Stranica 2 od 32 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1572

Tema: U očekivanju Palčića

  1. #51
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    linalena da sve prođe dobro

  2. #52
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Lina ja kad sam bila u 10 mjesecu ove godine na carskom-spinalna u Petrovoj kad sam došla u sobu 25 tražili su me spavačicu u koju bi me obukli i uloške koje ti stave ali bez onih jednokratnih gačica i da dizali su me tek nakon 24 sata....
    Sretno,bit če to sve super!
    Pusa malom palčiću i tebi!

  3. #53
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Linalena nadam se da će mali borac što duže izdržati kod mame, tebi želim puno snage da izdržiš sve
    Posljednje uređivanje od Loly : 30.12.2013. at 11:52

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    lina evo ~~~~~~~~

  5. #55
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I opet potpisujem sirius- sto vise fizičkog kontakta- iako se osoblje obično tome opire imaš pravo to traziti- jer ništa im ne pomaze vise od majčine blizine, topline majčinog tijela. Evo i sad plačem kad se sjetim kad su mi je prvi puta stavili koza na kozu.

  6. #56
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Lina, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ do neba

  7. #57
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Lina ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ♥

  8. #58
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    linus moj dragi do neba i natrag!!

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    I opet potpisujem sirius- sto vise fizičkog kontakta- iako se osoblje obično tome opire imaš pravo to traziti- jer ništa im ne pomaze vise od majčine blizine, topline majčinog tijela. Evo i sad plačem kad se sjetim kad su mi je prvi puta stavili koza na kozu.
    X!
    Vani inzistiraju na skin to skin kontaktu.

    lina~~~~~~~~~~~~~~~~

  10. #60
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    držite se ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    65

    Početno

    Draga Lina,želim ti svu sreću tebi i tvojem palčiću!Hrabra si ti ženica i bit će sve u redu,vidjet ćeš!I moja sestra je rođena kao nedonošće a eto je sada cura od 18god i da vidiš kak zna naljutit mamu,tako će i tebe tvoj jednog dana kad uđe u pubertet Drži nam se i znaj da smo sve u mislima sa vama!Pusa najveća

  12. #62
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Lina drži se,bit će sve dobro
    mislim da sam jednom pročitala da si i ti sama rođena puno ranije,pa vidiš u koju si lavicu izrasla,tako će i mali miš!!!!
    sretno,mislimo na vas

  13. #63
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Linalena, nemam ti ništa novo za napisati osim: ti to možeš! Ni put do ovdje nije bio lagan i uspjela si. Ovo je novi izazov koji će od tebe tražiti pujo snage i strpljenja, ali opet kažem-ti to možeš. Istraživati ćeš, informirati se i boriti i izgurati ćete to. A ksd i posustanes, opet ćeš se dići. Svi smo mi ljudi s trenucima slabosti i skroz je ok ponekad se isplakati, biti ljut, tuzan ili frustriran. U svemu tome nećeš biti sama - muž će ti sigurno biti velika podrška kao i još puno ljudi.
    A to što kažeš da imaš osjećaj da ideš po tuđe dijete, mislim da je isto normalno. Moja frendica je rodila nakon punog termina pa joj se na početku bebač činio kao stranac. Da nas taj mali stranac ima 18mj, voli ga najviše na svijetu ali kaže da na trenutke još ne može pojmiti da je to njen sin.
    Držim vam fige za najbolji mogući scenarij i da se izborite za čim više dana u tvom trbuhu.

  14. #64
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Mama sam dvaju palčića , od kojeg sam jednog rodila... Prepoznajem se u svemu što pišeš. Čim se pokazalo da je trudnoća OK., odnosno nakon 12. tjedna, doktor mi je najavio da ću najvjerojatnije biti hospitalizirana s 28 tjedana. Isto Petrova. Dogodilo se da sam hospitalizirana već s navršenih 21. tt. Tokoliza, do poroda, početkom 36. tt. I moj sinčić je imao oko 30 tt zastoj u rastu, dobila sam dexamethason 5 dana i psihički sam se pripremala na CR, dali su mu još malo vremena a onda se nakon (mislim) desetak dana dogodio nagliji skok, pa smo odbrojavali dane dalje. Dex sam primila još u dva navrata po tri injekcije do poroda. Sada pišem "poroda", dugo sam o tome i govorila i razmišljala na neki način samokao o operaciji. Mojci sam se nebrojeno puta jadala da su mi "ukradeni" i trudnoća i porod. Toliko sam se bojala u trudnoći da apsolutno ništa nisam pripremila do hospitalizacije, sve su na kraju obavili drugi - prvenstveno muš, uz veliku pomoć prijateljica

    Cure su ti već sve napisale. Prije CR, ili dok još ležiš na intenzivnoj, pripremite spavaćice (najbolje one koje će biti praktične za izdajanje i dojenje, odnosno s preklopom na prsima ili dubokim kopčanjem na gumbiće), jednokratne gaćice i vir ili loola uloške, kakve kupuju sve mame za nakon poroda. I izdajalicu. Sestre će ti reći što da pripremiš za intenzivnu (toaletna torbica, ručnik, papuče), a ostale stvari će te dočekati na odjelu "carica" u tvojoj torbi. Na intenzivnoj većina boravi nakon CR 24 sata, ali neke (poput mene) ostanu i tri dana - postintenzivna nije imala slobodnih kreveta pa su prioritet pri selidbi s intenzivne imale mame dojilje. Meni je mlijeko došlo treću noć nakon CR, izdajanje je bilo mukotrpno i teško mi je krenulo, ali zbog toga, kao ni svih drugih težih puteva koje sam prošla, ne žalim... Eto nas, dojimo i dalje s 22 mjeseca.
    Eh, da, na intenzivnoj nam nisu dali na dan CR piti, ja sam molila namočenu gazicu da si brišem usta jer su mi bila jako suha.

    Želim vam da što duže izdržite 2 u 1, a kad doktori procijene da je došao trenutak da će Palčić biti sigurniji van trbuha, da sve prođe u najboljem mogućem redu. A za stvari, ne brini. I ti ćeš moći izlaziti iz bolnice i sama birati stvari za svoju bebu... Možeš otvoriti i topic na Forumskoj burzi, sigurno će biti friških mama a neke bi mogle ponuditi i lotove za novorođenčad. Žao mi je što ja više ništa tako majušno nemam...

    Još jednom, sretno

  15. #65
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    i meni je sve to poznato - ukradena trudnoća, stres na stresu, beskrajni strahovi, pa i izostanak osjećaja da stiže moje dijete. isto se porod očekivao puno prerano - prvi sam put u bolnici završila s 23tt, a na koncu s 30tt na tokolizi sa strašnim neobjašnjivim komplikacijama i predviđanjima jako skorog poroda. na kraju nismo dobili palčicu - rodila se s 39tt suprotno svim očekivanjima, ali ja mrdnula nisam iz kreveta od 23tt, pripremila nisam apsolutno ništa niti sam u cijelom tom kaosu mogla osjetiti išta ekstra pozitivno i uopće zamisliti da actually čekam bebu. prvu sam joj stvar (osim jednih šlapica) kupila kad je imala cca 4 mjeseca - za sve su se drugi pobrinuli. ne brini za te sitnice - to sve dođe na svoje. i ne opterećuj se tim osjećajem "kao da čekam tuđe dijete" - ja sam ga imala i neko vrijeme nakon poroda. ono...tko si sad pak ti?! sve je to za ljude i otkantaj sve i zadnju mrvu grižnje savjesti ako ti se javlja.
    i sve ćeš ti to moći, draga lina. uopće ne sumnjam u to. sve ćete ti i TM moći. držite se dan po dan ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Drage čestitarke,

    dobre želje možete napisati na novoj temi na čestitanjima. http://forum.roda.hr/threads/83485-l...4%8Di%C4%87a-)

    Palčić i majka s zaslužili i posebnu čestitarsku temu.

  17. #67
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    htjela sam nesto napisati u vezi ovoga kontakta majka -beba , moja sogorica je rodila blizance u splitu u 33tj, nisu joj dozvoljavali nikakav kontakt sa bebom, ne znam mozda nije ni trazila , znam da su bebe bile vise od mjesec dana u inkubatoru i nikakvog kontakta nije bilo , tek kad su prebaceni u topli krevetic onda je bilo kontakta
    meni je bilo cudno jer sam citala da je to jako bitno za majku i bebu ali toga nema u splitu

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Naravno da je cudno. Ako bolnica ne prakticira kontakt svakako treba inzistirati na njemu.
    Ne treba cekati da pocnu nuditi.

  19. #69
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Upravo tako, ja sam tražila i izvadili su je iz inkubatora sa svim onim zicama i stavili mi je koža na kožu. Da nisam tražila vjerojatno ni ne bi, nisam čula da su nekome nudili

  20. #70
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Jako bitno, i koristi se kao terapijska tehnika, kontakt koza na kozu ili kengur terapija. Naime ,otkucaji majcinog srca i toplina majcine koze,su okruzenje vec odavno poznato bebi...stimulise bebino disanje i fizioloske funkcije. Skoro sam citala, da je majka svoju bebu tako ozivjela, tj.reanimirala,i kad su doktori digli ruke od nje. Jako bitno...i sto.kazete treba insistirati na kontaktu.

  21. #71
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    navodno se boje infekcije jer su bebe jako malene i osjetljive , cak su se meni cudili odkud to pitanje pa beba je u inkubatoru ne smiju je vaditi van moze se nesto desiti
    a isto sam gledala snimke kako otac ili majka drze palcica od npr.600gr na prsima

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Moja sestricina koja je rodila u 24tt u Austriji bio je jako bitan kontakt mame i bebe. Stovise i tate i bebe. Sestricina je bila u bolnici a vecinu vremena i tata s njima. I sa svim onim cjevcicama su ga vadili van i stavljali im ga na prsa da se maze. Na tome su tamo u bolnici jako inzistirali

  23. #73
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Lina ima li novosti? Kako je Palčić? A kako si ti?

  24. #74
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    lina, čestitam tebi i tvom dragom na malom Palčiću.
    Želim mu svu sreću ovog svijeta i da uz pomoć Vaše ljubavi što prije nadoknadi sve što mora i da pto prije počnete uživati zajedno u životu.
    Tebi želim brz oporavak od carskog i puno dobrih vibri za daljnji oeriod.
    Kad stigneš javi nam kako ste ti i Palčić.
    Pusa velika

  25. #75
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Da, Gabi je u pravu, ako ima neko da nam javi, kako su prosli prvi sati, i prvi dani...

  26. #76
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Pitale ste za Linalenu i palčića pa evo nekoliko informacija, na staru godinu je napisala: 'Moj maleni je pravi borac, diše samostalno, piški, kaka. Sad se prvi tjedan borimo da ne dobije infekciju, ima lošu krvnu sliku, tek onda uzv da se vidi daljnje stanje. Boli strašno ali mora biti tako'. Ona je taj dan već dosta hodala i sve obavljala sama, dan kasnije maleni je bio na sunčanju te je rekla da je bio jako aktivan. S njime je dva puta po pola sata dnevno i još čeka da joj mlijeko krene.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Za Linalenu ne brinem da će se oporaviti, i biti još jača nego što se može zamislit, jer će joj tu snagu dati njezin mali Palčić (zna li netko kako se zove?)...
    A Palčiću od srca želim da tako aktivan i borben i ostane! Sretno maloj obitelji

  28. #78
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    znam da je spominjala ime Matej,sad ne znam jel se tak zove

  29. #79
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Izvrsno je da malac diše samostalno, zapravo prilično fascinantno obzirom koliko je ranije rođen. Borac već sad, nisam ni sumnjala
    Čekamo daljnje vijesti!

  30. #80
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    konačno imam komp pa sorry na nejavljanju, mogla sam jedva na face sa mobitela

    Danas smo stari 4 dana, jutros je stavljen na resprator, ipak je on još preslab za smostalno disanje a niti ga još ne hrane jer ima krvi u probavnom traktu pa dok se ne ustanovi odkuda to samo potrebno u venicu, tj u pupkovinu. Imao je problema sa zadržavanjem tekućine ali eto od jutros piški i malo su mu splasnule nigice koje su izgledale kao Frodo. Inače je tijelo svo neproporcionalno jer je npr glavica normalna za 30tt a tijelo je zaostalo na 26tt, rukice su duge, mršave, a prsti joj vide se mali noktići. Krvna slika je loša ali se malčice poboljšali trombociti. Uglavnom sada se rješavaju stvari koje je pokupio od loše majčine utrobe, posteljica je bila izrazito loša, jako malo vode i tako eto.... a sada kako to i zašto...ne smijem previše razmišljati jer me to lomi

    stanje je kritično, kažu da su 3 i 4 dan najkritičniji, pa prvi tjedan, pa prvi mjesec.... dakle dan po dan.....

    dan mi izgleda ovako...buđenje u 5, pa bauljanje, gledanje tuđih beba na prsima dok ja svoje natežem sama i tako do 11 kada se krećem uređivati za sina, tuširanje, pa malo odmora pa jelo pa opet uređivanje i u pol 1 trčimo pred neonatologiju... do 1 sam u nekom drugom svijetu....popodne kao i prije, navlačenje sisa uz plač beba....u 4 opet uređivanje za posjet u pol 5 i opet neki drugi svijet...do 5... i onda duga večer, eto sada će biti malo lakše imam komp i vas

    i jel smijem ja tu nastaviti pisati, ili zapravo ne - probati ću se malo sabrati i napisati ono što sam i htjela ovom temom, skrenuti pozornost na neke trudnoće koje se samo preko noći preokrenu....

  31. #81
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Lina, stvarno si hrabra, mora i mali biti takav... i brzo će biti bolje

    Mislim da je ovo super tema na kojoj da pišeš, možda da joj samo modovi promijene naslov. Svi želimo biti uz tebe, a najbolje da onda ti ne moraš tipkati na deset mjesta

  32. #82
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Draga sad si me rasplakala, evo tulim jer točno znam kako se osjećaš, onaj plac beba dok je tvoja u inkubatoru, onaj pogled vizite i pitanje gdje je vaše dijete, ono uzbuđenje dok ideš k njemu, pa tuga dok odlazis, pa ono izdajanje dok druge bebe cmokcu mamine cice a tebi ide kap po kap...
    Nikad se u životu nisam vise naplakala ali me pogled na nju tjerao do krajnjih granica.
    Drži se draga, budi jaka i sve ce biti u redu, mora biti, ako ti ne daju da ga diras barem mu pričaj.....
    Ljubim vas!

  33. #83
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Lina, mogu misliti kako ti je... Drži se, trebaš biti jaka radi Palčića.

    Kako ti se suprug drži? Molim te nastavi pisati, povremeno svratim viditi jesi li se javila, u mislima ste mi.

  34. #84
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    daju nam dirati, ali je on tako sitan da ga se jedva usudim taknut vrškom prsta (prije steriliziranim jedno 3-4 puta)
    i opet je danas reagirao preljepo na tatin dodir a na moj se umiri??? tako se u trbuhu umirio kada m+bi ja stavila ruku a pojačao gibanje na mm
    možda mi je nešto htio reći?

    vršak mog prsta je njegov dlan, mrvica moja medena

    i ja bi voljela nastaviti pisati jer je i ovo i dalje tema u očekivanju palčića, čekati ću ga tako dugo dok ga ne privinem na prsa

  35. #85
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Lina često mislim na tebe i Palčića i navratim vidjeti ima li novosti.
    Držite se.. ne mogu niti zamisliti kako ti je, nakon svih postupaka i nadanja još sad i ovo prolaziti.

    javljaj nam novosti... za malog hrabrog M i za mamu

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Moji su bili Palčići, ali puno veći Palčići. Pet dugih dana nisam ih skoro ni vidjela i znam kako je kad ti se tijelo i duša
    kidaju dok gledaš druge rodilje
    Želim vam da taj period što prije prođe i da mali Palčić pobijedi sve probleme. Sve pozitivne misli šaljemo u njegov inkubator.

  37. #87
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    konačno imam komp pa sorry na nejavljanju, mogla sam jedva na face sa mobitela

    Danas smo stari 4 dana, jutros je stavljen na resprator, ipak je on još preslab za smostalno disanje a niti ga još ne hrane jer ima krvi u probavnom traktu pa dok se ne ustanovi odkuda to samo potrebno u venicu, tj u pupkovinu. Imao je problema sa zadržavanjem tekućine ali eto od jutros piški i malo su mu splasnule nigice koje su izgledale kao Frodo. Inače je tijelo svo neproporcionalno jer je npr glavica normalna za 30tt a tijelo je zaostalo na 26tt, rukice su duge, mršave, a prsti joj vide se mali noktići. Krvna slika je loša ali se malčice poboljšali trombociti. Uglavnom sada se rješavaju stvari koje je pokupio od loše majčine utrobe, posteljica je bila izrazito loša, jako malo vode i tako eto.... a sada kako to i zašto...ne smijem previše razmišljati jer me to lomi

    stanje je kritično, kažu da su 3 i 4 dan najkritičniji, pa prvi tjedan, pa prvi mjesec.... dakle dan po dan.....

    dan mi izgleda ovako...buđenje u 5, pa bauljanje, gledanje tuđih beba na prsima dok ja svoje natežem sama i tako do 11 kada se krećem uređivati za sina, tuširanje, pa malo odmora pa jelo pa opet uređivanje i u pol 1 trčimo pred neonatologiju... do 1 sam u nekom drugom svijetu....popodne kao i prije, navlačenje sisa uz plač beba....u 4 opet uređivanje za posjet u pol 5 i opet neki drugi svijet...do 5... i onda duga večer, eto sada će biti malo lakše imam komp i vas

    i jel smijem ja tu nastaviti pisati, ili zapravo ne - probati ću se malo sabrati i napisati ono što sam i htjela ovom temom, skrenuti pozornost na neke trudnoće koje se samo preko noći preokrenu....

    samo ti nastavi pisati sve sto te muci.
    lako ja podjelim temu na novu o izazovima koje nosi rodenje prije vremena i kako se nositi sa tim.

    i nemoj se bojati dodirivati mrvicu, tvoje bakterije nisu opasne za njega, drugi ljudi se bave njime su zapravo puno veca opasnost.
    Vjeruj, imam iskustvo inozemne hospitalizacije i teskih operacija, od roditelja se samo ocekivalo da operu ruke i nose zastinu pregacu . nikakve maske , ili navlake na noge. bolnicke bakerije su opasne, kucne nisu (mogu se uvijek lijeciti antibioticima).
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.01.2014. at 20:55

  38. #88
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Lina draga , mali je mali, ali iznenadit ce vas svojom jakom voljom i borbom da sto brze i bolje napreduje! Zelim njemu i vama veliku srecu,snagu i hrabrost da izdrzite, jer vjerujem da je jako tesko to prolaziti!
    Saljemo vam puse,a posebno velike za malog borca

  39. #89
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    draga moja Lina tvoj sin je veliki borac kao i mama mu,bit če sve to super i uživat čete vi jedan u drugome,veliki su oni borci,drago mi je da si nam se javila i javljaj se kad god možeš jer vjerujem da mnoge od nas svrate samo da vide novosti o tvome palčiću!
    sretno i velike puse!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Lina,rasplakala si.me..
    Ne mogu ni zamisliti kako se osjecas..hrabra si i tu hrabrost si prenjela na svog sina.bit ce sve ok,samo treba imati strpljenja i kao sto si napisala-,dan po dan dok ga ne dovedes doma i ne pocnes u potpunosti uzivati u njemu..

  41. #91
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    lina tako mi je tesko citati da nakon svega, prolazis jos i ovo
    zelim vam svima skupa puno snage i da teski i neizvjesni trenuci prodju sto prije
    mislim na vas

  42. #92
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Draga Lina, svakodnevno mislim na vas, na vašeg malenog dječačića i vas dvoje

    Kako je s izdajanjem, je li krenulo mlijeko?

  43. #93
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Draga Linalena, želim vam mnogo snage...i da ga što prije priviješ uz sebe.

  44. #94
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Sama cinjenica da je par dana disao sam,prije nego je stavljen na respirator,je obecavajuca... treba sanirati problematiku u vezi stomaka, a kad se to sanira (sto je i jedna od najcescih komplikacija) hranice malo pile,sondom. Bice uspona i padova Lina, depresije i srece... ne preostaje ti drugo nego da za njega budes jaka kao sto jesi, i ponosna majka.

    Dan za danom, sat za satom, sve je pobjeda! Zagrljaj najveci!

  45. #95
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Sutra mi vade šavove i onda ćemo vidjeti kako dalje, pitao me doktor dal stanujem u Zagrebu - ja iz toga shvatila da će me poslati doma pa da dolazim, poslije mi je sestra rekla da me neće poslati doma, jedino ako bude velika gužva svuda a ja nemam mlijeka. Ma ležati ću na hodniku ispred rađaonice ako treba samo da sam blizu.
    A mlijeko ide pomalo, čak mi je jedna cica počela močiti spavačicu, ali još ide samo u kapima. A tako sam zamišljala kako ću tim prvim kapima kolostruma hraniti malca na cicama, išla na rodin tečaj, čitala i učila. Jučer sam išla u Savjetovalište tu u Petrovoj reći da nećemo dolaziti na Tečaj koji je trebo krenuti 14.1 jer sam ranije rodila. Kako sam ja zamišljala ovaj siječanj sada mi je u jednu ruku predivan jer sam majka ali toliko opet strašan - vjerojatno cure koje su proživljavale slično razumiju ovaj bezvremenski osjećaj

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Linalena, nisam majka uopce jos, ali razumijem taj osjecaj, zapravo miks osjecaja koji prolaze glavom svakodnevno. Hrabra si, jaka, uporna i tu snagu je maleni nasljedio od tebe. Nazalost nije krenulo onako kako je trebalo, ali malac ce narasti i postati tvoj veliki deckic. I da nemoj im dati da te salju kuci, kucaj na sva vrata...
    Dan za danom sada ces primjecivati pomake i postajat ce ti sve lakse. Mama si, budi sretna i sanjaj Sto cete sve raditi kada stignete kuci...i pricaj malenom to

  47. #97
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra mi vade šavove i onda ćemo vidjeti kako dalje, pitao me doktor dal stanujem u Zagrebu - ja iz toga shvatila da će me poslati doma pa da dolazim, poslije mi je sestra rekla da me neće poslati doma, jedino ako bude velika gužva svuda a ja nemam mlijeka. Ma ležati ću na hodniku ispred rađaonice ako treba samo da sam blizu.
    A mlijeko ide pomalo, čak mi je jedna cica počela močiti spavačicu, ali još ide samo u kapima. A tako sam zamišljala kako ću tim prvim kapima kolostruma hraniti malca na cicama, išla na rodin tečaj, čitala i učila. Jučer sam išla u Savjetovalište tu u Petrovoj reći da nećemo dolaziti na Tečaj koji je trebo krenuti 14.1 jer sam ranije rodila. Kako sam ja zamišljala ovaj siječanj sada mi je u jednu ruku predivan jer sam majka ali toliko opet strašan - vjerojatno cure koje su proživljavale slično razumiju ovaj bezvremenski osjećaj
    Da li izdajas na prazno , svaka tri sata?
    to je nacin za stimulirati dojke.
    znam da ti je tesko , zanam da ti se tisucu stvari mota po glavi , ali pokusaj izadanje shvatiti kao posao.
    Nema boljeg lijeka koji mozes dati u ovom trenutku , svaki mililitar je vazan.

  48. #98
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    da što češće, malo preko noći štrajkam samo masiram
    a sada ujutro me sestra primila i sve je špricnulo, ali joj meni je teško tako stisnuti, izdajalicom ide pomalo ali ide

  49. #99
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Evo i ja ti dajem podršku i tebi i tvom sinu. Neka što brže raste mali borac a ti samo cice stišći, svaka kap je napredak. Nije važna sad još količina, samo kontinuitet, već će on sebi navući koliko mu treba kad krene saugati. Neka ti muž donese čaj u granulama iz DMa i vaserkocher ako imaš ili ako u bolnici imaju vruću vodu u automatu. Meni je šalica tog čaja zamjenjivala kavu, možda je placebo ali meni je prvo kad rodim da počnem piti taj čaj. Ko neki ritual..I kompoti..Ako ti mogu donositi kompote, ma super..Budi hrabra, digni glavu i bodri svog sinčinu.

  50. #100
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    linalena puno snage ti želim znam koliko ti je teško i kroz šta prolaziš brat mi je bio u sličnoj situaciji i on ima palčicu...... drži se zbog svog palčića , borci su oni!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •