Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 386

Tema: Kupnja autosjedalice

  1. #51
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    sad me to malo zabrinulo mislim šta ako dijete stvarno može ispasti prilikom prevrtanja auta, ovo je istina što kaže Gabi, Adac radi test samo na frontalne i bočne sudare a šta je s prevratnjem?
    Ima li tko link možda na još kakve filmiće koji bi nas razuvjerili ja ne mogu naći?

  2. #52
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li kakav razlog zašto kupiti sjedalicu od 9-18, a ne odmah od 9-36 kg pa s tom riješiti odjednom duže vrijeme?
    Voljela bih da sjedalica može ici i u smjeru i suprotno od smjera vožnje...
    Isofix - da ili ne? Obzirom da jr cijena dosta velika zanima me koliko je ustvari stvarno sigurnije dijete s njim.
    kombinirane sjedalice su uvijek kompromisno rješenje i zato rjeđe dobro prolaze na testovima.
    mislim da nema sjedalice od 9 do 36 kg koja može ići u oba smjera vožnje.
    ISOFIX ne služi da poveća sigurnost već da pojednostavi montažu.

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu linkati s moba, hoću kad dođem doma. Mali Mimi dijete je spremno za prelazak u veću as kad ima minimalno 9 kg i samostalno ustaje na noge, neki čak kažu kad samostalno hoda. Budući da je najsigurnije voziti ih obrnuto od smjera vožnje- sto duže to bolje
    Već neko vrijeme je preporuka starost godinu dana i samostalno hodanje. Ovi uvjeti koje si navela su minimum minimuma.
    Da, što duže u obrnutom smjeru to bolje. I nove regulative idu u tom smjeru.
    Naravno, ako je dijete visinom (ili nekim drugim parametrom) preraslo sjedalicu, potrebno je alternativno rješenje.

  3. #53
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    znači samo se taj Maxi cosi 2 way pearl može okrenuti u obrnutom smjeru vožnje?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    I be safe izi combi ide u obrnuti smjer do 18 kg i ima romer jedan model al je malo prostora za noge u ibrnutom smjeru

  5. #55
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Morin prvotno napisa Vidi poruku
    I be safe izi combi ide u obrnuti smjer do 18 kg i ima romer jedan model al je malo prostora za noge u ibrnutom smjeru
    I nije onda baš neki izbor ovu od Maxi cosija izgleda ni nema za kupiti u HR, vidim da ima samo obična pearl, ova Be safe mi je preskupa (košta preko 3000 kn)a za ovu zadnju ako je mali prostor za noge mogu zaboraviti jer imam dugonju

  6. #56
    dim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    161

    Početno

    I naša beba od 8 mj. je prerasla jaje (i visinom i težinom), pa smo morali nabaviti drugu AS. Mi smo se odlučili za Maxi cosi Milofix 0-18 kg. Inače Maxi cosi ima tri modela sjedalica od 0-18 kg koje se montiraju u oba smjera: Pearl two way (potrebna je iso fix baza), Milofix (ima na sebi isofix i remen kojim se pričvršćuje) i Opal (montira se pomoću pojasa od automobila).
    Mi imamo za starije dijete Pearl sa bazom, ali ne ovu two way verziju i jako smo zadovoljni. Milofix je tek od neki dan u upotrebi pa još nemam nekih dojmova. E da i mi smo svoju kupili u Slo u BC , jer kod nas je nije bilo (čak ni za naručiti). Što se tiče druga dva modela (two way i Opal, njih sam vidjela na Danima beba, djece i trudnica u WG, ali ne znam kod kojeg izlagača ).

  7. #57
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    I Cybex ima sjedalicu za oba smjera
    Sirona ili tako nešto se zove i ima dobre ocjene na testovima.

    2Way pearl i Romerica još nisu prošle ADAC-ova testiranja

  8. #58
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    I nije onda baš neki izbor ovu od Maxi cosija izgleda ni nema za kupiti u HR, vidim da ima samo obična pearl, ova Be safe mi je preskupa (košta preko 3000 kn)a za ovu zadnju ako je mali prostor za noge mogu zaboraviti jer imam dugonju
    Nema na webu ali vidjela sam ih u Magic Baby i Baby Centru u CC1. Tu su a cijena je "sitnica"

  9. #59
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Mislim da nema sjedalice koja se montira u dva smjera do 18 kg ispod 3.000 kn.

  10. #60
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ima

    upravo je na sniženju u Baby centru Cybexica po 2600 KN (inače je 3400).
    Mi smo se upravo zaletili bili po nju

  11. #61
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ima

    upravo je na sniženju u Baby centru Cybexica po 2600 KN (inače je 3400).
    Mi smo se upravo zaletili bili po nju
    Ta Sirona? Vidim na youtube da ona ide sa isofix bazom... To je 2600 sve skupa?

  12. #62
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Sve, baza i AS su jedno, ne može se odvojiti. Lijepo se da okrenuti za 90 da se dijete lakše stavi unutra. Sad sam ju cijelu isklikala, odlična je.

  13. #63
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nema sjedalice koja se montira u dva smjera do 18 kg ispod 3.000 kn.
    Koja marka as se montira u oba smjera? Link, please?

    Mi cemo uskoro morati kupiti novu od 9 kg +
    Ali bi da se montira obrnuto od smjera vožnje, no nisam vidjela niti jednu.

  14. #64
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    http://www.lorelli.eu/en-bg/br-lorel...o-1007063.html ovu ja razmatram za sebe. Ako sam dobro zapamtila ima kod nas kupiti. Cijena cca500kn. Ali provjeri. Neznam koliko sam pomogla

  15. #65
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    A jesi možda gledala kakve ima ocijene na testovima?

  16. #66
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da li zelis da se sve do 18 kg vozi u obrnutom smjeru voznje?

    Ova gore linkana to ne moze, nego kad dijete napuni odredenu kilazu (9 ili 10kg ne znam tocno za ovu), sjedalica se MORA okrenuti u smjer voznje i koristiti kao kategorija I.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  17. #67
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    E to me zanimalo. Znači mora se okrenuti? Pitala sam u dućanu sjedalicu od 9-18 i da može u oba smjera. Prodavačica mi je ponudila ovo i slično. Bilo je preidealno da bi bilo istinito? E sad mene zanima zašto nakon 9-10kg se mora okrenuti,zašto nemože i dalje ostati obrnuto?

    Ostajemo u jaju do daljnjeg

  18. #68
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja bi kat I da je u obrnutom smjeru. Ima takvih?

  19. #69
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ima npr besafe izi combi 0-18kg. Ima ih jos, prepoznat ces ih po cijeni

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  20. #70
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Lulu mama i carmina, koliko su vam trenutno sada bebe stare i teske?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  21. #71
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Moje mrsavo dijete je po duzini preraslo jaje, a ovim tempom nece doci do 9 kg bar jos 6 mjeseci, u ovoj as negoduje, da li moramo cekati kilazu za novu as? Seka ce biti po kilazi za novu, obje stoje, da li je hodanje uvjet?
    Posljednje uređivanje od mare41 : 09.06.2014. at 10:28

  22. #72
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ne stignem citati sve postove, procitala sam post od daddy a, na koja alternativna rjesenja misliš? Dakle da sazmem, cure ce sad godinu dana, jedna je prerasla jaje visinom, a druga tezinom, jos ne hodaju, a putujemo na more za par dana

  23. #73
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moraju moci hodati prdrzavajuci se nor za namjestaj ili kauc, vjerujem da to mogu.

    Ova mrsavkica, jesi li joj probala malo vise nastrmiti sjedalicu (0+), da bude sto vise kutu od 90, nego 45 stupnjeva. Na taj nacin malo bolje upadne u sjedalicu pa se dobije koji cm. Prerasla ju je visinom ako ima manje od 2cm od tjemena do ruba autosjedalice. Ne znam koju imas tocno, da li si izvadila umetak ukoliko se on vadi? Mi smo bili u slicnoj situaciji, malac sa 15mj nije imao 9 kg a visinom smo bili na knap, a podosta je dugacak.

    Ukoliko je stvarno prerasla visinom jaje, mozes kupiti kombiniranu as. Ne mora biti ona najskuplja koja ide u obrnutom smjeru do 18kg, nego ona koja moze u obrnutom smjeru do 13 kg, a onda se okrece u smjer voznje do 18kg.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  24. #74
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Oo prepoznavanje po cijeni...To je ono šta me češka

    10mj-cca8,5-9kg. Možemo mi još u jaje

  25. #75
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni je kriterij kupnje jaja za novu bebusku bio da ima dug naslon, pa sam u ducanu fino mjerila, jer sam ocekivala opet neko mrsavo i duguljasto dijete. Cini mi se da ce moci u jaju do druge godine

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  26. #76
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Oo prepoznavanje po cijeni...To je ono šta me češka

    10mj-cca8,5-9kg. Možemo mi još u jaje

    Sto duze to bolje. Prati da ne preraste visinom. To sto su nogice skvrcene nije znak prerastanja visinom.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  27. #77
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Može li i nakon god. dana u 0-13kg? Može još po visini,duboka je dosta. Hvala S2000

  28. #78
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Naravno da moze. Tim bolje sto se duze zadrzi u nizoj kategoriji, jer svaka sljedeca kategorija (prelazak u smjer voznje, pa kasnije i u buster) donosi smanjivanje sigurnosti.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  29. #79
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Oodlično. Jaje mi je najdraže. Od kada preporučaš buster. Imam curu 4god-20kg 110cm još je u as. Mislila sam uzeti buster za drugo auto ili da prenašam as?

  30. #80
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    U kojoj je AS? Djeca se vezu u autosjedalici s pojasevima sjedalice samo do 18 kg. Nakon 18 kg moraju u buster s naslonom.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  31. #81
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad sam napisala sto duze u nizoj kategoriji, zaboravila sam napomenut uz uvjet da ju ne preraste (visinom ili tezinom).

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  32. #82
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Znak da je dijete preraslo as grupe I je da ima 18 kg ili ako pojasevi autosjedalice na najvisem utoru izlaze ispod razine ramena. Moj malac ima 15kg i 4 god. Tezinom bi jos mogao u besafe izi comfort 9-18kg, no pojasevi mu izlaze ispod razine ramena i vise se ne smije u njoj voziti.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 09.06.2014. at 12:19

  33. #83
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    9-36kg..znači može samo buster. Baš sam te izrešetala pitanjima. Punooo hvala. Na onoj linkanoj as 0-18 piše Ne okretati u smjeru vožnje prije 9kg. Mislila sam ako ima mogućnost vezanja obrnuto od smjera vožnje da može ostati tako do 18kg. Baš sam se ponadala,al dobro. Koliko para toliko muzike

  34. #84
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    S 20 kg mora samo buster s naslonom. Znaci pogledaj u upute, ako sto trebas skinuti sa sjedalice, i sad ju nastavi koristiti kao kategoriju II/III. Naslon postavi visinski toliko visoko da joj gornji dio pojasa auta prelazi preko sredine kljucne kosti, a donji bedreni dio pojasa da ide preko kostiju zdjelice. Dovoljno je velika da joj lijepo objasnis da bude vezana pravilno tokom cijele voznje.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  35. #85
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Pojasevi as su ok..nisu nisko. Proučila sam detaljno na šta moram paziti. Sve odgovara. Ako misliš da je bolje vezati ju pojasevima auta, nije problem što više ulazimo u razgovor ja sam sve zbunjenija. Ma ok,propisno je vezana. To je najbitnije

  36. #86
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nije propisno vezana ako se s 20kg veze pojasevima autosjedalice!

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  37. #87
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Daj tocan model AS pa cu ti pokazati u uputama...

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  38. #88
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Prouci malo na www.autosjedalice.info pa ce ti biti jasnije

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  39. #89
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    19.5kg ok. Skidam onda. Mislila sam ako odgovara po visini i ako su pojasevi as kao na slici u uputama da je to ok.

  40. #90
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Znak da je dijete preraslo as grupe I je da ima 18 kg ili ako pojasevi autosjedalice na najvisem utoru izlaze ispod razine ramena. Moj malac ima 15kg i 4 god. Tezinom bi jos mogao u besafe izi comfort 9-18kg, no pojasevi mu izlaze ispod razine ramena i vise se ne smije u njoj voziti.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    A koliko je visok, u centimetrima?

    Sad nisam sigurna kako mome izlazi ti pojasevi.

  41. #91
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ahhh kužim. Grupa II. buster s naslonom. Stvarno sam idiot Bila sam uvjerena da još može koristiti vezanje as u 5 točaka,ako je visina odgovarajuća (znači da ne idu ispod ramena)

  42. #92
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nece ti visina u cm nista znaciti jer su sjedalice drugacije, neko dijete ima duze noge i sl. Najbolje ti je provjeriti na licu mjesta za svoju sjedalicu i svoje dijete.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  43. #93
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Ahhh kužim. Grupa II. buster s naslonom. Stvarno sam idiot Bila sam uvjerena da još može koristiti vezanje as u 5 točaka,ako je visina odgovarajuća (znači da ne idu ispod ramena)

    Gledala si samo uvjet visine, uvjet kilaze si zaboravila sad znas za ubuduce, a i mi smo tu za sve nedoumice

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  44. #94
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ma jesam šta je najtragičnije. Sjela sam ju u dućanu i vidjela da pojasevi odgovaraju. Nisam znala da nakon 18kg moram obavezno skinuti. Isti je dućan gdje sam vidjela i ovu gore linkanu. Prodavačica je rekla da može i jedno i drugo. Nije mi rekla da može samo do 18kg. I za linkanu as je rekla također u oba smjera,a nije mi naglasila da nakon 9kg ide u smjeru vožnje. Ako sam ju pitala imaju li as od 9-18 da ide obrnuto od smjera vožnje nije mi trebala ni ponuditi onu s linka. Kakva mi korist obrnuti smjer do 9kg kad tražim do 18. Očito je da ni one ne znaju više od mene,nažalost.

  45. #95
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ovo o provjeri na licu mjesta je odgovor Jurani, na pitanje o provjeri prerastanja AS grupe 1. (Moja greska nisam ju citirala).

    Ma da, prodavacice nazalost malo znaju o tome sto prodaju, imamo i o tome par tema na forumu.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  46. #96
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala si samo uvjet visine, uvjet kilaze si zaboravila sad znas za ubuduce, a i mi smo tu za sve nedoumice

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk





    Pitala sam ju imaju li as od 18kg-36 sa pojasevima u 5točaka. Znala je šta tražim i ponudila mi ovu. Šta reći. Ma ja sam kriva,znam,ali vjerovala sam da žena zna šta radi. Zašto mi ponuditi onda as kojoj pojaseve nakon 18kg treba skidati. Ona se povela za tim da su pojasevi na pravoj visini,kao i ja. Nitko mi nije kriv

  47. #97
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Lulu mama i carmina, koliko su vam trenutno sada bebe stare i teske?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Moj ima sad 5 mjeseci i oko 8 kg.
    Uskoro ce jaje prerasti (mislim da je do 9kg). Spremamo se na more u 8 mjesecu, pa bi trebalo razmisljati o nekoj (boljoj) AS za tako dugi put (1300km).
    Za kat I jos nije. NTo bi uzimala ako izdrzi u ovoj do kad prohoda.
    No cini se da cemo morati kupovati 0+ kategoriju.

  48. #98
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ima sad 5 mjeseci i oko 8 kg.
    Uskoro ce jaje prerasti (mislim da je do 9kg). Spremamo se na more u 8 mjesecu, pa bi trebalo razmisljati o nekoj (boljoj) AS za tako dugi put (1300km).
    Za kat I jos nije. NTo bi uzimala ako izdrzi u ovoj do kad prohoda.
    No cini se da cemo morati kupovati 0+ kategoriju.

    Lulu mama... prvo provjeri do koliko kg je trenutna as, tj da li je 0 ili 0+ kategorija. Ako mislis da ce beba biti bucko, razmotri opciju da kupis kombiniranu 0+/I koja moze u suprotan smijer do 13kg, a nakon toga u smjeru voznje do 18kg. Druga opcija je uzimanje nove 0+, pa kad ju preraste da opet kupujete sljedecu sjedalicu u smjeru voznje. Opcija je puno, no treba u obzir uzeti budzet koji je kod vecine nas ogranicen.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  49. #99
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Idem do auta vidjeti koja je kategorija.

    Nego...jel ima koja sjedalica da je vec sa isofix bazom? Fakat je skupo: 150e za sjedalicu, pa jos toliko za bazu!

  50. #100
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Uvijek mozes kupiti i polovnu sjedalicu i/ili bazu, no tu treba biti posebno oprezan, pocevsi od datuma proizvodnje do povijesti da li je bila u sudaru i sl.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 09.06.2014. at 14:29

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •