Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
Da, jedan jajovod, amh 9 pmol/L, TSH 5,22 (sad ga snižavam), spermiogram odličan. Skroz sam zbunjena, išla sam ponoviti papa test u Beta+ gdje su mi rekli da samo dr. Bračun radi preko HZZO-a i sad bi ponovo trebali kod nje na konzultacije, a već smo platili konzultacije kod dr. Dmitrović koja nam je napisala da idemo preko HZZO-a ukoliko obnove ugovor.Više mi ništa nije jasno. O dr. D imamo samo riječi hvale, ali neće nas sad valjda navlačiti da ponavljamo hrpu tih konzultacija kod raznih doktora unutar Beta+, meni to nema nikakvog smisla. Baš sam ljuta i razočarana s takvim pristupom, kao da već postupak sam po sebi nije dovoljno težak.
Vinogradska je po mom sudu dobar izbor kad se radi o državnim bolnicama u Zagrebu. U Vinogradskoj imaš iskusne embriologe i liječnike, moguće je dobiti anesteziju kod aspiracije folikula, odnos prema pacijentima je obziran i ljubazan. Nedostatak je Vinogradske prilično duga lista čekanja na stimulirani postupak (6-7 mjeseci), tako da je teško moguće da bi došla u stimulirani IVF postupak prije jeseni. Neodstatak je i da liječnici rade prema rasporedu koji uključuje ne samo odjel humane reprodukcije već i cijelu ginekološku kliniku, tako da nikad ne znaš koji će liječnik raditi folikulometriju, aspiraciju transfer - gotovo uvijek je to drugi liječnik, jednako tako susreće se i praksa, kao i u svim bolnicama, štednje na lijekovima za stimulaciju- ali ta pojava prisutna je zasigurno i kod privatnih klinika kada rade postupke na teret HZZO-a.

HZZO je produžio ugovor privatnim klinikama za postupke MPO-a radi smanjenja nacionalne liste čekanja do 30. 6. 2017. i o tome na svom web-u dao obavijest 29. 3. 2017. Ne znam kad si bila na konzultacijama u privatnoj klinici, ali vjerujem da su oni o ranije dobili barem usmenu obavijest o tome.
Dr. D. je rekla da samo dr. Bračun radi IVF na teret HZZO-a? Koliko iskustva kao subspecijalist (-ica) ima dr Bračun?

Zulta, neki opći ishod postupaka intrauterine inseminacije je da oko 10% postupaka završi rođenjem djeteta. Ovoj postotak je nešto veći kada je kod partnera nalaz normozoospermije i kad su žene mlade (kao što si ti). Problem kod tebe je jedan jajovod, tako da ove brojke naprosto moraš prepoloviti. Teška je odluka da li ići na inseminaciju ili odmah na IVF. Ni sama ne znam kako bih odlučila na tvom mjestu. Ali ako razmatraš Vinogradsku da kao osiguranica HZZO-a ostvariš pravo na liječenje, Vinogradska jest dobar izbor.