Stranica 101 od 110 PrviPrvi ... 519199100101102103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,001 do 5,050 od 5466

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 4. dio

  1. #5001

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Da, naravno, ali pretpostavljam da na istu stvar ne bi gledali blagonaklono ni da je bila na eventu za odrasle.
    Iako mi taj karneval s obzirom na izbor tema ne djeluje kao nešto što se organizira s idejom da djeci bude zabavno, nego da se izazove reakcija javnosti.

  2. #5002
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    malo ćirim po novinama i ne razumijem - koja je veza frlje i krnje? imaju li djeca s 2 mame ikakve veze s frljićem?

  3. #5003
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Kako gledate na spaljivanje knjige u odnosu na Frljićevu predstavu u kojoj se kolju svinje/javne osobe?
    Ja ne bih zabranila ni jedno ni drugo, iako ni u jednom ne bih sudjelovala.
    Meni je grozno i jedno i drugo.
    Užas oboje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.02.2018. at 22:12

  4. #5004

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    malo ćirim po novinama i ne razumijem - koja je veza frlje i krnje? imaju li djeca s 2 mame ikakve veze s frljićem?
    To ni meni nije jasno ni zašto se to dvoje uopće treba navoditi paralelno.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 05.02.2018. at 22:12

  5. #5005
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To ni meni nije jasno ni zašto se to dvoje uopće treba navoditi paralelno.
    Potpis. Pretpostavljam da je komentar i dosao samo kao rezultat novinskih naslova, bez gledanja predstave

  6. #5006

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Veza postoji utoliko sto su Frljic i ekipa postavili zaista visoku letvicu kad su u pitanju neukus i sloboda izrazavanja. Grozni su mi i jedni i drugi (iako mi je i ta slikovnica blago receno upitna, nije bilo ni mjesto ni vrijeme).

  7. #5007
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Koje bi bilo vrijeme i mjesto?

  8. #5008

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Npr., privatno doma, u slucaju da je netko donese na poklon. Niposto iz mrznje ili neceg slicnog, nego jednostavno iz totalnog besmisla te slikovnice koja mi nicem drugom ne bi mogla posluziti.

  9. #5009
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A na kojem je sad bila mjestu a da joj na tom mjestu nije bilo mjesto?£

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  10. #5010

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Na djecjem karnevalu ?

  11. #5011

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Jedino što mi u ovom trenutku pada na pamet je onaj Heineov citat "Gdje se spaljuju knjige, spaljivat će se i ljudi." U Trećem Reichu je to, na žalost, i dokazano. I bilo kakvo drugo spaljivanje knjiga, pa makar bilo i u sklopu karnevala, vuče mi na iste asocijacije. I dalje ne vidim nikakvu vezu spaljivanja slikovnice s kazališnom predstavom (kakva god bila, ali nisam je gledala pa ne mogu ni donijeti potpuni sud o njoj samo na temelju pročitanih novinskih napisa).

  12. #5012
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Aha misliš da ju je privatno doma trebalo spaljivati.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  13. #5013

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja bih ju vjerojatno spalila kao i sav ostali papirnati / kartonski otpad doma (nadam se da se Adidas i casopis Gloria nece uvrijediti).

  14. #5014

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što mi u ovom trenutku pada na pamet je onaj Heineov citat "Gdje se spaljuju knjige, spaljivat će se i ljudi." U Trećem Reichu je to, na žalost, i dokazano. I bilo kakvo drugo spaljivanje knjiga, pa makar bilo i u sklopu karnevala, vuče mi na iste asocijacije. I dalje ne vidim nikakvu vezu spaljivanja slikovnice s kazališnom predstavom (kakva god bila, ali nisam je gledala pa ne mogu ni donijeti potpuni sud o njoj samo na temelju pročitanih novinskih napisa).
    A sto se dogadja tamo gdje spaljuju crkve ?

  15. #5015
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne sumnjam da bi.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  16. #5016

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sumnjam da bi.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Sto ces sumnjat, evo napisala sam da bih.

  17. #5017
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    A sto se dogadja tamo gdje spaljuju crkve ?
    Provjeri u Praškoj.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  18. #5018

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Provjeri u Praškoj.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Ne ne, zelim ovdje provjeriti jer ovdje diskutiramo. Ako spaljivanje knjiga vodi spaljivanju ljudi, sto se dogadja tamo gdje se spaljuju crkve ? Pitam s razlogom i voljela bih da netko konkretno odgovori.

  19. #5019

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    A sto se dogadja tamo gdje spaljuju crkve ?

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Provjeri u Praškoj.
    Eno ti je Mima napisala primjer. Btw. stvarno ne znam kakve veze Frljićeva predstava ili slikovnica o gay roditeljima imaju sa spaljivanjem crkava

  20. #5020
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Da ti se pojavi u razredu dijete čija majka živi s drugom ženom, zabranila bi druženje djece? Kako bi to objasnila svom djetetu?

  21. #5021
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Dala bi dozvolu svom djetetu da mu govori da živi u bolesnoj, izopačenoj imitaciji obitelji i da sve na tu temu treba spaliti?

  22. #5022
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Naime, o tome je u slikovnici riječ.

  23. #5023

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Cokolada, svom djetetu nikada ne govorim o ljudima koristeci termine "izopaceno, bolesno" i slicno a kamoli da bih zabranila svom djetetu druzenje s tim djetetom. Ne kuzim zasto ste toliko slijepo indoktrinirani i ne vidite dalje od crno-bijelih slika ? Vidis, ja sam prosle godine saznala da je clan moje obitelji gay. Medju prvima sam mu se javila i dala mu podrsku u smislu da moja ljubav prema njemu nikada nece prestati i da je u moju kucu uvijek dobrodosao. Svi clanovi obitelji su ga prihvatili. Zajedno smo proveli vazna obiteljska slavlja, smijali se, pricali, bez ikakvih problema. To ne mijenja cinjenicu da je za mene homoseksualnost neprirodna devijacija i da nikada necu na gay brak i gay roditeljstvo gledati kao na nesto pozitivno. Ali moji stavovi o homoseksualnosti kao pojavi ne utjecu na moje ophodjenje prema ljudima i nikada nisam propagirala mrznju, niti cu.

  24. #5024
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    a zasto bi onda doma spalijvala slikovnicu?

  25. #5025
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne razumijem, ako te onda tvoje dijete pita kako to da njegov prijatelj ima dvije mame ćeš mu lagati ili ćeš mu reći da je to neprirodna devijacija ?!

  26. #5026
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A hoće li partner tvog člana obitelji biti dobrodošao na obiteljski ručak?

  27. #5027

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Eno ti je Mima napisala primjer. Btw. stvarno ne znam kakve veze Frljićeva predstava ili slikovnica o gay roditeljima imaju sa spaljivanjem crkava
    Ne treba mi primjer, treba mi vase misljenje, je li to tesko napisati ? Znas zasto pitam ? Zato sto sam upravo dan prije ovog dogadjaja naletjela na jednoj ljevicarskoj stranici na sliku goruce crkve na kojoj pise otprilike "neka crkve gore". Tolerantni, napredni, slobodnomisleci likovi velikodusno su pocastili tu sliku lajkovima. Jos cekam da neki medij prenese tekst s naslovom : "Sok! Na facebooku ljevicari pozivaju na spaljivanje crkava!" ali to se jos nije dogodilo. Problem je puno dublji od spaljivanja necega. Problem je mrznja koja dolazi s obje strane a jos vise u tome sto se mrznja koja dolazi s lijeva opravdava i tolerira.

  28. #5028

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    a zasto bi onda doma spalijvala slikovnicu?
    Vec sam napisala, zato jer mi nicemu ne bi posluzila. Ne vidim nikakvog smisla u toj slikovnici i ne vidim razloga zasto ne bih potpalila njome pec kao i svim ostalim papirnatim i kartonskim otpadom u kuci. Ali, to valjda nije dovoljno dobar razlog jer na njoj pise "Imam 2 mame"?

  29. #5029

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A hoće li partner tvog člana obitelji biti dobrodošao na obiteljski ručak?
    Zasto ne ?

  30. #5030

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem, ako te onda tvoje dijete pita kako to da njegov prijatelj ima dvije mame ćeš mu lagati ili ćeš mu reći da je to neprirodna devijacija ?!
    Objasnit cu mu otprilike kao sto sam mu objasnila i ateiste. Ti ljudi postoje, treba ih postovati ali to nije nas djir.

  31. #5031
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Tako bismo i mi nekako - vjernici eto postoje, ali to nije nas djir, al ne dozvoljava nam sustav, od vrtica nadalje.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.02.2018. at 20:02

  32. #5032
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne znam ima li ikoji predmet u kojem se kriticki govori prema katolicanstvu sa svim prednostima i slabostima.

  33. #5033
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bas ovaj clanak citam i pitam se je l taj covjek ozbiljno to misli?!?!
    http://www.index.hr/mobile/clanak.as...sti&id=1024199
    Da je kaznjavanje nasilja nad zenama korak unatrag. Pa sto ne ukinemo sva kaznjavanja da uzletimo u nebesa. Floskule, floskule, floskule

  34. #5034
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    A tek slobodni duh
    "kršćanin nije primio duha robovanja da bi se bojao, nego Duha posinstva da bi slobodno i radosno živio i djelovao snagom darovane slobode djeteta Božjega"
    Kako je tu sad zaboravio strah od boga i bozju kaznu i sl.

  35. #5035
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Boze dragi, sta ovaj trabunja.

  36. #5036

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Vidim, rasprava o spaljivanju stade, cim se spomenula slicica goruce crkve.
    Sto se iz toga moze zakljuciti, da su sudionice rasprave slozne sa porukom slike ? Indiferentne? Ostale bez teksta od soka?

  37. #5037
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim, rasprava o spaljivanju stade, cim se spomenula slicica goruce crkve.
    Sto se iz toga moze zakljuciti, da su sudionice rasprave slozne sa porukom slike ? Indiferentne? Ostale bez teksta od soka?
    Ne razumijem uopce sto je netko trebao reci. Iskreno, nemam pojma o kojoj crkvi govoris, ali spaljivanje crkve nitko normalan ne moze pozdravit, tako da tu ne vidim prostor za raspravu.

  38. #5038

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim, rasprava o spaljivanju stade, cim se spomenula slicica goruce crkve.
    Sto se iz toga moze zakljuciti, da su sudionice rasprave slozne sa porukom slike ? Indiferentne? Ostale bez teksta od soka?
    Može se zaključiti da je sudionica rasprave otišla u kuhinju pripremiti večeru
    Iskreno, bolesna mi je bilo kakva ideja spaljivanja ičega, dolazila s lijeve ili desne strane. Nemam tu što više komentirati. Taj koji je napisao "neka crkve gore" jednako je bolesno destruktivan kao i onaj koji bi fore radi spaljivao dječju slikovnicu u ime karnevala. Ne znam što si očekivala, da odavde krenu obrane takvih ideja ako su ih napisali deklarirani ljevičari?
    Uostalom, politički pojmovi "ljevica" i "desnica" već odavno nemaju svoje izvorno značenje...

  39. #5039

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Po ovoj logici se onda nema sto lamentirati ni o javnom spaljivanju slikovnice. Tko bi to normalan podrzao ? Pa ipak, podrzali su mnogi. Kao i poziv na paljenje crkve.

  40. #5040
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Osim što se jedno od toga stvarno dogodilo, a drugo je netko napisao negdje na internetu.

  41. #5041
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Nije nitko ni Kacunka komentirao. Zao mi je njegovih normalnih zupljana.

  42. #5042
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ekstremni ljevičari jednako su mi gadljivi kao i ekstremni desničari. Ne zna je li dovoljno jasno ako se tako jednostavno napiše. Na tvoje pitanje htjela sam odgovoriti - na spaljivanje crkve treba reagirati promptnim kaznenim progonom, a kršćani bi na takav čin odgovorili gradnjom nove crkve ako bi ih ostalo dovoljno u tom kraju i ako država ne bi bila neprijateljska. Ali onda vidim da je riječ bila o internetskim izrigavanjima koji zagađuju medijski prostor. Što se tu ima komentirati. Možeš isto tako otići na desni portal pa čitaj komentare o odsijecanju glava i j...matera uz pozdrav BVB. Kreteni jedni i drugi.
    Strašno je što običan čovjek, katolik ili ateist, nema kod nas mjesta jer ga ne prihvaćaju ni jedni ni drugi. Za njegove nije dovoljno jak vjernik ako ne misli da "slikovnice" treba spaliti. Za one druge je vjernik što znači zatucana rvatina.

  43. #5043

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Osim što se jedno od toga stvarno dogodilo, a drugo je netko napisao negdje na internetu.
    Kojesta se pisalo i govorilo od strane krscana a nije se dogodilo. Ipak se komentiralo i kritiziralo.

  44. #5044
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tako je, to nam sve može poslužiti da relativiziramo paljenje slikovnice.

  45. #5045
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Meni je kod krnje strašna ideja da se za nekakvo zlo u prošloj godini na DJEČJEM karnevalu spaljuje nečija, bilo čija MAMA.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 06.02.2018. at 21:24

  46. #5046

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ekstremni ljevičari jednako su mi gadljivi kao i ekstremni desničari. Ne zna je li dovoljno jasno ako se tako jednostavno napiše. Na tvoje pitanje htjela sam odgovoriti - na spaljivanje crkve treba reagirati promptnim kaznenim progonom, a kršćani bi na takav čin odgovorili gradnjom nove crkve ako bi ih ostalo dovoljno u tom kraju i ako država ne bi bila neprijateljska. Ali onda vidim da je riječ bila o internetskim izrigavanjima koji zagađuju medijski prostor. Što se tu ima komentirati. Možeš isto tako otići na desni portal pa čitaj komentare o odsijecanju glava i j...matera uz pozdrav BVB. Kreteni jedni i drugi.
    Strašno je što običan čovjek, katolik ili ateist, nema kod nas mjesta jer ga ne prihvaćaju ni jedni ni drugi. Za njegove nije dovoljno jak vjernik ako ne misli da "slikovnice" treba spaliti. Za one druge je vjernik što znači zatucana rvatina.
    U potpunosti se slazem se s tobom.
    Meni samo smeta sto lijeva ekstremna stajalista postaju mainstream u medijima, a time i u javnosti i sto je taj govor mrznje postao toliko prihvatljiv da postaje nevidljiv i prolazi ispod radara, dok se svaka recenica izgovorena ili napisana od strane desno usmjerenih krscana pomno secira i daje na naslovnice. Nista vise.

  47. #5047
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Generalno ideja da se kao fašnik kriv za sve zlo spaljuje nešto što simbolizira jednu totalnu manjinu je već vrh apsurda, a još kad se čovjek sjeti da se to događa u našoj popljačkanoj i osiromašenoj zemlji

  48. #5048
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    U potpunosti se slazem se s tobom.
    Meni samo smeta sto lijeva ekstremna stajalista postaju mainstream u medijima, a time i u javnosti i sto je taj govor mrznje postao toliko prihvatljiv da postaje nevidljiv i prolazi ispod radara, dok se svaka recenica izgovorena ili napisana od strane desno usmjerenih krscana pomno secira i daje na naslovnice. Nista vise.
    Kako mislis main stream?! Pa main stream je HRT i skolski program.

    Ovo sto ti tvrdis da je main stream je kao da ja kazem da je kacunko main stream u katolicanstvu.

  49. #5049
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Aj da ga i linkam, iako mi stvarno nije bilo na kraj pameti da bismo tu imali sto komentirati.
    http://amp.index.hr/article/1024154/...lepi-homokrnje

  50. #5050
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Strašno mi je da se spaljuje bilo tko tko nije za nešto kriv, strašno mi je da se spaljuje knjiga, a na dječjem karnevalu osobito. Što je sljedeće, Kuran?
    Uvijek se na karnevalima "spaljivao" krivac za godišnje probleme, kod odraslih političari, kod djece razne gluposti. To bi trebalo značiti da su nečem u ovoj državi krive mama i mama, tata i tata? Jer su seksualna manjina?
    Ljudi su osiromašeni, sustav se raspada, a njima smetaju pederi? Bože, ima li te da im objasniš da je to upravo idealan scenarij za manipulaciju - kreiraš probleme i sve ih prebaciš na manjinu (židove, ljude s posebnim potrebama, crnce ili u ovom slučaju seksualne manjine....)
    Jel zbilja toliko neočito da se to događa po ko zna koji put...

    kako ono ide - dosta je da uvjeriš narod da je u opasnosti i onda optužiš pacifiste za nedostatak patriotizma (i normalnosti)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •