Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Totalni raspad sistema na dohrani :-(

  1. #1
    Gingerbelly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Liko Velebita diko!
    Postovi
    84

    Post Totalni raspad sistema na dohrani :-(

    Lijep pozdrav svima!Imam curicu staru 5,5 mjeseci koja je do sada isključivo dojena, bez dodavanja ičega. Na prijedlog pedijatrice(zbog toga što je u zadnjih mjesec dana dobila manje od 200gr) počeli smo lagano uvoditi dohranu. Ona je inače teška 6600 gr, i nikakvih problema do sada nije bilo(uredno je napredovala, inače rođeni smo s 4050gr), osim njene reakcije na mlijeko u mojoj prehrani, radi koje sam iz nje morala izbaciti u potpunosti SVE što ga sadrži i trun.

    Dohranu smo počeli s jabukicom prije nekoliko dana, a prije tri dana sam prvi put dala i mrvicu rižinih (čistih) pahuljica na vodi(rijetko,popila je na žličicu kojih 20 ml). To joj dajem u maloj količini(par žličica), jednom dnevno, i to u prijepodnevnim satima. No...Ona je to užasno prihvatila. Ne mislim da ne želi jesti, jer je presretna i sve polapće mljackajući za čas...!Nego su počeli grozni grčevi, cjelodnevna napinjanja da kaki, stenjanja... i ono što nas muči najviše - cjelonoćna bdijenja!

    Zubića nema ni na vidiku, nije to uzrok. Ništa drugo nije promijenjeno, ja i dalje ekstra pazim što i kako edem...Sve je počelo prvom žličicom dohrane!! Jučer i danas nisam joj je davala. Užasno me strah...To su takva napinjanja, vrisci u noći....Ne odspava ukupno 5-6 sati(u 24h!!)Koma.

    E sad...Da čekam još prije nego joj išta drugo opet dam? Do kad?! Što ako joj je doista potrebno još nešto kraj moje cicke, a ja izignoriram doktoricin savjet radi njenih tegoba?Jesu takve reakcije na nešto blago i banalno kao što je jabukica(koju još i razvodnim prokuhanom vodom!!) ili "sokić" od rižinih pahuljica???!Ako ju to tako muči, što da joj se uopće usudim drugo dati, i kada?


    Molim vas pomozite nam

  2. #2
    Gingerbelly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Liko Velebita diko!
    Postovi
    84

    Početno

    Itko?Pretty please!Više sam sva luda i zbunjena. Najrađe bih nastavila samo s cickom do daljnjeg, ali strah me da beba neće dobro napredovati, i da joj je nešto ekstra(kao što je pedijatrica rekla ipak potrebno Da nije tog straha trenutno sam u "moodu" da bih je najrađe isključivo dojila do godinu dana. Do dvije!! Omrzla mi dohrana za sva vremena!

  3. #3
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Ne znam šta da radiš sa dohranom i grčevima, ali što se tiče toga da li joj je potrebno još nešto osim sike, moj je isključivo na siki pregurao 11kg tako da bih rekla da imate još puno lufta. A, za sada ne bi trebalo da strepiš ni od niskog hemoglobina. Iz mrvice jabuke i pirinča i onako neće dobiti nešto značajno gvožđa.
    Moj sin je alergičan na KM i isto sam ga potpuno izbacila iz prehrane u svim oblicima. Pored toga je još alergičan na kikiriki, jaja i možda paradajz i ribu. Meni se čini da nekoj deci digestivni trakt, naprosto, sporije sazreva i da ne treba forsirati dohranu. Mada se ne može ni beskonačno odgađati, ali mislim da negde do godinu dana može i bez dohrane. Bar je moje iskustvo takvo.

  4. #4
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Pokušavam da ti kažem da se opustiš, šta god da odlučiš ništa se katastrofalno neće desiti

  5. #5
    Gingerbelly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Liko Velebita diko!
    Postovi
    84

    Početno

    Hvala ti! Mah, malo me zbediralo to što je manje dobila na težini(obično je dobijala znatno više, a sad tek nekih 170gr u 31 dan) Znam da svakim mjesecom i jest normalno da više ne "gomila"kao ranije, ali isto mi nije svejedno. Inače, prije nepunih mjesec dana vadili smo joj krv jer je imala kratkotraju temperaturicu(pokupila od brace)i hemoglobin je bio odličan!!!kao i sve ostalo...

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U jabuci je puno manje kalorija nego u majcinom mlijeku , tako da ce se tesko udebljati od toga.
    pricekala bih par dana ( tjedana) da se situacija smiri , pa onda krenula jako polako , vise dana ista stvar.
    i onda bih pratila kako stvari stoje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.12.2013. at 15:42

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    sve to moze biti od jabuke. moja djeca ju nisu podnosila. probaj poceti sa zitaricama za bebe. one su kaloricne i lake za bebin osjetljivi probavni sustav. ima vremena za voce i povrce za takve bebe.

  8. #8
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Gingerbelly prvotno napisa Vidi poruku
    Itko?Pretty please!Više sam sva luda i zbunjena. Najrađe bih nastavila samo s cickom do daljnjeg
    zašto ne? moje prvo dijete nije nikako prihvatilo dohranu, jednostavno nije htjela jesti ništa
    do godine dana je bila skoro pa isključivo dojena, a od godine do dvije je i dalje bilo dana kada nije htjela jesti ništa osim sise
    ona je s godinu dana imala 12 kila
    tek je nakon 2. rođendana počela normalno jesti

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ja znam bebu koja je iskljucivo dojena do 10mj, ta je povracala sve ostalo I jednostavno joj probavni trakt nije prihvacao nista osim majcinog mlijeka. Cak ni vodu ni caj ni NISTA!
    Stoga se ja ne bi puno opterecivala time. Malo sad napravi pauzu 10/15 dana pa pokusaj opet, drugi put mozda sa necim drugim (kuskica,tikvica,proso ili palenta sa izdojenim mlijekom?)
    A ako te strah da malo dobiva nudi siku cesce nego sto trazi, uvali joj svako malo, mislim da se nece buniti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ma ne brini-evo, ako je itko totalni primjer grčeva u dohrani-to smo onda mi. Ta se grčila još 2 mjeseca nakon što smo započeli dohranu...otad najnormalnije kaka. I cure su ti dobro rekle, probaj se strpiti još bar 2 tjedna i onda pokušaj s kukuruznom krupicom, ona ima o.k. okus i otvara

    p.s. fakat mi nije jasno kako svi ped odmah forsaju dohranu čim beba iti malo zaostaje u napredovanju...veća šteta od ranije dohrane, nego od malo manje kila, ako je beba inače zadovolhjna i sve ostalo ide ok.

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vrati se samo na dojenje
    čini se da probavni sustav nije zreo
    pa probaj za petnaestak dana

    mlijeko je puno kaloričnije od jabuke; jabuke jedemo kada idemo na dijetu

  12. #12
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    moj je do 15 mjeseci pojeo 3 zrna graška i mrvicu goude, zdrav ko dren, isključivo dojen. Sad ima 4 godine, i jede kao pravi, sve. Jednostavno je jedan dan počeo jesti. A do tog dana sam ja sijede dobila...

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja starija je u zivotu imala samo dva dana velikih problema sa stolicom - i to su bila dva dana sa sest mjeseci kad sam joj dala rizine pahuljice. Nakon tri dana "terapije" iskljucivog dojenja problem je rijesen. Mladjem ih nisam nikad dala, ima zganci, proso, zobene, ima voca (svjeze naravno, ne kuhano), povrca i sl za jesti (kad joj se malo oporavi probava pa opet pocnete) a sve tipove instant pahuljica mozes slobodno preskociti od prvog dana dohrane.

    i kao sto je vec netko napisao nista dramaticnog se nece desiti ako ti beba bude jos koji tjedan ili mjesec iskljucivo na ciki. Moj mladji je imao jedan "obrok" od par zalogaja dohrane od 6 do 9 mjeseci kad je poceo malo vise jesti dohrane, s 12 mjeseci mu je zeljezo bilo izvrsno, s druge strane starija je dohranu jela ko termit pa je s godinu dana svejedno ispala anemicna. Nema carobne formule za sve, a najbitnije je da su sve to samo finese dokle god su zdravi i napreduju.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.12.2013. at 06:43

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ima ovdje hrpa različitih iskustava.... Mislim da je apri savjetovala pravu stvari - pričekati dva tjedna pa probati ponovno. To nije dugo, a puno znači za razvoj probavnog sustava.

    Ja imam dva potpuno različita iskustva s dva djeteta i sigurno nisam iznimka.

    Moj stariji je imao grčeve i spasili smo se s početkom dohrane isto u dobi od 5,5 mjeseci (bio je velika beba). Grčevi su se s početkom dohrane prorijedili i napokon ohanuli. Moj stariji i danas bolje podnosi jogurte nego nefermentirano mlijeko, kravlje ili bilo kakvo, to mu izaziva probavne smetnje. Danas se pitam nisam li trebala početi još koji tjedan ranije jer bio je spreman za to, ali nije dohrana vlak pa da zakasniš...

    Mlađi je ranije rođen pa je i dohrana krenula znatno kasnije, ali taj nije imao nikakvih problema s grčevima. Sve je išlo ok, ali s njim smo imali veselje zbog smetnji disanja, pa je odbijao hranu ako nije mogao disati kako treba.

    Da sam rodila još troje - svako bi dijete bilo priča za sebe.

    Sretno!

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    ali, problem je sto beba NE napreduje dovoljno. 200 grama je jako malo i moras bebi dodati kalorije i to odmah. ili dodaj mlijeko u bocici ili kaloricnu hranu ali u dovoljnoj kolicini.
    i dalje ju doji koliko god zelis, ali joj daj i hranu.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Beti, ajde da mi dajemo savjete o dojenju.
    200 g u toj dobi uopće nije alarmantno.

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    200 g sa 6 mjeseci starosti nije malo.
    ok, nije puno , ali nije alarmantno.
    Mozda bi se mogla i orodukcija povecati, mozda se broj obroka dojenja smanjio , posebno nocnih.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Apri , u isti cas. Ko da iste knjige citamo.

  19. #19
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    U ovoj je dobi mlijeko nešto najkaloričnije što se djetetu može dati
    ja bih povećala broj podoja
    i svakako dojila noću kad god se dijete probudi

    pa za 2 tjedna opet polako pokušala s dohranom

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ali, problem je sto beba NE napreduje dovoljno. 200 grama je jako malo i moras bebi dodati kalorije i to odmah. ili dodaj mlijeko u bocici ili kaloricnu hranu ali u dovoljnoj kolicini.
    i dalje ju doji koliko god zelis, ali joj daj i hranu.
    beti ajde izracunaj proporcionalno na tvoju tezinu koliko bi tih 200 g bilo kod tebe, pa onda reci da je jako malo. vjeruj mi kad izracunas preskocit ces sve bozicne kolace

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moji alergičari su u toj dobi padali za 100-200 gr, a opet posle dobivali.

    kad si ti izbacila mlijeko iz svoje prehrane, možda da dodaš sebi malo više maslinova ulja i sličnih stvari.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    x mama oko mene je ranije započelo s dohranom, jer su im bebe slabije napredovale na kilaži, pa su im pedijatri preporučili dohranu prije 6 mjeseci - činjenica: niti jednoj se stanje s napredovanjem u smislu kilaže nije popravilo

    100 gr jabuke, kruške i sl.=60 kcal 1dcl mm = cca 80 kcal - dakle, razlika 25 posto

    mislim da je ovo ekvivalent da mi odrasli sebi izbacimo jedan obrok

  23. #23
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    napisala je" niti 200 g". i beba ima 5,5 mjeseci. zar stvarno mislite da je to OK? ja sam uvijek za dojenje sto sam osobnim primjerom dokazala, ali mozda nekad treba malo sire gledati.

  24. #24
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    a tko ti kaže da idući mjesec neće dobiti više? djeca znaju u nekom periodu manje dobiti na težini, u nekom drugom periodu dobiju više. bitno je da ne stagniraju ili gube na težini.

    dijete dohranu trenutno ne podnosi i za početak treba poraditi na dojenju (češći i učinkovitiji podoji). pa onda vidjeti kako će biti za 2-3 tjedna.

  25. #25
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    a jel bolje dojiti na zahtjev pa beba cica cesto i malo po 5 min ili drzati neki razmak od 2,5 ili 3 h
    mala mi je 6 i pol mj. i malo je sitnija a dohranu bas ne prihvaca

  26. #26
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    mogu ti napisati svoje iskustvo - djevojčica nije prihvaćala dohranu do godine dana (a od godine dana do 18 mjeseci minimalno) i dojila sam je na zahtjev.
    ona je dobro napredovala samo na mlijeku i krva slika je bila odlična.

    dojenje na zahtjev je nešto što se općenito preporuča, što ne znači da se kod starije dojenčadi, kao što je tvoja curica, ne može i drugačije ako misliš da bi vam više odgovaralo.

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    a jel bolje dojiti na zahtjev pa beba cica cesto i malo po 5 min ili drzati neki razmak od 2,5 ili 3 h
    mala mi je 6 i pol mj. i malo je sitnija a dohranu bas ne prihvaca
    uvijek na zahtjev, tako je najbolje
    tako ne moraš razmišljati zadiviljavaš li potrebe djeteta

    ni nama odraslima nitko ne mjeri koliko dugo jedemo i koliki nam je razmak između obroka
    opusti se i doji kako dijete traži i sve će doći na svoje

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    napisala je" niti 200 g". i beba ima 5,5 mjeseci. zar stvarno mislite da je to OK? ja sam uvijek za dojenje sto sam osobnim primjerom dokazala, ali mozda nekad treba malo sire gledati.
    Beti,

    znam da govoriš u najboljoj namjeri, ali mi smo na telefonu i na forumu hendlale tisuće majki i djece, i statistike su nam odlične

    "manje od 200 g" nije neka bomba, ali nije ni neuobičajeno
    posebno ako se takav manji prirast dešava u jednome mjesecu, a niti ima tendenciju opadanja
    sve je to ok, djeca su aktivnija, kraće i rjeđe doje... često su prenestrpljivi za doći do masnijega mlijeka

    dobar start ukazuje da je dojenje krenulo, da nema problema s ponudom i potražnjom
    tako da je ovo tek jedna faza

    vidjet ćemo što će dalje biti, ali najčešće je sve ok

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da napisem ponovo sto je nama gastricka savjetovala na prvom, i svakom sljedecem pregledu: nastaviti dojiti. moja ima 20mj i slab prirast na tezini.
    a "radimo" na tovljenju.

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    molim te, nemoj ovdje pisati jelovnik

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nisam ni mislila. on nije za pisanje niti preporuku.
    no rekla sam joj da S. jede ono sto L. nije ni s 4g.
    al vratit cu se ja na svoj nazi rezim, cim im dokazem da je s njom sve ok

  32. #32
    Gingerbelly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Liko Velebita diko!
    Postovi
    84

    Početno

    Drage moje puuuuuno vam hvala na toliko savjeta!Malo ste me smirile. Vizavi broja podoja i ja dojim na zahtjev. Preko dana svaka 3 h(manje-više), a noću...E ljudi moji, tad je na cicama svakih pol sata Naše noći od njena napunjena tri mjeseca izgledaju tako da se izmjenjuju faze mukotrpnog uspavljivanja(po sat vremena), njenog spavanja(20min-pol sata), i nacicavanja-pa opet uspavljivanja ako ne zaspe na cici. Uglavnom užas. Stalno sam se nadala da se radi o regresiji spavanja, ali to traje...predugo. Ovako kako sam opisala je i sada(period kad je bilo bolje pogoršala je ova dohrana i probavne tegobe). Ne znam u čemu je stvar Inače je po danu super beba, a navečer....Koma.

  33. #33
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno Totalni raspad s 15,5 mjeseci

    Cijepili smo se Priorixom s navršenih 15. mjeseci i oboje su imali reakciju (visoka temperature), a nakon toga od zdrave djece uspjeli nakalemiti svašta. Raspad imuniteta i raspad dohrane. S dohranom smo krenuli kad su oni htjeli - 7 mjeseci (dečko) I 7,5 (curka). S dečkom nikad nije bilo nikakvih problema (jeo skoro sve u zavidnim količinama), dok je curka oduvijek izbirljivija i imala je svoj polakši tempo jela.

    Jednostavno ne jedu - najveći uspjeh je bio pola marelice i dvije žlice rižota. Pedijatrica (koju ne poznam jer je zamjena) smatra da im ne dajem ništa i da će jesti kad ogladne, ali meni nije normalno da 15-omjesečne djeca ne jedu 12, 14 sati. AD popiju (prije ove epizode su još uvijek pili 2x200 ml).

    Dosad su dobro napredovali, rođeni su s 35+1.
    Curka: Porođajne vrijednosti 2270/46, 15 mj 10300/80, željezo 130
    Dečko: Porođajne vrijednosti 2320/45, 15 mj 11700/83, željezo 137

    Što napraviti? Krenuti s dohranom ispočetka, obrok po obrok? Davati AD u međuvremenu? Poslušati pedijatricu?

  34. #34
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Kao prvo - imaju sasvim lijepu visinu i tezinu za svoju dob.

    Drugo - mozda im vise ne odgovara nacin prehrane. Ja sam primijetila da moj u zadnje vrijeme ne zeli vise jesti na zlicu (svaki dan mu kuham juhicu/varivo). Ali kada mu dam "na suho", da sam jede rukama, onda lijepo pojede. Jesi tako nesto pokusavala?

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa ok su težine... Smjehuljica ima 2 godine i 8 mjeseci i manju težinu od tvog dečka. Nikad nije htjela kašice, bili smo na BLW od početka... s tim da je prvi pošteni obrok pojela s 14 mj. kad sam počela raditi.

  36. #36
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Da, dobro napreduju, zato sam i napisala da se vidi kako "imaju lufta" štrajkati. Ali, znači li to da ih jednostavno trebam pustiti dok (opet) nisu spremni jesti?

    Negdje sam im od 9, 10 mjeseca dala da sami prtljaju po hrani dok sam ih hranila, a otprilike zadnjih mjesec, dva dobiju hranu i žličicu (pa kombiniraju s prstima), dok sam ja samo prva pomoć sa strane. Voljeli su jesti sami. Sad im ponudim nekoliko različitih vrsta jela, ali sve se svodi na brljanje, probavanje i pljuvanje, a kad ih probam hraniti to je okretanje glave.

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Gingerbelly prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje puuuuuno vam hvala na toliko savjeta!Malo ste me smirile. Vizavi broja podoja i ja dojim na zahtjev. Preko dana svaka 3 h(manje-više), a noću...E ljudi moji, tad je na cicama svakih pol sata Naše noći od njena napunjena tri mjeseca izgledaju tako da se izmjenjuju faze mukotrpnog uspavljivanja(po sat vremena), njenog spavanja(20min-pol sata), i nacicavanja-pa opet uspavljivanja ako ne zaspe na cici. Uglavnom užas. Stalno sam se nadala da se radi o regresiji spavanja, ali to traje...predugo. Ovako kako sam opisala je i sada(period kad je bilo bolje pogoršala je ova dohrana i probavne tegobe). Ne znam u čemu je stvar Inače je po danu super beba, a navečer....Koma.
    gingerbelly, mislim da previše "okrivljuješ" dohranu za nespavanje, pa bebe baš i ne spavaju noću, posebno kad im krenu zubići. ako ih još ne vidiš ne znači da nisu krenuli.
    Moj sin je odlično spavao prvih 6 mj, nisam mogla vjerovat, isključivo dojen budio se jednom ili nijednom po noći, al je iza 6 mj do 2 god sve to nadoknadio
    Drž se !

    Kakva je sad situacija?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •