Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Odgadjanje cijepljenja sa MMR

  1. #1
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno Odgadjanje cijepljenja sa MMR

    Sina smo cijepili po kalendaru sve do MMR koju je trebao dobiti sa godinu dana. Buduci da je moj brat na tu vakcinu razvio jaku reakciju, ustvari doslovno dobio zausnjake (uopce ne blag oblik), odlucila sam sacekati s tom vakcinom. Maleni sad ima 2,5 godine i pitam se kada bi bilo najbolje vrijeme da mu je damo? Pedijatrica kaze da mozemo jos sacekati i da dodjemo kad se odlucimo... Savjeti?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mali jede jaja? ak da ja bi pričekala do 4 mjeseca, pa onda.

    veliki je kad cjepljen?

  3. #3
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Da, jede jaja. Brat je cijepljen 1999, otprilike sa 13 mj. Da znam davno, ali nesto ne vjerujem da su cjepiva sad mnogo bolja nego tada

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ne pitala sam s koliko je brat cjepljen

  5. #5
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    Sina smo cijepili po kalendaru sve do MMR koju je trebao dobiti sa godinu dana. Buduci da je moj brat na tu vakcinu razvio jaku reakciju, ustvari doslovno dobio zausnjake (uopce ne blag oblik), odlucila sam sacekati s tom vakcinom. Maleni sad ima 2,5 godine i pitam se kada bi bilo najbolje vrijeme da mu je damo? Pedijatrica kaze da mozemo jos sacekati i da dodjemo kad se odlucimo... Savjeti?
    Vrijeme za cijepiti dijete je bilo sa godinu dana. Dakle, treba se cijepiti što prije, jer što dulje odgađaš, to dulje je dijete osjetljivo i može oboljeti od tih bolesti.

    To što je tvoj brat dobio zaušnjake nakon MoPaRu cijepljenja nema apsolutno nikakve veze s cijepljenjem tvog djeteta. Jer se ne radi o nuspojavi koja ima vezu s nasljednom sklonošću.

    Naime, neke teške alergijske reakcije ili autoimune bolesti nakon cijepljenja (a radi se o vrlo, vrlo rijetkim stanjima) imaju možda veze s familijarnom predispozicijom, ali zaušnjaci nakon cijepljenja MoPaRu cjepivom su prvenstveno posljedica svojstva cjepiva, a ne cijepljene osobe.

    Cjepiva koja se sad koriste u programu cijepljenja znatno rjeđe izazivaju zaušnjake nego cjepivo koje se koristilo u vrijeme kad se tvoj brat cijepio.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeme za cijepiti dijete je bilo sa godinu dana. Dakle, treba se cijepiti što prije, jer što dulje odgađaš, to dulje je dijete osjetljivo i može oboljeti od tih bolesti.
    To što je tvoj brat dobio zaušnjake nakon MoPaRu cijepljenja nema apsolutno nikakve veze s cijepljenjem tvog djeteta. Jer se ne radi o nuspojavi koja ima vezu s nasljednom sklonošću.
    Naime, neke teške alergijske reakcije ili autoimune bolesti nakon cijepljenja (a radi se o vrlo, vrlo rijetkim stanjima) imaju možda veze s familijarnom predispozicijom
    E da, ovo sam više puta pročitao kao argument kod SIDS iliti po naški (Sudden infant death syndrome) - kažu im: znate dijete je imalo genetski nedostatak, a sad probajte napravit drugo pa nam ga opet donesite. I to čim mlađe. S jednom godinom je već prestaro...

    Ako sam dobro shvatio, dijete je dobilo zaušnjake od... cjepiva protiv zaušnjaka !
    I pojavi se lik i kaže, dajte dajte cijepite čim prije, cjepiva su sad sigurnija. Ne bi ovo komentirao da nije isti slučaj bio s mojim bratom koji je nakon cijepljenja završio u zaraznoj mjesec dana.
    Isto u Bosni umrlo 3000 djece od cjepiva protiv hepatitisa B ! I ništa od toga nema na vijestima. Kao nema veze.
    Krenimo stoga od principa:

    1. Kompetentnost
    Ako zdravstveni sustav ne zna objasniti eksponencijalni porast autizma i autoimunih bolesti - onda nije kompetentan i nije uvjerljiv u svojim argumentima. Ako sam dobro pročitao već 15% djece predškolske dobi ima poteškoća u razvoju.

    2. Kredibilitet
    Ako je u aferi Pfeizer dokazana svima poznata korumpiranost zdrastvenih vlasti onda oni prema meni kao građaninu nemaju nikakav kredibilitet. Ovo spominjem u kontekstu javne nabave za cjepiva te općenite štednje tj. nabave najjeftinijeg ili onog prije isteka roka trajanja. Valjda iz Kine.

    3. Logika
    Broj obveznih cjepiva se u zadnjih 30 godina povećao sa par na bar 10. I pazi logike:
    "Dajte se cijepite protiv ovih 10 bolesti da ne bi obolili od njih..." S napomenom da se treba periodično cijepiti jer eto cjepiva djeluju samo do 5-10 godina. Logika je kao da vam bankar kaže "uzmite gotovinski kredit za svaki slučaj" i platite meni kamatu. Kada vam istekne kredit za pet godina obnovite kredit za svaki slučaj. Dakle bez logike.

    Na kraju, kod nas nema nikakvih epidemija, stoga je meni rizik od cjepljenja puno veći od rizika dobivanja ospica (koje normalna djeca moraju preboliti) ili tetanusa (kad stanem na čavao ću se cijepiti) ili što već...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    edit button ne radi: nisam mislio 15% djece s poteškoćama, nego svako 15-naesto, što je oko 6%.
    http://www.monitor.hr/vijesti/od-idu...ovanje/217139/

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    witman, nadam se da će dadica uskoro odgovoriti na tvoja "pitanja"

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Po bijelom svijetu se ovakav obrazac ponašanja zove Schadenfreude i dosta je uobičajen od strane ljudi koji su te stjerali u kut i vole gledati kako se koprcaš, jer po njihovom sudu nemaš kamo.

  10. #10
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ma ne, dadica.... ja to iz milja....

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Onako kao kad se maca igra sa ptičicom.

  12. #12
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    3000 djece u Bosni umrlo zbog vakcinacije protiv hepatitisa B?!? Stvarno covjek nekad malo treba razmisliti o onome sto pise/govori.

  13. #13
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ni prvi, ni zadnji.....

  14. #14
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Richter se onomad prosuo s nekakvom svemirskom brojkom sterilne muške djece u Bosni radi neadekvatnog cjepiva za zaušnjake. OK, možda ne baš tim riječima, ali svejedno se postavio kao glasnogovornik imunizacijske profesije, industrije itd. Kome to do tada nije bilo jasno, taj čovjek živi u nekoj vrsti intelektualne izolacije. U međuvremenu je postalo prilično popularno biti u stanju argumentirati svoje navode, a njemu to, kao stručnoj osobi, ni uz veliki napor ne polazi za rukom.
    Eno ga, i dalje je živ i jednako nabrušen.
    Nisu samo novinari...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    3000 djece u Bosni umrlo zbog vakcinacije protiv hepatitisa B?!? Stvarno covjek nekad malo treba razmisliti o onome sto pise/govori.
    kad ti je teško otvorit google evo
    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/69059-tisuce-beba-u-bih-umrlo-zbog-cjepiva-
    a-hrvatska-taji-da-ga-ispituje-na-vlastitoj-djeci.html


    pa nek mujica lijepo kaze njihovim roditeljima (svakom ponaosob) da se i dalje cijepe i imaju povjerenja u svjetsku zdravstvenu organizaciju, svoj zdravstveni sustav i farma kompanije.

    Imali smo pandemiju svinjske gripe, i da li itko ima ikakve argumente da je od provedenoga cijepljenja ispalo išta drugo nego... svinjac ?

    Ja sam višečovjek od statistike i procesa (a ne slijepo slijeđenje uputa ovih ili onih autoriteta što je više karakteristično za pravnike) pa ako vidim korelaciju trendova onda bar nešto pretpostavim.

    Daklem za vas:
    1. autoimune bolesti - porast
    2. autizam - porast
    3. poteškoće u razvoju - porast s 3% na 6%
    4. broj i dinamika obveznih cjepiva - porast
    Objašnjenje zdravstvenih vlasti - nema.

    Napravio bih precizniju statistiku s dinamikom trenda u % i nacrtao točne grafikone s izvorima informacija, ali vama to ionako neće koristiti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

  17. #17
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Sta da ti kazem, covjece... Ima kod nas u Bosni, osim imaginarnih zrtava, i po koja poslovica. Jedna od njih glasi: "Uzmi se u pamet".

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    ti kažeš pamet u glavu, a ja sam baš dosadan:
    "Udruženje roditelja teško bolesne djece u BiH smatra neprihvatljivom u okolnostima bombardiranja nejakog organizma beba kemijskim spojevima iz 13 cjepiva koje bebe prime u prvoj godini života. Osim toga, zabrinjavaju i 42 slučaja smrti uzrokovana problemima sa disanjem, jer su liječnici do sada pokazali da ni u kom slučaju ne žele prepoznati post vakcinacijsku blokadu disanja koja se zove epiglotitis. Jednako je zabrinjavajuća smrt 24 bebe koje su umrle u prva 24 sata života upravo kada primaju vakcinu protiv hepatitisa B, a koje bi mogle biti rezultat nebrige o prilagođenom kalendaru cijepljenja za bebe rođene s nezrelom jetrom. Udruženje ne tvrdi da je kod svih beba smrt uzrokovana cjepivom, već upućuje javni apel da se kod ovih 137 beba ispitaju svi bitni pokazatelji i ustanovi koliki utjecaj na smrtnost se može pripisati cijepljenju a koliki drugim čimbenicima. Pri tom 2249 malih grobova itekako opominju."

    i nadalje

    "Glavni propusti su nedostatak stručnosti djelatnika u zdravstvu koji su trebali projekt evaluirati pomoću stručnih medicinskih parametara. I političari kojima je važniji bio UNICEF od zdravlja vlastite djece. Elementi koji potvrđuju neodgovornost i nedostatak profesionalne savjesti Svjetske zdravstvene organizacije, GAVI-a i UNICEF-a su teške epidemiološke pogreške u koncepciji projekta: nealarmantno stanje na terenu prije početka cijepljenja, cjepivo staro tek sedam godina prije upotrebe u BiH što je apsolutno nedovoljno da se utvrdi dužina trajanja zaštitnog efekta, činjenica da hepatitis B nije obavezna dječja bolest i nema epidemijski način širenje, nepoznat status majke a cijepi se njeno tek rođeno dijete, put prijenosa virusa putem krvi, igle i rizičnog seksa a bira se pogrešna ciljana grupa, cijepljenje suprotno europskoj praksi, stručna suradnica bez ikakvog epidemiološkog iskustva, post vakcinacijske komplikacije se ne prepoznaju i ne bilježe, cjepivo u javnoj upotrebi bez tehničke dokumentacije o čemu su dokazi nestali..."

    I na kraju pitanje za pedijatre koji nadam se razumije engleski (moderna biologija ipak nije nastala ovdje nego u anglo-saksonskom govornom području):
    1. Does (autism, allergies, asthma, insulin dependent diabetes, arthritis, lupus, etc.) occur when the B cells of the immune system cause production of antibodies that then attack me?
    2. Do inoculations, through molecular mimicry and other means, fool the B cells into producing antibodies that can attack normal cells? Do the adjutants in inoculations (like alluminum salts and derivates) accelerate this reaction?
    3. Would the (autism, allergies, asthma, insulin dependent diabetes, arthritis, lupus, etc.) be improved if the B cells were not hyper stimulated?


    Meni su pitanja i pojmovi iz pitanja savršeno jasni iako nemam medicinski fakultet, pa bih eto zamolio odgovor bilo kojeg pedijatra na forumu. Odgovori mogu biti DA/NE ili poduži komentar za svako pitanje iz kojeg proizlazi da/ne ili nerelevantnost samog pitanja. Siguran sam da stručnjaci mogu s lakoćom na ovo odgovoriti i da smo mi eto, osobe slabijeg karaktera.

  19. #19
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne znam da li se to moze raditi u RH, ali vani se mnogi roditelji bune upravo na MMR cijepivo i odlucuju se pricatno cijepiti djecu sa pojedinacnim cijepivom. Puno su bolje reakcije na odvojeno cjepivo nego na MMR kombinaciju.

  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li se to moze raditi u RH, ali vani se mnogi roditelji bune upravo na MMR cijepivo i odlucuju se pricatno cijepiti djecu sa pojedinacnim cijepivom. Puno su bolje reakcije na odvojeno cjepivo nego na MMR kombinaciju.
    Jako bih ljubazno molio nekakvu referencu kojom možeš potkrijepiti ovu tvrdnju. Naime, nisam nikad do sad pronašao niti jedan članak, člančić, vijest, ili vijesticu koja bi potkrijepila taj stav da "su puno bolje reakcije" na pojedinačna cjepiva protiv ospica, mumpsa i rubele nego na kombinirano cjepivo. Pa bih te molio da podijeliš s nama takav neki znanstveni dokaz.

    Što se witmana tiče, vidim da čovjek živi u jako velikom strahu (što so već viđali na ovom foumu povremeno, a na nekim drugim forumima je to trajno stanje). U to se stvarno ne bih petljao jer nisam dovoljno stručan u tom području medicine. Tu nema drugog rješenja nego se obratiti profesionalcima kojima je struka rješavati strahove.
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.01.2014. at 21:35

  21. #21
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    http://www.surreygp.com/measles?gcli...FZGWtAodmGUAiA
    http://www.childrensimmunisation.com...Fc3KtAodex4ApQ
    Ovo je stranica jednog lijecnika na primjer koji tvrdi da je bolje davati odvojeno cijepivo.
    http://www.cogforlife.org/vaccineinfo.htm
    http://www.examiner.com/article/auti...rted-fetal-dna
    http://www.thelibertybeacon.com/2013...e-in-vaccines/

    ove tri stranice govore o tome da cijepiva koja su radjena na stanicama abortiranih fetusa (MMR, kozice) uzrokuju autizam.
    odvojeno cijepivo nije radjeno na stanicama abortiranih fetusa, pa je prema tome manje stetno.
    Osobno, kcer je bila oko nakon svakog cijepiva ali MMR je jako tesko podnijela. Znam hrpu ljudi koji tvrde isto. Slijedece cu dijete definitivno cijepiti odvojenim cijepivima.

  22. #22
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Oprosti, Yummy_mummy, ali ne vidim u linkovima nikakvu potvrdu da je bolje cijepiti pojedinačno.

    Ovaj prvi link (http://www.surreygp.com/measles?gcli...FZGWtAodmGUAiA) ne govori apsolutno ništa o odnosu pojedinačne i kombinirane primjene, nego piše o potrebi cijepljenja protiv ospica prije 12 mjeseci starosti zbog epidemije koja je u tijeku tamo negdje.
    Ovaj drugi link (http://www.childrensimmunisation.com...Fc3KtAodex4ApQ) su neki koji koriste strah od MPR cjepiva u Velikoj Britaniji, pa cijepe tim pojedinačnim cjepivima i hvale se kako ni jedno dijete nije dobilo autizam nakon njihovih pojedinačnih cjepiva. Pa, nije ni jedno dijete dobilo autizam ni od kombiniranih MPR cjepiva. Tako da mi to nije nikakav dokaza da je primjena pojedinačn ih cjepiva nešto bitno bolja. Doduše, oni niti ne tvrde da je primjena pojedinačnih cjepiva bolja od primjene pojedinačnih.
    U trećem linku (http://www.cogforlife.org/vaccineinfo.htm) ne vidim da uopće uspoređuju monovalentna cjepiva s pojedinačnima.
    Četvrti link (http://www.examiner.com/article/auti...rted-fetal-dna) također ne govori apsolutno ništa o usporedbi primjene pojedinačnih cjepiva u odnosu na kombinirano cjepivo.
    Istop tako, ni peti link (http://www.thelibertybeacon.com/2013...e-in-vaccines/) ne govori apsolutno ništa o odnosu primjene pojeniačnih i kombiniran ih cjepiva.

    Zadnja tri linka filozofiraju o korištenju staničnih kultura dobivenih iz abortiranih fetusau proizvodnji cjepiva, ali je tvoj zaključak da pojedinačna cjepiva nisu proizvedena na istim tim kulturama je nažalost pogrešan.
    Naime, WI-38 i MRC-5 stanične kulture koje se koriste u proizvodnji cjepiva protiv rubele se koriste jednako i za proizvodnju pojedinačnog cjepiva kao i za proizvodnju kombiniranog cjepiva.

    I u cjepivu nema tih stanica.

  23. #23
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ovo mi je super! Metnuo si se na zadnje noge protiv osobe koja želi cijepiti dijete svim cjepivima koje si propisao i spremna je okrenuti svaki kamen kako bi osigurala da se dijete cijepi na način koji smatra prikladan. Što takva osoba dobije? Vrijeđanje.

    Sad sam već pomalo znatiželjan - što je to u MMR-u da si se baš zbog toga ustitrao ???

    Onomad si se snažno zauzimao za MoPaRu i tek kad su ti ga silom oteli jer fakat ništa ne valja - si okrenuo ploču pa ti je sada MMR baš onako super.

    Ako program propisuje cjepiva za (dobit) razne boleštine i netko se odluči cijepiti baš tim cjepivima, ali iz alternativnih izvore - u čemu je problem?

    Sujeta? Nešto drugo?

  24. #24
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    samo da se malo još osvrnem na drugi link:

    Oni tvrde
    All our thousands of patients are healthy, with no autism, no hospitalizations or fits (anaphylaxis shock) no febrile convulsions. We have a 100% Safety Record and have given over 70,000 vaccinations.(over 18,000 patients)
    U toj rečenici se nalazi jedna velika glupost, jedna velika podvala i jedna velika laž.
    Naime, glupost je da "fits" objašnjavaju anafilaktičkim šokom (stavljanjem "anaphylaxis shock u zagradu) jer to su posve različite stvari.

    To da nisu imali ni jedan slučaj febrilnih konvulzija je moguće samo ako su cijepili isključivo djecu stariju od 6-7 godina. Jer ako su cijepili djecu u dobi od godinu dana, morali su imati febrilne konvulzije nakon cijepljenja - učestalost im je oko 1/2000 djece cijepljene kombiniranim MPR cjepivom ili pojedinačnim cjepivima protiv ospica, rubele i mumpsa. Dakle, ili cijepe isključivo stariju djecu, pa nemaju febrilne konvulzije, iili cijepe malu djecu u tako malom broju da nisu do sada imali slučaj febrilnih konvulzija ili su ih imali pa lažu.

    I na kraju tvrdnja da njihova cijepljenja imaju "100% safety record" prvenstveno ne znači ništa jer se ne zna što pod time misle. Ali ako bi to značilo ono što bi površan čitatelj pomislio - da ne uzrokuju nikakve nuspojave, to bi bila totalna laž i glupost.

    Ne znam, možda bismo i mi u rvackoj trebali lupetati takve gluposti, pa bismo učinili cijepljenje ljepšim i privlačnijim roditeljima koji se kolebaju oko cijepljenja?

  25. #25
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je super! Metnuo si se na zadnje noge protiv osobe koja želi cijepiti dijete svim cjepivima koje si propisao i spremna je okrenuti svaki kamen kako bi osigurala da se dijete cijepi na način koji smatra prikladan. Što takva osoba dobije? Vrijeđanje.

    Sad sam već pomalo znatiželjan - što je to u MMR-u da si se baš zbog toga ustitrao ???

    Onomad si se snažno zauzimao za MoPaRu i tek kad su ti ga silom oteli jer fakat ništa ne valja - si okrenuo ploču pa ti je sada MMR baš onako super.

    Ako program propisuje cjepiva za (dobit) razne boleštine i netko se odluči cijepiti baš tim cjepivima, ali iz alternativnih izvore - u čemu je problem?

    Sujeta? Nešto drugo?
    O čemu ti to piskaraš dadica? Jel' ti se opet zlošalo?

    Kakvo vrijeđanje? Zašto bih vrijeđao nekoga tko ima dobre namjere, a ima pogrešne informacije? To se zove edukacija, ispravljanje pogrešne informiranosti.

    A ovaj tvoj post je lupetanje.

  26. #26
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Moram još malo o toj web stranici tih doktora koji promoviraju pojedinačna cjepiva

    Pogledajte ovaj njihov cjenik!!!!!!!!!

    http://www.childrensimmunisation.com/prices/

    nemrem vjerovati da toliko naplaćuju ta cjepiva.......

    A najbolje je to što nude i "vaccine prostate cancer" (za 130 funti po dozi). To je fakat najveći dokaz da se radi o lopovima i prevarantima jer cjepivo protiv raka prostate ne postoji!!!!!!

  27. #27
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Svako cijepivo kosta. Samo seneka placaju iz naseg djepa direktno a neka ne.
    Ja znam da cu ubuduce cijepiti dijete pojedinacnim cijepivima iskljucivo iz razloga jer mi je kcer imala jako losu reakciju bas na MMR cijepvo. Inace nisam nesto paranoicna, niti sam u startu imala lose misljenje o cijepivima. Cak sam u neku ruku malo odahnula nakon svakog cijepljenja jer mi je kcer te dane prospavala, a inace je jako ziva i zahtijevna beba.
    Nakon MMR-a je cijeli dan plakala, dobila temperaturu koju je slijedio kasalj, lagani osip,povracanje, lijecnici su rekli da je to najboicnija blaga nuspojava cijepljenja, uglavnom, ta je "nuspojava" trajala 3 mjeseca!!! Napominjem da mi beba nikad prije niti poslije nije bila tako bolezljiva i to se upravo dogodilo nakon tog cijepiva. Nakon toga sam isla na internet i zapravo vidjela da mnogo ljudi "puse" bas na to cijepivo i da su im djeca imala svakakve reakcije. Prijateljicin sin je nakon njega vjecno bolestan, a nije prije bio. Sad ima 4 godine. Imam jos par frendica koje se mogu zakleti da su im djeca bas taj MMR tesko podnijela. Mislim da mozemo razgovarati do prekosutra tko je u pravu. Pobornici ili protivnici koristenja tog kombiniranog cijepiva. Ja samo navodim svoje iskustvo. Nekako radije slusam svoje instinkte i iskustvo nego neku farmaceutsku industriju koja drzi monopol nad cijepivima. Svaka je osoba odgovorna za svoje dijete i zeli mu najbolje.
    Isto, svaka si osoba si nikad nece oprostiti ako nesto podje po zlu, a nije slusala instinkte. Meni moji govore da ubuduce ne koristim kombinirano cijepivo. No to sam ja. Tko voli nek izvoli!

  28. #28

  29. #29
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    I taj je malo bolji. Naplaćuje 160 BGP za konzultaciju telefonom.
    Ali taj makar ne cijepi protiv raka prostate

    Ma, sve OK, Yummy_mummy, potpuno se slažem da je bolje da se djeca cijepe monovakcinama protiv ospica i protiv rubele ako se boje MPR cjepiva nego da uopće ne prime ništa od toga.

    Samo ne bih htio da netko bude u zabludi pa da misli da su stanične kulture korištene za proizvodnju pojedinačnih cjepiva drukčija od staničnih kultura korištenih u proizvodnji kombiniranog MPR cjepiva i da su zato "puno bolja". Kad to nije tako.
    Posljednje uređivanje od mujica : 08.01.2014. at 12:56

  30. #30
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    e, kad bi meni dadica dao 1462 kune (160 GBP) za svaki savjet koji mu ovdje napišem......

    Posljednje uređivanje od mujica : 08.01.2014. at 13:00

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    mujice:
    1. Does (autism, allergies, asthma, insulin dependent diabetes, arthritis, lupus, etc.) occur when the B cells of the immune system cause production of antibodies that then attack me?
    2. Do inoculations, through molecular mimicry and other means, fool the B cells into producing antibodies that can attack normal cells? Do the adjutants in inoculations (like alluminum salts and derivates) accelerate this reaction?
    3. Would the (autism, allergies, asthma, insulin dependent diabetes, arthritis, lupus, etc.) be improved if the B cells were not hyper stimulated?

    ajde mujice, možeš ti to
    pa ćemo onda rješavat strahove

  32. #32
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    a imaš li ti witmane, 1.462 kune za platiti konzultaciju?

  33. #33
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ti si i ovako nepresušan izvor biserja, a sad znamo i tarifu

  34. #34
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ovo je cjenik u UK koji odgovara placama u UK. Ne zivim u Hrvatskoj, pa ne znam postoji li alternativa. Vjerujem da kod privatnika u RH vjerojatno ta cijepiva ne bi toliko kostala. Ovaj mi je tvoj komentar smijesan.

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sve možeš korelirati sa svačim. Pa su se ljudi sjetili da pokažu grafički odnos porasta autizma i prodaje organske hrane. Ovo mi došlo danas na FB, pa da podijelim:
    http://io9.com/on-correlation-causat...ium=socialflow

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    nebu išlo beti, 1997 se proizvodilo sigurno više "organske" hrane nego danas. Samo...što se onda onda nije tako zvala. Barem ne kod nas.
    1) Koliko je kod nas poljoprivrednih domaćinstava ugašeno u tih 15 godina, čiji su potomci otišli u grad ili prešli na kupovinu u trg. lancima ?
    2) Porast prodaje je rezultat i naglog porasta cijene organske hrane, pa ti grafikon baš i ne stoji.

    Ovakvo nešto bih očekivao od naručene studije Montesansta, a budući istraživanje izdaje "US Department of Education" to samo pokazuje koliko je javni sustav premrežen privatnim interesima koji očito ne vole organsku hranu pa to publiciraju preko državnog ministarstva najjače države na svijetu.

    Pametnom dosta!

    A Mujici se možda sljedeći korak u karijeri smiješi negdje u GMO sektoru, gdje će cijeniti i platiti takve konzultacije. ..

  37. #37
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Vidim witmane da si odustao od kunzultacija.
    Mora da si pronašao neki drugi način da dođeš do odgovora na svoja famozna tri pitanja od kojih se doktorima smrzavaju kosti od straha....

    Inače, stvarno si se mogao potruditi pronaći pitanja za mahanje od nekog s više kredibiliteta nego što je "dr" Rebecca Carley, koja ih je odavno objavila na internetu s tipfehlerom, pa svi jadno kopiraju ta pitanja zajedno s tipfehlerom (nisu adjutants, nego adjuvants)
    http://www.drcarley.com/

    Nadam se da nisi u toj mjeri zastranio pa da ćeš teti Rebecci poslati 1.000 - 3.500 USD da bi ti dala savjet o liječenju nepostojećih VIDs (iako naravno, farmaindustrija lopovski zarađuje na jadnim pacijentima, a spasitelji poput nje to rade zbog nesebičnog poslanja).
    http://www.reversingvaccineinduceddiseases.com/services

    Onako, samo usput, autorica tvojih famoznih pitanja od kojih mora da se svakomm doktoru smrznu kosti od straha nije baš sasvim zdrava:

    http://rationalwiki.org/wiki/Rebecca_Carley

    http://www.quackwatch.com/11Ind/carley1.html

    The Respondent (Rebeca carley) refers to herself as "Ghandi with breasts"....
    The Respondent has even compared herself to Joan of Arc. . .
    A što se tiče "tvoja" tri famozna pitanja, na drugo i treće je odgovor ne.
    A prvo je mješavina svega i svaćega, pa zahtjeva malo dulji odgovor, koji mi se ne da pisati, ali siguran sam da ćeš se ti već snaći nekako. Ali ukratko, autoimuna podloga autizma je tek jedna od manje istraženih (istovremeno i s manje dokaza u prilog) hipoteza nastanka autizma. Diabetes tip 1 i SLE jesu autoimune bolesti, a astma i alergije nisu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Pa dugo si čekao s odgovorom i nisi mi baš odgovorio. Nisam ni mislio da si u stanju.
    Sotoniziranje Dr. Carley nema veze s pitanjem. Niti sa zdravom logikom - hoćeš da ti pošaljem 10 linkova gdje je cjepivo protiv gripe krivo za neurološke poremećaje i to je potpisalo 600 liječnika u Velikoj Britaniji ?

    http://www.dnevno.hr/zdravlje/103362...e-sindrom.html

    I pazi što, ista logika - cjepivo i autoimuni poremećaj. Pa onda ti njih 600 uvjeri u suprotno.

  39. #39
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Izgleda da nisi pažljivo čitao, pa si propustio dio u kojem je odgovore na tvoja famozna pitanja.
    Zato ti ih ovdje kopiram:
    A što se tiče "tvoja" tri famozna pitanja, na drugo i treće je odgovor ne.
    A prvo je mješavina svega i svaćega, pa zahtjeva malo dulji odgovor, koji mi se ne da pisati, ali siguran sam da ćeš se ti već snaći nekako. Ali ukratko, autoimuna podloga autizma je tek jedna od manje istraženih (istovremeno i s manje dokaza u prilog) hipoteza nastanka autizma. Diabetes tip 1 i SLE jesu autoimune bolesti, a astma i alergije nisu.
    O tekstovima s dnevno.hr ne raspravljam jer je to najobičniji gubitak vremena i ispod svake razine.

  40. #40
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ili si ih vidio, pa nisi razumio?
    Za svaki slučaj, evo opet tvojih famoznih pitanja i odgovora na njih:

    1. Does (autism, allergies, asthma, insulin dependent diabetes, arthritis, lupus, etc.) occur when the B cells of the immune system cause production of antibodies that then attack me?
    Autoimuna podloga autizma je tek jedna od manje istraženih (istovremeno i s manje dokaza u prilog) hipoteza nastanka autizma. Diabetes tip 1 i SLE jesu autoimune bolesti, a astma i alergije nisu.
    2. Do inoculations, through molecular mimicry and other means, fool the B cells into producing antibodies that can attack normal cells? Do the adjutants in inoculations (like alluminum salts and derivates) accelerate this reaction?
    Ne
    3. Would the (autism, allergies, asthma, insulin dependent diabetes, arthritis, lupus, etc.) be improved if the B cells were not hyper stimulated?
    Ne.

    Ili si ih vidio i razumio, ali nisi zadovoljan jer to nije ono što želiš čuti? U tom slučaju, ne mogu ti pomoći.

  41. #41
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zanima me imaš li kakav komentar ili vijesti o razvoju situacije o ovome: http://www.forbes.com/sites/gerganak...e-of-vaccines/

    Nemam baš nikakav stav o tome, ali kad si već tu ...

  42. #42
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Kad sam već tu, mislim da je to novinski članak o kredibilitetu kojega ne mogu govoriti jer nemam dovoljno podataka (a sam novinski članak ne iznosi nikakve pouzdane podatke).
    Na takvu se informaciju, neovisno o kredibilitetu ne može odmahnuti rukom i odbaciti ju, nego treba vidjeti razvoj događaja i kad se prikupi dovoljno pouzdanih podataka procijeniti jesu li informacije točne ili nisu.
    Inaće, to je cjepivo kod nas u upotrebi simultano s MPR cjepivom drugog stranog proizvođača dvije godine i za sada ne vidimo da je slabija učinkovitost mumps komponente ovog cjepiva u odnosu na drugo cjepivo.
    Ako se s vremenom pokaže da je točna informacija iz ove novinske vijesti, to će biti snažan argument pri izboru cjepiva ubuduće.
    Međutim, za sada ova je vjerodostojnost te vijesti upitna (kao i sve druge vijesti koje se pojavljuju po novinama, a ne upućuju na dokaze koji ju potkrijepljuju). Naime, brojevi oboljelih koje navode nisu apsolutno nikakav dokaz da je upravo to cjepivo odgovorno za porast broja oboljelih u godinama koje navode.
    Jer dokaz o slabijoj djelotvornosti tog cjepiva u odnosu na alternativno bi bio kada bi se usporedio pobol kod osoba cijepljenih jednim cjepivom s pobolom kod osoba cijepljenih drugim cjepivom, u podjednakim uvjetima mogućnosti zaražavanja.
    Drugim riječima, taj članak je hrpa nabacanih riječi i brojeva koji nemaju nikakvog smisla ni značaja.
    Ali, naravno, izaziva podozrivost i pratit ćemo razvoj situacije. I ti i ja.

  43. #43
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Članak nije izašao samo na tom mjestu i rekao bih da je vjerodostojan, ali će samo vrijeme pokazati kamo će to sve otići.
    Osobno sam potpuno nezainteresiran za prenemaganja oko učinkovitosti, ali znam da tebe takve stvari vesele pa eto.
    Bit ću u stanju početi razmišljati o ovakvim temama tek kada cijepljenje prestane biti obaveza pa dođemo u situaciju da možemo smisleno o tome razgovarati. Bez mogućnosti izbora i uz obavezu prihvaćanja bilo kakvog smeća pod kojekakvim prijetnjama, razgovor o učinkovitosti je potpuno promašen.

  44. #44
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    kako god ti kažeš, dadica

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    sjeam se da je bilo puno tema , ali okačit u na ovu https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ce=Vecernji.hr

    ako je tako jako frka za ospice zašto se u Hr onda ne nabave pojedinačna cjepiva??????

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •