Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 386

Tema: Kupnja autosjedalice

  1. #251
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je prohodao prije nego je došao do 9 kila Samo sam čekala te grame da ga prebacimo jer je postajao sve gori u jajetu.

    Prešao je 9 kila, stavili smo ga u grupu 1, i sad je puno bolje s njim putovati. Niti zvuk ne ispusti

  2. #252
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    zato što sva istraživanja i iskustva pokazuju da je dijete dovoljno razvijeno da bi izdržalo sudar tek kad prohoda
    po novoj regulaciji dijete se okreće u smjer vožnje sa minimalno 15 mj. do tada je obavezno u suprotnom smjeru
    apsolutno je bolje za dijete što kasnije ga prebaciti u smjer vožnje, 9kg je minimum minimuma, a preporuka je da ima barem 10kg

    Apsu, moj mali je ustao na noge sa 6 i pol mjeseci, stajao od 9 mjeseci, i svejedno mi ne bi palo na pamet da ga stavim u smjer vožnje
    sada ima 12 mjeseci, kila ne znam koliko ima, odokativno nešto manje od 10 i još uvijek je u jajetu u kontra smjeru
    bit će u jajetu dok ga ne preraste ili po visini, što je vjerojatnije ili po kilaži

  3. #253
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Moja ce imati 15 mjeseci kad ju prebacimo (tad stizu rezervni dijelovi)
    Ako dodje do 9 kg, nadam se
    Hoda uz namjestaj vec jako dugo, sama napravi koji korak (pa ja ne smatram da je prohodala jos, al samo sto nije)
    Nema sanse da cekamo 10 kg, jer cemo docekati valjda 2.rodjendan
    A i visinu ce sjedalica podnositi jos jako kratko
    Tako da, osim 10 kg, sve ostalo stima

  4. #254
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Koliko znam, bolje je da budu sto duze u jajetu jer su tako najsigurnijem polozaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #255

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    4

    Početno

    ...joj, ja bih zaista voljela da mi bebačica ostane što duže u jajetu jer, osim možda prvih par sekundi negodovanja, ona ima sasvim dobar odnos s tom sjedalicom....
    ..zahvaljujem puno na volji da mi se pomogne.. pa evo ovako su naši podaci:
    ..cura nam 8.3. puni godinu...stoji na nogama i diže se samostalno još od šest i pol mjeseci, počela samostalno hodati prije dva tjedna... visoka je i vitka...
    ..skinula sam onaj jastučić koji je bio sa sjedalicom, da.. ima manje oko 1cm do vrha naslona (a mislim da sam ovdje negdje na forumu pročitala da bi trebalo biti više od 2cm)..tako da po visini zapravo prelazimo već granicu ako se ne varam..ali su problem kg.. ima točno 9kg ali sa odjećom (bez cipela, bez jakne)..e, sad.. što napraviti? je li bolje ostaviti je u jajetu iako je po visini moguće prešla tu kategoriju ili preći na sljedeću kategoriju?..
    ..usput..ona sjedalica na koju smo ciljali se ne može dobro fiksirati u autu koji nema isofix tako da nam je to otpalo...a kiddy na kraju nismo ni probavali..nekako se ipak ne osjećam ugodno kad je samo onaj jastuk.. ostao je još jedino romer versafix koji ima i iso i vezanje pojasevima auta, ali kad sam je stavila u taj AS prilično malo ostane do vrha naslona i gotovo sam sigurna da bi to prerasla brzinom munje.. da odustanem od kombinacije i gledam samo one bez isofixa ili ima još neka koju nisam primijetila? od onih bez isofixa smo probali Tobi i Romer King II LS...i jedna i druga se dobro fiksiraju u corsu...malo mi se više sviđa King, ljepše curka sjedne u njega.. ali nema testova za King(jer je valjda to neki novi model, bar samo tako vidjela na njihovoj stranici), a Tobi nije baš dobio neku bajnu ocjenu na sigurnosti (ako sam dobro pogledala)..

    ..eto, pa sad oni koji su već prošli muke po AS i bolje su upućeni te imaju vremena za odgovor na naš problemčić, slobodno se raspišu...kao ja...(ispričavam se zbog dužeg posta, usput)

  6. #256
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ma sve to stoji- sto duže to bolje ali naša curka je recimo prohodala sa godinu dana, a 10 kg je dosegla sa valjda 16 mjeseci- nismo toliko čekali, prebacili smo je sa nekih 14 mj, tad je imala mozda 9,5 kg

  7. #257
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    gle, 9kg moraju imati, jer proizvođač sjedalica tako određuje
    ne zna se hoće li sjedalica "odraditi" svoj posao u zaštiti djeteta koje ima manje od 9kg
    u slučaju kada dijete preraste jaje visinom, a nema dovoljno kila za sjedalicu u smjeru vožnje, treba potražiti sjedalicu koja odgovara visinom i težinom, a i dalje u suprotnom smjeru
    to su uglavnom kombinirane sjedalice grupe 0 (0+)/I, s tim da opet treba paziti da u suprotnom smjeru ide do što više kila
    sve više sjedalica ima koje mogu biti okrenute u suprotnom smjeru i do 18kg, pa čak i do 25kg
    činjenica je da sjedalica u suprotnom smjeru štiti dijete za 90% od ozljeda ili smrti u slučaju sudara, a sjedalice u smjeru vožnje samo za 60% (koliko god dijete bilo staro)

  8. #258
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    eto dok sam ja došla do kompa rahela je riješila nedoumice
    stalno se rade nova istraživanja i nova testiranja, dolazi se do novih spoznaja - zato imate svoje autosjedaličare da budu u toku
    moja nećakinja je bila taj slučaj - prohodala sa 16 ili 17 mjeseci, 10 kg nije imala niti sa pune dvije godine... kad je visinom prerasla jaje kupili su joj sjedalicu u kojoj se i dan danas vozi u obrnutom smjeru vožnje i vozit će se tako do 18kg, dakle do škole vjerojatno
    hoću reći - ne mora iza jajeta obavezno doći smjer vožnje, postoje i druge opcije...

  9. #259
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Noelmo prvotno napisa Vidi poruku
    ...joj, ja bih zaista voljela da mi bebačica ostane što duže u jajetu jer, osim možda prvih par sekundi negodovanja, ona ima sasvim dobar odnos s tom sjedalicom....
    ..zahvaljujem puno na volji da mi se pomogne.. pa evo ovako su naši podaci:
    ..cura nam 8.3. puni godinu...stoji na nogama i diže se samostalno još od šest i pol mjeseci, počela samostalno hodati prije dva tjedna... visoka je i vitka...
    ..skinula sam onaj jastučić koji je bio sa sjedalicom, da.. ima manje oko 1cm do vrha naslona (a mislim da sam ovdje negdje na forumu pročitala da bi trebalo biti više od 2cm)..tako da po visini zapravo prelazimo već granicu ako se ne varam..ali su problem kg.. ima točno 9kg ali sa odjećom (bez cipela, bez jakne)..e, sad.. što napraviti? je li bolje ostaviti je u jajetu iako je po visini moguće prešla tu kategoriju ili preći na sljedeću kategoriju?..
    ..usput..ona sjedalica na koju smo ciljali se ne može dobro fiksirati u autu koji nema isofix tako da nam je to otpalo...a kiddy na kraju nismo ni probavali..nekako se ipak ne osjećam ugodno kad je samo onaj jastuk.. ostao je još jedino romer versafix koji ima i iso i vezanje pojasevima auta, ali kad sam je stavila u taj AS prilično malo ostane do vrha naslona i gotovo sam sigurna da bi to prerasla brzinom munje.. da odustanem od kombinacije i gledam samo one bez isofixa ili ima još neka koju nisam primijetila? od onih bez isofixa smo probali Tobi i Romer King II LS...i jedna i druga se dobro fiksiraju u corsu...malo mi se više sviđa King, ljepše curka sjedne u njega.. ali nema testova za King(jer je valjda to neki novi model, bar samo tako vidjela na njihovoj stranici), a Tobi nije baš dobio neku bajnu ocjenu na sigurnosti (ako sam dobro pogledala)..

    ..eto, pa sad oni koji su već prošli muke po AS i bolje su upućeni te imaju vremena za odgovor na naš problemčić, slobodno se raspišu...kao ja...(ispričavam se zbog dužeg posta, usput)
    taman za njen rođendan je pregled AS u Zagrebu, pa ako imate mogućnost, dođite na pregled prije kupnje nove sjedalice da vidimo to jaje u kojem se vozi
    ako je stvarno samo 1 cm od vrha glave do vrha sjedalice, onda je sjedalica premala i treba ju zamijeniti
    da li su sjedalice u suprotnom smjeru i dalje opcija?

  10. #260
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kako versafix ima malo do vrha? Pa koliko je dugacka malena?

    Moj ima 80cm, kupili smo versafix i stvarno mu ima dosta mjesta jos za rast. A mislim da im se sad i uspori dobivanje centimetara

    Mislim,meni je uvijek cudno kad ljudi s djetetom od godinu-dvije kazu da su im sjedalice grupe 1 premale po visini,pa mi nije jasno. A kao one su sve radene do otprilike 4 godine
    Posljednje uređivanje od Vrci : 28.02.2015. at 11:09

  11. #261
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E kad smo kod toga, jel i za grupe sjedalica 1 i 2 vrijedi to pravilo do gornjeg ruba? Jer po netu sam prilikom googlanja as našla puno ovakvih slika

    http://www.mummymummymum.com/wp-cont...9-682x1024.jpg
    http://doudouetstiletto.com/wp-conte...10/photo-3.jpg

    Jel na ovim slikama klinci trebaju u veću as?

  12. #262
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    za smjer vožnje (dakle grupe 1,2 i 3) vrijedi pravilo sredine uha - ako je djetetu rub sjedalice ispod sredine uha onda je visinom preraslo sjedalicu
    a ova djeca su što se toga tiče ok ali su vezani u jakni (prvi sigurno)

  13. #263
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E to nisam znala, hvala na informaciji

    A ovo prvo je samo bio neki test na blogu,pa ono

  14. #264
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moj mali ima 3god10mj. I ima 20kg.
    Vozi se u maxi cosi tobi.ona je do 18kg ili 4god.
    Nama ne izgleda da ju je prerastao.uredno ga mogu zavezati.

    Kupili bi ipak vecu as ali neznamo koju.bitno mi je da se mali veze sa pojasom od as.kao na as tobi koju imamo.jer jr takav da bi mu smetao pojas od auta da se snjim veze.
    Koje su to as?do nekih 1500kn

  15. #265
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    postoje sjedalice koje imaju integrirane pojaseve u 5 točaka do 25kg... mislim da sam vidjela da Romer ima (kombinirana grupa 1i2 ili 1,2,3) ali ne znam cijene
    ali sigurno postoje i drugi proizvodaci...
    proguglajte malo te kombinirane grupe...

  16. #266
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Ma pristao bi mm i do 2000kn.na takvim stvarima ne stedi.
    Samo ja pojma nemam ni koje marke gledati ni sto.

  17. #267
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zadarmamica, ja sam kupovala tako da sam na ADAC- ovim stranicama pogledala testove za tu godinu i izabrala izmedju onih koje su dobile najbolju ocjenu

  18. #268

  19. #269
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

  20. #270

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kako versafix ima malo do vrha? Pa koliko je dugacka malena?

    Moj ima 80cm, kupili smo versafix i stvarno mu ima dosta mjesta jos za rast. A mislim da im se sad i uspori dobivanje centimetara

    Mislim,meni je uvijek cudno kad ljudi s djetetom od godinu-dvije kazu da su im sjedalice grupe 1 premale po visini,pa mi nije jasno. A kao one su sve radene do otprilike 4 godine
    ..ma ne kažem da je ta AS premala ili tako nešto..nego recimo kad usporedim kako je kad sjedne u Tobi ili taj KING, onda se stvarno vidi razlika...a kako smo mi visoka familija, voljela bih da nam AS potraje čim dulje.. nadam se da sam sad malo razjasnila u čemu je stvar vezano za versafix...koji mi je inače bio jedan od favorita...


    ..od ovih kombiniranih sam primijetila na ADAC-u da ili nema baš testova ili nisu baš dobre ocjene za sigurnost, a čini mi se isto da su im nasloni nešto niži od onioih iz grupeI ako se ne varam...ima li kakva preporuka?
    ..nama je također u pitanju faktor čestog premještanja AS-a iz jednog auta u drugi (da imamo novaca za dvije dobre sjedalice, kamo sreće, ali nažalost nemamo) ...u svakom slučaju apsolutno bih voljela kad bismo našli nešto tako a da dobro sjeda u oba auta.. iako me malo strah zbog tih naslona da ćemo opet morati kupovati novu prije nego zadovolji kg za sljedeću kategoriju..

    ..u ZG na pregled, nažalost, ne bismo mogli, jer smo iz RI, a slavit ćemo bebin rođendan taj dan.. ali ako bih mogla nekome tko je stručniji na mail poslati sliku djeteta kako sjedi u jajetu pa da mi se kaže procjena stanja, bila bih zahvalna...

    ..LP

  21. #271
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    jel imate facebook profil? da pošaljete na našu stranicu Rodini savjeti o autosjedalicama...
    ako ne - onda pošaljite na službeni: autosjedalice@roda.hr

    svakako ćemo vam pogledati fotografiju

  22. #272

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    jel imate facebook profil? da pošaljete na našu stranicu Rodini savjeti o autosjedalicama...
    ako ne - onda pošaljite na službeni: autosjedalice@roda.hr

    svakako ćemo vam pogledati fotografiju
    ..hvala puno...evo poslala sam na mail...nemam facebook profil..

  23. #273
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Joj mi smo jos mali a vec sad ne podnosi vise sjedalicu, uska joj je u ramenima i sva se stisne...ja sam isto mislila da je od 9kg?
    Jel bas mora imati godinu dana, pa prije dodje do 9 kg...

  24. #274
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Joj sad vidim odgovore, zanemarite pitanje!

  25. #275
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Trebam vašu pomoć. Beba stiže za mjesec dana, a sad sam skužila da ćemo ipak nećemo dobiti na posudbu sjedalicu. Mislim se ovaj vikend zaletit do dućana i kupit ju.
    Na što trebam obratiti pažnju kod kupovine? Jedino što znam je da je to grupa 0+, da treba biti podesiva u oba smjera vožnje i da se pojas pričvršćuje u 5 točaka. Onda možete misliti koliko sam upućena. Vidim da koštaju 400-2400 kn, al ne mislim ju kupiti po principu skuplje je i bolje.

  26. #276
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Tu pogledaj ocjene sjedalica
    Pisu ti i okvirne cijene
    Ja sam se uvijek ravnala po njihovim ocjenama, tj. u obzir su mi dolazile samo one s najboljim ocjenama
    Jer, sjedalica koja je dobila one najlosije ocjene po meni nema ni smisla - nemam sjedalicu reda radi, vec zbog sigurnosti

  27. #277
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sadie, ne stignem sada, sutra ujutro ću ti detaljnije odgovoriti

  28. #278
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam vašu pomoć. Beba stiže za mjesec dana, a sad sam skužila da ćemo ipak nećemo dobiti na posudbu sjedalicu. Mislim se ovaj vikend zaletit do dućana i kupit ju.
    Na što trebam obratiti pažnju kod kupovine? Jedino što znam je da je to grupa 0+, da treba biti podesiva u oba smjera vožnje i da se pojas pričvršćuje u 5 točaka. Onda možete misliti koliko sam upućena. Vidim da koštaju 400-2400 kn, al ne mislim ju kupiti po principu skuplje je i bolje.
    Autosjedalica grupe 0+ se montira uvijek i samo u smjeru suprotnom od smjera voznje.

    http://autosjedalice.info/cms/index....d=19&Itemid=38

    Za pocetak se mozes tu malo uputiti za prvu ruku, za sve ostalo - pitaj slobodno

  29. #279
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    rahela, supač, fala unaprijed.
    S2000, gledala sam malo kak se montiraju as na ovoj stranici i rodinu brošuru. Sad znam osnove. Jedino ne užim razliku između modela. Kužim da cijena varira jer neke as imaju skuplje materijale ili je jača marka. Gledala sam onu njemačku stranicu s rezultatima testova. Najjednostavnije mi je zapamtiti koji modeli nisu prošli. Al ne znam što s modelima koji nisu na toj listi. Obratit ću pažnju na ECE R44, iako mislim da nit ne prodaju one koje ne zadovoljavaju taj standard.
    Frendica ima as s isofixom i stalno napominje kak je to super. Vidim u ovim brošurama da govore o isofix i onima što se učvršćuju pojasem kao da su oba tipa jednako sigurna.
    Piše u brošuri da se treba pripaziti da se as može pričvrstiti u određeni model auta. Mi imamo normalni sic s pojasevima za troje ljudi. Kak se to može razlikovati kod pojedinih modela auta, nemam pojma. Al očito može.
    Znam da vi to sve kužite, al meni je ovo 1. as u životu pa sam malo dezorijentirana u toj šumi.

  30. #280
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Sadie,provjeri taj isofix prije nego kupis ,ne kuzim se previse u as ,al nas auto je "prosjecan" i star 10 god i nema isofix pa svakako provjeri da ne kupis bezveze. Uguglaj slike da vidis kako to izgleda,tako sam ja trazila po nasem a pise i u onim knjizicama od auta a imas i bazu za as (koja nije isofix a sluzi da lakse namjestis as u autu) pa nemoras svaki put montirat pojas na as. Tako sam ja to skuzila nasa as je graco (uz kolica) i ima tu bazu i mislim da cu je naruciti jer nisam sigurna u montiranje u auto da cemo to dobro napravit

  31. #281
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    rahela, supač, fala unaprijed.
    S2000, gledala sam malo kak se montiraju as na ovoj stranici i rodinu brošuru. Sad znam osnove. Jedino ne užim razliku između modela. Kužim da cijena varira jer neke as imaju skuplje materijale ili je jača marka. Gledala sam onu njemačku stranicu s rezultatima testova. Najjednostavnije mi je zapamtiti koji modeli nisu prošli. Al ne znam što s modelima koji nisu na toj listi. Obratit ću pažnju na ECE R44, iako mislim da nit ne prodaju one koje ne zadovoljavaju taj standard.
    Frendica ima as s isofixom i stalno napominje kak je to super. Vidim u ovim brošurama da govore o isofix i onima što se učvršćuju pojasem kao da su oba tipa jednako sigurna.
    Piše u brošuri da se treba pripaziti da se as može pričvrstiti u određeni model auta. Mi imamo normalni sic s pojasevima za troje ljudi. Kak se to može razlikovati kod pojedinih modela auta, nemam pojma. Al očito može.
    Znam da vi to sve kužite, al meni je ovo 1. as u životu pa sam malo dezorijentirana u toj šumi.

    Pa super, vec sada znas puno vise nego ja dok sam bila trudna (a sad sam savjetnica za AS )

    Sto se tice pretrazivanja po ADAC-u, imaj na umu da nisu sve AS testirane u istoj godini, znaci ako gledas neke prijasnje modele, testove potrazi po rezultatima ADAC-a iz prijasnjih godina.

    AS za sjedalicu grupe 0+ je praktican, klik klak sistem vadenja... smanjuje mogucnost porgresnog postavljanja sjedalice u vozilo....

    Sto se tice razlicitih vozila, neki imaju nekad prekratke pojaseve za odredene sjedalice, neka vozila imaju strma sjedala, kosa, pa as stoji pod velikim kutem i treba nesto podmetnuti pod sjedalicu i sl... zato preporucamo isporobati prije kupnje
    Posljednje uređivanje od S2000 : 18.03.2015. at 13:18

  32. #282
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Brzo pitanje za znalce - kupila bih za curku (6g i 23kg) booster bez naslona. Da li ima neki kvalitetniji, da nije nania i sl no-namei, da ga preporucite?
    Gledala sam na brzaka u ducanima Roemer i sl ali svi su s naslonom a mi bi lagano presli na verziju bez naslona. Ili nisam dovoljno dugo trazila?
    Hvala!

  33. #283
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislim da ti je za booster bez naslona sasvim svejedno koji je
    Uloga mu je da pojas ide uspravnom putanjom

  34. #284
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Nešto slično tražim i ja, samo moje starije dijete ima 9.5 godina i skoro 30kg. Koliko ti je dijete visoko? U pomoćnom postolju s naslonom sredina djetetovih ušiju mora biti ispod vrha naslona. Ako je bez naslona, onda sredina ušiju na sredini automobilskog štitnika za glavu.

  35. #285
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Naravno, treba obratiti pažnju i na putanju pojasa. Ja ću povesti klinca pa isprobati na licu mjesta. I još (iako već možda znaš), ne vezivati dijete u debeloj odjeći.

  36. #286
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sadie autosjedalice grupe 0/0+ su isključivo okrenute u suprotnom smjeru vožnje. Grupa 0 je do 10kg, pa ti preporučam da gledaš sjedalice grupe 0+ koje su do 13 kg. Ako gledaš sjedalice s isofixom, njih je puno lakše montirati u auto, odnosno, manja je mogućnost pogreške i sjedalica je fiksna kad ju se dobro ukopča. Ali, postoji manji problemčić kod isofixa i novorođenčadi, a to je da je sjedalica malo previše "uzdignuta", pa malenim bebama koje ne mogu kontrolirati glavicu, glava pada na prsa, što nije dobro, tako da je u tom slučaju bolje vezati sjedalicu pojasom vozila dok beba ne počne kontrolirati držanje glave. Isto tako kod sjedalica s isofixom treba paziti da sjedalica ima i treću točku uporišta - nogu ili sidrenu traku
    npr. ovo je sjedalica 0+ i baza s isofixom koja ima nogu kao treću točku uporišta (koja štiti sjedalicu od preokretanja)

    dalje, ono što je važno je kod kupovine sjedalica je da ju isprobaš pravilno i čvrsto vezati u auto prije same kupnje. Ako je isofix, lakša je montaža, kao što sam već rekla. Ako je bez isofixa, sjedalicu treba postaviti na sjedalo, provjeriti u uputama proizvođača kako ide putanja pojasa kojim se veže sjedalica. Kod grupe 0 (i 0+), uglavnom bedreni dio pojasa (onaj koji nama ide preko kukova) ide kroz utore (označene plavom bojom) preko sjedalice. Zatim se ukopča u kopču,pa zatim dio pojasa koji nama ide preko prsa treba obmotati oko leđa sjedalice (na leđima isto uglavnom postoji utor kroz koji se provuče pojas). Kada ste sve dobro provukli, pojasevi su ravni (nisu nigdje sfrkani), sjedalicu treba svojim tijelom utisnuti prema sjedištu auta i istovremeno zatezati pojas da bi učvrstili sjedalicu.
    Sjedalica je dobro učvršćena ako se ne može pomaknuti više od 2cm lijevo desno kad ju primite tamo gdje prolazi bedreni dio pojasa (ne za njen naslon)
    to treba izgledati otprilike ovako

    u ovom tekstu je jako dobro još detaljnije sve objašnjeno
    http://www.roda.hr/article/read/prav...ce-u-automobil

    kad kupite sjedalicu dođite na naš besplatni pregled ako ste iz Zagreba - 12.4. od 10-12h na parkiralište MUPa u Heinzelovoj ulici
    vidim da je termin 18.4. pa još stignemo provjeriti sjedalicu prije nego se beba rodi

    ako ipak beba urani, važno je da bebu već iz rodilišta vozite doma u autosjedalici. Bebu nemojte debelo obući kad je u sjedalici; plišano odijelce i preko dekica ako je vani prohladno.

    ako ima još kakvih pitanja, slobodno se javite

  37. #287
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    sillyme​ u kojoj sjedalici se dijete sada vozi?

  38. #288
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    rahela, jel to slučaj isto i s bazom? znači ne s isofixom već baš bazom? (to da glavica pada na prsa)

  39. #289
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    uglavnom je
    ali, već kad beba ima 3 mjeseca puno je lakše, tada ne smeta nagib toliko
    tako da baza može koristiti, ali nakon tih prvih par mjeseci
    meni je baza jako olakšala stvar kad bi mala zaspala u autu, nisam morala petljat s pojasevima i odvezivati, samo digneš sjedalicu iz baze i nosiš

  40. #290
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    uglavnom je
    ali, već kad beba ima 3 mjeseca puno je lakše, tada ne smeta nagib toliko
    tako da baza može koristiti, ali nakon tih prvih par mjeseci
    meni je baza jako olakšala stvar kad bi mala zaspala u autu, nisam morala petljat s pojasevima i odvezivati, samo digneš sjedalicu iz baze i nosiš
    hvala

  41. #291
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme​ u kojoj sjedalici se dijete sada vozi?
    Sad je u evolvi ali razmisljam da joj mladji brat (koji jos nema 15kg) predje u evolvu a ona u manji booster jer nam je cesto jako nespretno s prostorom u autu i dvije ogromne sjedalice. Koliko sam vidjela ti boosteri su za iznad 22kg sto ima, zakonski isto pise iznad 5g sto zadovoljava a brat se u evolvi onda moze jos par godina bez problema voziti.
    Kad vec kupujem neku kvalitetniju, a ne da se ocufa i polu-raspadne nakon godinu dana, valjda i tih boostera ima vise ili manje kvalitetnih...

  42. #292
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    mlađi brat ako nema još 15kg nije nikako za vezanje pojasom auta
    15kg je minimum minimuma za booster, a poželjno je što više

    u kojoj sjedalici se on sada vozi? koliko točno ima kila i koliko je star?

    sve to zakonski može biti ok. ali što nam to znači ako time ugrožavamo sigurnost djeteta?

  43. #293
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ne vidim kakve sad veze ima to koliko je brat star ili u kojoj se stolici sad vozi. Njena stolica je I/II/III i brat se u njoj moze najnormalnije voziti kao sto se i ona vozila od dvije i pol. Zakonodavac kaze da u booster moze od 5, kategorizacija kaze da u taj bez naslona moze od 22kg sto ima, i moje je jednostavno pitanje da li ima tko za preporuciti neki kvalitetniji s obzirom da je koristenje istog u okvirima i zakona i preporuka proizvodjaca.

  44. #294
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ono što je rahela htjela naglasiti je sljedeće: dijete od 15kg nije za vezivanje sa pojasom od auta nego bi do barem 18kg trebalo biti vezano pojasevima u 5 točaka (oni od autosjedalice). Ako je evolva grupe 1,2,3 onda neka bude vezan s pojasevima od sjedalice a ne od auta.
    Starija ti može u booster bez naslona samo ako joj pojas od auta (onaj gornji dijagonalni dio) ne ide preko vrata nego prelazi preko sredine ramena i ako auto ima naslone za glavu.Možda da uzmeš sjedalicu grupe 2,3 kojoj se kasnije može naslon skinuti.
    Osobno ne bi svoje dijete vozila u boosteru bez naslona (barem dok starno ne bi morala) jer on pruža i dodatnu bočnu zaštitu. Koliko god mi nespretno bilo s dvije velike sjedalice u autu
    Što se tiče kvalitete tih boostera bez naslona - oni su samo postolje radi visine djeteta i ne pružaju nikakvu dodatnu zaštitu. Da li će se neki brže pohabati od drugih - ne može ti to nitko garantirati...

  45. #295
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    rahela, puno hvala. Ovo je stvarno iscrpno objasnjenje. Sad ne moram lutati za znanjem.

  46. #296
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ono što je rahela htjela naglasiti je sljedeće: dijete od 15kg nije za vezivanje sa pojasom od auta nego bi do barem 18kg trebalo biti vezano pojasevima u 5 točaka (oni od autosjedalice). Ako je evolva grupe 1,2,3 onda neka bude vezan s pojasevima od sjedalice a ne od auta.
    Ja znam sto je rahela htjela naglasiti samo ne vidim zasto je to uopce bila tema kad niti u jednom trenutku nisam pitala za savjet za mladjeg, za kojeg imam trenutno dvije savrseno ispravne i zadovoljavajuce stolice. Ja pricam o starijoj a onda netko pocne odgovor kako mladji ne smije u booster iako nikad i ni na koji nacin nisam dala na znanje da bi on isao u booster.
    Starija ti može u booster bez naslona samo ako joj pojas od auta (onaj gornji dijagonalni dio) ne ide preko vrata nego prelazi preko sredine ramena i ako auto ima naslone za glavu.Možda da uzmeš sjedalicu grupe 2,3 kojoj se kasnije može naslon skinuti.
    Fine, auto ima i naslone za glavu, Za putanju pojasa mogu provjeriti ali mislim da ce biti ok.
    Osobno ne bi svoje dijete vozila u boosteru bez naslona (barem dok starno ne bi morala) jer on pruža i dodatnu bočnu zaštitu. Koliko god mi nespretno bilo s dvije velike sjedalice u autu
    Ok, ti ne bi. Ja bi. Zakon kaze da je to ok. Pitam sasvim normalno pitanje o provedbi necega sto je sasvim legitimno. Tebi dvije sjedalice nisu problem, meni cesto jesu.
    Što se tiče kvalitete tih boostera bez naslona - oni su samo postolje radi visine djeteta i ne pružaju nikakvu dodatnu zaštitu. Da li će se neki brže pohabati od drugih - ne može ti to nitko garantirati...
    Znaci - nemate preporuka za onaj bez naslona. Hvala.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 19.03.2015. at 05:59

  47. #297
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    sillyme, oprosti ako sam te uvrijedila/povrijedila, nije mi bila namjera
    al vrijeđaš se zbilja za bez veze

  48. #298
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Mozda jesam previse osjetljiva, ali pitam jedno a krene neka cudna rasprava koja nema veze s mojim pitanjem - sto je ok, ako vec netko zeli pricati o temi koja nema veze s mojim pitanjem - ali molim da onda ne ispada da se odgovara meni.
    Jer ne kuzim kakve veze ima u cemu se voze sad ili ona ili brat ako pitam za preporuku nabave jednog tipa AS na temi "kupnja autosjedalice".

    Npr, kao da netko pita na prehrani 1+ sto dati za rucak trogodisnjaku pa na kraju dobije savjet da se 4-mjesecnoj bebi ne daje cokolino iako niti je tema niti je ta osoba rekla da ce davati bebi cokolino.

  49. #299
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ok. nema frke

    nadam se da si dobila odgovor na svoje pitanje i ono što te zanimalo

  50. #300
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo kupiti Juno 2-fix, spremna je, ali još stane u jaje pa dok ide...
    I jeste jos zadovoljni?

    Mi kupujemo novu sjedalicu, jer jaje mu je knap.
    Izbor su mi:
    CYBEX Juno ili KIDDY Phoenixfix

    Oboje imaju najvise ocjene na ADAC, samo me zanima koja je eventualno razlika, ili koji su nedostatci.
    Cula sma da je jedna od njih malo tvrdja stolica (sto uopce ne mora titi negativno, naravno), samo me interesira.

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •