Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Lansiranje malog princa

  1. #1
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno Lansiranje malog princa

    Mislim da sam zadnjih mjesec dana trudnoće (a i duže, hehehe) dovoljno cvilila o tome koliko je teško ležati čitave dane, koliko me boli lijevi bok, koliko mi je teško samo se otuširati…pa bolovi ovakvi, bolovi onakvi. Upravo zbog toga, i taj dan, subota 30.11., probudila sam se u 7h ponovno s nekakvim bolovima, i ne po prvi put izvadila sam papirić i počela bilježiti vrijeme između tih mojih „probavnih smetnji“….9-10-6-5-9-6-10-8-7 min… Naravno da sam već visila na forumu i sve „prijavila“. Nisam uopće paničarila, jer nisam vjerovala da je to to. Dolazi muž i po običaju pita „Kaj radiš?“…znajući da ponovno visim na Rodi. A ja njemu skroz hladno „mjerim trudove“. Tek kad sam to izgovorila počela je blaaaaga panika i počela sam dramiti svom malom princu zašto nije čekao još par dana da doguramo do 37tt...zašto baš sad...na 36+3...kvragu. Ali kaj sad…što je tu je…zovem frenda ginekologa čisto da odlučim kad da krenem u bolnicu (jer možda su iiiipak nekakvi bezvezni bolovi…pa da me ne hospitaliziraju ponovno „bez razloga“...ili pak, ako su pravi trudovi i princ je na putu, ne želim nikako doći prerano na ful tretman indukcije). Kaže frend meni „A gle, 36tt, ne zaj…… se, kreći odmah!“ Kažem mužu nek se najede dok se ja istuširam (polijem vodom) jer ne ide nikud kad jednom uđemo unutra marak crknuo od gladi. I doslovno me shvatio. Ja se istuširam, oblačim i vidim krenula krv (sluzni čep? hmmm). Požurujem ga jesti, živčanim da se nešto ne bi slučajno zakompliciralo zbog te krvi a on faca "stigne". Dobro da si nije i novine stavio da prolista Ok, napokon krenemo…hb da je bolnica ulicu dalje…
    Došli smo u bolnicu u 10.20h, ispunjavamo papirologiju i ja sestru žicam klistir jer ne želim sramote kod poroda…i ne vjerujem sama sebi da to samoinicijativno žicam…ona nas šalje u rađaonu (samo zato jer ja tvrdim da su bolovi na 10min i manje…iako ona to ne vidi po mom „ponašanju“) pa nek tamo vide kaj ćemo dalje. Dolazimo u rađaonu u 10.30. Pregledaju me, jedva 2 prsta otvorena…pa od „probavnih bolova“ ni ne očekujem veću otvorenost. I opet tražim klistir! „Polako, stignemo“. Priključe me na ctg, slušam svoje maleno, i shvatim da trudova baš i nema…aha, to je ono…dođeš u bolnicu, ukakaš se od straha pa trudovi stanu. Slijede dogovori o porodu…predlažu carski jer je beba malena, na zadak, ivf trudnoća (a ja ipak mislim da su me možda htjeli spriječiti muka jer je isti doktor porodio moju mamu…ja i moj buraz blizanac bili smo na zadak…porod vaginalni – mali horor). Malo mi je laknulo da neću proći tretman vaginalnog mučenja prije nego naprave cr, pa mirno čekam priključena na ctg. 11.14h pukne mi vodenjak, pa viknem ja sestri u prolazu. Svi šeću okolo i nitko me ne doživljava. Tad su počeli pravi trudovi, jaki, na 3-4 minute. U tom trenu dođe sestra namjestiti infuziju i ja joj spomenem da su trudovi žešći. Ne doživljava me! Ne vjerujem. Svaki odgovor im je "Dobro". Ajme, nek mi više daju tu spinalnu ako idem na carski jer ovo boliiiii, a tek su 3 takva truda prošla! Muž me drži za ruku i kaže mi „Stisni koliko te boli“ a ja mu kažem „Ja ću im se usrati!“ (pardon na izrazu, bilo je to doslovno i u afektu). U tom trenu prolazi druga doktorica i čuje moje stenjanje i njegovu riječ „Stisni“. Ide kao provjeriti kaj se dešava, i sretne guzu mog princa u svojoj šaki! I tad panikaaaa! Viče hitno da se tim skupi jer „Gospođa tiska“. A ja si mislim „Ma ne tiskam, majke mi, pa znam da ne smijem, idem na carski“. Muž pita „Kaj onda neće biti carski?“ Hahahahahaha. „Ma kakav carski, mali je vani!“ kaže doktorica.
    U trenu sam bila bačena na drugi krevet sa zadatkom da kažem kad kreće trud da znaju kad rezati…WTF? Pa ja ne vjerujem ni sama sebi kad će doći i proći trud, a kako da svjesno to kažem njima?! Ježi ga…skupim hrabrosti i svaki put im kažem kad dolazi, tiskam…prvi trud – ne žele rezati...možda će malac proći…drugi trud – režu i moje maleno je vani! 11.40h. Plače on, plače muž…a ja ne znam gdje sam, ne znam što se događa, nekakav totalni šok …nisam imala energije ni biti sretna, nisam znala tko sam…tresla sam se ko da je potres, pa nisam mogla uzeti bebača na sebe…vjerojatno bi pao s mene…bilo mi je krivo, ali kaj sad… Do trena kad sam se sabrala, stavili su ga kraj mene u krevetić. Bio je miran, tih i savršen od prvog trena...nije bio plav, nije bio izmučen, bio je prekrasan!
    Čujem dalje „Gle ovo…posteljica se sama tiska van“…kaže ginekolog…stoje ispred mene i svi gledaju! Mogli su i ruke prekrižiti! „Pa dok ste se kvragu uspjeli otvoriti za izgon?!?“ Nazvali su me strojem za rađanje i postali smo priča tjedna. Shvatila sam da sam odradila porod, a nemam nikakvog osobnog doživljaja, praktički nemam svoje iskustvo jer je prošlo preeeeebrzo! Jedino što sam doživjela bilo je šivanje, ajmeeee…to je boljelo! A ako mi to mora biti najgori dio poroda, živio onda takav porod… i želim ga svima vama!!!

  2. #2
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Joooj kaj mi radiš, opet plačem
    Prekrasna priča draga
    Sad uživaj u svom najljepšem Božićnom poklonu koji se malo požurio
    I da, i ja bi "Muma porod"

  3. #3
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E Muma-birth machine, alaj si ga istorpedirala! Baš me nasmija, super priča i porod, a sljedeći neka ti bude malo sporiji da ga stigneš doživjeti

  4. #4
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Hehe, i ja sam se dobro nasmijala! Dok si ti čekala carski, zaskočio te ”običan” porod. Bez puno drame. Baš prekrasno! <3

  5. #5
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    joooj

  6. #6
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    super odabran naslov "lansiranje"
    imamo jednu veliku sličnost u porodu, a to je da nismo znale da tiskamo, bebe su se samo pojavile odjednom

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    hvala zeno, nasmija me... a bas mi je trebalo. cestitke!!!

  8. #8
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Svaka čast, Muma!! Prekrasna priča!

  9. #9
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja ne bih imala nista protiv da ne dozivim svoj slijedeci porod
    Ma zakon draga!
    Al kad te covjek vidi, onako sitnu i krhku, nitko ne bi rekao da si stroj za radjanje
    Za slijedeci put ti zelim da porod bude koji tjedan kasnije i da si sto krace u rodilistu!

    Ljubni mi tog preslatkog zeta

    Ah da - bravo, bravo, bravo!
    Posljednje uređivanje od Ginger : 18.12.2013. at 18:55

  10. #10
    lovekd avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Varaždinska županija
    Postovi
    267

    Početno

    Super Muma draga. Sviđa mi se sve osim epiziotomije. Puse malom princu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Muma,divan porod

  12. #12
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Muma drago mi je da je sve prošlo ok,rodila si ko ija ,na 36+3,(nemoj zaboraviti da imaš pravo na produženi porodiljni, zbog preranog poroda,do datuma predviđenog termina
    a slikicu moram komentirat,tvoj mali ima toliko bistar pogled već sada,tako je i moja bila,i dan danas toj ništa ne promakne
    uživajte

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    predivno

  14. #14
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajuuuj,prvo me nasmiješ a onda mi suze idu...Pusa velika malom princu!

  15. #15
    iva222 avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    50

    Početno

    Ah, čestitke! Mi smo tu negdje imale termin i predivno što ti već 3 tjedna uživašu svom princu, a ja mojeg još uvijek mazim preko trbuha

  16. #16
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Muma, super priča! Uživajte!

  17. #17
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno


  18. #18
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Muma draga, hvala na predivnoj priči

    al te ovo tjera misliti kakav će biti tvoj porod...Mumin; Milasin; Bluebellin...i to samo kaj ja pratim

  19. #19
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Prelijepi mali princ

  20. #20
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    guza u ruci! Bravo muma! cestite tebi i djecaku!

  21. #21
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    a joj jesam se lijepo isplakala i nasmijala!
    predivno draga,uživajte!
    puse L.

  22. #22
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Hvala vam svima!

  23. #23
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Prekrasno, Muma!

    Nekako mi je promaklo da si rodila, čestitam od srca sa zakašnjenjem!

  24. #24
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Divno Muma! Cestitam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    predivno

  26. #26
    nov@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    164

    Početno

    Tek sam sad pročitala ovu lijepu priču

  27. #27
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno


  28. #28
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno


  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj nov@ prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sam sad pročitala ovu lijepu priču
    i ja
    prekrasna priča

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •