Stranica 9 od 27 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 1328

Tema: inseminacija 2

  1. #401
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    cek ti si 2 ciklusa za redom uzimala klomifen? meni moj dr. to ne da kaze obavezno minimalno 1mj pauze
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 19.10.2014. at 20:38

  2. #402
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Moj je rekao da ne stajemo.
    Ne znam, ja se dobro osjecam, a oni nisu spominjali da je potrebna oauza.
    Mi smo od pocetka godine u akciji. Ali oboje imamo dijagnoze i od samog je pocetka bilo ocito da cemo na mpo.

  3. #403
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    nadam se da ces 28. ugledat lijepe velike brojkice javi obavezno!

  4. #404
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Znas da hocu. i ti isto javi svoje brojkice.
    A do tada cemo po forumu kratiti vrijeme.

  5. #405

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Medeja prvotno napisa Vidi poruku
    Znam. Najgore je cekanje.
    A kako to da se niste na ivf odlucili?
    Jajovodi prohodni, spremiogram normo, dr. predlozio prvo inseminacije a mi se slozili s tim.

  6. #406

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Inace, ja nisam bila na klomifenima niti dobila stopericu. Folikul bio 21mm na inseminaciji, dva dana poslije kontrolni uzv potvrdio pucanje i endometrij 8, trolinijski. Ivana.sky pitala si za simptome, nemam apsolutno nikakvih.

  7. #407

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Cure idem na inseminaciju u srijedu. Veceras trebam dobiti stopericu i rekao je dr da imam odnos veceras. Dali je to onda pre kratka apstinencija?? I još nesto nije mi nikako spominjao utrogestan. Dali to svi uzimaju nakon inseminacije ili ovisi o dijagnozi??

  8. #408
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Da, sad mi je jasno zasto vas je prvo slao na aih.
    Nadam da ce vam ovaj prvi postupak odmah donijeti srecu.
    Ne znam jesi li vec napisala, ali imam kratkotrajno pamcenje, kada vadis betu?

  9. #409

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Nelly1 i nama je doktor rekao da imamo odnose dva dana prije inseminacije jer je spermiogram normo pa mozemo. Takodjer nisam dobila utrogestan niti bilo sto drugo.
    Medeja za betu mi uopce nije rekao da idem vadit nego da cekam menstruaciju.

  10. #410
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pozdrav,
    Evo da se (pri)javim i ovdje.
    Do sad od postupaka obavljen 2xAIH bezuspješno i idući tjedan krećem s folikulometrijama za 3. I prvi i drugi pokušaj je bio bez ikakve lijekova (uključujući i štopericu).

  11. #411
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj nelly1 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure idem na inseminaciju u srijedu. Veceras trebam dobiti stopericu i rekao je dr da imam odnos veceras. Dali je to onda pre kratka apstinencija?? I još nesto nije mi nikako spominjao utrogestan. Dali to svi uzimaju nakon inseminacije ili ovisi o dijagnozi??
    Nama je reko apst 2-3 dana prije aih-a, da nema potrebe vise... za utrogestan mi reko tek poslije postupka...

  12. #412

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Apstinencija bi trebala biti 2-3 dana, ali ako je spermiogram normo, moze i manje. Vjerojatno je doktor htio tim odnosom danaa povecati sanse u smislu bolje pokrivenosti.
    Utrogestani se dodaju kao podrska zutom tijelu nakon ovulacije. Korisni su, ali nisu obavezni, jer postoji prirodno zuto tijelo.

  13. #413
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U kom slučaju se za AIH daju utrogestani?

  14. #414

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mislim da to ovisi o praksi klinike.

  15. #415
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ima smisla... U Ri ne daju ni uputnice za betu.

  16. #416
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ko sto kod nas nece 2 ciklusa zaredom radit postupak, nego ide obavezno pauza 1 ciklus ...

  17. #417
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    U kom slučaju se za AIH daju utrogestani?
    Nisam sigurna, ali mislim da se oni daju za zadebljanje endometrija. Znam jednu djevojku koja ih je koristila nakon AIH.
    Mi nismo nesto posebno apstinirali prije AIHA jer ionako obrade taj uzorak pa mi se cini nepotrebnim.
    Ery, sretno na fm.
    Svakako nam javi kako napredujes.

  18. #418
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Medeja, Ivana.sky i Jelitza, pridružujem vam se u čekanju
    Mi smo imali AIH dan iza - 14.10.
    A obećala sam frendici da ću plus popiškiti na njen rođendan 27.10. :D
    I betu ću tad vaditi

    Iza nas je par biokemijskih, od čega jedna iz AIHa, MM ima astenoterato, a ja trombofiliju. Ovaj sam ciklus na heparinu pa se i jako, jako nadam

  19. #419
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Utrogestani se daju kao podrška žutom tijelu, jer bez dobrog/visokog progesterona nema ni trudnoće... Sprječava sitna krvarenja (tipa od hematoma)....

    Ja inače imam povišen progesteron, a sad imam i 3 žuta tijela (3 su folikula bila), ali sam svejedno na utrićima. Ne mogu mi škoditi , a povećaju šansu

  20. #420
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Skura prvotno napisa Vidi poruku
    Medeja, Ivana.sky i Jelitza, pridružujem vam se u čekanju
    Mi smo imali AIH dan iza - 14.10.
    A obećala sam frendici da ću plus popiškiti na njen rođendan 27.10. :D
    I betu ću tad vaditi

    Iza nas je par biokemijskih, od čega jedna iz AIHa, MM ima astenoterato, a ja trombofiliju. Ovaj sam ciklus na heparinu pa se i jako, jako nadam
    :f

    Svi tak rano kad mislite da je pametno da piskim ak mi je betu reko tek 31.? Nestrpljiva sam...

  21. #421
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Meni je rodj 23.al to je preeeeerranoo iako ljepsi poklon ne mogu ni zamislit...

  22. #422

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ivana,
    14 dana od inseminacije mozes raditi test.

  23. #423
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hvala bubekica... i tih 5 dana ce mi spasit nokte...

  24. #424
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Meni je AIH bio večernji, a ovulacija sljedeće jutro. 12dpo odgovara 13 danu nakon AIHa. A s obzirom da ja inače jako rano pišam, mislim da ću jedva dočekati taj ponedjeljak :D
    Al da me strah - jest
    Posljednje uređivanje od Skura : 20.10.2014. at 23:49

  25. #425
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Ja cu biti karakter i cekat cu utorak.
    Mislila sam i ja vaditi u ponedjeljak, ali nikako necu stici.
    Prosli put sam radila testove dan-dva prije bete, koji su bili negativni, pa sam se ukomirala.
    Sada cu samo betu vaditi. I to u bolnicu, ne privatno. Tako da cu jos malo cekati rezultate.

  26. #426
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Medeja prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je rekao da ne stajemo.
    Ne znam, ja se dobro osjecam, a oni nisu spominjali da je potrebna oauza.
    Mi smo od pocetka godine u akciji. Ali oboje imamo dijagnoze i od samog je pocetka bilo ocito da cemo na mpo.


    Medeja, gdje si bila u postupcima inseminacije?

    MPO postupci predstavljaju postupke liječenja koji uključuju unutartjelesnu oplodnju (inesminacije) i izvantjelesnu oplodnju (klasični IVF i oplodnja intracitoplazmatskom injekcijom spermija ICSI).

    Eto, vi ste već u mpo svijetu.



    Sretno.

  27. #427
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    ivana, jesu ti rekli zasto im je obavezna pauza?
    mi smo isli s klomifenom uzastopno, ciklus za ciklusom...

  28. #428
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Vinogradska.

    Znam sto je mpo, ali hvala na podsjeti.

  29. #429
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    ivana, jesu ti rekli zasto im je obavezna pauza?
    mi smo isli s klomifenom uzastopno, ciklus za ciklusom...
    To i mene zanima.
    Kada samo krenula u drugi postupak, odmah ciklus iza neuspjesnog, pitala sam gina jel potrebno napraviti pauzu s obzirom na klomice.
    Rekao mi je da nije i da ih normalno mogu koristiti opet.
    E sad, ima li kakva granica koliko se dugo mogu koristiti, to ne znam (npr. 6 mjeseci ili sl.).
    Posljednje uređivanje od Medeja : 21.10.2014. at 12:43

  30. #430
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    medeja, obično se računa da do 6 mjeseci ima smisla, nakon toga se prelazi na drugačije stimulacije, protokole, postupke...

  31. #431
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ne znam... pitat cu sutra dr., taman idem kod nje... Nije mi jasno uopce pogotovo zato sto sam reagirala... a ne bi se uopce cudila da je to zato sto iduci mj ima vec njih dosta na postupcima ili nesto slicno. Ipak je nas kbc uzas.. ne znam jel imaju neko ogranicenje za postupke il nesto...

  32. #432
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mislim da svaka klinika ima mjesečno limit koliko mogu čega odraditi tj. fakturirati HZZO-u na naplatu. Sve zavisi koliko su šefovi voljni progledati kroz prste ako se probije budžet i da li se može od onih klinika ili odjela koji ne naprave limit 'pretočiti' u odjele poput Humane reprodukcije koji gutaju lovu. Očito zato i ima toliko razlika od ustanove do ustanove u načinu rada.

  33. #433
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    čini mi se da si u pravu eryngium, nažalost
    bez te "sitnice" - uzastopnih max 6 ciklusa klomifena (često to budu ciljani+pokoja inseminacija u slučaju privatnika)...ako u tom smjeru idu i godine/vrijeme i dijagnoze

  34. #434
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    kaze da je u osijeku takva praksa da se uvijek ide izmedju 1 mjesec pauze, i moja dr. se isto slaze da je to dobro.. bolje nego jedan za drugim mjesec se kljukat tabletama koje i nisu toliko bezazlene...

  35. #435
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    nema straha od klomifena mjesec za mjesecom ako te liječnik prati...u uputstvima lijeka piše da se tako primjenjuje. klomifen djeluje tako da potiče jače lučenje tvojih vlastitih hormona (fsh, lh) pa se tako inducira ovulacija ili potakne rast nekoliko folikula. nažalost zbog antiestrogenskog djelovanja nekim curama loše djeluje na debljinu endometrija...meni nije, ali mi je bilo baš teško s nuspojavama tipa naleti vrućine.
    naravno da svaki liječnik ima svoju praksu, razloge i izbor...i fer je da ti ih objasni. zato me baš zanimao razlog...nadam se da se ne radi samo o štednji na štopericama. u biti, nadam se da će ti uspjeti iz prve i da neće biti ni bitno!

  36. #436
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Da nema tog silnog šparanja (i koliko vidim, straha od višeplodnih trudnoća) mogli bi malo 'postimulirati' sve koje imaju redovite O. Našla sam studije da se na taj način podiže uspjeh inseminacije na 20-30% po postupku a ukupan broj višeplodnih trudnoća je praktički zanemariv tj. nije statistički značajan.

  37. #437
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    eryngium, ajde ako opet slučajno naletiš na te studije, zalijepi ih tu

  38. #438
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Zar se ne ide u stimuliranu inseminaciju preko HZZO-a?
    Samo s klomićima ili s ničim?

  39. #439
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Koliko vidim, u Rijeci ne daju stimulaciju za AIH. Doduše, to možda zavisi od dijagnoze (nadam se da cure s anovulatornim ciklusima dobiju klomifene?). Čini mi se da će mi i ova 3. inseminacija proći bez ičeg. Danas 8.dan ciklusa, folikul 14mm.

    http://www.advancedfertility.com/revmultiplescoh.htm

    http://www.advancedfertility.com/clo...plainedsuccess

    Čim opet nađem na onu komparativnu studiju stimulirani AIH/višeplodne trudnoće, zalijepim ga, a do tad evo ovaj:
    http://www.advancedfertility.com/clo...ment.htm#twins

  40. #440
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Prijavljujem beticu 14. dan od AIHA da je 0,1.

    Bude bolje sljedeci put, nadajmo se.
    Posljednje uređivanje od Medeja : 27.10.2014. at 15:09

  41. #441
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ma hoce iduci put obje +

  42. #442

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Cure ni kod mene nista, jucer stigla m. Vec sam se prijavila za drugu rundu .

  43. #443
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Danas folikul 18mm. Inseminacija u petak. Samo se nadam da neće odlučiti prsnuti čim pređe 20mm.

  44. #444
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Obavljena i 3. inseminacija. Bez štoperice, utrića i ovaj put čak i bez utz-a tako da nemam pojma koliki je folikul i ako ga je uopće bilo.

  45. #445
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    eryngium baš mi je žao..
    za utriće ok, ali bez uzv i štoperice... i to u kbc ri koja je na glasu kao ok...jel takva praksa i inače ili kako te zapadne?

  46. #446
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Obavljena i 3. inseminacija. Bez štoperice, utrića i ovaj put čak i bez utz-a tako da nemam pojma koliki je folikul i ako ga je uopće bilo.
    ?! ajoj...

    pa kako? na taj način se možete i sami doma inseminirati...

  47. #447
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Možda samo ja nemam sreće. Profa ostala sama na sve nas, a bilo nas je podosta. Imam filing da su nas poslagali po svim dostupnim prostorijama i ona nas je oprašivala redom, serijski. Dok je stigao utz ona je već posao obavila i krenula dalje. Kad sam pitala za štopericu i utriće mi je moj dr rekao da se daju po potrebi (a kod mene valjda nema potrebe).
    Ovaj put barem dolazim na kontrolni utz jer mi je rekla da se vidimo u nedjelju.
    Zbirni filing nakon 3 odrađena AIH-a:

  48. #448
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    A šta ti vrijedi kontrolni ultrazvuk ako ti danas nije uopće pogledala da li je folikul još na mjestu...Možda je pukao jučer ujutro i do danas prošao voz...Baš ga je odradila samo da odradi...Bravo Smilja!

  49. #449
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Obavljena i 3. inseminacija. Bez štoperice, utrića i ovaj put čak i bez utz-a tako da nemam pojma koliki je folikul i ako ga je uopće bilo.
    Zbilja čudno.

    Ery, žao mi je da si ovako prošla.

    Raditi treću ineminaciju bez praćenja ultrazvukom, bez štoperice, uopće raditi inseminaciju onako na slijepo zbilja je nepošteno i neprofesionalno prema pacijetima.

    Za takvo postupanje nema opravdanja.

    Ne samo da se ovakvim vođenjem postupka inseminacije oštećuju pacijenti, već.... hm...

    ... zanimljivo bi bilo vijeti kako je KBC Rijeka prema HZZO-u fakturirala ovaj postupak? Jesu li na fakturi naveli i ono što nije rađeno i lijekovi koji nisu dani? Ima li na fakturi 2-3-4 folikumetrije, štoperica, klomifen, možda koji gonal?

  50. #450
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Možda samo ja nemam sreće. Profa ostala sama na sve nas, a bilo nas je podosta. Imam filing da su nas poslagali po svim dostupnim prostorijama i ona nas je oprašivala redom, serijski. Dok je stigao utz ona je već posao obavila i krenula dalje. Kad sam pitala za štopericu i utriće mi je moj dr rekao da se daju po potrebi (a kod mene valjda nema potrebe).
    Ovaj put barem dolazim na kontrolni utz jer mi je rekla da se vidimo u nedjelju.
    Zbirni filing nakon 3 odrađena AIH-a:
    Hej, ali zašto nisi pitala doktora za utriće i štopericu na folikulometriji nekoj? Nije kod utrića stvar u štednji, napisao bi ti on preporuku za to da si ga pitala sigurno..Oni smatraju da je kod inseminacije žuto tijelo funkcionalno skroz i da nema potrebe da bude pravilo pravilo davati utriće..Ali ako misliš da imaš manjak i da mu to kažeš dao bi ti bez ikakvog problema...

    Šta nisi rekla da ćeš ovaj put inzistirati na štoperici? Nije htio dati? Kako je obrazložio?

    Ovo s ultrazvukom i inseminacijom na slijepo mi je šokantno skroz.. Pa ujutro kad si došla na folikulometriju šta nije bilo nijednog doktora osim nje? Jer inače pregledaju i kažu da se vratiš za 2 sata na inseminaciju..Ona ti je rekla da ne treba pregledati prije ili ? Jer ako da onda je mene te žene sve više STRAH jer sve što čujem da ona radi, a i ono što sam od nje i sama doživjela je za mene dovoljno da ja više ne dolazim na preglede kada je ona dežurna pa pod cijenu da moram odgoditi postupak!

Stranica 9 od 27 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •