Stranica 1 od 20 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 975

Tema: TRUDNICE 2014. ( blizanci,trojke,četvorke...... :) )

  1. #1
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno TRUDNICE 2014. ( blizanci,trojke,četvorke...... :) )

    Drage moje evo i nova tema u Novoj godini da nam bude
    uspješna i sa što više malih zamotuljaka

    TRUDNICE U 2014.g. (termini poroda)


    Angel_26 - 08.01. 2014.
    anita 0108 - 10.02.2014.
    đurđa76 - 18.02.2014.
    sybylle - 02.03.2014.
    boss - 03.03.2014.
    zlatokosaST - 04.03.2014.
    nikolina.m - 10.03.2014.
    AndrejaMa - 24.03.2014.
    veca - ?
    m2a - ?
    jojo - 15.06. 2014.
    fijolica - ?

    RODILE U 2014.g.

  2. #2
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Sretno nam svima!

  3. #3
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Bok cure! Evo meni danas 15.dan kako sam u bolnici i 34+6. Bila sam na uzv-u i bebice su 2900g i 2700g. Sve je ok. I dalje cekam....
    Kako ste vi? Jeste jos u 3u1?!

  4. #4
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Bok anita,vidim držiš se još.Ja nikako da se naručim ginički em je na bolovanju bila,sad je na godišnjem za poludit.Ja sam uglavno sve više nepokretnija noge su mi koma,nemogu više ništa od obuče obuči.....Dječica se non stop ritaju nemaju mira,sad mi čak više nije ni ugodno čak zna i zabolit.Uglavnom sve teže mi je.u ponedjeljak če mi biti 31.tjedan.......

  5. #5
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Nikolina, vjerujem da ti je tesko.... Da te utjesim, bit ce ti jos teze. Meni u zadnja dva dana jos gore. Ne mogu hodati, disati, bole me prepone,...a cijeli dan sam u krevetu i odmaram. Drzi se i ostani cim duze u komadu!

  6. #6
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    trudnice kako ste jutros?

    Mene već drugi dan "doli" tako boli... Kao kad je u pitanju upala jajnika ili mjehura. Tek mi je 23 tjedan, jel vama tako bilo?
    Nemaju mjesta pa me boli ili bi trebala dati urin na urinokulturu?

    Da napomenem, ne sjećam se kad sam zadnji put dala urin na kontrolu, nisu mi tražili ni u prošloj T tako da brijem da je prošlo bar 15 god.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj m2b prvotno napisa Vidi poruku
    trudnice kako ste jutros?

    Mene već drugi dan "doli" tako boli... Kao kad je u pitanju upala jajnika ili mjehura. Tek mi je 23 tjedan, jel vama tako bilo?
    Nemaju mjesta pa me boli ili bi trebala dati urin na urinokulturu?

    Da napomenem, ne sjećam se kad sam zadnji put dala urin na kontrolu, nisu mi tražili ni u prošloj T tako da brijem da je prošlo bar 15 god.
    mene je dr. poslao već na početku trudnoću napraviti krvnu sliku i urinokulturu, ali briseve nisam radila od 5 mj.

  8. #8
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Već treći dan vučem prehladu. Najgori je kašalj. Nadam se da će uz med i čaj uskoro proći.
    Dječica su strpljiva i ne bune se previše

  9. #9
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    inzistirati ću ovaj tjedan bar na urinokulturi.

    Moj trogodišnjak je već 5 dana bolesan, 2 dana povraćanje i proljev, pa 2 dana temperatura i evo danas opet 2 puta povratio! Taman sam mislila da ga je prošlo.

    Kako me sve doli bolucka, jadan MM obavlja većinu posla... poslala sam ga mojoj mami po ručak. Ne mogu 2h stajati na nogama.

  10. #10
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Anita, sve ovo potpisujem. Samo ležim i odmaram, a jedva se dižem iz kreveta koliko me prepone bole.A još zaostajem 3 tjedna za tobom.Da bar i moje bebice narastu kao i tvoje kroz naredna 3 tjedna.
    A urinokulturu sam radila 2 put do sad iako je i prvi put bila sterilna.

  11. #11
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Ma izdrzat ces sigurno. Drzim ti fige... Ma meni je bed, sad je vec druga vecer da me pocelo stezat. Vjerojatno opet lazni trudovi. Ak ce se pojacat i javit bol reci cu sestri da me prikopca na ctg. Mislim da mi je maternica skroz rastegnuta kad su bebice velike i ima puno plodne vode. Samo da izdrzim jos koji dan. Danas mi je 35 tt. Proslu noc sam imala dosta jake kontrakcije, dr. me ujutro pregledala, al nalaz je isti: 2 prsta. Ctg ocitava trudove, sli su dosta nepravilni. Vidjet cemo do kolko cu dogurat.

  12. #12
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Anita drž se,ja odo sutra svojoj ginekologici se narućiz napokon se vrača sa godišnjeg,pa čemo vidjet kaj če reči na pregledgu.Meni su noge koma ali se nedam šečem se po stanu,ustvari radim još sve kučanske poslove.Mene jedino muče natečene noge i što su mi dječica nisko pa sam svako malo na wc-u.....najradije bi si kupila pelene za odrasleAli još se nedam tek mi je 31 tjedan.Još da nemam ta AS bilo bi mi još bolje.E da ja nemogu spavat kronično sam neispavana,kako vi stojite sa spavanjem,moje spavanje je tri sata po noči a ostalo šečem po stanu ili gledam u tv.....

  13. #13
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Vidim da nas sve više - manje muče iste stvari Natecene noge također prisutne,baš sam bila happy prije 2-3 tjedna jer toga nije bilo. Po noći se budim od bolova u leđima i trbuhu jer se zalezim na jednom boku, ali spavanje obilno nadoknadim tokom dana. Tu dosta pomažu 3 normabela koje dobivam
    Anita, držim fige!Još malo!

  14. #14
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    sybylle od koliko su ti ti normabeli.Ja ih imam doma od prije i meni uopče ne pomažu koda sam imuna na njih.Ali tako je od uvijek,ja ih inače pijem za kičmu koda si mi dao kiki bonboneI ja odem tokom dana odspavati ali onda si mislim da sam se zeznula pa noč prehodam,ali jednostavno nemogu izdržati san me svlada.....A danas se osiječam koda me vlak pregazio niš mi se neda,svojima sam rekla danas jedemo tko si šta uzmeAnita kako si ti jel se držiš?
    Posljednje uređivanje od nikolina.m : 07.01.2014. at 15:40

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    cure drzite se ja jedva cekam da se sve zavrsi .
    mene bas interesuje i zeljno iscekujem ko ce otvoriti listu u 2014 jer bas ima dosta kandidata .

  16. #16
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Bok cure! Ja sam dobro, nitko me vise ne dozivljava kad je sve ok. Vizite prodju za 2 sekunde. Osjecam se ko da sam nevidljiva. Cekam... Nitko mi nist ne govori.... ;(
    Cure s kata sam sve otpremila doma ili u radjaonu, nemam volje vise nikog upoznavat. Jedva cekam da sve krene i da odem iz bolnice svojoj kuci. U nedjelju mi je 36 ttt.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    anita još malo

  18. #18
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    anita, meni su posprdno govorili da sam na stanu i hrani kod njih...pa bi ja odvratila, onda me pustite kući.....
    ajde, još malo, što duže to bolje....
    probaj se maksimalno na sebe skoncentrirati, zanemari vanjske podražaje.
    i javi se....

  19. #19
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Anita, mislimo na tebe.... još malo....

  20. #20
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Meni isto postaje sve teže, kad sjednem teško se dići, spavanje mi je koma, odspavam i po danu ponekad (kad ekipa dozvoli), dobila oko 7 kg (korigirani tt po UZV 27+3).
    Inače sam dosta aktivna, i ne žalim se puno.
    Trebala bih pregledati robicu koja je vraćena, i onda obaviti još nabavku.
    Nekako stalno odgađam... ima još vremena....

  21. #21
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Hvala vam cure... I ja mislim na vas. Ostanite cim duze u komadu!

  22. #22
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja idem ginekologu 22.1.pa čemo vidjeti šta če mi reči,usput me tad šalje na bris......Neznam kako je vama jučer bilo ali moji jučer meni nisu dali mira stvarno neznam šta su radili....ali trbuh mi je bio toliko tvrd da me je jako bolilo,a i u donjem dijelu me znalo zaboliti.Neznam valjda im je jučer bio dan za igruDanas čemo vidjet kakvi če biti,ali i danas baš nemaju mira stalno se rastežu...dečko valjda igra nogomet,a curka je na satu baleta.Sve vas pozdravljam i držite se!!!!!!!
    Posljednje uređivanje od nikolina.m : 08.01.2014. at 12:55

  23. #23
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Eto mene u 33. tjednu i s friškog pregleda: mali je oko 2300g, mala oko 2400g. Drago mi je da su oni super. Moje se vikend kašljanje pretvorilo u nespavanje noću, pa se nakon vađenja krvi uspostavilo da ipak nije samo prehlada (dosta povišen CRP i loša DKS). Od danas sam na antibiotiku i na odmaranju. Bit će mi teško jer nisam baš navikla odmarati . U utorak ću opet na vađenje krvi, pa se nadam da će se i stanje do tada popraviti.

    Anita, meni je drago da te ignoriraju, znači da će bebe dulje ostati na sigurnom .

  24. #24
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    evo i nas sa kontrole!
    23 tjedna, jedna beba 700gr. a druga 722gr.! Kaže dr. da su točno za tjedan veće što je super.

    OGTT je OK, željezo koma pa mi je propisao nešto za žvakanje. Kontrola za mjesec dana.

    Zatvorena sam, i zasad je sve Ok al isto preporuka MIROVANJE tj. kad možeš odmori i ne diži teško.

  25. #25
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    e da, zaboravila sam... Kako sam visoka nemam nešto prevelik trbuh pa mi je rekao da se ne šokiram koliko će mi u mjesec-dva narasti! Koliko su vama? Strije?????

  26. #26
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Ja sam sve skupa sad dobila 12-13 kg i sve mi je u trbuhu, al ne mislim da je nešto ekstremno velik. Mažem od početka tak da nema nikakvih strija, lijep je i koža mi je super.

  27. #27
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Ja sam dobila 19 kg. Sad sam u 36 tt. S prvom curicom sam dobila 20 kg, ali sad je ovih 19 manje-vise u trbuhu. Nisam imala ni jednu striju do prije 2 tjedna. I onda odjednom pun trbuh ali ne onako jako crvene i siroke okomite, vec neke tanke i vodoravne. Al svejedno su to strije. I svi mi kazu da mi se trbuh povecao od kad sam u bolnici. Oni su sad vec preko 3 kg svaki plus plodna voda i ostatak...
    Vjerujte mi, nemate trbuh i onda samo najednom pocinje rasti.

  28. #28
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    anita, kako si?

  29. #29
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj anita 0108 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobila 19 kg. Sad sam u 36 tt. S prvom curicom sam dobila 20 kg, ali sad je ovih 19 manje-vise u trbuhu. Nisam imala ni jednu striju do prije 2 tjedna. I onda odjednom pun trbuh ali ne onako jako crvene i siroke okomite, vec neke tanke i vodoravne. Al svejedno su to strije. I svi mi kazu da mi se trbuh povecao od kad sam u bolnici. Oni su sad vec preko 3 kg svaki plus plodna voda i ostatak...
    Vjerujte mi, nemate trbuh i onda samo najednom pocinje rasti.
    pa bebice imaju super kilažu!!!baš me zanima koliki će moji biti za par dana kad idem na pregled,bit ćemo punih 35 tjedana,ja dobila svega 13 kila

  30. #30
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Dobro sam, sutra ujutro idem na pregled i nadam se da je sutra dan D nakon pregleda. Imala sam kontrakcije cijelu noc i povremeno preko dana, tako da se nadam da sam otvorena vise od 2 prsta i da su bebice spremne. A ako ne, onda i dalje cekamo...
    Psihicki sam spremna, a vidjet cemo. Kako ste vi cure? Jel koja rodila u ovoj godini?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    jedno pitanje za sve hoćete li svoje bebice prvih mjeseci stavljati skupa u krevetić ili od početka svakoga u svoj. naime, nisam pametna ( jer mi je prva trudnoća i to dvojke) a imam na raspolaganju krevetić od 140 cm, pa neznam bili ih za početak stavila skupa u taj veći. što uopće dr. kažu na to??

  32. #32
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Moji ce bit u istom kreveticu nekih 2-3 mjeseca ak izdrze toliko.

  33. #33
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Zajedno su mirniji i zadovoljniji. Moji su bili zajedno do nekih 7mjeseci.

  34. #34
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Anita, mislimo na tebe...
    i na sve cure...

    PA moje će cure isto biti u jednom krevetiću, taj 140x70 je fakat dovoljno velik za njih dvije prvih nekoliko mjeseci. Za sad još carica spava u njemu, ali slijedi nam slijedeći vikend polako odvajanje u drugu sobu....... Drugi kravetić, manji već čeka dolje u garaži (dobili od prijatelja, a u najavi je i još jedan od 140x70) pa ćemo vidjeti kakoi ćemo uspjeti smjestiti u sobu. A jedan nam još svakako treba kod moje mame jer često idemo u posjetu tako da će sve što dobijemo dobro doći...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    a kada ih stavite skupa bili trebali biti jedan do drugog ( mislim glava do glave)ili okomito?

  36. #36
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    I mi planiramo sto dulje svoje imati u istom krevetiću. U sobi ionako nemamo mjesta za dva, a ja bi rado da su mi pored kreveta sto dulje.

  37. #37
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Evo da se napokon i ja javim. 8. 1 oko 1. 30 h u jutro, sa točno 32 tjedna rodili su se Fran sa 1450g i Kiara sa 1990g. Dan je bio potpuno uobičajen i normalan, no navečer je bilo nešto malo krvi u iscjetku ali nitko nije panicario jer nisam osjećala bolove i kontrakcije. U ponoć puknuo vodenjak i završila na hitnom carskom jer je malena već krenula nogicom van. Oboje su sad stabilno, ona je sa mnom u Kc,u inkubatoru, a on je prebačen na Rebro prije nego sam ga uopće vidjela. Još sam u strahu ali mi je lakše jer on nije na respiratoru, a ona je počela jesti na špricu.Ja se trudim izdajati-treba mi sat vremena za par kapi. Kažu mi da je to normalno nakon carskog i preuranjenog poroda. Sutra je novi dan-tko zna možda dođe i malo mlijeka.
    Anita i ostale cekalice budite strpljive- bebama je očito kod vas dobro

  38. #38
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    sybylle,drži se,čestitam na smotuljcima i želim vam što skoriji odlazak kući,zajedno

  39. #39
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Sybylle, i ja vam od srca cestitam... Bit ce sve ok i na kraju cete opet biti svi zajedno!
    Posljednje uređivanje od anita 0108 : 11.01.2014. at 01:48

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    sybile nek vam je sa srecom i da sto prije dodjete svojoj kuci.
    mi sinoc bili na pregledu i grlic skracen na 1 cm i sav omeksao , dr suumnja da cemo uspjeti izdrzati do kraja ovog mjeseca skupa . tako da sad lezimo i guramo dan za danom .

  41. #41
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Sybylle, čestitke.
    Po terminu smo trebale roditi s kojim danom razlike, a tvoji su se dobro požurili, samo da što prije opet svi budete skupa.
    Kod mene je u srijedu na pregledu bilo sve ok, bebe prilično velike (oko 2300g svaka), a nadam se da me ovaj kašalj i bolest neće prije požuriti u bolnicu. Ipak, antibiotici odrađuju svoje i sve sam bolje. I začuđujuće mi dobro ide mirovanje .

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    sybylle čestitke i da što prije budete doma

  43. #43
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sybylle draga cestitke na srecicama i zelim vam da ste sto prije skupa i nabijete kilice za domeka . lista bude malo kasnije .

    P.s. mi obavili jucer mini anomaly scan i imamo savrseno malo cudo

  44. #44
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Sybylle čestitke od srca!mame da vas pitam nešto, pošto več jako dugo ne spavam po noči,nemam snage tražit.Mene zanima u čemu ja smijem nosti dijete doma neki mi govore da moram u AS ali ja nisam baš za to zbog udubine a i nemam auto najverovatnije cu iči taxiem,a opet mi se nada kupovat košara samo za taj dan a i nemam od koga posudit možda bi jednu našla ali dvije teško.Ja imam one jastuke za bebe dali smijem u njima otpeljat dijecu,jer najverovatnije muž če morati sa nekim doči jel ko če nositi dvoje dijece i torbu znači pomoč če mi trebat tako da auto sijedalice opet nebi kamo imala stavit.......Kako ste mi vi,jel se držite ja sam koma uopče ne spavam po noči čak ii uz tablete a da ne pričam kak me sve boli......

  45. #45
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nikolina.m obavezne su AS onesu prilagodene za tak male bebe jer kazne su velike a nedaj boze da se kaj dogodi.

  46. #46
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    potpis na anu - samo autosjedalice dolaze u obzir. posudite nekako, snađite se, ali vožnja djeteta bez AS je izuzetno neodgovorna. zamisli što se bebi može dogoditi i na čisto blagi trzaj.

  47. #47
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Cure, rodila sam decka Jakova i curicu Lanu u 14:15 nakon 4 sata poroda. Sve je dobro proslo i pohvala ekipi iz Vz rodilista.

  48. #48
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    super Anita,čestitam od srca,uživajte

  49. #49
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Čestitke Anita!
    Čudno mi je da smo mi sad treći na redu .
    Prebrzo mi je to, još ni torbu za rodilište nisam pripremila (trebala sam ovaj tjedan, al me bolest prikovala za krevet).

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    anita čestitam!!!

Stranica 1 od 20 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •