Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Agencije za nekretnine

  1. #1
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno Agencije za nekretnine

    Dakle, već dugo prodajem stan i ništa od toga i sad bih angažirala neku agenciju. Čitala sam puno po forumima i ljudi su najčešće nezadovoljni i nemaju dobra iskustva. Možete li me savjetovati na što trebam obratiti pažnju. Naime, stvarno ne znam ništa o tome! Kakva je tu situacija: Tko plaća proviziju i kada - prije prodaje ili kad se proda? Smijem li prodavati mimo agencije i dalje? Hvala na svim dobronamjernim savjetima i odgovorima

  2. #2
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja samo znam da su agenti proracunati, cine sve da da dobiju proviziju i od kupca i od prodavatelja.
    Ako ne potpises s njima ekskluzivan ugovor, onda ti i dalje mozes prodavati (i druge agencije). Ako agencija pokaze stan nekom, ako
    ti skuzis da ti je taj netko poznanik ili prijatelj i krenes u kupoprodaju bez agencije-onda te agencija moze tuziti za proviziju. Placa se po izvrsenom poslu. Sve te provizije se vise nanje svedu na isto-pazi kad ti govore postotak provizije-pitaj da li je u njoj pdv. Uvijek citaj sva mala slova i sretno!!!!
    Posljednje uređivanje od S2000 : 17.12.2013. at 09:22

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    kolegica sa posla kupuje stan preko agencije koja uzima proviziju i od prodavatelja i od njih
    mislim da je provizija 2%+pdv

  4. #4
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Čemu agencija? Živiš li u stanu kojeg prodaješ,tj. nije udaljen od mjesta stanovanja previše da bi se isplatilo angažirati agenciju da ti ne trčiš svaki put kada potencijalnom interesentu treba pokazati stan?
    Agencija ne čini ništa drugo što i sama ne možeš: objavi oglas i obnavlja ga svako malo. Za taj rad meni osobno kao prodavatelju ne bi palo na pamet dati nekom 2 ili više % na realiziranu cijenu kod prodaje. Imam iskustvo kupnje vlastitog stana,prodaje mamine kuće i kupnje stana za mamu,dakle tri transakcije unutar 10 godina i jedino što u ovim vremenima prodaje nekretninu je cijena.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja samo znam da su agenti proracunati, cine sve da da dobiju proviziju i od kupca i od prodavatelja.
    Ako ne potpises s njima ekskluzivan ugovor, onda ti i dalje mozes prodavati (i druge agencije). Ako agencija pokaze stan nekom, ako
    ti skuzis da ti je taj netko poznanik ili prijatelj i krenes u kupoprodaju bez agencije-onda te agencija moze tuziti za proviziju. Placa se po izvrsenom poslu. Sve te provizije se vise nanje svedu na isto-pazi kad ti govore postotak provizije-pitaj da li je u njoj pdv. Uvijek citaj sva mala slova i sretno!!!!
    da treba paziti na tu stavku ekskluzivnog ugovora

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •