Stranica 99 od 99 PrviPrvi ... 4989979899
Pokazuje rezultate 4,901 do 4,910 od 4910

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 4. dio

tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009

Početno

ajme, Robi K izvrstan!

ahhh....

Datum pristupanja
    Mar 2014

Početno

Da ne otvaram novi topic, a imam nekoliko crtica o ponašanju Velikih Vjernika i "zaštitnika nerođenih života"
    Crtica 1. : dolazimo prijateljima u kuću na ručak, lijepo nas prime , na zidu plakat " Zaštitimo svaki nerođeni Život", u redu, lijepo, znamo da su religiozni, pričamo ,šalimo se i sjedamo za stol. Ne, ustajemo i pomolimo se , sve u redu lijepo i ugodno i mi smo iz vjerničkih obitelji iako ne prakticiramo vjeru svakodnevno( a nismo ni vjenčani).
    Nakon toga izlazimo u šetnju uz more i frendica počinje da bi se trebali vjenčati da Bog to blagoslovi, a ja joj odgovaram da nas je već blagoslovio, našom djecom. Zatim kreće ova situacija: uz nas bilo je i drugih ljudi u šetnji s djecom i jedno dijete se udaljilo od mame , popelo na stijenu i zaglavilo. Počelo je plakati, a mama se uspaničila i počela vikati.
    MD odmah reagira i skače na stijenu i oslobodi dijete, činilo se gore nego je bilo, mala nije bila u nekoj opasnosti bilo je samo vike i plača.
    Mama se zahvaljuje i grli malu, a mi produžujemo dalje, da bi naši VJERNICI rekli MD-om što je imo ić spašavat malu, nije njegovo dijete, nek se mater bolje brine za nju!
    BAŠ TIM RIJEČIMA: Pa nije tvoje dijete!!!
    Ja skoro pala u nesvijest od toliko licemjerja i , ne znam drugu riječ , od gnjusnobe! Ne bih nikada ni u snu pomislila na taj način o njima kao ljudima koji su bogobojazni i brinu za djecu. I sad kad se sjetim dolazi mi mučno.
    Sorry

Datum pristupanja
    Mar 2014

Početno

Evo , bolje mi je.
    Crtica 2. Moja frendica (bivša, ne ona iz gornje priče), do 90.tih ateistkinja, rugala mi se da sam bogomoljka i sl. dolaskom 90.tih postaje Velika Vjernica kojoj su SVI do tada branili vjerovati u Boga. (Meni nije nikad nitko, al nije to poanta ove priče). Iako su bili ona i njeni Veliki Vjernici to ih nije sprečavalo da svakodnevno obijele tisuće i milijarde Bogova preko svojih usta, kao i u vrijeme dok su bili ateisti. Napadala me što koristim kontracepciju jer je to protivno Božjem nauku, što sam u vanbračnoj zajednici, zatim smo se malo udaljile kad je svoju mržnju proširila na : Srbe, Rome, Židove homoseksualce, sve to u ime " Hrvatskog Boga"
    Zadnje što sam čula o njoj da se prije 5-6 godina udala za starijeg , razvedenog muškarca druge vjere i nacionalnosti, s troje djece iz prvog braka tako " da ona ne mora rađat", a veliki plus je i da je dobrog materijanog stanja. Poželjela sam joj sreću u životu, s istom laganom mučninom u želucu.

Zašto sam napisala sve ovo ovdje? Ne znam, valjda da iz svog iskustva prikažem sliku i priliku nekih Hodača i Molitelja. Priča bi možda i pila vodu , da se ne zna za čim oni ustvari žude; za dokazivanjem i preuzimanjem moći u društvu. I ako im uspije ovo ,onda im je " samo nebo granica".
    Hvala svakom što je pročitao moje postove i nije mi bila namjera nikoga povrijediti ni na koji način , ispričala sam samo svoja iskustva .
    Dalje neću...

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

NHF ali zašto ste prijatelji s ljudima za koje mislite da imaju gnjusnu i licemjernu narav?

Datum pristupanja
    Feb 2013

Početno

Hm, da ..ružno je kad si ljudi daju za pravo da jedni druge osuđuju po nekim svojim trenutnim standardima. Jako nas smeta kad to drugi nama rade a s lakoćom napravimo drugima.
    Imamo pravo govoriti o lošem ponašanj dotičnih ljudi ali ne i generalizirati ..o Velikim Vjernicima..o Velikim Ateistima... o Velikim Zelenim .. o Velikim Ljubičastim...

Datum pristupanja
    Mar 2014

Početno

Jesam li ih osudila ijednom riječju? Možda jesam... Namjera mi je bila samo ispričati par osobnih doživljaja, donekle objektivno, ne znam dali sam uspjela. Generaliziranja i uopćavanja po bilo kojim kriterijima se pokušavam čuvati još od srednje škole kada sam prvi put čula onu poznatu "narodnu" Sve žene su kurve!!!
    Žuta, pa i nismo baš više toliki prijatelji, ostala su neka sjećanja.
    Cipelice, standardi su mi se mijenjali samo uvjetovani odrastanjem, stjecanjem novih znanja i iskustva.
    Sigurno postoje osobe koje su mi nešto zamjerile i koje sam povrijedila na neki način, riječima ili postupkom.
    Još jedna zanimljivost iz mog života, donekle povezana s aktualnim "zabranama pobačaja", osobno sam uvijek bila protiv pobačaja kao samog čina, a i protiv zakonske zabrane izvođenja pobačaja, što mi se čini kao gašenje požara špricom zaa injekcije, a ne rješavanje problema neželjene trudnoće. (sama sam koristila kontracepciju dok nisam bila spremna za trudnoću). Ali, prije nekoliko godina teško sam oboljela i tek u bolnici saznajem da sam trudna, ultrazvuk pokazuje dva plodića, jedan sa naznakama života, drugi bez. Upućuju me na kiretažu, ali ja odbijam u prvotnom šoku, želim tu djecu, blizance sam oduvijek željela, sam prekid trudnoće nije mi osobno prihvatljiv.
    Još u bolnici pod teškim lijekovima liječnici me uvjeravaju da nemam izbora, moj život je u pitanju, moguća sepsa i ostale "radosti" , a ja samo mislim na mrvicu u sebi koja možda ima šanse preživjeti. Ne, nije srčeko nije proradilo i ja u suzama idem na kiretažu, potpisujem "zahtjev za prekid trudnoće", a apsurd situacije me ubija: NE želim ab.; moram ga obaviti;potpisujem zahtjev za obavljanje. Nije vani bilo molitelja , sa mnom su bile samo žene koje su iz sebi znanih razloga bile na ab. i nježne i blage med. sestre.

Meni samoj se dogodio scenarij koji opovrgava ono "Ne bih ja ... kao ona i ta i ta"

Pitam se da li bi ,da je ab. zakonom zabranjen, cijeli postupak bio odgađan i "razmatran" , a ja lijepo pokojna od sepse. Stvari nisu crno-bijele, naučila sam na svojoj koži i stvarno ne bih željela da biti ona koja sebi uzima za pravo druge osuđivati.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Tx, na linku, čak i ovu knjigu našla ipak na IL, a mislila sam da nema šanse.

Ove priče... ne znam što bih rekla. Mislim da bi meni već bio problem prijateljevati s ljudima koji drže takve plakate po zidovima, tako da bi stvar prije pukla - ne znam savjet.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.11.2017. at 21:24

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku

Meni samoj se dogodio scenarij koji opovrgava ono "Ne bih ja ... kao ona i ta i ta"

Pitam se da li bi ,da je ab. zakonom zabranjen, cijeli postupak bio odgađan i "razmatran" , a ja lijepo pokojna od sepse. Stvari nisu crno-bijele, naučila sam na svojoj koži i stvarno ne bih željela da biti ona koja sebi uzima za pravo druge osuđivati.
    Zao mi je. Za pitanje-pretp da je samo retoricko jer nam iskustvo govori da je scenarij razmatranja i zeninog odlaska na drugi svijet vec odigran. Zato sam i ja na tim pozicijama i braanit cu ih gorljivo, i to ja koja sam prosla sito i reseto za dobit dijete. Zakonska zabrana je koma, kao i sve sivonijansna priblizavanja za kojima se ide, jer si teoretski mogla otputovati o npr. cekajuci obavezna savjetovanja s kojoma ce se sigurno ici, nemam dvojbe u to. Tj pokusat ce se. Na svakome od nas je da se bori protiv onog sto misli da je sasvim krivo, a marketira se naravno na sasvim drugi nacin.Nista ne treba uzeti zdravo za gotovo i tisina i necinjenje su put u gubitak sadasnjih standarda.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Inace sam posebno oprezna prema ljudima koji jako isticu svoju krepost jer me iskustvo naucilo da, sto su glasniji, to su rijeci u vecem nesuglasju s djelima.

Stranica 99 od 99 PrviPrvi ... 4989979899

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •