Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: cesljanje - za mame malih curki

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Iva je uglavnom ok za češljanje, a kad joj se ne da imamo Spužva Bob četku, na nju uvijek pristane.
    Jedno vrijeme smo imali teeeeške muke sa pranjem ( kosa duga i blago ricava), pa smo je dosta ošišali, da ostane za mikro repić, ali ni šišanje nije pomoglo ona je jednako urlala.
    Trajalo je samo godinu dana sad je opet ok.

  2. #52
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Mali skoro-pa-oftopic: prije tocno tjedan dana nestala nam je nasa najdraza cetka (jer se samo s njom hoce cesljati). Svi troje smo pretrazili cijelu kucu, nigdje je nismo nasli (curka je koristi za mikrofon dok pjeva ).
    Uglavnom, pomirili smo se s time da ju je slucajno frknula u smece, i kupili novu.

    Pogadjate? Danas je osvanula stara cetka. U kutiji s puzzlama.

    Litala, nasla sam onaj regenerator u Konzumu, hvala na preporuci!

  3. #53
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Irena23 prvotno napisa
    U Mulleru ima za kupiti sprej za djecu za rascesljavanje kose bas njihova proizvodnja -Beauty kids-Kammspass spray kosta 11 kn i super je. Moze na mokru i suhu kosu. Na djecijem odjelu stoji.
    Kupila sam i ja u CC1 i djeluje! Našpricala sam joj samo malo i bez pol muke raščešljala kosu. Ne otežava i ne lijepi kosu, čega sam se bojala, jer je njezina kosica jako tanka i svilena. Hvala, Irena23!

  4. #54
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Irena23 prvotno napisa Vidi poruku
    U Mulleru ima za kupiti sprej za djecu za rascesljavanje kose bas njihova proizvodnja -Beauty kids-Kammspass spray kosta 11 kn i super je. Moze na mokru i suhu kosu. Na djecijem odjelu stoji.
    Ovo zvuči ok, hvala, isprobat ću.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Moja kćer ima dugu, gustu, ravnu kosu.
    Ok, sad je već velika pa se počelja sama svako jutro i stavi kopču da šiške ne padaju u oči.
    Ali, dok je bila mala, ja sam joj htjela pravit razne frizurice, stavljat razne špangice..., ali - a-a. Niš od toga. Nije dala dirat po kosi, nije bila tipična curica s repićima u lijepim haljinicama ... mali harambaša.
    Zato je najčešće imala kratku kosu, do brade. Da ne izgleda baš neuredno.

  6. #56
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Moja cura je isti slučaj kao iz uvodnog posta. Ne želi baš nikakve gumice, repiće, bilo što. Gnijezda na zatiljku svako jutro.
    Češljanje prolazi nekako ako koristimo mekanu četku, a prije pranja kose pogledam je li što zapetljano i namočim uljem za kosu (imam ulje od avokada ali bi zapravo bilo koje vjerojatno jednako poslužilo), tako ostavim sat - dva i onda rasčešljam. Sve je popraćeno protestima i zanovjetanjem ali ipak daje najbolje rezultate uz najmanje kemikalija i urlikanja.

  7. #57
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Eto kupila sam ****-ov šampon za lakše raščešljavanje (to je nekaj novo) i sprey u mulleru.
    Isprobamo pa javim dojmove.

  8. #58
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    moja mrzi češljanje,ne voli šnalice ni gumice prava curica hahahaha

  9. #59
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    i mi imamo isti problem, duga blago kovrčava kosa
    osim spreja iz Mullera, ok je i onaj neki zeleni noviji šampon i regenrator od Johnsona.
    regenerator se ne ispire.

  10. #60
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    ja joj stavim regenerat u spreju na mokru kosu
    to je jedini nacin da ju pocesljam mokru kosu ni ne pokusavam jer to jednostavno neide

    ona ima kosu ko ja jako svilenkastu pa se lako zamrsi uspjela sam ju napokon odobrovoljit za neke frizurice pa je sad lakse odrzavane jer mi kosicu peremo samo 1 tjedno osim ako nije bilo nezgoda sa kosom tipa hrane i sl

  11. #61
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa Vidi poruku
    Eto kupila sam ****-ov šampon za lakše raščešljavanje (to je nekaj novo) i sprey u mulleru.
    Isprobamo pa javim dojmove.
    Isprobali oboje i zadovoljna sam.
    Moja curka ima tanku ko svila glatku kosu ali se JAKO petlja, baš kao i moja.

  12. #62
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    mi smo u principu uveli češljati se mora nakon spavanja, i funkcioniramo po tom primcipu
    i skoro pa volimo gumice, iako smo imali period da joj nisam smjela taknuti kosu, ali zato jer je u to doba sve radila sam , pa i kosu češljala

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dižem temu
    mada zapravo nemam više malu curku
    i nije toliki problem raščešljavanje (mada se i s tim borimo)
    mene muči češljanje kose bez šiški
    kako oblikovati frizuru?
    ima ravan rub vlasista
    i dosta nisko čelo (ali je pametna, ljubi je majka
    do sada je stalno nosila šiške i lijepo se dalo oblikovati
    sada je pustila šiške i kosa joj pada na lice
    radimo razdeljak po sredini ili na stranu ali kosa pada naprijed
    kako češljati da se kosa odmakne od lica i ne bude ko da ju je netko
    opalio mokrom krpom, kako dobiti malo volumena?

  14. #64
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    i mi imamo isti problem. Ja sam joj htjela ošišati šiške, ali MD nije dao. Kao, kad joj narastu šiške dovoljno duge, moći će ih staviti iza uha. naravno da ona nikad ne stavi kosu iza uha nego joj je uvijek preko lica, a ja se grozim. A i puno je ljepša kad nema kosu na licu. Svaki dan je pošaljem sa skupljenom kosom u vrtić, a ona se vrati sve raščupana s gumicama umjesto narukvice. Špange nisu rješenje, njih pronađem u košarici za špange u vrtiću.
    Istina moram priznati da je baš ne češljam iako je to bio preduvjet za puštanje kose. Očešljam je možda jednom tjedno ili rjeđe, a često pere kosu jer smo stalno na bazenu.

  15. #65
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam svojoj, dok su joj rasle šiške, stavljala špange koje su držale kosu na stranu. Ponekada i razdjeljak pa španga gore. Trebalo je pa valjda par mjeseci da se kosa privikne pa sada sama po sebi tako i pada. I češljamo se navečer na sve strane, ne samo u smjeru raste. Ima tanku, svilenastu kosu ali sada joj je skroz ok, nije obješena i zalizana.

  16. #66
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Ja za raščešljavanje koristim sprej iz DM-a, služi svrsi.

  17. #67
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Ja sam D uzela neku četku koja se koristi za ekstenzije i od tad nam je češljanje prava uživancija.

  18. #68
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Spangice. Meni nije bitan volumen nego da joj ne ide u oci.
    svako toliko kupim bar 10 komada i vadim, pa nestaju, pa se misteriozno pojavljuju, pa u ormaricu nadjem neke "nestale" pred dva mjeseca i tako... Pomalo usvaja da se spangice drze u posebnoj posudici na vesmasini pa vise nemamo krizu svako malo. Druga dobitna kombinacija nam je hello kittey marama za kosu koja isto super drzi siske van ociju....

  19. #69
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja neće špangice, neće rajf, neće maramu
    hoće dugu ravnu kosu
    a ja neću kosu koja upada u oči

  20. #70
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja nece maramu, traka joj, kaze pada, spangce i dalje ne zna staviti sama pa joj uredno, prvo kad dodjem po nju, skupljam kosu. valjda i prije zagrljaja
    nece se sisati, oce dugu kosu, na izgled ima skroz ravnu, no nema jer se petlja. koristim regenerator. spava s pletenicom. ujutro zna biti i suza. al ona se ne zeli sisati.
    kemije za rascesljavanje suhe kose ne koristimo jer pere kosu jednom u dva tjedna (do nedavno je u tri) i ne zelim joj prljati kosu.
    i to susenje traje minimum 20 minuta.

    spangice se gube, dugo sam mislila da ih jede

    i meni je, ko a70v. bitno da ne ide kosa u oci, a kako ima jako puno kose, ima gustu kosu, ne moze sama s njom nista, za razliku od vrsnjakinja koje mogu spangicom same maknuti kosu.
    al zato zna s kvacicom zakaciti kosu kad se ide tusirati.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 22.05.2013. at 10:50

  21. #71
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Spangice. Meni nije bitan volumen nego da joj ne ide u oci.
    svako toliko kupim bar 10 komada i vadim, pa nestaju, pa se misteriozno pojavljuju, pa u ormaricu nadjem neke "nestale" pred dva mjeseca i tako... Pomalo usvaja da se spangice drze u posebnoj posudici na vesmasini pa vise nemamo krizu svako malo. Druga dobitna kombinacija nam je hello kittey marama za kosu koja isto super drzi siske van ociju....
    Tako i mi.
    Iako marame neće, rep često ima, a još češće nema (obavezno ga mora imati za stolom, ne mogu joj vidjeti kosu u žlici i tanjuru)
    Špangice su obavezne jer pušta šiške, koje su joj sada do brade.

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je jako zao sto skoro nikad nema raspustenu kosu jer zaista ima lijepu kosu, al raspustena kosa do dupeta je svugdje i uz nju haharicu, na kraju dana je sva zapetljana.

    da podijelim iskustvo s mamama koje se jos nisu susrele s takvim problemom i mozda im nije pao na pamet- pazite na cickove!
    prije 2 zime imala je zimsku jaknu koja je uz gumbe imala i cicak i svaki dan joj je kosa ostajala u njemu pa se trgala, pucala, petljala. ista stvar je sa siltericom, tako da sad ima siltericu koja se veze, nema cicka.

  23. #73
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Balerina je jucer bila na sisanju, samo u jednom trenu su joj krenule suze jer sam rekla frizerki da joj skrati kosu za cca 10 cm. i dalje joj je kosa do ramena.
    siske pusta, pristala sam na to, za cijenu skracene kose.
    do jucer je takodjer navecer isla spavati s pletenicama, jer ujutro joj otac nema volje to cesljati, a ona bas i ne zna sama. kosu joj peremo kao i leonisa svojoj. ne koristim nista za rascesljavanje.

    stavlja sama spangice, koje kao i sve druge vode svoj zivot. evo ja sam jutros u svojim hlacama nasla dvije dakle odlaze na misteriozna putovanja i vracaju se s njega kad zele.

    najjednostavnije za siske se nama pokazalo splesti ih u neku malu pletenicu i tako niti smetaju, niti idu u oci. dok ne narastu na duljinu kose. a onda cu vidjeti.
    mojoj rajf smeta jer je pocne boliti iza uha nakon nekog vremena. trake jos nisam upogonila, a kupila sam tri u DM neke u pakteu. jedna joj je mala, a druge dvije mislim da su otisle na put, mozda bas sa spangama.

  24. #74
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Moja mala haharica ima tanku, a gustu kosu, koja se napuše kao lavlja griva kad se raščešlja, a i inače je puna volumena. Slična je mojoj, ali manje ricasta i svilenija. Pušta šiške od prošlog ljeta, ali od tada hoće i špangice, i rep, i kikice, a da se i počešljati pa je to ok.
    Međutim ono što ona zapravo najviše želi, jest imati katku kosu i stavljati gel. Ali tati bi joj prepuklo srce pa je zasad uspješno odgovaramo

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Leona se danas ošišala nekih 5-6 cm, sad joj je kosica do ramena, lijepa, plava, svilenkasta, ne zapetljava se.
    inače, mi korsitimo regenerator jer bez njega ne ide, ima lagano kovrdžavu kosu.

    Sama se odlučila ošišat danas što mi je drago jer ne volim predugu i zapetljanu kosu. ovako mi baš izgleda uredno i lijepo.

  26. #76
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    danas sam pronašla ovo, jednostavno zvuči, nadam se da funkcionira http://frugallysustainable.com/2012/...tangler-spray/
    moja mlađa kćer ima kovrčavu kosu, mi nemamo gnijezdo nego dreadlockse, mislim da nam nema spasa ali probat ću

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Podizem.

    Kakva cetka je najbolja za sto bezbolnije rascesljavanje gnjezdastih loknica? Ili cesalj? Ima li nesto sto je bas za ovakvu kosu napravljeno?

    I mislim pritom na rascesljavanje suhe kose, nakon pranja s ogromnim kolicinama regeneratora nemamo problema (taj dan). Koristimo i djecji sprej za rascesljavanje, al gnijezdo je gnijezdo.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Podizem.

    Kakva cetka je najbolja za sto bezbolnije rascesljavanje gnjezdastih loknica? Ili cesalj? Ima li nesto sto je bas za ovakvu kosu napravljeno?

    I mislim pritom na rascesljavanje suhe kose, nakon pranja s ogromnim kolicinama regeneratora nemamo problema (taj dan). Koristimo i djecji sprej za rascesljavanje, al gnijezdo je gnijezdo.
    Ova četka je nama super http://www.mojaljekarna.hr/oblikovan...tml#.VKFTesAG8, mislim da sam ju vidjela u DM za nekih 60 kn. Curka ima ravnu kosu, ali mrzi češljanje i ima zapetljanu kosu, s ovim čudom ju počešljam brzo i efikasno. Ne znam kako se ponaša za valovitu kosu.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Hvala, Svrco, evo vec je narucena. Citam komentare na Amazonu, kazu i loknasti da je dobra.

  30. #80
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja imam kovrcavu, tanku kosu, tako da znam svu problematiku takve kose. Kovrcava se kosa ceslja iskljucivo i jedino kad je mokra i to sa puno regeneratora. Nakon toga je najbolje jednostavno kosu cesljati prstima. Postoje razne kreme za kovrce (kreme, ne ucvrscivaci), na zapetljani dio se stavi mrvica kreme, zatim se kosa prstima lagano raspetlja i ponovo se kovrcica malo namota na prst kako bi povratila lijep oblik.
    Zapravo je puno lakse sa kovrcavom kosom, nego sa ravnom, samo joj treba potpuno drugaciji pristup.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ma da, i treba mi tako informacija iz prve ruke- ja imam potpuno ravnu kosu i skroz sam zbunjena s njenim kovrdzicama.
    A te kreme za kosu, moze naziv nekog konkretnog proizvoda?

  32. #82
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    http://www.ebay.co.uk/itm/like/30121...f14=108&ff19=0

    Ovo je super proizvod za kovrce. Frendica mi je crnkinja, djeca su joj mjesanci , tako da ovaj proizvod je super za djecju, cak i afro kosu. Jako su proizvodi koncentrirani tako da ce trajati dugo. Pored toga, kovrcava se koza ne treba prati cesce od jedanput tjedno, inace se previse susi. Mozda ce ovaj proizvod biti najbolji za prvu ruku: http://www.ebay.co.uk/itm/Curly-Kids...3D301213351312

    To je regenerator koji se ne ispire i samo se mrvica stavi na vrh prstiju i razmrsi se raspetljan dio. Ne znam koliko ti je stara kcer, ali cak i ako ima 4 godine vjerojatno ce moci sama raspetljati uz pomoc te kreme.

  33. #83
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Lunjo, kod mene je situacija obrnuta, muz i ja oboje kovrcavi, a kcer nam ima potpuno ravnu kosu. Uopce ne znam sto bi s njenom kosom, pa onda pletenice radim

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    da, to je otprilike to
    mama mi je uvijek razlicite pletenice plela pred skolu
    a one bi se sve elegantno rasplele do velikog odmora

  35. #85
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sve mi je to poznato ...dok na mojoj kosi pletenica moze stajati do tjedan dana

  36. #86
    inespines avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1

    Početno

    i mi imamo problem sa češljanjem....od kada se rodila, sam bi cendrala čim stavim češalj na kosu, a kamoli gumicu ili špangicu, ja složim ona odma skine, sad ima 4 godine....i stvar je ista, ponekad smo dobivali ružne komentare tipa : kaj nemate češalj doma....koja prljavica ( imala je i fazu neće prati kosu i neće se šišat pa je okolo hodala raščupana sa šiškama preko nosa)....

    srećom otkrila sam neku taktiku jer mi bilo dosta ružnih komentara i da su joj te šiške prek nosa, pa sam joj rekla da će kosa odlučiti otpasti ako je ne češljamo i ne peremo pa da će biti čelava....a pošto ona jako voli elsu i želi imati pletenicu nekako sam je nagovorila...kupila sam joj komplet stolić i stolicu sa ogledalom za igru frizerke elsa i išle smo skupa u shooping gumica i špangica, češljeva elsa, fen za igru, viklere....svih vrsta, sad mi sjedne na taj stolčić i ja ju počešljam i napravim frizuru

    zasad funkcionira....ali problem je još kod pranja, kosica joj je jako slaba i krhka, raste ko puž, a ne da mi da joj stavim neki pakung i sl....no sredit ćemo

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj inespines prvotno napisa Vidi poruku
    i mi imamo problem sa češljanjem....od kada se rodila, sam bi cendrala čim stavim češalj na kosu, a kamoli gumicu ili špangicu, ja složim ona odma skine, sad ima 4 godine....i stvar je ista, ponekad smo dobivali ružne komentare tipa : kaj nemate češalj doma....koja prljavica ( imala je i fazu neće prati kosu i neće se šišat pa je okolo hodala raščupana sa šiškama preko nosa)....

    srećom otkrila sam neku taktiku jer mi bilo dosta ružnih komentara i da su joj te šiške prek nosa, pa sam joj rekla da će kosa odlučiti otpasti ako je ne češljamo i ne peremo pa da će biti čelava....a pošto ona jako voli elsu i želi imati pletenicu nekako sam je nagovorila...kupila sam joj komplet stolić i stolicu sa ogledalom za igru frizerke elsa i išle smo skupa u shooping gumica i špangica, češljeva elsa, fen za igru, viklere....svih vrsta, sad mi sjedne na taj stolčić i ja ju počešljam i napravim frizuru

    zasad funkcionira....ali problem je još kod pranja, kosica joj je jako slaba i krhka, raste ko puž, a ne da mi da joj stavim neki pakung i sl....no sredit ćemo
    A sto ce joj pakung ? To mi se cini preagresivno za male curice.
    Ja svojoj cesljam kosu pocevsi od vrhova. Skupim joj sakom kosu u rep i rascesljam vrhove. Onda lagano cesljam od sredine kose prema vrhovima i tek na kraju od tjemena prema vrhovima. Kad se kosa odmah pocne cesljati od tjemena, to zna biti jako bolno, jer se zapetljane vlasi vuku iz korijena da se raspetljaju. Kad se prvo rascesljaju vrhovi i sredina kose, nema potrebe za snaznim povlacenjem vlasi iz korijena i onda nema ni boli.

  38. #88
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Što je to pakung?

    Mi svojoj kosu nismo prali već dosta dugo. Malo i smrducka, kad vani stalno neko vjetrovito-kišno.

  39. #89
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Pa pakung može svako napraviti.Maska za kosu.Malo maslinovog ulja,malo meda,orahovog ulja ili slično,pa na kosicu,samo ne znam koliko će vam izdražati stajati na glavicama .
    Moja ima kovrdžavu kosu i 3 godine.Pozadi je gnijezdo,to mi je poznato.Probali smo sa kratkim frizuricama,izgledalo je još raščupanije i neurednije.I nama je palmica na vrhu rješenje.Kupili smo u bipi onaj češalj za rasčešljavanje i mogu reći da je dobar.Prije se nije nikako češljala,sad-ponekad.

  40. #90
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Bas sam htjela spomenuti detangle cetku. Mi ju 4 godine imamo, tada sam je u frizerskom kupila, sada ih ima na svakom cosku. Moja je imala jako gustu, dugu kosu a takva je i moja. I dobra je.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  41. #91
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Mojoj curki je kosa dosta tanka tako da se praktički kod svakog spavanja napravi bar jedan–dva čvora. Prije vrtića smo obično svako jutro imali uvjeravanje da ako se ne da češljat, morat ćemo ju šišat i slično, što je nekad upalilo, nekad nije. Tek se s onim dječjim Tangle Teezerom počela dat češljat bez velike drame. Em ne čupa toliko jako kao obični češalj, em je krasno šareno :D Ja sam naručivala direktno od njih, na preporuku moje frizerke ovaj i super sam zadovoljna, da nisam ošišana toliko kratko koliko jesam, vjerojatno bih naručila onaj za odrasle sebi.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    moje cure imaju jako puno kose, jedna kovrcavu, druga ravnu i jako dugacku, do guzice. Od kad su bile bebe, a sada imaju 6 i 4 tusiraju se i peru kosu Mustelom 2u1 gelom za tusiranje. Kosa im je prekrasna. KOsu treba prati cim njeznijim samponom, npr. Mustelom i ne cesce od jednom tjedno. Tako se cuva prirodna masnoca koja stiti vlas i kosa je lijepa i manje se mrsi. Ako je kosa duza napravite svaku vece dvije pletenice jer se kosa najvise zapetlja preko noci. Za dugu kosu dobro je imati kvalitetnu cetku. To da je najbolje ne koristiti nista nego sto njezniji sampon i ne precesto vrijedi i za dugu kosu kod odraslih.Ako imate vremena isperite je na kraju sa vodom u koju ste stavili zlicu dvije jabucnog octa. Probajte. Vec godinama ne bacam novac na nikakve balzame, regeneratore i sl, kosa mi je super, ali je sijeda .

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •