Stranica 5 od 20 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 975

Tema: TRUDNICE 2014. ( blizanci,trojke,četvorke...... :) )

  1. #201
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    TRUDNICE U 2014.g. (termini poroda)

    đurđa76 - 18.02.2014.
    boss - 03.03.2014.
    zlatokosaST - 04.03.2014.
    nikolina.m - 10.03.2014.
    Sanna4 - 10.03.2014.
    AndrejaMa - 24.03.2014.
    m2a - 30.04.2014.
    jojo - 15.06. 2014.
    imari - 19.07.2014.
    veca - ?
    fijolica - ?
    vrtirepka - ?

    RODILE U 2014.g.


    Angel_26 - 2.1. cura i dečko

    sybylle - 08.01. cura i dečko
    anita0108 -11.01. cura i dečko

    imari dobro nam došla
    sybylle draga bravo za male borce i mamicu za čas budu sa kilažom kak treba i brzo išli domeka

  2. #202

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    hvala vam na odgovorima, malo mi je lakše sada.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Mene su recimo cijelu trudnocu pregledavali vaginalno i do samog kraja sam bila zatvorena, da nisam isla na carski mozda bi vjecno bila tak al sigurno da teens vise pazitpogotovo kod trudnica koje su od pocetka rizicne....

  4. #204

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Da TREBA ne teens.... Glupi mob

  5. #205
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Mene je pregledavala svaki drugi mjesec,znaci jedan mjesec pregled drugi ultrazvuk.Jedino me je sad i prosli pregledala jedno i drugo i sad je pregledom ustanovila da sam otvorena jedan prst.I rekla da cu pocetkom mjeseca rodit.To je u nasoj familiji tak'baka mi je rodila ranije,mama,ja,a pogotovo sad blizanacka.Mi jednostavno nemozemo doci do kraja.Meni je za sad da samo udem u 35 tjedan,

  6. #206
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    mene na žalost u trudničkoj ambulaniti pregledavaju svaki drugi tjedan, a na UZV u trudničkoj ni jednom nisu UZV pregledavali cerviks.
    u dva pregleda privatna, oba puta samo uzv pregled i stanje cerviksa, bez vaginalnih pregleda....
    ali jednostavno nisam imala izbora u odabiru ginekologa...

  7. #207
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Moja doktorica tak radi ali sam ja dva puta bila u bolnici prokrvarila sam,onda su me oni tamo pregledali pa kad sam dosla kod nje ona je samo procitala sta su napisali i nije mi nis radila.Sad idem u ambulantu na pregled u bolnicu to mi je prvi taman ce mi biti 35 tjedan

  8. #208

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    ja od samog početka vodim trudnoću u bolnici jer se moja soc. gin. nije htjela opterećivat sa blizanačkom trudnoćom dobivenom iz mpo. prva 2-3 me dr pregledavao vaginalno, ali više ne. samo me pita jeli bilo kakvih problema, misleći na krvarenje, iscjedak.... i to je to.

  9. #209
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Bok,kako ste uopce vas nema.Evo moji su se toliko spustili da nema vise polozaja koji mi pase,sve je to pocelo nocas.Trbuh tvrd,boli me na razmacima ispod trbuha,bolila su me kriza,vec sam mislila hitnu zvati,Kad sjedim odma me pritiscu na mjehur da moram svaki put na wc,noge su mi baloni sad vise niti ne splasnu,ajde nasla sam neki polozaj za spavanje na lijevom boku na rubu kreveta,maltene visim sa njega tad mi nisu na mjehuru pa malo duze izdrzim..Valjda sam nocas imala lazne trudove.U Bolnicu bi ttebala na pregled tek sljedeci tijedan.Neznam sta da napravim,dali da odem prije.Meni vodenjak niti u jednoj trudnoci nije puknuo pa se po tome nemogu ravnat,a i ja sam rodila prije 11 godina ko ce se svega sjecat.

  10. #210
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    jutro!

    Ja sam tu bar jednom dnevno, bacim oko jel koja rodila i ima li koja nova. Na jednom dr. forumu se pojavila još trudnica s blizancima koju sam uputila na ovu adresu ali koliko vidim ovdje se još uvik nije javila. Valjda nas samo čita.
    nikolina ti si u 35 tj? To je moja psihička granica za roditi!

    Kakvi su ti bili ti lažnjaci, grčenje svako malo? Ja ne razlikujem probavne probleme od trudova (onih početnih) a rodila sam prije 3 god.!

  11. #211
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    Bok Nikolina...danas nam je sluzbeno 34 tjedan :D....evo i mene ubijaju križa...kukovi uzasno bole tijekom noci tako da ne mogu uopce spavati samo se okrecem na livi pa na desni kuk...ne znam sto bi to trebalo biti...kriza su me pocela boliti jutros oko 6 i jos uvijek nije stalo...konstantna tupa bol....valjda nije jos krenulo...sto vi mislite??

  12. #212
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja sam danas 34 tjedan.Valjda su to bili laznjaci,ja u prve dvije drudnoce ih nisam imala.Tad me je pocelo bolit lagano pa sve jace,dosla u bolnicu probusili vodenjak i to je to.A sad me isto zna bolit pa prestane,i jos su dvojceki pa znam jos da cu ranije rodit,pa mi je to jos veci pritisak u glavi.Tak da sam vec luda jedva cekam da rodim,jer ovo je sad igranje zivaca.A da ne pricam koliko se gnjezde tak da boli.A decko bogme ima udarac on se jos zna i ritat.

  13. #213
    imari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    33

    Početno

    Mamice da vas pitam nešto,kad ste vi išle na komplikacije? Naime meni je sve teže i teže, najgore mi pada što sam jakooo umorna. Nije ni posao toliko zahtjevan,kolko se ja jako umaram. Već sam rekla mojem dr,al kao da me ne sluša, možeš ti još, mi svaki put kaže. Inače imam takvo zanimanje da mi samo na temelju njega može odmah pisat bolovanje. (

  14. #214
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    ja ti radim u skoli tako da sam na komplikacije odmah otisla...imala sam srece da sam na godisnjem osiala trudna a na bolovanje otisla odmah prvi dan skole. mislim da s blizancima mozes odmah otici,,,,tj. trebala bi. moja kolegica nije pa je rodila palcice u 25 om tjednu...

  15. #215
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    imari, il mijenjaj doktora ili neka isti tren piše komplikacije. Za ne povjerovati....vjerujem da ti je teško, ja sam izdržala do 10 tjedna iako mi posao nije naporan fizički.....

  16. #216
    imari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    33

    Početno

    Migulica, mislim da će tako i biti. Idem 10.2. na kontrolu i nema druge. ili pišeš ili ja odoh.. ps mater kad moraš bit bezobrazan da ostvariš svoja prava. A danas mi je tak nekak težak dan... I da , svaki put kad kihnem se popiškim,super ( Još kad sam doma,nekako, al na poslu buude divota. Neznam zašto al eto to mi se u zadnje vrijeme događa... Nije sad poplava ali par kapi uvijek pobjegne... Neznam od pritiska, hormona čega već... Urin je ok... Jbg ovaj put izbjegnem povraćanja, al sam popišanka

  17. #217
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja sam radila mjsec dana otisla na cijeli godisnji,i poslije toga mi doktorica odma otvorila bolovanje.Cak me nije ni pitala sta radim,makar ja sa svojim poslom nebi ni smjela.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    ja sam otvorila komplikacije u 8tt. dr mi je to napravila bez problema jer je znala koliko smo se namučili. nije tila riskirat. ja sam mogla još radit da sam imala malo razumnije kolegice.

  19. #219
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Ja nisam ni dana provela na komplikacijama. Radila do pred Božić, iskoristila stari godišnji i od proslog tjedna sam na redovnom rodiljnom. Drago mi je da je tako ispalo (znači da je sve ok), jer stvarno trudnoću super podnosim. Sutra krećem u 36. tjedan i još uvijek se dobro osjećam. Doduše, zadnjih dana puno odmaram . Spavam još uvijek dobro, samo poneku noć malo slabije jer se teže namjestim. A bebe lupaju sve snažnije tako da me rebra sad već konstantno bole, al sam već na to navikla.

  20. #220
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    I ja sam htjela raditi. Ali prvo me zgrabio išijas, pa sam vukla desnu nogu jer se oduzela, a onda bi svakom penjanju na drugi kat lagano krvarila. A to je za mene bio znak za uzbunu.
    Doma sam odradila projekte do kraja. I nakon toga poolakoo...

  21. #221
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    ja sam od početka, točnije od IVFa na komplikacijama...

    Bila sam danas na pregledu, dr. mi je rekla kako mi je prvi porod bio vaginalni pa će vjerojatno i ovaj biti... Dovoljno da je jedno glavicom okrenuto dole!
    Ne mogu toliko riskirati, strah me!

  22. #222
    imari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    33

    Početno

    joj i ja sam prvo vaginalno, i imam bas traumatično iskustvo,koje je čudom dobro završilo za oboje i ja se uzasavam ponovnog poroda i nedaj Bože iste doktorice u smjeni... Muka mi je čim se sjetim.

  23. #223
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    m2b, ta trudnica s drugog foruma piše i ovdje, samo nije svaki dan aktivna.
    Blago vama u 30+ tjednima. I moja psihološka granica za rodit je 35 tt, tako daleko...
    I ja sam na bolovanju od samog početka IVF-a, nije bilo nikakvih problema oko otvaranja bolovanja. Još ja nadobudna predložila da idem malo radit, nije htjela ni čut što mi je drago jer bi vjerojatno za par dana cvilila da hoću na bolovanje.

  24. #224
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Kada ste saznale spol? Ja još ne znam, ali vidim da ove IVF-ovke imaju dobitnu kombinaciju cura - dečko. Bilježim se
    Također, još nisam sigurna osjetim li ih ili ne, baš sam žalosna. Jednom ili dva puta sam osjetila te lagane vibracije i neko migoljenje poput ribice, ali ne znam jesu li oni ili nešto drugo.
    Vi koje nemate djecu i opremu, kada ste krenule u nabavku svega i i od kuda krenuti? Kada ste počele "učiti" o dojenju, pelenama, njezi novorođenčeta...? Sve sam kao zagrebala, površinski, ali imam filing da nemam pojma o ničemu i da ću ih dočekati nespremna? Brijem ili se još netko tako osjeća?

  25. #225
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj fijolica prvotno napisa Vidi poruku
    Kada ste saznale spol? Ja još ne znam, ali vidim da ove IVF-ovke imaju dobitnu kombinaciju cura - dečko. Bilježim se
    Također, još nisam sigurna osjetim li ih ili ne, baš sam žalosna. Jednom ili dva puta sam osjetila te lagane vibracije i neko migoljenje poput ribice, ali ne znam jesu li oni ili nešto drugo.
    Vi koje nemate djecu i opremu, kada ste krenule u nabavku svega i i od kuda krenuti? Kada ste počele "učiti" o dojenju, pelenama, njezi novorođenčeta...? Sve sam kao zagrebala, površinski, ali imam filing da nemam pojma o ničemu i da ću ih dočekati nespremna? Brijem ili se još netko tako osjeća?
    aha, tu si!
    Ne "učim" jer mi nije prvo , al za prvo sam se spremala tako što sam odgledala Rodin CD. Imala sam ogroman strah od dojenja a išlo je tako školski, predivno iskustvo. Najviše su mi pomogle sestre u rodilištu... Rekla sam im doslovno "pomažite jer ja stvarno ništa ne znam", i jesu!!!!!
    Još je rano ali vjerojatno ih osjetiš samo to još ne kužiš. Da, vibracije.
    Moj savjet je da pelene uzmeš jednokratne, njegu će ti pokazati sestre kad rodiš, a opremu lagano gledaj i uživaj u tome.

  26. #226
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Kad čitam tvoj post, uopće ne zvuči zastrašujuće kao u mojoj viziji. Pelene sam malo škicala ove platnene i sve je to idealno, ali mislim da ću se ipak odlučiti za jednokratne. Da je samo jedno, možda, ali s dvoje... Ne znam baš.
    Taj Rodin CD, ima ga u njihovom web shopu?
    Tako bih voljela šaplastiti okolo, razgledavati opremu i uživati u tim trenutcima, ali mi je preporučeno mirovanje. Hvala bogu na internetu!
    Kupujete li on line? Ako da, šta najčešće i na preko kojih stranica?

  27. #227
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    i nije bilo strašno (a viruj mi bojala sam se više toga nego poroda ), e sad kako će to ići sa dvoje... već se spremam da ću teško "isključivo" dojiti do 6 mjeseci...
    Za Rodin CD ne znam, bio je besplatan prije 4 godine, raspitaj se tu na forumu.
    Ja ti online kupujem s ebaya za starijeg klinca (za bebe se ne usudim, ne virujem u kvalitetu i materijale tih kineza), evo dati ću ti jednu FB stranicu na kojoj sam našla jeftino robicu za bebe; https://www.facebook.com/nipcom.babyworld

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Ja sam br 50 kupovala nešto u H&M a većinu bodija ( moji su samo u njima jer nam je najpraktičnije) sam naručila preko interneta iz dućana NEXT iz Engleske . Povoljni su i jako kvalitetni..fini deblji pamuk. Stigli doma na adresu 3 dana nakon narudžbe.

  29. #229
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    daj link! Obožavam online šoping!

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

  31. #231
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    tnx!

  32. #232
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Evo da se javim iz bolnice,plodna voda u redu ali ja otvorena 4cm.Sad du me prikopcali na nesto da se vise neotvaram spicili mi dvije inekcije ,i dali glukozu za veceru.

  33. #233
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj nikolina.m prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim iz bolnice,plodna voda u redu ali ja otvorena 4cm.Sad du me prikopcali na nesto da se vise neotvaram spicili mi dvije inekcije ,i dali glukozu za veceru.
    Držim fige da sve bude dobro....ali su ti bar mogli bolju veceru dati...drži se!!!

  34. #234
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    nikolina, cuvaj ih unutra sto dulje

  35. #235
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    nikolina, izdržite još malo, da bebe budu što veće....
    čuvaj se i javi što ima....

  36. #236
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Upravo došla s prvog pregleda u bolnici. Dr.Vulić odlučio da iduću srijedu budem hospitalizirana (s navršenih 36.tjedana). Planiran je carski u 38. tjednu (znači, negdje oko 15.02.). Za prvi posjet splitskom rodilištu imam samo riječi pohvale, pa se nadam da će tako i ostati kad budem tamo i dulje vremena. Bebe su oko 2000g.

  37. #237
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala na savjetima!
    nikolina.m, u bolnici si na sigurnom i želim ti da izdržite što duže!

  38. #238
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    nikolina.m da izdržite što duže!
    zlatokosaST, bebe su velike, i fini tjedni. Sretno! Javi nam se.

  39. #239
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nikolina to su te na tokolizu prikopcali da se dalje ne otvaras,a ove inekcije su mislim za sazrijevanje pluca bebicama drzite se jos malo <3

  40. #240

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    nikolina i zlatokosa držim da izdržite što više!

  41. #241
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Nikolina...????
    Ja danas idem na pregled, baš sam neka nervozna....

  42. #242

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj m2b prvotno napisa Vidi poruku
    i nije bilo strašno (a viruj mi bojala sam se više toga nego poroda ), e sad kako će to ići sa dvoje... već se spremam da ću teško "isključivo" dojiti do 6 mjeseci...
    Za Rodin CD ne znam, bio je besplatan prije 4 godine, raspitaj se tu na forumu.
    Ja ti online kupujem s ebaya za starijeg klinca (za bebe se ne usudim, ne virujem u kvalitetu i materijale tih kineza), evo dati ću ti jednu FB stranicu na kojoj sam našla jeftino robicu za bebe; https://www.facebook.com/nipcom.babyworld
    kako kupuješ na ovoj stranici koju si navela? web shop ne radi, a što je najbolje od svega ova firma bi trebala biti blizu mene a prvi put čujem

  43. #243
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Evo da se javim.Danas sam tek dobila krevet.Prvi dan sam dobila normabel i inekciju protiv laznih trudova(jer su bili)Drugi dan su mi dali inekciju za pluca.Doktor jucer gleda i bebe su mu premale sta je doktorica napisala,i odma na ultrazvuk.Decko 2200,cura 2100 krivo doktorica izracunala.On prezadovoljan,kaze da moramo bar do sljedeceg tijedna izdrzat..Za sad sve ide prema planu.Sestre u radaoni su super sve pohvale,sad cu vidjet kakve su ovdje na odjelu.To je za sad od mene,cujemo se.........

  44. #244
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    nikolina.m izržat ćete vi to do sljedečeg tjedna...bebe su lipo velike...još malo samo!!! držimo fige...

  45. #245
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    nikolina.m, pa gdje si ležala dva dana??
    Stvarno su bebe solidno velike, ali izdržite vi još!
    Javljaj se sa informacijama da znamo kakvo je stanje....u kojoj si bolnici?
    A što si bila u rađaoni, kad znaš kakve su sestre?

    Ja bila jučer na pregledu, rutinski, bez UZV, sve OK, opet za dva tjedna.
    Posljednje uređivanje od AndrejaMa : 31.01.2014. at 08:16

  46. #246
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    U Petrovoj sam,isla sam na pregled kod radaone,ima jedan prolaz koji je prije radaone tamo su cetri kreveta,cekala sam krevet na odjelu.Ali nocas se zakompliciralo.Naraso mi tlak,gusilo me,povracala dva puta.dobila dva puta normabele u guzicu.Ujutro na viziti me doktorica pregledala,rekla mi je da sam anemicna i da moram doboit krv da nebi na stolu iskrvarila,sad dobivam infuziju,i poslije toga mi dolazi krv.To je za sad to sto znam.Skinuli me sa infuzije za cuvanje trudnoce.

  47. #247
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Nikojina, draga... čuvaj se.... mislimo ne tebe....
    Javljaj se.....

  48. #248
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Evo me zdrogirana sa.Pijem normabele 3 puta na dan i tablete za tlak.Samo mi se spava i uopce ne funkcioniram,nadam se da ce skinut sa normabela kad mi se tlak skine.

  49. #249
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    nikolina.m .... gdje si? Kakva je situacija???

    Ja sam počela spremati stvari, s naglaskom na ovo počela......
    evo pola robice proprala, druga polovica još čeka, ali još nisam peglala niti slagala
    A torba,..... ah.... mislim da ako je kasnije složim da će mi i kasnije trebati....

  50. #250
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    baš sam htjela pitat di su Nikolina i Boss?javite se
    evo mi još u komadu,ni ja ne mogu vjerovat,još ćemo i puni termin dočekat

Stranica 5 od 20 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •