Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: isplata bolovanja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    76

    Početno isplata bolovanja

    Pozdrav
    Kada se isplacuju komplikacije u trudnoci a kada porodiljni ,mislim na datum u mjesecu otprilike?

  2. #2
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim da porodiljni ide oko 17. ili 18. u mjesecu, komplikacije dan kasnije.
    Ako pada za vikend, isplata je uglavnom u ponedjeljak

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    76

    Početno

    Hvalaaaaaa Vrci na odgovoru brzom...malo sam sve to zaboravila....mislila sam da i kasnije jos isplacuju....thanks

  4. #4
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Meni su rekli u Klovićevoj da komplikacije ne očekujem prije 20-og.

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ovaj mjesec da. Ali eto baš sam gledala, svaki mjesec su mi komplikacije sjele 19.u mjesecu. Osim kad je to bio vikend

    Inače, ja sam u Zabi, nekim bankama zna sjesti dan kasnije

  6. #6
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam isto u zabi. Ali dobro, 19. - 20., možda je žena jednostavno zaokružila na 20. Inače mi plaća sjeda 10-og i ovih 10 dana bit će poprilično dugački.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    trazila sam bolovanje od svoje ginekologice na temelju nalaza MPO doktora kada smo vidjeli srcane reakciju (7tj.) i dobila sam PREPORUKA ZA BOLOVANJE,zanima me da li su to papir/doznaka komplikacije u trudnoci ili cu taj papir dobiti kada dobijem trudnicku knj. (sa 9tj.).
    Ustvari me zanima da li cu dobivat naknadu dok sam na ovom bolovanju i kolika ce ona biti ?
    U prvoj trudnoci sam odmah dobila doznaku komplikacije u tr. pa me ovo bolovanje zbunjuje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno


  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Doznaku moras dobiti da bi dobila naknadu. Moguce da si dobila potvrdu jer je bilo prerano u mjesecu da ti daju doznaku.
    Doznaka nema veze s trudnickom knjizicom.

    Probaj sad vec otici do gin po doznaku, moja daje nakon polovice mjeseca

    Naknada ti je visina place, tj.max 4250kn,ako ti je placa iznad tog iznosa. I to ako imas uvjet za punu naknadu (dovoljno staza)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    ok
    najvjerovatnije sam dobila bolovanje jer je pocetak mjeseca pa cu poslije dobit doznaku za komplikacije u tr.

    puno hvala

  11. #11
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mravak prvotno napisa Vidi poruku
    trazila sam bolovanje od svoje ginekologice na temelju nalaza MPO doktora kada smo vidjeli srcane reakciju (7tj.) i dobila sam PREPORUKA ZA BOLOVANJE,zanima me da li su to papir/doznaka komplikacije u trudnoci ili cu taj papir dobiti kada dobijem trudnicku knj. (sa 9tj.).
    Ustvari me zanima da li cu dobivat naknadu dok sam na ovom bolovanju i kolika ce ona biti ?
    U prvoj trudnoci sam odmah dobila doznaku komplikacije u tr. pa me ovo bolovanje zbunjuje.
    sad si dobila potvrdu za bolovanje koje nosiš na posao, a doznake se dobivaju krajem mjeseca (25-30 u mjesecu) to onda nosiš na HZZO zajedno sa ostalim papirima (moraš donijeti do 5. u mjesecu da bi mogla taj isti mjesec dobiti naknadu)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    hvala cure,bas sam bila zbunjena,narucena sam 25tog pa cu vjerovatno dobit doznaku za komplikacije u tr.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    76

    Početno

    Jel nekome danas sjela ikakva lova ? Meni je al neznam jel to porodiljni il komplikacije jer sam u 12 mj.imala pola bolovanje pola porodiljni .....jedino me strah da to nije sve zajedno jer su mi onda skinuli placu za 2200 kn....al mislim da je to nemoguce...

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kažu da je danas sjeo porodiljni. Komplikacije bi prema mom iskustvu trebale u ponedjeljak onda

  15. #15
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Komplikacije nisu sjele. Bit će ipak onaj 20. koji mi je rekla žena u Klovićevoj.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    Ako mi je satnica neto 30 kuna , koliko bi trebala dobiti za 4 radna dana ( za 4 mjesec ) na komplikacijama . Znaci , otvorila sam bolovanje 25. 4 . Hvala

  17. #17
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    uzima se prosjek plaća od nekoliko zadnjih mjeseci, dijeli se s brojem sati, onda oni izračunaju neto cijenu sata.
    ako je to 30kn, i ako radiš samo preko tjedna (ne radiš vikendom), onda su to 4 radna dana tj. 32hx30kn= 960kn
    ALI, naknada je limitirana na 4250kn, više od toga ne možeš dobit, znači, ako travanj ima 168 radnih sati, znači da po satu možeš dobit max 4250/168h, to bi bilo 25,3kn/h, što bi bilo 759kn
    tako nekako...
    u svakom slučaju, oni malo čudno računaju...

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    inače bez obzira kolko radiš fizički,komplikacije ćeš imati na osnovi pune satnice za taj mjesec koji se množi s prosjekom satnice

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    uzima se prosjek plaća od nekoliko zadnjih mjeseci, dijeli se s brojem sati, onda oni izračunaju neto cijenu sata.
    ako je to 30kn, i ako radiš samo preko tjedna (ne radiš vikendom), onda su to 4 radna dana tj. 32hx30kn= 960kn
    ALI, naknada je limitirana na 4250kn, više od toga ne možeš dobit, znači, ako travanj ima 168 radnih sati, znači da po satu možeš dobit max 4250/168h, to bi bilo 25,3kn/h, što bi bilo 759kn
    tako nekako...
    u svakom slučaju, oni malo čudno računaju...
    Hvala puno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Pozdrav cure, ako otvaram komplikacije 2.7. koje mi plaće ulaze za izračun naknade? (11.i12.2013. sam bila na bočovanju)

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sve isplačene do kraja 6, zadnjih 6, tj. sve kaj će bit isplačeno u ovoj godini do 30.6.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Tenx, znači u to mi ulazi i bolovanje od 12 mj. (koje je djelmično išlo preko HZZO)?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Bok, ja sam nova ovdje i sad me zanima nešto, ako je već bilo postavljeno, ispričavam se ali treba mi da znam. Po novom zakonu je sad da se devet mjeseci mora imat staža da imaš pravo na komplikacije, ali u određenom iznosu, e sad mene zanima ovako; ja imam 7 mjeseci i 15 dana radnog staža od 2012. do 2013.godine sa sezona i ove godine sam počela radit u trećem mjesecu, a na komplikacijama sam od 9.9.2014....pa me zanima jel se onda i ovi mjeseci dodaju tomu ili kako to već ide? Hvala puno..

  24. #24
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    pitanje... zaposlena sam za stalno na pola radnog vremena i dr. cim smo potvrdili trudnocu otvorila mi je komplikacije (G0). jel ja sad trebam neke papire negdje nosit (hzzo) ili to automatski moja firma sve odradjuje?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Podižem jer imam brzinsko pitanje. Da li su vam sijeli novci za komplikacije za prošli mjesec? Prošli mjesec su mi došli 19. pa me sad već brine što ih još nema.

  26. #26
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nisu, čitala sam po drugim forumima da bi trebalo danas ili sutra

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu, čitala sam po drugim forumima da bi trebalo danas ili sutra
    Hvala na info, već sam se zabrinula

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Trebala bih informaciju samo, ako sam na komplikacijama od sredine 4. mjeseca , kada prva isplata bude? Tj koliko im treba da proknjize sve i dal su sjele komplikacije za ovaj mjesec vec?Rekli su mi da znaju kasniti oko 60 dana sa isplatom a ovo sada mi je malo dugo vec...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, dal neko zna jesu li sjele komplikacije za 11 mj.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    115

    Početno

    Bok! Da li možda koja zna da li će za prethodni mjesec komplikacije biti isplaćene sad u petak 19.-og ili u ponedjeljak 22.-og? Pitam zato jer taj 20.-i pada u subotu. Hvala!!!!

  31. #31
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Meni sjeda svaki mjesec 18., pretpostavljam da ce i ovaj.
    Savjetujem da si otvoris e-gradjanin racun i stavis pretinac aplikaciju na mob, ja dobijem poruku svaki mjesec onaj dan kad oni posalju novce.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sjeda svaki mjesec 18., pretpostavljam da ce i ovaj.
    Savjetujem da si otvoris e-gradjanin racun i stavis pretinac aplikaciju na mob, ja dobijem poruku svaki mjesec onaj dan kad oni posalju novce.
    Hvala Sybila! Imam aplikaciju e-gradanin i svaki mjesec mi novci sjednu tocno 20-og u mjesecu zato i pitam za ovaj mjesec posto je 20-i u subotu.... Draga, nadam se da uzivas u trudnoci i da ti sve tece skolski! Nemam bas vremena pratiti forum. Rastrgana sam na sto strana.
    Hvala jos jednom na brzom odgovoru!

  33. #33
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ma sve je super, nadam se i kod tebe
    Hm, zanimljivo da ti sjeda 20., a meni ranije. Iako, jedan mjesec kad je padao 17. Ili 18.u subotu, dobila sam novce tek u ponedjeljak.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, zanima me dal ste dobili novce za komplikacije za 12.mj?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •