Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: dojenje i alternativna medicina( za E.Coli konkretno)

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno dojenje i alternativna medicina( za E.Coli konkretno)

    da ne dužim, imam bebu od 10 mjeseci koja još sisa, naravno ne puno, naveče i preko noći, ali sisa. meni je izolirana ešerihija i otpila sam već dosta antibioika i ništa od toga koristi. mislim da , uz antibiotike, trebam udariti ju sa svih strana, ali ne znam smijm li.
    1. sok od brusnice, 100% - pila bih to, smijem li?
    2. citrofit, fenomenalna stvar, smijem li 3x30 kapi?!
    3. d manoza
    4. probuiotici istovremeno( to mislim da nije problem)
    5. veće količine bijelog luka
    6. smanjiti slatko
    7. neka druga ideja??

    Može li mi neko to provjeriti ili bar sugerirati šta mi je činiti?
    Povremeno imam takve upale bubrega da završim na voltaren inekcijama( uz dojenje!) i onda dobijem antibiotik, par dana i kraj. NIKO ME NE LIJEČI KAKO TREBA PA BIH PROBALA SAMA

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nemam iskustva s alternativom za e. coli, ali imam s dugotrajnim vucenjem iste. stvar sam rijesila tako da mi je na brisu uretre otkrivena ureaplasma. kad sam nju rijesila, e. coli se vise nikad nije vratila. na bris uretre se sjetila sestra na merkuru, nakon sto sam 2-3 godine vodila borbu s konstantnim urinoinfektima.

  3. #3
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    meni je pomogla d manoza
    bar se nadam ,nalazi si mi za sada streilni ali se ona zna začahuriti u sluznicu mjehura pa ćemo vidjeti razvoj događaja
    za dojenje mislim da ti ne smeta jer je riječ o prirodnom šećeru
    evo citiram s http://alternativa-za-vas.com/index....ticle/d-manoza

    D-manoza (engl. – D-mannose) je jednostavna molekula šećera, koja se prirodno nalazi u biljkama poput brusnice, borovnice, breskve, naranče i jabuke. Upravo zahvaljujući d-manozi brusnica je učinkovita u liječenju urinarnih infekcija.
    Taj sastojak je bio izdvojen iz biljaka i sada je dostupan u obliku kapsula ili praha. Učinak D-manoze je 10-50 puta jači od soka brusnice.


    ja sam ju počela piti nakon što je moj sin prestao dojiti jer sam ja završila hospitalizirana baš zbog urinarne infekcije i sepse koju sam tada dobila
    to je bilo prije 8 mj i za sada sam ok
    pila sam ju par mjeseci ,prvih mjesec dozu kao da sam u infektu a nakon toga još dva,tri mjeseca po žličicu dnevno
    i još nešto,ako se odlučiš jeftinija ti je preko ebay-a nego kod nas.
    Posljednje uređivanje od mona : 04.01.2014. at 00:33

  4. #4
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    u svakom slučaju, sutra idem kupiti u apoteku. no za dalje, naručit ću na e-bayu. imaš link kako da ju pronađem?

  5. #5
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Ako ti se ec ponavlja, razgovaraj sa svojom lijecnicom o profilaksi. To je niska doza antibiotika? koja se pije dulji period (mjesec, dva, tri). Uz to svakako brusnicu, moja kcer je s deset mjeseci pila ekstrakt brusnice cranactin na preporuku nefrologice, uz profilaksu.
    Znam da nije alternativa, ali ako ne pomogne alternativa da znas sto jos mozes

  6. #6
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti se ec ponavlja, razgovaraj sa svojom lijecnicom o profilaksi. To je niska doza antibiotika? koja se pije dulji period (mjesec, dva, tri). Uz to svakako brusnicu, moja kcer je s deset mjeseci pila ekstrakt brusnice cranactin na preporuku nefrologice, uz profilaksu.
    Znam da nije alternativa, ali ako ne pomogne alternativa da znas sto jos mozes
    Ma problem je dojenje, zato mi dr ne da antibiotik kao profilaksu... naručila sam si upravo cranactin, pit ću čaj od zobi i imamm od danas klavocin bid...valda nešto bude

  7. #7
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Razumijem tvoj strah. Drzim fige da upali alternativa.

  8. #8
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Mogu ti sutra peobati iskopati gdje sam ju narucivala.mislim da je bio neki web ducan zdrave hrane.trazila sam par dana da nadem dobru cijenu i postarinu.i narucivala sam odmah vise bocica jer mi je zbog postarine bilo jeftinije

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  9. #9
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Obično na iherbu imaju povoljnije svakakve suplemente. Poštarina je 4 dolara za paket ispod 1600 g, a za prvu narudžbu dobiješ 5 dolara popusta ako im daš kod nekoga tko je već naručivao (slobodno me pitajte moj ).

    Evo što kaže http://www.iherb.com/search?kw=d+man...se&x=0&y=0#p=1

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam e. colli riješila sa češnjakom i vinom, više puta se taj recept spominjao tu na forumu, mislim da ide pol kile češnjaka i l. vina i onda se kuha dok se ne reducira na pola, procijedi se, stavi u bocu i u frižider i mislim da se pije ujutro jedna čašica 0.3. Ja popila samo 1 tjedan antibiotik i dozu toga i više se nikad nije vratila. Mislim da bi to mogla jer alkohol ispari kad se kuha jedino što su velike doze češnjake ali od jedne čašice dnevno ne bi joj trebalo smetati.

  11. #11
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam e. colli riješila sa češnjakom i vinom, više puta se taj recept spominjao tu na forumu, mislim da ide pol kile češnjaka i l. vina i onda se kuha dok se ne reducira na pola, procijedi se, stavi u bocu i u frižider i mislim da se pije ujutro jedna čašica 0.3. Ja popila samo 1 tjedan antibiotik i dozu toga i više se nikad nije vratila. Mislim da bi to mogla jer alkohol ispari kad se kuha jedino što su velike doze češnjake ali od jedne čašice dnevno ne bi joj trebalo smetati.
    ja odmah krećem u pravljenje samo mi reci točno doziranje! trebala bih nabaviti domaći češnjak, jel?

  12. #12
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    u litri crnog vina kuhaš pola kg očišćenog češnjaka dok se tekućina ne reducira na pola. procijediš i držiš u fridgeu. ujutro i navečer uzimaš 2 žlice. super stvar - mene je nakon dugoooo godina borbe s bakterijama spasilo!

  13. #13
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    jel neće smetat antibiotik uz to? dobila sam klavocin bid

  14. #14
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ma neće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •