Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 231 od 231

Tema: Koju kremu za lice koristite?

  1. #201
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Teško da ćeš to sve naći u jednoj kremi.
    Za izbjeljivanje ti treba neka kiselina, voćna npr. Mislim da je Eucerin imao nešto sa c vit, dosta hvaljen.
    A za boranje, dobar spf i hidratacija.
    Meni je dobra od Avene neka hydro, ne znam kompletan naziv. U bijeloj tubici. Lagane teksture, razmaziva, hidrira.
    Ima spf 20 i mislim od 30. Meni je taman jer ne idem na sunce, a tebi ako si često na suncu, ipak bi trebala jača zaštita.
    Ja tražim i dobar serum za hidrataciju, još mi on fali.
    I još za bore, retinol. Kažu nije za dojilje, pa ga nisam još ni probala ni izucavala, a tebi ako se da, vidi odgovara li ti.
    Dobar serum za hidrataciju je ovaj https://www.vichy.hr/lice/serum-za-h...al/p26213.aspx
    Žutaminuta je premlada za retinol.

  2. #202
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da, ovaj serum je zakon za pigmentacijske fleke:
    https://www.mojaljekarna.hr/hiperpig...dan-i-noc.html

  3. #203
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Obična micrkarna nije ok za hidrataciju?

  4. #204
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Micelarna?
    Ako pitaš za nju, ona sadrži sapune i samo je čistač.
    Hidratori sadrže hijaluron ili/i glicerin.

    Tanci, hvala.
    Za retinol znam da ne smiju dojilje, pa tako da ne bih rekla da je premlada. Treba djelovati na vrijeme

  5. #205
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    S sa fiziološkom?
    Ja s vremena na vreme oribam lice sa sodom,poslije toga mi je super lice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.07.2020. at 22:01

  6. #206
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ma gotovo pa i ne dojim više. Deset sekundi uvečer i hvala bogu pusti me na miru, osim nekad kad je uhvati, pa... žuta minuta.

    Probat ću za početak s ovom Eucerin. Mada mi se nisu iskazali kada sam ih koristila protiv prišteva.

  7. #207
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za točno određene probleme je ipak najbolje potražiti savjet profića: dermatologa, ljekarnika ili kozmetičara.
    Mnogi problemi s kožom dolaze, zapravo, iznutra. Odnosno povezani su s hormonima i tko zna sa čime još.

  8. #208
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma gotovo pa i ne dojim više. Deset sekundi uvečer i hvala bogu pusti me na miru, osim nekad kad je uhvati, pa... žuta minuta.

    Probat ću za početak s ovom Eucerin. Mada mi se nisu iskazali kada sam ih koristila protiv prišteva.
    Ako odlučiš ići dermatologu imam jednog dobrog socijalnog kod kojeg se ne čeka dugo.

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Imam neko ulje s terraorganica. Učinak je samo dok je na koži. Čim se obriše koža nastavi biti supersuha.
    Moraš mazati na mokru kožu, ne na suhu.

    Inače, imala si i još uvijek imaš stresno razdoblje u životu. To se svakako očituje i na koži.
    Zapamtila sam iz mladosti jednu rečenicu iz knjige Erice Jong Strah od letenja. Njezin njemački psihijatar govorio je "Koža ist špigl duša!" Puno puta sam se uvjerila da je to točno.

    Bit ćeš bolje. Kreme (Eucerin ili bilo koja druga) samo su dio priče. Osim toga, ne znam kako je tebi, ali meni se na koži pokazuje i špajskarta prehrane - ne smijem slatko, pogotovo čokoladu (a to jedem kad sam loše volje), orašaste plodove, suhomesnate proizvode itd. Ne smijem sendviče (kruh, ugljikohidrati) jer tako ne dobijem dovoljno tekućine, jer se ne sjetim piti dovoljno vode.

    Meni najbolje odgovara ono što vole tvoja djeca - juha i salate, ali uz svoju djecu jedem ono što oni vole: mljeveno i pohano meso, pa imam posljedice (višak kila, osjetljive zglobove i povremeno kožne probleme, ali nemam flekove nego mješovitu kožu nejednakih karakteristika - dijelovi masni, dijelovi suhi s perutanjem). Kad je sve dobro - koža je isto bolje.

  10. #210
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li krema za izbjeljivanje pigmentacije od prištića, pjegica, i svega ostalog? I da je za kožu koja kreće lagano prema boranju? I da ima zaštitu od sunca?
    Teško da ćeš sve ovo naći u jednoj kremi i da je još povoljne cijene.
    Jasno mi je i potpuno razumljivo da netko ili ne može ili ne želi izdvojiti veći iznos za kremu. Ja ne bih npr. za majicu dala više od 200kn s tim da mi je to maksimum već iznad 150 mi je previše.
    Meni je nakon 20 godina isprobavanja svega i svačega Dermalogica riješila sve probleme a nema što nisam probala. Moja krema košta 470kn i traje 3 mjeseca s još nekim preparatima mjesečno trošim cca 300 kn za njegu lica.

  11. #211
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moraš mazati na mokru kožu, ne na suhu.

    Inače, imala si i još uvijek imaš stresno razdoblje u životu. To se svakako očituje i na koži.
    Zapamtila sam iz mladosti jednu rečenicu iz knjige Erice Jong Strah od letenja. Njezin njemački psihijatar govorio je "Koža ist špigl duša!" Puno puta sam se uvjerila da je to točno.

    Bit ćeš bolje. Kreme (Eucerin ili bilo koja druga) samo su dio priče. Osim toga, ne znam kako je tebi, ali meni se na koži pokazuje i špajskarta prehrane - ne smijem slatko, pogotovo čokoladu (a to jedem kad sam loše volje), orašaste plodove, suhomesnate proizvode itd. Ne smijem sendviče (kruh, ugljikohidrati) jer tako ne dobijem dovoljno tekućine, jer se ne sjetim piti dovoljno vode.

    Meni najbolje odgovara ono što vole tvoja djeca - juha i salate, ali uz svoju djecu jedem ono što oni vole: mljeveno i pohano meso, pa imam posljedice (višak kila, osjetljive zglobove i povremeno kožne probleme, ali nemam flekove nego mješovitu kožu nejednakih karakteristika - dijelovi masni, dijelovi suhi s perutanjem). Kad je sve dobro - koža je isto bolje.
    Paa..ja koristim ulje boražine,na preporuku frendice koja je aromaterapeut. I stavljam ga na suhu kožu lica, predhodno umivenu nekim prirodnim gelom,pjenom za lice (trenutno već dugo imam
    https://www.delmerion.hr/shop/produc...ko-ociju-200ml i odlican mi je). Koža mi je mješovita i grozila sam se ulja...međutim, boražina me prepordila. Iako nije baš ugodnog mirisa.
    Slažem se da je koža ogledalo onoga iznutra,od toga što jedeš-do kako se osjećaš,i koliko si pod stresom.
    Posljednje uređivanje od duma : 31.07.2020. at 14:52

  12. #212
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Teško da ćeš sve ovo naći u jednoj kremi i da je još povoljne cijene.
    Jasno mi je i potpuno razumljivo da netko ili ne može ili ne želi izdvojiti veći iznos za kremu. Ja ne bih npr. za majicu dala više od 200kn s tim da mi je to maksimum već iznad 150 mi je previše.
    Meni je nakon 20 godina isprobavanja svega i svačega Dermalogica riješila sve probleme a nema što nisam probala. Moja krema košta 470kn i traje 3 mjeseca s još nekim preparatima mjesečno trošim cca 300 kn za njegu lica.
    O Dermalogici sam čula sve najbolje. Nisam je tražila kod nas u BiH.
    Ja trenutno primjenjujem metodu duplog čišćenja, uzela sam Niveino ulje, lijena sam da sama pravim. Potom cistim Afroditinom pjenom za pranje lica, prskam termalnom od Avenea, onda ona krema što sam je ranije spominjala. Ujutro stavljam i tonik od Afrodite.
    Žuta, njihovi proizvodi su cjenovno pristupačni a dobri su.

  13. #213
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A pomaže li to? Vidite li neke promjene? Ja sam inače jako lijena, kad i kupim kremu sjetim se staviti svaka dva tjedna. Jesu li cijene u ljekarnama veće od onih u DM/Muller?

  14. #214
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A pomaže li to? Vidite li neke promjene? Ja sam inače jako lijena, kad i kupim kremu sjetim se staviti svaka dva tjedna. Jesu li cijene u ljekarnama veće od onih u DM/Muller?
    Ni jedna krema neće napraviti čudo, ali se njegovana koža itekako razlikuje od nenjegovane, a to ćeš najbolje vidjeti kad prođeš četrdesetu/pedesetu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #215
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Terra organica mi ima jako dobar hidratizirajuci serum po razumnoj cijeni - koristim ga vec neko vrijeme i zadovoljna sam (onaj plavi). Probaj to a ne ulje.
    Preko ljeta za uv zaštitu koristim najobicnije mlijeko za tijelo za sunčanje isto neku drogerijsku marku, bitno mi je samo da nije premasno nego da se brzo upija - sve je to vise-manje isti sastav osim sto ako kupis specijalnu za lice stave 2% nečeg više ili manje, zapakiraju u mini bočicu i nabiju 10x veću cijenu.

    Kako sam prešla 45 nekako sam na kraju podlegla tim "moras se njegpvati" pricama i naručila zimus neki vitC+E+jos nesto serum, nekakvih 100-ak kn. Rezultat? Izblijedile mi sunčane pjegice. Rekla bih da je to max efekt nakon 4 mjeseca koristenja. Potrošila, za sad nisam naručila novu dozu, ionako ne vidim smisla ljeti izbjeljivati pjegice dok stalno izbijaju nove Mozda naručim zimi opet, vise-manje zato sto valjda ne skodi a mozda (veeeeeeliko mozda) ima neki majusni pozitivni efekt. Ako zelis javim ti koji je, stvarno izbjeljuje pjegice a ne pece na licu i jednostavno se koristi....

    PS - ako ti je koza na licu jako suha probaj izbaciti uzrok a ne sanirati posljedice. Kako često i s čime pereš lice? Ako se ne sminkas probaj bar 2-3 mjeseca se samo umivati hladnom vodom bez ikakvih sapuna, pjena, miceralnih, pilinga, soda i sl... možda se iznenadis
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.08.2020. at 11:07

  16. #216
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Joj, ja se jedna natjeram ujutro umiti vodom i stavit kremu za dan, trenutno od yves rochera imam jednu. Napamet kupljenu, al ok je. Mozda kad klinke narastu vratim volju za mazanjem.

  17. #217
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za pranje lica je odličan intimni tekući sapun iz Lidla.
    Košta 10 kn i traje mjesecima.
    Jedino me taj sapun ne isušuje.
    Od micelarnih se osjećam ljepljivo.
    Sve drugo što sam probala mi je preagresivno, isušuje i izaziva perutanje kože.
    Ljeti se ne šminkam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #218

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Slučajno mi je jednom pod ruku došla pjena za čiščenje lica, koju otada svakome preporučavam, marka Rougj, ima ih samo u ljekarnama, oko 80kn, Vital Plus Aktive, sap no sap..jako dugo traje pa je cijena ok. Koristim jednom dnevno, navečer, na mokro lice utrljam pjenu na ruke da se zapjeni, kuglicu vel badema, i umasiram na lice i na oči za skidanje šminke..ostavim dok perem zube..ne peče oči, dobro isperem nakon 2-3 min i jako jako dobra, ne isušuje.
    Nikakvi drugi tonici, mlijeka, micelarne..
    pjena očisti i mitesere, kožu ostavlja nježnom i čistom.
    Zatim serum ( apsolutna najbolji mi je B5 Hyalu) i hidratantna loccitane krema Ultra riche Kartite shea 25% (više je za zimu jer je jako hranjiva), ali postoji i laganija verzija.
    Najvažnije mi se čini dobro očistiti lice.

  19. #219

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Hahaha, vidim sad da sam još 2014. preporučila isti proizvod
    to je vjernost proizvodu

  20. #220
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ako imam šminku, prvo ju skinem Avene micelarnom.
    Draži mi je Lancome bifazni čistač lica, ali kupujem ga samo na aerodromima.
    Zatim se umijem i operem lice Avene xeracalm relipidirajućim uljem.
    Ako nemam šminke uopće, onda samo xeracalm ulje.
    Nakon toga serum, trenutno mi je za noć favorit Timeless vit c + ferulic acid. Na to ide Nuxe suho ulje (samo jedan "špric" ugrijem među dlanovima i umasiram u kožu). Na to još neka hirdratantna krema (trenutno Khiels Best Facial cream, ali jako volim i Avene trixera balm - s time često mažem i klince).
    Ujutro kao serum stavim ili Hydra B od Skintegre ili Uriage water serum, nakon toga krema, a ulje nekad preskočim.
    Po zimi često stavim i avene xeracalm relipidirajucu kremu ili LRP cicaplast, ali ja nemam problema s aknama itd. nego mi je koža suha. Za masnu su te kreme prejake čini mi se.

    Obožavam kreme i njegu lica, proizvodi ne moraju biti preskupi da bi bili kvalitetni.

    Netko je spomenuo dermalogicu, volim i njih. Imam neku maskicu od krastavaca i njihov piling, oboje je vrh.
    I njihova Intwnsive moisture balance mi je odlična, mrvicu su mi skupi..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Svaka čast, ali ja sam prelijena za to. Istina je da nečija koža zahtjeva puno, ali moja srećom nije iz te vreće. Ljeti su mi kreme uglavnom premasne, pa koristim mlijeko za tijelo, kako je već netko napisao. Oko očiju se mazem dječjom kremom npr Pavlovićeva u minimalnim količinama, jer mi ulje iz nje omekšava kožu kapaka, pa imam manje problema s urastanjem trepavica. Zimi uzmem neku Q10 kremu i to je dovoljno. Ako mi je koža loša, moram pripaziti da dovoljno spavam, pijem vodu i zdravo se hranim. Rezultat je obično vidljiv za par dana.

  22. #222
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Tak je, slažem se. Lijepa koža ide iznutra. Zdrava hrana, nepušenje, vježbanje itd...
    Razlika se vidi..
    No, ja volim i preparativu, meni to nije tlaka, baš naprotiv


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #223
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Obozavam preparativu ali kako imam perioralni dermatitis koji jako lako bukne prilicno sam ogranicena u izboru. Zaletim se ja cesto al to onda zavrsi kod nekog drugog na polici.
    Za one s hiper osjetljivom kozom -
    Ciscenje- cerave gel, avene tolerance a sminku bioderma micelarnom pa aderma sapun
    Baza- serumi- lrp hyalu b5, niacinamid the inkey list, retinol the inkey list povremeno
    Krema- avene tolerance rich, lrp toleriane ultra, cerave s faktorom
    Za krpanje suhoce i ekcema - uriage zn cu
    Ljeti clinique moisture surge.
    No nema mi dobre koze bez seruma.
    Sad sam kupila olival hijaluron hidratator - iznenadjujuce dobar.
    S godinama sam naucila citat sastave, usporedjivat, pratim recenzije- cijena i marka nije imperativ, za ne velike novce moze se imat jako dobru njegu.

  24. #224
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    meni je olival takodjer odlican
    za prve tjedne karantene se nisam sjetila ponijeti na selo svoje kreme, pa sam koristila materine olival sa smiljem
    odlicno mi je lice bilo
    inace nemam problematicnu kozu pa saram
    trenutno koristim skintegru i zadovoljna sam, samo mi se nedostatak mirisa ili cak blago smrduckanje njihovih proizvoda ne svidja, fali mi onaj wow efekt kad mi krema nekako fino i njegujuce i mirise
    poslala sam im opis koze i slike lica u krupnom planu pa su mi preporucili rezim
    prije toga sam koristila grcku korres kozmetiku, black pine, odlicna mi je bila
    ja volim mijenjati jer mi dosadi
    Posljednje uređivanje od summer : 03.08.2020. at 22:49

  25. #225
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Olival je super! odlična mi je ekstra hidratantna sa smiljem, ima certifikat prirodne kozmetike, a nije skupa poput Hauschke

  26. #226
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja imam Olivalovu micelarnu vodu, isto sam zadovoljna.

  27. #227
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam srećom dobila a ne kupila Olivalov serum protiv bora, ovaj: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/99...-na-newsletter
    Lice me nakon njega toliko peklo da je završio u smeću.

  28. #228
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    meni je olival takodjer odlican
    za prve tjedne karantene se nisam sjetila ponijeti na selo svoje kreme, pa sam koristila materine olival sa smiljem
    odlicno mi je lice bilo
    inace nemam problematicnu kozu pa saram
    trenutno koristim skintegru i zadovoljna sam, samo mi se nedostatak mirisa ili cak blago smrduckanje njihovih proizvoda ne svidja, fali mi onaj wow efekt kad mi krema nekako fino i njegujuce i mirise
    poslala sam im opis koze i slike lica u krupnom planu pa su mi preporucili rezim
    prije toga sam koristila grcku korres kozmetiku, black pine, odlicna mi je bila
    ja volim mijenjati jer mi dosadi
    Dermalogica isto nema nikakav miris čak pomalo smrducka na one osnovne sastojke ali ja to volim jer znam da nema dodanog umjetnog sveg i svačeg.

  29. #229
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Godinama ne znam kako kreme mirisu jer koristim one iskljucivo bez dodanih parfema. Probala sam Dermalogicu i Novexpert, silno sam htjela da mi se svidi jer su dobrog sastava ali nazalost preagresivno za moju kozu..
    Na osjetljivu kozu ne ide niti ikakva prirodna kozmetika ( s biljem i aromaticnim uljima) samo izaziva dodatne iritacije.

  30. #230
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ma znam da je tako bolje i da je miris vecinom umjetan, ali nedavno sam tetki za poklon kupila set neke prirodne preparativne kozmetike u mulleru, zaboravila sam naziv, i tako divno mirise, da sam svako malo otvarala neko ulje i snifala ga
    pa sam skuzila da mi nedostaje
    bas sam danas otisla po nekoliko skintegrinih proizvoda, bome su me olaksali, ali ocekujem ten ko u curice za koji tjedan

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Lokacija
    Osijek - Beograd
    Postovi
    7

    Početno

    Držim da je preparativa izrazito bitan dio kozmetike, jer mi je anti-aging jako bitan.
    Koristim slijedeću rutinu proizvoda:

    Ujutro:

    - umivanje s Bioderma pigmentbio kremasti gel za pranje lica
    - lagani sloj La Roche Posay dermallergo seruma za umirenje kože lica
    - Okoloočna krema - Eucerin Q10 augencreme (koju ponekad koristim noću, a nekad danju)
    - nanošenje (1.25 ml) SPF50+ kreme za lice, konkretno su mi odlične: Eucerin Pigment Control SPF 50+ fluid, La Roche Posay Anthelios UVMune 400 spf50+ krema, Eucerin Sun Oil control spf 50+ fluid. U periodu sunčanih mjeseci; svibnja, lipnja, srpnja i kolovoza obavezno obnavljam zaštitu više puta u danu, i tada koristim budget-friendly opcije koje su univerzalne za lice i tijelo (200ml) poput Ladival kids spf 50 sprej, Uriage bariesun spf 50 mlijeko u spreju, LRP anthelios spf 50+ sprej


    Navečer:

    - Skidanje SPF-a s uljem za čišćenje (uriage xemose ulje) a potom kao drugi korak cleansinga - bioderma pigmentbio kremasti gel za pranje
    - Nanošenje kreme s retinoidima za pojačanje sjaja, spriječavanje bora i pročišćavanje tena od hiperpigmentacija i prištića - Avene A-Oxitive night peeling cream
    - sat vremena poslije nanesem lagani sloj Eucerin Antiredness noćne kreme za hidrataciju
    - na vrat nanesem kofeinski serum od The Ordinaryija; caffeine serum, protiv podbulosti

    Rezultati se vide, držim da je 70% znakova starenja, uzrokovano fotostarenjem, tj. UV zračenjem, a kombo: antioksidansi+SPF+retinoidi+hidratacija je zlata vrijedna

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •