Stranica 11 od 27 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1328

Tema: inseminacija 2

  1. #501
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    cicko je imala srece i neka je sreca prati do kraja pa da sto mirnije doceka svoje malo cudo,ali svakako bi bilo lijepo da su ovakva iskusta pravilo a ne iznimka nazalost.
    Golemi X!

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  2. #502
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ja neću tražiti fakture jer osobno nikad na svojoj koži nisam osjetila nemar, štednju ili uskratu nekog prava, dapače čak ima situacija gdje se reagiralo jako fer,a nije bilo nužno da se tako reagira i ne bi bilo za zamjeriti da se nije..tako da bi obzirom da sam u globalu jako zadovoljna ( na stranu manjak individualnog pristupa za koji je kriv sistem) bilo vrlo bezobrazno od mene da idem čačkat...Ne znam da li je moje iskustvo pravilo ili iznimka,ali mislim da bi reagirati trebali oni koji su zakinuti, a ne mi koji smo zadovoljni..a sve u cilju toga da pozitivna iskustva budu pravilo,a iskustva poput onog od eryngium da se iskorjene...

  3. #503

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    24

    Početno

    Lijepi pozdrav svima. Nadam se da sam na pravoj temi.
    Nova sam na forumu,pa nek moderatori premjeste moj post ako sam ga postavila na krivoj temi.
    Imam samo kratko pitanje vezano za IUI (AIH) u KBC Splitu.
    Je li trebam nešto ponijeti sa sobom na postupak IUI? Spavaćicu i sl?
    Ili samo dođem u robi? Prvi mi je postupak,pa sam još neupućena u protokol,a bilo mi žao gnjavit med. sestru jer sam vidila da ima puno posla.

  4. #504
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ne znam kako je u Splitu ali inače na IUI u KBC Ri ne moraš nositi ništa jer sam postupak traje nekih 5-6 minuta i ostaneš ležati na stolu još 15. Nakon toga ideš kući Sretno!

  5. #505

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    24

    Početno

    Hvala ti puno.
    Obući ću dužu majicu i gege,pa ako bude potrebe majica će glumit spavaćicu.

  6. #506
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    u osijeku nosis spavacicu kucni ogrtac i papuce, jer ako ima mjesta smjeste te na odjel gdje provedes cca 3h dok dr dodje i uzorak se pripremi za postupak, a poslije lezis 30-45min

  7. #507

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    24

    Početno

    Evo ako nekome zatreba informacija: Nije obvezna spavaćica,al je svakako poželjno da imate na sebi nešto u čemu možete prijeći iz jedne sobe u drugu bez da svima otkrijete guzu. Također,nakon postupka se leži na hodniku i tada će vam dobro doći da ste pokrivene,odnosno da možete povući majicu tako da niste svima na vidiku polugole.

    Inače,na AIH sam bila u četvrtak. Sve je prošlo uredno i sad se nadamo...

  8. #508
    mura avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    40

    Početno

    pozdrav cure...danas mi je 14 dana nakon AIH (postupak je bio na 14 DC). jučer, 27 DC (doduše, navečer) sam napravila test i bio je negativan.
    već dva dana imam tu i tamo grčeve kao pred M. inače uzimam utrogestan 2x2 i estrofem 1x1 i folnu.
    što mislite, je li to sigurno negativan rezultat? baš sam jadna i tužna, ali svjesna sam malog postotka uspješnosti AIH.

  9. #509

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mura svakako ponovi test sutra, moglo bi biti rano jucer.

  10. #510
    mura avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Ponovila jučer, isto negativan. Cula se sa svojim dr, rekao neka prestanem sa terapijom, i ako M ne dođe do pon neka izvadim netu.

  11. #511
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Pozdrav! Jako malo sam aktivna na forumu, ali često zavirim pod podpomgnutu da vidim što ima novo. Pisala sam svojevremeno dok sam bila u postupcima za prvo dijete koje je već velika cura. Tada nam je uspjelo ostati trudni u trećem pokušaju inseminacije (prirodan ciklus). Ovaj put je bilo potrebno malo više hormona i strpljenja (između postupaka), ali uspjelo je opet iz trećeg puta. Želim vam svu sreću svijeta da uspijete na ovom putu. Inseminacija ima malu stopu uspješnosti, ali ja sam živi dokaz da je moguće (unatoč mom PCO-u). Sretno!

  12. #512

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    mura jesi vadila betu ili je stigla vještica?

    dagnja čestitam! da, uspješnost inseminacije je mala, ali opet nekomr usije, eto ja sam imala dvije ali na žalost nisu uspjele, sretno dalje, uzivaj!

  13. #513
    mura avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Došla M danas u punom sjaju...
    Nadamo se da će idući put biti više sreće.

    dagnja, čestitam na uspjehu!

  14. #514

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav ženskice....evo jedna nova duša na forumu. Vidim da nema baš aktivnih u 2015.godini....pa nisam valjda samo ja na mpo?

  15. #515
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Pozdrav!

    Zanima me koje ste sve uputnice trebale za inseminaciju? Ja imam termin usred ljeta, a doktor mi je napisao samo D1 uputnica za folikulometriju i recept za klomifen.
    Zanima me, treba li i MM neku uputnicu i hoću li ja još nešto trebati?
    Bojim se da će svi bit na godišnjem, pa ne znam kako to ide?

  16. #516
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Trebat ćeš još samo uputnicu za sam postupak inseminacije.
    Tvoj muž ne treba uputnicu jer on ostavlja uzorak koji se obrađuje.
    Samo će vam u bolnici dati papire koje ćete ispuniti, a kojima potvrđujete da želite inseminaciju.
    Sretno!

  17. #517
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U KBC Ri uputnica D1 pokriva sve postupke za godinu dana bez obzira da li su to ciljani odnosi, inseminacije ili IVF.
    Suprug treba imati svaki put uputnicu za spermiogram na dan kad se radi postupak i nju izdaje njegov dr. opće prakse. Nisam sigurna da li je tako i u drugim ustanovama.
    Posljednje uređivanje od eryngium : 24.07.2015. at 16:42

  18. #518
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Ne znam kako je drugdje, ali u Vinogradskoj treba jedna uputnica za folikulometriju (koliko ih gid bilo tijekom jednog postupka) i za svaki postupak nova uputnica.
    Ovo u Rijeci mi se baš sviđa.

  19. #519
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Medeja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako je drugdje, ali u Vinogradskoj treba jedna uputnica za folikulometriju (koliko ih gid bilo tijekom jednog postupka) i za svaki postupak nova uputnica.
    Ovo u Rijeci mi se baš sviđa.

    U Ri te za krv i briseve šeću na pet strana, drugdje za uputnice za postupke... Ko da nismo svi u istoj državi.

  20. #520
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Moja prva inseminacija

    Moji nalazi - do sada sve ok, jajnici prohodni, hormoni uredni, sve 5
    MM- spermiogram; oligoasthenozoospermia - oligozoospermia, na dan inseminacije 1,5 mil. pp što je izrazito loše
    Prije postupka sam uzimala klomifen, primila štopericu (Ovitrelle) i sad sam na Utrogestanu. Jajnici me bole cijeli mjesec, a od utrića mi se nenormalno spava
    Čekamo betu, ali ne nadam se jer je spermiogram očajan....


    Nisam napomenula da je MM mjesecima uzimao Profertil koji mu ništa nije pomogao....
    Posljednje uređivanje od Vanilla : 26.08.2015. at 11:29

  21. #521

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vanilla,
    zasto je na tako los sgram radjen inseminacija? Ocito je da sgram varira, kakav je bio nalaz nakon poboljsanja?

  22. #522
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Držim vam fige!

    Vidiš, moj je isto uzimao Profertil i poboljšao se nalaz spermiograma.
    Doduše, pio je 2x1 dnevno tri mjeseca prije zadnjeg dobitnog postupka.

  23. #523
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Vanilla,
    zasto je na tako los sgram radjen inseminacija? Ocito je da sgram varira, kakav je bio nalaz nakon poboljsanja?
    Doktor je po zadnjem nalazu spermiograma (rađenom mjesec dana prije inseminacije, dijagnoza: oligoasthenozoospermia) zaključio da ima dovoljno pp za inseminaciju. Nalaz je doduše bio malo bolji nego na sami dan inseminacije....
    MM Profertil uzima2X1, 5 mjeseci.... I više neće, jer nam je ogromna stavka svaki mjesec davati 460kn za tablete od kojih nema bitnih pomaka.
    Posljednje uređivanje od Vanilla : 26.08.2015. at 13:50

  24. #524
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Vanilla prvotno napisa Vidi poruku
    Moja prva inseminacija

    Moji nalazi - do sada sve ok, jajnici prohodni, hormoni uredni, sve 5
    MM- spermiogram; oligoasthenozoospermia - oligozoospermia, na dan inseminacije 1,5 mil. pp što je izrazito loše
    Prije postupka sam uzimala klomifen, primila štopericu (Ovitrelle) i sad sam na Utrogestanu. Jajnici me bole cijeli mjesec, a od utrića mi se nenormalno spava
    Čekamo betu, ali ne nadam se jer je spermiogram očajan....

    Nisam napomenula da je MM mjesecima uzimao Profertil koji mu ništa nije pomogao....
    Draga, mlada si i zdrava žena, pa se nadamo sretnoj priči, iako je broj od 1, 5 milijuna spermija za IUI vrlo nizak.
    Koliko si imala folikula na klomifenu?
    Sretno!

    Muška neplodnost koja se očituje smanjenjem broja i/ili pokretljivosti i/ili morfološki pravilnih oblika spermija predstavlja veliki zdravstveni problem. Uzroci muške neplodnosti uglavnom ostaju nepoznati. Na žalost ne postoje lijekovi, niti bilo kakvi drugi pripravci (čajevi, vitamini, minerali, dodaci prehrani i sl.) koji bi učinili čudo te od nalaza spermiograma koji indicira metode izvantjelesne oplodnje napravili uredan nalaz s kojim dolazi do spontane trudnoće. Najčešće svi ti pripravci koji se nude na tržištu nemaju nikakv utjecaj na poboljšanje parametara spermiograma. Normalno je vidjeti da nalazi vrijednosti spermiograma variraju unutar određenih granica uzimao muškarac kakve pripravke ili ne. Čuda spontanog začeća pri lošim nalazima spermiograma prerijetko se događaju.

    U čovjekovoj je prirodi da se suočen sa bilo kojom boelsti i dijagnozom nada u poboljšanje, posve je razumljivo da ljudi posežu za svim što im nudi nadu u poboljšanje. S druge strane nalazi se gramziva ljudska narav koja će nevolju i bolest drugog čovjeka koristiti za vlastito materijalno bogaćenje.

  25. #525
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Potpisujem sve što si napisala... Na žalost, mi smo probali sve od prirodnih pripravaka, MM nije prebolio nikakvu bolest u djetinjstvu i uzrok njegove neplodnosti je nepoznat. Imao je i bakteriju u ejakulatu, ali ginić nam je rekao da unatoč tome ne može biti tako loš sperm.
    Pretpostavljam da inseminacija u našem slučaju nema smisla... Iskreno za IVF se nisam raspitivala, pa ne znam može li se unatoč tako lošem sperm ići u postupak ili su i u tom slučaju šanse male?
    Imala sam 1 folikul.

  26. #526
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Vanilla prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem sve što si napisala... Na žalost, mi smo probali sve od prirodnih pripravaka, MM nije prebolio nikakvu bolest u djetinjstvu i uzrok njegove neplodnosti je nepoznat. Imao je i bakteriju u ejakulatu, ali ginić nam je rekao da unatoč tome ne može biti tako loš sperm.
    Pretpostavljam da inseminacija u našem slučaju nema smisla... Iskreno za IVF se nisam raspitivala, pa ne znam može li se unatoč tako lošem sperm ići u postupak ili su i u tom slučaju šanse male?
    Imala sam 1 folikul.
    Puno su ti veće šanse s IVF-om nego s inseminacijom. Pogotovo kod lošeg spermiograma jer uvijek mogu raditi ICSI, probrati najbolji spermić i njega ubrizgati u stanicu. Kod AIH-a i s najboljim nalazom ne mogu uopće znati jesu li se spermić i stanica sreli a kamoli 'zaveli'.

  27. #527
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Vanilla, ja sam ti čisti primjer.
    I mi smo imali dvije inseminacije, ali se mužu pogoršao nalaz spermiograma i upućeni smo na IVF.
    I analizom njegova sjemena u tom postupku, a i u svakom sljedećem, rađen je ICSI.
    Ja se ne ljutim što smo radili inseminaciju, htjela sam krenuti polako i postepeno u sve te postupke.
    Mladi smo pa je gin vjerovao da valja prvo tako probati.

    Moj je muž od asthenozoospermie došao do teške oligoasthenozoospermie.
    Iako je u zadnjem postupku nalaz spermiograma bio bolji zbog Profertila da su čak razmišljali raditi običan IVF, ali se embriologinja ipak odlučila za ICSI. Što je sigurno, je sigurno.

  28. #528
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Evo, moja prva inseminacija je bila neuspješna. Uskoro imam konzultacije, pa ćemo vidjeti kako dalje.
    Držim fige svima koji pokušavaju! Nek nam je sa srećom!

  29. #529
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vanilla, gdje si bila u postupku? U kojem smjeru planirate nastavak liječenja?

  30. #530
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Na Sv.duhu smo, imam za par dana pregled pa ćemo vidjeti. Zapravo smo odlučili, neovisno o tome, naručiti MM kod urologa. Nitko ga nikad nije uputio na neki pregled, a budući da mu spermiogram neprestano varira, možda se doista radi o nečem što je izlječivo s njegove strane.

  31. #531
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Nemoj da te jedna inseminacija obeshrabri, one zaista imaju malen postotak uspješnosti.
    A variranje nalaza spermiograma je normalno.
    Ali za sljedeći postupak inzistiraj na IVF-u. Možda sam propustila, koliko imate godina?

  32. #532
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Zasad ću inzistirat na pregledu urologa, ako ništa, da barem znam zbog čega mu je tako loš spermiogram i je li to izlječivo... Oboje imamo 29.

  33. #533
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Stop. Ne želim ispasti bezobrazna, ali samo zato što je kod tebe "sve ok" ne znači da je problem isključivo kod tvoga muža.
    Može biti milijun drugih razloga, pa čak i vaša nekompatibilnost.
    Kod inseminacije oni pročiste sjeme. Što je pisalo na takvom nalazu?
    Moj je muž svaki put imao sve gori nalaz spermiograma, a dijagnoza? Stres.
    Nije on starac, ali je stres i način života utjecao na to.
    A i činjenica da smo užasno nekompatibilni, embriji nam se fragmentiraju već sljedeći dan, itd...

  34. #534
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Vanilla prvotno napisa Vidi poruku
    Zasad ću inzistirat na pregledu urologa, ako ništa, da barem znam zbog čega mu je tako loš spermiogram i je li to izlječivo... Oboje imamo 29.
    Samo jedan savjet, možda ne bi bilo loše i da se pripremiš na opciju da nije moguće dobiti konkretan odgovor na pitanje 'zašto mu je spermiogram takav i takav'. Jer medicina ima jako puno nepoznanica.
    Mm se nalaz vodi kao normozoo ali na 3 od 6 spermiograma nije bilo niti 1ml volumena ejakulata u kojem nije došlo do likvefakcije. Zašto? Odgovore nismo dobili jer je obradom sve bilo ok ali rezultat je i dalje smanjena plodnost.

  35. #535
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Medeja, a po čemu zaključuješ da ja smtram da je problem samo kod mog muža? Naime, to je ono što nam svi nalazi trenutno govore; moji su svi nalazi uredni, njegovi nisu. Znam da postoje parovi koji imaju sve nalaze uredne, ali do trudnoće ne dolazi. Isto tako, sumnjam i imam pravo pitati, može li se možda kod MM nešto popraviti? Ako žena prolazi sve ginekološke pretrage, zašto MM ne bi provjerio postoji li možda uzrok njegovog lošeg spermiograma? Spremna sam da mi možda nitko neće dati konkretan odgovor, ali nisam spremna otići na IVF dok ne isključim sve ostale mogućnosti.
    Također, sigurna sam da baš stres zbog sveg ovog što prolazimo ima najveći utjecaj na njegov spermiogram. Najgori sperm. imao je baš na dan inseminacije... Pametnome dosta!

  36. #536
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Gle, nisam ja protiv tebe, na tvojoj sam strani, ali kao što je eryngium napisala, nema uvijek odgovora zašto je spermiogram takav.
    A prema tvojim ranijim upisima vidim da si isključivo orijentirana na taj njegov problem. A oat nije baš tako katastrofalna dijagnoza da nema izlaza. Neke su djevojke ostajale trudne prirodno kada su im muževi imali tu dijagnozu.
    Stoga mora biti u nečemu drugome problem.
    Moraš sagledati veću sliku, a ne baš njega isključivo gledati.
    I moj je muž bio kod urologa zbog iste dijagnoze i preporučeno mu je da pije multivitamine. Zamisli. I to na VV.

    Mislim, ja sam u postupcima uzgojila bezbroj js i nikad mi nije palo na pamet da je baš, eto, moj muž krivac jer nismo trudni. Moja js nosi 50% odgovornosti za stvoreni embrij, a ne isključivo jedan njegov spermij.

  37. #537
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Stvarno mi nije jasno zasto se ide na inseminacije sa tako losim s
    gramom.
    Vanilla prosla si tek jednu inseminaciju svasta je jos moguce. Svakako je preporucljivo napraviti urolosku obradu. MM su nakon dva losa nalaza uputili na kompletnu obradu prije nego smo krenuli u MPO. I mm ima jako varirajuci nalaz, stres je sigurno najveci krivac uz toplinu. Probali smo takodjer svasta, najbolji rezultat mu se pokazao nakon fertil aida. E sada slucajnost ili sklop okolnosti ko ce ga znati ali na kraju nije ni bitno jer i dalje nismo uspijeli ali ovaj put zbog mene.
    Ne zelim te stvarno plasiti i nadam se da ce vas put biti kraci i uspijesniji ali kada smo mi kretali ( a imali smo godina koliko i vi sada) u MPO moji su svi nalazi bili uredni i kod mene je sve bilo u redu rekli su samo njegov nalaz steka. Danas 8 god. kasnije slika izgleda drugacije. I gle cuda odjednom je problem u meni.
    Pisem ti to cisto da ne zanemaris sebe i ako nakon par konkretnih pokusaja ne uspijete da istrazis i svoju stranu da ne gubite vrijeme pokusavajuci popraviti spermiogram a godine idu.Jer i parovi sa azoo uz punkciju ostaju trudni. Ako je samo to vas problem nebi trebalo dugo trajati.
    Izvadi AMH za pocetak.
    Sretno!

  38. #538
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    pak, vadila sam AMH(14,5). Hvala!
    Medeja, ja doista ne bih imala želudac reći da je MM problem. Ni moja jajna stanica, ni jedan spermij... Naime, ja ne tražim krivca već rješenje. MM je predložio pregled kod urologa jer nije zagovornik IVF, pa upravo zbog njega pokušavam sve opcije koje nam se nude.

    Želim nam svima sreću!

  39. #539
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vanilla, u kojoj je jedinici izražen AMH?

  40. #540
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    pmol/L

  41. #541
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vrijednost AMH od 14, 5 pmol/L spada već u smanjene vrijednosti. Što je liječnik komentirao na ovaj AMH, osobito imajući u vidu tvoju dob (27 godina, ako se ne varam)?

  42. #542
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Ništa, sad si me zatekla!29 Zapravo je rekao da su hormoni u redu i da možemo u postupak??

  43. #543
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Normalno je da AMH sporo, ali stalno opada. Zato je velika vjerojatnost da se AMH nije bitno smanjio za 2 godine.


    Često se događa da kad je žena zdrava i pitanju isključivo muški faktor neplodosti, ne obraćamo pozornost na protok fertilnog vremena žene. Na forumu često svjedočimo borbama s neplodošću koje započinju muškom dijagnozom, a nakon godina liječenja (ili neliječenja), javlja se i problem smanjene ženske plodosti. Ponekad problem smanjenja i smanjene ženske plodosti posljedica određene patologije, ali je vrlo često je isključivo posljedica normalnih, fizioloških procesa smanjivanja ženskih reproduktivnih kapaciteta.

    Optimalno doba ženske plodosti vrlo je kratko. Pokazatelji u općim populacijama ženska ukazuju da plodnost počinje značajnije opadati već nakon 32. godine, nakon 35. taj je pad još brži i nepovratan. Individualno, to smanjene plodosti može ići punno ranije i puno brže.
    Često mislimo-imamo vremena za djecu, ali i mnogi od nas na svom primjeru su se uvjerili da nemamo vremena onoliko koliko smo se nadale.

  44. #544
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Tocno kakao Inesz kaze. Ja sam jedan od tih primjera. Da sam cekirala svoj AMH prije puno godina vjerojatno bi neke stvari drugacije napravili. Ovako sa AMH 1.14 pmo/l i muskom dijagnozom nemamo puno opcija na raspolaganju

    Sent from my Nokia_X using Tapatalk

  45. #545
    Malaroza avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    split
    Postovi
    13

    Početno

    Evo ja sam docekala 4 Aih i trenutno brojim jos tjedan dana do testa. Nasa dijagnoza je jedino moj nizak Amh koji iznosi 6,2 pmol (a imam 31 god, a mm ima 34). Sve ostalo je u redu ukljucujuci i spermogram koji je normo. Ukoliko ne uspije ova idemo na ivf sljedeci ciklus.
    Bila sam na femari 3/1 i dobila na ljevom jajniku dva folikula koji su brojili 18 mm, na dan inseminacije nalaz spermogra je bio odlicani naravno nada postoji mada se polako u sebi pripremam za ivf i sve sta ide uz to.
    Ima li tu itko tko je sa niskim Amh uspio na Aih-u?

  46. #546

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav curama, i ja se pridruzujem iako vas čitam dugo evo i mog stanja.
    Bila sam na drugom aih u petak, prvi neuspjesan, mm normo, ja pcos, izostanak ovulacije, međutim čitam da sve koje ste na klomifenima imate po više folikula dok je meni uvijek jedan. Na dan aih je dr. rekla samo što nije pukao.. Naravno da se nadam, ali vjerujem da je više šanse sa više njih.. I još me nisu slali da ponavljam nalaze hormona, nego ci to sama nakon što prodje test ukoliko bude negativan. Ima li koja trudnica iz aih? Da malo ulije nadu u sve to..☺
    Pozdrav svima i sretno za ➕

  47. #547

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Bok svima! Evo da malo ulijem nade svim inseminatoricama mi bili na prvoj inseminaciji prije skoro 3 tjedna. Nisam se nadala bogzna cemu, upravo i zbog lose statistike i prica po forumima. Na 12 i 14 dpo napravila kucni test - negativan. Odlucila da necu ici vadit betu i prestala piti duphaston. Menga ne stize, ali ionako od prestanKa progesterona treba neko vrijeme kazu.
    I nazovem ja bolnicu, dogovorim konzultacije, doktor veli idemo opet u posrupak, menstruacija ce vam stici svaki cas..
    I sinoc ja sanjam kako radim test i pojavljuju se 2 crte. Budim se ujutro, napravim test, ali u prvih par sekundi ne pokazuje nista..i odem pustit pse u vrt. Vracam se u kupaonu, a ono test poooozitivan!!! Aj ti reci! Bila odmah vadit betu i smisljam sta cu rec doktoru, sad mi bas neugodno kako sam lagala da mi beta negativna haha..
    Uglavnom, ocito moze i iz prve!
    Ja imam amh 9.4, endo cistu na jajniku, a decko los sgram..nema pravila ocito!
    Puse svima ***

  48. #548
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Yagoda, sretno!

    Koji test si radila? Jesi dobila nalaz bete?

  49. #549
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Yagoda bas mi je drago zbog tebe
    Ja sam radila test jucer na 12.dc negativan i vec sam pomislila kako su mi sve lađe potonule i sad citam tvoj post i ne vjerujem preeeeedivnoooooo

  50. #550
    tweety55 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj tweety55 prvotno napisa Vidi poruku
    Yagoda bas mi je drago zbog tebe
    Ja sam radila test jucer na 12.dc negativan i vec sam pomislila kako su mi sve lađe potonule i sad citam tvoj post i ne vjerujem preeeeedivnoooooo
    12.dan nakon aih, ne 12.dc.. Gubim se vise u svim tim danima, a vrijeme mi nikad nije islo tako sporo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •