Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Kronicna opstipacija - sto da radim?

  1. #1
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno Kronicna opstipacija - sto da radim?

    Pokrecem temu jer vise nemam rjesenja za svoj problem. Ovako, pijem jedan antidepresiv za moj kronicni psihicki problem kojeg drzim pod kontrolom i ne predstavlja mi neku tesku katastrofu, to je tak, zapao me poremecaj i nosim se s njim. Lijek mi izuzetno pomaze i odrzava u normali. ALI..ali ima groznu nuspojavu - zacepljenost, zatvor, ali totalnu, ne ide sto god da popijem ili pojedem. Pijem 2 l vode dnevno, jedem vlaknastu hranu, jedem psyllium, lanene sjemenke,pijem svedsku grencicu, ali nista! Pomazu jedino tablete Dulcolax i cajevi za ciscenje. S vremenom je sve gore, sad moram popiti 4 tablete da idem na wc. I dosla sam do zida, ne mogu vise tako zivjeti, a opet ne mogu bez lijeka. Uskoro cu psihijatrici na kontrolu i pitat cu je za lijek, ali moj problem je kronican i tesko je naci terapiju koja pomaze, a ja sam je nasla. Samo uz velike posljedice. Strah me da od teopstipacije ne obolim na crijeva ili jos nesto gore. Ima li tko kakav savjet, ili je bio u istoj situaciji? Kakav recept sto piti, jesti a da pomaze?

  2. #2
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    u prvoj trudnoći svaki dan bi popila pola boce donat mg (mislim da se još uvijek tako zove), doručkovala probavin i jogurt i prije spavanja pojela jako zreli kivi i tako mjesecima. možda bi ti nešto od tog pomoglo?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Razmisli o magneziju, ne vjerujem da ikako može štetiti.

  4. #4
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Probiotici, domaci kefir - mlijecni i vodeni, zeleni sokovi...
    Ja sam isto u trudnoci i nakon imala uzasnih problema, najbolje rijesenje su mi ti zeleni sokovi i sto vise povrca opcenito u prehrani.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    domaci kefir ujutro nataste i navecer prije spavanja.

    jesi sigurna da je opstipacija posljedica lijeka, a ne eksperimentiranja s prehranom?

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne znam za lijek, ali ja sam prateci tijelo i reakcije shvatila koja me hrana smeta i unaprijed vec znam kad me ceka zatvor.
    Dobro je i ujutro popiti pola litre mlake vode nataste.

  7. #7
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    "moj" recept su posije, lan i voće u mlijeku ujutro. Jesi li probala kuhati suhe šljive?

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    I ja sam nakon CR imala velikih problema sa zatvorom, više ni dulcolax nije pomagao, samo sam imala užasne grčeve od njega, a stolice niotkuda. Na kraju je pomogao sirup Portalak u kombinaciji s magnezijem 400 mg. Čini mi se da svakom nešto drugo pomogne.

  9. #9
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro je i ujutro popiti pola litre mlake vode nataste.
    X! Obavezno mlaka voda natašte.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    probaj magnezij direkt u prahu svako jutro uz čašu mlake vode

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Prvo moj doprinos temi: glicerinski čepići.
    A sad mišljenje: ako ti pomažu tek 4 tablete dulcolaxa, nisam sigurna da će ti mlake vode i šljive pomoći (a bome ni glicerin ako je materija zarobljena u višim zonama)...mislim, probaj utrpati sve ovo ali ja bih ipak konzultirala gastroenterologa, i mene bi bilo strah trajne štete po crijeva.

  12. #12
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Po meni su sve te tabletice lijecenje posljedica, a ne uzroka.

  13. #13
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Naravno, ali uzrok lavkove opstipacije su neke druge tabletice koje mora uzimati
    (pretpostavljam da misliš na dulcolaxe a ne na antidepresive)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    lavko da li se krećeš dovoljno?
    sa jednom bliskom osobom koja ima sličnih problema sam skontala da je nešto bolje kada se dosta kreće (hodanje)

  15. #15
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo ovako, da idem redom. Promijenila sam prehranu na lchf tj. nesto najblize tome ali ne mislim da me ta hrana zacepljava jer zatvor imam otprije tj. otkad sam pocela piti lijek tj. antidepresiv.

    Nisam jos probala s domacim kefirom, posijama i kivijem, probat cu i to, a glicerinski cepici pomazu, s njima mogu nekad na wc. Problem je sto to sve dugorocno steti.

    Moj veliki problem je sto se ja ne krecem. Jedino jos to nisam promijenila, evo danas sam odlucila svaki dan ici u setnju i odradila prvu setnju od par kilometara. Dajem si sansu da se s kretanjem nesto promijeni, u iduca tri tjedna do kontrole kod psihijatrice secem i krecem se, a ako ni tad nema pomaka, cini mi se da mi ne gine promjena antidepresiva. A to je tek mucenje.

    hvala na savjetima, ako se jos cega sjetite, samo mi napisite, sve cu probat.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Evo moram podijeliti odlično iskustvo sa Dylax microklizmama, prije toga niti jedan čepić ni čaj,nije mi pomagalo imati normalnu stolicu. prijateljica mi je preporučila Dylax mikroklizme,ona ih daje svom djetetu. Savršene su,kao prvo na PRIRODNOJ su osnovi,kamilica i sljez,tanak nastavak koji ulazi u debelo crijevo,ne trebaju ni rukavice ni neki "podmazivač" kao što treba za čepiće. Stavite,uštrcate i nakon nekog vremena imate normalnu stolicu. Kupila sam sebi i za djecu,naročito sad pred putovanja,jer klinci uvijek na putu imaju laganu opstipaciju,valjda zbog promjene prehrane.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •