Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: i opet nasa necakinja...otimanje igracaka i ostale krasote

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Je ali ja pokušavam objasniti da postoje djeca koja su karakterno na jedan način i nikakav odgoj neće od njih napraviti nešto drugo. Mi ih usmjeravamo, dajemo odgojne upute, što se smije, što ne, kao ova tvoja mala u mudantama ili kad nije htjela izaći iz auta, ja bi je za uši izvukla do dućana. Mislim, to je već zahebavanje i radi se o, jeli, malom razmaženom djetetu. Ja ne pričam o tome nego o djetetu koja npr ne želi društvo, ne voli da im netko dira stvari, ne voli dijeliti. Pa se ti okreni naglavačke, ona i dalje neće voliti. Ili tučaroške faze kod djece. Što misliš, da male tučaroše rpditelji podržavaju u tome? Ili su agresivni prema tom djetetu pa on ispoljava agresiju? Ili npr vrišteće dijete? Misliš da roditelji djeteta koji urliče za svaku glupot podržava to rikanje? Ili je samo dijete malo naopako? O tome ja pričam. Da nisu djeca roboti, ne možeš njih programirati baš onako kako si zamislio. Oni dolaze s već gotovim paketom u sebi. A ti se trebaš naučiti uskladiti svoje odgojne principe sa njihovom osobnošću.

  2. #52
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    trina i marta pisu ono sto bi i ja, samo sam ja na 50% njihovog bogatstva.

    dobila si hrpu savjeta i svi su vise manje isti, iskoristi to sto ti smeta i pretvori u svoju prednost. nauci svoje djete da svijet nije idealan, da se ne dogadja sve kao u bajkama i da zivot je na zalost okrutan.

    to sto pises da baka nije smjela izaci van. aha mos mislit . baki je jednostavnije dopustiti da mala provodi svoju volju nego da se suprostavi i bori bitke. ovo mogu reci sa 100% sigurnoscu, jer MM cesto bas to napravi, nesto sto mu se ne svidja dozvoli jer nema snage se s klincima boriti. i onda mu nije jasno zasto klinci slusaju mene, a njega i ne bas uvijek.

    i jos bitna stvar je da kod drugih vidimo sve njihove promasaje, a svoje jednostavno ne vidimo. ja sam pogrijesila u brdo stvari sa oboje, grijesm i sad i grjesit cu. i to je ono sto je problem kod roditeljstva. prepoznati svoje greske i na neki nacin i ispraviti a da ne izazovu neke trajne posljedice koje cemo ispastati.
    popricaj sa sestrom. Pri tome dopusiti da je razgovor dvosmjeran. pomozi da ona uvidi svoje greske a da i ti dobijes na uvid svoje.

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    zašto tebe ta mala toliko muči?
    ok, ako je gruba prema tvom djetetu, to kužim da te smeta
    ali što tebe briga je li ona u gaćama ili skafanderu?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ja sam odlučila ne tako davno da više nikad svjesno neću sebe ili svoje dijete stavljati u situacije za koje unaprijed znam da će me lansirati u orbitu.

    Dakle, želudac mi se frče u prisutstvu nekih osoba, pa se od njih maknem.Ne odobravam njihov odgoj, svjetonazor, ciao amore.. .previše jesu i piju , bye-bye

    pokušavaju mi prodati neuredno izrađene ogrlice od glinamola za 200 kn, aufidersen

    žele me privući u Herbalife eeeeeeeeeeeeeeeeeeeek

    u mom pristustvu se češu po međunožju, prde i podriguju kap što bi rekao Đuri, zdrrrrravo !

    itd itd


    /posao je druga stvar to se odradi, a slobodno vrijeme je samo moje /

  5. #55
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam odlučila ne tako davno da više nikad svjesno neću sebe ili svoje dijete stavljati u situacije za koje unaprijed znam da će me lansirati u orbitu.

    Dakle, želudac mi se frče u prisutstvu nekih osoba, pa se od njih maknem.Ne odobravam njihov odgoj, svjetonazor, ciao amore.. .previše jesu i piju , bye-bye

    pokušavaju mi prodati neuredno izrađene ogrlice od glinamola za 200 kn, aufidersen

    žele me privući u Herbalife eeeeeeeeeeeeeeeeeeeek

    u mom pristustvu se češu po međunožju, prde i podriguju kap što bi rekao Đuri, zdrrrrravo !

    itd itd


    /posao je druga stvar to se odradi, a slobodno vrijeme je samo moje /
    Ovako i ja.
    Protekli blagdani su mi bili prvi u životu koje sam provela bez kugle u želucu.
    I u miru sa mojom malom obitelji. Muž, kći, naš mali pesek Bobby i ja.
    I to je to.
    Nema više toga da će mi se netko pozvat na ručak pa poslije lajat okolo da je juha bila neslana, a moje dijete neodgojeno samo zato jer ne voli da ju drugi ljube.
    Onda sam automatski i ja luđakinja jer sam ju tako odgojila...
    Nema toga više.
    Moj muž kaže na to da sam konačno odrasla ( u 45. bolje ikad, nego nikad )

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam na tragu Trine i Marte, i jedino što te treba držati je da ti to moraš ili želiš podnositi samo kad odeš do sestre, a neki od nas s tim žive kući. I naravno, briga o tome griješi li tvoja sestra u odgoju je svakako manja od one griješim li ja u odgoju s prvim, drugim, trećim ili kojim već djetetom.
    I kako je lako misliti da oni koji imaju više djece imaju manje energije za njihov odgoj od onih s jednim, mnogo je teže pomirit se s kozmosom i mislit da postoje ljudi koji su manje skloni dijelit usprkos svom odgoju ovog svijeta. Tek ta spoznaja brine, ono na mikro i makro razini.
    Blagdane provodim sa svakojakom rodbinom koja svašta misli o mojim juhama i djeci, i ja o njihovim juhama i djeci. I to mi uopće ne smeta u druženjima... Ja bi se sprijateljila i sa štakorom kako kaže mm. Na kraju, smo svi ipak mnogo sličniji negoli smo različiti. Tlak mi i tako dižu samo mm i moja djeca. Nemam ja dovoljno tlaka za dijelit uokolo.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Aleksandra, pa ipak mi je i to dijete vazno. Teta sam joj. Puno mi je draze da cure budu prijateljice, nego da ih odvajamo jer ja mozda ne znam rijesiti nesto ili se ispravno postaviti.... pa trazim savjet kako rijesiti neki aktualni problem. I evo, ovaj post je dobar primjer unosenja svijetla u mrak.

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sry, nisam htjela biti gruba
    htjela sam reći da je važno da se izboriš za svoje dijete
    i ono što u odnosu male prema tvom djetetu nije ok da reagiraš
    ali da te ne bi trebalo smetati ono što se tebe direktno ne tiče
    jer neće te sestra doživljavati ako joj budeš stalno nešto prigovarala za dijete
    ona tuče tvoje dijete, to je tvoj problem
    ona skače gola po snijegu, to nije tvoj problem, ima mater koja za to brine
    bar bih ja tako to doživljavala da sam na mjestu tvoje sestre

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Taj primjer se odnosio da prikazem kako joj baka i deda dozvoljavaju da ih dominira, a ne da prigovaram njenom outfitu. Naravno da me bas briga jel gola ili ne, briga me samo da se ne prehladi.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •