Stranica 23 od 27 PrviPrvi ... 132122232425 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 1328

Tema: inseminacija 2

  1. #1101
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    D1 ti svakako vrijedi godinu dana za sve postupke, znaci vise ne moraš razmišljati i uputnicama. Vrijedi i za muževo davanje isto
    Ovjera od bilježnika isto vrijedi do kraja (sto nije u svakoj bolnici tako) a adresa mislim da im nije bitna, iako sam ja u tekst ubacila rečenicu da živimo na istoj adresi. Pitaj na šalteru za svaki slučaj. Mislim da za biljege mislim da bas gledaju jer me stalno pitaju jesu li stariji od 6mj, ne znam zakaj im je to bitno. Samo me pitaj sve, i ja sam taki ispitivala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1102
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Hvala ti puno. Idući tjedan idem u Petrovu i sad mi doslovno svašta pada na pamet. Sad kad imam sve nalaze nadam se da će se napokon nešto početi događati... Kako ide pikanje? Jel si ti za ivf uzela bolovanje već sad ili radiš? Koliko sam shvatila za inseminaciju dr. ne žele odobriti bolovanje za folikulometrije, mada znam da imam pravo...

  3. #1103
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Jucer sam se piknula u Petrovoj i danas cu a onda cu sutra uzeti lijekove i doma se pikati jer je ova moja injekcija jednostavna, ali ako dobijem koju drugu opet cu u Petrovu
    Ja nisam na bolovanju, ici cu moguce nakon punkcije i svakako nakon transfera.
    E sad za inseminaciju sam isto dobila 2 tjedna bolovanja nakon postupka (ali koristila sam 3 dana) i dobivala sam bolovanja za FM, prvo mi je srala sestra ali onda je samo davala. Sad je zadnje rekla da ce mi davati bolovanje za pola radnog dana, kao jer stignem na posao na pola?!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1104
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Pitam jel sam čula da neki lijekovi mogu imati i svakojake nuspojave, pa ukoliko dođe do toga (nadam se da neće), valjda biš trebala imati pravo na bolovanje. Što se tiče punkcije i bolovanja nakon postupka po meni je svrha toga da si opuštena i doma, a ne da ganjaš papire. Stvarno nam kompliciraju život...i još se moraš opravdavati na poslu gdje si i što radiš a smatram da to ni jedna cura ovdje nebi trebala...

  5. #1105
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Da, moguće da ću imati hiperstimulaciju jer imam PCOS, a onda mirovanje nakon punkcije...
    Ma moja soc gin mi nije jasna, opće nema razumijevanja nego samo radi probleme gdje mi stvarno ne trebaju. Ali ok, nakon transfera znam da ću dobiti BO, a ovo drugo ću na GO ako će trebati....

    Ma na poslu mi je koma, nažalost svi znaju situaciju jer se jedna osoba izlajala i tak... baš užas! Gledaju me onak sa sažaljenjem, užas.

  6. #1106
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam imala dobru soc. ginekologicu koja je nažalost otišla na drugo radno mjesto, kod ginekologa koji ju je zamjenio ne želim ni ići osim po uputnice, a pročitala sam puno ne baš lijepih komentara na njegov račun. A baš mi je žao zbog tvoje situacije, znam da je teško al imaš pravo na bolovanje i to čak 21 dan ukoliko nastupe bilo kakve komplikacije. Isprintaj pravilnik i zahtjevaj..neznam što bi drugo savjetovala. Zašto trošiti godišnji odmor...

  7. #1107

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno Prva inseminacija

    Bok cure,evo da vam se pridružim na ovoj temi...obavila svoju prvu inseminaciju prije 8 dana.koristila sam femaru od 3-7 dana ciklusa-folikulimetrija pokazala jedan vodeći folikul koji se lijepo razvijao i nekoliko manjih.štoperica u ponedjeljak u 18 h,inseminacija bila u srijedu oko pola 11.u srijedu ujutro oko 9 ,dva sata prije insemiancije osjetila sam užasnu bol u trbuhu,kao probadanje,je li moguce da je to čuveno pucanje folikula?uglavnom, ne očekujem puno od prve insemiancije,definitivno nemam osjećaj da je uspjela i već polako planiram daljnje postupke...imam više pitanje oko samih simptoma ovulacije i nuspojava ma utrića (koje koristim od dana ovualcije)naime,inače imam školske simptome ovualcije -bolne grudi dan,dva nakon ovualcije,plodnu sluz ...ovaj puta,uz femaru i štopericu,pa čak ni nakon utrića za koje svi kažu da uzrokuju bol u grudima-ništa! Grudi potpuno ispuhane i nimalo bolne,nije bilo ni plodne sluzi...od simptoma samo konstantne grčeve kao pred mengu...jel moguće da uopće nisam imala ovualciju unatoč tome što su se folikuli razvijali?

  8. #1108

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    I još jedno pitanje-odlučili smo napraviti pauzu prije drugog AIH postupka jer nam je početkom srpnja svadba pa bi definitivno nakon toga opuštenije nastavili sa pričom. ..moje pitanje je utječe li na uspješnost postupka pauza između postupaka?negdje sam pročitala da je bolje ići bez pauze u postupke, da je veća uspješnost?

  9. #1109
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Holideja - sretno najsretnije
    Zelim da ti uspije iz prve, zasto ne? Ne znam koja vam je dijagnoza?
    Svakako si imala ovulaciju, dobila si štopericu i sigurno je doslo do pucanja folikula. Ne brini zbog simptoma utrica, mozda tek krenu. Nije svaki ciklus isti a i neke žene ostanu trudne bas onaj ciklus bez simptoma PMS-a
    Mislim da ne igra ulogu pauza u aih-u, idi kada mozes i pokušaj se ne zivcirati previse. A mozda si vec i trudnica


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1110

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    MonaLi,hvala ti na odgovoru i lijepim željama!

  11. #1111

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Krenula sam ipak sa sniženim ocekivanjima,pogotovo za prvi puta,pa kako bude.

  12. #1112

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure, prije 15 dana sam obavila inseminaciju. Sutra badim betu , ali već drugi dan imam blago smeđi iscjedak s tragovima svijetlo ružičaste boje. Je li se neka od vas susrela s tim?

  13. #1113
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Andrea - kava je beta? Nadam se da je pozitivna


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1114

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Nažalost čista 0. Bila je slabija menga pod utrićima. Danas obavila novi postupak uz klomifensku terapiju pa počinjem odbrojavati

  15. #1115
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Onda sretno ovaj put javljaj simptome i novosti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1116

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Cureeee, ima li vas aktivnih, ide li koja na inseminaciju uskoro?

  17. #1117
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Cure, ponovo vas pratim zadnjih mjesec-dva, ali dugo me nije bilo. U međuvremenu smo dobili prekrasnu curku koja jedva čeka bracu ili seku. I evo nas sad ponovo u MPO vodama nakon 2 godine ciljanih odnosa i 2 spontana.
    U subotu odrađena inseminacija kod dr. Škvorca. Uz klomifen 3-7 dc 2x1 dobili dva folikula. Zbog tankog endometrija dobila i estrofem. I utriće. I aspirin 100. I folate i b12. Pijem punu šaku tabletica.
    I, žene, otkrila sam probiotike koji mi spašavaju organizam. Naručila ih preko neta. Inače bih šizila zbog gljivica i loše probave.
    Eto, sad slijedi ono iščekivanje bete idući petak. Ako ovo ne upali, idemo na ivf.
    Svim betočekalicama želim puuuuuno sreće

  18. #1118

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Cerepaha,jel smijem pitati zbog cega ides na AIH ako imas 38 godina? Nije li pravilo da starije zene idu na IVF? Jeste vi to trazili? Oprosti,ako previse ispitujem.Nadam se da ces uspjeti.

  19. #1119
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Pa s obzirom da sam u zadnje 4 godine spontano zatrudnila 3 puta, htjeli smo prije ivf-a samo jednom probati s inseminacijom. Prema svim nalazima stanje jajnika mi je odlično, samo je spermiogram granični. Nije katastrofalan, ali nije baš ni dobar. Ne polažem baš puno nade u AIH, prošla sam već dva, ali eto, možda ovaj put upali.
    Čekam betu, pa ako je negativna, odmah smo u postupku za ivf sljedeći mjesec.

  20. #1120

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Super,zelim da ti uspije.AIH je definitivno puno laksi,i sama sam ga prosla nekad davno.Sretno

  21. #1121
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Aska, hvala

    Cure, trebam vašu pomoć. Jučer i danas me na lijevoj strani svako malo probode, onako kao iglom. Jučer popodne sam čak i morala odmah sjesti koliko me zabolilo. Vodeći folikuli su bili s desne strane, pa me sad muči kaj je ovo lijevo. Je li još kome tako bilo? Ne sjećam se toga nakom prošlih AIH-a. Iako, onda sam uzimala sam utriće i folnu.

  22. #1122

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Pozdrav svima! Ja sam nova na ovoj podtemi. Kod mog muza se radi o azoospermiji, tako da smo se odlucili za donora. S obzirom da je kod mene sve ok, panirali smo prvo probati sa inseminacijom najvise iz tog razloga da izbjegnem stimulaciju. Da li je neka od vas imala inseminaciju iz prirodnog ciklusa?

  23. #1123
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Cure, tražilica mi izbacuje previše tema o beti, pa da vas ovdje pitam.
    Vadila bih betu u petak u bolnici, a ako je pozitivna, onda još jednom u ponedjeljak. Ali moja gin mi je dala samo jednu uputnicu. Pa me sad zanima da li mogu drugu betu raditi u drugom labu (privatno) ili nalazi moraju biti iz istog laba?

  24. #1124
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Najbolje je da su bete iz istog laba jer se rezultati mogu razlikovati ovisno o njihovoj opremi.

  25. #1125
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Chiara, hvala!

  26. #1126

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Poklanjam femaru,10 kom.javite se pp.

  27. #1127

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav zene!
    Evo ovako znam da ni skoro nije nista pisano, ali nova sam sto se tice inseminacije. Imam jos malo 32g. Pokusavamo sa bebacem skoro 5g prirodno. Naime ja imam djete iz prvog braka, on nema. Upuceni smo na inseminaciju zbog njegove sperme, znaci malo je plivaca i to sto ima je ljeno, prohodnost jajovoda sam radila privatno i jedan je bio prohodana drugi nije al su ga odma i odcepili i taj je jos dodatno zaljepljen za maternicu uglavnom u funkciji je i izgleda da bolje radi nego drugi. Prva insem.je prosla bezuspjesno. Sad je bila druga (prije dobila stopericu) i cekamo 14-ti dan. Pijem Duphaston 3x1 i Folacin 1x. Na zahvate idem u Sestre milosrdnice. Zanima me posto sam nakon prve insem.imala temp 4ti dan i trajala je nekih 5 dana, a sada sam nakon 1 i pol tjedna nakon dobila dali je to normalno, netko kaze da jeste a nigdje nemogu naci nista o tome?!. Jel se tko susreo sa tim

  28. #1128

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Pozdrav! Ego nas par krece na prve inseminacije na jesen. Pa me zanimaju iskustva zena. Sta ste pile? Kako je izgledalo? Dali vam se primilo?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  29. #1129
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Ego nas par krece na prve inseminacije na jesen. Pa me zanimaju iskustva zena. Sta ste pile? Kako je izgledalo? Dali vam se primilo?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Imala sam ih 3. Bez uspjeha. Nista nisam pila. Krenula bih na folikulometrije cca 8.dan ciklusa i inseminacija bi bila 11-12. dan ciklusa kad bi folikul bio na 17-18mm. Bilo bi dobro da dobiješ inekciju bhcg-a (štopericu) na dan inseminacije, za osiguranje da će doći do ovulacije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  30. #1130

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam ih 3. Bez uspjeha. Nista nisam pila. Krenula bih na folikulometrije cca 8.dan ciklusa i inseminacija bi bila 11-12. dan ciklusa kad bi folikul bio na 17-18mm. Bilo bi dobro da dobiješ inekciju bhcg-a (štopericu) na dan inseminacije, za osiguranje da će doći do ovulacije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    U kojoj bolnici si bila?
    Nakon tog ste krenuli na ivf ili?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  31. #1131
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    KBC Ri.
    Da, nakon toga je išao ivf u prirodnom ciklusu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  32. #1132

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam ih 3. Bez uspjeha. Nista nisam pila. Krenula bih na folikulometrije cca 8.dan ciklusa i inseminacija bi bila 11-12. dan ciklusa kad bi folikul bio na 17-18mm. Bilo bi dobro da dobiješ inekciju bhcg-a (štopericu) na dan inseminacije, za osiguranje da će doći do ovulacije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    A zasto stoperica na dan inseminacije?
    Zar ne bi trebala ici stoperica pa tek onda nakon 24 h inseminacija?

  33. #1133

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto stoperica na dan inseminacije?
    Zar ne bi trebala ici stoperica pa tek onda nakon 24 h inseminacija?
    Ima tko kakva druga iskustva?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  34. #1134
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto stoperica na dan inseminacije?
    Zar ne bi trebala ici stoperica pa tek onda nakon 24 h inseminacija?
    Kako su meni objasnili, ne. Jer se inseminacija radi prije očekivane ovulacije kako bi spermići spremni dočekali jajašce. Štoperica je samo dodatno osiguranje da folikul pukne.
    Često rade i bez štoperice. Pogotovo u Ri. Zato ju je dobro tražiti unaprijed.
    Sve moje tri su bile bez pa mi na 2 od 3 nije ni došlo do ovulacije. A ni za onu prvu nisam 100% da je folikul pukao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  35. #1135

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Kako su meni objasnili, ne. Jer se inseminacija radi prije očekivane ovulacije kako bi spermići spremni dočekali jajašce. Štoperica je samo dodatno osiguranje da folikul pukne.
    Često rade i bez štoperice. Pogotovo u Ri. Zato ju je dobro tražiti unaprijed.
    Sve moje tri su bile bez pa mi na 2 od 3 nije ni došlo do ovulacije. A ni za onu prvu nisam 100% da je folikul pukao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Vidis kako svaki grad i svaki dr ima svoju pricu.
    Meni su totalno drugacije govorili.
    Znam da moze i bez stop al svakako je bolje s njom uz naravno pracenje uzv.

    Koliko sam upoznata da oni/biolog pripremi sjeme za inseminaciju. Znaci samom inseminacijom je i skracen spermijima put do jajovoda di se i dogadja oplodnja.
    Mislim osobno da nije bas dobro na dan inseminacije dati stop jer se ocekuje da ce folikul oko 36 h nakon puknuti a do tad nazalost vec previse puno spermija propadne.
    Tako su meni bar objasnjavali a kad razmislim bolje i u pravu su.

  36. #1136

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Nemasekirancije evo ti link pa malo procitaj.
    Mislim da se dr i pacijent trebaju dobro poznavati.
    Odnosno dr treba znati kad ti okvirno puca folikul.
    Bilo bi dobro da to utvrdis s pracenjem uzv jedan do dva mjeseca prije inseminacije.
    Jer bez obzira sto dobijes stop na oko 18 mm folikala on ti svejedno moze malo prije vec je proslo 36 h puknuti i to se dogadja zenama...pisale su tu.
    Iz tog sam razloga gore navela da se inseminacija moze izvesti i 24 h nakon stop da se prijevremeno pucanja izbjegne.

    http://betaplus.hr/medicinski-potpom.../inseminacija/

  37. #1137

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Nemasekirancije evo ti link pa malo procitaj.
    Mislim da se dr i pacijent trebaju dobro poznavati.
    Odnosno dr treba znati kad ti okvirno puca folikul.
    Bilo bi dobro da to utvrdis s pracenjem uzv jedan do dva mjeseca prije inseminacije.
    Jer bez obzira sto dobijes stop na oko 18 mm folikala on ti svejedno moze malo prije vec je proslo 36 h puknuti i to se dogadja zenama...pisale su tu.
    Iz tog sam razloga gore navela da se inseminacija moze izvesti i 24 h nakon stop da se prijevremeno pucanja izbjegne.

    http://betaplus.hr/medicinski-potpom.../inseminacija/
    Super hvala ti ! Znaci koliko sam shvatila stoperica ide da potakne pucanje folikula? Izmedju 24-36h nakon sto ju dobijes. I ugl se dobiva dan prije inseminacije ili na dan inseminacije?
    A jel ste pile kakve hormone ili nesto do tada? Kakve su reakciie tijela na to?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  38. #1138

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Super hvala ti ! Znaci koliko sam shvatila stoperica ide da potakne pucanje folikula? Izmedju 24-36h nakon sto ju dobijes. I ugl se dobiva dan prije inseminacije ili na dan inseminacije?
    A jel ste pile kakve hormone ili nesto do tada? Kakve su reakciie tijela na to?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Tako je. Stop je za sazrijevanje i onda sigurno znas da ce doci do pucanja folikula.
    Mogu se uzimati klomifeni ili femara.
    Krece se 2 ili 3 dc i pije 5 dana jedna ili dvije na dan.
    To ce procijeniti tvoj dr na osnovu hormona i antralnih folikula. Ako dobijes 4 ide se na ivf postupak da se izbjegne mogucnost viseplodne trudnoce.

    Inseminacija se moze i bez lijekova izvesti i u tom slucaju se prati tvoj vodeci folikul.
    Sretno!

  39. #1139

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. Stop je za sazrijevanje i onda sigurno znas da ce doci do pucanja folikula.
    Mogu se uzimati klomifeni ili femara.
    Krece se 2 ili 3 dc i pije 5 dana jedna ili dvije na dan.
    To ce procijeniti tvoj dr na osnovu hormona i antralnih folikula. Ako dobijes 4 ide se na ivf postupak da se izbjegne mogucnost viseplodne trudnoce.

    Inseminacija se moze i bez lijekova izvesti i u tom slucaju se prati tvoj vodeci folikul.
    Sretno!
    Super. Hvala ti puno na informacijama

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  40. #1140

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Pozdrav. Dali je netko pio decortin 5mg od 3dc? Do kada se pije?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  41. #1141

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Bok, i ja sam nova u svemu ovome. U petak odradila prvu inseminaciju. Sada već par dana surfam i čitam kilometarske komentare po svim forumima pa imam neka pitanja, možda mi netko može pomoći sa svojim iskustvom. Vidim da su neki prije same inseminacije išli na uzv da se vide folikuli? ja sam drito na stol išla bez uzv. Prije postupka sam dobila papir na kojem sam upisala dane uzimanja Letrozola, taj papir sam prije postupka dala sestri i više ga nikad nisam vidjela. Kao niti jedan drugi papir. Vidim da su cure jako dobro upoznate sa veličinom folikula, brojem spermija, razno raznim informacijama...ja to ništa ne znam. Tutnuli su mi samo na kraju papir sa nazivom vaginaleta koje trebam uzimati 14 dana nakon postupka i natuknicom da odem vaditi onda betu.
    I sada sam bez papira i bez informacija, znam samo da moram za dva tjedna vaditi krv
    Negdje na forumu mi je neka cura rekla da vaginalete uzimam svakih 8 sati, naravno, tu informaciju nisam dobila od doktorice. Zašto to uzimam, nemam pojma.
    Nekakvi savjeti, da li smijem vježbati, jesti, piti...ništa. Sve što znam, znam sa foruma.
    Eto, bilo kakvih savjeti su dobrodošli. Vjerojatno će vas zanimati, išla sam u Petrovu kod dr. Šprem.

    Hvala!

  42. #1142
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    swift3, dobro došla na forum!

    Šokira činjenica da ti u Petrovoj nisu napravili niti jednu ultrazvučnu folikulometriju tijekom stimulacije letrozolom i neposredno prije inseminacije. Ovakvo postupanje posve je protivno pravilima struke.

    Jesi podigla vaginalete koje ti je dr propisala? Najvjerojatnije se radi o utrogestanu ili nekom drugom nadomjestku hormona progesterona.

    Preporučila bih ti da odeš u Petrovu kod dr koja ti je vodila postupak i zatražiš da ti dade sva objašnjenja vezana uz postupkak IUI bez ijednog ultrazvuka, objasni moguće rizike tako vođene inseminacije i da ti da upute o terapiji.
    Sretno!

  43. #1143

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Preporučila bih ti da odeš u Petrovu kod dr koja ti je vodila postupak i zatražiš da ti dade sva objašnjenja vezana uz postupkak IUI bez ijednog ultrazvuka, objasni moguće rizike tako vođene inseminacije i da ti da upute o terapiji
    Sorry, nisam dovoljno jasno to napisala. Imala sam jedan UZV, 10 dc, i tada mi je rekla da navečer uzmem štopericu i dođem 36 h kasnije (12 dc) na postupak. Na dan postupka nije bilo UZV. To mi je malo zbunjujuće. Budem im se javila, sada ću pričekati to vađenje krvi pa idući put (ako ga bude) rešetam svim pitanjima

    Je, utrogestan uzimam.

    Hvala na info i savjetu!

  44. #1144

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj swift3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, i ja sam nova u svemu ovome. U petak odradila prvu inseminaciju. Sada već par dana surfam i čitam kilometarske komentare po svim forumima pa imam neka pitanja, možda mi netko može pomoći sa svojim iskustvom. Vidim da su neki prije same inseminacije išli na uzv da se vide folikuli? ja sam drito na stol išla bez uzv. Prije postupka sam dobila papir na kojem sam upisala dane uzimanja Letrozola, taj papir sam prije postupka dala sestri i više ga nikad nisam vidjela. Kao niti jedan drugi papir. Vidim da su cure jako dobro upoznate sa veličinom folikula, brojem spermija, razno raznim informacijama...ja to ništa ne znam. Tutnuli su mi samo na kraju papir sa nazivom vaginaleta koje trebam uzimati 14 dana nakon postupka i natuknicom da odem vaditi onda betu.
    I sada sam bez papira i bez informacija, znam samo da moram za dva tjedna vaditi krv
    Negdje na forumu mi je neka cura rekla da vaginalete uzimam svakih 8 sati, naravno, tu informaciju nisam dobila od doktorice. Zašto to uzimam, nemam pojma.
    Nekakvi savjeti, da li smijem vježbati, jesti, piti...ništa. Sve što znam, znam sa foruma.
    Eto, bilo kakvih savjeti su dobrodošli. Vjerojatno će vas zanimati, išla sam u Petrovu kod dr. Šprem.

    Hvala!
    Ja sam također nova u ovome, išla kod dr.Tomičića, odradio mi je ultrazvuk 11. dan, taj isti dan dobila štopericu u 22,00 sata i u srijedu imala inseminaciju. Dok sam čekala postupak sestra mi je objasnila što se odgađa, kao i ona koja mi je davala štopericu, a za sve ostalo nisam znala ni što bi pitala. Toliko sam bila izgubljena. Meni je u otpusnom pismu pisalo kako uzimati tablete/vaginalete i rekli su mi da sve upute oko toga daje primarni ginekolog, no naravno da sam više pitala cure koje znam da su to prošle. One su mi rekla da se ponašam normalno, ako se osjećam dobo i ne radim fizički posao da bez problema idem raditi, da jedem i pijem sve isto kao i inače, da ako uspijem malo legem po stavljanju utrića i da se ne brinem . Moj ginekolog mi je rekao samo da ne dižem ništa teže od 7 kg i da nemamo odnose do vađenja krvi.
    Untoč tome, ja sam taj cijeli dan preležala jer me dosta boljelo, iako su mi svi rekli da je skroz bezbolno . i Ipak ostajem kod kuće bar na godišnjem.

  45. #1145

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    MarijaSonja, to si sad u srijedu isla? Isto Petrova ili? Ajde super da si se javila pa da mozemo razmijeniti iskustva
    Da, meni nitko nista nije objasnio, ali ocito sam samo imala peh. Primarni ginekolog isto kada mi salje recept u ljekarnu tak da mu ja sibnem mail :D To mi cak odgovara, samo da tam nemoram 5 godina cekat.
    Ja se taman ufurala na nakom treningu i sad sam uzela pauzu 2 tjedna, a sve si mislim uzalud pa mi krivo. Al, dobro..ostanimo optimisticni A ovo za odnose, to je jedino sto su mi valjda rekli, da imam normalno odnose kao i inace...tak da mi je to cudno.
    Znaci i tebe je boljelo, definitivno nije bezbolno.

  46. #1146

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    MarijaSonja, dr. Tomičić je isto u Petrovoj? Ajde drago mi je da si se javila pa se možemo pratiti s obzirom da smo u istoj ustanovi i od prilike isto vrijeme. Ja idem sljedeći petak vaditi krv, iako mislim da ću to preskočiti i popišat se na štapić. Ovih 5% mi nimalo ne ulijeva nade
    I mene je jako boljelo, toliko da mi je bilo užasno loše općenito, ali ajde prošlo je. Ja se naivno namjeravala pojavit na poslu
    Nikakvo otpusno pismo nisam dobila, niti informacije od primarnog ginekologa. Ali sad mi to sve više nije bitno, kako će vrijeme prolaziti vjerujem da ću i preko foruma i interneta saznati sve što slijedi, pa ću znat postavit prava pitanja i na vrijeme

  47. #1147

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj swift3 prvotno napisa Vidi poruku
    MarijaSonja, dr. Tomičić je isto u Petrovoj? Ajde drago mi je da si se javila pa se možemo pratiti s obzirom da smo u istoj ustanovi i od prilike isto vrijeme. Ja idem sljedeći petak vaditi krv, iako mislim da ću to preskočiti i popišat se na štapić. Ovih 5% mi nimalo ne ulijeva nade
    I mene je jako boljelo, toliko da mi je bilo užasno loše općenito, ali ajde prošlo je. Ja se naivno namjeravala pojavit na poslu
    Nikakvo otpusno pismo nisam dobila, niti informacije od primarnog ginekologa. Ali sad mi to sve više nije bitno, kako će vrijeme prolaziti vjerujem da ću i preko foruma i interneta saznati sve što slijedi, pa ću znat postavit prava pitanja i na vrijeme
    Isprike na dva put istom postu, mislila sam da prvi put nisam uspjela

  48. #1148

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    40

    Početno

    Da i ja sam u Petrovoj, ali ja imam jos dosta do vadjenja bete, prvo sam bila uvjerena da ništa od svega jer sam bila strašno ukocena, kad sam ostala ležati skoro pocela plakati, a onda vec od sutra bilo bolje, pa sam bila uvjerena da je sigurno uspjelo, a sad sam opet na li la, koma sam

  49. #1149

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    40

    Početno

    Swift3, A i vidis svatko ima neke svoje savjete... Jel ti ovo prvi postupak?

  50. #1150

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj MarijaSonja prvotno napisa Vidi poruku
    Swift3, A i vidis svatko ima neke svoje savjete... Jel ti ovo prvi postupak?
    Je, prvi i jos me ceka jedan ako sad ne uspije i onda idu ove komplicirane metode o kojima nis ne znam.
    Valjda od ovih utrica koje uzimam tri puta dnevno bas mi jako luduju hormoni, ko neka luda zena sam placem, svadjam se, zivcanim, grozno...nikad ovakav pms nisam imala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •