Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: stolica kao pjena (za kolače)

  1. #1
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno stolica kao pjena (za kolače)

    drage mame, moj mali L nakon jednog dana nekakanja (a do tada mu je prosjek bio 4-6 stolica dnevno) jučer je krenuo kakati pjenu. ne govorim o pjenušavoj stolici onak da ima balončiće,već stolica izgleda (kad ga ulovim da kaka slobodno) kao dobro istučena jaja sa šećerom. poprilično jezivo.
    uz to prducka cijeli da, a već neko vrijeme ima plakanje uz tiskanje navećer i ujutro. recimo ujutro oko 7 dok još spava samo počen vrištati (u snu) i tiskati. kad prođe nastavi spavat. koji put mu protiv tih grčeva dam biogaju - neki dječji probiotici protiv kolika.

    inaće dojim na zahtjev, on se deblja super (sa skoro 2 mjeseca ima oko 5,5-6 kg, a iz bolnice smo došli s 3,5), super prihvaća dojku. u zadnje vrijeme preko dana doji svaka 2 sata po 20, 25 minuta. dobre je volje...
    lječimo se od soora već nekih mjesec dana i sinoć sam mu prestala davati rojazol.

    ova stolica izgleda stvarno bizarno

    ima li tko kakvu ideju što bi to moglo biti?? pročitala sam negdje na forumu da pjenušava stolica može biti znak osjetljivosti na laktozu, ali nisam sigurna da li se misli na ovako pjenušravu stolicu...

  2. #2
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Stolica dojenog djeteta može biti svakakva. Može značiti da dijete dobije previše laktoze tj. da popije previše prednjeg mlijeka ako se prečesto mijenjaju dojke, recimo. Unutar 2-3 sata bi trebalo nuditi istu.

    Daješ li malenom još nešto osim svog mlijeka i povremeno tih probiotika?

    Ako je maleni zadovoljan, pokušaj se ne previše brinuti. Grčenje, stenjanje, štucanje, podrigivanje, prduckanje i još štošta čari su prvih mjeseci. Brzo prođu, pokušaj uživati u njima.

  3. #3
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Daješ li mu možda nešto protiv grčeva? Npr. Sab Simplex?

  4. #4
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    takvu stolicu ima i moj, vrsnjaci su. i ima je vec dosta dugo, problem je sto je uzasno ljepljiva pa ju jedva operem s dupeta. ali nisam se nikad pitala zasto i zbog cega
    od biogaie mislim da ima koristi ako se daje u kontinuitetu. mozda ti se naguta zraka dok jede, a ne podrigne?

  5. #5
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Stolica dojenog djeteta može biti svakakva. Može značiti da dijete dobije previše laktoze tj. da popije previše prednjeg mlijeka ako se prečesto mijenjaju dojke, recimo. Unutar 2-3 sata bi trebalo nuditi istu.

    Daješ li malenom još nešto osim svog mlijeka i povremeno tih probiotika?
    samo je na cic... i onom vitaminu D. a u zadnje vrijeme još k tome cica jako dugo - podnevni i većernji podoji mu traju po 20 min.. pa i duže

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    takvu stolicu ima i moj, vrsnjaci su. i ima je vec dosta dugo, problem je sto je uzasno ljepljiva pa ju jedva operem s dupeta. ali nisam se nikad pitala zasto i zbog cega
    od biogaie mislim da ima koristi ako se daje u kontinuitetu. mozda ti se naguta zraka dok jede, a ne podrigne?
    nisam ovo znala za biogaiu. jednostavno sam zaključila da baš ne djeluje jer kad smo ju nabavili samo se dobro ukakio nakon nje. zadnji put sam mu ju bila dala nakon velike večere s puno ljudi na kojoj su ga nosali jer probiotici su dobri za imunitet.
    a ovo s podrigivanjem tj. kad se naguta zraka onda ima eksplozivnu stolicu, a ova to nije.

    čini mi se da pomaže ovaj režim da mu dajem istu cicu unutar 2-3 sata pa da popije manje prednjeg mlijeka. zadnji put kad mi se pokakio na prematalici bilo je manje pjenasto.

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    aj promjeni naslov
    stalno mi ova tema iskače pokraj teme za božične kolače

  7. #7
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    aj promjeni naslov
    stalno mi ova tema iskače pokraj teme za božične kolače


    samo da skužim kako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •