Stranica 13 od 27 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1328

Tema: inseminacija 2

  1. #601
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Imaš pravo. To je MPO postupak.

  2. #602
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/18_01.pdf

    PRAVILNIK O ROKOVIMA NAJDULJEG TRAJANJA BOLOVANJA OVISNO O VRSTI BOLESTI
    Ovim Pravilnikom određuju se rokovi do kojih može trajati privremena
    nesposobnost za rad zbog bolesti, ozljede ili drugih okolnosti (u daljnjem
    tekstu: bolovanje) osiguranika Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (u
    daljnjem tekstu: Zavod) koje utvrđuje izabrani doktor medicine primarne
    zdravstvene zaštite u zdravstvenoj ustanovi, odnosno u privatnoj praksi koji
    ima ugovor sa Zavodom.

    -iz pravilnika :

    N97 Ženska neplodnost do 14 dana

    N97.0 Ženska neplodnost povezana s anovulacijom do 5 dana

    N98 Komplikacije povezane s umjetnom oplodnjom do 21 dan

  3. #603
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mene samo zanima kako svaki ginekolog može imati svoja pravila ako zakonski imamo pravo na bolovanje? Znači da bi trebale mi birati da li želimo mirovati bez obzira što je to "samo" AIH a ne IVF.

    Možemo li se pozvati na HZZO ili što? Uopće ne znam koja su naša prava...

  4. #604
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    liječnik primarne prakse ( a tu spada i odabrani ginekolog) određuje da li ili ne bolovanje, a kad otvara bolovanje duljinu određuje na temelju dijagnoze i pravilnika kojeg sam gore linkala.

  5. #605
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Pa ne znam koliko je nužno za inseminaciju dobiti 14 dana bolovanja. To uopće nije invazivan postupak, odmah se poslije može hodati, nije bolno i sl.
    A i mirovanje nije preporučljivo radi prokrvljenosti maternice.

  6. #606
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    A na temelju cega jedan ginekolog odluci da ce dati bolovanje a drugi ne? Mislim nebi ni ja mogla bas uzeti bolovanje svaki mjesec 2 tjedna Haha ali me bas zanima na temelju cega netko dobije a netko ne?

  7. #607
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Čitam ovo i ispada da moja gin krši zakon? I nije jedina! Ma ne pada mi na pamet uzimati bolovanje da bih ležala, napisala sam ranije da je nezgodno zbog toga što putujem do Zg i nema šanse da se uspijem vratiti na posao u neko normalno vrijeme. Zvat ću HZZO ako ona ne popusti, mislim, ne razumijem dal bi ju ubilo dat mi ta dva dana kad imam folikulometriju i inseminaciju.....

  8. #608
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ja sam već bila zvala HZZO kada mi moja nije dala bolovanje za pretrage ili folikulometrije, tamo su mi rekli da ako je pretraga u radnom vremenu i ne postoji drugi način ili ako nikako ne stignem na posao da naravno da moram dobiti i imam pravo na bolovanje. Čak se žena nasmijala, kao zašto vas je poslala na to ako vam ne da da idete?

  9. #609
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    da se nadovežem za bolovanje za AIH, ja isto nisam iz zg i kad sam isla na folikulometrije nisam se stizala vratiti na posao u normalno vrijeme...ginekolog mi je bez problema i bez ikakvih pitanja dao bolovanje za svaki dan koji sam isla na folikulometriju, ostale dane sam naravno radila i dan kada je bila ins.isto sam dobila bez problema... mislim da to svakako ovisi o dr., a ako stvara probleme, onda se samo pozoves na pravilnik o rokovima koje je inesz gore stavila... bitno je da znas svoja prava i kako je zakonski to uredjeno da se mozes postaviti kod takvih problematičnih doktora...

  10. #610
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ma sve je to u teoriji, meni je moja MPO doktorica isto rekla "zašto bi za FM dobili bolovanje? Za to se ne daje bolovanje, vaša ginekologica vam je dobro rekla", ja kažem pa kao ne znam kako ću na posao, radim uvijek od 7 a tu završim u 11h, kaže ona "to morate dogovoriti sa vašima na poslu, ne vidim problem da malo zakasnite, ili hoćete da ja zbog vas dođem u 6 ujutro?"

    Eto, toliko o razumijevanju... i od ginekologice i od MPO gin... A možda sam ja luda?

  11. #611
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Možda onda da promijenis ginekologa, ja svog mpo Dr nikad ni ne pitam za bolovanje i koje je njegovo mišljenje, samo odem kod ginica i tražim doznaku za taj dan/e kad nisam mogla na posao..i ja sam već jednom mijenjala ginekologa otkada sam u mpo vodama..dovoljno se patimo samim time pa nema smisla da još imaš problema i zivciranja oko toga

  12. #612
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Da, istina. A MPO gin sam pitala onak, usput. Jer sam bila zbunjena nakon kaj me moja otkantala. A ova me jos vise zbedirala. Opće ne znam gdje bi se prebacila. Strah me da se prebacim pa opet dobijem nekoga s kim cu imati problema i stres. Meni je to stvarno stres... Svaki put danima razmišljam sta cu!!

  13. #613
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    ja nisam iz zg pa ti ne mogu preporučiti svoga, ali potrazi na forumu, sigurno ima forumasica iz zg ciji ginekolozi su fleksibilni i razumni oko mpo bolovanja

  14. #614
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, istina. A MPO gin sam pitala onak, usput. Jer sam bila zbunjena nakon kaj me moja otkantala. A ova me jos vise zbedirala. Opće ne znam gdje bi se prebacila. Strah me da se prebacim pa opet dobijem nekoga s kim cu imati problema i stres. Meni je to stvarno stres... Svaki put danima razmišljam sta cu!!
    Ne se prebacivati dok nisi dobro provjerila da taj novi gin nece raditi probleme.
    Poslala sam ti pp.

  15. #615
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Vi ostale cure koje niste iz Zg probajte onda od kucnog dr dobit dva dana bolovanja kad vec ovi prave probleme. Ako i to neide onda probajte bar taj dan kad je inseminacija uzeti slobodno da ne jurite nazad na posao. Stres nikome nije donio dobro pa bar taj dan u miru to odradite da ne jurcate.

  16. #616
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Danas smo morali odustati od inseminacije, nakon klomifena dobila sam 3 fulikula i narasli su na 14mm i onda stali
    Sad mi je dr rekla da iduci ciklus idemo s puregonom, jer smo tako prije dobili 1 fulikul od 19 ali smo onda isli na tempirane odnose.
    Da li se inace rade pauze izmedu ciklusa sa planiranom inseminacijom?

  17. #617
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Ja nisam. Imala sam tri zaredom.

  18. #618
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Hvala za info. Ne znam zasto sam ja mislila da se pauze rade.

  19. #619

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    141

    Početno

    Evo jedne nove inseminašice Ima li još ijedna da je ovih dana na čekanju? Mi imamo NEidealan spermiogram i NEidealan AMH, ginekolog nam je predložio da pokušamo s jednom do dvije inseminacije prije IVF. Jučer urađena, zasad mi polazi od ruke ne razmišljati previše..

  20. #620
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Hej! Zelim ti puno srece da uspije!
    Meni nazalost jucer negativan test, tako da sad cekam m, a nakon ljeta ponovno.

  21. #621
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav, radila sam prvi AIH u Vinogradskoj prošli vikend. Iako znam da su vjerojatnosti male teško mi se ne nadati, jedva čekam 12dc da odradim test. Imam pitanjce vezano uz terapiju nakon postupka AIH, dobila sam Duphaston i Folacin. Je li itko morao piti i Estrofem nakon inseminacije?

  22. #622
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Da li se netko sprema ovaj mjesec za inseminaciju? Meni ce sada biti prva, ali ne znam sto da ocekujem jer mi je na desnom jajniku cista.

  23. #623
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Chiara sretno od srca

  24. #624
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se netko sprema ovaj mjesec za inseminaciju? Meni ce sada biti prva, ali ne znam sto da ocekujem jer mi je na desnom jajniku cista.
    Ako bude uredna ovulacija, cista neće smetati za postupak. A možda i nestane s ciklusom.
    Obavezno traži štopericu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  25. #625
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Eryngium jesi ti potrosila sve inseminacije ili si jos u postupcima? Latice hvala ti.

  26. #626
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nisam više u postupcima. Potrošila sam 3 inseminacije i 2 prirodnjaka. Ovaj drugi prirodnjak je urodio nespavajućim, nezaustavljivim tornadom od već skoro 11 mjeseci.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  27. #627
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Bas mi je drago radi tebe. Nadam se da ce i nama jednom uspjeti.

  28. #628
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj mrkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, radila sam prvi AIH u Vinogradskoj prošli vikend. Iako znam da su vjerojatnosti male teško mi se ne nadati, jedva čekam 12dc da odradim test. Imam pitanjce vezano uz terapiju nakon postupka AIH, dobila sam Duphaston i Folacin. Je li itko morao piti i Estrofem nakon inseminacije?
    Ja sam pila utrogestane (to je progesteron) i prenatal vitamine.

  29. #629
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Meni su rekli da si pripremim duphaston, da ce mi on trebati nakon inseminacije.
    Mrkica, za tjedan dana beta ili?

  30. #630
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su rekli da si pripremim duphaston, da ce mi on trebati nakon inseminacije.
    Mrkica, za tjedan dana beta ili?
    Ja sam ostala malo zbunjena s tim estrofemom, pila sam ga jako kratko prije inseminacije, a u otpusnom pismu nakon inseminacije mi se ne spominje. Beta u srijedu

  31. #631
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mrkica estrofem sam pila na pocetku ciklusa, za zadebljanje endometrija, 5 dana. Mislim da se ne pije nakon ovulacije. Sretno i javi nam veeliku betu.

  32. #632
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Mrkica estrofem sam pila na pocetku ciklusa, za zadebljanje endometrija, 5 dana. Mislim da se ne pije nakon ovulacije. Sretno i javi nam veeliku betu.
    Hvala Chiara, puno sreće i tebi. Betu javim.

  33. #633
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Negativna je beta , idem odmah na novi postupak. Svima koji pokušavaju puno sreće.

  34. #634
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mrkica zao mi je.

  35. #635
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    CHIARA hvala. A ništa, opet ću na sljedećem ciklusu pokušati sa inseminacijom. Samo dok pijem taj Klomifen imam fini PMS od 5 dana, raspoloženje za plakat. Nadam se da si ti bolje i puno sreće.

  36. #636
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Evo ja sam pisala da sam prije nakon inseminacije samo utrogestane dobila, a sad su mi nakon transfera rekli da uz njih uzmem i estrofem. Doktorica je zakljucila da mi malo fali, pretpostavljam za debljinu endometrija. Znaci sve ovisi o ultrazvuku i procjeni doktora.

  37. #637
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Citiraj sljokicaa prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam pisala da sam prije nakon inseminacije samo utrogestane dobila, a sad su mi nakon transfera rekli da uz njih uzmem i estrofem. Doktorica je zakljucila da mi malo fali, pretpostavljam za debljinu endometrija. Znaci sve ovisi o ultrazvuku i procjeni doktora.
    Ja sam danas obavila inseminaciju. Doktor je prokomentirao da ovulacija samo sto nije. Endometrij je odlican. I da se ja i dragi i veceras jos druzimo. Pregled za 2 dana da se vidi da li je O bila i onda krecem sa duphastonima.

  38. #638
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ako bude uredna ovulacija, cista neće smetati za postupak. A možda i nestane s ciklusom.
    Obavezno traži štopericu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Stopericu nisam dobila jer kazu da nema potrebe.

  39. #639
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Stopericu nisam dobila jer kazu da nema potrebe.
    Mmm...da... tako su i meni govorili pa ispalo da mi ni jedan folikul u postupcima inseminacije nije pukao.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  40. #640
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Vidjet cu u subotu da li je bila O. Znaci tebi nije bez stoperice dolazilo do O?

  41. #641
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Da.
    U 6 praćenih ciklusa ni jedan folikul mi nije pukao. A pokazatelji ovulacije prisutni (pozitivna lh trakica, visok progesteron 7 dana nakon trakice, sluzu ko u priči).

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  42. #642
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Meni je uredno dolazilo do O sve do prije 2 mj kad mi se stvorila cista pa se to malo poremetilo. Znam jer sam dugo bila na tempiranim odnosima i pratila folikule. Sad ne osjecam uopce bol nakon inseminacije, mislim da O jos nije bila.

  43. #643
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ovulacija jos nije bila. A inseminacija je bila u cetvrtak. Eryngium zasto tako skrtare na stopericama?

  44. #644
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Ovulacija jos nije bila. A inseminacija je bila u cetvrtak. Eryngium zasto tako skrtare na stopericama?
    Ne bih znala. Ja se ni jednom nisam uspjela dogovoriti da ju dobijem. A najjača izjava mi je bila da nek mi nastavimo pokrivati a endometrij sekrecijski i folikul prešao u cistu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  45. #645
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Vidim da je u drugim klinikama stoperica sastavni dio AIH-a, tako da mi se cini da smo mi u Ri zakinuti i da to smanjuje uspjesnost AIH-a. A da si dobila stopericu, ne bi se pretvorila u cistu. Bas mi nisu jasni nikako. Kod kojeg doktora si bila?

  46. #646
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Kod M. Al kačila me i S par puta. Na jednoj inseminaciji je baš ona bila. Taj put mi nisu ni utz napravili prije samog postupka. Ma... inseminacije rade samo da ih odrade.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  47. #647
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ja sam kod V i zadovoljna sam. Sad i nemam nekakvu sansu da ta inseminacija uspije ako ovulacija bude danas?

  48. #648
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kod V i zadovoljna sam. Sad i nemam nekakvu sansu da ta inseminacija uspije ako ovulacija bude danas?
    A nikad se ne zna. Neki spermići navodno žive i do 5 dana. Samo da O bude.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  49. #649
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Vjerujem da je bila ovulacija jer me jucer navecer i danas probadalo. A i V. je rekao da je folikul izoblicen i da mu se cini da ce uskoro puknuti. Mi smo i jucerasnji dan pokrili pa cemo vidjeti.

  50. #650
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Na danasnjoj folikulometriji potvrđeno da je ovulacija bila. A i jucer sam imala u svim tim grcevima kap-dvije krvi na wc papiru pa doktor kaze da je od ovulacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •