Stranica 3 od 20 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 975

Tema: TRUDNICE 2014. ( blizanci,trojke,četvorke...... :) )

  1. #101
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Otišla sam u bolnicu bez ijedne bočice ili dude. Í svima sam zabranila kupovinu istih. Tó mi se činilo jako demotivirajuće jer sam ih htjela dojití.
    Dvotjední boravak po porodu je pokazaó da su preslabi da bi dojili. Prvih dva mjeseca izdajanje, a pošlije dójenje.
    Dude su dobili tek kad sam bila sigurna da znaju dojiti, imali su tri mjeseca.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj nikolina.m prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja malo javim.Robica pripremljena,moram jos flasice i dude kupit,moram si spremit torbu da bude pripravna,malcima moram jos kinderbete spremit da kad dodu samo ih mogu spustit u njih.Ustvari ostale sitnice,jedino cemo kolica kupit kasnije.E sad bi ja to sve trebala napravit ali nejde noge mi natecene vec cetvrti dan,uopce nemogu stajat.danas sam si rekla kakve god nogw da budu sve cu to napravit osim ici u soping.pa da ja budem mirna.22.1 idem ginicki i vidjet cemo sta ce ona reci.Bebe se ritaju ko sasave,bole me kriza i trtica,piskim svakih pola sata,boli me ispod trbuha,ali zabrinjavaju me noge koje su pune vode.

    Draga nikolina cuvaj se ja zavrsila u bolnici zbog nogu, zato su me i ranije porodili... to zna bitit dosta opasno, meni su u bolnici svaki dan radili colordoppler vena da nebi doslo do venske tromboze... na kraju vise nisam mogla izdrzati noge su bile koma sva voda je ostala u njima i ja isla na carski s carapama za vene na nogama poslije je sve splaslo al morat cu rijesit te vene uskoro...
    obavezno pokazi noge na pregledu!

  3. #103
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Sto se flasica tice to imam iskustva,nastariji mi je roden u 35.tjednu i nije znao cicat pa sam morala imati flasice jer sam se izdajala,ibila jako srerna sto su mi ih drugi kupili.A sto se tixe duda i tu imam iskustvo,mladi je toliko jeo da je u mjesec dana dobio dve kile,pa je pedijatrica spotala i morala sam ga nauciti na dudu.A sto se noga tice da cula sam za to da je opaano,i zadnji pregled pokazala ginekologici i rekla da je to normalno i da ce biti gore.Tak da neznam kaj da radim sad xu uskoro na pregled pa cu vidjeti sta ce reci.I ja se bojim tih nogu jer nemogu stajat one su cijele pune vode a i prsti na rukama su mi nateceni ,a trbuh je tak visoko da nemoze biri visi.A cura i decko za njih neznam kaj rade po mom stomaku,nekad zna toliko bolit da se nemogu pomaknut.

  4. #104
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    E da i meni je rekla da su to unutarnje vene jer se ne vide ali bole na dodir,obucu nemogu obuci.Mama mi ke rekla ak nebudw nis bolje da odem sama u bolnicu,da budem pod njihovim nadzorom.

  5. #105
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    cure, divim vam se, tek sam 24 tjedan i već sam koma! Sve me boli, svaki "plin" osjetim 10 min prije, svako malo me nešto žulja, imam osjećaj da ću eksplodirati, trbuh mi je full napet. O žgaravici da ne govorim! Evo, neda mi spavati!

  6. #106
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    M2b ja vec mjesecima ne spavam ja se zafrkavam da cu se naspavat kad se djeca rode,sto mi se sve vise priblizava termin a imam jos dosta meni sve gore,prikovana sam za krevet,cim nesto pokusam radit gotova sam.....nikako da bar torbu spremim za bolnicu i to mi je tesko.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    mi jos uvijek kod kuce
    danas stize krevetetac i soba za bebe tako da sutra ako odemo u bolnicu bice sve sredjeno. veceras pravimo razmjestaj pa sutra poslije uz ako zaglavimo da bar sam mirna.
    mi smo uzeli izdajalicu i dvije flasice , jer ja iz izkustva sam naucila da tako male bebe ne mogu sisati uglavnom nemaju snage pa se mora izdajati i davati na flasicu dok malo ne ojacaju.
    mi spremili i stvari za iznosenje , ma sve spremno samo jos docekati da momci budu spremni da izadju tj. mami da cervix skroz popusti.
    a sto se mene tice ja bi ovako mogla lezati jos bar mjesec dana.

  8. #108
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Blago tebi ja nemogu vise lezat ,vec sam toliko zivcana, jos se danas i cijeli dan pikam anoge sui natecene vec peti dan,neznam kako cu im sutra dostavit krv.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    joj kada vidim šta me sve čeka a ˇtekˇsmo u 20tt...

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj nikolina.m prvotno napisa Vidi poruku
    Blago tebi ja nemogu vise lezat ,vec sam toliko zivcana, jos se danas i cijeli dan pikam anoge sui natecene vec peti dan,neznam kako cu im sutra dostavit krv.

    Točno znam kako ti je, i ja imala gestacijski... da nebi bilo loše da odeš u bolnicu i kažeš im da nemožeš više izdržat, tako sam ja napravila, al onda sam bila dva tjedna pred porod u bolnici pa pošizila neznam šta je gore, biti doma i bit u strahu ili biti u bolnici pod njihovim nadzorom i tugovat za domom ja otišla un bolnicu u kroksama 41 br a inače nosim 38 i njih nisam mogla do kraja obut

  11. #111
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Vi se opako spremate, pogotovo boss..... ....
    a ja još čekam................ ne znam ni sama što....
    Sutra idem na pregled u Petrovu (opet). Ne znam koliko često vi idete, ali mene ovo svaka dva tjedna ubija u pojam...
    Ja za sada nemam problema sa nogama, jedino ponekad po noći imam grč u nozi, iako pijem Mg direkt.
    Ne znam do kada ga smijem piti, zna li netko? Nekako mi je u glavi da treba prestati oko mjesec prije poroda...

  12. #112
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj jojo prvotno napisa Vidi poruku
    joj kada vidim šta me sve čeka a ˇtekˇsmo u 20tt...
    Kako si sad? Kolike su bebe?

    AndrejaMa, ne znam do kad ide Mg kod blizanačke T, mislim da sam ga ja u prošloj trudnoći uzimala do 36-37 tjedna. Povremeno.

    Ja se danas spremam peglati tetre... Možda odem i do Kozma viditi bočice i dude. U trošenju para uživam, doći će me glave.
    Posljednje uređivanje od m2b : 15.01.2014. at 14:30

  13. #113
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Pricekat cu do pregleda kod svoje ginicke pa cu vidjet sta ce mi rec,sutra mi mama dolazi da mi spremi torbu jer ja ne ustajem iz kreveta jer cim se primim neceg odma si napravim glupost onda mi jako nateknu,ovako su bar malo manje natecene.A mislim da cu trazit da me stavi u bolnicu taman od njenog pregleda ce biti 33 tjedna i 2 dana.Doma vise nemogu biti jer cu poludit,muz mi dobio otkaz i sad je kak ti u nekoj depri,stalno ke za kompom igra neke igeice a stan kaos,ja velim po gle na sta nam stan lici treba usisat,skuhat rucak,oprat sude a on jacu,samo sto se bas tog ne drzi,tak da ja nekak skuham i sude operem bar to,jer djeca dodu gladna iz skole,a ja toliko nemocna da me vec zivci peru.pa se jadna zatvorim u sobu da to ne gledam,jer poznajuci sebe ja bi se odma primila posla.Za mene bi najbolje bilo da odem u bolnicu da to ne gledam,valjda ce doci do tad sebi.probat cu razgovarat sa doktoricom pa cemo vidjet.......

  14. #114
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    nikolina, ako je situacija takva možda bolje da se odmoriš u bolnici (koliko kužim klinci su ti školarci), neka se oni sami snađu i uigraju.
    Jesu ti dali Normabele???

    I kod mene je na dane napeto ali maleni nema još 3 godine pa nebi tila u bolnicu, da je stariji uzela bi laptop, filmove, Normabel i zamolila doktoricu da me prime!

  15. #115
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    nikolima, možda da stvarno odeš i ranije kod dr i požališ se na problem sa nogama....
    Znam da je teško ostaviti dječicu kod kuće ( ma kako god veliki ili mali bili) ali sada prvenstveno moraš misliti na sebe i bebe...
    ponekad mislimo da bez nas ništa ne bi bilo ok, ali ponekad se naši bližnji baš u tim trenucima iskažu...pa možda tako i tvoj muž...

  16. #116
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Joj otisla bi ja,al cekam one jadne bijedne novce za komlikacije da si racune mogupoplacat,ali mene moja draga doktorica nije nijedanput poslala u ambulantu u bolnicu stvarno neznnam sta ceka,i znam da bi bolje funkcionirali da mene nema jel oni jos ne shvacaju da ja vise nemogu,jos oslanjaju na mene,a ja kao mama jos uvjek si govorim kak su jos mali ali nisu hehehe jedan peti razred,drugi cetvrti.......ali kadja stvarno odem onda ce shvati sta je mama i vise ce me mozda cijenit....hvala vam na podrsci,bar se nekom mogu izjadati!

  17. #117
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Čestitke od srcA i držite se

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj nikolina.m prvotno napisa Vidi poruku
    Joj otisla bi ja,al cekam one jadne bijedne novce za komlikacije da si racune mogupoplacat,ali mene moja draga doktorica nije nijedanput poslala u ambulantu u bolnicu stvarno neznnam sta ceka,i znam da bi bolje funkcionirali da mene nema jel oni jos ne shvacaju da ja vise nemogu,jos oslanjaju na mene,a ja kao mama jos uvjek si govorim kak su jos mali ali nisu hehehe jedan peti razred,drugi cetvrti.......ali kadja stvarno odem onda ce shvati sta je mama i vise ce me mozda cijenit....hvala vam na podrsci,bar se nekom mogu izjadati!

    E da bome onda hoće, tad će uživat dolazit ti u posjete... to bas jedno posebno razdoblje za cijelu obitelj, jest da sam ja cmoljila nonstop al nekak smo si svi bili bolji, a doma su svi uskočili pomoć...
    Mene su noge počele mučit u 31 tj, a rodila sam 36+4 davali su mi intravenozno heparin i clexan... elastični zavoji na nozi i tako to... jer kad su mi vidli noge rekli su "gospođo ovakvi doma nejdete"!
    zelim ti puno strpljenja, na kraju se to tak brzo zaboravi jer splasnu isti tren...
    drži se

  19. #119
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Drzim se,evo sad sam malo setkala po stanu i hop noge jos gore.Da te pitam kad su ti noge natecene jel te svrbe,ja bi ih poderala od cesanja,a kad hodam prolaze me trnci i peku me.Joj da bar mogu noge stavit visoko naslonjene na zid ale koci moja bolest pa ih sa velikom mukom vracam nazad nekad to traje i po deset minuta sa suzama u ocima,tako da sam odustala.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj nikolina.m prvotno napisa Vidi poruku
    Drzim se,evo sad sam malo setkala po stanu i hop noge jos gore.Da te pitam kad su ti noge natecene jel te svrbe,ja bi ih poderala od cesanja,a kad hodam prolaze me trnci i peku me.Joj da bar mogu noge stavit visoko naslonjene na zid ale koci moja bolest pa ih sa velikom mukom vracam nazad nekad to traje i po deset minuta sa suzama u ocima,tako da sam odustala.

    oooooo daaaaa bile su crvene onak točkasto... svrbilo za pošizit.... stavljaj hladne obloge od slane vode mrvicu ti pomogne....

  21. #121
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    sve su vas noge mučile? Da očekujem?

    Inaće sam sklona zadržavanju vode u nogama i celulitu pa valjda predispozicije imam.

  22. #122
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ja nemam problema sa nogama niti sada, niti sam ih imala u prijašnjim trudnoćama.
    Možda da stvarno potražiš još jedno mišljenje... ja se ne bi baš zezala s tim....

  23. #123
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Prijasnje trudnoce sam prohodala do kraja nikakve tegobe sve super,ali ova me izmori,ja bi bas cijeli dan trebala lezat,znaci wc-krevet.Ali koji je tu jos problem ja vam imam ankilozatni spondilitis(kicma mi se brze okostava nego kag bi trebala).A to mi osto otezava trudnocu jer me boli kicma i trtica,a kad se to spoji sa bolovima od rastezanja za porod to su strasni bolovi.Tako da moram zbog te bolest prosetat malo,a to pa utjece na moje noge.Zato cu sad razgovarat sa doktoricom jer ja vise nemogu setat po pretragama kak bi ona htjela.Jos me ni u ambulantu u bolnicu nije poslala a zna situaciju jer sam joj rekla,samo mi je rekla trazi epiduralnu kad ces ici rodit.....

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj nikolina.m prvotno napisa Vidi poruku
    Prijasnje trudnoce sam prohodala do kraja nikakve tegobe sve super,ali ova me izmori,ja bi bas cijeli dan trebala lezat,znaci wc-krevet.Ali koji je tu jos problem ja vam imam ankilozatni spondilitis(kicma mi se brze okostava nego kag bi trebala).A to mi osto otezava trudnocu jer me boli kicma i trtica,a kad se to spoji sa bolovima od rastezanja za porod to su strasni bolovi.Tako da moram zbog te bolest prosetat malo,a to pa utjece na moje noge.Zato cu sad razgovarat sa doktoricom jer ja vise nemogu setat po pretragama kak bi ona htjela.Jos me ni u ambulantu u bolnicu nije poslala a zna situaciju jer sam joj rekla,samo mi je rekla trazi epiduralnu kad ces ici rodit.....

    Onda se nemaš kaj mislit... pravac bolnica! oni su ipak stručni... bit će ti lakše...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    dobro sam sada, dosta dugo su me matletirale mučnine. u utorak mi je ekontrola pa ćemo vidit kolike su bebice, ali kad vidim šta me čeka....

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    gornji post je namjenjen m2b

  27. #127
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    pozzdrav svima...i ja nosim blizance...dva dečka...službeni termin 10.03....do sada sve super osim što me sve počinje boluckati po malo..i primječujem da sam sve manje pokretna...trbuh do zuba...šolako zavrsavam pripreme za rodilište...valjda ću sve stići...

  28. #128
    vrtirepka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    48

    Početno

    hej cure,,,,,evo prijavljujem se i ja na ovu temu....
    10+4 danas....bebači rastu,,,samo sam sinoć iz čista mira prokrvarila,,i dobila strogo mirovanje,,,,nema cista,nema hematoma,,,,kao formira se posteljica,,pa se maternica rasteže,,pa moze doći do krvarenja
    ne moram vam reći da sam u panici,frci,,,psih.stanje uzasno...

  29. #129
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    vrtirepka, čuvaj se... sve će biti ok....

    ja se vratila sa pregleda, sve ok, bebice oko 1300-1400 g, kontrola za dva tjedna....

  30. #130
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Sanna4 nama se termini poklapaju i meni je termin 10.03

  31. #131
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    I dobro dosle!

  32. #132
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    nikolina da....samo ja ne mogu zamisliti da izdržimo do tada... nadam se da će moji vani za 3 do 4 tjedna...:D ti nosis decke, cure ili mix?

  33. #133
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Curu i decka nosim,ja se nadam brzo produ samo da izdrzim do 35 tjedna jer ja vise nemogu,prikovana sam za krevet

  34. #134
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    Jos malo nam je ostalo....ako smo do sada izdrzale, ovo je sitnica koliko nam je preostalo....držim fige da sve bude ok...

  35. #135
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Znam da nam djecica peitiscu oegane,ali dali je normalno da to toliko boli,znam me nekad tako zaboliti da bi zaplakala,niti jedan polozaj mi vise ne pase,noaiti blizance i jesno dojete to su nebo i zemlja.I dali su vasi toliko nemieni,i dali ste u 32 tjednu isle svakih dvadeset minuta na wc jer vas dole pritiscu?

  36. #136
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2014.g. (termini poroda)


    đurđa76 - 18.02.2014.
    boss - 03.03.2014.
    zlatokosaST - 04.03.2014.
    nikolina.m - 10.03.2014.
    Sanna4 - 10.03.2014.
    AndrejaMa - 24.03.2014.
    veca - ?
    m2a - ?
    jojo - 15.06. 2014.
    fijolica - ?
    vrtirepka - ?

    RODILE U 2014.g.


    Angel_26 - 2.1. cura i dečko

    sybylle - 08.01. cura i dečko
    anita0108 -11.01. cura i dečko


    velika dobrodošlica novim nam twin trudnicama od

    kome nije upisan termin poroda aj mi ga upišite jer nam koma izgleda ovak lista

  37. #137
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Nikolina, nije ti onda lako ako te tako sve boli i pritišće. Ja još uvijek super spavam. Ni noge mi previše ne otiću i mogla bi ovako jod dugo, dugo. Osim čestog odlaska u wc, stvarno se ne žalim ni na što. Ni kila nisam previše dobila (15).

  38. #138
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Da nikoliina, doslovno svakih 20 min, em što se nikako nisam mogla namjestiti za spavanje i onda kad napokon uspijem ajmo na pišanje...i njima je navečer baš bilo normalno za ludovanje po trbuhu baš onda kad se meni najviše spava :D

    što se tiče oticanja, to je bilo strašno, nosila papuče ondnosno kroksice 2 broja veće i to jedva noga stala unutra, temp 40 vani ja nemogu mrdnuti s kreveta, noge nisam mogla dignuti u zrak zbog trbuha, nisam mogla šaku na ruci stisnuti koliko su prsti bili otečeni..treba se paziti ..a taman 2 dana prije poroda počeo i tlak ići gore i taj dan kad je bio dog carski bi zapravo i bio porod jer sam dobila i trudove..nikolina to kod tebe stvarno ne zvuči dobro i stvarno bi se trebala javiti dr.

    znam da vam je teško i da vas već sve rastura ali nemojte žuriti s porodom, to što piše po internetu da su 32 tt ili 35 normalni za porod nije istina, najbolje je da su dječica što duže u trbuhu,37 tj je idealan za roditi.

  39. #139
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    evo i ja se danas ne osjećam dobro...osim što stalno idem na wc (nocu cca 3 puta) zbog piškenja...pocelo me danas tjerati na wc zbog number 2....do sada sam vec 6 puta bila na wc radi toga...i desilo mi se, prvi put u zivotu, da mi je pobjeglo....pazim da ne dehidriram ali gubim snagu. ne znam da li da se javim dr radi toga, odem u hitnu ili cekam do sutra?...trbuh mi je tvrd i bebice su mrvicu mirnije...lupaju kad odem na wc...ne znam jesam li pogrijesila mjesto za pitanje?! pa se unaprijed ispricavam, jel koja od vas imala tih problema?

  40. #140
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ni ja ti bas nisam pametna kaj napravit muku mucim sama sa sobom,ja idem ginicki 22 .1.a i cekam te novce jer vec sa svih strana zovu da podmorim dugove,njih nezanima kaj smo trudne i nemocne.Ja cu probat pricekat termin

  41. #141
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Citiraj Tinich_ prvotno napisa Vidi poruku
    to što piše po internetu da su 32 tt ili 35 normalni za porod nije istina, najbolje je da su dječica što duže u trbuhu,37 tj je idealan za roditi.

    slažem se, ali misli se na to da su bebe spremne na neki način iza 32 tt...
    i meni je upravo to rekao jučer na pregledu da je najbitnije preći 32 tt, sve ostalo je kao bonus.

    vi koje ste kupovale stvari za bebe, gdje ste kupovale? mislim na robicu...
    ja imam puno toga od svojih, ali voljela bih i pokoji novi komad kupti, pa barem samo za izaći iz rodilišta...

    i meni je danas teško, ali danas sam stvarno pretjerala, prvo djecu spremila u školu/vrtić, pa otišla kod svog ginekologa po uputnice i sl, pa vozila mama kući (cca 100 km, bila u ZGB u bolnici) , pa tamo obavila šoping za veću dječicu i nešto sitno za bebice, pa se vratila u kući (opet 100 km), ručak, dočekala djecu i sad mi još gosti dolaze....

  42. #142
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    I ja sam mislila kupiti nesto novo kad bi izlazili iz bolnice,ali kakva je situacija nis od toga,a jako puno sam robice dobila tak da mi ke i zao trosit na to novce jer mislim da ni ovo nece sve uspjet iznosit

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Sve ispod 37.tj je veći rizik i o tome se već puno pisalo, al fakat nemojte žurit probajte što duže izdržat, jer ćete uštedit hrpu vremena,živaca hodajući po raznim pregledima, vježbama i slično....
    I mene su moji opako udarali, ja sam imala filing kao da se konstantno tuku...a na wc nisam baš nešto pretjerano išla... bili su dosta visoko, i do samog kraja se nisu smirivali, ja na ctg-u oni udaraju ko blesavi a meni mjere trudove od 120 koje ja opće nisam osjećala... da nisam rodila na carski rekli su da nebi mogli izmjerit moje trudove za porod
    i uživajte pogotovo vi koje još nemate klince jer kad se twinsi rode nema odmora

  44. #144
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja imam doma dvoje skolaraca,i moj stariji sin je roden sa 35 tjedana,i mladeg sam rodila ranije,tako da ke meni dok.sama rekla da bi mogla ranije rodit bez obzira na blizance.E da o son mi je sasvim normalan.Nisam toliko hodala po doktorima jer su oni od njega napravit invalida,a on je sasvim normala djecarac,sve je brzo nadoknadio.Ustvari imam losa iskustva sa doktorima tako da im bas nevjerujem.Ako si ti kao majka uporna sve se moze.E da imam brata i sestru blizance koji su ranije rodeni.Tako da je meni najvaznije da dodemo do 35 tjedna,a dalje kako bude.

  45. #145
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Imala si takvo iskustvo a to ne znači da trebaš inzistirati na tome da rodiš u 35 tj. I meni je dr govorila da kad sam ušla u 35 tj da i da sad rodim da bi sve bilo u redu, međutim kako je došao 36 je rekla bolje da mi pričekamo još 1-2tj jer se može desiti da jedna beba ne prodiše što su duže kod mene to će biti manje problema kasnije i da u svakom slučaju izbjegnemo inkubator. Btw ja sam rodila u 37t 2 bebe svaka 3 kg, dok poznanica je u 37 tj rodila curice od 2 kg koje su morale biti u inkubatoru. Nositi blizance i jednu bebu nije isto. Mislim da i ti to sama dobro znaš. Blizanačka trudnoća je visokorizična od početka do kraja trudnoće. Ja sam isto jedva čekala da rodim, i znala sam spominjati i 35 i 36 tj no kad mi je dr sve objasnila sam stala na loptu jer nisam samo ja u pitanju nego još 2 života koja su rasla u meni.

  46. #146
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Nije ti do mene ja bi naradije rodila prirodnim pute,bojim se carskog ko sam vrag,vidjet cemo,ja im imam nazalost problema sa nogama jako su mi natecene i bolne pa se bojim i za svoje zdravlje,a tu je i jos jedna bolest koju imam prije trudnoce,tako da nije do mene nego do doktora.Problem je kad ce doktorica mene pocet slati na preglede u bolnicu a ja nemogu hodat.Probat cu je barem nagovorit da me posalje i bolnicu da sam pod njihovim nadzorom

  47. #147
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Pa mislim da ni jedna od nas ne misli da bi nas trebali porodili u nekom određenom tjednu kad već spominjemo te tjedne. Nekako svi mi imamo neku svoju imaginarnu granicu prije koje nikao ne bismo htjele ili trebale roditi. Naravno da je svaki tjedan bitan i da bi sve mi izgurale do kraja (ja bih najrađe u 40 tjednu ).

    sanna4 nam se ne javlja... da nije počelo čišćenje organizma s njenim odlascima na WC? Nadam se da nije, i da je sve OK. Javi se!
    nikolina.m, polako....ako te nije do sada polala, možda još ni neće neko vrijeme. Vidiš, mene počeo slati u 20 tt, visokorizična trudnoća (blizanačka, moje godine, gestacijski dijabetes u prijašnjoj....).

  48. #148
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    kako ste?

    ja sam tako nervozna... odbrojavam dane, tjedne... stalno kalkuliram da mi je dogurati do 34 tj, pa do 37 tj., pa oće li mi dati na carski. Samo da sve OK prođe i što prije se vratimo doma starijem sinčiću koji je i previše vezan za mene.

    Ni to nisam sredila, maleni još spava s nama. Nas je troje u bračnom, biti će problema kad dođe još dvoje.

  49. #149
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Pa ni nemoze me pslati kad je nedavno bila na bolovanju tri tjedna,pa se vratila pa me narucila ja dosla a ona na godisnjem,pa dok sam opet dobila termin proslo od mog pregleda ohoho.Zadnje sam bila 10.12 i trebala doci ponovno za cetri tjedana kad ja poljubola vrata.Malo me je pocela zivcirat!

  50. #150
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2014.g. (termini poroda)


    đurđa76 - 18.02.2014.
    boss - 03.03.2014.
    zlatokosaST - 04.03.2014.
    nikolina.m - 10.03.2014.
    Sanna4 - 10.03.2014.
    AndrejaMa - 24.03.2014.
    m2a - 30.04.2014.
    jojo - 15.06. 2014.
    veca - ?
    fijolica - ?
    vrtirepka - ?

    RODILE U 2014.g.


    Angel_26 - 2.1. cura i dečko

    sybylle - 08.01. cura i dečko
    anita0108 -11.01. cura i dečko


    ko neče da bude na listi slobodno neka kaže da ga se ne upisuje bez ikakve ljutnje ili bilo čega drugoga

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •