Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: kuhinja, raspored napa, štednjak

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno kuhinja, raspored napa, štednjak

    molila bih sve koji iole išta znaju da mi pomognu. bavimo se mišlju da renoviramo kuhinju. ono što me muči je sljedeće:
    1. može li se ploča za kuhanje staviti u kut? to bi mi najbolje pasalo
    2. pretpostavljam da može, ali onda je problem napa, nemam para za one inox nape kutne koje koštaju 3-5000 kn, imala bih ugradbenu, ali u kut. postoji li neki standardni element koji bi to pokrio?
    inače, kuhinja mi je dosta uska, tj. 355 x samo 195 cm,a kuhinja bi išla u U, na tom kratkom zidu. znam da ne pokrivam onaj standardni 120 cm između elemenata, ali bit će nekih 90, valda ću moći otvarati elemente. jel zna neko nešto o ovim napama? za sad to pitanje, kad riješim tu nedoimicu, pitat ću vas dalje!
    molim cvas, pomagajte

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    natasa imala sam isti problem, kupila sam kucu u kojoj je ploca za kuhanje bila u kutu i kako sam se onesvijestila kad sam vidjela cijenu kutinih napa, premjestila sam plocu. sad mi je zao, jer su mi poslije rekli da sam mogla od knaufa napraviti tako taj dio zida da sam mogla i obicnu napu staviti.
    no pitaj Apri ona ce ti bolje znati od mene.

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    To sam ja napravila, stavila knauf i zidnu, odlično rješenje.
    A znam da su neki od knaufa složili kut (kao neki kaminski kut)i tada ispod stavili ugradbenu.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    može kutna štedna ploča
    može obična napa, kako ne; ugradi se u kutni ormarić
    najbolje uzeti onu jeftinu teleskopsku, ona je duboka cca 35 cm

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    eto, vidis da sam ja imalo pametna bila i pitala, imala bi jos lijepsu kuhinju, no imat cu je ja jednog dana

  6. #6
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    može kutna štedna ploča
    može obična napa, kako ne; ugradi se u kutni ormarić
    najbolje uzeti onu jeftinu teleskopsku, ona je duboka cca 35 cm
    znači može. e sad je pitanje, jesu li ti ormarići neki standard ili ih se mora posebno praviti?

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa, ako proizvođač ima u asortimanu, onda su tipski
    točno se zna koje su dimenzije kutnih ormarića

    ali, ako pitaš možeš li ući u dućan i kupiti... najvjerojatnije ne možeš

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    inače, kuhinja mi je dosta uska, tj. 355 x samo 195 cm,a kuhinja bi išla u U, na tom kratkom zidu. znam da ne pokrivam onaj standardni 120 cm između elemenata, ali bit će nekih 90, valda ću moći otvarati elemente.
    Ostat će ti samo 70 cm, a to je premalo.
    Zar ti ne bi bilo ljepše da napraviš dva niza ormarića, na svakom zidu po 350 cm? Vjerojatno i jeftinije, i bolje iskorišteno. Ti kutni ormarići su poprilično nespretni.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    između elemenata ti treba biti 90
    znači, minimalna širina kuhinje je 210
    a ti imaš 195
    to NE MOŽE

    sori, dosad nisam vidjela ništa osim pitanja za kutnui štednjak i napu, kako je u naslovu

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    uostalom, 335 x 195 je sasvim dovoljno za jednu prosječnu "L" kuhinju

  11. #11
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    pa je, sve to stoji..al mi šteta tog drugog dijela, tog drugog kraja U-a, njega ima nekih 160 cm( znači jedan dio U je 355, onda ide 195, i drugi dio U je 160 cm....možda kad bi tu , ako bih pravila kuhinju, naručila uže elemente, opet dobijam radni prosto i elemente, ali nešt uže....to bi bilo izvedivo, jelda?
    jer sad je stara kuhinja nije u U, nego su elemnti nasuprot postavljeni, nije to loše, imam ja tu mjesta za kretat se, kad nas je dvoje, već je problem, ali uglavom sam sama. i još relativno mršava...a taj dio 195 cm, u jednom kutu bi bila ploča za kuhanje, a u drugom kutu radna ploha koja se proteže na kraći dio U-a koji je 160..al sam zakomplicirala...al neprestano kotam kako...

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš staviti elemente od 40 cm dubine
    pa unutra držati čaše, šalice...
    ali ih moraš pričvrstiti za zid jer su preplitki i mogli bi se rušiti

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ali mi svejedno nije jasno zašto u relativno prostranoj kuhinji trpaš štednjak u kut?

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i, ima li negdje prozor koji te ograničava?

  15. #15
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    i, ima li negdje prozor koji te ograničava?
    hvala ti što si se uživila!!
    prozor je na drugom kraju , nije problem. a štednjak, tj. samo ploču za kuhanje stavila bih u ćošak jer mislim da je lijepo i funkcionalno.... rerna bi mi bila pokraj toga, ne odmah ispod. misliš da ideja o ploči za kuhanje u kutu nijje nešto?

  16. #16
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    moja kuhinja je mala, štednjak je morao u kut i ne bih više tako da se selim, kut je dubok,..jednostavno nije to to.

  17. #17
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    moja kuhinja je mala, štednjak je morao u kut i ne bih više tako da se selim, kut je dubok,..jednostavno nije to to.
    jel? pa ja si mislim ako su plohe koje se sreću u kut svaka od 60 cm,idu dakle pod 90 stupnjeva, a ploča za kuhanje se postavi ne da prati kuteve radne plohe već obrnuto, ne znam jel me razumijete, onda mislim da nije preduboko?? ali nemam viziju, kad bi mogla taj svoj ćoškić uslikat pa da vidim, možda stvarno mi treba vizualni dojam

    mislim, mogla bih ja ploču stavit u taj kratki dio slova U, onda ne bih imala ni problem s napom, tj. ugradnjom, ne bi morala biti kutna, ..al ovo si skroz mislim kako bi bilo lijepo i praktično, a opet, možda se baš jako varam....
    Posljednje uređivanje od nataša : 21.12.2013. at 00:57

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    ako zelis postaviti plocu koso, onda mora biti veliki kutni ormaric, jer ispod ploce mora biti slobodno. ne smije biti ona pregrada izmedju ormarica. znaci to ne mogu biti dva ormarica pod kutem 90 nego onako veliki koji ima i vrata pod 45 isto kaosto bi i ploca bila, pod 45 stupnjeva
    za to je sasvim drugi nacin slaganja ali nikako "U".

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    stavi fotke
    ajde
    kud sve, tud i to
    i nemo mi reći da ti do sutra treba, ne mogu
    sinoć radila do 11, jutros počela u 5

    i vidi pošto su kutni štednjaci

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vidim na netu kako ljudi stavljaju običnu štednu ploču, samo je rotiraju za 45
    kao na ovome tlocrtu

    http://www.progettazione.it/Progetti...ol-Taverna.jpg

    ti onda imaš pristora za idealnu kuhinju, onako kako nas uče na faksu: (slijeva nadesano)

    1. hladnjak
    2. radna ploha ispod koje je perilica (60 cm)
    3, sudoper, jedno korito (element od 50 do 60 cm)
    4. radna ploha (ispod nje može biti pećnica) od cca 75 cm
    5. kutni štednjak
    6. radna ploha, ispod mora biti ormarić kroz čija vrata dolaziš do kuta
    7. uska radna ploha od 45 cm isod koje je ormarić ili ladice

    ovdje vidim problem što nema prostora za kadice za beštek, kuhinjske krpe... osim ako ti je dovoljna širina od cca 40 cm koliko bi imala ispod štedne ploče
    ali, onda ostaje problem neiskorištenosti jednoga prostora ispod tog dijela

  21. #21
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mi smo nasu U kuhinju totalno prilagodili sebi i nismo radili ni tipicnu U verziju, a L nam nikako nije pasala. Naime, mi smo odlucili na bocne zidove staviti, s lijeve strane radnu plocu duzine 165, a ispod dva ladicara, jedna vrata i onaj mali klizni za boce. Iznad te strane su samo dvije kocke u funkciji polica. Na desnoj strani je opet 165 s time da je tu ploca, iznad napa, zatim slobodan prostor i sudoper, jedna vaška i ispod je perilica. A treci zid je popunjen kompletan - 250 x 220. Na njemu je sve, pecnica, visoka na lijevoj strani gdje je i ona duga radna ploha, ladičari, vrata, prostor za mikrovalnu, frižider, ma apsolutno sve. Inace su bočni zidovi dužine 265. Uspjeli smo maksimalno iskoristiti prostor i jako sam zadovoljna. A ima i ona da ja nisam željela viseće elemente po kuhinji i željela sam iskoristi jedan zid i na njega sve staviti.

  22. #22
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    stavi fotke
    ajde
    kud sve, tud i to
    i nemo mi reći da ti do sutra treba, ne mogu
    sinoć radila do 11, jutros počela u 5

    i vidi pošto su kutni štednjaci

    ja da stavim fotke? pa čega? sadašnje kuhinje?
    mislim da sam ipak odustala od ploče za kuhanje u kutu! ide u sredinu,u donji dio slova U, definitvno puuuuuuuuuuuuno pojednostavljuje život!!
    E SAD je pitanje nape, dakle definitivno teleskopska u element, jel tako?

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa nije definitivno
    ovisno što želiš

  24. #24
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    U zadnjih 7 godina prošla sam 6 kuhinja, 3 slagala.

    Evo mojih zaključaka (izvedeni na pogreškama, naravno):
    od oblika mi najviše odgovara nasuprotna, nakon nje L. Ona u nizu me umori. imam osjećaj da prijeđem par km dnevno više od potrebnog.
    nikad više gornji kutni ormarić, izgleda grozno a stvari se pogube u njemu
    u okviru kuhinje obavezno staviti ostavu, ili barem veći ormar koji će ju imitirati
    paše mi kuhinja par cm viša od standarda, iz nekog razloga nisam se sjetila toga kad sam saddašnju slagala
    radnih površina nikad dosta, ali praktičnije mi je imati par manjih nego jednu veću

    Nisam skužila, je li cijeli prostor predviđen za kuhinjske elemente ili treba ugurati još nešto?

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni je u L glavnina kuhinje 3 x 2,5. U kutu visoki ormar sa ugrađenom pećnicom, pa radna ploha ispod koje je onaj uski ormarić i perilica za suđe, pa je kutni ormar i u njemu sudoper sa jednim škafom iznad vrata kutnog, a u drugom dijeli radna ploha na kojoj stoje u kutu pomagala, a u ormariću je i plinska boca, skroz u kutu. Zato smo kupili onu manju da "uđe" ispod škafa. Ona od 7,5 l plina stane.

    Pa drugi krak "L"je ovako; uski dio radne plohe pa dvije ploče za kuhanje iznad ormarića od 80 cm. Kupila sam odvojene, dvije struja, dva plina, jer plinsku češće mijenjam, a i lakše je kuhati kad je više mjesta između padela. Pa opet radna ploha od metra iznad koje je prozor, tj tik do radne plohe i to mi je najbolji dio. Kuham i gledam van I na kraju frižider, visoki. Iznad ploče za kuhanje je napa, sama, bez ormarića.

    Gornji ormarići su samo na ovom kraćem kraku "L", i to jedan od 80. jedan od 40 cm. Kut je prazan. Bila je tu rubna polica, poluovalna, u sklopu kuhinje, ali toliko se prljala radi pare od kuhanja, da sam ju maknula, važnije je moje vrijeme i trud od ovalnog završetka. :D

    Na zidu nasuprot prozoru su vrata za ostavu, a ostatak su zidni ormarići (uski, sa čašama) i ona ovalna polica, a ispod veliko cvijeće i posude gdje pas jede i pije.
    Nema kante za smeće.
    E, da, kuhinja mi je bijela sa srebrnim. Bijela je još uvijek moja "naj boja".
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.12.2013. at 09:58

  26. #26
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    U zadnjih 7 godina prošla sam 6 kuhinja, 3 slagala.

    Evo mojih zaključaka (izvedeni na pogreškama, naravno):
    od oblika mi najviše odgovara nasuprotna, nakon nje L. Ona u nizu me umori. imam osjećaj da prijeđem par km dnevno više od potrebnog.
    nikad više gornji kutni ormarić, izgleda grozno a stvari se pogube u njemu
    u okviru kuhinje obavezno staviti ostavu, ili barem veći ormar koji će ju imitirati
    paše mi kuhinja par cm viša od standarda, iz nekog razloga nisam se sjetila toga kad sam saddašnju slagala
    radnih površina nikad dosta, ali praktičnije mi je imati par manjih nego jednu veću

    Nisam skužila, je li cijeli prostor predviđen za kuhinjske elemente ili treba ugurati još nešto?
    misliš da ne stavljam kutni element? ali bojim se da ako ta dva kraka U završim normalnim elemnetima, skroz do kraja, umjesto kutnog, da se vrata neće moći otvarat od nape koja je na sredini U-a, koji je cijeli dugačak 195 cm?dakle, napa, koj azauzima 60 cm i svaki elemnt koji bi dolazio iz krakova U-a nek je dubok 30 cm, to je ukupno 120 cm, ostaje sa svake strane nape nekih 195-120=70 cm/2 strane =45 cm?? to bi trebalo biti dosta za elemente, ha?
    nema se više ništa nagurat tu, to je to...i mene isto nerviraju gornji kutni elementi,a li en znam kako bih to izvela onda.. u svakom slučaju trebala bih staviti samostojeću napu( koja je usput budi rečeno puno skuplja), no je li problem kod njene ugradnje to što je na zidu koji nema odvod, već je odvod metar dalje na zidu pokraj( u jednom kraku U-a? )
    nilad u životu nisam toliko puta napisala "U"!

  27. #27
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Imaš svakakvih dimenzija elemenata, ja imam jedan gornji od 40 i jedan od 45.

    Čini mi se da bi uvijek bilo dobro izbjeći gornje elemente oko štednjaka, straaašno se prljaju. Ali ja još nisam imala tako veluku kuhinju gdje bi to bilo moguće.

  28. #28
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš svakakvih dimenzija elemenata, ja imam jedan gornji od 40 i jedan od 45.

    Čini mi se da bi uvijek bilo dobro izbjeći gornje elemente oko štednjaka, straaašno se prljaju. Ali ja još nisam imala tako veluku kuhinju gdje bi to bilo moguće.
    misliš da bih ja mogla izbjeći kutne elemente pored nape? evo link.
    http://kitchenplanner.ikea.com/GB/UI...SharedDesign=1

    samo idi na continue, tamo je moja vizija. i tebe molim apri za savjet
    između cvijeta i ovog elementa su široka vrata, ne zmam zašto mi ih nije spremio
    Posljednje uređivanje od nataša : 23.12.2013. at 23:16

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo nasu U kuhinju totalno prilagodili sebi i nismo radili ni tipicnu U verziju, a L nam nikako nije pasala. Naime, mi smo odlucili na bocne zidove staviti, s lijeve strane radnu plocu duzine 165, a ispod dva ladicara, jedna vrata i onaj mali klizni za boce. Iznad te strane su samo dvije kocke u funkciji polica. Na desnoj strani je opet 165 s time da je tu ploca, iznad napa, zatim slobodan prostor i sudoper, jedna vaška i ispod je perilica. A treci zid je popunjen kompletan - 250 x 220. Na njemu je sve, pecnica, visoka na lijevoj strani gdje je i ona duga radna ploha, ladičari, vrata, prostor za mikrovalnu, frižider, ma apsolutno sve. Inace su bočni zidovi dužine 265. Uspjeli smo maksimalno iskoristiti prostor i jako sam zadovoljna. A ima i ona da ja nisam željela viseće elemente po kuhinji i željela sam iskoristi jedan zid i na njega sve staviti.
    Imas kakve fotke? Ja isto ne zelim viseće elemente, nego dio s skroz visokim elementima.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Prilikom uređenja kuhinje, odlučila sam se za uređenje kuhinje po mjeri, koje je također uključivalo i kutni štednjak i ja sam super zadovoljna jer sam uštedila dosta prostora i postigla kreativan izgled kuhinje, tako da toplo preporučam kutne elemente Sve o uređenju kuhinje možete saznati na ovom linku

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ideja nam je staviti pećnicu u samostalni ormarić iznad srednje visokog frižidera, jel to hoda i kaj treba paziti?

  32. #32
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ideja nam je staviti pećnicu u samostalni ormarić iznad srednje visokog frižidera, jel to hoda i kaj treba paziti?
    Mislim da ne. Upute za frižider su uvijek da bude maksimalno udaljen od štednjaka. Osim ako nemaš extra dobru izolaciju.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    frižider je samostojeći pa je rupa cca 15-20cm pa je ormarić u koji bi to islo

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne. Upute za frižider su uvijek da bude maksimalno udaljen od štednjaka. Osim ako nemaš extra dobru izolaciju.
    Radila sam ljetos kuhinju, pa su me s čuđenjem gledali na tvrdnju da pećnica treba biti što dalje od frižidera. Naime da je to pravilo nekad vrijedilo ali s novim tehnologijama i aparatima da više nije nužno.....

    Iako meni je malo čudno stavljati jedno na drugo.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Nije jedno na drugo, rupa bez ičega je između. U biti to je samo ideja da se može staviti perilica suda, koja bi onda u tom slučaju išla umjesto pećnice, a pećnica po više frižidera.
    Ili možda druga opcija gdi bi suderica išla u jedan uski ormarić i morala uzeti pol drugog ormarića. Kaj je inače bolje ugrađena suderica ili ona samostojeća ispod radne podloge?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.09.2017. at 17:12

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nije jedno na drugo, rupa bez ičega je između. U biti to je samo ideja da se može staviti perilica suda, koja bi onda u tom slučaju išla umjesto pećnice, a pećnica po više frižidera.
    Ili možda druga opcija gdi bi suderica išla u jedan uski ormarić i morala uzeti pol drugog ormarića. Kaj je inače bolje ugrađena suderica ili ona samostojeća ispod radne podloge?
    Samostojeće suđerice su čini mi se jeftinije.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    U svakom slučaju mora se ugurati ispod radne plohe jer inače je skoro nema, ako bi bila prava samostojeca

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ugradbene sudjerice isto moraju biti na podu samo se na njih stavi fronta, nisu kao pecnice i sl.
    A sto se tice ideje pecnica iznad frizidrra moram priznati da ni najmanje ne razumijem kako bi to funkcioniralo. Sto bi se penjala na lojtre svaki put kad ides staviti nesto u pecnicu ili izvaditi van???

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja imam podignutu pećnicu. Ali u svojoj razini. Ispod su ladice

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I kolko ti je to spretno? Ok ti si visoka. A kaj je iznad pećnice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.09.2017. at 16:33

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    To je super spretno. Ali samo ako je pecnica na visni kuhinjskog pulta. Ne iznad toga. Iznad toga dolazi u obzir samo mikrovalna. Nema sanse da je dovoljno sigurno podizati teske i vruce protvane vise od razine kuhinjskog pulta.

  42. #42
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam tak htjela i meni je superspretno. U visini radne plohe he, odnosno iznad nje. A iznad pećnice su mi kuhinjski elementi

  43. #43
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju mora se ugurati ispod radne plohe jer inače je skoro nema, ako bi bila prava samostojeca
    Sa samostojeće suđerice možeš vrlo lako skinuti gornju ploču (stranicu) i ugurati je ispod radne ploče.
    Posljednje uređivanje od Munkica : 24.09.2017. at 18:43

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tako sam ja, skinula gornju plocu sa sudjerice i ugurala ju pod radnu plocu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Jelena pa koliko ti je visok frižider ?

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    135

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ma ne možeš to Jelena, to je previsoko. Moraš je negdje dolje utroary
    Ako imaš Visu kuhinju onda ni ne moraš skidat gornju ploču sa sudjerice, stane i bez toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ovo utroary je naravno utrpati :lol


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    135
    I još rupa koju si spomenula to ti je 155cm. Previsoko za pećnicu. Tako da moraš odustati od te varijante.

  50. #50
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Trebam pomoć...
    Imam kuhinju u u 2,5m desni zid,srednji 3,10 i lijevi 1,75. Na zidu srednjem centralnom mi je prozor. Zanima me može li na desni zid od 2,5 m stati samostojeći hladnjak,zamrzivač. Povišena pećnica i pored ploča za kuhanje ?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •