Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 323

Tema: Ne skida se sa cice

  1. #1
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno Ne skida se sa cice

    Znam da ima tema al ne stignem traziti. Imamo 6 dana , cicu je prihvatio od prve, iskljucivo dojen na zahtjev. Sad smo se uhodali u polozaje pa me više ne boli neizdrživo iako jos uvijek boli jer ima nevjerojatan vakum.. Ako ne spava onda je na cici ili traži prstice i place do iznemoglosti ako nema nesto za cicanje. Pelene su u redu, kaka svaki put kad se najede, stolica zuta, mokri redovito. Bradavice me bole, ostecene su i jako mi je tesko pratiti njegov ritam jer znam da nije uvijek gladan nego ima potrebu cicati, ako ne cicu onda prst, i ako ne cucla nikako ga ne mogu smiriti, ni nosenje, ni nunaje , pjevanje, nista, samo zeli dudlat.. Nebi mu nikako htjela dati dudu a vec sam na rubu od umora i ne znam sto da radim znam da mu je moja cica utjeha, poznato mjesto i to sve, ali mene bradavice bole, strasno sam slaba, nemam teka uopce, bojim se da cu vrisnut ako se ovo nastavi..

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Apsu, mislim da ces najbrze doci do pravih savjeta ako nazoves Rodin sos telefon za dojenje.
    Vikendom su savjetnice dezurne do 21 i puno ce ti pomoci.
    Ja te grlim i suosjecam

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    pa tako punih 3,5 mjeseca i nešto više čak

    točno znam kako se osjećaš
    u početku za dudu nisam ni ja htjela ni čut
    iako sam joj je u naletima slabosti i umora
    pokušala dati ali ona je ne želi ni primirisati
    ni danas nakon 4 mj. (doduše od kad više ne plače toliko više ni ne nudim)

    nas su prali grčevi od 7. dana (prvu curu od 10. dana)
    da nije to?
    moguće je

    bitno je da su pelene ok i popiškene i pokakane

    e da nas dvije smo se jako teško sporazumjevale po pitanju spavanja
    umanjili smo ta cjelodnevna plakanja, doduše minimalno
    tek kad mi je jedna draga forumašica ukazala da možda može biti u tom problem
    u smislu da bi ona baš tada spavala, a ja mislim da ne

    ali iskreno i nakon grčeva koji su trajali dobrih 2,5 mjeseca do evo tek nedavno
    moja je plakala doslovno dan-noć, nošena, nunana bilo kako ništa nije posebno pomagalo

    uglavnom ono reći ću ti ono što sam ja najviše mrzila čuti
    čekaj da prođe ta prva tri mjeseca, onda će bit lakše....

    evo upravo ova draga forumašica koja je postala prije mene
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 11.01.2014. at 18:55

  4. #4
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apsu, nemam iskustva pa nemam ni savjet, ali došla sam vam samo reći: drž' te se!

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Imam iskustva, izdrži... Nema druge. Zaboravi na sve drugo, nadji pomoć ako nemaš...
    Grlim.

  6. #6
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Potpis na Blekonju od A do Ž, proći će i treba izdržati, bilo nam je isto.
    Kad je napunio tri mjeseca spavanje se bitno popravilo, a i manje plače.

  7. #7
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Isto kazem ko I sve... Proci ce, ti si mu jedino sto poznaje, jedino sigurno mjesto.Zamisli da si ti 9mjeseci na ugodnom,toplom I sigurnom mjestu,a onda odjednom te izbace vani, hladno,bucno,novo...
    Grlim te,tjesim :hug:
    Nadam se da imas pomoc!

  8. #8
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ne znam ako si zvala sos, ali svakako provjeri polozaj. Moguce je da su ti bradavice osjetljive od nacicavanja, ali ne bi trebalo biti ranica ni jako bolno. Znaci, dojka duboko u ustima, sto veci donji dio areole, izvrnute usnice, jezik ispod dojke. Dijete cijelim tijelom okrenuto prema tebi, brada i nosic tik do dojke.

    Koliko cesto izmjenjujes dojke? U tom nacicavanju, koliko dugo aktivno sise, tj. cujes da guta? Jeste li savladali lezeci polozaj? Spavate li skupa ili dovoljno blizu da se nocu ne ustajes puno?

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ajoj Apsu, točno znam kako ti je Odmah u rodilištu sam fasovala ragade, ali nije me samo to boljelo nego njegov nevjerojatno jak stisak! Toptala sam nogama, psovala, oblijevao me znoj, ponekad bi i suzica kanula...bol od carskog je pala u deseti plan pokraj toga, a on je neprestano želio sisati, sisu, prst, gazu, bilo što. Moram biti iskrena i priznati da sam deveti dan pokleknula i dala mu dudu.

    Nakon mjesec dana, kada su mi prošle ragade, nekako istovremeno je i njegov stisak popustio. Danas me tako čvrsto zna usisati iznimno rijetko, samo prvi trenutak kad je jako nervozan i sad to naravno ne boli ni približno tako, jer su bradavice očvrsnule. Drži se i znaj da će proći, možda i prije nego u našim iskustvima.
    Posljednje uređivanje od Argente : 12.01.2014. at 00:52

  10. #10
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Joj, dobila si nasisavalicu!

    Maži bradavice purelanom, meni je puno pomogao.
    Treba vremena da se bradavice priviknu na sisanje, naročito ako su i prije bile osjetljive.

    Ja recimo nikad nisam imala ragade a podoji su u početku bili užasno bolni.

    Neke bebe često sisaju, i to je tako. Nema tu puno pomoći. Moj savjet ti je da se pomiriš sa situacijom, interesantno je kako stvari momentalno postanu lakše.

    E da, ti prvi mjeseci su najteži, poslije zbilja ide sve lakše i lakše.

  11. #11
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Apsu i meni je bilo tako u početku, nije ništa htio u budnom stanju osim sise, i mi smo mu probali dati dudicu nakon nekoliko dana, nije ga ništa zbunilo i dalje mu je sisa nb 1. onda kad je prestalo to nacicavanje po cijeli dan izbacili i dudu iz upotrebe čak je zaboravio kako se cucla duda, sad smo je opet počeli malo koristiti jer mi neda mira cijelu noć, a po danu je ne koristimo jer ima druge zabave.

  12. #12
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    i ja kažem drž se, bude bolje s vremenom!
    ja sam već u rodilištu dobila ragade zbog lošeg položaja, on je cicu prihvatio odmah i to dobrano. prvih dana sam psovala prvih par sekundi kada bi uhvatio bradavicu, i mlatila nogama dok se bol nije popustila, mislim da je trebalo nekih dva tjedna da se bradavice koliko toliko oporave. ja sam mazala biobazinom kremom za bradavice, luftala i čekala.
    također je sisao većinom svakih sat i pol po i do 45 minuta. patronažna mi je govorila da malo razvučem to na svakih 2-3 sata ali vjerovala sam sebi i izdržala nekako i on je sam polako sebi radio raspored.
    plus imao je skok u razvoju negdje 5. ili 6. dan, nacicavanje do besvjesti. sad mi to sve zvuči kao sitnica, al onda je bilo kuku lele.
    s dudom sam popustila jednom ali taj put je nije htio ali i da je ne bi to bilo tako loša stvar.
    jedino za čim žalim je to što ga nisam odmah stavila nama u krevet. popustila sam s nekih 8 9 mjeseci jer zbilja više nisam mogla a i postojale su naznake da će zubi krenuti. znala sam zaspati s njim u naručju pa sam odlučila da je puno sigurnije da spava s nama nego da se mučimo na sjedeći, da padnemo s kreveta, nekad ni sama nisam znala kad bih se probudila dal je pokraj mene ili mi u rukama ili u kinderbetu.
    do tad sam se dizala pa i svaka 2 sata, nekad češće nekad rijeđe. užas! bila sam sva plava, noge su me strašno bolile, bila sam kao zombi. budala, koje sam muke priuštila i sebi i njemu.
    samo imaj strpljenja, odmaraj se i olakšaj si maksimalno i uzmi u obzir da ga staviš vama kroz noć..

  13. #13
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    apsu, samo se sjeti skoka u razvoju da idu na 3 i na 6. dana, tjedana, mjeseci.
    sad je dan sesti navlaci mlijeko

    znam da je tesko, ali proci ce.
    pazi na pravilan polozaj, on je najbitniji u svemu tome.
    eto, koja rijec utjehe dok se ne javi savjetnica

  14. #14
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Brine me i to sto mu ja dajem cicu sto vise mogu, ponekad zavrsi jednu pa ga podrignem pa mu dam i drugu jer ju trazi, a onda bljucne dosta mlijeka i pola sata se muci dok ne bljucne jos jednom.. Imam mlijeka, lijepo mi curi, pelene potvrđuju da je sve ok, ali ovo prejedanje mi je strasno i ne znam dal da mu to dopustam ..

  15. #15
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nisam savjetnica, ali imam iza sebe uspješna i neuspješna dojenja.
    Na savjet patronažne i pedice pokušala sam razdužiti period nedojenja (i to samo na 1.5-2 sata. Nije dobro završilo-beba nervozna, ja nervozna, pa te splaše pričama o gladi, pa grčevi...pa u konačnici potpuno odustajanje od sisanja.

    Iako stvarno sve ovisi o djetetu, ja sam ipak pobornik onih kompetentnih beba koje same znaju kad hoće a kad neće sisati. Jedino je mami to teško izdržati.

    A kako se beba ponaša kad joj pokušaš odgoditi sisanje? Je li neutješna ili je možeš umiriti nekako drugačije (nošenje, pričanje, pjevanje...)?

    Sigurna sam da ćeš naći način koji najbolje odgovara tebi i bebi. Drži se, prolaziš (po meni) najteži period majčinstva.

  16. #16
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    apsu, samo se sjeti skoka u razvoju da idu na 3 i na 6. dana, tjedana, mjeseci.
    sad je dan sesti navlaci mlijeko

    znam da je tesko, ali proci ce.
    pazi na pravilan polozaj, on je najbitniji u svemu tome.
    eto, koja rijec utjehe dok se ne javi savjetnica
    Mislis neka druga savjetnica

  17. #17
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Spavali smo ok po noci, digli se oko 8, zaspali u 13, budni u 15:30 i najeli se i od tad opet spava.. Jel da ocekujem budnu noc ili je moguce da ce spavati? Zapravo pitanje je- ovih tjedan dana je bio stalno budan pa sam mislila da ce tak i ostati,al to se mijenja jel da?

  18. #18
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da, i hvala svima na ohrabrenju

  19. #19
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    mijenja se, mijenja. Svaki dan može biti posve drugačiji
    Moj je isto cicao stalno, ili plakao. Sad je već malo bolje, uspije izdržati spavajući bez cice oko 3 sata.
    Ja sam primijenila nekoliko strategija: promijenila način hranjenja (dam mu obje cice ako treba, razbuđujem ga i ne pustim da spava na cici jer mi tako samo loše cuclat bradavicu a to boli!), izbacila hrpu hrane iz svoje prehrane koja bi njemu mogla uzrokovati tegobe (mliječno, napuhavajuće povrće, gluten...pa sad polako uvodim 1 po jednu namirnicu i gledam ima li utjecaja na njegovo ponašanje i raspoloženje), pazim da uvijek pravilno hvata bradavicu (tako najefikasnije jede i siše)...

    To je nešto što sam ja primjenila i odmah vidjela razliku. Možda nešto od toga i za tebe bude funkcioniralo.

    Istina je da bebe trebaju i žele blizinu majke-cice, ali nekad nije samo to razlog što je beba bez cice nesretna, u bolu ili nezadovoljna.
    Probaj istražiti ...

    Sretno!

  20. #20
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Kod tako malih beba mislim da bolji san po danu znači i bolji san po noći.

  21. #21
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Beba je stara samo 6 dana. Sve radis u redu. To je normalno da se tako male bebe doje bez prestanka. Moja kcer je bila takva i drago mi je da sam bila ustrajna i nisam davala dudu. Bebi je potrebno da jako puno cica kako bi uskladila ponudu i potraznju mlijeka. Tvoje tijelo treba cicanje kako bi pocelo posteno proizvoditi mlijeko. Znanstveno je dokazano kako zene cije su bebe koje su prve tjedne zivota bile stalno na prsima imaju kasnije super milk supply. Znam kako ti je jer je moja beba bila takva. Bradavice nisu samo boljele, nego su krvarile, a ja sam vristala na momente i imala 4-5, mozda i 10 slomova zivaca. Mislim da su mnoge mame prosle kroz to i prezivjele. Dobar savijet sto se tice bolnih bradavica mi je dala jedna primalja koja mi je rekla da je dojenje nalik paru sexy novih cipela, koje ti savrseno pristaju, ali ti daju nenormalne zuljeve. Rijesenje je to da ih trebas nositi dok ih ne razgazis. I tako sam ja razgazila svoje bradavice. Vjerujem da i ti to mozes. Savjetujem ti isto da kontaktiras lll.hr. to je neporfitna organizacija koja pomaze zenama koje doje. NJihova usluga je besplatna i imaju sastanke na podrucju Zagreba i Splita. Ti sastanci ce ti definitivno pomoci jer ces upoznati zene koje prolaze kroz isto sto i ti, te cete si biti medjusobna podrska.
    Ako ti je potrebno vise sna, savjetujem ti da spavas sa bebom u krevetu i spavas za vrijeme dojenja. Cak i unicef to preporuca ukoliko nisi pusac i ne konzumiras lijekove za spavanje, te alkohol. Spavanje sa bebom je sigurno.
    Vjerojatno si za vrijeme poroda izgubila dosta krvi, pa te to dodatno umara. Mene je floradix zeljezo preporodilo. Od svih ostalih mi je bilo muka, tako da ti ovo toplo preporucujem. Znam da je tesko, ali izdrzi! Prvi mjesec je najtezi.

  22. #22
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Brine me i to sto mu ja dajem cicu sto vise mogu, ponekad zavrsi jednu pa ga podrignem pa mu dam i drugu jer ju trazi, a onda bljucne dosta mlijeka i pola sata se muci dok ne bljucne jos jednom.. Imam mlijeka, lijepo mi curi, pelene potvrđuju da je sve ok, ali ovo prejedanje mi je strasno i ne znam dal da mu to dopustam ..
    To je normalno. Bebe su prave prozdrljivice. Samo slijedi njegov ritam. Majcino mlijeko sadrzi kanabiode (nesto slicno kanabisu)
    Oni bebama pruzaju osjecaj zadovoljstva pri hranjenju, te su zasluzni za pojavu "zdravog" apetita. Upravo radi njih bebe cesto nakon hranjenja izgledaju pijano ili napuseno

  23. #23
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    To je normalno. Bebe su prave prozdrljivice. Samo slijedi njegov ritam. Majcino mlijeko sadrzi kanabiode (nesto slicno kanabisu)
    Oni bebama pruzaju osjecaj zadovoljstva pri hranjenju, te su zasluzni za pojavu "zdravog" apetita. Upravo radi njih bebe cesto nakon hranjenja izgledaju pijano ili napuseno
    Ahahaha, sad sam se sjetila kako je izgledala moja beba nakon podoja, onako "ubijeno", obrazi bi se napuhali, pogled na pola koplja, lice pijano, omamljeno.. MD i ja smo svaki put rikavali od smijeha.

    Apsu, samo polako, dan po dan, bit će bolje. Jedi kvalitetno i odmaraj što više.

  24. #24
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sad znas i zasto

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ahahaha, sad sam se sjetila kako je izgledala moja beba nakon podoja, onako "ubijeno", obrazi bi se napuhali, pogled na pola koplja, lice pijano, omamljeno.. MD i ja smo svaki put rikavali od smijeha.

    Apsu, samo polako, dan po dan, bit će bolje. Jedi kvalitetno i odmaraj što više.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam savjetnica, ali imam iza sebe uspješna i neuspješna dojenja.
    Na savjet patronažne i pedice pokušala sam razdužiti period nedojenja (i to samo na 1.5-2 sata. Nije dobro završilo-beba nervozna, ja nervozna, pa te splaše pričama o gladi, pa grčevi...pa u konačnici potpuno odustajanje od sisanja.

    Iako stvarno sve ovisi o djetetu, ja sam ipak pobornik onih kompetentnih beba koje same znaju kad hoće a kad neće sisati. Jedino je mami to teško izdržati.

    A kako se beba ponaša kad joj pokušaš odgoditi sisanje? Je li neutješna ili je možeš umiriti nekako drugačije (nošenje, pričanje, pjevanje...)?

    Sigurna sam da ćeš naći način koji najbolje odgovara tebi i bebi. Drži se, prolaziš (po meni) najteži period majčinstva.


    trampolina, ako sam te dobro razumjela to bi bilo kao neko uobročavanje?
    kako postići to, mislim da je moja cura spremna na to, ali nas dosta pomuti sisanje za uspavljivanje
    da nije toga mislim da bi mi lijepo sisale na 2,5 - 3 nekad i 3,5 sata kod boljeg prethodnog podoja!

    ovo može biti i pitanje za savjetnicu
    apsu (sorry na uzurpaciji teme) viči ako ti smeta

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Mimah, di ti je potpis? a? zbunila si me bez njega. sori.

    blekonja, s vremenom skuzis vrstu placa, ako vec do njega dodje. poseban je onaj koji je za sisu, to je jedno.
    drugo je, da ce beba sama odbiti sisu kad je ne zeli, makar ju ti nudila.

  27. #27
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Nema frke, leonisa. Ne kužim gdje je nestao, do jučer me pratio...

  28. #28
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Sad je tu. Ne kužim.

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa i ja sam zapamtila da jesi, al posto sam senilna u zadnje vrijeme i nije bilo potpisa, zakljucih da opet nesto ne stima s mojom memorijom :D
    Posljednje uređivanje od leonisa : 13.01.2014. at 00:35

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    Mimah, di ti je potpis? a? zbunila si me bez njega. sori.

    blekonja, s vremenom skuzis vrstu placa, ako vec do njega dodje. poseban je onaj koji je za sisu, to je jedno.
    drugo je, da ce beba sama odbiti sisu kad je ne zeli, makar ju ti nudila.
    po plaču je još uvijek ne mogu definirati, a često priznajem iz straha nudim prije nego bi trebala, pa mi se baš događa ovo drugo što pišeš
    baš ću se sutra malo više time pozabaviti
    a kad već pričamo, znam da je individualno, ali kada su vama bebe počele jesti tako na duže razmake, u kojoj dobi, otprilike?

  31. #31
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nikad. Kad sam otisla na posao.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    obje jako rano.
    sa starijom sam mislila da je to zbog neimanja roaming ina, no mladja je non stop bila samnom i nakon 2 dana je uvela na 2h. vrlo brzo i 3.
    s obje sam osjetila tek onaj skok sa 6mj. no ja sam imala hiperprodukciju s obje, tako da....

    no bio je tu i period kad je sisala po noci svakih 45min kad su krenuli zubi

    no ko sto si rekla, to je individualno.

  33. #33
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Selo priča da se potpis ne vidi ako pišeš s moba.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    o pa definitivno mislim da barem maaalčice pretjerujem u prečestom davanju

    kažem vam mene očito najviše zbunjuje to uspavljivanje na sisi
    koje je btw još uvijek uz fen, pa ne mogu baš dobro čuti jel guta i koliko, a u polumraku smo, a ja čorava
    fen je i dalje samo zbog starije curke, ne možemo je nikako naučiti da bude mirna dok seka spava
    a ova opet skače na svaki šum
    sutra gasim fen definitivno i baš ću se ovim pozabaviti
    tnx curke

  35. #35
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i moja se iskljucivo uspavljuje na sisi.
    no na sisi tocno osjetim kad prestaje "sisati" i kad je zaspala. i onda izmedju sisanja gurnem prst i izvucem sisu.
    osim ako sama ne pusti sisu i nastavi spavati ili pak uvali prst pa se uspava, uz moje bivanje kraj nje.

    btw, uvijek imam mob pri ruci pa je osvjetlim ako nisam sigurna.

  36. #36
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Selo priča da se potpis ne vidi ako pišeš s moba.
    da, moguće da sam s tableta pisala...neću više.

  37. #37
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Moji su se uobročili negdje s 3-4 mjeseca, sami od sebe. U stvati kad bi počeli spavati određenim dnevnim ritmom.
    I sisa je oduvijek vezana za uspavljivanje, moram priznati da ne razumijem zašto se preporuča ne uspaavljivati se tako.

  38. #38
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    o pa definitivno mislim da barem maaalčice pretjerujem u prečestom davanju

    kažem vam mene očito najviše zbunjuje to uspavljivanje na sisi
    koje je btw još uvijek uz fen, pa ne mogu baš dobro čuti jel guta i koliko, a u polumraku smo, a ja čorava
    fen je i dalje samo zbog starije curke, ne možemo je nikako naučiti da bude mirna dok seka spava
    a ova opet skače na svaki šum
    sutra gasim fen definitivno i baš ću se ovim pozabaviti
    tnx curke
    Blekonja, probaj ubaciti neki blaži bijeli šum. Nama jako dobro funkcionira šum radia (onaj između stanica).
    Btw, zašto ti brineš da li tvoja curka dosta papa? Ako sam dobro zapamtila, u 3. mjesecu je dobila 500 g? Nisam savjetnica za dojenje, ali znam da je normalno da negdje u 3. ili 4. mjesecu uspore sa dobivanjem kilaže. A i puno se brže najedu, ako su revni cicač. Moj se napapa u 3 minute (vidim kako je ispraznio prepunu dojku, let down me redovno boli, čujem kako guta, a on pufka i stenjka kako luđački guta).

    Trampolina, sisa se ne preporuča za uspavljivanje jer zapadnjačka kultura želi da djeca budu samostalna i da se čim prije sama uspavljuju (i sve drugo)

    Apsu, normalno je i zdravo da novorođenče puno, dugo i često siše. Kao što su ti rekle i druge forumašice, prepusti sve druge poslove i brini o bebi, jer dojenje na zahtjev je (u početku) full time job.
    Za bolne bradavice preporučam Multi mum komprese i svakako preispitati položaj. Mislim da se kod pravilnog položaja ne bi trebale stvarati ranice i bolni podoji.

  39. #39
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Znam da si luda u ovom stadiju, jer je jako tezak, ali, vjeruj mi, beba ne dobiva previse cike. Africke majke koje zive po plemenima su najbolje dojilje, a zna se da njigovo novorodence u 24 sata nije na cici samo 10-15 minuta. Najbolje je nabaviti dobar sling i nek malac "preziva"

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    o pa definitivno mislim da barem maaalčice pretjerujem u prečestom davanju

    kažem vam mene očito najviše zbunjuje to uspavljivanje na sisi
    koje je btw još uvijek uz fen, pa ne mogu baš dobro čuti jel guta i koliko, a u polumraku smo, a ja čorava
    fen je i dalje samo zbog starije curke, ne možemo je nikako naučiti da bude mirna dok seka spava
    a ova opet skače na svaki šum
    sutra gasim fen definitivno i baš ću se ovim pozabaviti
    tnx curke

  40. #40
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    p
    a kad već pričamo, znam da je individualno, ali kada su vama bebe počele jesti tako na duže razmake, u kojoj dobi, otprilike?
    Blekonja, mi smo par dana razlike, moj je, evo, ovih dana počeo raditi duže razmake. Je li to dobro sad, ne znam, jučer je imao rekordno malo podoja, tri noćna (0.30, 4.00, 7.00) i samo tri dnevna (12.00, 16.30, 19.30). Čini mi se malo to, a opet ova dnevna su bila aktivno gutanje po pola sata. Inače se u posljednje vrijeme događa da plače, a neće sisu iako je od zadnjeg podoja prošlo više od tri sata, a nisam još uspjela skužiti te različite vrste plača (uočavam ih, ali ne znam što znače). Ni cuclanje prsta mi ništa ne govori, jutros je dva sata cuclao prstić u krevetu, a nije htio sisu.
    I da, prošao je period kad je sisa bila rješenje za sve, sad je to isključivo nosanje.

  41. #41
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su se uobročili negdje s 3-4 mjeseca, sami od sebe. U stvati kad bi počeli spavati određenim dnevnim ritmom.
    I sisa je oduvijek vezana za uspavljivanje, moram priznati da ne razumijem zašto se preporuča ne uspaavljivati se tako.
    Mislim da se ne preporuča jer onda počnu povezivati dojenje s uspavljivanjem pa svaki put kad se noću probude, traže dojiti da ih opet uspava (to je teorija iz knjige Kako naučiti dijete da spava bez plakanja, tako nekako su je preveli- The no cry sleep solution).

    Ne znam drži li vodu. Možda djelomično, ali ima djece koja ne doje pa se noću bude, ima djece koja lijepo odspavaju veći dio noći bez dojenja.

    I mi smo sad zapali u neki period kad se budi svaki sat, ali ja sam optimistična i čekam da period prođe, nadajući se da će brzo.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    trampolina mi smo napunili 4 mj. valjda je to to krenulo


    maco ne opterećujem se oko dobivanja kilaže (trenutno )
    meni je samo sad zbunjoza oko tih podoja
    vidim da ne bi sisala svakih 1-1.5 kako sam navikla dok je bila sića
    prečesto nudim jer očito ne mogu još razaznati plač gladi i nečeg drugog
    pa se vodim onom daj sisu za svaki slučaj

    recimo što napraviti u ovom slučaju:
    jutros je jela oko 6 i 45 i nastavila još malo kunjati do 8 i 45
    i meni je bilo nekako glupasto ne ponuditi joj sisu kad se probudila
    (eto vidite koja sam ja ludača )
    a nije tražila, a ipak malo je posisala!
    što vi radite u tom slučaju?


    da jučer još nisam napisala da često puta naše sisanje za uspavljivanje preko dana
    završi u AS jer se nakon sisanja kad skuži da je to neće uspavati, a sita je očito
    ne može zaspati nikako nego u AS (nisam najsretnija zbog toga )


    vikki e to ja hoću pravi pravcati podoj, a ne igranje sa sisom jer očito nije gladna
    a to nam se događa kad prečesto dajem, bar ja mislim
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 13.01.2014. at 11:49

  43. #43
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    meni je samo sad zbunjoza oko tih podoja
    vidim da ne bi sisala svakih 1-1.5 kako sam navikla dok je bila sića
    prečesto nudim jer očito ne mogu još razaznati plač gladi i nečeg drugog
    pa se vodim onom daj sisu za svaki slučaj
    I to je sasvim uredu. Zato je i imamo, da je ponudimo kadgod, a ako ne upali, idemo vidjeti što dalje. Nema potrebe biti tužna zbog toga, naprotiv!

  44. #44
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    I mislila sam da je riječ o tom famoznom osamostaljenju s par mjeseci.
    Ne drži mi vodu, prije ili kasnije sva djeca dođu na isto. Samo mučim sebe i njih s raznim teorijama.

  45. #45
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    nama su super razmaci preko dana, ja ne nudim ako nije nervozan i plačljiv i ponekad samo malo da se umiri pred spavanje, no noć nam još uvijek naporna budi se često vrišteći i onda mu dam sisu malo pojede i zaspi

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jel ih dizete uvijek da podrignu? Dal je to uopce potrebno? Ja ga dizem i dizem i razbudim i njega i sebe a nekad uopce ne podrigne..

  47. #47
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja svoju nisam po noci podrigivala, samo po danu. Usred noci bi uvijek na pola dojenja zaspala.

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ih dizete uvijek da podrignu? Dal je to uopce potrebno? Ja ga dizem i dizem i razbudim i njega i sebe a nekad uopce ne podrigne..

  48. #48
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ih dizete uvijek da podrignu? Dal je to uopce potrebno? Ja ga dizem i dizem i razbudim i njega i sebe a nekad uopce ne podrigne..
    Dojite ležeći, ako zaspe, pusti ga. Ako ti se čini da mi smeta, onda ga digni da podrigne. Ali uglavnom nastave spavati pa spavaj i ti.

  49. #49
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja jos uvijek nemam teka, jako malo jedem, skoro nista, sad sam na silu pojela jabuku a imam skuhan rucak u frizideru.. U bolnici sam normalno jela i bila stalno gladna, ne znam sto se desilo kad sam dosla doma

  50. #50
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    I mislila sam da je riječ o tom famoznom osamostaljenju s par mjeseci.
    Ne drži mi vodu, prije ili kasnije sva djeca dođu na isto. Samo mučim sebe i njih s raznim teorijama.
    x
    a moja teorija nakon svih teorija je da kad su spremni, naprave sta se od njih "trazi". red u dojenju, spavanju, prestajanju, skidanje iz pelena, ostajanju na spavanju kod bake/dide....
    ako mi nesto nije tolika prisa, pustim je da vodi kolo.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •