Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: Duga ili Cvrčak ?

  1. #1
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno Duga ili Cvrčak ?

    Za početak jedan veliki pozdrav 8)

    Pošto se bliže upusi u jaslice za moju malu Ninu imala bi pitance !
    Mislimo predati papire u dva vrtica i to Duga i Cvrčak pa me zanima iskustva s jaslicama u tim vrticima, kakve su tete i sve ostalo...?I koji bi bio bolji ?
    Nadam se da ima netko ko mi može odgovoriti ?

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Bjonda neznam ništa o tom vrtićima ali bih ti savjetovala da u oba pitaš kolike su navale i koliko djece ostaje na listama čekanja neupisano. Mi smo predali zahtjev u pet vrtića a mjesto smo dobili u onom koji nam je najviše izvan ruke :/ .
    U favoriziranom vrtiću smo bili na listi čekanja i zvali su nas tek prije nekih mjesec dana. S obzirom da se tu lijepo uklopila nismo ju htjeli ispisati tako da ćemo i dalje lijevom rukom u desni džep pa na posao

  3. #3
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    U oba vrtica su nam rekli da nece biti problema ! Pa se i ja nadam da nece !

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Bjonda, Sonja je išla u Dugu i bilo joj je odlično. Najbolje od svega je što su tamo prilično male grupe djece (kad je Sonja išla prije neke 3 godine bilo ih je 12 u grupi) i imala je odličnu tetu Nikolinu koju je doslovno obožavala.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno

    Fran ide u Dugu i za sada je sve u najboljem redu! Tete su OK, i moram napomenuti da su nam stvarno izišli u susret jer su nas primili kad smo se preselili i to preko reda kao 'prekobrojnog' u grupu.
    Istina je da ih je u grupi 'malo' 10-12 kako koji dan.
    Također smo pisali zamolbu i u Cvrčak ali tamo su nas odbili tj. nisu htjeli ni saslušati koji problem imamo nego su samo rekli da su upisi u svibnju i onda nek predamo molbu.

  6. #6
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Hvala puno cure ! Za sada vodi Duga !

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Javlja se jedna mama iz Cvrčka.Mi smo upisani u njihov vrtić iza doma zdravlja u Turopoljskoj(glavna zgrada je u Zapoljskoj a još jedna podružnica u Đalskog).Kod nas je odlučilo to što su u jaslicama male grupe (sobe su male kvadrature),a imaju PREKRASAN park za igranje sa krasnim starim drvećem,travom i potpunim mirom i tišinom( nema prometa).Ravnateljica drži sve po špagi i hrana je raznovrsana(za doručak imaju uvijek izbor od 2 jela i 2 pića).Što se teta tiće zadvoljna sam,djete je zadovoljno i više nam ništa ne treba...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    ja sam jučer išla i u dugu i u cvrčak pobrati zahtjeve. inače moja susjeda radi u cvrčku, a blizu su nam oba (duga u Racinovoj i cvrčak u zapoljskoj)-ja sam u banani.
    e sad, čula sam da u cvrčku nakon 4. godine imaju engleski, pa mi zato on vodi... ajmo još malo pro-contra

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    e da još nešto, dijete od passam ide u cvrčak, to znam i rekla je da je jako zadovoljna s dvije teta, a s druge dvije baš i ne-radi se o turopoljskoj

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    sirius, glavna zgrada je u turopoljskoj, ne u zapoljskoj 8)

  11. #11
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    E a dv Duga ima isto engleski ali jos i ritmiku,jogu, mali folklor, likovnu igraonicu i dr. Imaju internet stranicu www.vrtic-duga.hr pa si pogledaj. Meni je najbliži Cvrčak u Turopoljskoj ali i ostali su blizu tako da mi to ne igra veliku ulogu blizina, može ona i u dalji ako je bolji.

    btw Kovke možda nam klinci zajedno krenu u jaslice

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    hvala ti bjonda, a možda nam stvarno bebe budu bile zajedno :D

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uprava je u Turopoljskoj ,ali kuhinja je u Zapoljskoj,pa prema tome gdje se sprema klopa tamo je centar .
    Što se tiče odabira najbolje pregledaj sve objekte i lokacije ,i tamo gdje su ti najbolje vibracije upiši dijete.Bar smo mi tako napravili.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    ma ja sam odabrala cvrčak u zapoljskoj (ko da sam znala da se tamo klopa sprema), sad je samo pitanje hoće li nam oni uzvratit tu ljubav i primiti nas

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pešćenica ti je "stari" kvart,nema pereviše dječice.To baš nije dobro ,ali bar nije gužva u vrtićima.Naravno da će vas primiti,ja vam napišem preporuku ako treba...

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    pereviše=previše

  17. #17
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Mi bumo vjerovatno u Cvrčak ali u Turopoljskoj ali jos bumo vidli. Preedat cemo papire u oba pa bumo odlucili onda a do tada jos istrazivli ! Javim kad bu gotovo !

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    evo da malo podignem. mi smo predali papire, ali prije 01. jer su rekli što prije predaš, prije si na redu. rezultati 15.6. pa sretno nam bilo.
    e sad mene zanima-kakav je raspored u jaslicama-znači :dolazak, spavanje, papica i slično da počnemo uvodit nekakav 'red', jer F ide još uvijek na spavanje između 22:30-23:30, a budi se oko 9-10. papica (cika) nam je bez reda, jedino ova dva kruta obroka pokušavam u isto vrijeme davati: oko 12 i 16:30-17:00 kad i mi jedemo. i trebala bih uvesti treći obrok, ali to je već druga priča...

  19. #19
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    informacija o ritmu dana-evo iz prve ruke 8) :
    8-9 je doručak, nude se dva jela i dva napitka tako da svatko može pojesti ono što voli
    9-10.30 su aktivnosti, ili su djeca vani
    10.30 prematanje (naravno da se premataju i ranije ako treba)
    oko 11 je ručak i traje do oko 11.30
    11.30-14 odmor
    14-15 prematanje, užina
    za stariju djecu je isto ali se ruček pomiče za 15 min, i nema prematanja

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    djisus, pa moj F će umrijet od pospanosti do pol 12
    moramo stvarno počet uvodit red

  21. #21
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    u principu se dijete ako i kad zaspe pusti da spava. a ti malci jaaako često zaspu za stolom, ili na podu igrajući se, joj, jako su dragi

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj kovke prvotno napisa
    djisus, pa moj F će umrijet od pospanosti do pol 12
    moramo stvarno počet uvodit red
    I nama je to bio veliki problem.Marko u jaslicama sa 1,5 godinom nije mogao jesti ručak u 11 sati od prevelikog umora.Nakon nekog vremena ipak se navikao na ritam.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    da malo podignem-mi primljeni u oba-odlučili se za Cvrčak u Zapoljskoj-a vi? S kim bu moja beba išla u jaslice-curke, postrojmo se!

  24. #24
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Joj tek sam sada vidla novosti !
    Na moru sam pa nisam bas na netu ali evo me.

    Nina je primljena isto i u Cvrčak i u Dugu ali mi smo se odlucili za Cvrčak u Turopoljskoj tako da nam se klinci na zalost nece druziti !

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    e hebiga sad

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    evo, opet podižem-cvrčki i cvrčkice-kak ide adaptacija-mogu i dugaši
    Fran je mali Zečić i ovo mu je već 3. tjedan i tek od prošlog petka se vidi napredak i to otkad ga ja ne vodim
    Još nije spavao..

  27. #27
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Moja Nina je mala zvjezdica i ide nam fenomanalno.
    Isla je 2 tjedna postepeno na privikavanje a sada vec tjedan dana ostaje od 7,15 do 16 h i super je.
    Najmladja je u grupi ali ne i najmanja ( tj. skoro je najveca), a teta kaze i da je najbolja.
    Od pocetka nema nikakvih problema sto se tice ostajanja sam smo imali problem sto nije htijela jesti i piti ali evo ovaj tjedan je pocela tamaniti tako da jede i ostalima ako nisu brzi od nje.
    Mogu reci da sam imala takav strah prema jaslicama ali evo ispalao je super. :D

    Sam me zanima dal netko zna u kojem vrticu na podrucju Pesce se pojavio Hepatitis B ? Mi smo pitali tete ali su rekle da nije u nasem i da bi bili obavijesteni o tom odmah, ali ja bas i nisam ziher u to da bi nam rekli , ili se varam!?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    ja isto ne znam, ali mislim da bi upozorili na preventivno cijepljenje, a i mene to dosta brine, i raspitala sam se za cijepljenje, ide u 3 navrata po 200 kn, samo ne znam u kojem razmaku

  29. #29
    brunko

    Početno

    moja beba od ove zime kreće u vrtić Cvrčak...zanima me kako su mame zadovoljne tetama i vrtićem'

  30. #30
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    A u koji Cvrčak ?

  31. #31
    brunko

    Početno

    u Zagrebu na Pešćenici..samo još ne znamo da li onaj u Zapoljskoj ili Turopoljskoj jer su nam u tajništvu rekle da se javimo 10.10. za dogovor.

  32. #32
    brunko

    Početno

    u Zagrebu na Pešćenici..samo još ne znamo da li onaj u Zapoljskoj ili Turopoljskoj jer su nam u tajništvu rekle da se javimo 10.10. za dogovor.

  33. #33
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Moja mala ide u jaslice u Turopoljsku i za sada sam jako zadovoljna sa svime.

  34. #34
    brunko

    Početno

    draga Bjonda..evo danas sam saznala da će moj mali ići u jaslice u Turopoljsku..tako da će naši kikići biti vjerojatno zajedno.

  35. #35
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Joj super ! Znaci vidimo se ?

  36. #36
    brunko

    Početno

    da..vidimo se..u jasličku ekipu stiže još jedna mala zvijezdica. Kako si zadovoljna s tetama..rekli su mi da ih u grupi ima oko 10-ak djece...nadam se da će adaptacija dobro proći..krećemo 16. 11.

  37. #37
    brunko

    Početno

    Citiraj brunko prvotno napisa
    da..vidimo se..u jasličku ekipu stiže još jedna mala zvijezdica. Kako si zadovoljna s tetama..rekli su mi da u grupi ima oko 10-ak djece...nadam se da će adaptacija dobro proći..krećemo 16. 11.

  38. #38
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Ovaj tjedan ih je samo 4 a inace ih je oko 6-7 nikada ih jos nije bilo svih 10. Ja sam za sada prezadovoljna sa tetama a i nadam se da ce tako i ostati, jedna teta Jasminka je mlađa a teta Štefica je starija i moja Nina ih obozava.

  39. #39
    brunko

    Početno

    samo se nadam da će biti sve uredu..da će adaptacija dobro proći. Meni su rekli da su u grupi teta Štefica i teta Snježana. Jedino čega se bojim je spavanje pošto je Bruno navikao da zaspe pokraj mene ili tate...ali moramo biti pozitivni.

  40. #40
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Joj da Snježana je, sorry naznam zakaj mi je u glavi Jasminka.

    A sto se tice prilagodbe ne brini. Ja nisam spavala tjedan dana prije pocetka od brige i crnih misli, a kad je krenula bilo je sve super i prilagodila se bez problema!
    Inace tamo je tako dobra i nema nikakvih problema sa jelom i spavanjem a doma je druga prica (malo je zivahna i sve ju drugo osim toga zanima). Nekad kad pricam sa tetom o Nini mislim si da pricamo o dvije razlicite osobe.
    Tako da ne brines biti ce sve super !

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Mi idemo u Zapoljsku, ali teta Snješka nam je prva susjeda u zgradi, i meni se super. A i Fran je obožava

  42. #42
    brunko

    Početno

    draga Bjonda..danas nam je bio prvi dan u vrtiću i upoznali smo Ninu..imaš prekrasnu djevojčicu..lijepo se je igrala s nama. Prvi dan nam je bio super.. i teta mi se sviđa..nadam se da će tako i ostati. POZDRAV

  43. #43
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Joj super, bas mi je drago da Vam je dobro. Nadam se da se Nina fino ponaša tamo i da ce se puno igrati sa tvojim bebacem.
    Daj molim te napisi mi par redaka o tome sta mi radi mala tamo i kak se ponasa jer me bas zanima kakva je dok me nema?!

  44. #44
    brunko

    Početno

    Jučer sam bila sat vremena s njima i bila je jako dobra. Vidi se da voli tetu..kad smo plesali ona je uhvatila tetu za ruku da pleše s njom..onda smo se dobacivale s lopticama..kad ju zamoliš da ti nešto da ona da..a najsmješnija mi je bila kad ju je teta pitala da li je kakala,a ona lijepo glavicom mahne NE. Jučer ih je bilo samo troje, a za danas ne znam pošto sam ja Brunu ostavila samoga na pola sata..bez problema je otišao k djeci ali kad sam došla po njega malo je plakao.. bile su druge tete i kažu da je dobar i da je taman kad sam ja došla počeo plakati. S onim što sam vidjela jako sam zadovoljna..još samo da Bruno dobro prihvati. Koliko si dugo vodila Ninu na privikavanje? Ja ću Brunu dva tjedna.

  45. #45
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Kak je super cuti da joj je dobro u vrticu ! :D

    Ja sam ti Ninu vodila isto dva tjedna i sve je proslo bez problema, ni jednom nije zaplakala na privikavanju, tek nakon privikavanja znala je ujutro zaplakati ka smo ju ostavljali ali cim su se zatvorila vrata prestala bi. Ne brini sve ce biti super !

    Da i danas ih je bilo troje, svi su ostali bolesni, a i tete Snježane nema.

    Drzim tebi i tvom malom fige da sve prodje bez problema !

  46. #46
    brunko

    Početno

    Hej Bjonda..evo da ti javim da mi još uvijek idemo na adaptaciju i opet sve ispočetka jer je Bruno bio prošli tjedan bolestan tako da u vrtić nismo išli. Danas smo upoznali i drugu tetu, tetu Snježanu i čini mi se jako dobra i draga...a vidim da se i Bruni sviđa. Da li ste već imali roditeljki sastanak. NADAM SE DA STE DOBRO. POZDRAV.

  47. #47
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Roditeljski smo ti imali u 10 mj. i nisi nis propustila.
    Mi smo dobro, Nina je imala konjuktivitis prosli tjedan ali sada je sve ok i ide u vrtic.
    Kako ste vi i kako tece privikavanje ?

  48. #48
    brunko

    Početno

    Mi smo dobro..danas je ostao i na ručku i tete su ga pohvalile kako je lijepo sjedio i jeo..tu i tamo zaplače..a meni je najgore kad trebam ići po njega jer ne znam u kakvom ću ga stanju zateći.

  49. #49
    Bjonda avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Brunko ,
    jel jos idete na privikavanje ? Kako ide? Nadam se da je sve ok!

  50. #50
    brunko

    Početno

    joj..opet smo bolesni...konjuktivitis,upala uha i grla tako da smo kod kuće. U petak je i spavao u vrtiću,a mislila sam da neće htjeti. Kako ste vi?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •