Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 275

Tema: Što znači generalno čišćenje stana?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno Što znači generalno čišćenje stana?

    NIsam smislila bolji naziv teme, pa da objasnim 8)
    Znam šta znači meni generalno čišćenje, ali prvi put u životu sam po preporuci angažirala jedan servis za čišćenje. Uz pokretanje vlastitog posla, uz dvoje djece jednostavno nemam ni snage ni vremena odvojiti dva dana za generalku koja mi je bila potrebna. Jedva stignem obaviti svakodnevna čišćenja.
    Jako sam se tome veselila jer bi to bilo prvi put da netko umjesto mene nešto počisti. MOžda sam imala prevelika očekivanja, ali očekivala sam "generalno čišćenje".
    Dogovorila sam da se sve kompletno operu, očiste. Rekli su da oni imaju sve aparate, strojeve, da sve peru, dezinficiraju, stvari odmiču i vraćaju na svoje mjesto.
    Na prvi pogled kad su još bili tu, onako usput, na brzinu stvarno se sve činilo u redu i ja sam platila.
    Na drugi pogled i nije bilo tako.
    Npr. zanima me da li odmicanje veš mašine i čišćenje poda iza nje i ispod spada u normalno. Meni da ( naravno), ali možda sam u zabludi.
    Da li stvari u kupaoni ( npr. dječja kadica, lavor ) spadaju u stvari koje se čiste ili to spada pod ono što se makne i vrati?
    Da li u generalno čišćenje ide i čišćenje kuhinjskih vratašaca i iznutra ili samo izvana?
    Ima još toga...
    Zanima me za drugi put, da znam dogovoriti, znači da li su to stvari koje moram posebno dogovarati ili bi trebale biti normalne?
    Znam da više njih neću angažirati jer nisu napravili niti hrpu stvari za koje sam sigurna da su trebali ( npr oprati staklene stjene tuš kabine), a prašinu su pobrisali samo ono što se vidi. Nema veze sa pranjem i dezinficiranjem.
    MIslim da nisam tražila previše, da sad tražim sitnice koje nisu oprali, ali stan mi i dalje traži generalno čišćenje
    Šta znači vama generalno čišćenje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    generalno čišćenje podrazumijeva sve što si navela,a da ti oni nisu očistili

  3. #3
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    sve sto si navela a nisu ucinili a po meni tu jos ulazi i slaganje posudja i ciscenje kuhinjskih elemenata iznutra.
    ali mozda nije lose da svakako napravis popis sto ocekujes pa da ostavis. meni je gospodja koja cisti prvo postavila pitanje sto sve treba napraviti. ljudi razlicito gledaju i razmisljaju pa nekima u istu kategoriju spadaju razlicite stvari.

  4. #4
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    generalno znači da očiste i ono što tebi ne bi ni palo na pamet

    za sljedeći put pripremi popis.
    ili od agencije traži njihov, ako ga imaju.

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    generalno znači da očiste i ono što tebi ne bi ni palo na pamet
    takoe

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Sad sam se sjetila. Spada li u generalku i pranje tepiha, tapisona?
    Znači čišćenje elemenata iznutra spada. O.k.
    Izgleda da sam stvarno ispala budaletina.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    generalno znači da očiste i ono što tebi ne bi ni palo na pamet

    X

  8. #8
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Smije li se znati koliko se krecu cijene takvih ciscenja?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    definitivno spada i pranje tepiha posebnim usisavačima za pranje istih
    se smije znati koliko su naplatili tu svoju aljkavost?

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Računaju 5 kuna po m2. Znači stan 50 m2 je 250,00 kuna. Bili gotovi za 4 sata :/ .
    Rekli su da su brzi, ali sam razmišljala ako dođe njih više sa svim aparatima i mogu brzo napraviti.
    Već sam ja reklamirala za one stvari za koje sam bila sigurna da su morali napraviti i rekli su da će mi vratiti novac.
    Ja sad ispitujem da se ne zeznem drugi put pa da znam tražiti i razgovarati jer očito neke stvari se podrazumjevaju, a neke ne. Meni se podrazumjevalo SVE, ali baš sve i nisam mislila da moram specificirati.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ne bi bilo loše ni znati koja je to agencija

  12. #12
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    250 kuna mi se čini malo novca za pravu generalku (dakle sve ono što si ti navela i još sve ono čega se ti ne bi niti sjetila ).

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    250 kuna mi se čini malo novca za pravu generalku (dakle sve ono što si ti navela i još sve ono čega se ti ne bi niti sjetila ).
    to se i meni čini
    ali oni su postavljali cijenu
    i ako su za te novce rekli napraviti generalku onda su to trebali i učiniti

  14. #14
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj piplica prvotno napisa
    250 kuna mi se čini malo novca za pravu generalku (dakle sve ono što si ti navela i još sve ono čega se ti ne bi niti sjetila ).
    to se i meni čini
    ali oni su postavljali cijenu
    i ako su za te novce rekli napraviti generalku onda su to trebali i učiniti
    Da, pitanje je zaista što tko smatra pod generakom, možda je njima ovo što su napravili generalka, najbolje je unaprijed dogovoriti detalje, pa da onda oni formiraju cijenu, odnosno naprave ponudu...

  15. #15
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    250kn sam ja platila samo za čišćenje sjedeće garniture, jednog tepiha srednje veličine i jedne staze, tako da mi se čini da bi za generalku trebalo ipak nešto više novčića. Meni se i ova cijena učinila povoljna za ono što je očišćeno, možda zato što je stvarno sve bilo katastrofa šporko pa je razlika bila više nego očita. Najgore mi je kad nešto platim, a onda zaključim da sam i sama mogla tako nešto smuljati u po ure

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajme, sad sam tek shvatila da nikad nisam imala generalno čišćenje u 7 godina kako živim u sadašnjem stanu

  17. #17
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ajme, sad sam tek shvatila da nikad nisam imala generalno čišćenje u 7 godina kako živim u sadašnjem stanu
    pa ja ne znam kako bih u jedan dan sve očistila...
    ja čistim sve pomalo
    ne mogu drugačije
    znači, jučer sam očistila špajzu i praktički napravila generalku u njoj
    uskoro ću tako s kuhinjom
    wc-ove redovito radim generalku (znači svako čišćenje je generalno)
    sobe isto redovito generalno (nemam šta osim posisat i prebrisat podove, odmaknut krevet, vratit krevet)
    ormari su nam ugradbeni pa nema prašine (mrzila sam oduvjek brisat prašinu na ormarima)
    nemam tepiha

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    betty gle, ja NIJEDNOM nisam pomakla vešmašinu, frižider ili štednjak
    otvaranje duplih vratašaca i prozora da bih oprala iznutra :? nema toga kod mene (iako, sjećam se da je to jednom napravila jedna teta čistilica, pa eto, napravljeno je jednom u tih 7 godina, nije da nije 8) )

  19. #19
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    betty gle, ja NIJEDNOM nisam pomakla vešmašinu, frižider ili štednjak
    otvaranje duplih vratašaca i prozora da bih oprala iznutra :? nema toga kod mene
    Ovako i kod mene. Sad me strah što živi tamo

  20. #20
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    betty gle, ja NIJEDNOM nisam pomakla vešmašinu, frižider ili štednjak
    Ti bar imaš neko opravdanje, priča se da nemaš 50 kila...

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ajme, sad sam tek shvatila da nikad nisam imala generalno čišćenje u 7 godina kako živim u sadašnjem stanu
    Niti ja
    Zato sam se veselila ovome kao malo dijete.
    Da konačno netko nešto učini umjesto mene i bude sve blistavo čisto.
    Malo je novaca, uz odličnu preporuku, spika odlična (čiste apsolutno sve, sa aparatima, strojevima... sve 5) zato sam ih i uzela -
    Prvi put, pa sam valjda zato tako i razočarana. Jest da ja nisam morala čistiti, pa sam i samim tim zadovoljna, ali ipak su mogli bolje.
    Primam preporuke za čišćenje jer me sad živo zanima kako to izgleda dok ti netko očisti i ono šta ti nisi mislio da treba

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    betty gle, ja NIJEDNOM nisam pomakla vešmašinu, frižider ili štednjak
    Ti bar imaš neko opravdanje, priča se da nemaš 50 kila...

  23. #23
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    veki, ja mislim da bi ti zbilja bilo najpametnije da ideš po prostorijama i popišeš što očekuješ da se napravi. i onda kad nabaviš novu agenciju, pitaš jesu li te stvari uključene i ako nisu, koliko trebaš dodatno platiti.


    (a btw, ne kužim ove spike o čišćenju s aparatima i strojevima, ne bi da idu ribati tvorničku halu )

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    veki, ja mislim da bi ti zbilja bilo najpametnije da ideš po prostorijama i popišeš što očekuješ da se napravi. i onda kad nabaviš novu agenciju, pitaš jesu li te stvari uključene i ako nisu, koliko trebaš dodatno platiti.


    (a btw, ne kužim ove spike o čišćenju s aparatima i strojevima, ne bi da idu ribati tvorničku halu )
    Tako ću i napraviti. Samo još trebam naći nekoga tko će mi sve to tako i očistit

    ( btw nekužim ni ja, jer ja imam sauger, krpe i metle. Zato i je primamljivo- dubinska čiščenja, pare ovakve, onakve, kiselinske i aromaterapijske, ma divota, stan sjaji i miriši za poludit )

  25. #25
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    http://www.crassulaceae.hr/

    pogledaj im ovaj paket pepeljuga, možeš sama kreirati što hoćeš.

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Moja je teta čistilica čistila 3 sata stan od 68m2 ( i to samo sve podove, kuh. sudoper, wc i kupaonu, ali bi u kupaoni razmontirala i ventilator, a u dnevnoj razmakla SAV namještaj ). Tih njihovih 4 sata su smiješni.

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Računaju 5 kuna po m2.
    meni ovo odmah bilo :?
    kako može biti jednako po kvadratu održavanog stana i stana kao, npr. iz emisije Odred za čistoću.
    Naravno da onda rade ubrzano.

    Vrijeme treba biti referentna točka, a prema želji korisnika treba vidjeti nivo, pa prema tome i cijenu.

    Ja bih za termin "generalno čišćenje" očekivala rašarafljivanje utičnica i šaltera, čišćenje svih ručkica, kvaka, izmicanje svog namještaja, skidanje maski s radijatora, čišćenje venecijanera (dok oni rade, zavjese se peru, onda ih oni vješaju), pranje vanjskih klupčica, kompletno čišćenje stolarije, ormari i kuhinjski elementi iznutra i izvana...

    suma sumarum... nema takvih koji bi meni bili dovoljno dobri :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Veki prvotno napisa
    Računaju 5 kuna po m2.
    meni ovo odmah bilo :?
    kako može biti jednako po kvadratu održavanog stana i stana kao, npr. iz emisije Odred za čistoću.
    :D
    I meni je bilo :? , ali je žena došla i vidjela stan i rekla da ovisi o stanu, ali im je to prosječna cijena i tako je i pisalo na računu.
    Kažem, znam da je turbo malo, ali zato sam ih i uzela, a rekla je da je "generalno čišćenje", pa sam mislila valjda se njima isplati jer ponavljam uzela sam ih preko jako dobre preporuke.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa

    Ja bih za termin "generalno čišćenje" očekivala rašarafljivanje utičnica i šaltera, čišćenje svih ručkica, kvaka, izmicanje svog namještaja, skidanje maski s radijatora, čišćenje venecijanera (dok oni rade, zavjese se peru, onda ih oni vješaju), pranje vanjskih klupčica, kompletno čišćenje stolarije, ormari i kuhinjski elementi iznutra i izvana...
    E, da i meni to znači generalno čišćenje.
    Hvala na potvrdi

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    250 kuna mi se čini malo novca za pravu generalku (dakle sve ono što si ti navela i još sve ono čega se ti ne bi niti sjetila ).
    X

    Ja sam toliko plaćala isto za 4 sata za OBIČNO mjesečno čišćenje gospođi mlađoj penzionerki... i to prije 3-4 godine!

    Inače, odustala sam od toga kad sam shvatila da te stvari NE IDU onak kak sam ja mislila i kak se ovdje diskutira. Daklem, teta čistilica je ok kad ju "uhodaš" ili naučiš što ti je bitno, a što ne. Ova moja nije imala nikakvog smisla za tehniku, pa joj MOJI aparati za čišćenje nisu puno pomogli, a istovremeno se dogodilo da je odmicala suđericu , iščupala priključak vode i napravila poplavu...

    Kak god bilo - s ljudima treba jasno dogovoriti što želiš i što ti je bitno. "Generalka" je naziv koji različitim ljudima podrazumijeva različite stvari, pogotovo ako ne poznaju prostor ni naručitelja.

    Treba reći: molim očistite to, to, to.... ili još bolje još pri ugovaranju DOSTAVITI POPIS i gotovo. Popis je upotrebljiv više puta, može se ažurirati i sve pet.

    GOre treba pisati:
    - skidanje prašine i paučine sa stropova
    - pranje prozora (staklo i okviri, da ne operu samo stakla što se meni događalo.... )
    - skidanje i pranje zavjesa (+ upute za pranje - koji program i temp. jer meni je moja čistilica nekim čudom uspjela oprat zavjese na 90, poslije sam ih škartirala)
    - čišćenje kupaonice: kada, lavabo, PLOČICE IZNAD KADE, skidanje kamenca s cijevi od tuša... bla bla
    - i tako redom dalje, da ne nabrajam (ali redoslijed je isto bitan, da ne počnu s pranjem podova jer to prvo piše na listi...)

    Eh, sad, ne znam kako je to kad dođu u kuću s aparatima (ja uzimam samo servis za pranje kaučeva otprilike jednom godišnje, po potrebi i za tepihe), ali u mom malom stanu aparati nisu od prevelike koristi. Bolje su dvije vrijedne ruke...

    Meni je dugo trebalo da (a) naučim čistilicu što mi je bitno i (b) prihvatim da netko drugi jednostavno ne može čistiti kao ja. I tako smo nekoliko godina funkcionirali po principu "pa dobro, očisti ona nešto, a nešto ja i to je to...". U to vrijeme stvarno nisam stizala i nije mi bilo bitno. Bolje ikako nego nikako. Mislim da je to ista priča sa svim tim uslugama čišćenja...

    Otkad su djeca u školi, trpim drugačiju razinu nereda i prljavštine, ali vježbam gospodu da se suđerica puni/prazni, da se podovi peru, da se stvari za sobom spremaju i slično... Nismo uvijek 100% efikasni, ali trudimo se. U toj fazi odgoja čistilica mi se pokazala lošim pristupom jer smo došli u situaciju da djeca kažu "bude teta pospremila/očistila" a ja sam se osjećala , pa onda ... pa smo odustali od tete! Amen! Doba je recesije a nitko od nas nije od cukra, pa ćemo sami koliko možemo i stignemo. Generalka - za godišnji!

  31. #31
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    [Ja bih za termin "generalno čišćenje" očekivala rašarafljivanje utičnica i šaltera, čišćenje svih ručkica, kvaka, izmicanje svog namještaja, skidanje maski s radijatora, čišćenje venecijanera (dok oni rade, zavjese se peru, onda ih oni vješaju), pranje vanjskih klupčica, kompletno čišćenje stolarije, ormari i kuhinjski elementi iznutra i izvana...
    :shock:
    što se i to radi?
    odnosno što vi to radite?
    blaženo neznanje
    onda fakat nikad nisam radila generalku
    i ne bum

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ja ne rašarafljujem, ali skinem onaj gornji poklopac jer tako lakše operem. Sekunda posla.

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    [Ja bih za termin "generalno čišćenje" očekivala rašarafljivanje utičnica i šaltera, čišćenje svih ručkica, kvaka, izmicanje svog namještaja, skidanje maski s radijatora, čišćenje venecijanera (dok oni rade, zavjese se peru, onda ih oni vješaju), pranje vanjskih klupčica, kompletno čišćenje stolarije, ormari i kuhinjski elementi iznutra i izvana...
    :shock:
    što se i to radi?
    odnosno što vi to radite?
    blaženo neznanje
    onda fakat nikad nisam radila generalku
    i ne bum
    ne radimo
    ali bih to očekivala od nekoga kome plaćam

  34. #34
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    kuhinja:
    - čišćenje svih kuhinjskih ploha izvana i iznutra
    - čišćenje nape, pećnice
    - čišćenje i usjajivanje keramike, detaljnije fuga oko ploče za kuhanje
    - čišćenje plinskih ringlica
    - odleđivanje i čišćenje frižidera

    dnevna soba, trpezarija
    -odmicanje elemenata, čišćenje i (po potrebi) laštenje svih površina elemenata (trpezarijskog stola, komoda i stolaca)
    -suho pranje tapeciranog dijela stolaca i sofa za sjedenje
    -suho/mokro pranje tepiha
    -pranje i (po potrebi) laštenje parketa

    spavaće sobe
    -brisanje unutarnjih i vanjskih površina, te (po potrebi) laštenje istih
    -dubinsko usisavanje madraca
    -brisanje i (po potrebi) laštenje poda

    kupaonica, wc
    -čišćenje i usjajivanje svih keramičkih površina, izbjeljivanje fuga ako nisu u boji :apri&mrgreen:
    -detaljno čišćenje svih sanitarnih elemenata
    -detaljno čišćenje slavina, ventila i wc kotlića izvana i iznutra - ako se može otvoriti
    -čišćenje svih kupaonskih elemenata iznutra i izvana, svih poličica na zidu ili samostojećih
    -odmicanje svih odmaknjivih elemenata i čišćenje, tiče se i veš mašine, kao i detaljno čišćenje ladice vešmašine u koju ide prašak i omekšivač

    garderoba
    -čišćenje garderobnih ormara iznutra i izvana, kao i ormarića za cipele (može čišćenje i kremanje sve obuće , ali ajde..)

    u svim prostorijama
    -čišćenje i (po potrebi) laštenje stolarije, kvaka, svih mogućih i nemogućih ručkica
    -karniša
    -bijele tehnike i sitnih kućanskih aparata (tosta, npr )
    -pajanje zidova od ev. paučine, mušica..
    -skidanje svih lustera, plafonjera i drugih rasvjetnih tijela i detaljno pranje
    -pranje prozorskih stakala, ogledala i svih sličnih površina
    -pranje roleta s vanjske i unutarnje strane
    -brisanje prašine sa visećih satova, slika, raznih rama i zida iza njih

    (to sam ja išla redom, svojim stanom, i pisala sve šta mi je na duši
    da planiram uzeti vanjsku uslugu za potrebe generalke, to bi bilo to, izuzev što ne volim ikakve laštivne premaze preko parketa i namještaja, što - što ne volim, što jer me poslije guši taj miris)

  35. #35
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Joj, radijatori!

    Radijatore bi muž skinuo sa zidova i odnio van da se dooobro operu deterdžentom i isperu tekućom vodom, pa dooobro posuše.
    Tako mi radimo kod krečenja zidova, svake 3, 4 godine.

    Ovaj put bi to radila služba spašavanja

  36. #36
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mogu samo zaključiti da moj stan u 8 godina nije doživio generalku.

    vjerujem da nas većina to ipak radi pomalo... a ovo laštenje/usjajivanje/izbjeljivanje mi nikad ne bi palo na pamet.

    mislite da postoji itko tko bi vam to sve napravio, baš kako je AM napisala? zvuči prelijepo...

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ajmo, tko to radi?

  38. #38
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    [Ja bih za termin "generalno čišćenje" očekivala rašarafljivanje utičnica i šaltera, čišćenje svih ručkica, kvaka, izmicanje svog namještaja, skidanje maski s radijatora, čišćenje venecijanera (dok oni rade, zavjese se peru, onda ih oni vješaju), pranje vanjskih klupčica, kompletno čišćenje stolarije, ormari i kuhinjski elementi iznutra i izvana...
    :shock:
    što se i to radi?
    odnosno što vi to radite?
    blaženo neznanje
    onda fakat nikad nisam radila generalku
    i ne bum
    ne radimo
    ali bih to očekivala od nekoga kome plaćam
    ja to ne bih očekivala za 250 kuna.

    (niti bih uopće tako nešto tražila, ali ja spadam u ležerne)

  39. #39
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa trebalo bi ibti:
    -osnova usluga
    pa onda sve + za dodatne zahtjeve

    takvo čišćenje utičnica, okvira ... je potrebno nakon prefarbavanja stana u vlastitoj režiji

  40. #40
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pa to sve šta sam nabrojala radim ja.
    Ne svaki dan, ne svaki tjedan, ne svaki mjesec, ali dotičem se svih stvari šta sam nabrojala minimalno 2 do 4 puta godišnje, neke su na 2xtjednoj bazi.
    Jedino što ne mogu imati tako očišćen stan u isto vrijeme, baš da je sve uvijek picikato.
    Dok se ja dovučem s prve strane na zadnju, opet je na redu prva.
    I zato mi to sve užasno ide na živce, što se prlja.

    Naravno, Joe, meni treba skoro 200 kuna samo da mi žena ispegla veš, gdje šta drugo, hahahahaha

  41. #41
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kod mene od kad imam klince radi moja sestra i to kako je AM navela
    i platim je.
    radi bar 3-4 dana ali full (stim da joj kuhinja s ostavom oduzme jedan cijeli dan). ove godine nije ocistila lođu, ali sam joj to oprostila

  42. #42
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    I da mi, ne daj Bože, dođe kontrola u stan pola toga nije tako kako sam nabrojala jerbo već tjednima (da ne kažem mjesecima) nemam inspiraciju za detaljno čišćenje, ali meni je to pojam generalno očišćenog stana.
    Sve ostalo tipa prozora, podova, sanitarija, prašine iza kutne, zavjesa mi je bezveze, napravim i sama.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    kuhinja:
    - čišćenje svih kuhinjskih ploha izvana i iznutra
    - čišćenje nape, pećnice
    - čišćenje i usjajivanje keramike, detaljnije fuga oko ploče za kuhanje
    - čišćenje plinskih ringlica
    - odleđivanje i čišćenje frižidera

    dnevna soba, trpezarija
    -odmicanje elemenata, čišćenje i (po potrebi) laštenje svih površina elemenata (trpezarijskog stola, komoda i stolaca)
    -suho pranje tapeciranog dijela stolaca i sofa za sjedenje
    -suho/mokro pranje tepiha
    -pranje i (po potrebi) laštenje parketa

    spavaće sobe
    -brisanje unutarnjih i vanjskih površina, te (po potrebi) laštenje istih
    -dubinsko usisavanje madraca
    -brisanje i (po potrebi) laštenje poda

    kupaonica, wc
    -čišćenje i usjajivanje svih keramičkih površina, izbjeljivanje fuga ako nisu u boji :apri&mrgreen:
    -detaljno čišćenje svih sanitarnih elemenata
    -detaljno čišćenje slavina, ventila i wc kotlića izvana i iznutra - ako se može otvoriti
    -čišćenje svih kupaonskih elemenata iznutra i izvana, svih poličica na zidu ili samostojećih
    -odmicanje svih odmaknjivih elemenata i čišćenje, tiče se i veš mašine, kao i detaljno čišćenje ladice vešmašine u koju ide prašak i omekšivač

    garderoba
    -čišćenje garderobnih ormara iznutra i izvana, kao i ormarića za cipele (može čišćenje i kremanje sve obuće , ali ajde..)

    u svim prostorijama
    -čišćenje i (po potrebi) laštenje stolarije, kvaka, svih mogućih i nemogućih ručkica
    -karniša
    -bijele tehnike i sitnih kućanskih aparata (tosta, npr )
    -pajanje zidova od ev. paučine, mušica..
    -skidanje svih lustera, plafonjera i drugih rasvjetnih tijela i detaljno pranje
    -pranje prozorskih stakala, ogledala i svih sličnih površina
    -pranje roleta s vanjske i unutarnje strane
    -brisanje prašine sa visećih satova, slika, raznih rama i zida iza njih

    (to sam ja išla redom, svojim stanom, i pisala sve šta mi je na duši
    da planiram uzeti vanjsku uslugu za potrebe generalke, to bi bilo to, izuzev što ne volim ikakve laštivne premaze preko parketa i namještaja, što - što ne volim, što jer me poslije guši taj miris)
    ovakvu generalku ja radim obavezno 2x godišnje + još neke stvari koje AdioMare nije napisala(čišćenje radijatora,pranje svog suđa iz kuh.elemenata...) ali većinu togaga čistim svaki tjedan. :/

  44. #44
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    [Ja bih za termin "generalno čišćenje" očekivala rašarafljivanje utičnica i šaltera, čišćenje svih ručkica, kvaka, izmicanje svog namještaja, skidanje maski s radijatora, čišćenje venecijanera (dok oni rade, zavjese se peru, onda ih oni vješaju), pranje vanjskih klupčica, kompletno čišćenje stolarije, ormari i kuhinjski elementi iznutra i izvana...
    :shock:
    što se i to radi?
    odnosno što vi to radite?
    blaženo neznanje
    onda fakat nikad nisam radila generalku
    i ne bum
    ne radimo
    ali bih to očekivala od nekoga kome plaćam
    Identično i kod mene.
    Ofrlje mogu očistiti stan i sama kad dođem s posla. A kad već plaćam za uslugu onda želim da bude na nivou.
    Ja recimo izričito napomenem što sve želim jer sam skužila da dosta teta čistilica i servisa ne razmišlja kao ja (ili im se naprosto ne da jer se ne radi o njihovom stanu). Primjerice dobijem mlade kad netko (znalo se dešavati) obriše parket oko Lovrinog biciklića, a kad ga pomaknete ispod njega ostanu mrvice. Onda radije nemoj ništa brisati nego tako preko neke stvari.

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zato moj muž kaže da ne može svatko ni čistiti, treba i za to imati "žicu".
    ja vjerujem kako bih bila super čistačica.
    ali sam jako lijena :/

    i skroz potpisujem popis koji je AM napravila, ali sam isto tako svjesna da bih trebala imati cca 4000 kuna, otići preko vikenda na Mars, a u kuću pustiti nekoliko ljudi koji bi se svega toga prihvatili.

    bojim se da ću to dočekati... nikada...

  46. #46
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj kiki31 prvotno napisa
    čišćenje radijatora,pranje svog suđa iz kuh.elemenata...)
    Ajme, moja ti , pa čišćenje radijatora izvana krpom i iznutra praškom je, u sezoni grijanja, naša sveta obaveza jer su svi alergičari.

    Suđe pere perilica svaki dan, ako se i ne radi o onom svakodnevnom suđu, nema kod mene toga šta perilica ne može podnijeti.
    Finog kristala i osjetljivog suđa nemam, jerbo nisam imala svatove.

    Da ne bi bilo greške, perem ruke od mog članstva u klubu čistunica ovdje ...
    Sve manje i manje imam volje za takve egzibicije.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Imam samo za dodati ovo svoje iskustvo:

    Čišćenje baš i nije neki naročito dobro plaćen posao... Dobru čistačicu/čistača teško je naći zato jer savjestan čovjek brzo sebi nađe neki bolje plaćeni posao...

    A kao dugogodišnji podstanar koji je promijenio hrrrpu stanova mogu reći i da čovjek puno lakše očisti prostor koji dobro poznaje nego prostor koji prvi put vidi...

    I treće - pospremanje je preduvjet za čišćenje. Teško tj. nemoguće je čistiti ako nije pospremljeno, a naš kronični nedostatak prostora (kod mene se to odnosi na gomilanje knjiga, dječju robu i druge stvari koje čekaju da budu odnesene nekome slijedeći mjesec, ponekad veš koji čeka peglanje iako rijetko) izaziva gubitak vremena osobe koja čisti (bila to ja ili netko iz servisa - svejedno). Kad je sve pospremljeno, lako je očistiti. A za pospremanje ne možeš uzeti servis (bar ja ne mogu).

  48. #48
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ja vjerujem kako bih bila super čistačica.
    ali sam jako lijena :/
    Isto tako.
    I ja sam lijena.

    Nego, ja se bojim da bi moje čišćenje nečijeg stana:
    1. ili koštalo duplo više nego je uobičajeno i većina bi me u startu odbila kad bi čula cijenu
    2. ili bi se ja ubila od posla za malo novaca
    3. ili bi me stjerali s posla jer netko ne bi imao strpljenja u razbacanom stanu čekati cijeli dan da vidi krajnji rezultat

  49. #49
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Kad je sve pospremljeno, lako je očistiti.
    upravo zato sam ja od spremačica jako puno očekivala
    jer je kod nas sve pospremljeno i trebalo je fakat čisiti samo one stvari koje nisu "pod normalno", a to su ona mjesta koja nisu dostupna kad protrčavaš s usisavačem kroz kuću.

    ali, kako su mnoge gore napisale, najbolje je napraviti popis (ne, nije dovoljno samo reći). onda poslije imaš na temelju čega biti nezadovoljan u poduzeti neke mjere.

    sad ću si ovaj gore popis isprintati i čekati da prođe recesija.

    (najbolje mi je bilo kad je jedna došla i pitala: a jel treba čistiti i ćoškove?)

  50. #50
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    zato moj muž kaže da ne može svatko ni čistiti, treba i za to imati "žicu".
    ...
    Zato ja gledam muža i kažem da muški nisu dobre "čistačice" - on stoji ispred mrlje od pola metra, drži krpu u ruci i ponavlja "ali gdje ti tu vidiš fleku?!"

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •