Stranica 1 od 27 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1328

Tema: inseminacija 2

  1. #1
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno inseminacija 2

    Otvaramo novi nastavak, puno sreće svima!

    Intrauterina inseminacija prilično je jednostavna metoda potpomognute oplodnje. Njome se prethodno pripremljena sperma unosi u maternicu u vrijeme ovulacije i na taj se način pospješuje vjerojatnost oplodnje i začeća. Koristi se za parove s tzv. idiopatskom neplodnosti ili kod problema s ovulacijom, a osnovni preduvjet za primjenu ove metode potpomognute oplodnje su prohodni jajovodi kod žene.

    Uspješnost ovog postupka uz korištenje lijekova za stimulaciju je otprilike oko 10-15% u pojedinom ciklusu i veća je kod mlađih žena.
    link na staru temu

  2. #2
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ipak nije u potpunosti propao ovaj ciklus. Klomifen je ubrzao ovaj ciklus i dobila sam lijepu folikulu i jednu ogromnu na koju se sumnja da je cista. Aih je otpoao al sam dobila decapeptyl da sve lijepo pukne i onda 100koraka unatrag i ciljani odnos. Zatim 10 dana utrića.
    Nadam se ak ne uspije da idem u veljači na aih.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    25

    Početno

    Pozdrav svima, čitam vas već neko vrijeme i vaši postovi su mi puno pomogli. Nakon više od godine dana pokušavanja, mm i ja smo zatražili liječničku pomoć. meni su dijagnosticirani policistični jajnici odnosno PCOS, a njemu astheno. nakon obavljanja svih pretraga, dr. D nam je preporučila da pokušamo barem dva puta s inseminacijom tako da nas to čeka sada u veljači. nisam previše optimistična zbog niskog postotka uspješnosti, ali ipak netko i uspije, zar ne?!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja idem ovaj mj.na inseminaciju, po drugi put...i iako je postotak mali, mislim da je ipak malo veća vjerovatnost nego prirodni odnos tako da se nadam i drzim nam svima fige A usput jedno pitanje...jucer,tocnije iza 19h me poceo boliti trbuh i samo par nekih mrlja mi se pojavilo na ulošku pa ne znam jel da racunam taj dan kao prvi dan ciklusa ili ipak ne? Čitam po netu i svi imaju neka svoja tumačenja, a pošto moram piti klomifene, ne znam ni sama...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    1. dan ciklusa je kad krene pravo crveno, pretpostavljam da je to danas pa danas racunaj kao prvi. Sretno!
    Posljednje uređivanje od bubekica : 14.01.2014. at 09:22

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Hvala Bubekica

  7. #7
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Dobro piše bibekica. Isti problem sa spottingom sam imala ovaj ciklus i doktor je rekao upravo što i bubekica. Kad se odvrne pipa to je 1dc. Sretnooooooo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro piše bibekica. Isti problem sa spottingom sam imala ovaj ciklus i doktor je rekao upravo što i bubekica. Kad se odvrne pipa to je 1dc. Sretnooooooo
    Hvalaaaaa u utorak sam na prvoj folikulometriji

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    25

    Početno

    sretno

  10. #10
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Ovaj ciklus krećem sa inseminacijom.
    Prvi put sam na inseminaciji sam bila u 11 mjesecu. 2X klomifen kroz 5 dana i na kraju sam imala 3 folikula. Nažalost ishod je bio bezuspješan.
    Drugi put sam također uzimala 2X klomifen kroz 5 dana ali sam taj put imala 5 folikula i na kraju završila na ivf. Iz aspiracije su dobili 2 js i obje su se oplodile i vraćene. nažalost ni taj ishod nije bio uspješan.
    Sad sam opet u procesu. Zbog burne reakcije na klomifen prošli put sad uzimam jedan dnevno kroz 5 dana....
    Dali je tko od vas uzimao samo jedan dnevno i koliko je folikula imao.
    Uglavnom vidim da su ishodi inseminacija negativni i možda bi najradije išla odmah na ivf ali liječnik inzistira prvo na inseminaciji.
    Ja i muž smo OK kako kažu iako nikako da zatrudnim...

  11. #11
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Sladja sretnoooooo! Javi kako je bilo na fmetriji!!
    Ja čekam vješticu i onda opet pripreme za 4.aih

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Sladja sretnoooooo! Javi kako je bilo na fmetriji!!
    Ja čekam vješticu i onda opet pripreme za 4.aih
    Hvalaaa danas sam bila i 8DC mi je...imam dva folikula 15mm i drugi 15/16 mm...i kao sve super..pa posto nisam iz ZG rekla mi je dr.da ne dolazim vise na fm nego sutra u 18h stoperica i u petak ujutro doci na postupak...pa daj Boze da folikuli budi lijepi veliki pa da se iz trece srece nesto i potrefi

  13. #13
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Sladja nek ti treći aih bude dobitan!!!! Sretno!!!!!!
    Ja čekam 1dc i onda vadim ponovo hormone 2dc i 3dc na uzv i ak je sve ok klomifen i aih.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Joj hvala,nitko sretniji od mene ako uspije,ali trudim se ne nadati previse da u slucaju neuspjeha ne budem jako razocarana. A jel te to salju tek toliko na kontrolu ili se to mora zbog klomifena? I da,jedno pitanje jel se taj dan kada se postupak obavlja smije kod kuce potvrditi,tj.povecaci broj malih plivaca,ako me kuzite Nekako me bilo sram pitati doktore.

  15. #15
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ja sama htjela ponoviti pretrage hormona jer su mi stari nalazi preko 1.5 god pa da me ne šalju i ne gubim vrijeme. Neke hormone nikad nisam vadila pa ću ih sada.
    Oooo da navečer na dan aih-a poželjno je malo kućne aktivnosti i drugo jutro isto. To će ti doktor reći sigurno nakon što odradi aih. Ako i ne kaže navalite jedno na drugo! Obaveznoooooo!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno inseminacija 2

    Evo da vam i tu javim moja inseminacija na petak 13i je bila uspjesna i sada sam trudna 7+2

    Teklo je ovako..
    10dc petak oko 9h stoperica, a oko 11 inseminacija
    subotu smo pokrili oko 11h u jutro i oko 23-00 h na vecer
    Nedjelja opet smo pokrili oko 11-12 u jutro

    Eto nemojte gubiti nadu ako je s-gram odlican i vase O redovite ima sanse ja sam bila u potpuno prirodnom ciklusu :D
    Posljednje uređivanje od Aerin : 24.01.2014. at 18:20

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    36

    Početno

    Aerin,cestitke!!!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    25

    Početno

    pridružujem se čestitkama...aerin, da li vam je to bio prvi AIH?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Aha, ja sam mislila da se moraju cesce kontrolirati zbog terapije. Heh,nisu mi nista rekli po tom pitanju,iako smo mi i zadnji put podebljali doma pa cemo tak i sada,cekam da muz dodje s posla pa da se bacimo na akciju A inseminacija obavljena i dobili smo 3 mil.sperm...[za prvi aih 4mil] ...i iako je od pocetka broj pokretnih malo losiji[iako su nam rekli da je to ok i da nemamo brige],sada je dijagnoza oligoasthenozoospermia. Vrijednosti su malo ispod granice,ali opet,malo nas je zabrinulo. Aerin, cestitam, lijepo je cuti kada netko uspije pogotovo na petak 13

  20. #20
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Jučer na folikulometriji 8DC na desnom dva folikula između 9 i 10mm, na lijevoj jedan d 7 mm i nekoliko manjih endometrij 4mm...Nije doktor baš bio oduševljen. Ne znam koliki bi mi bio endometrij da sam dva klomifena uzimala dnevno umjesto jednog. Bilo kako bilo uzimam estrogen da se podeblja a na slijedećoj folikulometriji koja je sutra će mi valjda dodati malo FSH-a.
    Ima li tko slićna iskustva...
    I drž' te fige da se slika malo popravila...

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Geronimo pocni piti i sok od cikle mozes si ga najbolje sama raditi , a ako ti ne odgovara okus ubaci jabuku il nesto
    Sretnoooooo

  22. #22
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Pijem ciklu i uzimam i jedan andol dnevno...valjda će pomoći. Hvaal na savjetu!
    Danas sam opet bil na folikulometriji ali u bolnici. Sad je situacija drugačija. Endometrij i dalje nije nešto naročito 5mm ali doktor se nije uzrujavao i rekao je da će do petka sigurno narasti do 7/8mm koliko je dovoljno za postupak. Međutim danas su viđena 5 folikula od 11mm. Četiri na lijevom jedan na desnom jajniku. Vidjet ćemo kako će se razvijati i ako svi narastu vjerojatno ću na ivf jer ih je previše za inseminaciju. Ja sam stvarno ludi responder...sa jednim klomifenom dnevno opet njih 5. Vjerojatno nisu svi najbolje kvalitete ali svejedno ih je dosta...možda nije ni loše da završim na ivf ipak su šanse onda veće

  23. #23
    HelloKitty avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    524

    Početno

    Ja cu kratko da vas pozdravim na ovom podforumu. Vec drugu godinu sam na podforumu ''prije zaceca'', ali evo na kraju sam ipak dosla ovamo.
    Od pretraga koje smo MM i ja ucinili moji svi nalazi su ok, a kod MM spermiogram na donjim granicama referentnih vrijednosti po WHO, a po Kruger strict criteriumu morfologija je na 5% zbog cega nam je savjetovana inseminacija.
    U cetvrtak sam isla na HSG, ali nazalost postupak nisam uspjela izdzati do kraja, jer me jako bolio grlic maternice, odnosno sirenje istog. Kontrastna tekucina je pocela prolaziti kroz jajovod, ali ja sam zamolila da prekinu, jer sam mislila da ce mi grlic puknuti po pola. Doktorica kaze da sam bila u jakom grcu, ali da vjeruje da je jajovod prohodan.
    Buduci da ja imam samo jedan jajovod, desni i da ovaj mjesec imam ovulaciju na desnom jajniku i folikul na 8DC od 13mm, odlucili smo pokusati sa inseminacijom u prirodnom ciklusu. Sutra idem na FM da vidimo kakvo je stanje sa ovim lijepim folikulom, pa da krenemo u akciju.
    Od sada cu malo cesce pisati s vama.
    Lijep pozdrav za sve i drzim fige da sto prije ugledamo nase plusice.

  24. #24
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Aerin čestitke od srca!! Nisam te jedino skužila kad je bila štoperica, a kada aih. Daj pojasni. Gdje si radila aih i na koliko veliku folikulu si primila štopericu?

  25. #25
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Sladjo nek bude dobitna!! Gdje si radila aih? Što ti je dr rekao/rekla koliko aih-a raditi prije ivf-a? Imate plan?
    Ipak nadamo se da plana neće ni biti!!! Sretnooooooo. Jesi dobila utriće il duphastone do bete?

  26. #26
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Kitty dobro došla! Hsg je bolan, sjećam ga se kao danas. Sretno!!

  27. #27
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Geronimo bilo bi odlično da završiš na ivf-u. Šanse su neusporedive. Ja sam prvi put imala 4 prekrasne folikule i dr se predomišljala aih ili preći na ivf. Nažalost ostali pri aih-u bez uspjeha. Gdje ideš na aih?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Hvalaaaa, nadam se i ja da ce beta sada zeznuti sve planove...u pozitivnom smislu A na Sv.D.sam ja....i rekla je doktorica da ćemo 3-4 puta probati aih...pa onda mozda kroz prirodan ciklus ivf...jer tamo je veeeliki problem što se na lijekove čeka oko god dana tako da bi ja tek pred kraj god došla na ivf uz jaču stimulaciju...pa sve si mislim da cu ovih dana pokušati zvati na VV pa mozda tamo ipak ranije dodem na red...
    A daa, sada sam na utrićima...

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Aerin čestitke od srca!! Nisam te jedino skužila kad je bila štoperica, a kada aih. Daj pojasni. Gdje si radila aih i na koliko veliku folikulu si primila štopericu?

    Isti dan je bila stoperica i isti dan aih napisala sam..
    Stoperica u 9h a aih u 11h
    Ne znam koliki je bio folikul jer mi dr nije nista rekao samo da cemo taj dan raditi inseminaciju i neka idem kod sestre da mi da stopericu.
    U Rijeci sam radila aih

  30. #30
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Geronimo bilo bi odlično da završiš na ivf-u. Šanse su neusporedive. Ja sam prvi put imala 4 prekrasne folikule i dr se predomišljala aih ili preći na ivf. Nažalost ostali pri aih-u bez uspjeha. Gdje ideš na aih?
    Joj znam drž' te fige da se nastave razvijati pa da idem na ivf. Sutra popodne opet idem na kontrolu. Na postupku sam u Vinogradskoj.

  31. #31
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Aerin prvotno napisa Vidi poruku
    Isti dan je bila stoperica i isti dan aih napisala sam..
    Stoperica u 9h a aih u 11h
    Ne znam koliki je bio folikul jer mi dr nije nista rekao samo da cemo taj dan raditi inseminaciju i neka idem kod sestre da mi da stopericu.
    U Rijeci sam radila aih
    Ja sam mislila da štoperica ide uvijek 36 sati prije :S

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam sva tri puta dobila stopericu u srijedu,dva puta u 18h i jednom 22..a postupak u petak..

  33. #33
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sva tri puta dobila stopericu u srijedu,dva puta u 18h i jednom 22..a postupak u petak..
    Tako sam i ja navečer srijeda a petak ujutro postupak....

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    geronimo,drzim fige

  35. #35
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    geronimo,drzim fige
    Hvala

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    geronimo stoperica se daje 36h prije punkcije, ali inseminacija moze biti i ranije, spermiji zive 2-3 dana bez problema pa folikuli stignu popucati. stoperica sluzi za zavrsno sazrijevanje folikula.

    sretno i podsjecam da se javite na odbrojavanje:
    http://forum.roda.hr/threads/83624-Odbrojavanje-1-2014

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno inseminacija 2

    Citiraj geronimo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila da štoperica ide uvijek 36 sati prije :S

    Normalno ide al u Rijeci su mi 2 puta dali ovako :rolleyes: ne unam sto da ti kazem, vec sam puno puta razbijala s tim glavu

    Edit: da to sto bubekica kaze, za zavrsno sazrijevanje..zato ju je meni oba puta dao dr
    Posljednje uređivanje od Aerin : 28.01.2014. at 13:41

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    bok,evo ja sam danas imala prvu inseminaciju,ali nisam dobila nikakvu štopericu.Bo

  39. #39
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    I ja sam štoperice dobivala 36 sati prije. Treba sve metode isprobati.

    Smjehuljice nek za dva tjedna bude veeeelika beta. Gdje si bila na aih-u?

  40. #40
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Sad sam bila na kontroli.
    Lijevi jajnik 5 folikula od 16, 14,13, 11,11 mm a desni jedan 12 mm. danas mi je 12DC i u petak idem opet na kontrolu. Endometrij mi je i dalje tanak 6 mm. Pijem estrogene, ciklu, andol ne znam šta bi više...Rekao mi je doktor da će po njemu tek 3 biti funkcionalna. Voljela bih da ih bude 4 jer onda bi me slali na ivf. Nadam se.....
    Pretpostavljam da sam u nedjelju na postupku...

  41. #41
    HelloKitty avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    524

    Početno

    Evo i mene s današnje FM. Vodeći folikul je danas na 12DC 18,5mm. Primila sam štopericu, sutra ujutro idem na inseminaciju.
    Apstinencija nam je 5 dana. Dobila sam utrice da pocnem koristiti odmah nakon inseminacije.

  42. #42
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Geronimo lijepe su to brojke. Držim fige da bude ivf!!! Zašto piješ andol?

    kitty nek bude sretnooooo.... Sutra navali i na muža! I prekosutra također. .-)

  43. #43
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Geronimo lijepe su to brojke. Držim fige da bude ivf!!! Zašto piješ andol?

    kitty nek bude sretnooooo.... Sutra navali i na muža! I prekosutra također. .-)
    Navodno podebljava endometrij.....

  44. #44
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    e za to nisam znala. Čula sam da ga piju cure za bolju prokrvljenost pije ivf-a.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Meni su na SD rekli da pijem andol 100 iza punkcije,a zasto, ne znam

  46. #46
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    A ne znam više...valjda ne odmaže. Jedva čekam petak ...uf

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Andol je za bolju cirkulaciju, ne za debljanje endometrija (u tu svrhu uzima se estrofem).

  48. #48
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Andol je za bolju cirkulaciju, ne za debljanje endometrija (u tu svrhu uzima se estrofem).
    Uzimam i estrofem...valjda će upaliti...

  49. #49
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Danas na FM Endometrij se lijepo zdebljao na 10mm na LO 22,18,17,16 mm a na DO 17mm. Inseminacija u nedjelju a večeras trebam primiti Brevactid štopericu.
    Jedino što me brine je da ovaj veliki ne pukne prije inseminacije...ne znam baš puno o tome...

  50. #50
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    geronimo,super! Nadam se da ideš ipak na IVF?

Stranica 1 od 27 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •