Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Bole ju noge

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno Bole ju noge

    Već dvije noći ne spavamo jer se Lucija probudi usred noći i plače da ju bole noge.
    Jučer smo čak završili u Klaićevoj jer je toliko plakala i nije mogla uopće stati na noge, trzala se kad sam ju nosila kao da joj se ukliještio neki živac u kralježnici.

    Užasno nas je isprepadala, vukla se u krevetu kao nekakva starica da bi se popela na jastuk. Nakon što ju je doktor pregledao i provjerio joj reflekse, poslao nas je na vađenje krvi iz vene i prsta i na urinokulturu.
    Svi nalazi su ok, odnosno ovaj za krv je granični, a u urinu su našli nešto eritrocita pa je rekao samo da ponovimo nalaze kroz par dana.

    Ona je nakon toga bila kao da se ništa nije dogodilo, malo je i prehlađena, ali noge je uopće više nisu boljele, normalno je hodala, a u Klaićevoj je šepala (tamo smo bili od 5-9).

    Ali noćas ponovo, oko 12 i 30 MM ju je odveo na piškenje, jer ne izdrži cijelu noć pa ju mi budimo i nosimo na pišanje, i nakon toga ponovo plač i trzanje.....
    Danas ću ju ponovo voditi njenoj pedijatrici jer više ne znam šta da radimo, užasno sam uplašena zbog čega joj se to događa pa vas molim ako je netko imao slično iskustvo da se javi
    Pričali smo sa ljudima i neki kažu da se to događa jer djeca rastu, pa da je možda u pitanju dječji artritis ili ono na što ja sumnjam je da smo to napravili tim noćnim buđenjem kad ju vodimo da piški, pa je to možda i na psihičkoj bazi. Ne znam zaista više šta da mislim.

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    moj S. je imao istu fazu, ali kasnije, od nekih 5,5 godina, znao se zaliti da ga bole noge... da ne moze hodati ...
    sad se vec dugo nije zalio
    pitala sam pedijatricu, ona je isto rekla da to kosti rastu, i da zna biti bolno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Mene i mog brata su užasno boliler noge.
    Mama je bila izbezumljena od brige, da bi nakon silnih pregleda dr-i utvrdili da nas najvjerojatnije bole radi rasta????

    A to fakat boli, jer evo prošlo je više od 30 godina i ja se još sjećam tog bola

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    I mi smo to čuli, ali kako to da ju boli samo po noći?

    Jel i vas bolilo samo po noći kad ste se smirili ili?

    Naravno ako se još sjećate

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ja sam imala bolove u nogama (navečer i noću) od 5. do cca 10. godine.
    Prošlo je samo od sebe. I meni su govorili da je to "od rasta". A sad, je li to istina ili ne, ne znam.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Po noči, kad se sve smiri!

  7. #7
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    mene su bolile noge od ravnih tabana, me bi pomagala masaža maslinovim uljem, onda bi noge dobro utoplila i pomogućnosti držala na jastuku povišeno da cirkulacija bolje radi. i da bolilo je grozno malo kuk, malo koljeno, malo listovi pa tabani.... uglavnom po noći. otiđite kod ortopeda, možda on otkrije šta je

  8. #8
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    a po noći boli jer je cirkulacija slabija u ležećem položaju. Noge u vis, masirajte i grijte. mene je spasilo

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    I Annabel se zna nekad zaliti i to uvjek navece. To je zato sto rastu. Ono izmasiram je pa se umiri.

    Ja se sjecam kako je to mene bolilo. Ajme majko. Ja sam znala vristati od bolova. Uzas. Nadam se da nece biti tako mojoj djeci.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    .... . otiđite kod ortopeda, možda on otkrije šta je
    Da na ortopeda sam i ja pomislila. Pričekat ću još koji dan, da vidim hoće li se to smiriti, a ako ne onda idemo kod ortopeda.

    Hvala cure, malo ste me smirile

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja sam već i zaboravila ali vele mi moji da sam se i ja znala žaliti da me bole noge. Doktorica im je rekla da je to zato što kosti i mišići ne rastu jednakim tempom, valjda se kost produži, a mišić ne pa boli rastezanje tetiva. Vele da su me znali masirati i da mi je onda bilo lakše.
    A što se tiče toga da se dešava noću, meni stalno svi govore kako bebe i djeca dok spavaju rastu, pa možda ima nešto u tome

  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    I moje klince s vremena na vrijeme bole. Obicno je to popraceno drugim simptomima (povecan apetit, povecana potreba za snom i/ili odjednom prekratkim hlacama) koje usko povezujemo sa skokom u rastu

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i ivara isto uhvati bol u nogama, ali najcesce ne u obje ,nekad bude lijeva, nekad desna pa nikad nisam sigurna jel to od rasta ili je od previse napora ili neke ozljede koju ne mogu skuziti. :/

  14. #14
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    O toj boli u nogama ne znam ništa, ali vam savjetujem da dijete ne budite zbog piškenja. Postoje drugi načini da se liječi noćno mokrenje. (www.nocno-mokrenje.com). Nije vam cilj suhi krevet nego suho dijete.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    moje klince redovito bole noge tj.uvijek je samo jedna u pitanju,također po noći.
    ja se još živo sjećam te boli jer sam je se riješila tek prije par godina.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    isto je bila spika da je to od rasta.

  17. #17
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    mene su isto strašno bolile noge kao malu, još mi je svježe u sjećanju, a h. mi se već par puta po noći žalila da je bole noge. sva sreća, masaža pomaže pa se vrlo brzo smiri i ponovno zaspe

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Ovi vaši opisi te boli izgledaju sasvim bezazleno u odnosu na njenu bol.

    Mislim ona je vrištala od boli, kakvo masiranje nije se dala niti dotaknuti tako da me to skroz prestravilo. Neću vam ni pričati kakve su mi se sve misli motale po glavi

    Noćas ju nismo budili da ide piškiti pa se naravno upiškila, ali nije tako plakala kao prethodne dvije noći. Samo je rekla da se ne može ni pomaknuti, ali kad smo je presvukli opet je relativno mirno zaspala do jutra.

    Više ju nećemo buditi po noći zbog piškenja, makar je ona to skroz dobro podnosila. Mislim mi smo ju prenijeli do školjke, na kojoj je ona spavala i piškila pa opet natrag u krevet. Ja sam mislila da ona tog nije svjesna, ali sad ipak mislim da je to ipak ostavilo traga.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Ivana su jako bolile nege kad je imao upalu ovojnice kuka kao posljedicu ucestalih infekata. Ali bolovi nisu bili tako jaki kao sto ti opisujes.

    I mislim da nocno dizanje ne moze pustiti bas takve posljedice.

    Najbolje ortopedu i rascistiti. Mozda je stvarno sve zbog rasta ali neka je ipak dobro pregledaju. Pogotovo ukoliko ti se cini da ima veze s kraljeznicom. Drzite se i sretno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Baš sam sada išla pitati kolegicu u sobi do mene, jer sam se sjetila da je njezina curica imala takve bolove.
    Kaže ona da je to bilo otprilike u dobi oko 2,5-3 godine, isključivo po noći i da su bili stvarno jaki bolovi.

    Išla je kod nekog starog pedijatra, svi nalazi OK i rekao je da su to intenzivni bolovi rasta i ako dijete inače ne šepa i ne žali se na bolove da nije ništa opasno.

    N adam se da je to i kod vas slučaj.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj naty prvotno napisa
    Ovi vaši opisi te boli izgledaju sasvim bezazleno u odnosu na njenu bol.
    kaj ti je,ja sam noći probdjela plačući koliko je to bolilo.

  22. #22
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    znam da ja nisam noćima spavala od boli, ali me spašavala masaža, nije loše ni otići doktoru ali probaj i ovo.nakon masaže tople čarape ali pazi da ne stežu i stavi joj jastuk ili deku tako da noge budu na uzvišenom položaju

  23. #23
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Bljucka ne pristaje ni na masažu,ni na čarapice,ni na jastuk...ona samo jako plače,a noćas je rekla "Uf tak me sve boli da se ne mogu ni pomaknut"...ljubav tetina mala
    Valjda će prestat uskoro;jer mi srce puca kad čujem kak ju boli

  24. #24
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Jadno maleno, baš mi je žao :/ .Ali proči će, ako je doc rekao da nema naznake da je nešto drugo, proči će samo od sebe. Pusice.

  25. #25
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    http://www.kidshealth.org/PageManage...=44&cat_id=113

    Evo ti super link. Ovdje kod nas se cesto spominje GROWING PAINS...procitaj...spominju bas bolove u nogama....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda je to čak i povezano s noćnim mokrenjem - ima osoba kod kojih faze sna ne dolaze kako treba, upadnu u neku fazu kad bi se tijelo kretalo ali ne može, možda noge dobivaju impuls da se dignu a tijelo spava, ne znam ti to objasniti, ali posavjetuj se s nekim tko se u to razumije (u Vrapču postoji neka ambulanta za spavanje).

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Inače, meni se Luka (2002) isto žali na bolove u nogama navečer, obično lijeva i to iza koljena, kao da ga one tetive zatežu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Meyra's mommy super link.

    Točno opisuje njeno stanje. Ta bol je trajala tri dana i sada je prestala.
    Nadam se da se više neće vratiti

  29. #29
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    moj Nino je poceo sepati u nedjelju i zaliti se na bol u desnoj nozi, a jucer ujutro nije mogao uopce hodati tako da je sad na postedi kod kuce i miruje.
    jucer smo bili u pedijatra i on kaze da je u pitanju idiopatski artritis kuka i kao posljedica neke prehlade... :?
    navodno bi trebalo procic za par dana, a isto tako kaze da bi se moglo ponavljati opet za nekoliko mjeseci

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ne znam baš da se takva dijagnoza postavlja samo na pregledu, ni da će proći samo od sebe. Je li bio streptokok u pitanju?

  31. #31
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    to je njegova pretpostavka, prema ninovom drzanju i pokusajima hoda, nacinu na koji stedi nogu..
    ako se znatno ne promijeni bol trebamo doci opet prekosutra po uputnicu za UZV kuka

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Je li bio streptokok u pitanju?
    Kakve veze ima streptokok sa tim :?
    To je i nama doktor u Klaićevoj rekao prvo kad ju je pregledao odnosno kad joj je pogledao grlo.
    Nakon što smo izvadili krv i sve je bilo ok, ja sam ga pitala za streptokok, a on je samo nešto nedefinirno rekao da to nije to :?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    [quote="naty"]
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Je li bio streptokok u pitanju?
    Kakve veze ima streptokok sa tim :?

    Joj kak sam glupa, pa evo da sama sebi odgovorim. Streptokok utječe na srce, mišiće, zglobove...

  34. #34
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Žali se da ju boli noga.
    Cijela. Posebno nakon treninga.
    Prvo je bilo samo navečer, jutros se probudila s boli. Već neko vrijeme se brinem da nije ipak samo zbog rasta, što pedijatar govori. Kaže da ju boli kad savija koljeno, jutros nije mogla kleknuti.

    Kome otići? Pedijatru? Što tražiti?
    Ortopedu? Kojem?

  35. #35
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Moj sin je imao bolove rasta, bas kao sto je opisano u ranijim postovima, obje noge, po noci. Tad je i po tablicama naglo skocio, kasnije smo utvrdili da je sve bilo uzrokovano jacim radom nadbubreznih zlijezda i lucenjem hormona DHEA-S. Nije imao ukocenost ni bolove u zglobovima. Posto pises da je kod malecke samo jedna noga i da je jace nakon aktivnosti, to mi djeluje drugacije. Ja bih prvo kod pedijatra i trazila dalje pretrage, sta znam, mozda RTG ili magnet koljena.
    Posljednje uređivanje od olja : 25.01.2017. at 12:12

  36. #36
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Vjerojatno se na treningu ozlijedila nekad prije, pa nije zaliječila. Ja bi vodila, samo ne znam kome.. možda neko ko ima malog sportaša zna nekog za te sportske ozljede. Pusu joj šaljem

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Žali se da ju boli noga.
    Cijela. Posebno nakon treninga.
    Prvo je bilo samo navečer, jutros se probudila s boli. Već neko vrijeme se brinem da nije ipak samo zbog rasta, što pedijatar govori. Kaže da ju boli kad savija koljeno, jutros nije mogla kleknuti.

    Kome otići? Pedijatru? Što tražiti?
    Ortopedu? Kojem?
    Samo preskoči jedan tjedan treninga. Mi smo to imali sa Leonom jer taj je rastao poput gljive i ligamenti oko zglobova su mu bili slabi. Pedijatrica je savjetovala mirovanje.

    Ako ne prođe za 2-3 dana, ponovno pitaj pedijatra - može biti i drugi razlog...Ako je nedavno imala virusnu upalu grla ili slično, taj virus zna ući u zglobne ovojnice i onda imaš cirkus... Moj L. je imao virusni sinovitis (upalu zgloba kuka) nakon viroze, negdje u petoj ili šestoj godini života. Poslala nas je pedijatrica u Klaićevu na ortopediju. Išao je na uzv. Nije mogao hodati kako treba cijela dva tjedna, ali osim mirovanja nikakvu terapiju nismo dobili, samo Lupocet i gledanje crtića.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.01.2017. at 12:28

  38. #38
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Sad me Peterlin sjetila da je frendici mali isto u Klaićevu završio jer mu se u kuku streptokok ugnjezdio. Bolje da je što prije odvedeš..sretno!

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je imao bolove rasta, bas kao sto je opisano u ranijim postovima, obje noge, po noci. Tad je i po tablicama naglo skocio, kasnije smo utvrdili da je sve bilo uzrokovano jacim radom nadbubreznih zlijezda i lucenjem hormona DHEA-S. Nije imao ukocenost ni bolove u zglobovima. Posto pises da je kod malecke samo jedna noga i da je jace nakon aktivnosti, to mi djeluje drugacije. Ja bih prvo kod pedijatra i trazila dalje pretrage, sta znam, mozda RTG ili magnet koljena.
    Prije se žalila na obje noge, od jučer samo na desnu. Ali su bolovi intenzivniji nego ranije. Ići ćemo danas kod pedijatra.


    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno se na treningu ozlijedila nekad prije, pa nije zaliječila. Ja bi vodila, samo ne znam kome.. možda neko ko ima malog sportaša zna nekog za te sportske ozljede. Pusu joj šaljem
    Ne bih rekla... ona je jako spretna i oprezna. Nikad nije pala.. ok, nisu ozljede samo od pada... ali nije se nikad žalila da ju nešto jače zaboljelo. Jučer je za vrijeme prolaska kroz neki obruč zaboljelo koljeno.



    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo preskoči jedan tjedan treninga. Mi smo to imali sa Leonom jer taj je rastao poput gljive i ligamenti oko zglobova su mu bili slabi. Pedijatrica je savjetovala mirovanje.
    Ako ne prođe za 2-3 dana, ponovno pitaj pedijatra - može biti i drugi razlog...Ako je nedavno imala virusnu upalu grla ili slično, taj virus zna ući u zglobne ovojnice i onda imaš cirkus... Moj L. je imao virusni sinovitis (upalu zgloba kuka) nakon viroze, negdje u petoj ili šestoj godini života. Poslala nas je pedijatrica u Klaićevu na ortopediju. Išao je na uzv. Nije mogao hodati kako treba cijela dva tjedna, ali osim mirovanja nikakvu terapiju nismo dobili, samo Lupocet i gledanje crtića.
    Imala je virusnu upalu pluća, popila azitromicin. U ponedjeljak je krenula u vrtić nakon dva tjedna bolovanja. Jučer je imala prvi trening nakon mjesec dana.
    Žalila se i prije ovog treninga. Trening je samo intenzivirao. Kako rekoh, idemo pedijatru, pa ćemo vidjeti.

    Thx cure.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Dižem temu, iako zapravo naslov ne odgovara. Umjesto "bole ju noge", kod nas je situacija "bole ga ruke".
    Dobro su mi poznati bolovi rasta, i znam da djecu često bole noge prilikom intenzivnog rasta (prošla sam to). E sad, moj 13-godišnjak se od neki dan žali da ga bole ruke u predjelu lakta, ne zglob, nego područje oko zgloba, i to kad pokuša ispružiti ruku. Je li moguće da je to od nejednolikog rasta kosti i okolnog tkiva (što je meni prvo palo na pamet)?
    Prije nekog vremena se slično tako žalio da ga boli koljeno, pa je prošlo samo od sebe. I da, sad je u fazi kad ubrzano raste (vidim po odjeći).

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu, iako zapravo naslov ne odgovara. Umjesto "bole ju noge", kod nas je situacija "bole ga ruke".
    Dobro su mi poznati bolovi rasta, i znam da djecu često bole noge prilikom intenzivnog rasta (prošla sam to). E sad, moj 13-godišnjak se od neki dan žali da ga bole ruke u predjelu lakta, ne zglob, nego područje oko zgloba, i to kad pokuša ispružiti ruku. Je li moguće da je to od nejednolikog rasta kosti i okolnog tkiva (što je meni prvo palo na pamet)?
    Prije nekog vremena se slično tako žalio da ga boli koljeno, pa je prošlo samo od sebe. I da, sad je u fazi kad ubrzano raste (vidim po odjeći).
    Moj E. je s tim imao veselje negdje oko sedmog razreda, isto u fazi brzog rasta... Pokazala sam mu vježbe koje ja radim kad se ukočim za računalom (istezanje ruku). Ovako nešto slično http://www.sveznadar.info/50-RelaxCo...jezbeRuke.html

    Kupili smo mu te sezone i najlakše bučice od 0.5 kg i mm mu je pokazao osnovne vježbe. Treba probati, jer u ovoj fazi intenzivno vježbanje nije uvijek najsretnije rješenje. Treba voditi računa da se ne preoptereti, vježbe moraju davati osjećaj ugode. Možda bi sad bila primjerenija masaža i mazanje gelom (ono "čišćenje među tetivama" - znam kako to napraviti, ali ne znam opisati). Evo, tu je na str. 61-63 opisano kako se radi masaža ruku: https://issuu.com/sekundica/docs/luc..._masa_i_-_isto

    Gel: polarni led ili arnica gel. Nikad nisam ustanovila da li je to stvarno pomagalo ili je djelovalo kao placebo, a nije ni bitno. Pomoglo je.

    Moja djeca su često sa mnom radila i yoga vježbe, jer ja sam se doma valjala i još to radim, ali nisam sigurna da je primjereno u fazi intenzivnih bolova. Od laganih stvari može uvijek raditi mačku (tu su ruke opterećene samo težinom vlastitog tijela, nije previše) i kobru, s tim da pazi da se diže u kobru snagom leđa, a ne oslanjanjem na ruke. Vjerojatno bi bilo bolje vikendom otići na bazen, da se dijete rastereti i od napornog vježbanja instrumenta.


    * * *
    Moj L. je imao većih problema s nogama i leđima, on je išao na fizikalnu terapiju u Božidarevićevu (osnovne vježbe istezanja).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.11.2017. at 13:33

  42. #42
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mog sedmaša također bole noge oko koljena.

    A da nije pretjerao u vježbanju instrumenta? Čula sam neke priče o pijanistima koji su oštetili tetive predugim vježbanjem.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mog sedmaša također bole noge oko koljena.

    A da nije pretjerao u vježbanju instrumenta? Čula sam neke priče o pijanistima koji su oštetili tetive predugim vježbanjem.
    Čula sam ja i za čeliste koji su se slično proveli. Ali kod mojeg nije taj slučaj, lakat mu nije pod opterećenjem. Da ga boli rame ili šaka, to bi bila druga pjesma, ali s tim nema problema.
    Inače, ne vježba on instrument baš tako puno ali vježba svaki dan. Probat ćemo s masiranjem, a i bazen bi mu svakako dobro došao, predložit ću mu. Ionako mu u jesen/zimu uvijek fali kretanja, dan je prekratak, a 2 sata tjelesnog tjedno premalo. Sad mi pada na pamet, zadnjih par tjedana na tjelesnom igra badminton, je li moguće da si je tom prilikom nešto prenategnuo? Jer baš ga desna ruka više boli.

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi pada na pamet, zadnjih par tjedana na tjelesnom igra badminton, je li moguće da si je tom prilikom nešto prenategnuo? Jer baš ga desna ruka više boli.
    Da je jedna, rekla bih da, ali s obzirom da su dvije - rekla bih ne (osim ako reket ne drži s dvije ruke kao što je Monika Seleš držala teniski - ali to sumnjam).

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa nije nemoguće, pogotovo u kombinaciji s brzim rastom kad su tetive ionako prenategnute jer kosti rastu brže.

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije nemoguće, pogotovo u kombinaciji s brzim rastom kad su tetive ionako prenategnute jer kosti rastu brže.
    Al kod badmintona radiš samo s jednom rukom, s drugom zapravo ne, pa bi mi bilo čudno da je badminton okidač bola u 2 ruke, a ne samo u 1 - osim ako u sklopu badmintona nije bila neka posebna vježba koju dosad nisu radili a koja uključuje nešto s rukama. Moja curka igra badm dosta intenzivno i, ako je boli ruka, uglavnom je bol oko zgloba ruke, za lakat se ne sjećam - a niti prijavka boli oba lakta istovremeno se ne sjećam - ona je dosta mlađa, doduše.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.11.2017. at 14:44

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Al kod badmintona radiš samo s jednom rukom, s drugom zapravo ne, pa bi mi bilo čudno da je badminton okidač bola u 2 ruke, a ne samo u 1 - osim ako u sklopu badmintona nije bila neka posebna vježba koju dosad nisu radili a koja uključuje nešto s rukama. Moja curka igra badm dosta intenzivno i, ako je boli ruka, uglavnom je bol oko zgloba ruke, za lakat se ne sjećam - a niti prijavka boli oba lakta istovremeno se ne sjećam - ona je dosta mlađa, doduše.
    U pravu si. Badminton sam po sebi ne bi učinio zlo, ali u kombinaciji s ostalim aktivnostima i intenzivnim rastom kad je vezivno tkivo oslabljeno, možda se samo stekla "kritična masa". Uostalom, rekao je da ga bole obje ruke, ali desna jače (što je očekivano kod dešnjaka, ne samo zbog badmintona nego svih aktivnosti). Osnovni problem je brzi rast.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Badminton sam po sebi ne bi učinio zlo, ali u kombinaciji s ostalim aktivnostima i intenzivnim rastom kad je vezivno tkivo oslabljeno, možda se samo stekla "kritična masa".
    Mislim da je ovako nešto posrijedi. Danas ga već ništa ne boli, pa sam ovaj put nalet bolova ipak povezala s badmintonom, tj. tjelesnim (bol je bila izrazita baš u desnoj ruci). Neki drugi dan ga tako zabole noge (koljena), pa prođe. Vjerojatno je pojačan rast glavni uzrok. Bazen bi mu jaaako dobro došao, ali iz nekog razloga u zimskom razdoblju nikako ne želi na bazen (dok mu je ljeti to omiljena zabava). Morat ćemo osmisliti program istezanja i razgibavanja za zimske dane, i zbog ubrzanog rasta, a bogme i zbog vježbanja instrumenta koje također uzima svoj danak, bar povremeno.
    Inače, po naslijeđenoj tjelesnoj konstituciji ima relativno slabe ruke i ramena, tako da će na taj dio priče trebati posebno obratiti pažnju u budućnosti...

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je ovako nešto posrijedi. Danas ga već ništa ne boli, pa sam ovaj put nalet bolova ipak povezala s badmintonom, tj. tjelesnim (bol je bila izrazita baš u desnoj ruci). Neki drugi dan ga tako zabole noge (koljena), pa prođe. Vjerojatno je pojačan rast glavni uzrok. Bazen bi mu jaaako dobro došao, ali iz nekog razloga u zimskom razdoblju nikako ne želi na bazen (dok mu je ljeti to omiljena zabava). Morat ćemo osmisliti program istezanja i razgibavanja za zimske dane, i zbog ubrzanog rasta, a bogme i zbog vježbanja instrumenta koje također uzima svoj danak, bar povremeno.
    Inače, po naslijeđenoj tjelesnoj konstituciji ima relativno slabe ruke i ramena, tako da će na taj dio priče trebati posebno obratiti pažnju u budućnosti...
    Moji sinovi isto zimi ne žele na bazen (Svetice su nam relativno blizu) jer im je tlaka s gomilom odjeće, iako ljeti koriste Odmorko, ali obično ne mogu odoljeti ako im ponudim izlet na Jezerčicu ili tako nešto. Vole i koprivnički bazen Cerine, a već dugo nismo bili...

    Eto, pitaj sina da li bi ga tako nešto zabavilo (štajaznam Tuhelj ili Čatež...), da nije na kraj svijeta. MM i ja već dugo gledamo izvana Terme Paradiso u Dobovi, ali nismo ga još isprobali - ovaj: https://www.paradiso.si/hr/bazeni.html

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mog sedmaša također bole noge oko koljena.
    Opet ja na ovoj temi, dalo bi se zaključiti da dijete ubrzano raste
    Dakle, neki dan je izjavio da ga već tjednima konstantno bole koljena, ali ne sam zglob, nego tik ispod koljena, i to na obje noge, pri i najmanjem opterećenju. Meni se čini da je to od nejednolikog rasta kostiju i tetiva, je li moguć još neki drugi uzrok? Ozljede nije bilo nikakve u zadnje vrijeme, u to je siguran (pa ni na tjelesnom), a i da je ozljeda u pitanju, ne bi ga boljele obje noge...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •