Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 231

Tema: Koju kremu za lice koristite?

  1. #101
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Iskreno ja mislim da je najbolje nikakve kreme, ništa, osim čiste vode, tako i te starije generacije imaju dobru kožu ali vjerojatno samo one žene koje se nisu šminkale.

    Ono tokom godina što sam primjetila na mojoj koži, oni neki periodi gdje nisam nanosila nikakvu šminku, nikakve pudere prvenstveno, koža mi se regenerirala sam od sebe bez ičega, ikakvih krema i mazuckanja, bila je prekrasna. Čim sam ponovno krenula sa šminkanjem, puderi, pa onda skidači šminke, ten mi se drastično pogoršao i tu mi nije mogla pomoći nikakva krema, nikad.

    Sada se i dalje šminkam, odnosno nanosim puder jer izgledam ko avet pa mi je malo bed među ljude takva svaki dan, ali samo onaj tekući od Avene mi se pokazao još najamnje štetnim, iako i u njemu nedobre kemije ko u priči, ali kao ima ta termalna voda pa ajde nekako se moja koža i nosi sa time, sa skidanje šminke isto koristim samo Avene, i tu i tamo kremu od Avene za super osjeltjivu kožu kad primjetim da su mi se počeli opet pojavljivati suhi flekići po licu, ali jako malo i tanko i tu i tamo.

    Inače se koža najbolje regenerira sama preko noći bez ikakvih krema, kreme daju rezultat samo kratkotrajno, dugoročno unište kožu, tako kaže moja dermatologica. I ako se može, najbolje bez njih. A za ruke korstim nekad eucerin,nekad kokosovo ulje čisto, nekad laveru, i rukavice kod pranje, bez toga bi vjerojatno ostala već bez kože na rukama. Od kada koristim rukavice u dodoru sa vodom, pogotovo kad perem bilo šta, stanje je puno puno bolje.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    i ja sam razmisljala da skroz odustajem od sminkanja, pa mogu bez svega, ali malo boje bi bilo dobro, pa bi nekakav puder. pogledat cu taj avenov. a malo kreme mi treba, vec je netko pisao, nakon dodira s vodom jako mi se zateze i susi lice
    nesto bi sa sto manje kemije jer izgleda da mi je to pocelo smetati

  3. #103
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja sam isprobala bioderma sensibio rich za osjetljivu i netolerantnu kozu i mogu reci da je zaista dobra,i sluzi kao podloga za sminku.Najbolja do sada mi je od loccitana linija od smilja ali nisam stigla kupiti a ostala bez kreme i s ovom sam zadovoljna.Planiram naruciti od mala od lavande isto od smilja da usporedim kvalitetu.

  4. #104
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Meni se koža jako isušila jedne godine kad sam zbog nevjerojatnih prišteva koristila antibiotsku kremu. Od izrazito masne je postala izrazito suha i tada sam morala početi svakodnevno stavljati kremu.
    Ali ipak, te kreme mi nikada nisu obnovile kožu u smislu da vrati normalno lučenje i da me ne zateže.
    Sve dok si sama nisam napravila kremu od smilja. Malo mi se obnovila koža, ne zateže više, ali i dalje moram stavljati kremu. Smilje rules!

  5. #105
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    A ja sam sebi uništilj tj. promjenila kožu sa domaćom kremom od smilja :/ Naručila ju preko neta.
    Sad,nakon dvije trudnoce u dvije godine, koža mi je od mješovite postala suha,dehidridana. Na preporuku prijateljice, kozmeticarke pocela sam se umivati u čistom arganovom ulju (kupila u biljnoj lj.) i proljepšala sam se
    Al stvarno! Koža mi se preporodila. Znaci koristim ga kao gel,pjena za umivanje i samo se dobro u mlakoj vodi ispere. Ipak ostane masni fil-al nije bed. Nikakva krema mi ne treba. A i šminku super skida.

  6. #106
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Koristim Bioderma kozmetiku, zimi Hydrabio, a sad sam vec pocela s Photodermom jer je posteno vruce i sunce je jako. Nikad ne idem kod kozmeticara, a najvecu razliku na licu primijetim nakon maski od gline u koje se kunem vec godinama.
    Posljednje uređivanje od Dilek : 11.05.2014. at 14:30

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ja sam prije 4 godine počela dobivati prišteve, velike upaljene-možda imaju svoje ime, ali ja ga ne znam. prvo na bradi, a prije 4 mjeseca su s povukli sa brade na jagodične kosti. nema šta nisam isprobala od krema, ulja, vadila hormone, razne preglede....sve ok. prije cca 1 mjesec sam klinicima kupila ADERMA EXOMEGA D.E.F.I. radi nekih lišajeva, i namazala sebi lice. od tada nemam niti jednog jedinog prišta. samo nježni ožiljci koji će proći s vremenom. ta krema je za atopičnu i jako suhu kožu. moja koža je postala dosta masna nakon druge trudnoće, ali ovu kremu kada namažem odmah upije. što je u njoj ne razumijem, ali ju za sada ne mijenjam
    Posljednje uređivanje od willow_tree : 13.05.2014. at 20:16

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam prije 4 godine počela dobivati prišteve, velike upaljene-možda imaju svoje ime, ali ja ga ne znam. prvo na bradi, a prije 4 mjeseca su s povukli sa brade na jagodične kosti. nema šta nisam isprobala od krema, ulja, vadila hormone, razne preglede....sve ok. prije cca 1 mjesec sam klinicima kupila ADERMA EXOMEGA D.E.F.I. radi nekih lišajeva, i namazala sebi lice. od tada nemam niti jednog jedinog prišta. samo nježni ožiljci koji će proći s vremenom. ta krema je za atopičnu i jako suhu kožu. moja koža je postala dosta masna nakon druge trudnoće, ali ovu kremu kada namažem odmah upije. što je u njoj ne razumijem, ali ju za sada ne mijenjam
    Bilježim si ovo radi preporuke kreme... Moj stariji sin ima s tim problema - hrpa masnih prišteva po licu. Zapravo, trebalo bi reći "imao je" jer mu se lice lijepo očistilo nakon samo jedne kure pivskog kvasca: http://encian.hr/proizvod/56

    Od krema - trenutno ništa, ali zimi kad je koža izložena vjetru i hladnoći, posegne za nevenovom kremom koju uvijek imamo u kući. Potražit ću ovu, da se nađe za svaki slučaj. Hvala!

  9. #109
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Peterlin, koliko kapsula dnevno je doza? Moram to svom kupiti

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, koliko kapsula dnevno je doza? Moram to svom kupiti
    Moj je pio prvih par dana po 3 kapsule dnevno (tako piše u uputama), a onda je par puta zaboravio podnevnu, pa se doza stabilizirala na jutro + večer. Mislim da mu je to dosta i ok. U sastavu prevladavaju B vitamini, željezo, cink i drugi minerali. Gle ovdje: http://www.narodnilijek.com/web/nutr...ivskog-kvasca/

    Lijepo mu se očistilo lice, a primijetila sam da su mu zarasle i zanoktice. Super.

  11. #111
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno ja mislim da je najbolje nikakve kreme, ništa, osim čiste vode, tako i te starije generacije imaju dobru kožu ali vjerojatno samo one žene koje se nisu šminkale.

    Ono tokom godina što sam primjetila na mojoj koži, oni neki periodi gdje nisam nanosila nikakvu šminku, nikakve pudere prvenstveno, koža mi se regenerirala sam od sebe bez ičega, ikakvih krema i mazuckanja, bila je prekrasna. Čim sam ponovno krenula sa šminkanjem, puderi, pa onda skidači šminke, ten mi se drastično pogoršao i tu mi nije mogla pomoći nikakva krema, nikad.

    Sada se i dalje šminkam, odnosno nanosim puder jer izgledam ko avet pa mi je malo bed među ljude takva svaki dan, ali samo onaj tekući od Avene mi se pokazao još najamnje štetnim, iako i u njemu nedobre kemije ko u priči, ali kao ima ta termalna voda pa ajde nekako se moja koža i nosi sa time, sa skidanje šminke isto koristim samo Avene, i tu i tamo kremu od Avene za super osjeltjivu kožu kad primjetim da su mi se počeli opet pojavljivati suhi flekići po licu, ali jako malo i tanko i tu i tamo.

    Inače se koža najbolje regenerira sama preko noći bez ikakvih krema, kreme daju rezultat samo kratkotrajno, dugoročno unište kožu, tako kaže moja dermatologica. I ako se može, najbolje bez njih. A za ruke korstim nekad eucerin,nekad kokosovo ulje čisto, nekad laveru, i rukavice kod pranje, bez toga bi vjerojatno ostala već bez kože na rukama. Od kada koristim rukavice u dodoru sa vodom, pogotovo kad perem bilo šta, stanje je puno puno bolje.

    u mom slucaju ovo ne vrijedi. sminkam se tri puta godisnje, mazem s kremom mozda tri puta tjedno pa mi je koza sad gora nego ikad. pucaju mi kapilarice, obrazi su mi suhi, nos pun mitesera, ma uzas. ima netko neku preporuku za kremu?
    za zdravlje koze mislim da je najvazniji faktor prehrana.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bilježim si ovo radi preporuke kreme... Moj stariji sin ima s tim problema - hrpa masnih prišteva po licu. Zapravo, trebalo bi reći "imao je" jer mu se lice lijepo očistilo nakon samo jedne kure pivskog kvasca: http://encian.hr/proizvod/56

    Od krema - trenutno ništa, ali zimi kad je koža izložena vjetru i hladnoći, posegne za nevenovom kremom koju uvijek imamo u kući. Potražit ću ovu, da se nađe za svaki slučaj. Hvala!
    ima je u apotekama, dođe oko 160 kn velika tuba, 400 ml. a imaš je i u dm-ovom apoteci npr dm u antunoviću, gdje možeš iskoristiti bon od 25 % i još 15% na cijelu kupnju

  13. #113
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Baš si ljubazna, willow_tree

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam kao tinejdžerica koristila dječju Penaten kremu. Ne onu tvrdu, masnu kremu za guzu, nego običnu kremu. Lice mi je bilo savršeno. Dugo je nisam mogla naći, i nedavno opet naletjela na nju u DM-u. Koža mi je bila grozna, puna upaljenih prištića od trudnoće i sad se opet preporodila. Za umivanje mi najviše odgovara Avene cleanance gel za lice. Važno je s vremena na vrijeme otići na čišćenje lica kod neke dobre kozmetičarke, to stvarno puno znači. Ovu kremu od srca preporučujem.

  15. #115
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    u mom slucaju ovo ne vrijedi. sminkam se tri puta godisnje, mazem s kremom mozda tri puta tjedno pa mi je koza sad gora nego ikad. pucaju mi kapilarice, obrazi su mi suhi, nos pun mitesera, ma uzas. ima netko neku preporuku za kremu?
    za zdravlje koze mislim da je najvazniji faktor prehrana.
    Moguće, makar gledam moju mamu koja se čitav život očajno hrani, okorijeli je pušač, pije na litre kave, uglavnom pravo nezdravo živi, a ten je uvijek imala savršen, ali nikad nije stavila na lice ni puder ni kremu, osim niveu koju je korstila i koristi još za ruke, isto mi je tako i sa tetom i sa drugom tetom i sa bakom, s time da se baka hranila onako po seljački, a to bi neki nazvali zdravim, neki opet nezdravim.

    Vjerojatno tu ulogu igra sve po malo, i nasljedni faktori, i prehrana, razni otrovi koje unosimo u sebe, poput recimo cigareta, ko puši, pa do hormona.
    Ti si vidim rodila prije nekih max 15 mjeseci, pa su kod tebe možda još i hormoni u igri, pogotovo ako još dojiš.

    A pucanje kapilara na licu koliko znam nema veze sa prehranom, obično je znak rozacee, a pojava mitisera, to jest skolonost mitiserima je obično također vezano uz hormonsku sliku tj. višak testosterona kod žena.
    Posljednje uređivanje od šafran : 16.05.2014. at 05:46

  16. #116
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da li netko koristi Olay kreme, baš su sad u DM-u na nekoj akciji 1+1, pa bi možda uzela.

  17. #117
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam imala neku Olay i bila je sasvim dobra.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa Vidi poruku
    ima je u apotekama, dođe oko 160 kn velika tuba, 400 ml. a imaš je i u dm-ovom apoteci npr dm u antunoviću, gdje možeš iskoristiti bon od 25 % i još 15% na cijelu kupnju
    krivo sam napisala, 200 ml
    160 kn je balzam, a krema je oko 140
    balzam je masniji

    sve sam pobrkala...
    Posljednje uređivanje od willow_tree : 16.05.2014. at 10:24

  19. #119
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko koristi Olay kreme, baš su sad u DM-u na nekoj akciji 1+1, pa bi možda uzela.
    Meni je Olay dosta dobar, pogotovo krema bez mirisa sa SPF 15 (koje iz nekog razloga više nema kod nas ). Imam onu kremu + serum sa SPF 20 koja spada u taj 1 + 1 gratis, ali je nisam još isprobala (vjerojatno sam trebala, pa da uzmem još 2 ako su dobre ).


    Inače je kod nas napokon stigla Paula's Choice kozmetika:

    http://www.paulaschoice.si/hrvatska/

  20. #120
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pazite si samo da su vam te kremice za lice barem bez parabena, alkohola, parfema i silikona, jer to je licu tek medvjeđa usluga. Prih par mjeseci lice blista, i onda najednom počnu problemi, kao niotkuda. Jedna stvar je takva čudesa u kozmetici stavljati na kosu ili ruke, ali sasvim druga na lice.

  21. #121
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Evo tu jedan popis štetnih sastojaka u kozmetici i što točno uzrokuju, meni je dosta pomoglo kod izbora kozmetike, a i naučilo me čitati uvijek pozadinu prije nego nešto kupim ili idem isprobati.
    Na žalost imam samo na njemačkom, ali sigurno ima nešto takvo i na engleskom negdje na netu.

    Schadstoffe und bedenkliche Inhaltstoffe in Kosmetika

    Na žalost i najprirodnija kozmetika nije potpuno prirodna i slobodna od kemije, baš kod tih prirodnih proizvoda mogu biti problem alkohol (kao konzervans jer se ne koriste uobičajeni kemijski konzervansi, a nečim se mora osigurati trajnost proizvoda i zaštiti od mnoćenja bakterija, gljivica itd..) i eterična ulja ili mineralna ulja koja ne odgovaraju svakome, svim tipovima kože.

    Mislim da nema kozmetike koju nisam provjerila, ono, trajalo je par godina, samo što sam s vremenom naučila koju kemiju moja koža podnsi bolje, a koju lošije.

    Recimo Paulas Choice je jedan od kao prirodnijih i kvalitetnijih, ako se pažljivije ne prouče sastojci, meni je recimo ona uništila kožu, opravak je trajao nekih dobrih pola godine, dok nekom drugom odgovara savršeno ili misli da mu odgovara savršeno.
    Ne znam, u svakom slučaju tražila sam godinama i nisam baš našla to savršeno, osim čiste vode i kome odgovara arganovo, kokosovo , bademovo maslinovo itd..ulje, ali ona čisto djevičansko ili extra djevičansko, prvo prešanje, hladno prešanje itd.. koje se koristi i za jelo.

  22. #122
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nisam stvarno dugo ništa surfala po tom pitanju, ali evo ima i na hrvatskom netu o tome što čovjeku može pomoći, ako ništa da se bar orijentira, pa makar gdje i kako gledati, evo jedan zgodan blog na hrvatskom.

    kako čitati sastojke na kozmetičkim proizvodima-blogl

  23. #123
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Evo baš i jedan zgodan unos o popucalim kapilaricama na licu tj. rozacei s istog bloga i iz vlastitog iskustva.

    sve o crvenilu lica

  24. #124
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo Paulas Choice je jedan od kao prirodnijih i kvalitetnijih, ako se pažljivije ne prouče sastojci, meni je recimo ona uništila kožu, opravak je trajao nekih dobrih pola godine, dok nekom drugom odgovara savršeno ili misli da mu odgovara savršeno.
    Ne znam, u svakom slučaju tražila sam godinama i nisam baš našla to savršeno, osim čiste vode i kome odgovara arganovo, kokosovo , bademovo maslinovo itd..ulje, ali ona čisto djevičansko ili extra djevičansko, prvo prešanje, hladno prešanje itd.. koje se koristi i za jelo.
    Ne da sam ja igdje primijetila da bi Paula's Choice trebala biti "prirodna" kozmetika. To što ne sadrži boje i parfeme ne znači da nije puna druge kemije. Niti sam shvatila ovaj topic kao spominjanje samo prirodne kozmetike, možda sam u krivu?

    Alkohol na lice ne stavljam niti kupujem kreme u kojima ga ima, kokosovo ulje sam isprobala dvaput umjesto okoloočne kremice i iziritiralo mi je oči (na moju veliku žalost), ali zato glikolna kiselina i retinol jako dobro djeluju na moju kožu, što naravno ne znači da će svima biti dobri (a ne bih ih ni preporučila nekome sa osjetljivom kožom).

  25. #125
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja radim sama kokosov maslac i koristim ga i za lice. Taj maslac ili ulje, nema veze sonim kupljenim i skupo plaćenim iz raznih bio dućana, niti po mirisu, niti po konzistenciji, niti po roku trajanja

  26. #126
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja radim sama kokosov maslac i koristim ga i za lice. Taj maslac ili ulje, nema veze sonim kupljenim i skupo plaćenim iz raznih bio dućana, niti po mirisu, niti po konzistenciji, niti po roku trajanja
    Kako ga radiš, može recept?

    Ja baš od nedavno koristim to kokosovo ulje iz bio dućana u prehrani, prefino mi je, a inače ne volim kokos. Uzela sam ono i s mirisom i okusom. Baš mi je

    Znači, ono nije za kozmetičke svrhe?

  27. #127
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Niti sam shvatila ovaj topic kao spominjanje samo prirodne kozmetike, možda sam u krivu?
    Nema prirodne kozmetike.

    A da si možeš zeznuti lice, a i uništiti, ne obračajući uopće pažnju šta piše na ambalaži, o možeš i to na duži period.

    To je ono o čemu moji postovi govore.

  28. #128
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja radim sama kokosov maslac i koristim ga i za lice. Taj maslac ili ulje, nema veze sonim kupljenim i skupo plaćenim iz raznih bio dućana, niti po mirisu, niti po konzistenciji, niti po roku trajanja
    Radiš ga vjerojatno od naribanog svježeg kokosa ili?

    Od toga se rade i ulja tj. maslaci koje ima kupit u dućanima, razlika je jedino što doma miksaš sam i na malo pa naravno da je i konzistencija i miris drugačiji, a i cijena, dok oni iz dućana se prešaju na velike količine i posebnim prešalicama za tu svrhu.

    Oni koji su u kozmetičke svrhe, občino piše na njima da su i za jelo i za njegu kose i kože, to su oni extra djevičanski i najskuplji dođe oko 10 eu/ 250 g, a traje vječnost, bez pretjerivanja, ako se ne koristi za jelo, nego samo za njegu kose i kože.

    Kokosov maslac i kokosovo ulje su isto, jedino što na nižoj temparaturi prelazi u kruto stanje, mislim na oko 10 C, i sigurno naravno u frižideru, a na sobnoj temparaturi bude opet tekući. Meni je trebalo nešto vremena da to skužim

    Moja iskustva s njim su, ok. Defintivno nije za svačije lice, meni je ok kada mrvicu, ali stvarno mrvicu nanesem vlažnim rukama na lice, jer kokosovo ulje ne vlaži samo po sebi što obično ljudi misle, već čuva vlagu, kao uostalom i sva ulja, zato ih i treba znati koristiti, u protivnom mogu isušivati, a to za one sa suhom kožom može biti katastrofa. U borbi protiv peruti mi se stvarno pokazalo odličnim, evo mogu potvrditi ono što tvrde, jedino što za njegu farbane kose nije, kosa mi je izgledala ko slama u tom periodu, ali barem se za neko vrijeme riješila peruti, očito ipak to jako antimikozno svojstvo za njega stoji. I nije za kosu koja je opterečena slikonima iz šampona i regeneratora jer nema šanse da prodre kroz sloj slikona i nahrani kosu i tijeme, pa onda ostane samo i tu visiti ko slama. I mojoj poznanici koja njeguje kosu sa njime isto godi, ali ona ima prirodnu kosu, ne farba se i ne koristi ništa što ima silikone i kosa joj je od njega super, barem se tako zaklinje da je baš od njega. Koristimo isti.

  29. #129
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Inače, da imam vremena i živaca i da se dublje razumijem u to i ja bi si sama radila kremice, sapune, tinkture itd..za njegu kose i kože ko i NanoiBeba što sama preša, tko zna, umije i kuži se, vjerojatno najbolja "kozmetika" za njegu, samo treba znati i tu što je za što i gdje nabaviti sastojke, pod tim mislim, sigurno ona gospina trava koja raste negdje uz prometnicu nije ista onoj koja raste negdje na nekom proplanku itd..

  30. #130
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Dosadna sam, znam ALi otvorile su mi se nek stare rane sa tom kozmetikom za lice.

    Sjetila sam se još nečega. Aloa Vera je jako dobra baš za suhu kožu tj. za vlaženje kože. Gdje nabaviti čistu alou veru, ne znam. Ima kremica sa ekstraktom, ali i to je opet puno ovoga i onoga, ali i tu valjda treba isprobati što kojoj koži smeta, a što bolje podnosi. Nedavno sam kupila jednu takvu kremicu, navodno bez parfema, parabena, konzervansa i alkohola, ali još je testiram, ali oprezno i pomalo.

  31. #131
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    od dva kokosa imam kremu odsta dugo. Držim ju u frižideru a i količina koju dobijem nije uvijek ista jer ovisi o samom plodu kokosa i njegovoj zrelosti.

    Očistim kokos i narežem na kockice. Pomiješam s vodom i stavim u blender. Procijedim kroz cjedilo )to mi se pokazalo kao bolja varijanta od gaze=. Tekućinu koju dobijem ostavim na sobnoj temperaturi a može i u frižideru. Nakon 10tak sati na vrhu se stvori maslca )otprilike isto kao vrnje kod kravljeg mlijeka.

    Tekućina j kokosovo mlijeko - njega koristim za smoothie ili palačinke. Mrvice dodatno posušim i sameljem pa imam brašno. Dva kokosa koštaju 16 kn - a proizvoda kao u priči.

    Maslac držim u frižideru - malo progoglajte - ja sam cijeli postupak našla na youtubeu.

    No ovaj maslac mi nije fin i mirišljav kao onaj iy bio dućana - tako sam i zaključila da njihov očito nije prirodan kako ga deklariraju

  32. #132
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Vejrojatno je do toga kako oni to prešaju, tim posebnim prešalima koje to rade jako fino, gledala sam jednom na telki kako to rade sa maslinovim extra djevičanskim, čisto je, ali opet drugačije od onog što kupim kod nas doma od nekog tko to radi doma za svoje potrebe.
    Nemam pojma,nisi više pametan danas a ni siguran u ništa, ali hvala za postupak kako radiš!

  33. #133
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    šafran ja sam se peruti riješila uz pomoć čajevca, šampon (neki litreni od koprive) u ruku pa onda par kapi čajevca. kosa mi se preporodila.
    A kokos, pravila sam kokosovo mlijeko od onog kokosovog brašna iz dućana, skupila sam i kokosovog maslaca s kojim sam se natrackala....super je.
    Morati ću probati baš od kokosa, samo nemam jaki blender nego bi probala u multipraktiku.

  34. #134
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    E vidiš baš ti hvala na tipu! trebala bi probati kad me opet uhvati sa čajevcem, jer moja farbana kosa ne podnosi baš nikako kokosovo ulje, a perut mi se pojavi bar jednom godišnje.

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Nije krema za lice, ali moje lice se preporodi i lijepo očisti nakon korištenja Rougj pjene za čiščenje lica
    http://www.mojaljekarna.hr/ciscenje-...eca-pjena.html

    što se tiče krema nedavno sam koristila Ziaja kreme, dnevne i noćne i nisu mi loše
    http://natura-kozmetika.i-mall.hr/zi...ce-50ml-111716

    ja sam pobornik promjene krema..

  36. #136
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    cure , za izdadu kokosovog maslaca vam ne treba pretjerano jaki blender. Sigurno bi se dalo napraviti i sa štapnim mikserom. Samo dobijete manje maslaca a više nus produkata koje ja isto koristim. Meni se maslac od dva kokosa i uz držanje u frižideru zna pokvariti prije nego ga uspijem potrošiti

  37. #137
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Nema prirodne kozmetike.

    A da si možeš zeznuti lice, a i uništiti, ne obračajući uopće pažnju šta piše na ambalaži, o možeš i to na duži period.

    To je ono o čemu moji postovi govore.
    Mislila sam da to svi već znamo. Isto kao i da neće svima sve odgovarati, meni nešto može biti super, a nekome izazvati nered na licu i to čak i kad je sastav kreme dobar.

  38. #138
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, da imam vremena i živaca i da se dublje razumijem u to i ja bi si sama radila kremice, sapune, tinkture itd..za njegu kose i kože ko i NanoiBeba što sama preša, tko zna, umije i kuži se, vjerojatno najbolja "kozmetika" za njegu, samo treba znati i tu što je za što i gdje nabaviti sastojke, pod tim mislim, sigurno ona gospina trava koja raste negdje uz prometnicu nije ista onoj koja raste negdje na nekom proplanku itd..
    Znam da postoje žene koje rade takve stvari za prodaju, u svakom slučaju je vrlo zanimljiva ideja, ali uvijek se pitam koliko takve stvari mogu trajati? Mislim, čak i ako ih držiš u hladnjaku? (Već si zamišljam hrpu kremica u hladnjaku po kojima se nakon nekog vremena počne nakupljati plijesan. )

  39. #139
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    pa ja sam napisala, da se meni ta mala količina kokosovog maslaca kojeg dobijem iz dva kokosaova oraha i bez ikakvih preša, brzo pokvari. morala bih pratiti,da bih rekla točno, ali je prednost ta da se taj maslac koristi i u kuhinji. Jedino kaj se meni neda često raditi cijelu proceduru, iako sam se več izvježbala i ne napravijm svinjac kakav sam napravila kada sam to radila prvi puta

  40. #140
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja sam napisala, da se meni ta mala količina kokosovog maslaca kojeg dobijem iz dva kokosaova oraha i bez ikakvih preša, brzo pokvari. morala bih pratiti,da bih rekla točno, ali je prednost ta da se taj maslac koristi i u kuhinji. Jedino kaj se meni neda često raditi cijelu proceduru, iako sam se več izvježbala i ne napravijm svinjac kakav sam napravila kada sam to radila prvi puta
    Aha, tek sad vidim ovo da ti se pokvari prije nego što ga uspiješ potrošiti. Baš šteta.

  41. #141
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ako netko ima potrebu koristiti dvije ili više krema onda mu se možda i može desiti takva situacija s hrpom kremica u hladnjaku.
    Ja npr. koristim samo jednu za lice, vrat i ruke, napravim si posudicu od 50 ml i potrošim u roku 2 mjeseca. Za sad stoji na sobnoj temperaturi i nema plijesni.

  42. #142
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, tek sad vidim ovo da ti se pokvari prije nego što ga uspiješ potrošiti. Baš šteta.
    ma to je ak ga ne koristim i za hranu. Ne trackam lice vciše od jednom dnevno

  43. #143
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, da imam vremena i živaca i da se dublje razumijem u to i ja bi si sama radila kremice, sapune, tinkture itd..za njegu kose i kože ko i NanoiBeba što sama preša, tko zna, umije i kuži se, vjerojatno najbolja "kozmetika" za njegu, samo treba znati i tu što je za što i gdje nabaviti sastojke, pod tim mislim, sigurno ona gospina trava koja raste negdje uz prometnicu nije ista onoj koja raste negdje na nekom proplanku itd..
    evo, ja koristim upravo takvu, moja prijateljica se bavi s tim
    i odlična mi je krema, koža kao u bebine
    ima kratak rok trajanja i držim ju u frižideru

    šafran, možda nema prirodne kozmetike (iako ova krema koju ja koristim sadrži isključivo prirodne sastojke), ali po meni ima sigurno boljih proizvoda od standardnih, i ne za velike novce
    recimo, ja bih uvijek dala prednost alverde kozmetici iz dm-a ili mullerovoj kozmetici u usporedbi s niveom, garnierom ili ostalim

  44. #144
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Naravno n.grace, ali kao što sam već gore pisala, i kod takvih proizvoda kao Alverde nekom ne pašu nikako, nekome pak da. To je ključ, naći ono što paše isključivo našem licu.

    Meni Alverde ne paše ni pod točkom razno jer sadrže gotovo svi proizovdi čisti alkohol i to ako već ne na prvom, onda na drugom mjestu, nakon svega par korištenja i to ne kreme već samo skidače šminke i to nježne koje odmah ispreme i sa vodom, dobila sam suhe plikove po čitavoj koži, i na čelu gdje ih nikad nisam imala i po nosu, i po vratu, po tom pitanju mi je Lavera (isto DM) ipak bila nešto bolja jer koriste već spomenute vodice ili bio alkohol, barem tako piše na deklaraciji ma što to bio alkohol značilo, makar mi ni ona nije baš sasvim odgovarala pa sam ostala za sada i dalje pri Avene koja eto ima tu termalnu vodu koja u svim proizvodim, skoro svim, sačinjava 90% sastojaka, pa ono, nekako se moje lice zadnjih par godina dobro nosi sa time.

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ni meni Alverde kreme nekako nisu zadovoljavajuće za lice..trenutno..možda dugoročno rade dobro koži ali ja želim i trenutni učinak

  46. #146
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno n.grace, ali kao što sam već gore pisala, i kod takvih proizvoda kao Alverde nekom ne pašu nikako, nekome pak da. To je ključ, naći ono što paše isključivo našem licu.
    naravno da ne odgovara svima
    ali nije istinita ni teorija da je najbolja samo voda, bez ikakvih krema - isto vrijedi samo za neke, ne za sve
    imam strašno suhu kožu i bilo bi koma da ne koristim nikakvu kremu

  47. #147
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Naravno n.grace, ključ je pronaći što kome odgovara, a to je nekada teže, nekad laške, a nekad je možda i voda bila drugačija, tko će ga znati..

  48. #148
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno n.grace, ključ je pronaći što kome odgovara, a to je nekada teže, nekad laške, a nekad je možda i voda bila drugačija, tko će ga znati..
    A nije svejedno ni u kojoj si životnoj fazi.... Meni sada nakon 50-te odgovaraju masnije kreme (pogotovo za noć, smanjuju bore i osjećaj suhoće), a prije sam bježala od njih kao vrag od tamjana.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.05.2014. at 08:27

  49. #149
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja isto ne vjerujem u te teorije vode i sapuna. jasno je da ima zena/muskaraca kojim ato odgovara i kmoji genetski imaju prekrasnu kozu. no kad se sjetim svoje bake i mnogi zena u dalmaciji koje nisu koristile kreme, poa izgledale su u prosjeku osijetno starije i izboranije nego u prosjeku danasnje zene.

    ja sam pred nego vremena kupila u dm-u u zagrebu kremu u tubi od magistre brlecic - nikel, - bila je neka jako hidratantna - mislim da se zvala bogata hidratantna krema sa smiljem, mislim da je bilo oko 120 kuna. bas je bila odlicna.
    prosli put je nisam nasla, a u dm-u su mi rekli, da ih sad imaju samo u par odabranih dm ducana.

  50. #150
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja sam pred nego vremena kupila u dm-u u zagrebu kremu u tubi od magistre brlecic - nikel, - bila je neka jako hidratantna - mislim da se zvala bogata hidratantna krema sa smiljem, mislim da je bilo oko 120 kuna. bas je bila odlicna.
    prosli put je nisam nasla, a u dm-u su mi rekli, da ih sad imaju samo u par odabranih dm ducana.
    ovo ću potražiti.
    a koji tip kože inače imaš?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •