Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Čišćenje madraca, kauča

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno Čišćenje madraca, kauča

    jako skoro dolazi nova beba i htjela bih temeljito čičćenje madraca i kauča. ima li tko iskustva, jel tko zvao čistače da mu to obave s npr nekim dobrim usisavačima za dubinsko, antialergijsko čišćenje, koliko se madraci onda moraju sušiti, kakve su cijene....

  2. #2
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    i mene to zanima, jel ima tko neku firmu za preporučiti, po mogućnosti da rade sa što manje kemikalija.
    madrac već vrišti za jednim dobrim čišćenjem...

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    a mene zanima kako dobro i kvalitetno očistiti kauč u kućnoj radinosti?

  4. #4
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Trina, postoje neki saugeri npr. Lava http://www.soteco.info/lavawet-p-17.html
    koji rade na principu vode. Prvo se pošprica s nastavkom za vodu, odstoji 10-tak minuta i onda se sauga. Izvuče strahotu, voda bude crna.
    Tako sam već prala svoje madrace i trosjed i jako sam bila zadovoljna. Aparat sam posudila.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    nemogu preporučit niti jednu firmu iz ZG jer ne živim tamo, ali moram napomenut da sam bila prilično šokirana kad mi je danas na prezentaciji Rainbow usisavača prezentator posaugao tepih koji je prije točno dva tjedna bio na pranju... Mislim, voda nije bila crna, ali je bilo dosta sranja, tako da sumnjam da itko može baš dobro oprati madrac - prije svega zbog spužvaste strukture koja u sebi baš jako zadržava sve nečistoće. Preporuka je da se madraci mijenjaju svakih deset godina i mislim da je to sasvim realno... I preporuka je da beba spava na novom madracu...

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    a mene zanima kako dobro i kvalitetno očistiti kauč u kućnoj radinosti?
    Mi smo jednom prije par godina zvali servis i to je bilo ok, ali to je priličan financijski izdatak... Gledala sam frajera kako radi i usnimila "trikove".

    Kasnije sam nabavila usisavač s vodenim filterom, koji može i na mokro usisavati, pa sam se upustila sama i to s dobrim rezultatima.

    Eh, sad, ovisi kakva je presvlaka. Mi imamo grubi pamučni tapecirštof (bez dlaka).

    Prala sam jednom sa sredstvom za namještaj (Vanish) i to ne bih ponavljala - nije se dalo ni isprati ni usisati i smrdilo je još tjednima - to nije za kuću s malom djecom.

    Kasnije sam bila pametnija (naučila od onog frajera sa industrijskim saugerom) pa koristim deterdžent za suđe i to ne u prevelikim količinama, da se može isprati.

    Ovako bih ja to napravila:

    1. posipati sodom bikarbonom (ili sol se može koristiti za baršunaste presvlake) i ostaviti preko noći da upije eventualni smrad, pa dobro usisati

    2. ukloniti flekove (masno namazati koncentriranim det. za suđe pa istrljati; ostalo po potrebi... alkoholom flekove od flomastera i slično, već kako ide)

    3. čvrstom spužvom (po potrebi može i četkom, ali ne pretvrdom) oprati namještaj s blagom otopinom deterdženta za suđe bez pretjeranog namakanja

    4. ponovno isprati čistom vodom (opet spužvom) 2-3 puta, već koliko treba

    5. suvišnu vodu ukloniti usisavanjem ako imaš usisavač koji to može (mokro suhi ili s vodenim filterom) jer to će skratiti vrijeme sušenja

    6. dooobro istrljati suhom krpom (ja koristim čarobnicu da mi ne ostavlja mucice i dlakurinje)

    7. ostaviti da se osuši bar 24 sata (to će ovisiti o punjenju)

    8. ponoviti usisavanje kad se osuši

    Eto tako, nije baš jednostavno, ali ni komplicirano. Najteže od svega nam je čekati da se kaučevi osuše, pa to obično radimo prije nego nekamo odemo (obično zapalimo k jednoj ili drugoj baki ili za vrijeme ljetnih praznika kad djece nema doma)

  7. #7
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Trosjed, spužva, nekakvo baršunasto smeće od presvlake koja se ne može skinuti i oprati (kupljeno ciljano jeftino da ga likvidiram kad klinci malo porastu). Pls preporuka za firmu koja će bar malo očistiti, a da se ne cijedi poslije iz njega.

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Baci, spali to. Nitko ti to ne može oprati koliko ti se gamadi može uvući unutra.

  9. #9
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    •Peterlin, ovo si odlicno sastavila.. Sad imam pitanje.

    Ovako, imam trosjed na razvlacenje, na kojem spavamo MM i ja, ja sam ga sama 'pretapicirala', tj. nasila sam preko novu presvlaku, koja mi se vise ne svidja..

    Medjutim, presvlacila sam ga jer smo na jedan kisni dan ostavili krovni prozor otvoren i madrac je zadrzao veliku fleku od vode, koju nisam uspjela skinuti (mislim da sam ribala detrdzentom za sudje).

    Zanima me da li se uopce tako nesto da srediti, i kako, ili je to propali slucaj? Tnx!
    Posljednje uređivanje od Doga : 16.10.2015. at 02:03

  10. #10
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    •Peterlin, ovo si odlicno sastavila.. Sad imam pitanje.

    Ovako, imam trosjed na razvlacenje, na kojem spavamo MM i ja, ja sam ga sama 'pretapicirala', tj. nasila sam preko novu presvlaku, koja mi se vise ne svidja..

    Medjutim, presvlacila sam ga jer smo na jedan kisni dan ostavili krovni prozor otvoren i madrac je zadrzao veliku fleku od vode, koju nisam uspjela skinuti (mislim da sam ribala detrdzentom za sudje).

    Zanima me da li se uopce tako nesto da srediti, i kako, ili je to propali slucaj? Tnx!
    madraci od mojih klinaca su imali fleke od mokraće, riganja, ma svašta...
    zvali smo tvrtku koja se bavi dubinskim čišćenjima (oni neki vodeni usisavači) i sve se opralo...samo što je to dobro napraviti u proljeće ili ljeto da možeš
    ostaviti madrace na sušenju (treba dan-dva)

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Podižem! U kućnoj radinosti čišćenje kauča sa sodom...da li vam se pokazalo ok? Jedini mi je problem što ga ne mogu iznijeti van već sušiti uz širom otvorenu terasu. A i ne mogu ga namočiti već više onako...površinski jer nemam profi ili usisavač na vodu

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ja imam preporuku za usisavanje madraca, nema sušenja nakon a izađe sva moguće prljavština, voda bude smeđa s bijelim debelim naslagama.
    Ako nekome treba preporuka na pp šaljem.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Sa samo jednom vodom rade?

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sa samo jednom vodom rade?
    moze se voda mijenjat kad god, nije to odredjeno.
    mislim da je jedan madrac 1 voda, moze se i dvaputa ponoviti, voda samo skuplja unutra prljavštinu, ne baca prljavštinu van.

  15. #15
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moze meni preporuka? Dala bi ocistiti madrac i kutnu.

    Poslano sa mog SM-N920C koristeći Tapatalk

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Trebala bih preporuku za dobar servis za čišćenje tapeciranog namještaja u Zagrebu.

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Meni je dolazio "Leviko".

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •