Stranica 87 od 110 PrviPrvi ... 3777858687888997 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,301 do 4,350 od 5466

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 4. dio

  1. #4301
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kod nas su kabineti male prostorije između učionica, a služe kao mjesto gdje nastavnici mogu u miru nesto pisati, primati roditelje na informacije ili pak tamo poslati uceniia koji iznimno (naknadno) pise test - obicno samo u razrednoj nastavi jer bi se stariji dosjetili nasamo prepisivati sa šalabahtera.

  2. #4302
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja ne znam da kod nas u školi toga ima, barem nije bilo u učionicama u koje je išlo moje dijete, pa sam iščitala tekst da je dijete u učionici za vrijeme nastave

  3. #4303

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala je inzistirati da u razrednoj nastavi VJ bude prvi ili zadnji sat kao sto vecina skola ima, odnosno da djeca u kabinetu budu pod nadzorom.
    Joooj, bojim se da to nije tako u većini škola. Nekako imam dojam da su takve satnice više iznimka nego pravilo.
    Ova prepiska iz medija mi zvuči prilično predvidivo, ali mama iz priče može biti sretna što škola uopće ima kabinete. Jer kod nas je bio izbor - ili dijete sjedi u razredu i sluša vjeronauk direktno (ne pasivno kroz zidove, za to me uopće ne bi bilo briga), ili sjedi na hodniku, ili, ako ima sreće pa je knjižnica otvorena, u knjižnici.
    Moj sin je u prvom razredu razbio glavu na ulazu u školu kad je trčao iz knjižnice natrag u glavnu zgradu nakon sata vjeronauka, najčešće je provodio te sate bez nadzora na hodniku (uz još troje djece iz razreda), ili je sjedio na tom satu, gledao vjeronaučne crtiće i podnosio komentare djece iz razreda koja idu na vjerounauk ("Učiteljiceee, A. i P. ne vjeruju u bogaaa!"). Kad sam se u 2. razredu obratila ravnatelju jer mi je već bio pun kufer, on mi je odgovorio uz puno ispričavanja, ali rezultat je bio takav da je sljedeći put vjeroučiteljica zabranila mom djetetu ulaz u razred pa je ostao kao po**an sam na hodniku. Sve se to odvijalo u 1. i 2. razredu. Katastrofa, kad se samo sjetim.

    U 3. razredu su imali više sreće, pa bi ih za vrijeme vjeronauka preuzela učiteljica iz boravka i odvela u neki drugi razred. A u 4. razredu i kasnije mu je već bilo svejedno gdje provodi taj sat. Sad mu dobro dođe rupa u rasporedu, jer za to vrijeme radi zadaću, a i knjižnica je obično otvorena. Ali ta prva dva razreda bila su nam baš mučna, i meni i njemu. I cijela priča oko vjeronauka lomi se upravo na najmlađoj djeci, koja se odjednom, ničim izazvana, nađu odvojena od svojeg razreda, predstavljaju "slučaj" koji "treba rješavati", i teško im je to razumjeti. Na tu kartu i igraju oni koji su inzistirali na uvođenju vjeronauka od 1. razreda, i to mi je najružnije u cijeloj priči.

  4. #4304

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    U riječkoj školi u koju moja kći ide, vjeronauk je prva dva sata...više bih voljela da su to zadnja dva i da ide ranije doma. Zato su informatiku, koja je u današnje informatičko doba, gdje ne možeš niti u skladištu raditi bez poznavanja rada na računalu, neophodna, stavili zadnja dva sata i još se plaća...a vjeronauk je besplatan , iako oba predmeta spadaju pod izborne.

  5. #4305
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Plaća se zato sto ne postoji kao izborni za razreenu nastavu.
    S rasporedom budite sretni!

  6. #4306
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I cijela priča oko vjeronauka lomi se upravo na najmlađoj djeci, koja se odjednom, ničim izazvana, nađu odvojena od svojeg razreda, predstavljaju "slučaj" koji "treba rješavati", i teško im je to razumjeti. Na tu kartu i igraju oni koji su inzistirali na uvođenju vjeronauka od 1. razreda, i to mi je najružnije u cijeloj priči.
    Grozno žalosno, ali lijepo si ovo napisala, tanja. Ja se slažem da je takvo postupanje zaista namjerno i smišljeno, jer i s vjeronaukom u školi, i to u rasporedu, situacija bi mogla biti vrlo jednostavno rješiva kad bi bilo volje.

  7. #4307

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Joooj, bojim se da to nije tako u većini škola. Nekako imam dojam da su takve satnice više iznimka nego pravilo.
    Ova prepiska iz medija mi zvuči prilično predvidivo, ali mama iz priče može biti sretna što škola uopće ima kabinete. Jer kod nas je bio izbor - ili dijete sjedi u razredu i sluša vjeronauk direktno (ne pasivno kroz zidove, za to me uopće ne bi bilo briga), ili sjedi na hodniku, ili, ako ima sreće pa je knjižnica otvorena, u knjižnici.
    Moj sin je u prvom razredu razbio glavu na ulazu u školu kad je trčao iz knjižnice natrag u glavnu zgradu nakon sata vjeronauka, najčešće je provodio te sate bez nadzora na hodniku (uz još troje djece iz razreda), ili je sjedio na tom satu, gledao vjeronaučne crtiće i podnosio komentare djece iz razreda koja idu na vjerounauk ("Učiteljiceee, A. i P. ne vjeruju u bogaaa!"). Kad sam se u 2. razredu obratila ravnatelju jer mi je već bio pun kufer, on mi je odgovorio uz puno ispričavanja, ali rezultat je bio takav da je sljedeći put vjeroučiteljica zabranila mom djetetu ulaz u razred pa je ostao kao po**an sam na hodniku. Sve se to odvijalo u 1. i 2. razredu. Katastrofa, kad se samo sjetim
    Da metode su im katastrofa..
    Tako sam se ja u vrtiću potužila na prekomjerno gledanje tv-a. I sutradan pitam kćer sto su radili, jesu li gledali tv. Ona kaze da su crtali. Pomislim, urodio je plodom moj komentar da bi kroz razgovor na kraju skužila da je nju samu poslala crtati. No nakon nekog vremena joj se pridruzilo i par druge dječice kojma je dosadio tv pa mi je zato odgovorila u mnozini.

  8. #4308
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Moja se iskustva više poklapaju s tanjinim nego čokoladinim. Dvije meni bliske obitelji ove godine imaju prvašiće i upisali su ih na vjeronauk s namjerom da ih ispišu u drugom ili trećem razredu, nakon što djeca prebrode socijalizaciju i steknu malo samopouzdanja. Iako ja to ne bih napravila, u potpunosti ih razumijem.

  9. #4309

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    kod nas se ove godine desilo da pola jednog prvog razreda ne ide na vjeronauk

  10. #4310
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Grozno žalosno, ali lijepo si ovo napisala, tanja. Ja se slažem da je takvo postupanje zaista namjerno i smišljeno, jer i s vjeronaukom u školi, i to u rasporedu, situacija bi mogla biti vrlo jednostavno rješiva kad bi bilo volje.
    X

  11. #4311
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    A kaj ak vam velim da je prije 25 godina KC inzistirala na uvođenju 'paralelnog' predmeta (etike ili religiozne kulture) od prvog osnovne upravo da se izbjegnu ovakve stvari?

    Vokićka je to sve otkantala kao nepotrebno (ona je ono kaj ja zovem 'veći katolik od Pape' u negativnom smislu)

  12. #4312
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to i mislim. Da se ne prijavljuju, jer ne mislim da je osvještenost ljudi o kontracepciji toliko narasla.
    Treba vidjeti koliko je paralelno porastao broj pobacaja zbog zdravstvenog satna djeteta/majke . Ta vrsta ide na uputnicu.
    sluzbeno na uputnicu i tako ulazi u statistiku. Sto se dogada nesluzbeno nitko ne zna.

  13. #4313
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    raste broj spontanih pobačaja, pada broj induciranih...
    slučaj Varaždin može dati jedan od odgovora:

    za obavljanje pobačaja pacijenticama uzimali novac, stavljali ga u svoje džepove, a onda te zahvate fakturirali HZZO-u...

    http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...nticama-205038

  14. #4314
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Da, Juroslave, ne bi se uopće čudila

  15. #4315
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    raste broj spontanih pobačaja, pada broj induciranih...
    slučaj Varaždin može dati jedan od odgovora:

    za obavljanje pobačaja pacijenticama uzimali novac, stavljali ga u svoje džepove, a onda te zahvate fakturirali HZZO-u...

    http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...nticama-205038
    Sto je na kraju bilo s tim ginekolozima?

  16. #4316
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bila KC kriva za situaciju s vjeronaukom ili ne, odgovorna za stanje u školama sigurno ne može biti - odgovorno je ministarstvo obrazovanja, vlada i ministar, a tih je od Ljilje Vokić bilo oho-ho, i to raznih političkih usmjerenja, pa se nitko nije potrudio da djeca koja ne idu na vjeronauk prestanu u školama biti "slučaj".

  17. #4317
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    raste broj spontanih pobačaja, pada broj induciranih...
    slučaj Varaždin može dati jedan od odgovora:

    za obavljanje pobačaja pacijenticama uzimali novac, stavljali ga u svoje džepove, a onda te zahvate fakturirali HZZO-u...

    http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...nticama-205038
    Tako je i drugdje.

  18. #4318

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    moje dijete je 3. razred i ne ide na VJ i samo da podsjetim..jer sam to istraživala prije 3 g
    ugovorom KC-RH je dogovoreno da VJ može i u satnicu i to je jedini "izborni" predmet koji se stavlja u satnicu...

  19. #4319
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj nije jedini, moja kći je i izborni njemački imala u satnici. I isto nikog nije briga što će raditi djeca koja ne idu na njemački.

  20. #4320
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tako je i kod nas s talijanskim. Uglavnom u visim razredima imaju rupa ko u priči.

  21. #4321
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja ima, kad je škola ujutro, njemački u 16.20 (16,40? ne znam točno kada počinje taj sat, uglavnom kasno popodne)
    ni vrit ni mimo, shebe cijelo popodne

  22. #4322
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ok Mima, jedini predmet koji ide u takvom obliku od osjetljivog prvog razreda OŠ. Plus, oko pohađanja/nepohađanja stranog jezika ne postoji takva stigmatizacija učenika kakva postoji oko vjeronauka, počevši od strane nekih učitelja do same djece. Naravno, tu bi se moglo puno učiniti odgojem, ali često je šteta već napravljena kad se kreće s odgojem. Ja nisam bila svjesna šta se događa mom sinu sve dok slučajno nismo čuli sadržaj jednog njegovog telefonskog razgovora s djetetom iz razreda u kojem se branio što ne pohađa vjeronauk (između ostalog, pobožno odrecitirao cijeli "oče naš" ), tek smo naknadno saznali da taj razgovor nije bio jedini takve prirode niti jedino ružno što mu se bilo događalo.

  23. #4323
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, tako je slatko kad se uspoređuje informatika i vjeronauk

  24. #4324
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa jesam li ja rekla da je drugačije?! Naravno da je vjeronauk puno veći problem jer je uz njega vezana stigmatizacija, no jednostavno nije istina i ne stoji da je to jedini izborni predmet koji se stavlja u satnicu.
    I djeca jednako nisu zbrinuta za vrijeme drugih izbornih predmeta, kao što nisu niti za vrijeme vjeronauka.

    Bilo to nekom slatko ili ne bilo, potpuno je neprihvatljivo da dijete ima šest sati u školi, a da jedan sat od tih zuji i bespotrebno ga provodi u školi jer drugi za to vrijeme imaju neobavezni predmet.

    To je naprosto odličan primjer kako se kod nas generalno uvode promjene na ho-ruk i bez razmišljanja, jako je fensi i fora imati izborne predmete u školi, a kako to u praksi izgleda nikoga nije briga.

  25. #4325

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Slazem se sa svime, samo vasa skola je stvarno jedna od rijetkih koja ima sve izborne predmete u satnici. U vecini skola je jedino vjeronauk u satnici ostali su u suprotnoj smjeni. I to je ono sto frustrira... iz godine u godinu uvijek isto.

  26. #4326
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    I meni se čini da je to s drugim izbornim predmetima unutar satnice više izuzetak nego pravilo, ali razumijem da frustrira. Mojih troje djece nikad nije imalo ostale izborne predmete osim vjeronauka unutar satnice - sretni smo ako su im prvi ili zadnju sat nastave jer većinom su im u kontra smjeni (što nam je grozno s obzirom da u kontra smjeni imaju obaveze u glazbenoj školi; npr. kćer ove godine prema dogovoru s profesorima jedan tjedan izostaje s talijanskog, a drugi sa solfeggia). Kad smo kao roditelji u školi apelirali da se izborni predmeti iz kontra smjene prebace barem na prvi ili zadnji sat nastave, rečeno nam je da to nije u skladu s propisima MZOŠ-a, čak i kad bi se moglo.

  27. #4327
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja stvarno ne znam je li izuzetak ili pravilo, jer nemam dostupne podatke o rasporedu po različitim školama, nego samo u "našoj".

    Sjećam se da sam ovdje po forumu čitala da su žene pisale da su izborni premeti u školi u rasporedu, i jednostavno to nisam mogla vjerovati - a evo i kod nas je tako (bilo tako).

    To da nije po propisima ili nije istina ili naša škola krši propise, jer su mojoj kćeri svi izborni predmeti spojeni sa nastavom.

  28. #4328
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Mislim da vaša škola krši propise - sjećam se da sam tad kad smo se aktivirali oko tog pitanja morala na kraju zaključiti da su propisi stvarno glupi :D

  29. #4329
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čisto sumnjam, jer kod nas nakon što se napravi raspored pedagoginja ga pregleda i pretrese je li u skladu s propisima. Tako su lani promijenili cijeli raspored jer je ona presudila da nije u skladu s 'pedagoškim propisima', a pretpostavljam da je to to čemu pričaš. Isto tako, kad sam se ove godine žalila ne nešto u rasporedu rečeno mi je da je sve u skladu s pedagoškim propisima.

  30. #4330
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ne bih se iznenadila da su "pedagoški propisi" nešto drugo od propisa MZOŠ-a. A možda postoji i različita mogućnost tumačenja..

  31. #4331
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A nemam pojma, stvarno, ne razumijem se u propise.

  32. #4332

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Mene fascinira kako je public status sa fb postao slučaj , a jedan drugi status koji sam i sam podijelila i u kojem je ( po meni ) navedeno skandalozno ponašanje zaposlenika i vlasnice jedne privatne igraonice gdje su se pod punim imenom i prezimenom javljali roditelji čija su djeca zadobila ozbiljne tjelesne ozljede nije završio na portalima .
    A nije da ga ljudi nisu slali novinarima i portalima.

  33. #4333

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Da i mene je to začudilo!

    Dubinsko novinarstvo, šta reći drugo

  34. #4334

  35. #4335
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ajme, Jelena, bojim se takvih scenarija i kod nas, ionako nam je ova katolibanska revolucija uvezena iz SAD-a.
    Evo izvještaja s njihove konferencije, iz ovoga se da nazrijeti koji su im ciljevi sljedećih nekoliko godina.
    Patnje-ugnjetavane-vecine

  36. #4336

  37. #4337

  38. #4338
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

  39. #4339
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Evo u Guardianu o pravu na izbor u Hrvatskoj https://www.theguardian.com/world/20...message-across

  40. #4340
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    lupiga.com/vijesti/biblijske-vrijednosti-autonomija-sveucilista-podredjena-interesima-katolicke-crkve

  41. #4341
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne prepoznaje mi link, a na mobu sam. Jedino se sve moze kopirati u browser.

  42. #4342
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Dobar tekst Deana Dude: http://www.bilten.org/?p=16156

  43. #4343
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar tekst Deana Dude: http://www.bilten.org/?p=16156
    Naime, upravo Vatikanskim ugovorima omogućava se dvostruka hegemonijska linija u proizvodnji stalne ugroze i mobilizacije: Crkva ima pravo sudjelovati u javnom obrazovanju, ali, naravno, ima i pravo na vlastite obrazovne institucije, i to od vrtića do sveučilišta. Jednako je tako s medijima: iznova Crkva ima pravo na zastupljenost u javnim medijima, kao što iznova ima mogućnost osnivanja svojih medija. Sve se to, naravno, financira iz javnih sredstava. Crkva, dakle, uživa apsolutnu autonomiju na svome terenu, ali joj se ista jamči i na terenu sekularnosti koji onda sistemski podvrgava desekularizaciji, kao što su joj osigurana i financijska sredstva.
    Potpis.

  44. #4344
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a je li istina za taj Vatikanski ugovor da moraju obje strane bit suglasne da se raskine, dakle čak i u nevjerojatnom scenariju da ga Hrvatska želi raskinuti, ako Vatikan ne pristane - nula bodova?

  45. #4345
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Joj, dobila je kćer (7. r.) prošli tjedan za domaću zadaću iz hrvatskog da napiše sastavak na temu "Kuda bih odveo/la Isusa". Prvo je nemilo protestirala (baš me iznenadila - ista ona djevojčica o kojoj sam prije par godina pisala da se želi upisati na vjeronauk), da kako ona može pisati takav sastavak, da će ona napisati da nije vjernica i gotovo... Meni se to nije činilo baš prikladnim kao domaća zadaća, a još manje prikladnim mi se činila ta tema za hrvatski jezik, i na kraju mi se od čitave te situacije "digao tlak" pa sam joj predložila neka lijepo napiše da bi odvela Isusa da utješi malog prvašića koji ne ide na vjeronauk i sjedi sam na hodniku zbunjen i usamljen... Iz prve je i to odbila, ali onda sam pribjegla najgoroj mogućoj taktici (i otvoreno je obznanila kao takvu) - obečala joj kupiti majicu s ebuy-a koju već duže želi ako napiše taj sastavak. Iskoristila je sav svoj talent za političku korektnost, bilo mi je čak i malo neugodno kasnije to čitati
    Posljednje uređivanje od Kanga : 05.12.2016. at 13:54

  46. #4346
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Kanga, što bi se dogodilo da si kao roditelj odbila da ti dijete piše takvu zadaću i to napisala u bilježnici? Ili da si samoinicijativno dala drugi zadatak (recimo, kamo bi odvela nepoznatog prijatelja...)? Pitam jer se pripremam za slične nepogode kad mi starija krene u školu

  47. #4347
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a je li istina za taj Vatikanski ugovor da moraju obje strane bit suglasne da se raskine, dakle čak i u nevjerojatnom scenariju da ga Hrvatska želi raskinuti, ako Vatikan ne pristane - nula bodova?
    Je, pročitaj si ugovore na netu, vrlo su kratki.

  48. #4348
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Kanga, što bi se dogodilo da si kao roditelj odbila da ti dijete piše takvu zadaću i to napisala u bilježnici? Ili da si samoinicijativno dala drugi zadatak (recimo, kamo bi odvela nepoznatog prijatelja...)? Pitam jer se pripremam za slične nepogode kad mi starija krene u školu
    Kanga, sviđa mi se kako si se snašla, al ti ne mogu tehnički lajkati post. Nešto ne funkcionira kako treba.

    Zuska, meni se ta tema čini OK za malo preusmjeravanje (uz asistenciju roditelja) koje bi ukazalo nastavniku koji je neosjetljivi kreten

    Mislim, mogla je biti tema i kamo bih odveo Gustava ili Kojota da dođu u moj grad. Da ne kažem Muhameda ili Budu.

  49. #4349
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni je ta tema skroz OK, jer se može pristupit kako god hoćeš (pod uvjetom da profesor ne očekuje jednu vrstu odgovora)
    i ova ideja "odvela bih ga da utješi prvašića koji sjedi u hodniku dok je vjeronauk" mi je super
    ne moraš vjerovat u Isusa da bi pisao o njemu

    problematične su mi teme koje podrazumijevaju da si vjernik, tipa "kako u mojoj obitelji slavimo Isusovo rođenje" ili "oko čega se molim"

  50. #4350
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ili da dijete piše malo općenitije - Kamo bih odveo/la zamišljene likove? Pa uz Isusa, tamo odvede i Elsu i Spidermena.

    No, mene zanima kako bi u školi reagirali da se odupreš ili promijeniš temu....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •