Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 68 od 68

Tema: Peta upala uha za redom

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    uz antibiotik pij i ibuprofen 3x 400 mg (ako nisi alergična ili nemaš neke druge kontraindikacije za uzimanje)
    i baci slušalice

  2. #52
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pijem od 600 mg, drži do dva sata i onda opet počne cukat.
    Sad sam razgovarala s doktorom i poslao mi je Voltaren rapid.

  3. #53
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I ja imam te male, najzgodnije su mi.
    I kaj sad?
    Odustat od njih?
    ja bih na tvom mjestu odustala od slušalica. ja već dugo nisam imala upalu i to pripisujem prestanku korištenja slušalica.
    imala sam ove i fenomenalne su. ali njih krivim za upale iako sam uredno skidala i prala ove gumice
    sad povremeno koristim neke ovakve

  4. #54
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja koristim one od ajfona, idu u uho, ali nemaju gumice, ni spužvice.
    Ništa, morat ću odustati od toga.
    Šećer nemam, radila sam profil šećera i savršen je.

  5. #55
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vezano za slušalice - čim bih počela koristiti jako bi me svrbjelo uho, čim bi ih izbacila, prestalo bi. Tako da vjerujem da one mogu biti uzrok problema.

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za slušalice - čim bih počela koristiti jako bi me svrbjelo uho, čim bi ih izbacila, prestalo bi. Tako da vjerujem da one mogu biti uzrok problema.
    Ajd falabogu da nisam jedina mimoza... Ja ih ne podnosim. Koristim samo u slučaju hude sile (lani kad sam tjednima ležala u bolnici, bilo mi je silno dosadno, a radio sam mogla slušati samo tako - prek mobitela i slušalica). Nije bilo ugodno. Em svrbi em smeta...Valjda naša tijela znaju bolje.

  7. #57
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Tanči, kako je sve ovo na kraju završilo?

    naime, kod mene je sve krenulo prije više od 4 tjedna sa virozom (ja bih čak rekla možda i gripom, temp oko 38.5, 4 dana nisam praktički ustala iz kreveta osim do wc-a)
    nakon tjedan dana krenula je uhobolja tako da sam usred noći išla na hitnu u svom selu gdje su mi samo dali kapi (po koje sam morala u dežurnu apoteku) i rekli da je upala vanjskog uha
    idući dan nesnosni bolovi nisu prestajali, Neofen, ni Lupocet nisu djelovali (a jače nisam imala ništa doma), pa sam otišla na hitnu na Rebro
    tamo su potvrdili upalu vanjskog uha, spičili Ketonal u riticu i konačno sam odspavala 2 sata
    nakon buđenja je iz uha iscurilo krvi i tekućine (ali nije mi se činilo gnojno, nego prozirno do blago žućkasto, bez mirisa)
    na hitnoj su mi u uho stavili mast i tampon da držim 2 dana, a to je sve skupa ispalo kad je to procurilo
    to je sve skupa bilo prije više od 3 tjedna
    idući dan (konačno ponedjeljak) sam zvala svoju doktoricu koja me uputi ponovo na hitnu na kontrolu
    tamo opet pogledaju, opet stave mast i tampon i neka se javim svojoj LOM
    cijelo vrijeme umirem od bolova, pijem ketonale svakih 6 sati, a oni djeluju 2, a ostala 4 sata umirem do nove doze
    i tako do petka kad mi doktorica daje antibiotik (neki trodnevni - ne sjećam se više, ali mislim da je bio azitromicin)
    u ponedjeljak i dalje curi iz uha, bolovi podnošljiviji, odnosno ketonali dulje djeluju
    tražim uputnicu za ORL i u utorak idem u Merkur
    tamo uzmu bris i za tjedan dana kontrola i svejedno mi daju novi antibiotik (Ciloxan - 10 dana)
    u tih tjedan dana uho i dalje curi, bolovi podnošljivi, uho začepljeno, ništa ne čujem i šumi konstantno
    kontrola za tjedan dana s brisom na kojem je negativno na stafilokoke i gljivice (za drugo ništa ne piše)
    isperu mi uho i nek dođem ponovo za 2 dana
    za 2 dana situacija ista, doktor mi stavi opet mast i tampon i nek napravim RTG glave i ponovim bris
    RTG nalaz ne kaže ništa posebno alarmantno, uho i dalje curi, od antibiotika je prošlo sad 4 dana i sutra bi trebala napraviti ponovno bris (ima li to smisla tako brzo nakon antibiotika?)

    koje pretrage da još tražim i gdje da ih obavljam?

    p.s. slušalice ne koristim (osim tu i tamo povremeno, ali ne sad prije ove upale)

  8. #58
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Rahela ufff, samo sam te dosla zagrliti. Savjet nemam jer nikad nisam bila u toj situaciji.

  9. #59
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Moze bris 4 dana nakon antibiotika.

  10. #60
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ajme, jos uvijek?

  11. #61
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sirius, hvala

    Laumi, da. Koma, katastrofa

  12. #62
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja i dalje muku mučim s upalama.
    Dijagnoza je da su mi suženi kanali od starosti
    Naime, otorinci imaju teoriju da s godinama kanalići u uho se sužavaju pa je i drenaža otežana.
    I zato moram jako paziti.
    Prošli ljeto nisam uopće ronila npr.
    I unatoč svemu jednom godišnje počinje me uho boljeti, ali ja u samom startu krenem s kapima i nekako to suzbijem da se ne razbukta i da ne moram uzimati oralno antibiotike.
    Brisevi su meni ok.

  13. #63
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ajme, rahela
    nemam savjet, samo sam došla reći da se nadam da će sve brzo proći

  14. #64
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    tnx Tanči
    sve mi se čini da će takvo nešto biti i kod mene
    ali meni i dalje šumi, imam taj iscjedak, ali barem ne boli
    sutra opet na kontrolu u Merkur

    n.grace, hvala draga

  15. #65
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kapaj sada acidi borici

  16. #66
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kapaj sada acidi borici
    jel kao i prije 4x dnevno po 1 kap?

    aleks, kad si već tu, od čega sve može biti ta zaglušenost i taj iscjedak?
    i koliko to može trajati?
    i postoji li šansa da to prođe kroz neko vrijeme bez nekakvih ludih terapija?
    jer se meni čini da ustvari nije ništa konkretno i ništa strašno, ali mi nije jasno zašto ne prolazi

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Evo i mene sa slicnim problemom. Poludjet cu, vec 3 dana i 3 noci patim nenormqlno zbog uha, dobila prekjucer Augmentin i Maxitrol koji sam koristila ali otpisala jer ne pomaze nista, tako da sam sad na Augmentinu i kapam cuvarkucu koja pruza samo trenutno olaksanje. Molim utjehu koliko treba antibioticima da pocnu djelovat? E i cujem slabije na to uha i pulsira mi uz sumove ((

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što u naslovu piše, imam petu upalu uha za redom u osam mjeseci.
    Nagutala sam se antibiotika svih vrsta, hodočastila četri puta na hitnu ( dvaput u Zaprešiću i po jednom Vinogradska i Sv. Duh) a izgleda da mi noćas ne gine i peti posjet hitnoj. Dvaput sam bila na ORL pregledu i ispiranju uha s acidi borici 3%
    Nitko ne zna što je uzrok ponavljanju upala.
    Bris je pokazao nekakvu bolničku bakteriju koja obitava po operacijonim salama i ništa drugo. Nisu gljive kao ni štapići za uši uzrok.
    Nije ni zaostala voda od tuširanja. Zubi su svi ok, sinusi isto što je i potvrđeno ORL pregledom.
    Boli me pola glave, svi zubi, vrat. Na to uho sad ne čujem nikako, a inače dosta slabije.
    Nikad ni kao dijete nisam imala problema s ušima, a sada non stop.
    Molim savjete, iskustva, pomoć...
    Luda sam i nemoćna, a boli me za poludit.
    nakon sličnog iskustva, naletih na neki probiotik za prevenciju Problis pa pogledaj možda pomogne na duge staze, tu je link od webshopa gdje se može i kupiti.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •