Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 386

Tema: Kupnja autosjedalice

  1. #101
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ma, imam sad polovnu. I ne bi vise nikad kupila takvu. Zato i gledam da je sto prije zamjenim.

  2. #102
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nije ispravna?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  3. #103
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ispravna?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Kako da to znam?

  4. #104
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ova moja je do 13 kg. Znaci, jos imam fore.
    Cini se ispravna po onome sto pise na autosjedalice.info.
    Ali ne mogu nigdje naci god proizvodnje.
    Ovo sam uslikala, jel tu pise (a ja ne znam procitati)?

  5. #105
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne pise. Probaj naci krugice ili nesto slicno utisnuto kao pecat u plastici (iiza, ispod presvlake...svaki milimetar pregledaj)..

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  6. #106
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nema. Sve sam ispregledala. I ispod tkanine i s donje strane. Ima jos jedna markica. Ali cini mi se da ni tu ne pise.

  7. #107
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Koliko sjedalica smije biti stara? I zašto?

  8. #108
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Oko 5-6 godina. Dolazi do zamora materijala.

  9. #109
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sjedalica smije biti stara? I zašto?
    imaš stickanu temu pri vrhu podforuma

  10. #110
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam i dalje u totalnoj nedoumici :/
    Može savjet oko ovih:
    Romer king II
    Bebe confort Axiss (ta mi se svidjela jer može okret bočno za lakše stavljanje bebe)
    Maxi cosi Tobi
    Sve 3 su do 2000 kn a skuplje mi nije opcija...

  11. #111
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super da si dosla barem do trileme. Pokusaj da ih sve 3 probas u autu prije kupnje i sigurno ce ti neka postati favorit.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 18.06.2014. at 02:12

  12. #112
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    A kako da ih isprobam u autu? Pa jel netko dođe u trgovinu i pita jel može iznijeti 3 as da ih proba?

  13. #113
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Parkiraš ispred dućana pa isprobavaš jednu po jednu.

  14. #114
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ok... Nije mi palo na pamet da se to radi
    Di provjerim njihov rezultat na testovima? Posebno me zanima za ovu axiss

  15. #115
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Adac

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  16. #116
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ima negdje nešto i što nije na njemačkom?

  17. #117
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    eto, naša nova sjedalica čeka da sutra operem navlaku i da se počne primjenjivati u vožnji na kraju je odluka pala na Bebe confort axiss pa ćemo vidjeti kako će nas služiti

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Ja sam kupila Pebble i nisam odmah uzela 2way fix jer nije bio napravljen test
    Sad imaju test na 2way pearl i mislim da cu sad uzeti 2way fix, a kasnije onda 2way pearl.

    Imaju od Romera isto onu od 0kg ali jedna je prosla test druga nije i ne sviđaju mi se te od 0kg jer ih ne možeš koristiti kao nosiljku.

    U pravilu bi dijete trebalo biti okrenuto u suprotnom smjeru vožnje što duže, a barem do 2god.
    Ljudi na to odmahuju rukom ali jako je bitno. Na dm-ovo DVDu iz HAKa isto pričaju o tome.

    Evo linkovi o testiranju:
    http://www.testberichte.de/p/maxi-co...stbericht.html

    Jedino je recaro tamno zelena, a pebble i 2way pearl su zelene
    http://www.hak.hr/datoteka/1296/test_sjedalica.pdf

    Da li ste gledale cijene baze? Na web shopovima ih nema ali vidjela sam ju i u baby centeru u Zg i u magic babyu samo sto nije tada bio jos nspravljen test pa nisam niti pitala niti kupila.
    Termin mi je pocetkom 9og pa jos stignem

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Kad sam išla kupovati AS prvo sam proučila adacove i ine testove. Ja sam znala da ću roditi veliku bebu (sad ima 5,5 mj 70 cm i 8 kg) i da joj jaje neće biti dovoljno, pa sam zbog sigurnosti i da se što dulje ipak vozi u obrnutom smjeru odlučila se za kombiniranu 0+/1. Kad sam se odlučila za nekoliko (na adacu piše i cijena) prošla sam web stranice ili fizički dućane u potrazi za sjedalicom. Na kraju je ispalo da u hr tu sjedalicu nisam mogla više kupiti, pa sam ju kupila preko amazona. Najbolje je to što sam na stranicama amazona našla mišljenja ljudi koji su kupili tu sjedalicu i zašto su ju kupili.

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Da ja sam isto htjela tu od 0+ do 18kg ali bila sam nekako nesigurna u stavljanje tek rođene bebe u nju i fantazirala sam da mi treba ko nosiljka bla bla.
    Kupila sam pebble i čekala test za 2way pearl kad je dobila dobru ocjenu kupila sam bazu

  21. #121
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Trebam pomoć. Kupili bi novu as dok ne potrošimo novce koje smo skupili za nju
    E sad.. Ušla sam danas u dućan.. pogledala u autosjedalice.. i izašla van

    Imam nekoliko pitanja, pa da ih skupim sve na jednom mjestu a ne da tražim po temama:
    1. Što je baza? Kupim autosjedalicu.. i nekakvu bazu?
    2. Autosjedalica od 9- 18 ili od 9-36? S obzirom da je vijek as 6 godina, koliko dugo se otprilike koristi ova do 18 kg , a koliko do 36?
    3. Može li se as od 9-18 okrenuti od smijera vožnje ili ona ide u smjeru vožnje, i kada se takva smije počet koristit?
    4. Sa kojom as ste vi zadovoljni i koju bi mi preporučili?
    5. Kad uđem u dućan po as, gdje gledam datum proizvodnje? To je ono nešto sa krugom i strelicama, ne shvaćam točno kako se gleda?
    6.. bit će sigurno i 6

  22. #122
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    1. Baza : tu je prikazana PegPerego baza ( ista je i za kategoriju 0 i I ) http://www.svijet-beba.hr/peg_perego...40-29--429.htm
    Možeš kupiti AS sa bazom, a možeš i bez.

    2.Ova do 18 kg obično traje do 4. godine života. Vidi kako ima lijepih od 9-36 no, meni se čini bolje kupiti od 9-18, pa poslije drugu http://www.kiddies24.de/shop/en/Cars...014_20272.html

    3. Može, ali te su obično dosta skuplje. Evo ova npr, može u oba smjera. http://www.besafe.com.hr/index.php/h...d/izi-combi-x3

    4. Ova npr http://www.kiddies24.de/shop/en/Cars...4297734ea2865d

    5. to pitaj prodavača, nije na istom mjestu kod raznih proizvođača,
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.08.2014. at 21:59

  23. #123
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Pratim. Prešao je 9 kg i ima 1-2 cm do ruba naslona u jaju (ovisno o nagibu), ali još ne hoda ni uz namještaj ni samostalno (tek je počeo sam ustajati). Bila sam uvjerena da ćemo uzeti Maxi Cosi Tobi (nakon što je cybex otpao zbog onog jastuka u kojemu, gotovo sam sigurna, ne bi htio biti), no što vas više čitam sve sam neodlučnija :/

  24. #124
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Hvala Beti

    Još,još, prosvijetlite me!

  25. #125
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Pratim. Prešao je 9 kg i ima 1-2 cm do ruba naslona u jaju (ovisno o nagibu), ali još ne hoda ni uz namještaj ni samostalno (tek je počeo sam ustajati). Bila sam uvjerena da ćemo uzeti Maxi Cosi Tobi (nakon što je cybex otpao zbog onog jastuka u kojemu, gotovo sam sigurna, ne bi htio biti), no što vas više čitam sve sam neodlučnija :/
    Vikki, slobodno nastrmi naslon. Vec je veliki i sto ga okomitije stavis on ce bolje upasti u AS, dobijes jos koji cm od glave do vrha AS.

  26. #126
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Jesam, to sam skužila iz tvojih prethodnih postova a i malo manje se buni u duljoj vožnji kad je okomitije postavljen.

  27. #127
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Apsu, prosurfaj malo po www.autosjedalice.info
    Naci ces za pocetak puno info o razlicitim vrstama sjedalica, kategorijama, na sto paziti prilikom odabira...

    Za sva dodatna pitanja, tu smo

  28. #128
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Za šta služi baza? Koja je razlika s njom il bez nje?

  29. #129
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mi imamo Tobicu, ona je 9-18 kg i prezadovoljni smo, ima onu "kao bazu" zbog čega je povišena i malena super vidi van, odlicno se učvrsti pojasom, ne mice se ni mrvicu, stvarno smo zadovoljni. A i malena se voli voziti u njoj sto je najvažnije.

  30. #130
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala Gabi! Moram vidjeti i može li se lako premještati iz auta u auto i kako je uopće montirati i staviti dijete u Clia koji nema stražnja vrata :/ (ne mislimo je svaki dan seliti, već po potrebi).

  31. #131
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, prosurfaj malo po www.autosjedalice.info
    Naci ces za pocetak puno info o razlicitim vrstama sjedalica, kategorijama, na sto paziti prilikom odabira...

    Za sva dodatna pitanja, tu smo
    A sad vidim ovo, hvala

  32. #132
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Selimo je mi i iz auta u auto, nikakav problem, montira se u 2 min, jedino sto bi trebala vidjeti da li Clio ima dovoljno dug pojas, možeš traziti u dućanu da netko ode s vama isprobati u auto. Na to nas je upozorila prodavačica.

  33. #133
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala na ovim info, Gabi Clio ima dovoljno dug pojas, u drugom autu je pojas bio jedva dovoljan za jaje, vidjet ćemo sad za ovu AS. Pogledali smo MC Tobi u Magic babyju, kažu da u CC1 možemo isprobati u autu jer su tamo po dvije prodavačice popodne pa jedna može otići s nama do auta.

  34. #134
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mi smo kupili Axiss i baš sam jako zadovoljna, a posebno s tim što mi je jako jednostavno staviti i izvaditi E iz sjedalice... Ona često zaspe dok se vozi pa ju ovako uspijem izvaditi bez da se probudi
    Inače, mi smo isto sjedalicu isprobali prije kupnje. U Avenue mallu radi samo jedna teta pa smo ostavili lovu za sjedalicu (punu cijenu) kao garanciju... Kad smo vidjeli da nam paše u autu nismo ju više ni vraćali u trgovinu, samo smo otišli rješiti račun i to je to

  35. #135
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Za šta služi baza? Koja je razlika s njom il bez nje?
    Baza služi da potrošiš više novaca .

    Prednosti baze:
    Jednostavna i brza montaža AS
    Ako AS koristiš i na kolicima ili kao nosiljku, nemaš problema s ponovnim namještanjem AS u auto, samo klikneš i AS je ispravno montirana.
    Malo je lakše staviti dijete u nju, jer ti ne smeta pojas koji inače ide preko AS.

    Nedostaci:
    Većinom je nagib AS na bazi prevelik za novorođenče (potrebno 45 stupnjeva, a s bazom je to obično bliže 60 stupnjeva, što je OK za stariju bebu).
    Cijena
    Period korištenja je relativno kratak, posebno ako se ne koristi prvih par mjeseci zbog nagiba.

  36. #136
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    O hvala, znači ne treba mi baza, nit ću furat na kolicima, nit vadim as često iz auta.

    Eto zašto ja volim ovdje pitat. Teta u dućanu bi me uvjerila da mi je baza nevjerojatno potrebna.

  37. #137
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Ja ju ne bih kupila, ali sigurno nekome te prednosti puno znače pa opravdavaju cijenu.

    S druge strane kupila sam nakon jajeta AS 0-18 u suprotnom smjeru vožnje i tako se cura do 4 godine vozila (dok ju nije prerasla). Tu sam pristala na previsoku cijenu, ali zbog sigurnosti, ne zbog komocije.

    Svako ima svoje razloge
    Ali ako AS služi isključivo onome za što je namijenjena, a to je vožnja u autu, mislim da ti baza nije potrebna

  38. #138
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mi bi trebali izac iz jaja, jedna prerasla debljinom, druga visinom, stanu, al na knap, hodaju, fizijatrica rekla da je njihova preporuka za promjenu starost od godinu i po?

  39. #139
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi trebali izac iz jaja, jedna prerasla debljinom, druga visinom, stanu, al na knap, hodaju, fizijatrica rekla da je njihova preporuka za promjenu starost od godinu i po?
    A koliko su stare?
    Ako je dijete preraslo as grupe 0+ visinom ili tezinom, tada se ne bi trebale vise voziti u takvim autosjedalicama.

  40. #140
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    14 mjeseci, ma stanu jos, ali na knap

  41. #141
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Nove preporuke za vožnju u suprotnom smjeru su sada do 2 godine. NAravno, to automatski znači da treba i sjedalica od 9-18 s mogućnošću okretanja u suprotan smjer, jer jaje većina djece do tada preraste.
    Pokušaj ih držati u jajetu dokle god zadovoljavaju uvjete, jer je to najsigurniji način vožnje.
    Ako odlučiš uzeti grupu 1 u suprotnom smjeru, preporučam ti da svakako prije isprobaš u autu. Te AS zauzimaju puno više mjesta i rijetko u kojem autu možeš prednja sjedala dovoljno odmaknuti unazad za udobnu vožnju prosječnog muškarca, ma čak i žene.
    Znači da i zanemarimo trošak dvije takve AS, svejedno se može desiti da vozač ima problema s prostorom za vožnju. Ja sam niska, pa su mi, dok je naša AS bila u položaju za spavanje, koljena skoro bila na armaturnoj ploči na suvozačkom mjestu (imamo Toyotu Corollu). MM ne bi tako mogao voziti, ja bih uspjela, ali ne bi mi baš bilo udobno. Ti imaš 2 znači oba mjesta su zauzeta.

    Ako uzmeš AS okrenute u smjeru vožnje, ovog problema nema, cijena je bitno niža, ali su naprezanja za vrat puno veća, dođe li do sudara ili naglog kočenja.
    A i izbor kvalitetnih AS je puno veći.

    Htjela sam samo naglasiti ovo s prostorom koji zauzimaju AS u suprotnom smjeru. Na to ljudi često ne misle, a s 2 je problem još izraženiji.

  42. #142
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala, nije mi to palo napamet

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Ja sam pisala o maxi cosi 2way fix bazi koju sam uzela i sada sam uzela pebble a kasnije cu 2 way pearl i imat cu ju okrenutu do 2 god suprotno od smjera voznje

  44. #144
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    ja sam isto prvo imala ideju da bih u obrnutnom smjeru od vožnje no zbog mjesta u autu sam odustala :/

  45. #145
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da li autosjedalica koja je recimo izbačena nova na tržište 2013. godine, može biti proizvedena puno prije?

  46. #146
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Tesko. Kako znas da je bas tada izbacena na nase trziste?

  47. #147
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Piše na internetu da je model 2013 godina. Recimo plava je bila 2011, zelena 2012 a crna 2013.

  48. #148
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A kako bebe reagiraju do 2 godine tako naopacke? Mislim,mozda je glupo pitanje,al ono... meni se nekako cini da onda vec nemaju bas kud s nogama?

  49. #149

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Vrci i meni su to svi govorili ali opet bi htjela imati bebu sto duze okrenutu, makar do 1,5 god

    Ne znam da li smijemo stavljati video pa evo..ovaj decko mi izgleda da ima vise od 2god

    http://youtu.be/rS2A4N_N8qA

  50. #150
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A kako bebe reagiraju do 2 godine tako naopacke? Mislim,mozda je glupo pitanje,al ono... meni se nekako cini da onda vec nemaju bas kud s nogama?
    Moja cura se ovako vozila do 4.godine kad je prerasla BeSafe. Nije niti bila u prilici da se vozi drugačije, niti smo joj u ovom slučaju omogućili izbor. Njena sigurnost mi je bila važnija.
    Doduše, ona se nije nikad bunila u vožnji. Ovo su više AS pa se vidi kroz prozor.

    Ako pitaš za AS grupe 0+ rijetko će koje dijete u njoj uspjeti izdržati do 2.godine, osim ako je jako sitno. Ne zbog težine, nego zbog visine. U principu ti treba grupa 1 ili kombinirana 0-1 za takvu vožnju. Kod njih već ima više mjesta za nogice.

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •