Stranica 3 od 110 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 5466

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 4. dio

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    moja nona je govorila da su joj najjači oni koji kažu "kad umrem, bacite me u more" :marta:
    Ne govorim o "bacite me u more", nego o "napravite kako vam drago".

    U to mi je ukljuceno i ono o čemu vertex govori, dakle valjda će me obitelj dovoljno poznavati da mi ne dovedu popa na sprovod i da mi umjesto Fala puštaju Tom Waitsa. Al da ću im za života pisat upute - teško...

  2. #102
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    naravno da ovisi o doživljaju, i naravno da ovisi o osobnosti liječnika. ali generalno - vizita jest oblik torture. ulijeće deset faraona u sobu, sestre sve ustreptale, postoje pravila na koja te iste upozoravaju (npr moraš biti u krevetu), ovlaš pogledaju one papire na krevetu, moraju obići cijeli odjel pa, realno, i nemaju vremena za neke razgovore...
    ne znam jel smisao odnos moći, ili koji je uopće smisao vizite. ali, iako i nije, taj odnos moći je itekako prisutan.

  3. #103
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne govorim o "bacite me u more", nego o "napravite kako vam drago".

    U to mi je ukljuceno i ono o čemu vertex govori, dakle valjda će me obitelj dovoljno poznavati da mi ne dovedu popa na sprovod i da mi umjesto Fala puštaju Tom Waitsa. Al da ću im za života pisat upute - teško...
    Tebi da puštaju Toma Waitsa? Namjeravaš biti u nadzoru?

  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    MC, ovo s vizitom otkrivaš toplu vodu. O tome se ovdje piše već 15 godina. A piše se i o drugim oblicima institucionaliziranog nasilja. Samo valjda to pujpik ne važi dok netko ne održi govor na konferenciji.

  5. #105
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    i da mi umjesto Fala ...
    ajme meni, ovo bi mi bilo gore od popa

  6. #106
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da ovisi o doživljaju, i naravno da ovisi o osobnosti liječnika. ali generalno - vizita jest oblik torture. ulijeće deset faraona u sobu, sestre sve ustreptale, postoje pravila na koja te iste upozoravaju (npr moraš biti u krevetu), ovlaš pogledaju one papire na krevetu, moraju obići cijeli odjel pa, realno, i nemaju vremena za neke razgovore...
    ne znam jel smisao odnos moći, ili koji je uopće smisao vizite. ali, iako i nije, taj odnos moći je itekako prisutan.
    Antologijska izjava jedne moje cimerice iz rodilišta: Ajme, dolazi vizita, a mi u gaćicama

  7. #107
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Tebi da puštaju Toma Waitsa? Namjeravaš biti u nadzoru?

    A e, u moju ​čast, LOL!

  8. #108
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme meni, ovo bi mi bilo gore od popa
    Ima i gore, kad ti na sprovodu puštaju Dancing Queen i pale bengalke. Ubjedljivo najgore kad netko iz familije pjeva Fala. Falš.

  9. #109
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kampanja Ne govoru mrznje na internetu.
    http://vijesti.hrt.hr/predstavljanje...e-na-internetu

    Vidim da su neki poceli pred pola godine.

    http://www.kancelarijazamlade.rs/ves...e-na-internetu

    Ne znam vide li se kakvi rezultati kampanje.

  10. #110
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i gore, kad ti na sprovodu puštaju Dancing Queen i pale bengalke. Ubjedljivo najgore kad netko iz familije pjeva Fala. Falš.
    Ja bih preživjela Dancing Queen.
    Ili ne

  11. #111
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    S nedavnim iskustvom boravka u bolnici na dječjem, baš sam došla do istog zaključka s moći i poretkom.
    Ali istovremeno mi je ta rutina "dolazak, vizita, doručak, igra, ručak, odmor, igra, večera, svjetla se gase u toliko sati" dala neki osjećaj sigurnosti, ko malom djetetu, u momentu kad sam bila poprilično rasuta, tako da psiholoških efekata ima različitih, vjerojatno bi se kroz različite nijanse mogle postići različite stvari

  12. #112
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Rutina može postojati i bez "faraonske" vizite.

  13. #113
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Sjecam se dvije vizite nakon prvog poroda: prvi put sam zaspala i nisam skinula gace a drugi put je dr doslovce s vrata viknuo: "Dobar dan, jel sve u redu? Je? Dovidjenja!" Mi smo se samo pogledale i pras u smijeh.
    Al to sa skidanjem gaca kad ti curi na sve strane, sirenje nogu i cekanje da oni ovlas pogledaju, to mi je zbilja bilo ponizavajuce.
    Posljednje uređivanje od Lucky2 : 17.01.2014. at 10:56

  14. #114
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    MC, ovo s vizitom otkrivaš toplu vodu. O tome se ovdje piše već 15 godina. A piše se i o drugim oblicima institucionaliziranog nasilja. Samo valjda to pujpik ne važi dok netko ne održi govor na konferenciji.
    znam da se o tome ovdje stalno pisalo. meni je bilo zanimljivo osvijestiti da se to moze podvesti pod (pravni) pojam torture.

  15. #115
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    MC, ovo s vizitom otkrivaš toplu vodu. O tome se ovdje piše već 15 godina. A piše se i o drugim oblicima institucionaliziranog nasilja. Samo valjda to pujpik ne važi dok netko ne održi govor na konferenciji.

    A baš!

  16. #116

  17. #117
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne znam je li na ovoj temi bio spominjan Tim Minchin.

    meni je on jako duhovit, a pretpostavljam da je ovo najbolje mjesto za podijeliti oduševljenje tom vrstom duhovitosti.

    http://www.youtube.com/watch?v=YMnEpOsGH4o

    http://www.youtube.com/watch?v=YMnEpOsGH4o

    http://www.youtube.com/watch?v=LkJEp2TbFHA
    Posljednje uređivanje od mujica : 18.01.2014. at 22:42

  18. #118

  19. #119
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    sva sam se naježila... odličan članak: http://www.dailykos.com/story/2011/0...tail=facebook#

  20. #120
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

  21. #121
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Upravo sam pogledala jedan dobar njemacki film o brzini zivota gdje se pojavio prof. Hartmut Rosa. Jako mi se svidio pa sam ga isla proguglat. Evo na engleskom jedan tekst:
    http://m.spiegel.de/international/ze...ww.google.com/

    Na njemackom ih ima dosta pa komu se da...

  22. #122
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Nova Država Hrvatija 2033, jeste li čitale?

    Link za download (Creative commons licence)


    a može se čitati i online

  23. #123

  24. #124

  25. #125
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ajde, drage moje ateistkinje... recite... koje su vaše motivacije da činite dobro?

    i osjećate li se kao bolesnici?

    http://www.youtube.com/watch?v=OsWa45Zb9pI

  26. #126

  27. #127
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    problem s kvizom je, dakle, što diskriminira one koji ne pohađaju vjeronauk-slažem se, ali meni još veći problem predstavlja pitanje koje veze ima vjeronauk s ekologijom?????
    i vječito vezivanje vjere s hrvatstvom i lijepom našom mi nikako ne sjeda.
    a ovo što ivančić drobi ne mogu uopće slušati.
    inače, mogu za ateiste koje znam reći da žive kristov nauk puno uspješnije od mnogih vjernika koje znam i koji se njime vole busati u prsa. i to ne iz straha od sudnjeg dana, niti zato jer isus tako propovijeda, nego zbog sebe samih, i kamo sreće da nam je što više takvih bolesnika.

  28. #128
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sori MC sto duplam tvoju vijest. Nisam stigla gledati.

    Velika je bahatost da se ni ne potrude zakamuflirati vjeronauk u eko priču pa da bar pitaju koje se ptice okupiše oko Sv Franje. Nema potrebe. Dok god si pravi Hrvat.

    A to kad se izvlače argumenti antidrzavnih elemenata, udbasa i nehrvata koji mrze sve hrvatsko, jasno je da ne postoji neki ozbiljni argument. To je kao kad klinci isplaze jezik u nemoći da nešto smislenije naprave. Nevjerojatno mi je da se netko jos i potpise, kao ovdje Kutle, pod takve izjave. Sreca je da se ne ponavlja 1950. Jos bi nas kaznili sto citamo strani tisak.

  29. #129
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja sam mislila da je taj kviz natjecanje iz svakog od ovih predmeta posebno, pa, kao, oni koji idu na vjeronauk mogu se natjecati u tome. Ali i u toj verziji nije mi bilo jasno kakve veze vjeronauk ima s ostalim predmetima iz ove grupe, kao ni s ekologijom.
    No, to da se učenici koji ne idu na vjeronauk ne mogu natjecati je nedopustivo i drago mi je da kviz više nije dio službenog kurikuluma natjecanja u školama.
    Neka se provodi po crkvama i crkvenim vjeronaucima.

    Evo i jedan zanimljiv članak: Nitko više nije normalan
    "Crkva se o ovom pitanju izjasnila jasno i britko, s pravom se zalažući da i crkveni stavovi dobiju priliku biračke ovjere u demokratskom procesu po pravilima koja vrijede jednako za sve. To mi daje za pravo da i ja kao marginalni pripadnik Crkve propitujem kanone i običaje (ne i vjerske istine) koje Crkva u posljednjih tisuću godina prakticira kada je u pitanju ljudska seksualnost i zajednički život muškaraca i žena."

  30. #130
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    ajde, drage moje ateistkinje... recite... koje su vaše motivacije da činite dobro?

    i osjećate li se kao bolesnici?

    http://www.youtube.com/watch?v=OsWa45Zb9pI
    Bojim se da niste s razumijevanjem ovo odslušale; Ivančić kaže:
    "...Biti dobar znači biti u transcendentalu, a transcendental je ulazak u bitak, a bitak je Svemogući stvoritelj - to je dakle Bog! Prema tome tko god vjeruje u dobro - on je u Bogu! Ako ateist vjeruje u dobro i čini dobro onda on i nije ateist, on je u bitku, on je u Stvoritelju!..... Drugim riječima; ljudi koji ne vjeruju u dobrotu, etičnost, moral - oni su bačeni na Zemlju...".
    Dakle, T. Ivančić želi poručiti mnogima koji za sebe kažu da su ateisti da su oni zapravo vjernici, makar toga nisu niti svjesni.

    Sorry na upadu, pozz

  31. #131
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Biti dobar znači biti u transcendentalu, a transcendental je ulazak u bitak, a bitak je Svemogući stvoritelj - to je dakle Bog.

    Bojim se da nisam shvatila ni ovaj silogizam.

  32. #132
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Poslusala sam ivancica. Neozbiljno. Recenicu po recenicu mozes opovrgavat pa ce se netko naci tko ce mi objasniti da nije on to rekao, nego da je mislio nesto drugo.
    Prvo sumnja-tko sumnja ne istražuje što je bitno za njegov život. Ja mislim da tko sumnja, on propituje, on istrazuje, a tko ne sumnja ni u sto ne moze pridonijeti nikakvom razvoju.

    Slozila bih se da ateist sebe baca na zemlju s neba. Al tu ne vidim ništa lošeg.

    Ateist nema NIKAKVU informaciju jer ne vjeruje u informaciju koju donosi Isus. Ovo mi je suludo i komentirati.

    Ateist ne može biti dobar jer ne očekuje nagradu kao motivaciju. I pas može biti dobar bez da očekuje nagradu. Trebam li ja nagradu za svako djelo? Nije li mi dovoljna nagrada da sam imala priliku učiniti dobro?

    Čini mi se da je njegova poanta da ne postoji dobar ateist, jer ako je dobar da onda nije ateist jer vjeruje u dobro. Vjerujem li ja u sve što činim? Vjerujem li u hodanje pa sam zato vjernik? Je li isto činiti dobro i vjerovati?

    Što se tiče ubojica i zla, po milijunti put ću se prisjetiti vjerskih ratova. I sad se dogadja rat izmedju onih koji vjeruju u arapskom svijetu. Oni vjeruju u Isusa. Doduše svatko si Božju riječ protumaci na svoj način.

    Voljela bih mu moći reći da ne mora brinuti o tome je li nam strašno.

  33. #133
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ivančić upada u jednom momentu bez ikakvog smisla s time da biti ateist znači biti dobar. Nepovezano i u suprotnosti sa svime što kaže prije i poslije te dvije-tri rečenice.
    Onako, kao da su mu se pobrkali lončići iz dva teksta primjerena dvama tipovima slušatelja.

  34. #134
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nebih vam htjela upadat puno na temu da se ne stvori nekakva pomutnja ali vjerujem da je potrebna i određena volja da se nešto takvog posluša i razumije, pretpostavljam da je niste imale, onda je vjerojatno bolje da i ne stavljate linkove na ovakve isječke osim ako im nije namjera bila drugačija.
    Prof.dr.sc. T. Ivančić nije "prolupao" niti je "pobrkao lončiće"; ovdje objašnjava da postoje ateisti (oni istinski) i oni koji se samo takvima deklariraju (iz kojekakvih razloga), a koji su u suštini svojim djelima zapravo vjernici (jer čine dobro, ponašaju se moralno, vjeruju u dobro i tako žive u pozitivi). Dapače, na njegova predavanja dolaze mnogi ateisti, čovjek zna što govori
    Dakle, tko ima volje shvatit će; onaj tko nema nemogu mu pomoći, lp i sorry zbog upada (neću više).

  35. #135
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ne mogu sad slušat to predavanje, ali ovo mi vuče na jednu temu koja me dira u živac odavno.
    To je ta postavka da vjerovati u dobro, činiti dobro, biti plemenit - je božanski. I to još k tome vezano i za konkretnog boga.
    Po meni je to - ljudski. ako osjećam dobrotu ili empatiju, ona dolazi iz mene, iz mojih osjećaja, iz mojih misli i pogotovo mojih odluka i ponašanja, i nije time ništa manje posebna nego ako dolazi od nekog nadnaravnog bića.

  36. #136
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Dakle, on ovdje ne kaže da onaj tko ne vjeruje u nagradu na kraju puta nema zbog čega biti dobar? Nema argumente za to? I jedino što mu preostaje je skupljanje materijalnih dobara? I nije mu važno hoće li ubiti drugoga?
    Eto, jedino ako eventualno ima malo sućuti u srcu pa onda možda neće ubiti tek tako...

  37. #137
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    ovdje objašnjava da postoje ateisti (oni istinski) i oni koji se samo takvima deklariraju (iz kojekakvih razloga), a koji su u suštini svojim djelima zapravo vjernici (jer čine dobro, ponašaju se moralno, vjeruju u dobro i tako žive u pozitivi). Dapače, na njegova predavanja dolaze mnogi ateisti, čovjek zna što govori
    a ovo boldano je odlika isključivo vjernika (pa čak i onih ateista koji su u zabludi da su ateisti jer su ustvari vjernici budući da se ponašaju moralno? ) ?
    ja se (još uvijek) smatram nekakvim nereligioznim vjernikom pa mi ipak ovo zvuči besmisleno
    isto tako bismo mogli reći da muslimani ustvari vjeruju u Jahvu samo su u zabludi kako se zove i malo su još pobrkali neke običaje, ali oni su ustvari kršćani (jer je bog samo jedan) koji to ne znaju
    Posljednje uređivanje od betty blue : 28.01.2014. at 11:51

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Meni se često dešava da mi jedna grupa ljudi, koja se bavi teologijom (familija), objašnjava isto što i winnerica, da sam ja zapravo vernik koji se deklariše kao ateista iz ko zna kojih razloga. Par puta su me prilično uvredili nekim izjavama: ne mogu da verujem kako ste vi normalna porodica, gajite dete tako ok, učite je pravim vrednostima, poštujete roditelje, a niste vernici.
    Ja sam se iskreno upinjala da shvatim taj stav, jedini zaključak do kog sam došla je taj da oni misle kako vernici imaju monopol nad dobrotom, da je pandan opštoj podeli na dobro i zlo, njima u stvari podela na vernik i ateist. Nisam nikad od njih dobila odgovor gde se tu svrstavaju pripadnici drugih vera.
    Posljednje uređivanje od vissnja : 28.01.2014. at 12:01

  39. #139
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Uz monopol nad dobrotom nailazila sam i na monopol nad uživanjem u umjetnosti.
    ne kužim tu strelicu nikako

  40. #140
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Je, pretpostavka je da si dobar sigurno bi bio vjernik, prema tome nisi dobar jer si ateist. Te moraš dokazivati nekome nešto. Valjda.

  41. #141
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Uz monopol nad dobrotom nailazila sam i na monopol nad uživanjem u umjetnosti.
    ne kužim tu strelicu nikako
    Ne kužim te. Kakve vjera ima veze s umjetnošću? Ili misliš na umjetnike i laike?

  42. #142
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    s tim da, moj djed je npr. druga krajnost. On ne može nikako pojmit kako je moguće da netko tko je obrazovani znanstvenik, iskreno vjeruje u boga. On smatra da svi znanstvenici koji tvrde da vjeruju u boga, to tvrde iz političkih razloga.

  43. #143
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim te. Kakve vjera ima veze s umjetnošću? Ili misliš na umjetnike i laike?
    mislim da sam se susrela u životu sa pretpostavkom da zato što sam ateist, ne mogu zaista osjetiti vrijednost neke umjetnosti i uživati u njoj kao vjernik.

  44. #144
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    s tim da, moj djed je npr. druga krajnost. On ne može nikako pojmit kako je moguće da netko tko je obrazovani znanstvenik, iskreno vjeruje u boga. On smatra da svi znanstvenici koji tvrde da vjeruju u boga, to tvrde iz političkih razloga.
    To se relativno često čuje, da.

  45. #145
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se često dešava da mi jedna grupa ljudi, koja se bavi teologijom (familija), objašnjava isto što i winnerica, da sam ja zapravo vernik koji se deklariše kao ateista iz ko zna kojih razloga. Par puta su me prilično uvredili nekim izjavama: ne mogu da verujem kako ste vi normalna porodica, gajite dete tako ok, učite je pravim vrednostima, poštujete roditelje, a niste vernici.
    Ja sam se iskreno upinjala da shvatim taj stav, jedini zaključak do kog sam došla je taj da oni misle kako vernici imaju monopol nad dobrotom, da je pandan opštoj podeli na dobro i zlo, njima u stvari podela na vernik i ateist. Nisam nikad od njih dobila odgovor gde se tu svrstavaju pripadnici drugih vera.
    Sorry imenjakinjo, ne objašnjavam ti to ja, to vam govori prof. Ivančić, a ja sam vam uzalud pokušala objasniti njegove riječi.
    Gdje se svrstavaju pripadnici drugih vjera? Prema Islamu - van Islama nema spasenja, prema kršćanstvu - van kršćanstva nema spasenja, pa odaberi
    Po poslijednji put...
    Posljednje uređivanje od winnerica : 28.01.2014. at 12:48

  46. #146
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    a ovo boldano je odlika isključivo vjernika (pa čak i onih ateista koji su u zabludi da su ateisti jer su ustvari vjernici budući da se ponašaju moralno? ) ?
    ja se (još uvijek) smatram nekakvim nereligioznim vjernikom pa mi ipak ovo zvuči besmisleno
    isto tako bismo mogli reći da muslimani ustvari vjeruju u Jahvu samo su u zabludi kako se zove i malo su još pobrkali neke običaje, ali oni su ustvari kršćani (jer je bog samo jedan) koji to ne znaju
    Muslimani nikako nemogu biti kršćani... A zbog čega si konkretno ti uvrijeđena?
    Same ste ovdje postavile link s Ivančićem, ne vidim problema, osim, kao što sam ranije napisala, ukoliko je bio tu s drugim motivom, npr. sprdnje... S nekima čovjek nemože niti kad im lijepo govori zaista...
    Posljednje uređivanje od winnerica : 28.01.2014. at 12:50

  47. #147
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa nije ni moglo bit nego uzaludno. Mi smo razumni ljudi, a ti pokušavaš bedastoćama dat smisao koji nemaju.
    I nadaš se da je miganje vrhunska poanta.

  48. #148
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije ni moglo bit nego uzaludno. Mi smo razumni ljudi, a ti pokušavaš bedastoćama dat smisao koji nemaju.
    I nadaš se da je miganje vrhunska poanta.
    Ne razumijem što je "miganje" - obriši moje postove ako sam nekog uvrijedila i ako smetaju (tj. zagađuju vaš prostor), sorry iskreno.

  49. #149
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    s tim da, moj djed je npr. druga krajnost. On ne može nikako pojmit kako je moguće da netko tko je obrazovani znanstvenik, iskreno vjeruje u boga. On smatra da svi znanstvenici koji tvrde da vjeruju u boga, to tvrde iz političkih razloga.
    Pa i meni je ti čudno. Znanstvenik po defaultu sumnja i preispituje, inače se radi o čistoj reprodukciji već postojećeg. To onda nije istraživanje, nego prenošenje znanja.

    Za mene je apsolutno uvredljivo da netko nekoga tko čini dobro svojata u svoju grupu u koju taj niti ne želi pripadati jer ne dijeli iste stavove ni vrijednosti s njima. Za njega je nešto dobro, za mene je nešto drugo dobro. Da sad ne ponavljam što sve čini crkva, a što ja nikako ne mislim da je dobro, i obrnuto. Najveći posjednici nekretnina u svakoj katoličkoj zemlji govore o tome kako su zli ateisti - materijalisti. Mislim da bi mi se jako moralo otvoriti srce i zatvoriti mozak da to prihvatim bez ikakve sumnje i propitivanja. Istovremeno, komunizam (u kojeg ja ne vjerujem uz trenutni stupanj socijalnog razvoja čovječanstva) ima istu ideju o privatnom vlasništvu kao što ju je navodno imao Isus, uz to da komunizam negira religije.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 28.01.2014. at 12:55

  50. #150
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem što je "miganje" - obriši moje postove ako sam nekog uvrijedila i ako smetaju (tj. zagađuju vaš prostor), sorry iskreno.
    Miganje je namigivanje.
    Meni ne smeta tvoj post, uvrijedio me nije. Nikad nisam pisala o zagađivanju prostora, a niti imam ovlasti brisanja postova. Ne znam kako bi mi objasnila pravo značenje nečijih tuđih "filozofskih" riječi kad tako pogrešno tumačiš obični razgovor?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •