Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Dali je gladan?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno Dali je gladan?

    Naime , mali ima 3 mjeseca.
    iskljucivo dojen.sve super do sada,zadnjih tjedan dva stolica mu je zelena,ponekad sluzava.
    Dali to znaci da je gladan?Nekada trazi jesti svakih sat ,nekad 3 sata a nekad pola sata,
    Cijelu noc spava,budi se recimo dvaput jesti,nekada i triput,ovisno.
    prvi mjesec prirast 1700gr,drugi mjesec 800gr.Sad za par dana opet idemo na kontrolu.
    Ali me muce zelene stolice-
    pozdrav

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    elizabet20,
    dok ti se ne jave cure koje su u ovom dijelu stručne, savjetovala bih ti da nazoveš rodin sos telefon za dojenje: http://www.roda.hr/article/readlink/2143

  3. #3
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Skok u razvoju sa 3mjeseca je uglavnom najjači. Moja inače nespavalica se tu naskakala" i jela je stalno i po danu i po noći jedno 2,5-3 tj, da mi nije drugo dijete i da nemam iskustva s dojenjem ili da vidim nekoga kako je to izgledalo.....:D

  4. #4
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj elizabet20 prvotno napisa Vidi poruku
    Naime , mali ima 3 mjeseca.
    iskljucivo dojen.sve super do sada,zadnjih tjedan dva stolica mu je zelena,ponekad sluzava.
    Dali to znaci da je gladan?Nekada trazi jesti svakih sat ,nekad 3 sata a nekad pola sata,
    Cijelu noc spava,budi se recimo dvaput jesti,nekada i triput,ovisno.
    prvi mjesec prirast 1700gr,drugi mjesec 800gr.Sad za par dana opet idemo na kontrolu.
    Ali me muce zelene stolice-
    pozdrav
    Zelene stolice mogu značiti da dijete dobija više prednjeg, vodenastijeg mlijeka. Probaj unutar 2-3 sata nuditi istu dojku. A možda je od neke hrane koju si pojela ili nisi odmah presvukla pelenu pa je malo oksidiralo. Pije li maleni željezo?

    Sluz obično bude kad su malo prehlađeni pa je progutaju i pokakaju.

    Prirast je do sada bio odličan. Kako ti se maleni čini? Brine li te nešto drugo u njegovu ponašanju/ razvoju ili samo boja stolice?

  5. #5
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    I moja curica 3 i pol mjeseca u zadnjih 2-3 tjedna jede sve češće. Po danu svaka 2 sata, ponekad i češće a po noći ni ne znam koliko puta. To mi je cudno jer su mi starije cure produzavale vrijeme između dojenja kako su bile veće a ne smanjivale. Inače, ova je buckasta možda joj više treba? Malo me zbunilo to što sam jednu večer imala stvarno puno mlijeka, ona se tako najela da je odspavala 5 sati u komadu što je bio prvi i zadnji put. Možda ipak nemam dovoljno mlijeka ili je skok? Nekako mi predugo traje.

  6. #6
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Najbolje ti je ne razmišljati previše o tome. Ako je dijete zdravo, lijepo puni pelene, dobija na težini, ok je.

    Djeca su različita, ne doje samo zbog gladi, na dojci zadovoljavaju potrebu za maženjem, blizinom, na njoj se tješe kad im je teško, kad ih boli. Daj joj dojiti kad traži i nećeš pogriješiti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    ma i ja mislim da je sve u redu,zvala sam sos.
    sad mu je zuta stolica.,
    ne pije zeljezo.a i ja mu dosada nisam davala istu dojku unutar 3 sata,pa mozda se vise vodenastijeg mlijeka najeo
    ali sve je u redu.

    nego zanima me mame koje izdajaju kakva je medelina elektricna izdajaliica??
    ja imam (kršitelj koda)ovu i ni kap mlijeka mi ne izvuce,a treba mi,jer uskoro cu i na posao a i da mogu nekamo otici )
    Posljednje uređivanje od elizabet20 : 11.01.2014. at 22:41

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam imala medelinu dvostruku elektricnu, bila je super. Onda sam prestala redovno izdajati (imali smo problema s dojenjem na pocetku), tamo negdje kad je dijete imalo mjesec i pol, otprilike, a izvukla sam je opet iz ormara s njegovih deset i nisam uspjela vise nikad izvuci vise od 10-ak mililitara iz obje dojke. Dijete sad ima 13 mjeseci, jos uvijek sise 6-10 puta dnevno, i vise, a ja ne mogu izdojiti nista. Tako da, ima raznih izdajalica, neke su bolje od drugih, ali ipak mislim da je sve skupa do treninga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •