    Ja bih razgovarala s dr. B. i ne bih pristajala na tzv. blagu stimulaciju u kojem god obliku je provodili. Svakako bih tražila da se radi individualno prilagođena standardna stimulacija, nikakva blaga stimulacija.

  13. #363
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Inez, a tamo u popisu postupaka preko HZZO baš navode da Beta dobila blago stimulirane. Zašto ih HZZO onda tako razdvaja ako ih računa kao stimulirane? Baš me to sad zanima

  14. #364
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Razdvaja ih radi plaćanja, "jeftiniji su", manje će dati love poliklinici ili bolnici, jer je potrošeno manje lijekova.

    Al kako po zakonu ne postoji blagostim. računa se kao stimulirani. To je ta neka siva zona. Pacijentice ne razumiju što im se nudi, mislim da ih liječnici ne informiraju ispravno.

  15. #365

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    56

    Početno

    Pozdrav curke

  16. #366

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure!

    Prvi puta išla na potpomognutu oplodnju;prirodnim putem, doktor nije želio terapije jer sam potpuno zdrava,međutim nije uspjelo. Poslje toga imala sam velike bolove u trbuhu, koji me još prate uz malo veći napor(oplodnja je bila prije mj dana). Pripremamo se za drugu oplodnju, nadam se dobrom rezultatu. Doktor bi htio da opet idemo prirodnim putem ali ja bih išla na agresovno uz terapije itd...


    Vaš savjet?!

    Hvala, pozdrav

  17. #367

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Pitanje vezano za pretrage muskaraca točnije koja je razlika između pregleda ejakulata mikrobiološka i ejakulat makribiološki? Sto se pregledava svakom od njih i da li se u Zavodu za javno zdravstvo daje uzorak na analizu ili gdje? Nadam se da netko zna odgovor

  18. #368
    Marlo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav,

    još jedno pitanje vezano za pretrage muškaraca. Preporučili su nam da napravimo pregled za Cističnu fibrozu i mikrodiletaciju kromosoma Y. Za to nam treba uputnica liječnice opće prakse? A da li se može izvaditi u Rijeci ili samo u Zagrebu? U kojoj bolnici? I šta ako su nalazi loši? Neće nas uzeti u postupak?

    Hvala.

  19. #369
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Uputnice muškima daje njihov liječnik opće prakse. Ako se ustanove mikrodelecije y kromosoma, u postupak vas neće uzeti jedino ako je mikrodelecija na regiji AZFa ili B. Mi smo nalaz mikrodelecija uz kariogram radili na Rebru.

    Možeš i kod privatnika, cca 1.500 kn košta.

    Za KBC RI ne znam jel rade, nazovi njihove labaratorije, pa vidi.

  20. #370

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Dobar dan svima, imam jedno pitanje pa ukoliko netko zna nesto, bila bih zahvalna na informacijama. Imam zacepljene jajovode i rekli su mi da nema sanse da se odcepe. Ima li netko slicno iskustvo? Utjece li to ikako na ivf ili ne? Takoder, cekam PHD nalaz tkiva jajnika jer je "netipicne kontistencije". Zna li netko nesto o tome? Hvala.

  21. #371
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Domaćica,
    ako su jajovodi neprohodni, spermiji kod spolnog odnosa ne mogu doći do jajne stanice i oplodnja jajne stanice, koja se inače događa u jajovodu, je praktički nemoguća. Izvantjelesna oplodnja (IVF) kod takvih dijagnoza predstavlja zapravo jednini put ostvarivanja trudnoće. Izgledi za uspjeh u IVF nisu pogođeni činjenicom da su jajovodi neprohodni, osim ako uz to ne idu druga stanja i dijagnoze povezane s jajovodima i ostalo.
    Jesi već bila na konzultacijama kod liječnika subspecijalista humane reprodukcije u bolnici ili u privatnim klinikama?

  22. #372

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Draga Inesz, ja sam vec bila na jednom pokusaju ivf, medutim bez uspjeha. Iza toga sam imala operaciju ciste, te je prilikom iste utvrdena neprohodnost jajovoda. S obzirom da jos traje oporavak od zahvata, nisam imala priliku razgovarati s lijecnikom o daljnjem pistupku oplodnje. Razumijem da neprohodnost jajovoda znaci gotovo nikakvu sansu za prirodnu oplodnju, ali nisam bila sto posto sigurna utjece li ikako na ivf.

  23. #373
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ne utječe. Osim ako na dijelu jajovoda prema jajnicima (douglasova šupljina) nema slobodne tekućine čije se cijeđenje u šupljinu maternice smatra da negativno utječe na zametak.

    Najveći zapravo utjecaj na ishod IVF imaju ovarijska rezerva, sama reakcija na stimulaciju jajnika i godine žene.

  24. #374
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Članak s net.-hr-a o rezultatima KBC-a ST:

    http://net.hr/danas/hrvatska/metodom...u-i-raduju-se/

  25. #375

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Drage moje, želim Vam sve najbolje i puno uspjeha u 2018.!

    Naša priča je došla do sretnog završetka. Nakon što smo skupili više mišljenja i obišli Beta+, Repromed, dr. Škvorca i Vinogradsku, te nakon dva neuspješna IVF-a u Vinogradskoj, odlučili smo pokušati još i kod Podobnika.
    Rezultat je 13. tt i još 5 smrzlića koji nas čekaju Mogu reći da smo i više nego zadovoljni.
    Bez dodatne operacije drugog jajovoda, bez puno dodatne muke. Naišli smo na doktora koji je imao razumijevanja za našu situaciju i s kojim smo zajedno došli do rješenja koje je se pokazalo ispravnim za naš slučaj. Znam da je teško odvojiti financijska sredstva i da uvijek postoji strah, ali još je teže prolaziti kroz neuspješne postupke.
    Držim Vam svima palčeve!

  26. #376

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure ja sam nova na forumu.

  27. #377

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima! Nova sam u svemu ovome pa ću se vjerojatno i koji put krivo izraziti (nemojte zamjerati). Imam malo specifičnu situaciju, naime nisam imala problema s trudnoćom (zapravo nismo ni pokušavali) ali sam imala rak radi kojeg su mi ovog lipnja odlučili izvaditi jajne stanice i pohraniti ih kako bi i nakon zračenja i svega ostalog mogla jednog dana imati djecu. Sada sam sve to odradila, rak je iza mene, udala se, jutro nakon vjenčanja su mi izvadili 20 jajnih stanica ali su se na kraju odlučili na oplodnju i od njih 20, uspješno su zamrznuli 10 blastocista. Imam još jedan set pretraga (CT i MR) sredinom ožujka 2019. te onda planiramo ići na embriotransfer.

    Zanima me koliko blastocista umeću odjednom? Kolike su šanse za blizancima (mi ih zapravo želimo ? Od tih 10 - 2 su solo i ostali su u parovima, pa me zanima kako to sad ide dalje? Zapravo me svašta zanima jer sam potpuni njubi u svemu ovome

    Unaprijed hvala

  28. #378
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    saraleenah, dobro došla na forum.

    Bravo za pobjedu maligne dijagnoze. Grabi sretno i zdravo u svoj život i planiranu trudnoću.

    Ovdje možeš prolistati Rodinu brošuru "Neplodnost".

    Što se tiče broja embrija koje će ti transferirati, o tome ćeš razgovarti sa svojim liječnikom prije transfera.

    Suvremene preporuke idu u smjeru transfera 1 blastociste (single embryo transfer, SET).

    Transfer 2 blastociste izbjegava se radi mogućih komplikacija višeplodnih trudnoća za majku i bebe.

    Ako su 2 blastociste kriopohranjene na jednom nosaču (1 slamčica) nakon zagrijavanja, jedna blastocista može se ponovno zamrznuti, ne moraju se radi toga jer su 2 zamrznute zajedno obadvije transferirati.

    __________

    Imala si lijep rezultat stimulacije prije kemoterapije, što si i koliko od stimulacije primala? Koliko si imala godina kad je bila stimulacija?

  29. #379

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav svima!

    Nisam bila sigurna gdje da postavim ovo pitanje, al tehnički spada pod trudnoću
    Prvi IVF/ICSI uspio, beta pozitivna zasad i dupla se. Na postupak sam išla privatno (IVF Centar). Trenutno koristim Cyclogest kao potporu, i ako sve bude ok pretpostavljam da ću ga trebati koristiti bar do 9. tjedna, čitam da dosta vas koristi i do 12tog..
    Prve tri kutije sam kupila s receptom koji mi je napisao Dr. L, ali me zanima mogu li sad, kad je u pitanju trudnoća a ne više sam postupak, dobiti recept od svoje socijalne gin? Nije baš jeftin, pa ako mogu uštedjeti 180 kn tjedno koliko me dođe...

  30. #380

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Draga Inesz, hvala ti puno na odgovoru!
    Sad su mi neke stvari malo jasnije
    Znači li to da su veće komplikacije kad su višeplodne trudnoće kod trudnoća nastalih umjetnim putem u odnosu na prirodnim putem, ili su generalno moguće komplikacije čim su višeplodne trudnoće?
    ___________________________

    Imala sam nekoliko Gonala, mislim da je uvijek bilo oko 250, manje samo u samom početku... imam sigurno doma negdje napisano pa mogu pogledat (sad sam na putu). I neka štoperica kojoj se ne sjećam ime, ali je bila injekcija, bočica s lijekom u prahu i dvije igle, pa sam sama morala miješat i ubrizgavat par dana.
    Bilo je malo drugačije kod mene jer nisu imali vremena. Nakon što je rana od operacija napokon zacijelila onkologica koja mi je vodila radioterapiju (zračenje) je tražila da mi se zamrznu jajne stanice jer se bojala da bi od intenzivnog zračenja mogla imati problema s trudnoćom i da bi bili previše ozračeni. Zato je možda veća doza i drugacije vrijeme. Znam da su prvo rekli da sam došla prekasno i da moram čekati idući mjesec i menstruaciju, da bi se onda predomislili i radi zračenja koje je moralo čim prije početi su sve ubrzali.

    Našla sam u rokovniku neke datume:
    2.5. - zvala onkologica i javila da moram na 34. zračenja te izvadit i zaledit jajne stanice
    16.5. - prvi pregled u Vinogradskoj, od onda svakih par dana sam imala UZV i preglede
    2.6. svadba, i 3.6. vađenje jajnih stanica

    To je sve bilo ove godine, nedavno sam napunila 32.godine

  31. #381
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sjajan rezultat, 10 blastocista

    Bravo za tebe, tvoju onkologicu i ekipu sa humane reprodukcije.

    Kod viseplodnih trudnoća rizici za komplikacije nisu u direktnoj vezi s načinom ostvarivanja trudnoće vec sa brojem plodova.
    Također, važan faktor koji utječe na pojavnost komplikacija jest dob i opće stanje zdravlja žene.

    Obzirom na tvoje godine, anamnezu i činjenicu da će ovo biti prvi transfer embrija, gotovo je sigurno da neće biti transfer 2 bastociste.

    Sretno i javljaj nam se

  32. #382

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Šmrc, ja već bila spremna na trojke :D
    Hvala još jednom, pa se čujemo nakon travnja (tad imam opet CT i MR, i ako i tu bude sve super možemo planirat dalje trudnoću)

  33. #383

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Pozdrav svima. Čitam vas pratim ali svaka je posebna na svoj način. Ušli i mi u postupak pa uza sva pitanja i odgovore nešto mi nije jasno. Ja imam policisticne jajnike malo i izostanak ovulacije. Mm spore spermice. U svetom duhu smo. Bila na stimulaciji dobili 15js. Oplodili ih sve. 3 postale blastociste ostale propale. Smrznuli su ih jer sam otišla u lagani hiper. Pauza jedan ciklus rekla dr. Da vidi kako ide prirodno. I opet na folikulometrija za fet. Endic 8 super. Folikul raste 17. Koliko sam služila folikul je ok. Endic ok. Ali lh bio nizak. Veli dr. Folikul ode u cistu. Na kraju je ipak pukao i vidjelo se zuto tijelo. Ali lh bio nizak. Što to znači. Rekla je od ovog ciklusa ništa. Idemo u sljedeći. Šta će njima ovulacija ako ide fet. Šta nije dovoljna endic samo. Dr slabo priča ali meni nekako kao da je promašili i nije joj se dalo raditi u ovom ciklusu.

  34. #384
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Draga stars001,

    sa svojim iskustvom od 2 FET-a, čudim se da ti dr nije dao štopericu (Brevactide). Ja sam si ju morala davati svaki put, ali u duplo manjoj dozi (5.000 IU), nego što sam davala kod stimulacije (10.000 IU). Dr je bio malo pričljiviji od tvoga pa mi je rekao da je to zato da budemo sigurni da će folikul puknuti. I još je rekao da su "prirodne" štoperice (iz urina trudnica) sigurnije od rekombinantnih (r-hCG, npr. Ovitrelle) u vidu djelovanja.

    Nisam na sv Duhu. Samo sam ti napisala svoje iskustvo... Sretno!

  35. #385
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno Doziranje Menopur-a

    Drage moje sve vas pozdravljam,

    nisam stigla pročitati sve na ovu temu pa se unaprijed ispričavam ako se u čemu ponavljam

    Htjela bih se raspitati i savjetovati vas u ovom post-u. Evo prvo moje 2 velike lekcije koje sam naučila kroz svoja dosada 2 IVFa i 2 FETa:
    1. Ukoliko nakon transfera dobijete mengu prije nego što morate vaditi betu - vjerojatno nemate dovoljnu dobru reapsorpciju vaginalnog/oralnog progesterona. Popričati s dr o i.m. progesteronskim injekicijama (npr. talijanski Prontogest 100 mg/ml). Talijanski Prontogest je najprihvatljiviji po dozi i cijeni. Hvala Bogu, ovakvih je slučajeva jako malo. Također, ako ste dobili više blastica i idete na transfer u svježem ciklusu i ako ne postoje druge veće prepreke (tj. ako vam dr ili embriolog nisu drukčije preporučili), toplo preporučam vraćanje 1 blastice, iz vlastitog iskustva. Nama su tako 2 prekrasne otišle niz vodu... Još se embriolog sljedeći put čudio, rekao je da je u njima "vidio trudnoću"...

    2. Melatonin - vaš put do lijepih i kvalitetnih blastica, bez obzira na sve ostale faktore. Trebate ga u dozi 3 do 5 mg. Kod nas postoji samo od 1 mg pa ga morate piti po 3 ili 5 tbl/kapsula. Alternativa: dobar stari iHerb. Ja sam si tamo naručila onaj od 5 mg s produljenim oslobađanjem. I da, piti navečer za miran, ugodan san kako bi vaše JS imale lijepi beauty sleep. Šalu na stranu, to je zaista tako. Melatonin je prethodnik snažnog antioksidansa - glutationa koji ubija one zločeste slobodne radikale. Oni oštećuju membrane naših stanica, pa tako i jajnih.

    Sada bih se ja raspitala vezano za doziranje Menopura. U fazi sam 3. stimulacije. U dosadašnje 2 broj folikula je svaki put podbacio (9 i 12), prema doktorovim riječima. Stalno govori da sam ja mlada i da trebam reagirati sa barem 15 do 20 folikula. Dakle, godine (33) su ok. Ono što mene brine su kile (86 kg, i visoka sam). Dr mi štopericu dozira po kilama, ali kod FSH/LH ne želi prijeći (maksimalnu) dozu (Gonal, Puregon) od 225 IU. Za Menopur sam našla da je maksimalna dnevna doza do 450 IU pa me zanimaju vaša iskustva s dozažom i kilama...

    Nemam PCOS niti kakav drugi poremećaj spolnih hormona.

    Unaprijed hvala...

  36. #386
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Maksimalna doza Gonala nije 225, i njih se moze dati kao i Menopura, imali smo tu (doduše davno, prije doba zakonski poželjnih 12 js) forumašica koje su bole po 5 gonala. Cesce su tako visoke doze Menopura vjerojatno zato jer se daju low responderima koje bolje reagiraju na fsh+Lh (Menopur) nego goli fsh (gonal).
    Ne znam da li tvoja težina ima veze jer je salo ono koje jede stimulaciju, a ti ako imas 86 kg i npr 188 cm nisi debela nego samo velika, ok koje kilo skinut ne škodi, ali tu su prvenstveni parametri koji se gledaju tvoja hormonska i uzv slika (broj antralnih folikula).

  37. #387
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    AD 2) ne slažem se da je krvarenje prije bete rezultat nužno smanjene apsorpcije progesterona niti je to rijetkost. Mislim, ti betu dobiješ vaditi cca 14dpo, mozda bi dobila stvari ovako ionako tipa 27dc. Mnoge od nas su imale i jednu i drugu vrstu reakcije (krvarenje prije / poslije skidanja s progesterona). Znam da tražiš objašnjenje, ali nemoj se šokirati ako ne bude nista od trudnoće ni ovako. Jer i ako uspiješ zaustaviti menstruaciju, to nije nikakav ziher, inače bi se sve koje prokrvare preko utrica jednostavno napucale konjskim dozama progesteron depoa i riješeno....

  38. #388
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koji ti je to dr, bolnica? Ako želi veći broj folikula morat ce dic dozu. I zaguglaj si malo “estrogen priming”. Mada se meni taj broj folikula ne cini tako los s obzirom na dozu. U kakvom si protokolu bila?

  39. #389
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Znam da nije u praksi, ali u literaturi je max doza 225 tj. uputama i SmPC-ovima (do sada sam koristila Gonal 900IU Pen i Puregon Pen)... druga stvar što većina liječnika to zanemari tj prilagođava dozu na licu mjesta. Po meni je to i pravilnije... Nismo sve iste i svaku trebaju gledati zasebno.

    Visoka sam 182 cm i oduvijek sam bucmasta bez obzira na visinu. Sa svakim postupkom mi ostaju 2-3 kg koje ne uspjevam skinuti. Samo od 2 AIH (dok nismo znali za neprohodne jajovode) su mi ostale 3 kg...

    Ali da, vjerojatno radi OK hormona i br antralaca ne ide na više doze... HVala puno

  40. #390
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Sve stoji...

    Nespretno sam se izrazila i radi neuspijevanja, sam vjerojatno pod dojomom tog progesterona. Nakon zadnjeg FETa i Prontogesta smo bili spremni na neuspjeh jer je i zametak bio lošiji od ona prethodna 2 kvalitetna koja smo potrošili bzvz. Te dve blastice smo vraćali u svježem (stimulacija je tada bila Elonvom i Puregonom) i endometrij je bio ok, ali sam 3 dana nakon ET-a prokrvarila pa je dr odmah zaključio da se radi nedovoljnoj apsorpciji P. Činjenica je da smo nakon tog im P, prvi put ulovili svoju prvu ikada betu >5. Makar se radilo o biokem. T, progesteron nam je ostao u pozitivnom sjećanju

  41. #391

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Velika visoka. Hvala na odgovoru. Popraćena sam ovaj ciklus. 14DC folikul 25 endo 12. Rečeno mi da je loše jer je LH dan prije bio 14. Da folikul ide u cistu. Inzistirala sam da dođem i dan poslije. Tj. Danas i jučer sam opet vadila LH. Kad me gledala cudila se i rekla. Gle tako veliki pa je pukao. Vidjela ŽT i rekla da idem u pon na transfer. Da je bila ovulacija. Da nisam Inzistirala propao bi mi i ovaj ciklus kao i ovaj u 11mj. Nije me ispratili do kraja i na 12DC zaključila da ide u cistu. A nije otišao. Pukao je dva dana kasnije. Ali nije pratila do toga dijela nego me naručila 5 dana kasnije i onda ipak vidjela da je pukao. Al bilo kasno za fet jer nije znala kad je točno bila ovulacija. Treba se jako dobro raspitati o svemu da ne propadaju ciklusi. Nadam se uspjehu u pon. I još jednom hvala na odgovoru

  42. #392
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Draga stars001,

    Držim fige za pon!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #393
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj velikavisoka prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje sve vas pozdravljam,

    nisam stigla pročitati sve na ovu temu pa se unaprijed ispričavam ako se u čemu ponavljam

    Htjela bih se raspitati i savjetovati vas u ovom post-u. Evo prvo moje 2 velike lekcije koje sam naučila kroz svoja dosada 2 IVFa i 2 FETa:
    1. Ukoliko nakon transfera dobijete mengu prije nego što morate vaditi betu - vjerojatno nemate dovoljnu dobru reapsorpciju vaginalnog/oralnog progesterona. Popričati s dr o i.m. progesteronskim injekicijama (npr. talijanski Prontogest 100 mg/ml). Talijanski Prontogest je najprihvatljiviji po dozi i cijeni. Hvala Bogu, ovakvih je slučajeva jako malo. Također, ako ste dobili više blastica i idete na transfer u svježem ciklusu i ako ne postoje druge veće prepreke (tj. ako vam dr ili embriolog nisu drukčije preporučili), toplo preporučam vraćanje 1 blastice, iz vlastitog iskustva. Nama su tako 2 prekrasne otišle niz vodu... Još se embriolog sljedeći put čudio, rekao je da je u njima "vidio trudnoću"...

    2. Melatonin - vaš put do lijepih i kvalitetnih blastica, bez obzira na sve ostale faktore. Trebate ga u dozi 3 do 5 mg. Kod nas postoji samo od 1 mg pa ga morate piti po 3 ili 5 tbl/kapsula. Alternativa: dobar stari iHerb. Ja sam si tamo naručila onaj od 5 mg s produljenim oslobađanjem. I da, piti navečer za miran, ugodan san kako bi vaše JS imale lijepi beauty sleep. Šalu na stranu, to je zaista tako. Melatonin je prethodnik snažnog antioksidansa - glutationa koji ubija one zločeste slobodne radikale. Oni oštećuju membrane naših stanica, pa tako i jajnih.

    Sada bih se ja raspitala vezano za doziranje Menopura. U fazi sam 3. stimulacije. U dosadašnje 2 broj folikula je svaki put podbacio (9 i 12), prema doktorovim riječima. Stalno govori da sam ja mlada i da trebam reagirati sa barem 15 do 20 folikula. Dakle, godine (33) su ok. Ono što mene brine su kile (86 kg, i visoka sam). Dr mi štopericu dozira po kilama, ali kod FSH/LH ne želi prijeći (maksimalnu) dozu (Gonal, Puregon) od 225 IU. Za Menopur sam našla da je maksimalna dnevna doza do 450 IU pa me zanimaju vaša iskustva s dozažom i kilama...

    Nemam PCOS niti kakav drugi poremećaj spolnih hormona.

    Unaprijed hvala...

    Ja sam imala jako puno sreće, prvo dijete začela sam iz prve (24 godine starosti), drugo iz druge (37 godina starosti, trenutno sam 25 tjedana trudna). I zaista, s obzirom da sam u ovoj priči 15-ak godina i svašta sam vidjela, pročitala a i doživjela, smatram da sam sretnica.

    Da se nadovežem na tvoja razmišljanja...

    1. U prvom dijelu posta slažem se s Argente. Ja osobno nikad nisam primala nikakve boostere... ni progesteronske ni išta sl. osim klasičnih utrogestana u doduše konjskim dozama. I iskreno, nekako ne vjerujem u sva ta silna dodatna čuda kojim filaju žene, posebice u inozemstvu. Uz dužno poštovanje, sve to smatram papilovom. Od embrioglue, do raznih inekcija i sličnih čuda o kojima čitamo.
    2. Ova izjava tvog dr. da je broj od 9 ili 12 folikula loš...po meni, apsolutno ne stoji. To je fantastičan broj za ženu koja nema PCOS. 15-20 komada imamo mi koje upravo imamo poremećaje hormona. I ostane nam od tog broja eventualno 4-6 blastica za smrzavanje (u prosjeku naravno). Tako da sam totalno zbunjena takvom izjavom tvog dr...rekla bih da je on navikao raditi samo sa PCOS-ovkama.. Sama činjenica da dolaziš do blastica u postupcima je pozitivna.

    Više puta sam pročitala izjavu da je u prosjeku potrebno 12 embrija da bi se ostvarila trudnoća. Naravno, to nije uvijek činjenica, i ja osobno pobijam tu statistiku. 2 neuspjela IVF-a još nisu katastrofalno stanje. Razumijem tvoju potrebu za dodatnim istraživanjem, čitanjem, proučavanjem i poboljšanjem mogućnosti začeća na sve načine. Ali... nit najzdraviji parovi ne bi ostvarili trudnoću svaki mjesec/ciklus... to znaš i sama. Neke stvari i neke neuspjehe treba pripisati drugim, običnijim faktorima. Od srca ti želim više sreće u sljedećem pokušaju...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 01.02.2019. at 13:15

  44. #394

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav! nova sam pa ne znam da li sam pogriješila temu...uglavnom, suprugova dijagnoza nakon spermiograma je kriptozospermia. Preporuka androloga je ivf. Dobila sam uputnicu od ginekologice, ali sad ne znamo gdje krenuti...vinogradska, merkur ili petrova? Kakva su iskustva s navedenom dijagnozom?

  45. #395

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    137

    Početno

    Sa dijagnozom nemam iskustva, ali mozes sada kontaktirati i neke poliklinike koje suradjuju sa HZZOom(Skvorc, IVF,...). Mislim da je sad malo kompliciranije u bolnicama jer je korona usporila sve maksimalno.

  46. #396
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cornylea, dobro došla na forum!
    Mrekur, odnosno Vuk Vrhovac kod aspiraciju jajnih stanica radi "na živo". To je bolan zahvat koji prema medicinskim smjernicama zahtijeva odgovarajući način otklanjanja boli.
    Toga, na žalost na Merkuru (V, Vrhovcu) nema. Mislim da je ta info važna prije nego odaberete neku od bolnica.

  47. #397

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure,
    Dugo sam citala sve vase komentare i probleme, ali mislim da je vrijeme da se prikljucim.

    Muz ima 45 g, ja 33. Pokusavamo vec neko vrijeme napraviti bebu i radili smo spermiogram.

    Prije 6 tjedana spermija je bilo 12,5 mil/ml, a danas dosao nalaz 5mil/ml.
    Na nalazu pise da moramo na ICSI.
    Jako sam potresena i uplasena.

    Oboje imamo po jedno dijete iz prvog braka i nije nam palo na pamet da bi imali problema.

    Kakva su vasa iskustva? Trenutacno su mi sve lade potonule i osjecam se kao da me netko opalio po glavi.

  48. #398

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure,
    Dugo sam citala sve vase komentare i probleme, ali mislim da je vrijeme da se prikljucim.

    Muz ima 45 g, ja 33. Pokusavamo vec neko vrijeme napraviti bebu i radili smo spermiogram.

    Prije 6 tjedana spermija je bilo 12,5 mil/ml, a danas dosao nalaz 5mil/ml.
    Na nalazu pise da moramo na ICSI.
    Jako sam potresena i uplasena.

    Oboje imamo po jedno dijete iz prvog braka i nije nam palo na pamet da bi imali problema.

    Kakva su vasa iskustva? Trenutacno su mi sve lade potonule i osjecam se kao da me netko opalio po glavi.

    Iskreno ovo mi je prvi put na bilo kojem forumu i ne snalazim se bas s otvaranjem tema ili kako postaviti pitanje.

  49. #399

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Ne znam jesam upala na pravu tebi. Taman sam se registrirala.

    Danas sam 8dnt vracena 1blatocista...test negativan.
    Jeli moguce da je rano

  50. #400

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj asja1990 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam upala na pravu tebi. Taman sam se registrirala.

    Danas sam 8dnt vracena 1blatocista...test negativan.
    Jeli moguce da je rano
    Ima baš tema Nakon transfera pa možete tamo malo više o tome...ali nažalost imala sam isti slučaj, blastocista vraćena, 8dnt test negativan i tako je bilo i na kraju, ali može biti i da je rano, držim fige da je kod vas to slučaj.

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •