Stranica 106 od 110 PrviPrvi ... 65696104105106107108 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,251 do 5,300 od 5466

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 4. dio

  1. #5251
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ina, to je sada vrlo često u beču.
    u subotu smo demonstrirali protiv rasizma prema strancima i azilantima. Od tehničkog univerziteta pa preko centra.
    ako je interes tako velik, napisati ću je ponešto i o desničarima, ksenofobiji, rasizmu, populizmu, simpatijama prema nacizmu, sto u Austriji, što šire. samo mi treba vremena.

  2. #5252
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Napiši, vidiš da će nam koristiti. Benchmarking je uvijek koristan, a nema svatko priliku ni ići, ni čitat novine itd., a sve i da ima - uvijek je najbolje kad napiše čovjek koji tamo živi. Nema puno vajde od proučavanja zakona i pravilnika - ne stiče se prava slika.

  3. #5253

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Slobodno se javi Ivici preko fb
    Sada tek vidim da si mi već ovdje napisala. Poslala sam mu poruku preko fb, nadam se da će mi odgovoriti.

  4. #5254
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    cvijeta73, na tragu tvog pitanja postavljenog seni - u zadnjoj prijepiski s bliskim prijateljem napisala sam o svojoj ogorčenosti što su kod nas iz medija nestale vijesti. Nije mi više toliko problem sadržaj, nego nedostatak vijesti. Svaki put kad uzmem strane novine u ruke ulovi me strah jer vidim koliko sam već skuhana žaba (zuska, jedan post, al dobra ti je citiranost ).

    On mi odgovara kako mu je malo neugodno uopće kukati o tome da AfD dobiva preko 10% glasova, ali da se klima u Njemačkoj jako mijenja. Najgore mu je što se u medijima ne debatira ispravno što je to što privilegirane bijelce desničare (a nešto manje i desničarke) čini "zaboravljenima", bile to izbjeglice ili nešto drugo. To biračko tijelo naziva medije "lügenpresse", premda oni to nisu. Ali ako se detaljnije pogleda novine, talk showovi itd. ne izvješćuju racionalno o situaciji. Umjesto toga, nakon izbora oni postavljaju "goruća" pitanja poput - trebamo li ipak odrediti kvotu izbjeglica. Trenutno je deal da se treba boriti protiv AfD-a na način da se preuzme njihova pozicija, a opet da se zauzme stav protiv nacionalizma i izolacionizma. Frustrirajuće je što se ne zna kako braniti takav stav.

    Ja iz tog njegovog vidim dosta paralela s tim što se kod nas događa, s time da smo mi karikatura svega toga, a crkva je kao AfD (privilegirani bijelac desničar, a i poneka desničarka, koji stalno kuka da je zapostavljen), s puno većom moći i manjom potrebom za razumnim argumentom, kad se od crkve ne očekuje razumni argument. Meni se tu nažalost čini, da jedino umjerena frakcija HDZ-a može ublažiti dramu, kao i sada kod istambulske.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 22.03.2018. at 15:14

  5. #5255
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Moram priznati da nisam sve pročitala, pa se ispričavam ako je već rečeno

    Imam pitanje vezano uz vjeronauk u Austriji.
    Zanima me što rade djeca u Austriji koja ne pohađaju vjeronauk, starosti recimo 7-10 godina, za vrijeme trajanja sata vjeronauka koji je npr 3. sat u rasporedu?

  6. #5256
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto bi mi morali kao Austrija? Zašto se ne bi ugledali na Francusku?

  7. #5257
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi mi morali kao Austrija? Zašto se ne bi ugledali na Francusku?
    Mislim da je pitanje postavljeno jer ima seni kao insider. A mislim da nije poanta da nam je Austrija uzor. Meni osobno nije nikako uzor.

  8. #5258
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Pitam zato jer je pisalo da je i u Austriji vjeronauk u školi i nikog ne smeta i nitko se ne buni.

    Ne bih se ni ja bunila da mi djeca nisu na hodniku dok traje vjeronauk.
    Vjerojatno bi me isto smetalo i da se 3. sat trenira nogomet kao izborni predmet, a moja djevojčica koja ne želi igrati nogomet mora čekati u hodniku.

    Trnutno imamo situaciju da pola razreda čeka na hodniku a pola je na vjeronauku.
    U istoj školi i istom razredu je većina djece upisala drugi strani jezik (cca 75%) ali se taj izborni predmet izvodi u drugoj smjeni.

    Pretpostavljam da ovakvih situacija nema u zemljama gdje se roditelje ne bune na nastavu vjeronauka.
    Ni meni ne smeta da djeca idu na što god žele, od vjeroanuka do sviranja violine, samo da na mene ne vrše pritisak što satnicom što sadržajem udžbenika za vjeronauk gdje se malu djecu potiče na netoleranciju i neprihvaćanje drugačijeg.

  9. #5259

  10. #5260
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jebeni su ovi trogloditi na trgu. Opet oni nešto prosvjeduju.

  11. #5261
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni ne smeta da djeca idu na što god žele, od vjeroanuka do sviranja violine, samo da na mene ne vrše pritisak što satnicom što sadržajem udžbenika za vjeronauk gdje se malu djecu potiče na netoleranciju i neprihvaćanje drugačijeg.
    točno to. što se tiče satnice - ugovor između svete stolice i republike hrvatske je doslovno prepisan tj. potpuno je isti kao i ugovor između hbk i rh... osim u toj jednoj riječi dodanoj u jednom od članaka (ne znam više kojem).. .ta riječ ... "obaveznih" (odnosi se na predmete). uturili su vjeronauk u satnicu s obaveznim predmetima ne jer im se to dogodilo slučajno, nego namjerno. ako su svi tako veliki vjernici, što ne ostaju svi koji žele ići na vjeronauk sat duže? ili dolaze u poslijepodnevni turnus? zašto se taj izborni predmet ne uvede, kao i svi ostali izborni predmeti tek u četvrtom razredu? da bi se to promijenilo znači ne moraju se mijenjati međunarodni ugovor, nego ugovor s hbk.
    zašto se to barem ne promijeni?

    o tome smo toliko često raspravljali i svi znamo odgovor. jedino je pozitivno što smo se mi, roditelji, probudili iz letargije i počeli se buniti, u ime naše djece.

    haleluja!

  12. #5262
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    https://www.slobodnadalmacija.hr/dal...i-prema-kristu

    Dosla sam vidit je li netko ovo stavio

  13. #5263
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    opet iz rubrike ne znas jel za pravo il je news bar :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 24.03.2018. at 18:12

  14. #5264
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ovaj gospodin je nadmašio i daria šimića aka eva i adam iz noine arke: https://mobile.twitter.com/AndroAnic...713024/video/1

    čitajući izjave biskupa i drugih katolika na određenim portalima, o tome da katolicima, posebno u saboru, koji ne budu glasali protiv ik, treba slijediti kazna (koja već), na pamet mi pada moj prvobitni stav da ne postoji slobodna volja u katoličanstvu. koliko god nas nekad neke katolkinje u to uvjeravale. znači ako želiš biti dio crkve, moraš postupati prema njenim pravilima, njenom tumačenju biblije. što meni nije ništa neobično. želiš biti dio tima, igraj po pravilima tima. ako ti se pravila ne sviđaju, pokušaš ih promjeniti ili ne budi dio tima. izađi ili ne ulazi u taj tim. no, ti ovaj tim ne možeš promijeniti. to je činjenica. znači, nemaš slobodu interpretirati božje riječi kako ti smatraš (koliko god me uvjeravala da smiješ), nego moraš prihvatiti službenu interpretaciju crkve. jer crkva ima "monopol nad bogom", barem onim čiju riječ ona, kako sama veli, propovijeda. a kako je crkva hijerarhijski postrojena, pretpostavljam da službena interpretacija je ona koja dolazi s najviših istanci, a ne ono što misli neki svećenik u mrduši donjoj ili ti kao vjernica (iako te se istovremeno pokušava uvjeriti da i ti činiš tu crkvu).

    znači, crkva, ajmo se kocentrirati samo na onu u hrvata, veli da je pobačaj grijeh, da je MPO grijeh, da je homoseksualnost grijeh, da je promjena spola grijeh, da je žena drugotna itd. ako si vjernica, i nazivaš se katolkinjom, a recimo, konkretno nisi suglasna s navedenim... ne smatraš ništa od navedenog (da ne širimo priču) grijehom - kako se snalaziš u tom timu?!? u ovo konkretno vrijeme raznih prijepora?! kako živiš svoju vjeru? tj. čiju vjeru živiš? kako odlaziš u crkvu? kako se nazivaš katolkinjom?

    i ako ne vjeruješ u sve to, ako se čak gnušaš onog što vidiš da tvoja crkva podržava i što propovijeda dovoljno glasno i jasno, da ne možeš se praviti naivna i reći da nisi imala pojma, zašto si još uvijek dio tog tima, zašto se još uvijek nazivaš katolkinjom?

    jer ti vjera ispunjava tvoju ljudsku potrebu za smislom života? razumijem tu potrebu, ja je živim kroz humanizam... zar ne postoji nijedan drugi način da tu svoju potrebu živiš nego kroz jednu takvu instituciju kao katoličku crkvu u hrvata?
    Posljednje uređivanje od mama courage : 24.03.2018. at 19:14

  15. #5265

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    MC, o tome sam vec nesto pisala i opet cu ponoviti. Crkvena pravila su jasna i ona su takva kakva jesu. Ako se slazes s njima, izjasni se rimokatolikom, krscaninom, ako se ne slazes, onda izadji. Mislim, nije to nista novo ni neobicno, sve institucije i organizacije funkcioniraju na takav nacin. Kladim se da ni s tobom u tvojoj udruzi ne sjedi netko tko smatra da je homoseksualnost grijeh ili da je feminizam besmislen, niti da je Rodina savjetnica za dojenje osoba koja smatra da djetetu treba dati AD dok ne prodje skok u razvoju.
    Imala bih stosta toga za napisati ali ne da mi se sada pisati o tome i ispravljati neke krive Drine (ovo "drugotna" npr.).
    Zanima me, kad si vec tu, postoje li statisticki podaci o stopi nasilja nad zenama i djevojcicama nakon ratifikacije IK u zemljama u kojima je ona ratificirana ? Neki link mozda ?

  16. #5266
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    To sto je KC u Hrvata u srednjem vijeku, ne znaci da su i njeni gradjani i katolici. I Vatikan nije protiv IK, ako se ne varam. Plus, vidjeli ste istrazivanje ipsosa koje je narucila Vlada. Kopiram -U istraživanju kojeg je za Vladu provela agencija Ipsos, 66 posto ispitanika ustvrdilo je da podržava donošenje Istanbulske konvencije.

    Njih 31,9 posto podržava Konvenciju u potpunosti (34 posto je uglavnom podržava), a uopće je ne podržava 12,4 posto ispitanika (10,4 uglavnom ne).

    Konvenciju podržava 59 posto birača HDZ-a, 70 posto birača MOST-a I Živog zida i 90 posto birača SDP-a.

    Znaci, fake news kampanja ultradesnicara i crkve - nije uspjela. Markic, Ilcic, Bujanec, Hasan, Coric, Klem, Glogoski - to je ekipa koja je jucer predvodila prosvjed. Kriminalci i politicki marginalci.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 25.03.2018. at 10:23

  17. #5267
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    rehab- ja ne vjerujem da postoje studije o impactu ratificirane IK na smanjivanje nasilja nad ženama prosto zato što koliko vidim površnim gledanjem u većini zemalja koja su ratificirale IK, ista još nije stupila na snagu. a sigurno treba proći barem nekoliko godina da bi se vidjeli stvarni efekti. no ono što mene zanima, obzirom da te doživljavam kao praktičnu i aktivnu vjernicu, jest što tebe kao katolkinju smeta u navedenoj konvenciji? koji članak? sve pod pretpostavkom da te IK smeta, naravno.

  18. #5268

  19. #5269
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Mislim da IK u vrijeme kada se ideja o njoj stvarala nije donešena slučajno. Ideja ujedinjene Europe, priključenje mnogih država, migracije s juga i istoka tj. povećano doseljavanje u Europu sigurno je utjecalo na to da se nekom odlukom (konvencijom) spriječi uvoz raznih "plemenskih" običaja iz drugih kultura, bilo da se radi o poslušnoj ženi koja je vlasništvo svog muža, silovanju kao činu dokazivanja moći, spolnom sakaćenju "jer su tako naši stari" itd. A sve se to ženama radi samo zato što su žene.

  20. #5270
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    MC, o tome sam vec nesto pisala i opet cu ponoviti. Crkvena pravila su jasna i ona su takva kakva jesu. Ako se slazes s njima, izjasni se rimokatolikom, krscaninom, ako se ne slazes, onda izadji. Mislim, nije to nista novo ni neobicno, sve institucije i organizacije funkcioniraju na takav nacin.
    pa i rekoh, da to nije ništa neobično i meni potpuno jasno. no neke vjernice se s tobom ne bi složile.

    u biti nisam nikog prozivala, nego me zanimalo samo kako se vjernice koje nisu suglasne s ovim što crkva podupire ili propagira - osjećaju? idu li još u crkvu? je li im je vjera poljuljana? imaju li istomišljenike? pretpostavljam da im nije lako.

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Kladim se da ni s tobom u tvojoj udruzi ne sjedi netko tko smatra da je homoseksualnost grijeh ili da je feminizam besmislen, niti da je Rodina savjetnica za dojenje osoba koja smatra da djetetu treba dati AD dok ne prodje skok u razvoju.
    mi nismo vjerske zajednice, nego udruga. nemamo te privilegije kao vjerske zajednice. ali razumijem što želiš reći. no, ne bih išla tako daleko, mi nemamo kazne, kamo li tako dalekosežne, ako neki naš član postupi suprotno našim statutarnim odredbama. a svi naši članovi se upisuju kad su dovoljno zreli da sami odluče.

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Imala bih stosta toga za napisati ali ne da mi se sada pisati o tome i ispravljati neke krive Drine (ovo "drugotna" npr.).
    razumijem, nemam ni ja vremena. ovo o drugotnoj sam našla ovdje: https://kristadobrogpastira.com/glas...-i-zene-danas/

    mislim da je prilično jasno rečeno: "Neposlušnost se izriče u traženju svojih prava za jednakošću koja briše razlike, u tome da žena ne želi prihvatiti da je ona od Adama, a ne Adam od nje, da je ona drugotna, a muškarac prvotan."

    nemam nikakve dodatne info.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 25.03.2018. at 17:31

  21. #5271

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    rehab- ja ne vjerujem da postoje studije o impactu ratificirane IK na smanjivanje nasilja nad ženama prosto zato što koliko vidim površnim gledanjem u većini zemalja koja su ratificirale IK, ista još nije stupila na snagu. a sigurno treba proći barem nekoliko godina da bi se vidjeli stvarni efekti. no ono što mene zanima, obzirom da te doživljavam kao praktičnu i aktivnu vjernicu, jest što tebe kao katolkinju smeta u navedenoj konvenciji? koji članak? sve pod pretpostavkom da te IK smeta, naravno.
    Mene apsolutno nista ne smeta u smislu vjere, procitala sam je i nisam vidjela nista sto bi predstavljalo rodnu ideologiju.
    Upitno mi je to sto nisam primijetila da je ostavila nekog traga upravo u zemljama kojima je najvise trebala. Zato sam pitala ima li netko podatke koji bi mogli pobiti moje misljenje.
    Isto kao sto se opravdano pitam zasto je nekime toliko stalo da se ona NE ratificira, jednako se pitam zasto je nekome stalo da se ona ratificira maltene bez pitanja i zasto se taj dokument predstavlja kao sveta krava koja ce spasiti zlostavljane zene. Gledala sam skoro sva suceljavanja i da - upravo se tako predstavljao taj dokument. Sasvim mi je jasno i razumljivo da promjene ne mogu nastati preko noci, pogotovo u drustvima u kojima je nasilje nad zenama duboko ukorijenjeno ali ipak mi se cini da to sve skupa malo presporo ide i da ta konvencija nije toliko ucinkovita koliko se predstavljala da jest.

  22. #5272

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    To sto je KC u Hrvata u srednjem vijeku, ne znaci da su i njeni gradjani i katolici.
    S ovim se apsolutno ne mogu sloziti i to mogu argumentirati iz iskustva. Da ima svega, ima, ali generalno ovakvo sto izjaviti.. Kao netko tko zivi unutar organizacije nikako ne mogu prihvatiti ovu tvrdnju.

  23. #5273

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Zašto sam protiv?

    Prvi razlog nije rodna ideologija, nego generaliziranje obiteljskog nasilja i vrlo širokointerpretativan sadržaj.
    Imam dojam da se zapadna Europa “prepala” pred useljavanjem naroda koji imaju čitav niz nasilnih običaja (obrane časti, genitalno sakaćenje i sl.) pa je pokušala na brzinu strpati štošta u jedan takav dokument koji čak može nanijeti više štete u nekim područjima, nego donijeti koristi. Ukoliko zakoni ne sadrže određene elemente treba ih uvesti, i strogo kažnjavati tj. provoditi te zakone, a ovakve konvencije koje su iznad naših zakona su neprihvatljive jer su članci podložni različitim interpretacijama.

    Nisam detaljno proučavala konvenciju, ali izdvojit ću samo tri članka kojih se sada sjećam ( i ponukana nekim novinskim člankom pridružujem se ovoj temi jer se jako brinem za budućnost svoje djece, a s ovim člancima možda malo više ističem brigu za sina ):

    Članak 12., stavak 4. – Stranke će poduzeti potrebne mjere za poticanje svih članova društva, osobito muškaraca i dječaka, da aktivno pridonesu sprečavanju svih oblika nasilja obuhvaćenih područjem primjene ove Konvencije.

    Zašto bi netko moga sina od malena tretirao kao potencijalnog nasilnika koji mora proći posebnu edukaciju?
    Zašto bi moja kći, koju bi ova konvencija trebala štiti, samom konvencijom bila istaknuta kao dio posebne društvene skupine ("slabije" !!!) i samim time bi joj se negirala ravnopravnost u društvu?


    Članak 27. - Stranke će poduzeti potrebne mjere kako bi potakle svaku osobu koja je svjedočila počinjenju bilo kojeg djela nasilja obuhvaćenog područjem primjene ove Konvencije
    ili koja ima opravdana razloga vjerovati da je takvo nasilje počinjeno ili da se mogu očekivati daljnja djela nasilja, da to prijavi nadležnim organizacijama ili tijelima.

    Osoba koja ima opravdano razloga vjerovati (!!!) – ovdje mi samo mogu pasti napamet anonimne prijave koje mogu zagorčati život bilo kojem muškarcu … svjesni smo koliko očevi i sada imaju problema oko ostvarivanja svojih roditeljskih prava u slučaju rastave i samovolje nekih majki … S ovim člankom nemaju šanse u borbi …

    Članak 48. – zabrana obveznih alternativnih postupaka rješavanja sporova ili kažnjavanje
    1. Stranke će poduzeti potrebne zakonodavne ili druge mjere kako bi zabranile obvezne alternativne postupke rješavanja sporova, uključujući medijaciju i mirenje, u vezi sa svim oblicima nasilja obuhvaćenih područjem primjene ove Konvencije.

    Koliko sam upoznata, naši centri za socijalnu skrb dosta rade na medijaciji, mirenju, ostvarivanju veza između očeva i djece i sl…. Kako će se napraviti preokret? Dakle, dovoljno je da (ne)majke kaže da ne želi, laže da je otac bio nasilan i odnosi "pobjedu" ...


    Ne slažem se da neka druga organizacija bude iznad naših zakona (GREVIO), ne slažem se da toliki novac ide NGO-ima itd. itd.

  24. #5274

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Eh, da.... I Turska je prva potpisnica konvencije, 2011. godine ... Nekako mi se čini da se tamo situacija i nije nešto popravila ... naprotiv ...

  25. #5275
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mene apsolutno nista ne smeta u smislu vjere, procitala sam je i nisam vidjela nista sto bi predstavljalo rodnu ideologiju.
    Upitno mi je to sto nisam primijetila da je ostavila nekog traga upravo u zemljama kojima je najvise trebala. Zato sam pitala ima li netko podatke koji bi mogli pobiti moje misljenje.
    IK potpisana je 2011., a stupila je na snagu 2014. godine. države ju tek potpisuju tj. ratificiraju. treba svemu tome dati i malo više vremena od ni pet godina.

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Isto kao sto se opravdano pitam zasto je nekime toliko stalo da se ona NE ratificira, jednako se pitam zasto je nekome stalo da se ona ratificira maltene bez pitanja i zasto se taj dokument predstavlja kao sveta krava koja ce spasiti zlostavljane zene. Gledala sam skoro sva suceljavanja i da - upravo se tako predstavljao taj dokument. Sasvim mi je jasno i razumljivo da promjene ne mogu nastati preko noci, pogotovo u drustvima u kojima je nasilje nad zenama duboko ukorijenjeno ali ipak mi se cini da to sve skupa malo presporo ide i da ta konvencija nije toliko ucinkovita koliko se predstavljala da jest.
    ako se ne varam, do nedavno ta konvencija nije bila upitna, ako se ne varam čak i u izbornom programu hdz je spomenuta njena ratifikacija, pa se tada nitko iz hdz, tj. njihovih glasača nije bunio protiv buduće ratifikacije ili zbog toga nije izabrao hdz ili iz hdz-a izašao... sad, kad se digla hajka protiv konvencije, jer kako nazvati stvarno krajnje obmanjujuće izjave (tipa rodna ideologija, muškarac će sutra moći reći da je lav i sl.) cijela priča se svela na negiranje takvih krajnje nebuloznih tvrdnji. zagušuje se bespotrebno javni prostor. netko ne mora biti za ik, možda i ne shvaćati njen smisao, možda se sutra i pokaže da je i ona neučinkovita, ali doći s argumentima tipa "muškarac će sutra moći reći da je lav" (i to mu eto baš ta konvencija dozvoljava) stvarno vrijeđa inteligenciju svakog čovjeka.

  26. #5276
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da.... I Turska je prva potpisnica konvencije, 2011. godine ... Nekako mi se čini da se tamo situacija i nije nešto popravila ... naprotiv ...
    misliš da je konvencija kriva ili da je ona mogla spriječiti da se erdogan ovako osili? da preuzme toliko moći?

  27. #5277

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Konvencija je trebala donijeti nešto bolje, ali nije.
    Sama konvencija ne može biti uzrok njegovoj sili ... ali situacija dokazuje da konvencija i nema neku snagu ... nažalost, kao i mnoge druge svjetske konvencije, sporazumi i sl.

    Nedavno sam naišla na neke info da je od ratifikacije konvencije u nekim zemljama poraslo nasilje. Je li uzrok tome što se više prijavljuje nego prije, ne znam... Ali vezano uz članke koje sam izdvojila, recimo to "u zapadnom svijetu" (EU, SAD...) obiteljsko nasilje nije isključivo muškarac=nasilnik, žena=žrtva. Statistike pokazuju da su muškarci u gotovo istom omjeru žrtve obiteljskog nasilja kao i žene.

    (I još bih nadodala, da glas ovih naših žena boraca za ženska prava, nije i moj glas. Mislim da nam pokatkada svojim izjavama više štete, omalovažavaju nas i nastoje nas strpati u okvir slabijeg, nezaštićenog, obespravljenog spola, što je daleko od istine. Smatram da imamo ista prava kao i muškarci, a nekada i veća od njih.)

  28. #5278
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ukoliko zakoni ne sadrže određene elemente treba ih uvesti, i strogo kažnjavati tj. provoditi te zakone, a ovakve konvencije koje su iznad naših zakona su neprihvatljive jer su članci podložni različitim interpretacijama.
    pa ne primjenjuje se konvencija direktno, nego ona nalaže da se upravo takvi zakoni u državama potpisnicama donesu. mnogo toga što konvencija traži (tipa da je ravnopravnost spolova izričito navedena) već stoji u našem ustavu i zakonima. neke druge stvari će se morati još nadodati.

    mislite da je ovo prva međunarodna konvencija koju je hrvatska potpisala?!? pa nije, sjetite se samo konvencije o pravima djeteta.

    [QUOTE=Vrijeska;3037719]Nisam detaljno proučavala konvenciju, ali izdvojit ću samo tri članka kojih se sada sjećam ( i ponukana nekim novinskim člankom pridružujem se ovoj temi jer se jako brinem za budućnost svoje djece, a s ovim člancima možda malo više ističem brigu za sina ):

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Članak 12., stavak 4. – Stranke će poduzeti potrebne mjere za poticanje svih članova društva, osobito muškaraca i dječaka, da aktivno pridonesu sprečavanju svih oblika nasilja obuhvaćenih područjem primjene ove Konvencije.

    Zašto bi netko moga sina od malena tretirao kao potencijalnog nasilnika koji mora proći posebnu edukaciju?
    Zašto bi moja kći, koju bi ova konvencija trebala štiti, samom konvencijom bila istaknuta kao dio posebne društvene skupine ("slabije" !!!) i samim time bi joj se negirala ravnopravnost u društvu?
    nitko ne tretira tvog sina kao potencijalnog nasilnika. nego se fokus sada, umjesto samo na žene i djevojke, stavlja i na muškarce i dječake - i oni svojim primjerom i svojom podrškom trebaju doprinijeti društvu bez nasilja. do sada su o problemu nasilja govorile uglavnom žrtve, tj. žene. sada se u to trebaju uključiti i svi članovi društva. nasilje se neće iskorijeniti ako se samo žene i djevojčice osviješćuju, nego to moraju i muškarci i dječaci.

    tvoja kći, moja kći, svačije žensko dijete je, statistike to jasno govore, moguća žrtva nasilja od strane muškaraca. htjele mi to i ili ne htjele priznati. pa smo i odgojene, a nesvjesno i odgajamo svoje kćeri, da se primjereno oblačimo, da ne zavodimo, ne pijemo i da se "lijepo" ponašamo. i kad nam naše kćeri idu van, bojimo se ne da će ju netko pretući, nego da će ju silovati.

    Članak 27. - Stranke će poduzeti potrebne mjere kako bi potakle svaku osobu koja je svjedočila počinjenju bilo kojeg djela nasilja obuhvaćenog područjem primjene ove Konvencije ili koja ima opravdana razloga vjerovati da je takvo nasilje počinjeno ili da se mogu očekivati daljnja djela nasilja, da to prijavi nadležnim organizacijama ili tijelima.
    Osoba koja ima opravdano razloga vjerovati (!!!) – ovdje mi samo mogu pasti napamet anonimne prijave koje mogu zagorčati život bilo kojem muškarcu … svjesni smo koliko očevi i sada imaju problema oko ostvarivanja svojih roditeljskih prava u slučaju rastave i samovolje nekih majki … S ovim člankom nemaju šanse u borbi …
    ali tako je u zakonu za svatko djelo... svjedok se obraća policiji i onda policija kreće s istražnim radnjama. neće svjedok sam tražiti dokaze... drugačije ne može. policija naravno ima slobodu da na svjedokove optužbe odmahne glavom ili da krene u istragu.

    Članak 48. – zabrana obveznih alternativnih postupaka rješavanja sporova ili kažnjavanje
    1. Stranke će poduzeti potrebne zakonodavne ili druge mjere kako bi zabranile obvezne alternativne postupke rješavanja sporova, uključujući medijaciju i mirenje, u vezi sa svim oblicima nasilja obuhvaćenih područjem primjene ove Konvencije.

    Koliko sam upoznata, naši centri za socijalnu skrb dosta rade na medijaciji, mirenju, ostvarivanju veza između očeva i djece i sl…. Kako će se napraviti preokret? Dakle, dovoljno je da (ne)majke kaže da ne želi, laže da je otac bio nasilan i odnosi "pobjedu" ...
    nema potrebe za panikom, nije dovoljno... dapače, danas nije dovoljno ni ako je otac osuđen za zlostavljanje. neki nadobudno tjeraju dijete koje je proživjelo nasilje od oca da ga viđa, a dijete šokove doživljava.

    u slučaju osude muškarca za nasilje, ne bi se smjelo tjerati ni ženu ni djecu na bilo kakvo mirenje... ako to oni sami žele, ok. ali da se vrši (pa i suptilan) pritisak na njih ("ipak im je on otac") - to ne bi trebalo dolaziti u obzir.

    Ne slažem se da neka druga organizacija bude iznad naših zakona (GREVIO), ne slažem se da toliki novac ide NGO-ima itd. itd.
    nitko neće biti iznad naših zakona.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 26.03.2018. at 01:18

  29. #5279

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Nisam pravnica pa ne znam hoće li biti ili neće iznad zakona, ali (nije mi baš neki izvor, ali u ove kasne sate ne da mi se tražiti neki relevantniji) i wikipedija kaže: Treba svakako naglasiti da svaki međunarodni ugovor, kojeg su ratificirala odnosno potvrila zakonodavna tijela država ugovornica, po svojoj pravnoj snazi jest iznad zakona i podzakonskih akata.

    Eh, sad ... hoće li Grevio kao neka vrsta zastupnika te konvencije bili iznad ili neće?!
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.03.2018. at 01:26

  30. #5280
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Konvencija je trebala donijeti nešto bolje, ali nije.
    Sama konvencija ne može biti uzrok njegovoj sili ... ali situacija dokazuje da konvencija i nema neku snagu ... nažalost, kao i mnoge druge svjetske konvencije, sporazumi i sl.
    pa cilj i svrha konvencije nije bilo spriječavanje diktature.

    Nedavno sam naišla na neke info da je od ratifikacije konvencije u nekim zemljama poraslo nasilje. Je li uzrok tome što se više prijavljuje nego prije, ne znam... Ali vezano uz članke koje sam izdvojila, recimo to "u zapadnom svijetu" (EU, SAD...) obiteljsko nasilje nije isključivo muškarac=nasilnik, žena=žrtva. Statistike pokazuju da su muškarci u gotovo istom omjeru žrtve obiteljskog nasilja kao i žene.
    da? imaš neki link... baš me to zanima.

    (I još bih nadodala, da glas ovih naših žena boraca za ženska prava, nije i moj glas. Mislim da nam pokatkada svojim izjavama više štete, omalovažavaju nas i nastoje nas strpati u okvir slabijeg, nezaštićenog, obespravljenog spola, što je daleko od istine. Smatram da imamo ista prava kao i muškarci, a nekada i veća od njih.)
    da bi se razumijela svrha ove konvencije, i uopće borbe za prava žena, potrebno je kritički propitati društvo, shvatiti da se ne radi samo o "ludim pojedincima", nego o društvu, koje nas odmalena uči kako se trebamo ponašati, što nam je dozvoljeno, što zabranjeno i najbitnije, što moramo trpjeti i šutjeti... moramo ogoliti (sustavno) nasilje koje se vrši protiv žena. shvatiti da je ono u našim zakonima, u našem društvu, u našoj tradiciji i kulturi (pa i u vjeri). shvatiti da smo najvjerojatnije i mi same, koliko god se smatramo osviještene, kao dio tog društva, odgovorne za to nasilje. ako ga već ne činimo, onda zato što ga banaliziramo, prešućujemo i okrećemo glavu. što odgajamo naše kćeri da se lijepo ponašaju, da budu tihe, i da su one "samo curice".

    samo se sjetite koje godine se tek ukinulo, tj. zabranilo silovanje u braku.

    to što se ženama dešava nasilje, samo zato što su žene, to je činjenica. i izgovaranje te činjenice ne čini žene obespravljenijima, nego nasilje ga čini. da bi se uspješno borile protiv nasilja, moramo ga shvatiti.

  31. #5281
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pravnica pa ne znam hoće li biti ili neće iznad zakona, ali (nije mi baš neki izvor, ali u ove kasne sate ne da mi se tražiti neki relevantniji) i wikipedija kaže: Treba svakako naglasiti da svaki međunarodni ugovor, kojeg su ratificirala odnosno potvrila zakonodavna tijela država ugovornica, po svojoj pravnoj snazi jest iznad zakona i podzakonskih akata.

    Eh, sad ... hoće li Grevio kao neka vrsta zastupnika te konvencije bili iznad ili neće?!
    pa da, svaki međunarodni ugovor jest iznad zakona, tako su ti i vatikanski ugovori iznad zakona. i stotine drugih bilateralnih i multilateralnih ugovora koje je hrvatska potpisala i ratificirala. i onaj koji je potpisala s europskom unijom. otkud sada tolika briga?!?

    grevio već postoji od 2015. godine. i bavi se monitoringom. kao i druge organizacije koje se time već bave u drugim poljima (poljoprivredi i sl.), šalju svoje izvještaje, pa i iz hrvatske se već sada šalju izvještaji o stanju ljudskih prava i sl.

    grevio neće smanjiti suverenitet hrvatske. to već rade naši političari, koji su rasprodali pola hrvatske.

    https://www.coe.int/en/web/istanbul-...ut-monitoring1

  32. #5282
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa s obzirom da je predstavnica hrvatske vlasti nedavno slučaj nasilja u obitelji komentirala sa "tako vam je to u braku", vanjska agencija koja monitorira provedbu zaštite žena od nasilja u Hrvatskoj mi zvuči kao odlična ideja

  33. #5283
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa s obzirom da je predstavnica hrvatske vlasti nedavno slučaj nasilja u obitelji komentirala sa "tako vam je to u braku", vanjska agencija koja monitorira provedbu zaštite žena od nasilja u Hrvatskoj mi zvuči kao odlična ideja
    Slažem se, a mislim da to vrijedi i puno šire. Očito smo u (dugoj) fazi kad nam ne ide dobro na puno polja, i što se mene tiče, jako je dobro da nam ima netko izvana pravo nešto reći.

  34. #5284
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Isto kao sto se opravdano pitam zasto je nekime toliko stalo da se ona NE ratificira, jednako se pitam zasto je nekome stalo da se ona ratificira maltene bez pitanja i zasto se taj dokument predstavlja kao sveta krava koja ce spasiti zlostavljane zene.
    Mislim da si ovdje izvrnula uzročno posljedične veze. Ovaj dokument se origibalno tretirao jednostavno kao još jedan alat koji treba služiti sprječavanju zlostavljanja, ali budući da ga se napadalo na sve moguće načine (u početku većinom čistim lažima, a sad je postalo jako važno što će biti iznad naših zakona - kao da je prvi takav dokument), onda je, naravno, potrebno naglašavati koji mu je smisao i čemu on služi.
    Ne razumijem kako misliš "bez pitanja" kad se o tekstu konvencije razgovara od koje ono godine, 2008. ili tu ngdje? I cijeli proces pregovaranja i potpisivanja je obavljen?

  35. #5285
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    nitko ne tretira tvog sina kao potencijalnog nasilnika. nego se fokus sada, umjesto samo na žene i djevojke, stavlja i na muškarce i dječake - i oni svojim primjerom i svojom podrškom trebaju doprinijeti društvu bez nasilja. do sada su o problemu nasilja govorile uglavnom žrtve, tj. žene. sada se u to trebaju uključiti i svi članovi društva. nasilje se neće iskorijeniti ako se samo žene i djevojčice osviješćuju, nego to moraju i muškarci i dječaci.
    Ovo mi je baš dobar point!

    I ja bih rado tu zapadnjačku statistiku vidjela, gdje su muškarci jednako često zlostavljani kao žene. Je li u toj statistici vidljivo da je porastao broj zlostavljačica ili se smanjio broj zlostavljača?

  36. #5286
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam upoznata, naši centri za socijalnu skrb dosta rade na medijaciji, mirenju
    Ja sam baš za ovo čula direktno od socijalnih radnika da nema dovoljno ljudi koji su educirani da rade medijaciju i mirenje i da se čekalo jako dugo na termin. Ako je razlog razvodu zlostavljanje, mislim da je to užas. Socijalni radnici s kojima sam razgovarala su isto bili mišljenja da je medijacija prečesto potpuni nonsens.

    Zamišljam brak bez fizičkog zlostavljanja u kojemu jedan od partnera (svejedno koji) prezire drugog, govori mu svakodnevno da je smeće, da ne vrijedi ništa, da je glup, ružan ili bilo što u tom tonu. I onda par ode na medijaciju i mirenje, i zlostavljač(ica) shvati da to nije lijepo i onda će nakon toga sretno živjeti dalje?
    Posljednje uređivanje od Jelena : 26.03.2018. at 11:41

  37. #5287
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nam pokatkada svojim izjavama više štete, omalovažavaju nas i nastoje nas strpati u okvir slabijeg, nezaštićenog, obespravljenog spola, što je daleko od istine. Smatram da imamo ista prava kao i muškarci, a nekada i veća od njih.
    Vrijeska, mislim da to samo znači da si imala sreće.

  38. #5288
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je baš dobar point!

    I ja bih rado tu zapadnjačku statistiku vidjela, gdje su muškarci jednako često zlostavljani kao žene. Je li u toj statistici vidljivo da je porastao broj zlostavljačica ili se smanjio broj zlostavljača?
    Ja bih rekla da ovaj članak govori upravo suprotno: http://www.sibenik.in/crna-kronika/r...ena/84806.html

  39. #5289
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Pogledah neki filmic i ne mogu vjerovati.
    Ako je mali dio ovoga istina pitam se kuda idemo?Jesmo li na pocetku kraja?
    Mucno mi je vec sat vremena,otkad pogledah.
    Kad dodem doma stavit cu link.
    Posljednje uređivanje od bodo : 26.03.2018. at 13:15

  40. #5290

  41. #5291
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Zamišljam brak bez fizičkog zlostavljanja u kojemu jedan od partnera (svejedno koji) prezire drugog, govori mu svakodnevno da je smeće, da ne vrijedi ništa, da je glup, ružan ili bilo što u tom tonu. I onda par ode na medijaciju i mirenje, i zlostavljač(ica) shvati da to nije lijepo i onda će nakon toga sretno živjeti dalje?
    Upravo to, Jelena, pravu si stvar istakla. Nema šanse da bi shvatili.

  42. #5292
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Što ti je najmučnije, bodo?

  43. #5293
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ovo se iza brda valja...cijelo vrijeme

    http://hr.n1info.com/a290038/Vijesti...-pobacaju.html

  44. #5294
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ante Tomić, u svom stilu, o agitropu populiste Puljka koji uznemiruje hrv. roditelje, (vjero)učitelje i djecu po školama:

    https://www.jutarnji.hr/komentari/pi...aciju/7164732/
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.03.2018. at 14:34

  45. #5295
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    ovo se iza brda valja...cijelo vrijeme

    http://hr.n1info.com/a290038/Vijesti...-pobacaju.html
    Ma naravno. IK je očito pokušaj ispipavanja mišića, pa se i broj nazočnih laže, u skladu s lažima vezanim uz tumačenje IK. Ja se opet u dubini duše nadam da bi javna podrška zabrani pobačaja među vjernicima koji ne prihvaćaju cijeli paket dogmi bila prilično slaba. Ali vjerujem da i crkva to misli, tako da sumnjam da će organizirati neko regulirano izjašnjavanje.

    Romantično se i ja slažem s time da se roditeljima (a ne I OPET samo ženama) koji se odluče zadržati dijete da podrška. Premda mi nije jasno baš kako bi to izgledalo i zašto tu istu podršku onda ne bi dobili i svi ostali roditelji. Odnosno, kako će se baš razlikovati oni koji su zbilja planirali pobačaj od onih kojima se sviđa gratis paket, a ionako su namjeravali roditi, ma kakav on bio. Je li ta pomoć kratkoročna ili dugoročna. I tko još vjeruje dugoročnim paketima naše nestabilne politike.

  46. #5296
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ante Tomić, u svom stilu, o agitropu populiste Puljka koji uznemiruje hrv. roditelje, (vjero)učitelje i djecu po školama:

    https://www.jutarnji.hr/komentari/pi...aciju/7164732/
    Dopustimo li teoriju velikog praska u školama, što je sljedeće, da se lezbijke žvale na ulici, a muški ulaze u ženske zahode?
    Ovo me totalno izluđuje u retorici pop desnice.
    Btw. mi na poslu imamo jedan zahod, muški i ženski. Nije tako na svakom odjelu, ali kod mene jest. Pravi smo pioniri jednakosti

  47. #5297
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    zasto meni to ne zvuci romanticno niti iskreno - da je stvarno pitanje nerodjenog djeteta tj. smanjenje abortusa, onda bi crkva bila najveci promotor seksualne edukacije, a posebno kondoma (a kao sto znamo nije), takodjer ne bi trebala imati nista protiv MPO (a kao sto znamo, ima).

    tako da te price neka prica nekom drugom

  48. #5298
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno. IK je očito pokušaj ispipavanja mišića, pa se i broj nazočnih laže, u skladu s lažima vezanim uz tumačenje IK. Ja se opet u dubini duše nadam da bi javna podrška zabrani pobačaja među vjernicima koji ne prihvaćaju cijeli paket dogmi bila prilično slaba. Ali vjerujem da i crkva to misli, tako da sumnjam da će organizirati neko regulirano izjašnjavanje.
    Nisam sigurna. Vjerojatno bi se busevima skupila generacija 50+. Čija bi djeca onda bila u šoku ako ne bi mogla ostvariti to pravo... stila neki Brexitovci ("a nismo mi mislili da baš Britanija izađe, ali sam zaokružila da izađe"). Ili možda i ne bi bili u bedu jer bi se našlo po selima baba... onda bi bili u šoku ako nečija kćer umre. I stila ovi koji su prosvjedovali protiv Istabunske - što će se promijeniti primjenom Istanbulske - ništa - a zašto prosvjedujete - tišina... (a argument je zapravo - jer nas je xy pozvao).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.03.2018. at 14:59

  49. #5299
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    zasto meni to ne zvuci romanticno niti iskreno - da je stvarno pitanje nerodjenog djeteta tj. smanjenje abortusa, onda bi crkva bila najveci promotor seksualne edukacije, a posebno kondoma (a kao sto znamo nije), takodjer ne bi trebala imati nista protiv MPO (a kao sto znamo, ima).

    tako da te price neka prica nekom drugom
    Za to se jednako iskreno zalaže kao i za to da djeca trebaju oba roditelja ali su se svim silama odupirali dijeljenju kondoma kao prevenciji epidemije AIDSA. Koliko je ono sad sirocadi u Africi zbog toga što su im oba roditelja umrla od AIDSA?

  50. #5300
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    zasto meni to ne zvuci romanticno niti iskreno - da je stvarno pitanje nerodjenog djeteta tj. smanjenje abortusa, onda bi crkva bila najveci promotor seksualne edukacije, a posebno kondoma (a kao sto znamo nije), takodjer ne bi trebala imati nista protiv MPO (a kao sto znamo, ima).

    tako da te price neka prica nekom drugom
    Ja pod romatično ne mislim baš nešto pozitivno, već površno i banalno. Svejedno mi tvoja argumentacija nije jasna. Ne proizlazi mi jedno iz drugog. Od njih ne tražim nikakvu logiku, niti oni misle da ju trebaju ponuditi.

    Njihova propaganda mi je jasna. Čak su toliko drski da se usuđuju reći da bi porastao broj posvojenja, kad bi se zabranio pobačaj. Pomislim da bi logika crkve bila puno humanija da su glavni zaposlenici i propagandisti normalni obiteljski ljudi i da mogu bolje shvatiti roditeljstvo, al zapravo našim istočnim susjedima ni to ne pomaže, jednako su licemjerni.

    Zaista sam ostala nemalo šokirana komentarom dobro upućenog katolika, sa samog izvora propagande, na situaciju oko posvajanja - kako bi se povećani broj posvojenja omogućio zabranom pobačaja. Eto, taj površni pristup oko životno najvažnije stvari mi je očajan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •