Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: kako da bijele starke ponovo budu bijele?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno kako da bijele starke ponovo budu bijele?

    šetam danas sa Šeficom i pita me dijete - kako ove starije cure uspiju da im starke ostanu bijele? hm, ja sam ih do sada oprala dva puta u mašini i meni je dovoljno da su čiste (dobile su neku sivu nijansu), ona bi da su bijele kao nekad, pa eto, ako imate savjet - kako ih perete, s čime, može li im se vratiti bjelina?

  2. #2
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Prokuvati U teci sa malo domestosa? Ili oprati u masini sa nekim sredstvom za izbjeljivanje? Postoje I one Kreme za obucu, ja sam imala,bijela pasta ali za kozne tenisice.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam kupila u Sparu neke maramice za bijelo rublje - dušu dalo za tenisice. Dr Beckmans ili tako nešto. Ali tih maramica već neko vrijeme nema u ponudi, baš sam ih nedavno tražila.

    Imala sam dojam da su natopljene minimalnom količinom varikine ili domestosa, bile su lagano žućkaste, a nakon pranja izašla bi maramica iz mašine bijela bijela, a i veš isto.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Evo, ima dm svoje maramice za bijelo rublje: https://www.google.hr/search?q=dr+be...85%3B800%3B800

    Te nisam probala, a baš bih mogla. Vjerojatno bi bilo koje (bez obzira na priozvođača) bile dobre i za izbjeljivanje starki. Sretno!

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni te iz DM-a uopće nisu nešto. Ne vidim razliku.

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bi probala prvo namočiti starke, onda istrljati onim dm sapunom za mrlje, malo cetkom iscetkati, i onda oprati u vesmasini uz dodatak onog praska za izbjeljivanje (isto DM). Na taj nacin sam uspjela "ozivjeti" neksto bijele odjece koja je izgubila svoju bjelinu. Varikinu i domestos se ne bi usudila...

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni te iz DM-a uopće nisu nešto. Ne vidim razliku.
    Nijesam probala. Rijetko to koristim, fakat baš za ovakve stvari kad treba oprati tenisice ili heklane stolnjake koji mi trebaju 1x godišnje (za božićni ručak). Ali tenisice (i to dječje - tj. bile su propisno zamazane) su se sa Sparovim maramicama oprale savršeno, ništa nije bilo tak dobro.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    hvala puno, vidim da sutra poslije posla moram do DM-a (eto, ja ništa do sada nisam izbjeljivala), javit ću rezultat.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    ja natopim ariel izbjeljivačem prije pranja u mašini i budu super

  10. #10
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja ne bih varikinu ni domestos da ne izblijedi znak starki

    ja sam ih trljala starom četkicom za zube sa sapunom za robu
    dosta su ok ispale
    i onda oprala na ruke, od kada sam šundrala vanjine šlape za školu, ne bacam više obuću u mašinu

  11. #11
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni te iz DM-a uopće nisu nešto. Ne vidim razliku.
    Ajde, barem nisam jedina. Nije rublje ništa bolje izašlo nego što je ušlo u mašinu sa tim maramicama.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    evo, samo da prijavim - operacija izbjeljivanja uspješno okončana. prvo sam namakala i to dosta (samo u vodi, dok se nije otpustio sav višak, pa u vodi s arielom u prahu, to je trajalo sve dok danas napokon nisam stigla do DM-a i kupila njihov sapun za otklanjanje mrlja i izbjeljivač). nakon natapanja - dobro nasapunala i sačekala neko vrijeme, a onda u mašini oprala s arielom i dodatkom DM izbjeljivača. ja sam zadovoljna rezultatom, nadam se da će i Šefica biti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •