Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 421

Tema: MPO trudnoća_rezultati, specifičnosti, nedoumice & uspjesi

  1. #251
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Jel naka od vas možda radila Nifty ili Harmony prenatalni DNA test na trisomije? Meni je danas moja MPO doktorica preporučila amniocentezu s obzirom na godine (za koji mjesec ću 40 navršiti), a koliko sam čitala svaka 200 trudnoća nakon nje završi pobačajem. Toliko ipak ne želim riskirati kad je možda s trudnoćom sve u redu. Ovi testovi su kao 99% točni i eventualno da mi se pokaže da sam u onih 1% odlučila bih se za amniocentezu. Problem je što dosta koštaju, ali bolje nego da pobacim zdravo dijete. Imate kakvih iskustava?

  2. #252
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

  3. #253
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Ok, hvala na informaciji!

  4. #254

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    24

    Početno

    pozdrav curke, danas sam 11+2 skroz sam u nedoumici zbog utrogestana,znam da se puno pisalo o tome kad i kako ih treba prestati uzimati, moj MPO doktor je napisao na nalazu koristiti do 12tj. ,a moj soc.gin.je neodlucan,pa mi je za svaki slucaj rekao da se skidam postepeno, ne znam ima li to smisla.

  5. #255
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ako budeš mirnija,dog. sa soc. ginićem postepeno skidanje,tak bi ja.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj adriaa prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav curke, danas sam 11+2 skroz sam u nedoumici zbog utrogestana,znam da se puno pisalo o tome kad i kako ih treba prestati uzimati, moj MPO doktor je napisao na nalazu koristiti do 12tj. ,a moj soc.gin.je neodlucan,pa mi je za svaki slucaj rekao da se skidam postepeno, ne znam ima li to smisla.
    Ja se nisam skidala postepeno,jednostavno mi je gin.rekao da potrosim do kraja utrogestan i prepisao mi duphaston da pijem svakih 12 sati,tako je i bilo sa nekih 12+3 sam prestala sa utrogestanima,zasad sve ok.sad sam 14+2

  7. #257

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    47

    Početno

    Pozdrav svima na forumu, nova sam u ovim vodama i ne znam previše o iskustvu 'od transfera do bete'... Naime, iza mene je sada prvi ivf postupak u kojem je došlo do hiperstimulacije pa transfera nije bilo već je odgođen za 2mj. Znači, zaostale terapije nema, nema bolova od punkcije i ostalog... Ovaj mjesec imala sam FET (2 blastociste)...i htjela bih s vama podijeliti svoje simptome koji me zbunjuju,kao i sve vas ovdje . Prva tri dana nt jaaka bol u jajnicima, preponama i malo grčeva u maternici,ali ništa previše... danas mi je 6 dnt i nemam više baš takvih bolova niti iscjedak,samo sam bezvoljna,umorna i nekako nikakva =) Kavu ne pijem jer mi se nikako ne pije kad krenem s utrogestanom i estrofemom, pa to ne gledam kao neki simptom, temperatura do 37,3... grudi bolne,ali ništa previše i drugačije.. I da, ne osjecam mučninu,ali nemam ni neki apetit dok ne padne mrak =) Zbunjena sam :S

    PS
    Zaboravila sam napomenuti da sam prva tri dana imla smeđi iscjedak..popraćen navedenim bolovima...

  8. #258
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj adriaa prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav curke, danas sam 11+2 skroz sam u nedoumici zbog utrogestana,znam da se puno pisalo o tome kad i kako ih treba prestati uzimati, moj MPO doktor je napisao na nalazu koristiti do 12tj. ,a moj soc.gin.je neodlucan,pa mi je za svaki slucaj rekao da se skidam postepeno, ne znam ima li to smisla.
    Moj MPO dr je isto rekao do 12 tt utrice, ali je privatni ginic kod kojeg vodim trudnocu drzao utrice sve do cca 20 tt uz postepeno skidanje nakon 15tt. Evo za 3 dana ulazimo u termin.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    24

    Početno

    Imam osjecaj kao da se ti soc.ginekolozi boje ukinut odmah utrogestane..

    Dunja ja znam kad sam uzimala estrofem da sam imala uzasno bolne grudi,ali simptomi mogu znacit puno,a i nista....morat ces cekat i sretno!!!!

  10. #260
    marinab1304 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    137

    Početno

    Pozdrav cure. Zelim vam Sve najbolje u ovoj godini.
    Samo da kazem mi smo 15 tt sada bebica je super, lijepo napreduje. Dobit ćemo dečkića.
    Uživamo.

  11. #261
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Pozdrav svima i sve najbolje u Novoj godini.. I ja sam nova na ovoj temi mi smo krenuli na postupak ivf i sutra pocinjem sa svojim prvim pikanjem a u subotu prvi uvz

  12. #262
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    e pa cure ja sam u šoku. totalnom. proglasili su me medicinskim fenomenom. dakle...JA NE MOGU PRIRODNO ZATRUDNITI. ALI... (zašto vam ovo pišem kad se lijepo vidi u potpisu da sam bila na IVF-u i vraćen je jedan zametak?) ZATO ŠTO OPET NOSIM BLIZANCE!!!!!!! e sad di je tu fenomen pitate se? e pa ne bi bio da nisu dvije gestacijske vrećice, a to je nemoguće jer mi je vraćen samo jedan zametak. i onda su došli do zaključka da se desilo sljedeće - naime mm i ja imali odnos (oproštajni hahahahahha) nekih 4-5 dana prije aspiracije. i njegovi spermići preživjeli i desila se oplodnja nekih dva dana prije aspiracije, a oni su mi vratili jedan zametak još. i tako vam ja sad nosim dvije bebice začete na različite dane, jedna prirodno, a druga in vitro. još ne mogu doći k sebi. uopće sama činjenica da sam u kontroliranom ciklusu prirodno zatrudnila taman na dan štoperice (što će reći da je onaj jedan vodeći folikul izgleda puknuo prije aspiracije) i da su u međuvremenu još tri folikula kojih nije bilo na folikulometriji dozrela za aspiraciju sa, ok, samo jednom dovoljno zrelom js! e - to se trebalo poklopit! šta da kažem? molim Boga da sve bude u redu jer imam iza sebe blizanačku trudnoću, hvala Bogu urednu, ali toliko toga može poći krivo....no, nećemo o tome razmišljati...ugl idem c/p ovaj post da se ne ponavljam drugdje.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Twinolina prvotno napisa Vidi poruku
    e pa cure ja sam u šoku. totalnom. proglasili su me medicinskim fenomenom. dakle...JA NE MOGU PRIRODNO ZATRUDNITI. ALI... (zašto vam ovo pišem kad se lijepo vidi u potpisu da sam bila na IVF-u i vraćen je jedan zametak?) ZATO ŠTO OPET NOSIM BLIZANCE!!!!!!! e sad di je tu fenomen pitate se? e pa ne bi bio da nisu dvije gestacijske vrećice, a to je nemoguće jer mi je vraćen samo jedan zametak. i onda su došli do zaključka da se desilo sljedeće - naime mm i ja imali odnos (oproštajni hahahahahha) nekih 4-5 dana prije aspiracije. i njegovi spermići preživjeli i desila se oplodnja nekih dva dana prije aspiracije, a oni su mi vratili jedan zametak još. i tako vam ja sad nosim dvije bebice začete na različite dane, jedna prirodno, a druga in vitro. još ne mogu doći k sebi. uopće sama činjenica da sam u kontroliranom ciklusu prirodno zatrudnila taman na dan štoperice (što će reći da je onaj jedan vodeći folikul izgleda puknuo prije aspiracije) i da su u međuvremenu još tri folikula kojih nije bilo na folikulometriji dozrela za aspiraciju sa, ok, samo jednom dovoljno zrelom js! e - to se trebalo poklopit! šta da kažem? molim Boga da sve bude u redu jer imam iza sebe blizanačku trudnoću, hvala Bogu urednu, ali toliko toga može poći krivo....no, nećemo o tome razmišljati...ugl idem c/p ovaj post da se ne ponavljam drugdje.
    Ajme Twinolina koje divne vijesti
    Nek bude uredna i skolska

  14. #264

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    Prekrasno i čudesno ...čestitke i ovdje i nek je školska do kraja ♡

  15. #265
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Pozdrav svima evo i ja sam nova tu i želim puno sreće i strpljenja svim budućim mamama i one koje će to bit .

  16. #266
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Čestitam, očito ti pristaje blizanačka trudnoća...

  17. #267

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav cure i ja sam nova.
    Danas mi je 11 dan nakon transvera i moj testic je pokazao dvije crtice,jest da je ova druga bila slabija ali vidna,sutra mi je betahcg,da li vjerovati da sam trudna? Imam tvrdji stomak,osjetljive grudi,svaki miris mi smeta?

  18. #268
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj LadyX prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure i ja sam nova.
    Danas mi je 11 dan nakon transvera i moj testic je pokazao dvije crtice,jest da je ova druga bila slabija ali vidna,sutra mi je betahcg,da li vjerovati da sam trudna? Imam tvrdji stomak,osjetljive grudi,svaki miris mi smeta?
    Lady jesi ponavljala test danas i koji si test radila???
    Zasto ne vjerovati da si trudna, samo pozitivno
    Jel ti prestao smedjkasti iscjedak??

  19. #269

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Uradila prvi test prije 3 dana i jucer jedan,na 9dnt pojavija se kapljica jedna vodenasto smedjkasta i nikako vise,imam izrazene venena grudima i malo tamnije bradavice nego inace, na 5 dan je radjen transver i ubacene dvije mrvice?

  20. #270
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj LadyX prvotno napisa Vidi poruku
    Uradila prvi test prije 3 dana i jucer jedan,na 9dnt pojavija se kapljica jedna vodenasto smedjkasta i nikako vise,imam izrazene venena grudima i malo tamnije bradavice nego inace, na 5 dan je radjen transver i ubacene dvije mrvice?
    To je to
    To smedjkasto je od implantacije najvjerojatnije.
    Sretno sutra i da beta bude veeellliikķka
    Gdje si bila u postupku??

  21. #271

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    U Sarajevu. Bahceci klinika. Sretno svima!

  22. #272
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ladyx u mojoj trudnoći prvu promjenu koju sam primijetila su bile istaknute vene na grudima!!!! Tako da mislim da je to to!sretno!

  23. #273

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    zeljkice, nadam se da je. Sutra je beta pa vidjet cemo

  24. #274

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    39

    Početno

    Imam jedno pitanje, na koji dan ciklusa vam je bio postupak?

  25. #275
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj lela24 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno pitanje, na koji dan ciklusa vam je bio postupak?
    To sve zavisi od tvog cilusa i da li si u stimuliranom ili prirodnom.
    Inače je postupak na onaj dan kad procjene da će stanica/stanice biti zrela. U mom slučaju to je bilo na 10dc u prirodnom ciklusu. Od lijekova samo štoperica 8 dc.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala na odg. Ja sam pod klomifenom danas mi je 12 dc sutqga ima pregled. Na 10dc folikul mi je bio 10mm.

  27. #277
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj lela24 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odg. Ja sam pod klomifenom danas mi je 12 dc sutqga ima pregled. Na 10dc folikul mi je bio 10mm.
    Obično kad folikul naraste do 16-17mm ide štoperica i za cca 36h punkcija.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  28. #278

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    39

    Početno

    Bila sam danas i folikul je 16mm sutra je štoperica i u Nedjelju postupak!

  29. #279

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Imam jedno pitanje,poslije teansvera moj test je bio + nakon toga beta 1040 nakon dva dana 3076 sve ok,i nakon toga prokevarim i odem na pregled ok kaze doc blizanci to je tako itd...nakon dva dana tj danas prokrvarim uzasno puno crveno i sa blagim mhehuricima u stomaku odem doc. Opet kaze ok plodovi cak se i formirala zumancana kesica a ja i dalje krvarim,ljudi sta mislite o tome da li da se brinem previse?

  30. #280
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Je li ti rekao razlog krvarenja, hematom možda?

  31. #281

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Koliko sam skontala kaze dolazi do opustanja materice prosirenja sta li vec hormona,dobila progesteron depo inekciju prije dva dana i danas a ja i dalje isto,uzasno se bojim da ne ode. Da li moze biti opasan hematom? Sta ciniti ostala sam prestravljena? Hellpppp

  32. #282

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    LadyX jesu li na pregledu vidjeli plod ili samo gestacijske vrecice? Koliko si sada trudna? Jesi po ponavljala betu danas? Kad si ponovo na uzv?
    Vjerujem da strogo mirujes...

  33. #283

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Da, kaze oba su ok,ev lezim strah me se pomjerit,ova krv me plasi. 5+5 sedmica,ne znam ne mogu bit pametna

  34. #284
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Znam da si prestravljena, ali sve što sada možeš napraviti je strogo mirovati do sljedećeg uzv. Očito nije hematom, rekao bi ti da je.

    Vjerujem da će sve biti u redu, vidiš da se mrvice drže

  35. #285

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Da na strogom sam mirovanju,eto to krvarenje je trajalo samo jedan dan,da li mozda postoji sansa da je to zaostala menga jer mi je licilo najvise na to a hvala Bogu mrvice su ostale,da li postoji sansa da se opet pojavi krv,da li ima iko slicno iskustvo?

  36. #286

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    cure, evo da se ja ovdje k vama polako premjestim

    danas vadila betu 18dnt, i iznosi 2934,
    i odmah imam jedno pitanje:

    cijeli ovaj ciklus me ubija kandida, dr. mi dozvolio da se mažem canestenom, ali ne stavljati
    vaginalete,
    a ja nisam koristila niti kremu, jer stavljam utriće, pa me je bilo strah da nešto ne gurnem unutra.
    dakle patim se već 20 dana, svrbi, peće do boli (imam i ranice)

    dakle, je li koja u ranoj MPO trudnoći koristila canesten?

  37. #287

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Jesi li sigurna da je candida?
    Meni su jednom to napravili utrici.

  38. #288

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li sigurna da je candida?
    Meni su jednom to napravili utrici.
    stvarno? nisam znala da je to moguće,
    ali sad kad promislim tegobe se poklapaju sa početkom stavljanja utrića.

    kako si si pomogla?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 29.06.2015. at 17:07

  39. #289

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Prestala sam ih stavljati buduci je bila biokemijska. Al napravili su mi rane, krvave, na velikim usnama.
    Ako koristis uloske, probaj promijeniti, na neke pamucne skroz. Mozda intimni gel neki drugi?

  40. #290

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Bubekica poslusaj me.

    Isti problem sam i ja imala kad sam pocela koristiti utrice,vjeruj nisam mogla sjedit uzas...i pitam doc. Za savjet pitala sam za canesten al su poludili kad su culi za canesten,dakle NISLUCAJNO!!! To je krema protiv gljivica a ti nemas gljivice nego samo uticaj utrica koji su jaki i cure i najedaju usnice.
    Prijedlog krema Bepanten, prodje kroz dva tri dana svrbez i sve ostalo i poslije nemas nikakav problem zbog utrica a crvenilo nestane ko rukom odneseno,iz iskustva! Canesten STROGO ZAOBIDJI!

  41. #291

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Pardon poruka je upucena Orange80 ne mogu sve da pohvatam.

  42. #292

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tnx cure,
    većeras ću se čuti sa dr. i reći mu da bih bepanten,
    a platnene uloške ću svakako, jer sigurno da kombinacija stalnog vlaženja
    i dnevnih "plastičnih" nikako ne pomaže...

    nije mi uopće palo na pamet da je od utrića

  43. #293

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Da utrici 100% jer su jaki, bepanten ce pomoc sigurno.
    Canesten vise nikako,to odbaci odmah.
    Puno srece

  44. #294

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Curke molim savjet: trudni smo 11tj.nemamo nikakva krvarenja,ni hematoma.osjecam se super.prestajen sa utricima.pitala sam dal mogu imat odnose on reko da mogu ali da bi mogla prokrvarit. Jeste imale odnose?kada?

  45. #295
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Njuskalica ja sam 25 tt mi nemamo odnose makar nam je dr rekao da mozemo i nema nikakve smetnje niti komplikacija nas je jednostavno strah ...

  46. #296

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Nama je ovo druga trudnoca pa smo malo opusteniji.ali u prvoj nismo imali odnose.

  47. #297

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Da li je iko od vas imao blagu bol ili kao neko probadanje u donjem djelu stomaka na neke momente,da li je to znak sirenja materice ili nedaj Boze neceg sto nebi voljela,u subotu mi je tacno 7. Nedjelja trudnoce, i uz.hellppp cureee.
    Zabrinuta

  48. #298
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Imam bolove svako malo. Različitog intenziteta od blagih do onih kao u pms-u. To je vjerovatno sve od rastezanja maternice i širenja trbušne stijenke. Plus se i crijeva pomiču pa bolovi mogu biti i od probave. Uglavnom, dok god nema krvi ne brini.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  49. #299

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Nema krvi hvala Bogu, upravo tako bolovi svakog intenziteta meni slicni pms-u al puno blaze,mora da rastu mrvice, hvala punooo,laknulo mi je

  50. #300

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Mene isto sve nesto streca, bolucka, a jajnike bas povremeno jako osjetim pocevsi od 7dpt pa sam vec posumnjala na hiper.

    inace trebuh mi je vec nekako tvrd i loptast, kao da sam pojela malu dinju, a tek mi je 5t (?)
    Valjda zato sto mi nije prva t pa trbuh brze raste.

    nego da jos dodam svojoj zalopoljki i paniku oko te moje jake reakcije na utrice: pece, svrbi, boli, upaljeno do ranica.Probala sa bepantenom i ok, cini se da nije gore, ali se meni vise to neda trpit- nesnosno je.
    sve se bojim da mozda ipak nije (i) neka infekcija.

    Bila danas kod socijalne ginicke samo po recept i onda skuzim da ona nema uzv!kak je s vasima, jel one imaju ili uzv radite drugdje?

    cure, kaj mislite o tome da napravim briseve ne vezano za prvi uzv, cisto da dobijem nalaze i eventualnu terapiju sto prije, prije godisnjeg?

Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •